FORTUNA:LIGA - Základní část - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Hr. Králové - 6. března 2022   15:00

Jablonec
89' D. Ikaunieks
1:1
(0:0)
Hr. Králové
70' Kubala  (Mejdr)

Hanuš – Černák, Martinec, Štěpánek (83. Nykrín), Zelený – Kratochvíl (83. D. Ikaunieks), Považanec (67. Pleštil), Hübschman (C), Houska (75. V. Kadlec), Malínský (83. Smejkal) – Silný.
V. Hrubý – D. Ikaunieks, V. Kadlec, Nykrín, Smejkal, Pleštil, Werani.
Proske – Kotík, Slavíček.
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
1 485 diváků
Fendrich – Jakub Klíma, J. Král, F. Čech – Mejdr, Kodeš, J. Rada (65. Soukeník), F. Novotný – Kubala (90+2. D. Doležal), Rybička (88. Vašulín), Vlkanova.
Vízek – D. Doležal, Harazim, P. Dvořák, Leibl, Soukeník, Vašulín.
žlutá karta

SESTŘIH: Jablonec – Hradec Králové 1:1. Desátá remíza v sezoně, kuriózní trefa Ikauniekse

Děkuji za pozornost a přeji hezký den.
Je dobojováno, v jabloneckém mrazu se dnes body dělí. Skóre bylo dlouho bezgólové, až v 70. minutě se Hradečtí ujali vedení zásluhou hlavičky Kubaly. Když už se zdálo, že hosté dovedou zápas do vítězného konce, vyrovnal Ikaunieks, ke kterému se dostal míč po zaváhání dnes jinak výborného brankáře Fendricha. Zatímco Východočeši zůstávají ve středu tabulky, Jablonec si v boji o záchranu nikterak markantně nepřilepšil. I bod pro něj ovšem v konečném zúčtování může mít cenu zlata.
90+4'
90+3'
Na útočnou polovinu se v nastaveném čase poprvé dostali i Východočeši. A po odrazu míče od Jaroslava Zeleného mají k dispozici autové vhazování.
90+2'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Filip Kubala, přichází David Doležal.
90+2'
David Nykrín trefil při rozehrávce jen napadajícího protihráče, od kterého se balon odrazil do autu.
90+1'
Žlutou kartu dostává Filip Kubala (FC Hradec Králové).
90'
Severočeši chtějí skóre otočit. V počátku čtyřminutového nastavení obléhají soupeřovo pokutové území a hledají volné skuliny v obraně Hradce.
89'
Neobvyklá situace, gólem Ikauniekse Severočeši vyrovnali, 1:1
89'
Jablonec právě vstřelil branku!
Jablonečtí kuriózně vyrovnávají! Vilém Fendrich vyběhl boxovat centr ze standardky až na hranu pokutového území. Míč ale vyrazil přímo na kopačku DAVISE IKAUNIEKSE, který volejem přibližně z dvaceti metrů trefil opuštěnou bránu.
88'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Petr Rybička, přichází Daniel Vašulín.
88'
Jakub Klíma si troufl na odvážné vyvezení míče. Nakonec si ho sám moc ukopl a balon skončil v autu, domácí budou vhazovat.
87'
David Nykrín rozehrál roh na Ikauniekse, který míč poslal hlavou směrem na branku. Po cestě ho ještě tečoval Dominik Pleštil, od jehož hlavy balon zamířil vysoko nad břevno.
86'
Petr Kodeš (HKR) vidí za šlapák proti Smejkalovi žlutou kartu.
84'
Michal Černák znovu prodal svoji rychlost a prosmýkl se až do pokutového území. Vilém Fendrich proti němu pak dobře vyběhl a nenechal ho odcentrovat. Byl z toho alespoň roh, který si také pohlídal Fendrich.
83'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Miloš Kratochvíl, přichází Davis Ikaunieks.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází David Štěpánek, přichází David Nykrín.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Tomáš Malínský, přichází Tomáš Smejkal.
82'
Jakub Klíma se ukopl a hosty to mohlo přijít draho, Jablonečtí totiž vysoko napadali. Královéhradečtí ošemetnou situaci přečkali bez úhony.
81'
Rutinní zákrok si vzápětí připsal také na druhé straně Vilém Fendrich, když chytil sympatický pokus Černáka zpoza pokutového území.
80'
S pokusem Černáka neměl Fendrich problém
80'
Petr Kodeš dostal míč proti noze a zkusil to z dvaceti metrů. Balon nicméně netrefil dobře, střela navíc byla zpomalená obráncem. Jan Hanuš ji v klidu chytil.
79'
Dominik Soukeník dobrým centrem hledal na malém vápně poměrně volného spoluhráče. Smůla pro Hradec, že míč ze Soukeníkovy kopačky mířil o trochu výše, než bylo třeba.
78'
Centr z pravého křídla propadl až k Janu Silnému, kterého to možná samotného překvapilo. Svojí střelou totiž ohrozil spíše rohový praporek.
77'
Vilém Fendrich (HKR) protahoval rozehrávku od své brány tak dlouho, až si vysloužil žluté napomenutí za zdržování hry.
76'
Dominik Soukeník se ukopl a poslal míč za sebe. Rozeběhnutý Dominik Pleštil pak hledal ve vápně Silného, jenže centru scházela větší přesnost.
75'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází David Houska, přichází Václav Kadlec.
73'
Jaroslav Zelený (JAB) doslova zápasnickým chvatem povalil na zem protihráče, který se hnal do protiútoku. Taktický faul má cenu žluté karty.
73'
Jaroslav Zelený teď prokázal pevné nervy, když z malého vápna sklepl míč prsy na vlastního gólmana. Hanuše ale trefil neomylně, Severočeši mohou znovu vpřed.
Dnešní utkání sleduje 1 485 diváků.
72'
Domácí se hned ženou do útoku. Jan Silný si chtěl obhodit protihráče v pokutovém území, někteří diváci si přáli ruku. Hra pokračuje dál.
70'
První využitý roh, Kubala zařídil Východočechům vedení
70'
Hradec Králové právě vstřelil branku!
Východočeši se ze standardní situace ujímají vedení! Roh z levé strany prodloužil hlavou Jan Mejdr ke vzdálenější tyči, kde byl nehlídaný FILIP KUBALA, jemuž už stačilo snadnou hlavičkou trknout míč do sítě.
69'
Miloš Kratochvíl zleva centroval šajtlí, míč byl jemně tečovaný a dral se za ním Houska. Následně se snažil vykoledovat penaltu, rozhodčí byl nekompromisní a dal najevo, ať vstává.
68'
David Houska rozehrál standardku zřejmě signálem na Zeleného, od jehož hlavy míč putoval do rukavic brankáře Fendricha.
67'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jakub Považanec, přichází Dominik Pleštil.
66'
Královéhradečtí to po levém křídle sehráli moc hezky, prudký centr ale nikoho nenašel. Jan Mejdr pak vracel míč do vápna z druhé strany, Štěpánek ho srazil do rukavic Hanuše.
65'
Petr Kodeš kolmou přihrávkou vyslal Adama Vlkanovu, který si zasekl protihráče a zkoušel to z dálky levačkou. Střela se ale ke vzdálenější tyči nestočila tak, jak by Východočeši potřebovali.
65'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Jakub Rada, přichází Dominik Soukeník.
64'
O penaltu se nicméně nejednalo a hra pokračuje autovým vhazováním Jablonce.
63'
David Houska rozehrával standardku a v pokutovém území se za hlavu chytil padající Jakub Martinec! Do akce znovu vstupuje VAR...
62'
Účet žlutých karet se bleskově vyrovnává. Jakub Rada (HKR) si doslova došlápl na Malínského.
61'
Žlutou kartu dostává David Štěpánek (FK Jablonec).
60'
Jakub Považanec se odhodlal ke střele z dálky, ránu však neměl dostatečně připravenou a zamířil vysoko nad horní tyč.
59'
Galimatyáš v pokutovém území Jablonce ukončil vysokým odkopem Jakub Považanec. Diváky pak pobavil kouč Petr Rada, který si míč za postranní lajnou elegantně zpracoval.
57'
Filip Novotný si skvěle píchl míč okolo napadajícího protihráče. Petr Rybička se pak o pokutového území zřítil k zemi, rozhodčí nechává hru plynout dál.
56'
Hradec Králové vstoupil aktivně také do druhého poločasu a zatím je mírně lepší. Uvidíme, jestli se domácí celek znovu s postupem času rozehraje.
55'
Vlkanova se snažil obejít brankáře
55'
Adam Vlkanova se v pokutovém území vyhnul skluzujícímu protihráči a objevil se ve vyložené příležitosti! Vybíhajícího Jana Hanuše ovšem chtěl ještě obehrávat, což jablonecký brankář nedovolil.
54'
Centr Kubaly z levé strany nadělal v pokutovém území Jablonce trošku neplechu. Hanuš se ideálně nedohodl se stoperem a míč skákal v nebezpečné pozici, žádný z hostů se k němu ale nedostal.
52'
Petr Rybička se teď stal terčem domácích příznivců. Dost možná totiž přihrál zákrok na svoji osobu a ze země se zvedl hned, když Zelený sportovně uklidil balon do autu.
51'
Jan Silný je v královéhradecké šestnáctce vztyčeným praporem, na který jablonečtí krajní hráči posílají jeden centr za druhým. Obvykle ale Silný bývá těsně bráněn, jako v tomto případě. Jan Mejdr odhlavičkoval balon mimo vápno.
50'
Rohu se ujal znovu David Houska, k jehož centru se protlačil Jan Silný. V těžké pozici pak hlavičkoval o zem jen do středu brány, kde operoval Vilém Fendrich.
49'
Postupný útok zelenobílých podpořil z druhé vlny Michal Černák, jehož rychlé nohy získaly rohový kop.
48'
Na zemi teď s hlasitým zvukovým doprovodem skončil David Houska. Rozhodčí znovu přerušuje hru, je jasné, že v panujícím mrazu každý šrám bolí dvojnásob.
47'
Filip Kubala byl hodně důrazný v souboji s Martincem a zdálo se, že mu stoupl na nohu. Jablonecký stoper to rychle rozdýchal a je připraven pokračovat ve hře.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:02.
Přestože jsme v prvním poločase na první pohled asi nesledovali zrovna nejatraktivnější podívanou, šancí bylo paradoxně hodně! Zápas o něco lépe rozehrál Hradec, Severočeši se rozjížděli pomaleji. Pak ale měli dvě vyložené příležitosti, které Silnému skvěle chytil Fendrich. Skóre se tedy za 45 minut nezměnilo žádným směrem.
45'
Miloš Kratochvíl pálil z hranice šestnáctky, parádní Fenrdrichův zákrok
45+1'
45+1'
Tečku za prvním poločasem napsala pěkná střela Kratochvíla zpoza pokutového území. Vilém Fendrich se prolétl vzduchem a vytěsnil míč na roh, ze kterého už nic nebylo.
45'
Miloš Kratochvíl se hezkou zasekávačkou uvolnil a centroval ke vzdálenější tyči, kde se k hlavičce protlačil Zelený. Vilém Fendrich míč vyrazil před sebe, následnou skrumáž ukončil hvizd oznamující ofsajd.
44'
V samotném závěru prvního poločasu jsou aktivnější Votroci, kteří se drží okolo pokutového území. Dobrou práci na kraji obrany odvádí mladý Michal Černák, který je zvyklý hrát podstatně výše.
43'
Na trávníku zůstal ležet Filip Novotný a drží se za hlavu. Rozhodčí raději přerušil hru, Novotný se každopádně sám postavil na nohy a vypadá to, že bude moci pokračovat.
42'
Aktuálně sledujeme vcelku poklidnou pasáž, která moc fotbalové parády nenabízí.
39'
Tomáš Malínský vlétl jako třetí do souboje a získal míč. Po levém křídle se pak prohnal až k možnosti centrovat, po zemi nicméně našel jen protihráče.
38'
Rozhodčí nechává pokračovat ve hře, video žádný přestupek neodhalilo.
38'
Zkoumá se VAR, pravděpodobně kvůli ruce jednoho z Královéhradeckých.
37'
Jan Král se dral za centrem z pravé strany, v obležení protihráčů nicméně hlavičkoval slabě. Teď měl Jan Hanuš snadnou úlohu.
35'
Jablonec zkusil standardku rozehrát zajímavým signálem. Považanec ze strany nabil Kratochvílovi, jehož obstřel se ke smůle domácích nestočil dostatečně.
34'
Černák se snažil na pravé straně uvolnit Kratochvíla, což přečetl František Čech a poslal balon do zámezí. Aut pro Severočechy.
33'
Nedávné šance Jablonce každopádně dost pomohly atraktivitě zápasu. Hra je rázem mnohem živější a domácí si ověřili, že zprvu neprůstupná obrana soupeře má také mezery.
32'
Teď byl Jan Silný v roli přihrávajícího hráče, když posouval balon do strany pro Malínského, jemuž se do vápna prokličkovat nepovedlo.
30'
Další střetnutí Fendricha a Silného
30'
A znovu souboj Silného s Fendrichem. Vše začalo u Jakuba Martince, který se skvěle dostal před protihráče ve středu pole a sebral míč. Miloš Kratochvíl pak hezkým bochánkem za obranu oslovil právě nabíhajícího Jana Silného, proti němuž Vilém Fendrich pohotově vyběhl a Silného pravačku zlikvidoval!
28'
Parádní Fendrichův zákrok, Silného pokus z malého vápna
28'
Fantastický Fendrich! Centr Miloše Kratochvíla sklepnul Tomáš Malínský pro Jana Silného, který z hranice malého vápna pohotově vnějším nártem nasměroval míč na branku. Královéhradecký gólman ho konečky prstů vytáhl těsně nad břevno.
27'
David Štěpánek se na vlastní obranné polovině dostal malinko pod tlak a navíc se ukopl. Rozehrávka tedy přistála v autu.
26'
Jablonečtí možná teprve poprvé v zápase výrazněji využili levou stranu zálohy. Centr Zeleného rezolutně odvrátil Jakub Klíma.
25'
Po dalším Houskově centru domácí krkolomně vrátili míč do pokutového území a na malém vápně se k akrobatickému zakončení dostal Tomáš Hübschman. Byl už však v postavení mimo hru.
24'
David Houska rozehrával roh z levé strany, na který si dobře vystoupil brankář Vilém Fendrich. Rohový kop se bude ještě opakovat.
23'
Třetí šance Východočechů, levačkou pálil Jan Mejdr
23'
Adam Vlkanova zatancoval s míčem na hraně pokutového území a přihrál do strany Janu Královi. Ten prudkým přízemním centrem našel levačku Jana Mejdra, který z prostoru těsně za penaltou vystřelil mimo tři tyče!
22'
Vlkanova teď nasadil housle vlastnímu spoluhráči Novotnému, který ovšem dobře zareagoval a nepustil horlivého Kratochvíla k míči.
20'
Hlavička Vlkanovy mířila těsně vedle tyče
20'
Výkop brankáře Fendricha odstartoval hlavičkovanou ve středu hřiště, po které se balon dokutálel za autovou čáru. Vhazování pro Hradec.
19'
Severočeši teď působí rozhozeným dojmem. Z pravého křídla mířil dobrý centr na Kubalu, kterému kousíček chyběl. Hlavičkoval tedy až Vlkanova, který těsně minul branku. Vzrušení každopádně bylo zbytečné, Vlkanova už se nacházel v ofsajdu.
18'
David Houska se prodral do pokutového území a skončil na zemi. Penalta se ale pískat nebude, kontakt byl jen marginální.
16'
Zaváhání obrany, Kubalu vychytal Hanuš
16'
Velká šance Hradce! Od trenéra Rady to teď schytává Jaroslav Zelený, přes jehož stranu hodně snadno prošel Filip Kubala. Dostal se až do souboje muže proti muži s brankářem Hanušem, který skvěle vyběhl a podržel svůj tým kvalitním zákrokem.
15'
Petr Rybička posílal z levého okraje pokutového území zajímavý oblouček před domácí bránu. Míč ale prolétl šestnáctkou bez toho, aby ho někdo zasáhl.
14'
Jablonec se dlouho držel na útočné polovině, jenže znovu chyběla nějaká překvapivější myšlenka. Královéhradecká defenziva zatím připomíná černobílou hráz.
12'
Vilém Fendrich si dal hodně načas s rozehrávkou a trošku poškádlil nervy jabloneckých příznivců. Utkání zatím žádné úchvatné tempo nemá.
11'
Radův centr propadl do jablonecké šestnáctky. Skvěle dozadu zahrál útočník Jan Silný, který zvládl souboj a odehrál balon do bezpečí.
10'
Jablonec to v dosavadním průběhu o poznání více zkouší po Kratochvílově pravé straně zálohy. Defenziva soupeře mu nicméně zatím nenabízí žádná místečka navíc.
9'
Standardku měli k dispozici i Východočeši, jenže Jakubu Radovi centr nevyšel podle představ, Hanuš ho v klidu chytil.
8'
David Houska rozehrál standardní situaci zajímavě podkopnutým centrem, který se snášel do nebezpečného prostoru. Královéhradečtí si v bránění počínali suverénně.
7'
Černák vhazoval na Považance, před kterým míč nepříjemně skočil a slovenský záložník ho musel prodlužovat patou. Poradil si ale dobře a Jablonec se pomaličku přibližuje k pokutovému území.
6'
Petr Rybička si v souboji s Milošem Kratochvílem pomohl lehkým útočným faulem, což rozhodčí Proske dobře viděl. Rozehrávat tedy budou domácí.
5'
Hradec Králové teď malinko přidal na aktivitě a drží se na útočné polovině. Zatím se každopádně nemůže vymanit od levé postranní čáry.
3'
Jan Hanuš vyběhl daleko ze své šestnáctky a při odkopu napálil hostujícího Kubalu. Naštěstí pro Jablonec se míč odrazil pouze do zámezí.
2'
Severočeši získali standardku od pravé postranní lajny. Jakub Považanec ji rozehrál nadějným centrem, na který naskakoval Silný. Dokonce to vypadalo, že se dostal k hlavičce, jenže balon netrefil dobře a bránu vůbec neohrozil.
1'
Výkopu se chopili fotbalisté Hradce. Okamžitě to zkusili dlouhým míčem vpřed, po sérii odrazů ho v klidu sebral brankář Hanuš.
1'

FK Jablonec: Hanuš – Černák, Martinec, Štěpánek, Zelený – Kratochvíl, Považanec, Hübschman (C), Houska, Malínský – Silný.
Náhradníci: V. Hrubý – D. Ikaunieks, V. Kadlec, Nykrín, Smejkal, Pleštil, Werani.

FC Hradec Králové: Fendrich – Jakub Klíma, J. Král, F. Čech – Mejdr, Kodeš, J. Rada, F. Novotný – Kubala, Rybička, Vlkanova.
Náhradníci: Vízek – D. Doležal, Harazim, P. Dvořák, Leibl, Soukeník, Vašulín.

Rozhodčí: Proske – Kotík, Slavíček.
FC HRADEC KRÁLOVÉ (9. místo, 27 bodů)

Ligový nováček byl zejména na podzim hodně pozitivním překvapením nejvyšší soutěže. Na jaře zatím získal jen dva body za remízy s Karvinou a Českými Budějovicemi, z devátého místa tabulky to aktuálně má stejně daleko do skupiny o titul, jako k bojům o udržení. Zajímavé je, že se dnes utkají pohároví semifinalisté. Zatímco Jablonec už je ze hry venku, Hradec zápas se Slováckem teprve čeká. Odveze si ze severu Čech bodový zisk?
FK JABLONEC (14. místo, 21 bodů)

Severočeši do jarní části nevstoupili špatně, jenže to se dá říct i o dalších týmech ze spodku tabulky. Jablonec se tedy stále nachází v zóně boje o ligové přežití. Minulý týden v derby na hřišti Liberce získal zasloužený bod za remízu 1:1, když se v lize poprvé trefil mladý Černák. Ve středu zelenobílí v rámci semifinále MOL Cupu statečně vzdorovali Spartě a byli kousíček od postupu. Prohra 3:4 v prodloužení hodně zamrzela, ale povedený výkon může Radovi svěřence výrazně nakopnout.
Zdravím všechny fanoušky českého fotbalu. FORTUNA:LIGA o víkendu pokračuje 24. kolem, do Jablonce přijede Hradec Králové.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.