FORTUNA:LIGA - Základní část - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Teplice : Slovácko - 6. března 2022   15:00

0:1
(0:0)
Slovácko
55' Cicilia  (M. Petržela)

Grigar (C) – Kučera, Mohamed Tijani, Vondrášek, Hyčka (65. Prošek) – Mareček (65. Knapík), Jukl, Shejbal (77. Ledecký), Trubač – Žák, J. Mareš (55. Sejk).
Mucha – D. Boljevič, Knapík, Prošek, Sejk, Ledecký, Žitný.
Szikszay – Váňa, Volf
AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice
2188 diváků
Nguyen – Šimko, V. Daníček (C), Reinberk, Holzer (80. Tomič) – Ljovin, Havlík, L. Sadílek, M. Petržela (70. Kalabiška) – Jurečka, Cicilia (84. Vecheta).
Fryšták – Divíšek, Kalabiška, Juroška, O. Šašinka, Vecheta, Tomič.

SESTŘIH: Teplice - Slovácko 0:1. Tuhou bitvu rozsekl Cicilia

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost.
Slovácko uštědřilo Teplicím první jarní porážku, když vyhrálo na Stínadlech zaslouženě 1:0! O jedinou branku utkání se postaral na začátku druhého poločasu Rigino Cicilia. Teplice zabraly až v závěru, ale recept na brankáře Nguyena dnes nenašly.
90+6'
90+4'
Míč si vzal Václav Sejk, ale jeho dělovka skončila vysoko nad brankou Slovácka!
90+3'
VAR ještě zkoumal, zda k faulu nedošlo uvnitř šestnáctky, ale nebylo tomu tak. Přímý kop pro Teplice, zhruba půl metr za hranicí velkého vápna.
90+3'
Tomáš Vondrášek faulován těsně na hranici šestnáctky a velká možnost pro Teplice. Fauloval a žlutou kartu obdržel Lukáš Sadílek.
90+2'
Jan Knapík nedokázal na hrotu míč posunout na volného Davida Ledeckého. Tlak Teplic ovšem pokračuje.
90'
Utkání bude nastaveno o 5 minut.
89'
Rohový kop se odrazil právě k Tomáši Grigarovi, který se dokonce krásnou kličkou uvolnil, nicméně centr z jeho kopačky následně nepřišel.
89'
Václav Sejk získal svou aktivitou rohový kop. Tomáš Grigar na něj běží ze své branky také.
87'
Teplice jsou nastěhované na útočné polovině, kombinují, ale chybí tomu zatím finální centr.
85'
Střídající Filip Vecheta se rychle zapojil de děje utkání a vybojoval svou aktivitou rohový kop pro Slovácko.
84'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Rigino Cicilia, přichází Filip Vecheta.
83'
Teplice brzdí faul Tomáše Vondráška na Ciciliu, chvilku se nehraje a poté budou mít k dispozici přímý kop hosté z Uherského Hradiště.
82'
Míč se nyní odrazil k Tomáši Kučerovi, ale tomu rána nevyšla dle představ. Domácí se však sympaticky ženou za vyrovnáním a jsou nyní lepším týmem na hrací ploše.
80'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Daniel Holzer, přichází Michal Tomič.
80'
Daniel Trubač opět rozehrál přímý kop výborně, našel hlavu Jana Knapíka, od jehož se však míč odrazil vysoko nad branku.
79'
Jan Kalabiška přistrčil u rohového praporku Václava Proška. Další přímý kop pro domácí „skláře“.
78'
Robert Jukl (Teplice) viděl za svou hru loktem žlutou kartu.
77'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Jan Shejbal, přichází David Ledecký.
76'
A mohlo být srovnáno! Daniel Trubač našel přesným centrem Tomáše Kučeru a jeho hlavičce chyběly centimetry!
76'
Z velké dálky to zkusil Tomáš Kučera, míč sražen na rohový kop pro domácí.
75'
Kučera po rohu hlavičkoval těsně vedle!
75'
Tomáš Kučera poslal míč pouze do zámezí. Hrát bude Slovácko.
73'
Aktuální stav střel: 1 – 10!
72'
Centr Václava Proška skončil za brankovou čarou. Odkopávat od své branky bude Filip Nguyen.
70'
Mohamed Tijani (Teplice) obdržel za protesty žlutou kartu.
70'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Jan Kalabiška.
68'
Největší šance domácích! Jan Knapík těsně nedoskočil na centr Daniela Trubače a míč jen těsně minul pravou tyč hostující branky!
68'
Filip Žák faulován na levém kraji. Možnost přímého kopu pro domácí tým.
66'
Hlavní sudí si ještě nechával prověřit situaci z před chvíle, kdy možná zahrál Mohamed Tijani rukou v šestnáctce. Nicméně pokutový kop se konat nebude.
65'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Lukáš Mareček, přichází Jan Knapík.
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Alois Hyčka, přichází Václav Prošek.
64'
Tijani se dotkl míče rukou, penalta se nepískala
64'
Hosté budou nyní hrozit z brejků. Vladislav Ljovin posunul míč na Jurečku, jehož ránu musel vykopávat brankář Tomáš Grigar.
63'
Teplice mají opticky teď více ze hry po inkasované brance, ale zatím si nejsou schopné vytvořit nějakou větší šanci.
61'
Tomáš Vondrášek neprošel po levém křídle k centru.
59'
Dnešní utkání sleduje na teplických Stínadlech 2 188 diváků.
57'
Jurečkovo doklepnutí neplatilo. Ofsajd
57'
Václav Jurečka poslal míč také do sítě, nicméně se tak stalo s již zdviženým praporkem asistenta na lajně!
55'
Cicilia se prosadil hlavou
55'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Slovácka střílí vedoucí branku! Milan Petržela našel svým centrem na zadní tyči RIGINA CICILIU, jenž se hlavou nemýlil a vstřelil svou čtvrtou branku v sezoně – 0:1! Asistence: Milan Petržela.
55'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Jakub Mareš, přichází Václav Sejk.
54'
Filip Nguyen si poprvé sáhl dnes na míč. Alois Hyčka střílel zpoza šestnáctky do jeho rukavic.
53'
Filip Žák byl osamocený na pravé straně, nicméně chyběla mu podpora spoluhráčů, a tak z nadějně se vypadající akce nic nebezpečného nevzniklo.
52'
Petr Reinberk trefil odkopem Hyčku a míč se stěhuje na kopačky Slovácka.
51'
Teplice teď delší dobu kombinují na své polovině a snaží se držet míč.
49'
Po rohovém kopu už hosté skoro zvedali ruce nad hlavu! Do vzduchu se pověsil Lukáš Sadílek a jeho hlavička minula levou tyč opravdu jen velmi těsně!
48'
Mohamed Tijani zastavil Milana Petrželu za cenu rohového kopu.
47'
Tomáš Vondrášek vystihl rozehrávku Slovácka, rozdal míč do pravé strany na Aloise Hyčku, tomu však centr hrubě nevyšel. Odkopávat bude od své branky Filip Nguyen, jenž stále čeká na svůj první zákrok.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:04.
První poločas je na teplických Stínadlech minulostí. Branku jsme neviděli, ale hosté ze Slovácka k ní měli mnohem blíže. Šance měli Petr Reinberk, Václav Jurečka a Rigino Cicilia. Hrdinou první poloviny utkání se stal brankář Teplic Tomáš Grigar, jenž všechny tyto střelce vychytal!
45'
Další zmatky před Grigarem a Ciciliova hlavička
45'
Reinberk prověřil Grigara!
45+3'
45+3'
Poslední vteřiny prvního poločasu jsou v moci hostů! Rigino Cicilia si naskočil na rohový kop a Tomáš Grigar znovu zachraňoval „skláře“!
45+2'
Petr Reinberk se krásně otočil kolem Vondráška a mířil na bližší tyč svou ranou, nicméně opět je potřeba pochválit Tomáše Grigara, jenž opět zachránil domácí!
45+2'
Lukáš Sadílek ještě centroval v prvním dějství do šestnáctky Teplic, nicméně na svém stanovišti byl připraven Mohamed Tijani.
45'
Hlavní sudí nastavuje první poločas o 2 minuty.
44'
Daniel Holzer trefil centrem pouze Aloise Hyčku, navíc se míč odrazil výhodně pro domácí, jenž budou vhazovat.
43'
Jan Shejbal bude schopen pokračovat ve hře.
41'
Jan Shejbal zůstal na hrací ploše s bolestivou grimasou a vyžádal si ošetření.
39'
Daniel Holzer důležitým skluzem zastavil nepříjemný protiútok Teplic.
37'
Robert Jukl na zemi, ale sudí jej zvedá gestem z promrzlého trávníku.
35'
Neskutečný Grigar vychytal Jurečku
35'
Tak jsem to zakřikl a přišla první tutovka! Milan Petržela našel v brejku osamoceného Václava Jurečku, jenž ale nedokázal překonat Tomáše Grigara v situaci tváří v tvář! Skvělý zákrok levou nohou předvedl brankář Teplic.
33'
Petr Reinberk přibrzdil v rozletu Tomáše Vondráška. Domácí zůstanou u míče, stále však čekáme na první velkou šanci zápasu. Nutno říct, že zima a těžký terén, kvalitě hry rozhodně nepomáhají.
31'
Václav Jurečka se otáčel v šestnáctce do šance, nakonec mu však míč odskočil od kopačky a brankář Tomáš Grigar byl včas z branky.
30'
Rohový kop sice našel Rigina Ciciliu, ale ten si míč sklepl pouze za brankovou čáru. Odkopávat od své branky bude Tomáš Grigar.
30'
Jan Shejbal nevěděl o dění za sebou, a tak raději odvracel centr hostů na rohový kop.
28'
Lukáš Mareček zastavil hlavou akci Slovácka, hosté budou vhazovat na polovině hrací plochy.
26'
Domácí fanoušci se zlobí. Danielu Trubačovi odpískán útočný faul, při slibně se vyvíjející akci.
25'
Havlíkův přímák skončil těsně mimo
25'
Marek Havlík si vzal na starost exekuci přímého kopu a malinko domácím zatrnulo. Hostující exekutor obstřelil zeď a těsně minul branku Tomáše Grigara.
24'
Jan Shejbal trefil pár metrů za šestnáctkou kopačkou Václava Jurečku a hosté mají k dispozici přímý kop z velmi slušné pozice.
22'
Daniel Trubač našel domácí „TK27“, ale ten si nepřehodil protihráče, aby se dostal do koncovky.
20'
Na druhé straně Tomáš Vondrášek prošel mezi dvěma protihráči, ale finální přihrávka už jeho spoluhráče nenalezla. Velká škoda pro domácí Teplice.
19'
Daniel Holzer se po levé straně protáhl, ale centrem trefil prvního hráče domácích. Hosté budou vhazovat.
17'
Milan Petržela zůstává po jednom ze soubojů na hrací ploše, chvilku se nehraje.
16'
Nepříjemný míč přiletěl do šestnáctky Teplic, ale Lukáš Mareček zažehnal nebezpečí.
14'
Hyčka zastavil nedovoleně Ljovina, hrát bude Slovácko.
13'
Teplice poprvé v utkání uklidnily hru a kombinují delší dobu s míčem na kopačkách. Přesně toto domácí potřeboval. Prvních deset minut patřilo hostům.
11'
Varianta rohu na krátko hostům nevyšla, nicméně Slovácko zůstává s míčem na svých kopačkách.
10'
Po rohovém kopu Slovácka střílel z levé strany Vladislav Ljovin, ale domácí odvrací na další roh pro hosty.
9'
Alois Hyčka odvracel míč do autu. Hrát bude Slovácko.
7'
Ani premiérový rohový Teplic nepřinese zatím změnu ve skóre. Obrana Slovácka situaci zvládla.
6'
Slovácko je zatím aktivnější, po rohovém kopu přišla rána vedle branky, ale další varování pro domácí barvy.
4'
Václav Jurečka pálil zpoza vápna, ale trefil pouze dobře postavené domácí hráče.
2'
Marek Havlík posílal ostrý centr do šestnáctky Teplice, nicméně domácí bez potíží odvrátili.
1'

FK Teplice: Grigar (C) – Kučera, Mohamed Tijani, Vondrášek, Hyčka – Mareček, Jukl, Shejbal, Trubač – Žák, J. Mareš.
Náhradníci: Mucha – D. Boljevič, Knapík, Prošek, Sejk, Ledecký, Žitný.
Trenér: Jarošík

1.FC Slovácko: Nguyen – Šimko, V. Daníček (C), Reinberk, Holzer – Ljovin, Havlík, L. Sadílek, M. Petržela – Jurečka, Cicilia.
Náhradníci: Fryšták – Divíšek, Kalabiška, Juroška, O. Šašinka, Vecheta, Tomič.
Trenér: Svědík

Rozhodčí: Szikszay – Váňa, Volf.
​FK Teplice – 1.FC Slovácko

Na podzim bylo Slovácko černým koněm FORTUNA:LIGY, na jaře zatím klopýtá. Přesto v neděli přijede na Stínadla nesmírně silný soupeř, v tabulce mu patří pátá příčka. „Skláři” zatím v novém roce nepohráli, úspěšní chtějí být i tentokrát.

V minulém kole skončila vítězná jarní série „žlutomodrých”. V Olomouci remizovali 0:0, po třech kolech tak brali pouze bod. Byli s ním však spokojeni, protože domácí Sigma byla lepším celkem. Hosté odolali jen díky výbornému brankáři Grigarovi.

Naposledy mužstvo z Uherského Hradiště doma porazilo 2:1 Mladou Boleslav. Po dvou porážkách a jedné remíze to byla jeho první jarní výhra. Rozhodl o ni v šesté minutě nastavení z penalty Václav Jurečka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.