FORTUNA:LIGA - Základní část - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Bohemians - 5. března 2022   15:00

0:0
(0:0)

Macík – Chvátal, Jemelka, Beneš (C), Zmrzlý – P. González, Breite, Navrátil (61. Jakub Matoušek), Daněk (81. Vaněček) – Chytil, Růsek (61. Zahradníček).
Stejskal – Vaněček, Vepřek, Poulolo, Zahradníček, Jakub Matoušek, Greššák.
Berka – Kubr, Machač
Andrův stadion, Olomouc
2678 diváků
Valeš – Köstl, Bederka, Křapka, D. Hašek – Mareček (83. Koubek), Beran (61. Vaníček), M. Dostál (C) (90+2. Krch), Petrák, Květ (90+2. Bartek) – Puškáč (83. Ugwu).
Kořének – Bartek, Koubek, Krch, Fulnek, Ugwu, Vaníček.

SESTŘIH: Olomouc - Bohemians 0:0. Zmrzlý zahodil penaltu

Utkání na Hané skončilo opět bez branek. Domácí byli blíže skórování, ale Zmrzlý v první půli neproměnil pokutový kop.
90'
Květ pálil nebezpečně ze standardky
90'
Nerozhodl Koubek, po něm ani Bederka
90+4'
90+4'
Ve středu pole se hlavami střeli Chytil a Bederka. Sudí povolává doktory.
90+3'
Bederka vypálil a těsně minul růžek domácí branky.
90+3'
Nedovolený zákrok domácího hráče prakticky nuluje šance Sigmy na výhru. Naopak v samotném závěru ještě budou hosté rozehrávat standardku ze zajímavé pozice zhruba pětadvaceti metrů od branky.
90+2'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Roman Květ, přichází David Bartek.
90+2'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Martin Dostál, přichází Daniel Krch.
90+2'
Hraje se na polovině domácích. Hosté navíc ještě chystají střídání.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90+1'
Neuvěřitelná skrumáž před domácí svatyní brankou nekončí! Hosté budou mít ještě roh.
90'
V poslední minutě normální hrací doby mají hosté k dispozici standardku.
89'
Olomoučtí dvakrát odcentrovali. Nejprve Zahradníčkův pokus zlikvidovali obránci. Po centru Chvátala se Vaněček dopustil útočného faulu.
88'
Ze střední vzdálenosti vypálil Květ, jehož ránu hlavou zablokoval Jemelka.
87'
Olomoučtí se stále marně snaží dostat do zakončení. Jejich akce končí před šestnáctkou.
85'
Už i smůla se lepí na kopačky domácích útočníků. Chytil měl možnost vystřelit, ovšem míč mu nesedl.
84'
Blíží se závěr zápasu a především domácí začínají být nervózní. Již podruhé hrají se soupeřem z dolní části tabulky doma bez vstřelené branky.
83'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází David Puškáč, přichází Michael Ugwu.
83'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Daniel Mareček, přichází Matěj Koubek.
81'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Kryštof Daněk, přichází David Vaněček.
80'
Mareček se zbavil Chvátala a poslal míč dopředu. Přestože se tam hnal Puškáč, byl první u míče Macík.
78'
Centr směřující někam na penaltový puntík chtěl trknout Jemelka, ale míč byl příliš vysoký.
77'
Matoušek se chtěl dostat přes Köstla do vápna, ale nepodařilo se mu to. Nicméně vybojoval alespoň rohový kop.
75'
Pražané mají míč na domácí polovině. Olomoučtí jsou stažení a brání s devíti hráči v poli.
74'
Hlavička Beneše orazítkovala tyč hostující branky! Ani v následném závaru před hostující brankou nikdo z domácích nedokázal míč dostat za brankovou čáru.
73'
Beneš po rohu trefil tyč!
73'
Ránu Chvátala někdo tečoval, takže Sigma bude opět rozehrávat od praporku.
73'
A už se hraje opět na druhé straně. Olomoučtí budou rozehrávat rohový kop.
72'
Olomoučtí se ubránili, na konci celé akce pálil ze střední vzdálenosti Květ vysoko nad.
71'
Na druhé straně se také žlutí. Zahradníček dohrál Haška na kraji šestnáctky. Hosté budou mít zajímavou příležitost.
69'
Hanáci rozehráli signál, na jehož konci pálil Daněk ze zajímavé pozice vysoko nad branku soupeře.
68'
Hostující Köstl trefil zřejmě loktem svého soupeře, za což jej sudí napomíná žlutou kartou.
67'
Po delší době se hraje před Macíkem. Olomoučtí se zatím dobře brání a soupeře k ničemu nepouští.
66'
Chvátal se pokusil rychle rozehrát z poloviny hřiště, protože viděl rozběhnutého Matouška. Nicméně centr namířil přímo do branky soupeře, kde Valeš neměl problém.
65'
Z rohu šestnáctky zkusil vystřelit Matoušek, ale kroucená rána skončila nad brankou Valeše.
64'
Olomoučtí mají více míč na kopačkách, ovšem hrají spíše po vápno. V něm jsou bezzubí.
63'
Jemelka prodloužil na Gonzáleze, který v těsné blízkosti hostující branky nedokázal zakončit. Valeš míč schoval v rukavicích.
62'
Olomoučtí vybojovali rohový kop, který rozehraje Zahradníček.
61'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Antonín Růsek, přichází Tomáš Zahradníček.
61'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Jan Navrátil, přichází Jakub Matoušek.
61'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Michal Beran, přichází Antonín Vaníček.
60'
A na druhé straně taky mohla padnout branka, ale útočníkům dnes není přáno. Pokusy Pražanů byly také zablokovány.
60'
Po hodině hry se mohli domácí prosadit. Po hlavičce jednoho z olomouckých hráčů se míč odrazil od břevna zpět do hry. Hanáci pak před brankou soupeře zkusili několikrát zakončit, ale jejich pokusy byly blokovány.
59'
Růsek hlavičkoval do břevna!
59'
Hanáci opět kombinují před Macíkem a z tribun se začíná ozývat pískot.
58'
Chvátal se dostal k míči na pravé straně a následně jej adresoval do vápna Bohemky. Nikoho v modrém ale nenašel, a míč tak propadl do zámezí. Valeš nikam spěchat nebude.
57'
Olomoučtí jakoby nevěděli, co mají hrát a kombinují na vlastní polovině.
56'
Květův pozdrav pohlídal Macík
56'
Olomoučtí chybně rozehráli a nabídli míč Květovi. Hráč Bohemky měl dost prostoru k nachystání střely. Následná rána byla tvrdá, nicméně mířila přímo do míst, kde stál připravený Macík.
55'
González nakopl míč z vlastní poloviny na rozběhnutého Chytila. Valeš ale dokázal dopředu odhadnout tah domácích a včas vyběhl.
53'
Chvátal našel na hranici vápna Beneše, který předložil Zmrzlému. Ten v obklíčení zelenými dresy nedokázal vystřelit, naopak trefil nohu soupeře.
53'
Olomoučtí měli k dispozici rohový kop, který na první tyči Pražané odvrátili. González ale vzápětí vybojoval další roh.
52'
González posunul na rozběhnutého Růska, který z těžkého úhlu hledal před brankou Chytila. Olomouckému hráči chyběl asi metr k tomu, aby zakončoval z bezprostřední blízkosti do prázdné branky.
51'
Růsek dával před bránu, hosté se štěstím přežili
51'
Hosté obléhali domácí vápno, nicméně kromě centrů a zblokované rány k ničemu vážýnějšímu nedošlo.
50'
Puškáč přetlačil svého soupeře a vybojoval pro svůj tým rohový kop.
48'
Jeden z domácích dokázal míč prodloužit na Valeše, který následně sebral míč ze vzduchu. Při zákroku byl navíc sražen, takže sudí raději hru přerušil.
47'
Na trávníku zůstal ležet domácí Navrátil, který utržil ránu do zad. Hanáci budou mít standardku.
46'
Hned první minuta druhé půle přináší nepřesnosti na obou stranách. Snad se bude jednat jen o úvod a v následujících minutách již uvidíme lepší hru.
46'
V první půli příliš fotbalové krásy k vidění nebylo, nicméně skóre mohlo změnit. V posledních vteřinách první půle zahodil domácí Zmrzlý pokutový kop.
45'
Zmrzlý zahodil penaltu, nechal vyniknout Valeše!
45'
45'
Olomouc penalty neumí a nyní to dokázal Zmrzlý. Jeho slabý pokus k pravé tyči Valeš vystihl a na brankové čáře míč lapil.
44'
Köstlova ruka zapříčinila penaltu pro Sigmu
44'
Byla nařízena penalta pro Sigmu. Domácí se dostali do vápna, kde jeden z hostů zahrál jednoznačně rukou a sudí Berka okamžitě ukazuje na puntík. Pražané ani neprotestují.
44'
Navrátil přehodil obránce, aby našel Chytila. Ten ještě předložil Gonzálezovi, ale ten nedokázal vystřelit.
42'
Puškáč skákal na vysoký nákop, ovšem nepohlídal si lokty a jedním z nich trefil Zmrzlého. Sudí akci na pokyn asistenta přerušil.
41'
Chytil se dostal ze strany do vápna, nicméně v něm neměl komu přihrát, a tak čekal na podporu. Než mu přišli spoluhráči na pomoc, již byl tísněný dvěma soupeři a o míč přišel.
39'
Olomouckým se poměrně snadno daří dojít k pokutovému území soupeře. Nicméně probojovat se dále je pro ně problém. Defenziva Bohemky je pevná.
38'
Valeš zkrotil Chytilovu ránu
38'
První zákrok si připisuje i Valeš, který lapil pokus ze strany.
37'
Olomoučtí se rychle dostali do vápna soupeře, kde se míč kutálel k Breitemu. Ten už se rozmýšlel, kam míč pošle, ale v poslední chvíli mu jej skluzem vypíchl jeden z hostů.
36'
Hanáci měli k dispozici přímák z místa poblíž rohového praporku. Přetažený centr ale domácí vyhnal pryč z hostujícího území.
35'
Tak až v pětatřicáté minutě jsme byli svědky prvního zákroku gólmana. Beran dostal míč a ze střední vzdálenosti vypálil. Rána po zemi mířila k tyči, ovšem Macík neměl s jejím zlikvidováním problém.
33'
Hra tedy pokračuje za bezbrankového stavu. Za námi je více než půl hodina hry a stále čekáme na první střelu na branku.
32'
Chytilův gól neplatil. Ofsajd
32'
Olomoučtí dostali míč do branky, ovšem ještě než se začali radovat, hlavní sudí hru přerušil skrz ofsajd. Branka tudíž neplatí.
31'
Köstl se zbavil Růska a poslal míč do vápna, kde jej domácí věže odehrály do bezpečí. V následném protiútoku vypálil Daněk, ovšem zblokovaná rána skončila na rohu.
29'
Chvátal rozehrál se Zmrzlým na krátko a poté se pokusil poslat míč do vápna. Hostující obránci ovšem velmi rychle přistoupili k domácím a dál je nepustili.
29'
Olomoučtí vybojovali zásluhou Zmrzlého, jehož centr byl zblokovaný, rohový kop.
28'
Nepřesností na obou stranách přibývá. Hra je neurovnaná.
26'
Chytil mířil po zemi mimo
26'
Olomoučtí se zmocnili míče na polovině soupeře a rychle se vrhli k brance. Chytil postupoval sám a zkusil také vypálit. Jeho přízemní pokus těsně minul pravou tyč hostující branky.
24'
Olomoučtí se dostali s míčem k vápnu soupeře, ale obránci Bohemky je vytlačili ven. Breite pak zkusil pálit ze střední vzdálenosti, branku Valeše ale minul.
23'
Puškáč poslal na volného Dostála, který vzápětí poslal míč do šestnáctky. Zde si jej chtěl zpracovat Mareček, ale míč mu utekl z kopačky do zámezí.
22'
Chvátal vybízel Daňka k průniku, přihrávka ale byla příliš prudká a skončila až u Valeše.
21'
Roh domácím nevyšel dle představ, naopak dopředu se hnal za dlouhým pasem z obrany Mareček. Ještě než stihl míč dopadnout na zem, skončil na trávníku sám hostující hráč, kterého odstavil Breite. Berka nechává pokračovat.
20'
Zmrzlý hledal nabíhajícího Chytila, hosté odehráli na roh.
19'
Standardku vybojovali také hosté. Z pozice několika metrů za půlící čárou poslali hostí míč na domácí branku a posléze se dvakrát pokusili zakončit. Defenziva Sigmy jejich rány zablokovala.
17'
Hanáci měli standardku, kterou rozehráli na krátko. Následně se pokusil Zmrzlý poslat míč do vápna, ovšem trefil prvního hráče soupeře. Hosté tak málem vyrazili do protiútoku, nicméně Zmrzlý se stihl vrátit a odehrál míč na Macíka včas.
16'
Olomoučtí chvíli operovali poblíž hostujícího pokutového území, nicméně hráči v bílo-zelených dresech se úspěšně ubránili.
15'
Köstl si narazil s Marečkem, nicméně vracející míč si pak příliš předkopl a již jej nedostihl na hrací ploše. Macík bude mít odkop od branky.
14'
Pražané se dostali na polovinu Sigmy po pravé straně. Olomoučtí se brání a hosté již podruhé budou vhazovat aut.
13'
Hanáci rozehráli signálem, ovšem ten hosté dobře přečetli a rychle celou akci Sigmy utnuli.
13'
Chytil dostal prudkou přihrávku do vápna soupeře, kde se pokusil z těžkého úhlu zakončit. Zblokovaný míč skončil na rohu.
12'
Jen taktak, že Daněk nazakončoval do prázdné
12'
Nejprve zleva centroval Zmrzlý a Valeš tak tak konečky prstů změnil směr letu míče, jinak by Daněk na zadní tyči zakončoval do prázdné. Následně přišel ještě centr z druhé strany, ale ani ten domácí nezakončili mezi tyče.
11'
Hra se kouskuje drobnými nedovolenými zákroky. Olomoučtí jsou u míče.
10'
Olomoučtí šli do rychlého brejku, který vedl Chytil. Ten byl svým soupeřem dlouho držený, přesto dokázal posunout dopředu. I poté se hostující hráč domácího hráče nepustil. Hanáci následně již nic nevymysleli a ani sudí Berka kartu vytahovat nebude.
9'
Hanáci kombinují na vlastní polovině. Míč se pohybuje mezi Macíkem a Jemelkou.
8'
Olomoučtí vybojovali rohový kop, který rozehrál opět Chvátal centrem na malé vápno. Valeš si pro míč vyskočil, nikdo z domácích ani do souboje s gólmanem nešel.
7'
Hanáci měli k dispozici standardku ze strany, kterou rozehrál Chvátal. Hosté se brání.
6'
Růsek už je zpět ve hře. Přes levou stranu se pokoušel vniknout do šestnáctky, nicméně přes bránícího hráče soupeře neprošel. U sudího se ještě snažím vymodlit faul, ale Berka jasně ukazuje, že se pískat nebude.
5'
Po souboji se soupeřem se skácel na trávník domácí Růsek, který utržil šrám v obličeji. Sudí nechal pokračovat, ačkoli někteří domácí přestali hrát, aby ověřili stav spoluhráče. Až po chvíli sudí hru přerušil.
4'
Daněk posunul na Gonzáleze, který vystřelil z dvaceti metrů. Defenziva Bohemky jeho pokus zblokovala. Následně se míč odrazil k Navrátilovi, který sice vybojoval roh, ale sudí před tím odmával ofsajd. Rozehrávat bude Valeš.
3'
Daněk posunul na Navrátila, který se už chystal pálit z nadějné pozice, ale v poslední chvíli mu míč ukopl jeden z Pražanů.
2'
Květ poslal přízemní centr do šestnáctky, kde se do míče opřel Dostál. Olomoucká obrana byla připravena a jeho pokus zblokovala.
1'
Hosté zkusili nakopnout míč dopředu. Jemelka jej ale dokázal ubránit před dotírajícím Dostálem. Macík bude rozehrávat od své branky.
1'
Oba týmy jsou na hrací ploše. Domácí ve svých tradičních modrých dresech, hosté v zeleno-bílé kombinaci.

SK Sigma Olomouc: Macík – Chvátal, Jemelka, Beneš (C), Zmrzlý – P. González, Breite, Navrátil, Daněk – Chytil, Růsek.
Náhradníci: Stejskal – Vaněček, Vepřek, Poulolo, Zahradníček, Jakub Matoušek, Greššák.

Bohemians Praha 1905: Valeš – Köstl, Bederka, Křapka, D. Hašek – Mareček, Beran, M. Dostál (C), Petrák, Květ – Puškáč.
Náhradníci: Kořének – Bartek, Koubek, Krch, Fulnek, Ugwu, Vaníček.

Rozhodčí: Berka – Kubr, Machač.
Poslední vzájemné utkání se uskutečnilo v říjnu 2021. Na hřišti Bohemians domácí zvítězili 2:0, o branky se postarali Chramosta s Köstlem.
SK Sigma Olomouc

Hanáci na jaře získali o bod více než jejich sobotní soupeř. V domácím prostředí Sigma porazila Mladou Boleslav a před týdnem remizovala bez branek s Teplicemi. Olomoučtí tak zůstávají na hraně skupiny o poháry, aktuálně jsou devátí s 26 body. Z tohoto pohledu je pro ně sobotní duel o to důležitější, neboť v případě výhry by odskočili od jednoho z pronásledovatelů na rozdíl osmi bodů.

Sigma má velký problém se střílením branek, což dokazuje také statistika střelců. Nejvíce branek (6) vsítil Martin Hála, který se ale naposledy prosadil loni v září a poslední ligový duel odehrál na začátku listopadu.
Bohemians Praha 1905

Fotbalisté Bohemians přijedou v sobotu na Hanou v roli čtrnáctého celku tabulky. I přesto ale stále mohou živit naději, že se vyhnout bojům ve skupině o udržení, neboť na desáté místo ztrácí jen pět bodů.

Momentální forma Pražanů ale není příznivá. Během čtyř zápasů jarní části brali body pouze jednou, a to když doma přehráli Zlín 1:0. Kromě toho ještě stihl tým trenéra Klusáčka vypadnout z národního poháru, kde podlehl ve čtvrtfinále Hradci Králové.

Nejlepším střelcem "klokanů" je s šesti zásahy David Puškáč. Osmadvacetiletý útočník se ale naposledy trefil počátkem prosince minulého roku, od té doby se v sedmi ligových zápasech v řadě neprosadil.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.