To je ode mě pro dnešek vše. Na shledanou u dalšího online přenosu.
Zápas končí remízou 2:2, o kterou se na obou stranách postarali dvougólový střelci. Betis vedl již po úvodní půlhodině 2:0 zásluhou dvou gólů Rubéna Castra, ale Vallecanu se hodně vydařilo poločasové střídání, do hry nastoupil Manucho, který během 6 minut na trávníku srovnal na konečných 2:2.
90+5
90+5
Žlutou kartu dostává Petros (Real Betis).
90+3
Ceballos se ve vápně dostal ke střele, která končí na tyči Carlosovy brány! Domácí byli opravdu blízko rozhodující brance.
90+2
Domácí si v nastaveném čase vytvořili velký tlak a nyní je čeká rozehrávka rohového kopu.
90+1
Nastavují se 4 minuty nad rámec prvního poločasu.
90
Cejudo si zpracoval míč v pokutovém území a střílel ze slibné pozice, ale jeho rána byla sražena bránícím hráčem. Rohový kop pro Betis.
88
A do třetice Trashorrasův rohový kop, domácí však byli opět dobře připraveni. Hosté drží v závěru zápasu hru v blízkosti domácí brány.
87
Trashorras nakonec kopal v rychlém sledu dva rohy, ale s oběma si domácí obrana poradila.
86
Hosté budou mít k dispozici rohový kop.
84
Na druhé straně chtěl zahrozit dvougólový Manucho, jenže tentokrát mu přáno nebylo, jelikož stál v ofsajdu.
83
Vargasovi se ani tentokrát roh příliš nepovedl, hostující obrana snadno odvrátila míč do bezpečí.
82
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Francisco Molinero, přichází Fabián Ruiz.
82
Hra konečně pokračuje, Cejudo hledal přihrávkou Vargase, ale jeden z hostů srazil míč na rohový kop.
81
Hra je stále přerušena a domácí fanoušci hlasitě pískají.
79
Caballero si žádá ošetření, z trávníku se současně těžce zvedá také hostující Piti. Vallecano už nemá k dispozici žádné střídání, takže musí doufat, že oba hráči budou moci pokračovat ve hře.
77
Domácí měli k dispozici rohový kop, ale obrana Betisu si s Vargasovým centrem snadno poradila.
75
Žlutou kartu dostává Quini (Rayo Vallecano).
73
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Adrián Embarba, přichází Antonio Amaya.
71
Z rohového kopu nevzešlo žádné nebezpečí, nejzajímavější věc se tak odehrála těsně před ním, kdy žlutou kartu obdržel hostující Diego Llorente.
70
Damiãova sražená střela končí v zámezí, domácí budou zahrávat rohový kop.
68
K vidění je slabší pasáž zápasu, hra je často přerušována a útočné akce končí většinou hned v zárodku.
64
Musondův centrovaný míč našel pouze rukavice připraveného brankáře Carlose.
63
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Joaquín, přichází Álvaro Cejudo.
62
Žlutou kartu dostává Dani Ceballos (Real Betis).
62
Žlutou kartu dostává Roberto Trashorras (Rayo Vallecano).
59
Rubén Carlos teď určitě hattrick nedovrší, jelikož mu při útočné akci byl odpískán ofsajd.
58
Po rohovém kopu Vallecana se jeden z hostujících hráčů odhodlal k ráně z velké dálky, razantní střele však scházela větší přesnost a Adán nemusel zasahovat.
56
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Jorge Molina, přichází Leandro Damião.
55
Teď si mohou hosté oddechnout! Tito poslal Carlosovi riskantní skákavou malou domů, brankář míč netrefil a balón nakonec prolétl těsně vedle brány.
54
Rayo je při chuti! Bebé teď zkoušel střílet zpoza velkého vápna, ale jeho rána minula bránu.
51
Vallecano právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! MANUCHO se po pěti minutách na trávníku zapisuje již podruhé mezi gólové střelce! Hosté měli k dispozici přímák, centrovaný míč se odrazil ve vápně k angolskému útočníkovi, který v lehce akrobatické pozici poslal míč z malého vápna do brány.
48
Hostům vyšlo střídání a hned v úvodu druhé půle snižují! Na přesný centr za obranu si naběhl nově nastoupivší MANUCHO, který chladnokrevně zakončil hlavou.
46
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Miku, přichází Manucho.
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Zé Castro, přichází Jonatan Caballero.
46
46
První poločas je za námi a jednoznačně veselejším týmem může být domácí Betis, který se již v úvodní půlhodině ujal dvougólového vedení. Rayo se zatím trápí zejména v útočné fázi, kde není příliš nebezpečné. Druhý poločas začne přibližně ve 21:33.
45+1
45
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
43
Rohového kopu se teď ujal hostující Bebé, jehož centr na přední tyč našel pouze připraveného gólmana.
42
Bebé zkusil vystřelit z těžké pozice, rána se mu však příliš nepovedla a Adán mohl zůstat v klidu.
40
Přímáku se ujal Joaquín, jehož pokus vyrazil Carlos pouze k Molinovi, ten vrátil míč před bránu, kde stál Rubén Castro, jemuž se střela vůbec nepovedla.
38
Musonda byl faulován těsně před šestnáctkou Vallecana a bude z toho nebezpečná standardka pro Betis.
36
Na obou stranách jsou teď k vidění časté nepřesnosti, které brání zrodu nějaké zajímavé akce.
34
Hostující Miku má zdravotní potíže a vyžádal si ošetření, hra je přerušena.
33
Trashorras teď napálil míč pouze do vlastního spoluhráče a hosté se rázem museli vrátit do obrany.
31
Obraz hry je sice vyrovnaný, ale domácí se během úvodní půlhodiny dostali do dvougólového vedení, které probudilo i fanoušky na tribunách stadionu Benita Villamarína.
28
Real Betis právě vstřelil branku!
Betis vede už 2:0! Rohový kop přizvedl v šestnáctce jeden z domácích hráčů a míč se dostal k zadní tyči, kam si naběhl RUBÉN CASTRO, který zblízka hlavou doklepl balón do brány. Castro si ve 28. minutě připisuje svou dnešní druhou branku.
28
Další skvělý obranný zákrok v podání Llorenteho! Hostující obránce odvrátil do zámezí nebezpečný centr z levé strany. Betis bude zahrávat roh.
26
Domácí se po levé straně dostali až k bráně Vallecana, jenže v rozhodující moment odkopl Castrovi míč Llorente.
24
Bebé zahrával rohový kop, ale míč poslal jen na hlavu jednoho z domácích obránců.
23
Odpískaný ofsajd vzápětí zmařil útočnou snahu i na druhé straně hřiště.
22
Molina si nabíhal na centr za obranu Vallecana, jenže v době přihrávky byl již v ofsajdu.
19
Hra je teď dost neurovnaná, oba týmy často balón jen nakopávají a lacině o něj přicházejí.
17
Bebé centroval do šestnáctky Betisu, jenže balón mířil do prostoru, v jehož blízkosti nebyl nikdo z hráčů v černých dresech.
14
Betis se z první povedené akce dostává do vedení! Přesný centr před malé vápno našel osamoceného RUBÉNA CASTRA, který hlavou neomylně zakončil ke vzdálenější tyči.
12
Centr mířil před šestnáctku, kde jeden z hostujících hráčů pálil z voleje hodně nepřesně.
12
Roh uvidíme nyní i na druhé straně, kde bude rozehrávat od rohového praporku Embarba.
10
Po centru od rohového praporku se balón dostal k Ceballosovi, který zkusil vystřelit asi z osmnácti metrů, ale rána mu vůbec nesedla, střela ohrozila pouze fanoušky na zadní tribuně.
9
Betis teď zahrozil na druhé straně a hosté se ubránili jen za cenu rohového kopu.
7
Tito odcentroval z levé strany do šestnáctky Betisu, jeden z obránců míč jen přizvedl k Embarbovi, který si balón zpracoval hrudí a následně vypálil vysoko nad bránu.
5
Musonda se snažil na hranici šestnáctky obehrát Tita, jenže si pomohl útočným faulem.
4
V úvodních minutách jsou aktivnější hosté, Adán nyní musel zneškodnit dlouhý centr mířící k jeho bráně.
2
Rohový kop se hostům vůbec nepovedl, Rayo se postupně samo zahnala s balónem až ke svojí bráně.
1
Bebé nebezpečně centroval z levé strany, míč nakonec v malém vápně odvrátil do zámezí jeden z domácích obránců, takže hosté budou zahrávat roh.
1

Real Betis: Adán (C) – Molinero, Bruno González, Pezzella, J. Vargas – Joaquín, D. Ceballos, Petros, Musonda – Molina, Rubén Castro.
Náhradníci: D. Giménez – Cejudo, Digard, Portillo, Ruiz, van Wolfswinkel, Damião.

Rayo Vallecano: Carlos – Quini, D. Llorente, Zé Castro, Tito – Trashorras (C), Iturra – Embarba, Piti, Bébé – Miku.
Náhradníci: Y. Rodríguez – Amaya, Baena, Caballero, Manucho, N. Martínez, Özbiliz.

Rozhodčí: Antonio Mateu – Pau Cebrián, Jon Núñez.
Rayo Vallecano se po špatném vstupu do sezony začíná v posledních utkáních zvedat a dostává se pozvolna mimo sestupové starosti. Rayo z posledních šesti ligových duelů ani jednou nepoznalo hořkost porážky a na své konto si připsalo deset bodů. Naposledy Vallecano remizovalo na domácí půdě se silnou Sevillou 2:2. Problém Raya je obrana, která je prozatím společně s granadskou defenzívou nejhorší v celé lize. Hlavní podíl na tom ale má desetigólový debakl od hvězdného Relau Madrid.
Real Betis se jako nováček nachází aktuálně jen tři body nad sestupovým pásmem. Problémem Betisu v letošním ročníku španělské ligy je především nehorší produktivita v celé soutěži, kterou dokresluje devatenáct vstřelených branek v pětadvaceti duelech. V posledních utkáních se ale Real začal bodově i střelecky zvedat. Pět získaných bodů a čtyři vstřelené branky ve třech duelech značí možné zlepšení po předchozím trápení.
Vítejte u Primera División! V rámci 26. kola nejvyšší španělské fotbalové soutěže změří mezi sebou své síly dva týmy z dolní části tabulky. Třináctý Betis přivítá na svém stadionu patnácté Rayo Vallecano.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.