FORTUNA:LIGA - Základní část - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Plzeň - 14. února 2021   14:00

Ml. Boleslav
22' Ladra (Malínský) • 58' Michal Škoda (Malínský)
2:2
(1:1)
Plzeň
4' P. Šulc  (Ba Loua) • 86' L. Matějka  (Kayamba)

Jakub Diviš – Douděra (74. Jakub Klíma), D. Šimek, Křapka (C), Preisler – Pech, Dancák – Malínský, Ladra (81. Drchal), Zmrhal (78. Skalák) – Michal Škoda (78. Takács).
Šeda – Drchal, Budínský, Takács, Mašek, Skalák, Jakub Klíma.
Pavel Franěk – Petr Blažej, Milan Flimmel
Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav
Staněk – M. Havel, Míka, Brabec (C), Limberský (72. L. Matějka) – Bucha (66. Mihálik), Kalvach, P. Šulc – Ba Loua (18. Kayamba), Ondrášek (66. Beauguel), Falta.
A. Hruška – Kayamba, Beauguel, Mihálik, L. Matějka, Hranáč, Káčer.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Plzeň 2:2. Matějka zachránil hosty gólem v závěru

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 4:3. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:13.
Je konec a zápas nakonec končí remízou. Vstup do druhého poločasu vyšel lépe Mladé Boleslavi, která se v 58. minutě zásluhou Škody dostala do vedení. To dlouho také držela a zdálo se, že dnešní utkání dotáhne do zdárného konce. Nakonec se ale tak nestalo, neboť čtyři minuty před koncem základní hrací doby srovnal Matějka. Následně už se nic důležitého neudálo, a domácí tak i nadále čekají na výhru pod trenérem Jarolímem.
90+4'
90+3'
V poslední minutě nastavení měla Boleslav ještě standardní situaci. Skalák našel ve vápně číhajícího Drchala, jehož zakončení se ale mezi tři tyče nevešlo.
90+2'
Žlutou kartu dostává Joel Ngandu Kayamba (FC Viktoria Plzeň).
90+1'
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny tři minuty.
90'
Mihálik si teď neporozuměl s Kayambou a po jejich neshodě budou domácí vhazovat.
89'
Rozehrávky se ujal Kalvach, jehož nabídka však do vápna ani nedoputovala. Míč totiž odkopl do bezpečí Šimek.
88'
Po souboji s Takácsem se k zemi poroučel Havel a hlavní sudí odpískal domácímu hráči faul. Standardka pro Viktorii.
87'
Žlutou kartu dostává Ondřej Mihálik (FC Viktoria Plzeň).
86'
Matějka v závěru zachránil Viktorii, hlavou srovnal na 2:2
86'
Zkažené Brabcovy rozehrávky málem využil Skalák
86'
Plzeň právě vstřelila branku!
Plzeň se v závěru základní hrací doby dočkala vyrovnání! Kayamba se na pravém křídle zbavil Preislera a poté posadil balon na hlavu nikým nehlídaného LUKAŠE MATĚJKY, který už bez problémů poslal balon za záda Diviše.
86'
Drchal se sice nedokázal dostat přes Brabce, nicméně po zásahu hostujícího kapitána budou boleslavští fotbalisté vhazovat.
85'
Z následného rohového kopu už se nic nenarodilo, nabídka Falty totiž skončila v Divišových rukavicích.
84'
Mihálik si navedl balon do středu hřiště a poté vypálil. Jeho pokus velmi rychle padal a Diviš měl co dělat, aby ho vytěsnil nad břevno.
83'
Mihálikův dalekonosný pokus málem zapadl za Diviše
83'
Míka znovu zvolil dlouhý nákop na Beauguela, ovšem tento pas nebyl úplně přesný a před francouzským útočníkem odehrál balon Křapka.
82'
Do konce zápasu zbývá zhruba deset minut a Boleslav stále drží jednobrankový náskok. Povede se domácím dotáhnout toto utkání do zdárného konce?
81'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Václav Drchal.
80'
Žlutou kartu dostává Ladislav Takács (FK Mladá Boleslav).
79'
Malínský si na polovině hřiště šikovně došel pro faul, a díky němu tak bude moct Boleslav v klidu rozehrávat.
78'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Jaromír Zmrhal, přichází Jiří Skalák.
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Michal Škoda, přichází Ladislav Takács.
77'
Kalvachova rána zamířila vysoko nad bránu
77'
Kayamba před pokutovým územím posunul míč na Kalvacha a ten to vyzkoušel ze střední vzdálenosti. Balon ale vylétl příliš vysoko, a Diviš tak nemusel zasahovat.
76'
Na druhé straně mohl jít dopředu Škoda, ale chyběla mu podpora spoluhráčů. Proto střelec zatím rozhodující branky svou akci zbrzdil a poté nahrál dozadu na Malínského.
75'
Šulcovo zakončení ve výskoku si v klidu sebral Diviš
75'
Po dobrém centru z levé strany zakončoval z ideální pozice Šulc, ale jeho pokus zamířil přesně do míst, kde se nacházel Diviš.
74'
Viktoria měla k dispozici volný přímý kop z velmi nadějné pozice, ovšem Kalvach nedokázal dostat míč přes zeď.
74'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází David Douděra, přichází Jakub Klíma.
73'
Po rohovém kopu Plzně se balon několikrát poodrážel a nakonec se dostal k Matějkovi, jenž však nedokázal propálit před sebou stojícího Dancáka.
72'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází David Limberský, přichází Lukáš Matějka.
71'
Kayamba si naváděl míč do středu hřiště a už už si ho chystal na střelu. Celou dobu ho ale stínoval Křapka, který mu nakonec nedovolil zakončit.
70'
Dnes velmi dobře hrající Preisler se opět vydal dopředu a jeho následný centr byl velmi kvalitní, nicméně před Malínským stačil zasáhnout Brabec.
69'
Havel se po rozehrání autu dostal pod tlak dvou napadajících hráčů a nakonec jen odevzdal balon Dancákovi.
68'
Kayamba si zaběhl za obranu na nahrávku Kalvacha a poté se snažil přejít přes Preislera. Ten byl ale pozorný a nepustil svého soupeře za svá záda.
67'
Oba střídající hráči Plzně hned rozjeli akci svého celku, ale po nepřesném pasu Mihálika skončil míč u gólmana Diviše.
66'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Pavel Bucha, přichází Ondřej Mihálik.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Zdeněk Ondrášek, přichází Jean-David Beauguel.
66'
Žlutou kartu dostává Pavel Šulc (FC Viktoria Plzeň).
65'
Malínský hledal dlouhým balonem Zmrhala, ovšem s touto variantou nepočítal a nebyl zrovna v náběhu. Míče se pak tedy zmocnil Míka.
64'
Falta se uvolnil na levé straně a pak nabízel balon do vápna, kde se ale nikdo z jeho spoluhráčů neprosadil.
63'
Domácí dobře napadali hráče s balonem a Zmrhal nakonec donutil Kayambu ke zpětné nahrávce na Brabce.
62'
A poté opět odvedl kvalitní práci Škoda, jenž udržel na zádech Míku a poté se jím nechal faulovat.
61'
O chvilku později to pro změnu zkoušel Havel, avšak ani on nedokázal přejít přes pozorně bránícího Preislera.
60'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Kayamba, ale jeho akce se s úspěchem nepotkala.
58'
Kayamba se dostal k malému vápnu, ránu z úhlu kryl Diviš
58'
Bombastická Škodova rána skončila v šibenici, 2:1!
58'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Nedáš – dostaneš! Po velké šanci Plzně se vydali domácí do brejku, který nakonec přetavili v branku. Malínský potáhl míč přes střed hřiště a poté před vápnem nahrál MICHALU ŠKODOVI. Ten se s ničím nepáral a nekompromisní pumelicí pod horní tyč nedal Staňkovi šanci. Máme tu aspiranta na gól měsíce.
58'
Kayamba si narazil s Buchou a poté se ocitl sám před Divišem, který ho ale ve velké šanci vychytal.
57'
Rychlá kombinace domácích, Škodův pokus agilně lapil Staněk
57'
Jarolímova družina teď rychle překonali střed hřiště a Preisler poté našel Škodu, jehož zakončení na přední tyč si Staněk pohlídal.
56'
Míka se vydal dopředu a propracoval se až centru. Ten se mu ale vůbec nepovedl a míč vylétl do autu.
55'
Ve vápně se po lehkém kontaktu s Křapkou poroučel k zemi Kayamba, který se dožadoval odpískání pokutového kopu. V tomto případě se ale o faul nejednalo, takže penalta z toho být nemohla.
54'
Žlutou kartu dostává Samuel Dancák (FK Mladá Boleslav).
53'
Míka hledal dlouhým nákopem Ondráška, ale Diviš celou situaci dobře přečetl, včas vyběhl ze své brány a balon před plzeňským forvardem odkopl.
52'
Malínský nyní táhl rychlý brejk svého celku, který zakončil centrem do vápna. Tam ale na balon nikdo nedoskočil, a hrát tak mohou hosté.
51'
Pech si ve středu hřiště dobře pokryl míč a poté ho nedovoleně atakoval Falta. Domácí tak budou moct v klidu rozehrávat.
50'
Po centru Kalvacha nastaly ve vápně Boleslavi menší zmatky a nakonec se ke střele dostal Havel. Před ním se však nacházelo hned několik hráčů, a balon tak neměl šanci projít na bránu.
49'
Šimek zezadu srazil k zemi Ondráška a Viktoria bude mít k dispozici standardní situaci.
48'
Škoda se pokusil lehkým obloučkem uvolnit Preislera, ovšem tento pas byl nakonec přeci jen trochu delší, než by domácí bek potřeboval.
47'
Žlutou kartu dostává David Limberský (FC Viktoria Plzeň).
46'
Ani jeden z trenérů neudělal během přestávky žádnou změnu. Uvidíme, jak se bude utkání vyvíjet ve druhé pětačtyřicetiminutovce.
46'
Je za námi úvodní dějství a hráči odcházejí do kabin za stavu 1:1. Plzeň vstoupila do utkání o poznání lépe a hned ve čtvrté minutě jí poslal do vedení Šulc. I poté měli Západočeši navrch a vytvořili si několik dalších šancí, nicméně žádná z nich už se neujala. Postupem času se Boleslav začínala dostávat do hry a hned ze své první větší příležitosti dokázala srovnat, o její branku se postaral Ladra. Ve zbytku prvního poločasu jsme pak viděli dobré náznaky na obou stranách, ovšem skóre se již nezměnilo.
45+2'
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena jedna minuta.
45'
Dominik Preisler znovu nabízel balon do vápna a tentokráte se jednalo o velmi kvalitní pas. Nakonec ale nikdo z jeho spoluhráčů na míč nedosáhl.
44'
V posledních minutách se domácím daří kombinovat na útočné polovině a celkem se jim daří zaměstnávat defenzivu Plzně.
43'
Domácí teď byli ve velkém počtu v šestnáctce, a proto přišel centr Preislera. K hlavičce se ale nikdo v bílém nedostal, jelikož míč odehrál do bezpečí Limberský.
42'
Malínský to zkoušel individuálně po levém křídle, avšak na Míku jeho schopnosti nestačily. Staněk navíc bude vykopávat od své brány.
41'
Douděra prostrkával balon na sbíhajícího Malínského, ale ten nakonec nebyl dost rychlý na to, aby jej zastihl na hrací ploše.
40'
Dancák se prezentoval další ztrátou a poté mohl uhánět kupředu Ondrášek. Dobře však zareagoval Šimek, který proti němu včas vystoupil a míč mu ukopl.
39'
Douděrovu nabídku si na zadní tyči hledal Pech, avšak tento pas byl na něj přeci jen trochu vysoký.
38'
Havel se vydal na menší ofenzivní dobrodružství a nakonec ho ve vápně našel centrující Kayamba. Pravý bek Plzně dokázal i zakončit, avšak balon nasměroval přesně do Divišových rukavic.
37'
Havel se propasíroval ke střele, Diviš stál dobře
37'
Zatím sledujeme velmi svižné utkání a libné náznaky evidujeme na obou stranách. Nezaujatý divák se tak rozhodně nemůže nudit.
36'
Diviš zaváhal při rozehrávce, když trefil před sebou stojícího Ondráška. Od něj se míč odrazil směrem k bráně a naštěstí pro Boleslav nakonec jen proskákal kolem levé tyče.
35'
Divišovu minelu málem zužitkoval Ondrášek
35'
Míka to zkoušel vzduchem na Kayambu, avšak před ním stačil balon odvrátit Šimek.
34'
Malínský se snažil přejit přes dva obránce soupeře, ale nakonec se sám do svých kliček zamotal a o míč přišel.
33'
Zmrhal si všiml rozběhnutého Malínského a hned mu také adresoval svůj pas. Ten se ale nakonec ukázal býti příliš dlouhý a balon odcestoval do zámezí.
32'
Výbornou práci v defenzivě předvedl Kayamba. Konžský fotbalista rychle zareagoval na ztrátu Limberského, vrátil se s Ladrou a poté ho i čistě odzbrojil.
31'
Rozehrávky následné standardky se ujal Ladra, avšak jeho pas do šestnáctky opět skončil u připraveného brankáře Viktorie.
30'
Vracející se Falta poslal k zemi rozběhnutého Douděru a arbitr Franěk mu dal pak jasně najevo, že příště bude podobný zákrok trestat žlutou kartou.
29'
Škoda dobře udržel balon a poté chtěl nastartovat Ladru, ale před ním stačil odehrát míč do autu Brabec.
28'
Po rychlé kombinaci s Ladrou odcentroval Zmrhal, avšak jeho nepovedená nabídka skončila pouze ve Staňkových rukavicích.
27'
Ondrášek sklepl nabídku Falty pod sebe na Kalvacha a ten pálil z první. Do této střely ale stačil vložit nohu Šimek, jenž tak nepustil míč na bránu.
26'
Ladra se zbavil svého strážce a poté našel v pokutovém území číhajícího Škodu, jehož zakončení však nemělo gólové parametry.
25'
Viktoria mohla udeřit z rohového kopu, nicméně pro centr Šulce si celkem bez problému došel brankář Diviš.
24'
Plzeň si mohla své ztracené vedení vzít rychle zpět! Dancák fatálně chyboval před vlastní šestnáctkou a doslova nabídl obrovskou příležitost Ondráškovi. Výborný zákrok ale předvedl Diviš, který mu zmenšil střelecký úhel a míč lapil.
22'
Brabcovu hrubku nekompromisně ztrestal Ladra gólem, 1:1!
22'
A máme srovnáno! Před malou chvílí to Boleslavi ještě nevyšlo, ovšem nyní už jejich šance konči brankou. Bucha přišel o balon ve středu hřiště a následně se dopředu vydal Malínský. Ten před vápnem posunul míč na TOMÁŠE LADRU, jehož střela zapadla přesně k pravé tyči.
21'
Ladra málem zužitkoval zaváhání obrany, Pech nepotrestal z dorážky
21'
S velkou chutí zatím hraje Pavel Šulc. Mladý středopolař Viktorie teď přispěchal s dalším střeleckým pokusem, který ale tentokráte zblokoval Křapka.
20'
Ten se nakonec také dostal k centru a nebýt zásahu Douděry, tak Ondrášek by mohl zakončovat z velmi nadějné pozice.
19'
Domácí teď sice hodně vysoko napadali, avšak plzeňští fotbalisté si s tím dokázali poradit a jejich akci nyní může rozjet Kayamba.
18'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Adriel D´Avila Ba Loua, přichází Joel Ngandu Kayamba.
17'
Lukáš Kalvach na pravé straně zvedl hlavu a poté parádním centrem našel Pavla Šulce, jenž zblízka bránu o kousek přestřelil.
16'
Limberský se snažil probít přes levou stranu, ovšem na pozorně bránícího Douděru si nepřišel.
15'
Další balon posílal do vápna Preisler, avšak jeho centr vylétl mimo vymezené území. Staněk tak bude vykopávat od své svatyně.
14'
Kalvach vybojoval míč. Jeho rána k tyči protáhla Diviše
14'
Kalvach obral o míč Ladru a poté se odhodlal ke střele zpoza vápna. Diviš však tento pokus dobře viděl a připsal si rutinní zákrok.
13'
Po Malínského nepřesnosti se dopředu rychle vydal Bucha, nicméně jeho následný pas na Ondráška také nebyl příliš povedený. Hrát opět mohou domácí.
12'
Adriel Ba Loua nakonec za pomoci lékařů odešel za postranní čáru, kde bude pokračovat jeho ošetřování. Zdá se ale, že dnešní zápas pro něj skončil, neboť na lavičce už se začíná do hry chystat Kayamba.
11'
Preisler zezadu fauloval Ba Louu a ten si následně vyžádala i ošetření. Uvidíme, zda bude hostující křídelník schopen pokračovat.
10'
Zleva dobře odcentroval Jaromít Zmrhal, ale před dobíhajícím Škodou si míč ze vzduchu stáhl Staněk.
9'
Až nyní se svěřenci kouče Jarolíma usadili na balonu a momentálně sledujeme jejich klidnou kombinaci u půlící čáry.
8'
Západočeši vstoupili do utkání hodně aktivně a od začátku se víceméně hraje pouze na polovině Mladé Boleslavi.
7'
Dancák hledal dlouhým nákopem rozběhnutého Malínského, nicméně u balonu byl jako první gólman Staněk.
6'
Po souboji se Šimkem se k zemi poroučel Ba Loua, avšak hlavní sudí okamžitě rozpažil a nechal hru plynout dál.
4'
Šulc využil Ba Louovu pobídku, Viktoria vede 1:0
4'
Viktoria se hned ve čtvrté minutě dostává do vedení! Po ztrátě domácích se Plzeň vydala rychle dopředu a její akci táhl Ba Loua. Ten si uvolnil na pravém křídle a poté našel na hranici šestnáctky nikým neatakovaného PAVLA ŠULCE, jenž přesnou ranou k tyči nedal Divišovi šanci zasáhnout.
4'
O chvilku později už se domácí forvard k zakončení dostal, ovšem z těžké pozice nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi.
3'
Po svižné kombinaci na křídle nabízel míč do vápna Zmrhal, ovšem v pokutovém území se nacházel pouze Škoda a ten na balon nedoskočil.
2'
Škodova hlavička v záklonu zamířila těsně vedle!
2'
První akci táhl po levé straně Šulc. Ten se propracoval až k centru, nicméně balon nepustil do nebezpečného prostoru Šimek.
1'
Arbitr Franěk poprvé foukl do píšťalky, zápas může začít! Výkopu se ujali fotbalisté Plzně, kteří dnes nastupují v červeno-modrých dresech. Jejich soupeř pak zvolil bílou sadu.
1'

FK Mladá Boleslav: Jakub Diviš – Douděra, D. Šimek, Křapka (C), Preisler – Pech, Dancák – Malínský, Ladra, Zmrhal – Michal Škoda.
Náhradníci: Šeda – Drchal, Budínský, Takács, Mašek, Skalák, Jakub Klíma.

FC Viktoria Plzeň: Staněk – M. Havel, Míka, Brabec (C), Limberský – Bucha, Kalvach, P. Šulc – Ba Loua, Ondrášek, Falta.
Náhradníci: A. Hruška – Kayamba, Beauguel, Mihálik, L. Matějka, Hranáč, Káčer.

Rozhodčí: Pavel Franěk – Petr Blažej, Milan Flimmel.
Poslední vzájemné ligové utkání:

13.9. 2020 – FC Viktoria Plzeň – FK Mladá Boleslav 2:1

Branky: 21. Beauguel (Káčer), 74. Hejda (Ba Loua) – 32. Mašek (Budínský)

FC Viktoria Plzeň: A. Hruška – M. Havel, Hejda, Pernica, Limberský (C) – Káčer (67. Bucha), Kalvach, Al. Čermák – Ba Loua (85. Kayamba), J. Kopic (80. J. Kovařík) – Beauguel (80. Chorý).

FK Mladá Boleslav: Mikulec – Zahustel, Jakub Klíma, Tatajev, Křapka, Mazáň (78. D. Ikaunieks) – Fulnek, Budínský (C), Túlio, Mašek – Drchal (78. Michal Škoda).
FC Viktoria Plzeň

Ani Plzni se v této sezoně nedaří podle představ, nicméně na rozdíl od svého dnešního soupeře se nachází daleko od pásma sestupu. Během podzimu, kdy Západočeši podávali velmi neuspokojivé výkony, se hodně mluvilo o odvolání kouče Adrián Guľy, jenž však nakonec ve své funkci setrval. V zimním přestupním termínu nebyla Viktoria až zas tak aktivní a do svých řad přivedla jen univerzála Šimona Faltu. Na druhou stranu pak vedení pustilo na hostování Marka Alvira, Luďka Pernicu a Radima Řezníka, jenž momentálně působí právě v Mladé Boleslavi. Také Plzeň bude mít v dnešním zápase menší potíže se skladbou základní jedenáctky. Mimo hru jsou stopeři Hejda s Kašou, zranění pak do hry nepustí ani Aleše Čermáka, Jana Kovaříka či Tomáše Hořavu. Právě Filip Kaša vykazoval v posledních duelech solidní formu, nicméně v minulém kole byl vyloučen v zápase s Libercem. Oslabená Viktoria navíc následně nedokázala Slovanu konkurovat a nakonec s ním prohrála 0:2.
FK Mladá Boleslav

Středočeši letos prožívají jeden z nejhorších ročníků za poslední dobu a nyní už je naprosto jisté, že ve druhé polovině sezony budou bojovat o záchranu. Ze sedmnácti zápasů vyhráli jen dva a momentálně jim patří až sedmnáctá příčka. Během lednového přestupového období byla Mladá Boleslav velmi aktivní a nakonec na soupisku zapsala deset nových hráčů. Poslední posilou se stal osmadvacetiletý křídelník Jiří Skalák, jenž se do celku z města automobilů vrátil po pěti letech strávených v Anglii. Na poslední chvíli naopak odešel Dominik Janošek, jenž se vrátil do Plzně a obratem zamířil na hostování do Zlína. Proti Viktorii se Karel Jarolím bude muset obejít bez kapitána Marka Matějovského. Ten byl totiž dodatečně potrestán za nešetrný zákrok na Davida Housku a v příštích třech mačích nebude k dispozici. Kvůli koronavirové nákaze ve zlínském týmu byl právě zápas s Olomoucí tím posledním, který Mladá Boleslav odehrála. Modro-bílí v televizním utkání dlouho vedli a vypadalo to, že si dojdou pro velmi důležité vítězství. Nakonec se ale body dělily, neboť v 82. minutě srovnal z pokutového kopu González.
Hezké nedělní odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! I přes velké mrazy, které v posledních dnech v České republice panují, se dnes odehraje pět zápasů FORTUNA:LIGY. My se v tomto online přenosu zaměříme na souboj Mladé Boleslavi a Plzně, který v Lokotrans Aréně začne ve 14:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.