FORTUNA:LIGA - Základní část - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slovácko : Bohemians - 15. května 2021   19:30

Slovácko
10' Havlík
1:1
(1:1)
Bohemians
25' Ljovin

Bajza – Tomič, Mich. Kadlec (C), S. Hofmann, Mareček (73. Šimko) – M. Petržela (77. Kohút), Havlík, V. Daníček, Navrátil (73. Jurečka) – L. Sadílek – Cicilia (73. Kliment).
Nemrava – Kliment, Kohút, Divíšek, Jurečka, Šimko, Kubala.
Z. Proske – R. Kotík, R. Dresler
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště
760 diváků
Bačkovský – Bederka, Köstl, Krch (C) – M. Dostál, Květ (90+3. Vacek), Hronek (84. V. Novák), Ljovin, Vondra (90+3. Kosek) – Pulkrab (84. Keita), Puškáč (78. Osmančík).
P. Le Giang – Keita, V. Novák, Osmančík, Kadlec, Vacek, Kosek.
žlutá karta

SESTŘIH: Slovácko - Bohemians 1:1. Klokani vyrovnali 42 let starý rekord v neporazitelnosti

Slovácko remizuje s Bohemians 1905 1:1. Obě dvě branky padly v prvním poločase. Ve druhém dějství už moc šancí k vidění nebylo až na jednu vyjímku, když Petržela orazítkoval levou tyč. Slovácko na konci zápasu si sice vytvořilo územní převahu, kterou ale nedokázalo přetavit ve druhou branku. Hosté ze zabezpečené obrany podnikali protiútoky, ale brankář Bajza moc často zasahovat nemusel. Slovácko má nakročeno do evropských pohárů po 18 letech!
90+4'
90+3'
Poslední centr z kopačky Havlika do vápna byl nepřesný a balon skončil v autu.
90+3'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jan Vondra, přichází Daniel Kosek.
90+3'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Roman Květ, přichází Kamil Vacek.
90+2'
Vypadá to, že se obě dvě mužstva rozejdou smírně. Co to znamená? Pro Slovácko téměř účast v předkole Konferenční ligy a pro Bohemku prodloužení neporazitelnosti na 12 zápasů.
90+2'
Po centru z pravé strany hostující obrana balon odvrátila až na polovinu hřiště.
90+1'
První minuta nastavení se zatím odehrává na polovině Bohemky.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Míč ze standardní situace sice šel do pokutového území, ale domácí se neprosadili.
89'
Jurečka zatáhl míč po pravé straně a snažil se odcentrovat, jenže přihrávka byla sražena na roh.
88'
Novákův přímák mířil do Bajzy
88'
Vojtěch Novák střílel ze stejného místa, ze kterého padla úvodní branka. Tak precizně jako Havlík to neprovedl a namířil balon jen doprostřed branky.
87'
Bohemka kombinuje u postranní čáry na polovině Slovácka, po dobré souhře byl faulovaný před vápnem Osmančík.
85'
Hugo Jan Bačkovský viděl žlutou kartu za zdržování.
85'
Kohút vypálil z hranice vápna levou nohou, jeho přízemní střela však šla vedle branky.
84'
Do konce utkání chybí pět minut plus případné nastavení, Slovácko už je velmi blízko pohárové Evropě.
84'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Matěj Pulkrab, přichází Ibrahim Keita.
84'
Bohemka vystřídala Petra Hronka vystřídal Vojtěch Novák.
81'
Lukáš Sadílek viděl žlutou kartu za faul na polovině hřiště.
81'
Po nákopu do šestnáctky hlavičkoval Osmančík, ale tento pokus byla pro Bajzu lahůdka.
79'
Slovácko se přesunulo na polovinu Bohemky, z pravé strany přihrával do šestnáctky Tomič, hostující obrana centr dobře zpacifikovala.
78'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází David Puškáč, přichází Pavel Osmančík.
77'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Michal Kohút.
77'
Kliment šel od postranní čáry do středu vystřelil, jeho pokus lapil Bačkovský.
76'
Kliment protáhl Bačkovského přízemní střelou
76'
Bohemka kombinovala na své polovině a poté se rychle přesunula na domácí polovinu, od rohového praporku centroval Dostál jen do prostoru, kde byl Bajza.
74'
Po kombinaci Slovácka centroval Petržela, ale jen do náruče Bačkovského.
73'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Rigino Cicilia, přichází Jan Kliment.
73'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Daniel Mareček, přichází Patrik Šimko.
73'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Jan Navrátil, přichází Václav Jurečka.
71'
Slovácko zahrávalo rohový kop. Bačkovský vyboxoval balon k Petrrželovi, který si jej potáhl do vápna a zpětnou přihrávkou hledal Kadlece, který balon nedoskočil.
69'
Navrátil posunul míč Tomičovi, který centroval zprava jen do náruče brankáře Bačkovského.
67'
Hosté se ze standardní situaci neprosadili.
66'
Dostál ze své kopačky poslal velice dobrý centr, na který nabíhal Pulkrab, Daníček dobře zasáhl a balon hlavou odehrál na roh.
64'
Pulkrab si udělal v pokutovém území místo pro střelu a také vystřelil na bližší tyč, rána šla necelého půl metra kolem tyče.
63'
Pulkrab přes Hofmanna pálil mimo
63'
Hofmann přihrál před vápnem Tomičovi,který z jedné se snažil najít spoluhráče v pokutovém území, našel jen volný prostor a balon skončil v zámezí.
62'
Bederka se snažil kolmicí najít Puškáče, ale k tomu balon neprošel, jelikož dobře zasáhl střední obránce Slovácka.
61'
Tomič hledal Ciciliu, který byl zády k brance a navíc couval a balon jen prodloužil za sebe.
60'
Tomič chtěl nejdříve přihrávat do vápna, poté se s míčem otočil a levou nohou vystřelil doprostřed branky.
59'
Pulkrab přihrával do vápna Puškáčovi, který se tlačil do zakončení, ale přes domácího obránce neuspěl.
58'
Za dlouhým míčem sprintoval Navrátil, ale u něj byl dříve vybíhající Bačkovský.
56'
Nyní se hra odehrává na polovině Bohemians, Havlík sice centroval do vápna, ale tam byl jen brankář Bačkovský s jeho spoluhráči.
55'
Hronkův troufalý střelecký pokus z dálky přesný nebyl
55'
Také Hronek bez přípravy vystřelil, jeho projektil proletěl nad brankou Bajzy.
54'
Petržela orazítkoval tyč!
54'
Domácí hráči zahrávali dva rohy v krátkém sledu, druhá standardní situace byla hodně nebezpečná, centr se dostal k Ciciliovi, který vyhrál hlavu, ale balon se do branky nedostal, po odraženém balon z hranice vápna střílel Petržela do tyče!
53'
Tomič si vyměnil míč se Sadílkem, ten ale neposlal míč před branku, protože balon byl sražený na roh.
51'
Hofmann našel Ciciliu, který si balon zpracoval a v pokutovém území vystřelil, jenže branku Bohemians netrefil.
49'
Květ našel na zadní tyči Krcha, který ale Bajzu nepřekonal.
49'
Květ dobře nacentroval do vápna Slovácka, tam dobře zareagoval domácí stoper, hosté zůstali na míči a budou rozehrávat roh.
47'
Petržela byl faulovaný na polovině Bohemky. Sadílek balon obloučkem rozehrál do vápna, ale tam se jeho spoluhráči neprosadili.
46'
Po prvním poločase je stav 1:1, Slovácko po velmi dobrém vstupu vstřelilo branku Havlíkem po náramně zahraném volném přímém kopu, poté se ke slovu dostala i Bohemka, která převzala aktivitu. O vyrovnání se postarala Ljovin. Domácím mohl vrátit vedení Navrátil, který ale v tutovce selhal.
45'
44'
Cicilia se podle sudího ohnal po Květovi, což rozhodčí Proske vyhodnotil jako přestupek.
42'
Blíží se nám konec prvního poločasu, ve kterém ze začátku byli aktivnější domácí hráči, kteří vstřelili vedoucí branku, na kterou odpověděla Bohemka vyrovnáním z kopačky Ljovina.
40'
Havlík se snažil probít na levé straně, ale v souboji u rohového nebyl úspěšný.
38'
Navrátil spálil tisíci procentní šanci! Havlík ho krásně našel na malém vápně a domácí záložník z metru netrefil hostující branku.
36'
Cicilia nyní fauloval v souboji Bederku, hosté tak budou pokračovat na míči.
34'
Nyní je více na míči Bohemka, která kombinovala na jeden dotek a skoro se dostala k dostřelu branky Bajzy.
32'
Bohemka zatlačila Slovácko před jeho branku. Dostál centroval domácí obrana balon odvrátila do bezpečí.
30'
Tomičova hlavička lahůdkou pro Bačkovského
30'
Sadílek centroval zleva, Tomič zakončoval hlavou jen doprostřed branky.
29'
Tomič přízemní přihrávkou hledal ve vápně Ciciliu, jenže balon mířil jen na kopačku hráče Bohemky.
27'
Kadlec dlouhým míčem hledal Ciciliu, hlavičkový souboj vyhrál Krch.
25'
Odražený míč skvěle trefil Ljovin a srovnal, 1:1
25'
Bohemians právě vstřelili branku!
Bohemka srovnává krok. Květ přihrál na vápno, kde proběhl souboj Marečka s hostujícím hráčem, balon se odrazil k VLADISLAVU LJOVINOVI, který technickou střelou k pravé tyči vyrovnává.
23'
Krch přihrál Dostálovi, který se dostal přes Havlíka, hostující bek našel Puškáče, ten byl důsledně hlídán Hofmannem, a proto nezakončil mezi tři tyče.
22'
Petržela zatlačil u levé strany na Vondru, ten mu musel balon nakopnout, ten se odrazil do autu, Bačkovský rozehrává od své svatyně.
20'
Domácí sice zahráli standardní situaci, ale ta nebyla pro brankáře Bačkovského nebezpečná.
20'
Dostál fauloval zezadu Havlíka, může být rád za domluvu od sudího Proskeho. Zákrok volal totiž po žluté kartě.
19'
Hosté se sice v protiútoku dostali na domácí polovinu, ale tam fauloval hostující hráč a tím skončila akce Bohemky.
18'
Petržela si balon prohodil se Sadílkem, první jmenovaný centroval, ale Krch pokryl Ciciliu, který se k balonu nedostal.
16'
Havlik dlouhým centrem hledal Petrželu, který balon vybojoval na Krchovi, ale poté se utopil v pokutovém území v kličkách.
15'
Hra se teď vyrovnala. Bohemka postupovala po pravé straně, ale Dostálovi se nevyvedl centr do vápna a od své branky bude rozehrávat Bajza.
14'
Vondra byl faulovaný na levé straně. Standardní situaci rozehrál Květ, jenže jeho přetažený centr nenašel nikoho z jeho spoluhráčů.
13'
Sadílek otočil hru na Petrželu, který se snažil kolmicí ihned poslat balon na Navrátila, ale tomu pár centimetrů chybělo.
12'
Centr před vápnem zpracoval Pulkrab pro Květa, který střílel nártem mimo branku Slovácka.
10'
Havlíkův přímý kop byl nechytatelný, 1:0
10'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Slovácko jde do vedení po krásně zahraném přímém kopu. MAREK HAVLÍK zakroutil míč přesně k levé tyči. Brankář Bačkovský sice plachtil vzduchem, ale na takhle technicky provedený kop neměl nárok.
9'
Tomič nyní prudkým cetrem našel Ciciliu, který vpádu balon nastřelil do hostujícího hráče, akce pokračovala a domácí budou kopat z dvacetipěti metrů standardní situaci po ruce hráče Bohemky.
8'
Slovácko je nyní aktivnější, je více na míči a kombinuje na své polovině.
7'
Sadílek z levé strany nacentroval přesně na Tomiče, který byl v pokutovém území zcela sám, ale branku z voleje minul.
6'
Hronek byl u postranní čáry faulovaný, Bohemka bude rozehrávat.
5'
Tomič sice balon poslal na osu hřiště před vápno Petrželovi, ale ten měl proti výškové převaze obránců Bohemky hodně těžké.
4'
Klokani měli trochu starosti s rozehrávkou, nechybělo mnoho, aby Cicilia vystihl rozehrávku do Bačkovského.
3'
Bederka kolmou přihrávkou se snažil za obranu Slovácka vyslat Pulkraba, ale i ten byl v ofsajdovém postavení.
2'
Nyní je u míče Bohemka, která začíná útok od zadních řad.
1'
Domácí borci kombinovali na levé straně, ale akce byla přerušena pomezním sudím, který viděl ofsajd.
1'
Slovácko rozehrálo a ihned mířil balon na nejvyššího domácího hráče Ciciliu, který balon prodlužoval za sebe.
1'
-1'
A hned je následují domácí fotbalisté. Utkání za desítek vteřin začne.
-2'
Na hřišti jsou jako první hráči Bohemians.
-5'
Mužstva nastoupí ve svých tradičních dresech. Slovácko bude hrát v bílých kompletech a Bohemka celá ve zeleném.
Slovácku k pohárové jistotě stačí ze tří utkání jeden bod, jelikož včera znovu Liberec klopýtl tentokrát s Brnem (1:1), modrobílí mají na Severočechy náskok pěti bodů a dnešní utkání k dobru, navíc mají se Slovanem lepší vzájemný zápas při rovnosti bodů.
-20'
Oba dva celky jsou na hrací ploše a probíhá pravidelná rozcvička.

1.FC Slovácko: Bajza – Tomič, Mich. Kadlec (C), S. Hofmann, Mareček – M. Petržela, Havlík, V. Daníček, Navrátil – L. Sadílek – Cicilia.
Náhradníci: Nemrava – Kliment, Kohút, Divíšek, Jurečka, Šimko, Kubala.

Bohemians Praha 1905: Bačkovský – Bederka, Köstl, Krch (C) – M. Dostál, Květ, Hronek, Ljovin, Vondra – Pulkrab, Puškáč.
Náhradníci: P. Le Giang – Keita, V. Novák, Osmančík, Kadlec, Vacek, Kosek.

Rozhodčí: Z. Proske – R. Kotík, R. Dresler.
Do základní sestavy Slovácka se vrací Marek Havlík, na beku bude hrát od začátku Mareček a v útoku Cicilia, u hostí absentujícího Necida nahradí Puškáč.
Slovácko má s Bohemians Praha 1905 pozitivní bilanci, z celkových 30 zápasů 12krát modrobílí vyhráli, devět duelů skončilo dělbou bodů a stejný počet vyhrála Bohemka. Hosté na Slovácku neprohráli poslední tři zápasy, z toho dva vyhráli shodně 2:1, což je také nejčastější výsledek mezi těmito dvěma mančafty. Sudí rozdali celkem 122 žlutých karet, to dělá 4 karty na zápas.
Předpokládané sestavy:

1.FC Slovácko: Bajza – Tomič, Hofmann, Kadlec, Divíšek – Havlík, Daníček – Petržela, Sadílek, Navrátil – Kliment

Bohemians Praha 1905: Bačkovský – Bederka, Köstl, Krch – Dostál, Květ, Hronek, Ljovin, Vondra – Puškáč, Pulkrab.
Do základní sestavy Slovácka se určitě vrátí Marek Havlík, který si odpykal v minulém zápase trest za čtyři žluté karty. Dá se předpokládat, že to bude také jediná změna, kterou kouč Svědík udělá. Hostujícímu trenérovi Klusáčkovi bude chybět Tomáš Necid, který bude stát za čtyři žluté karty. Toho pravděpodobně nahradí v útoku Puškáč.
Bohemians Praha 1905

Klokani jsou na deváté příčce, drží úctyhodnou neporazitelnost 11. zápasů. Naposledy prohráli ve 20.kole v Plzni 1:3. Od té doby čtyřikrát vyhráli a sedmkrát remizovali. V minulém kole dokázali porazit Liberec přesvědčivým výsledkem 3:0. Všechny tři branky padly ve druhém poločase. Vše odstartoval proměněnou penaltou Matěj Pulkrab, který byl před tím faulovaný. Na něj navázal za šest minut jeho kolega v útoku Tomáš Necid, který vsítil druhou branku. Definitivu zápasu dal osm minut před koncem Hronek, krásnou střelou ze střední vzdálenosti.
1. FC Slovácko

Jak už bylo napsáno, tak svěřenci trenéra Svědíka jsou na čtvrté pozici a jsou velice blízko pohárové Evropě, jelikož dokázali v minulém kole využít zaváhání svých pronásledovatelů Plzně a Liberce a také přerušili nepříznivou sérii, když v pěti předchozích zápasech zvítězili jen jednou. Zápas v Karviné začali modrobílí aktivně, když si vytvořili převahu a šance, nakonec do vedení šli proměněnou penaltou Daníčkem po faulu na Klimenta. I ve zbytku prvého dějství byli lepší. Naopak druhou půlku zápasu začali lépe domácí, kteří v některých šancích byli blízko vyrovnávající brance. Slovácko spoléhalo na rychlé brejky a po jednom z nich Jurečka nastřelil tyč. Pojišťovací branku Slovácka dal pět minut před koncem Milan Petržela, když mu nechtěně přihrál do brankové šance domácí hráč.
Sobotní program 32. kola nejvyšší soutěže uzavře duel mezi čtvrtým 1. FC Slovácko a devátými Bohemians Praha 1905.
Příjemný sobotní večer z Uherského Hradiště. FORTUNA:LiGA spěje do svého finiše. Poslední tři kola rozhodnou o tom, který celek si zahraje se Slavií v nové sezoně předkolo Ligy mistrů, a které dvě mužstva nastoupí v předkole Evropské konferenční ligy. Naopak ze spodní části tabulky určí zbylé dvě mužstva, které doplní Opavu ve druhé nejvyšší soutěži.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.