Ligue 1 - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lens : Montpellier - 12. prosince 2020   21:00

Lens
36' Omlin(vl.)  • 50' G. Kakuta
2:3
(1:2)
Montpellier
16' Mavididi  (Delort) • 26' Mendes   • 69' Laborde
Lens
Leca – Fortes (83. Banza), Badé, Haidara – Clauss (77. Boura), Cahuzac (C), Fofana, Issiaga Sylla (77. Michelin) – Sotoca, G. Kakuta, Muinga (70. Ganago).
Faríñez – Banza, Boli, Boura, da Costa, Ganago, Mauricio, Medina, Michelin.
Stinat – Pasqualotti, Aube
Montpellier
Omlin – Sambia, Mendes, Congré, Ristić – Savanier (80. Dolly), Ferri, Mollet (89. Hilton) – Laborde, Delort (C), Mavididi (80. Yun).
Bertaud – Cozza, Dolly, Hilton, Chotard, Oyongo, Škuletić, Souquet, Yun.

Ode mě je to už pro tohle utkání všechno, přeji hezký zbytek večera a dobrou noc.

Fauly: 9:14
Zápas je za námi, Montpellier vyhrává na hřišti Racingu Lens po napínavém průběhu 3:2. Sledovali jsme rozhodně zábavné utkání, které mělo velkou kvalitu. V prvním poločase byli sice lepším týmem domácí, ale po dvou střelách Montpellier prohrávali 0:2, když se prosadili hlavou Stephy Alvaro Mavididi a Pedro Mendes po standardní situaci. Lens se povedlo snížit ve 36. minutě kdy si střelu do tyče srazil zády do vlastní brány brankář Jonas Omlin. Domácím se poté povedl nástup do druhé půle, když po třech minutách byl ve vápně faulovaný Fofana a byla z toho penalta, kterou proměnil Gaël Kakuta a vyrovnal. Jenomže poslední slovo měli nakonec hosté, v 69. minutě se hlavou po rohovém kopu prosadil Gaëtan Laborde. Nováček Ligue 1 se ale za svůj dnešní výkon stydět nemusí. V tabulce je stále na skvělém osmém místě, Montpellier zůstává pátý a už má stejná počet bodů jako třetí Lille a čtvrtý Lyon, kteří hrají své zápasy zítra.
90+6'
90+5'
Hosté rozehráli podle očekávání na krátko a budou se hlavně snažit držet míč pod kontrolou.
90+4'
Montpellier zvládá závěr zápasu skvěle, hraje se na polovině Lens, kde právě Delort vybojoval další standardku.
90+3'
Zakončení na sebe vzal právě Delort, ale jeho střela nebyla moc prudká ani dobře umístěná.
90+2'
Dopředu se probíjel neohroženě kapitán hostů Andy Delort a vybojoval pro svůj tým velmi cennou standardní situaci.
90+1'
Nastavuje se pět minut.
90+1'
Ani po rohovém kopu však nemusel brankář Omlin zasahovat a následně se mává i píská ofsajd.
90+1'
Po centru z pravé strany se sice Kakutovi nepovedlo trefit branku, al ještě je tu rohový kop.
90'
Stoper Vitorino Hilton, který právě přišel na hřiště, je ve 43 letech nejstarším hráčem Ligue 1 a vrací se po zranení.
89'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Florent Mollet, přichází Vitorino Hilton.
88'
Čas pro domácí běží neúprosně rychle. Montpellier naopak nikam nespěchá, stejně jako nyní s rozehrávkou Omlin.
86'
Po standardní situaci se do akrobatického zakončení dostal ve vápně Montpellieru Igniatius Ganago, ale trefil jen prostředek branky, kde zakročil Omlin.
85'
Naopak to mohli být hosté, kteří by zápas definitivně rozhodli. Z levé strany vápna prudce po zemi střílel Florent Mollet, ale Leca si prostor u své pravé tyči pohlídal a míč nohou vyrazil.
84'
Lens se snaží vytvořit si závěrečný tlak, ale zatím se mu nedaří ani vybudovat si pozice pro centr.
83'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Steven Fortes, přichází Simon Banza.
83'
Na trávníku sice skončil Igniatius Ganago, ale faul se nepíská a aut budou házet hosté.
82'
Obrana Lens už začíná být docela otevřená, čehož se nyní hosté pokusili využít, ale jejich brejk nebyl sehraný dobře.
80'
Mohlo být vyrovnáno! Po centru z pravé strany se dostal ke střele uvnitř vápna Gaël Kakuta, ale z voleje trestuhodně minul branku.
80'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Stephy Alvaro Mavididi, přichází Il-Lok Yun.
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Téji Savanier, přichází Keagan Dolly.
79'
Rohový kop rozehraný na první tyč obrana Montpellieru odvrátila.
79'
To se sice zatím moc nestalo, ale Lens bude pokračovat rohovým kopem z pravé strany.
78'
Také domácí nyní mají k dispozici standardní situaci, kterou by mohli zavařit obraně Montpellieru.
77'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Issiaga Sylla, přichází Clément Michelin.
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Jonathan Clauss, přichází Ismaël Boura.
76'
Standardní situace nebyla zahraná vůbec špatně, ale obrana Lens si nakonec poradila a dál tak domácí prohrávají jen o gól.
75'
Na trávníku zůstává ležet Téji Savanier a Yannick Cahuzac dostává za tento faul žlutou kartu.
74'
Jonathan Clauss se na druhé straně k centru nedostal, nepomohlo mu ani, že nasadil housle Mavididimu.
72'
z pravé strany šestnáctky po rychlé přešlapovačce vystřelil Stephy Alvaro Mavididi, ale tato střela nemohla Lecu zaskočit.
71'
Domácí už dnes dokázali dotáhnout dvougólové manko. Nyní sice ztrácí jen jeden gól, ale zase už nemají tolik času.
70'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Arnaud Muinga, přichází Igniatius Ganago.
69'
Montpellier právě vstřelil branku!
Hosté se prosazují z rohového kopu a jsou znovu ve vedení, tentokrát 3:2! Rohový kop rozehrál centrem na střed pokutového území RIstič a našel přesně hlavu GAËTANA LABORDEHO, který byl úplně sám a nemusel ani vyskočit. Jen namířit míč do sítě.
68'
Tento rohový kop už byl zajímavější, směřoval na zadní tyč a Jean-Louis Leca musel zasahovat, takže je tu další roh.
68'
Rohový kop sice branku Lens neohrozil, ale Andy Delort hned vybojoval pro své barvy další.
67'
Gaëtan Laborde posílal z levé strany z první před branku polovysoký centr a vybojoval rohový kop.
65'
Montpellier má teď dobrou pasáž hry a Lens se jen brání. Vše končí až centrem ze strany, který byl nepřesný.
64'
Rohový kop Montpellieru už pak domácí ubránili bez potíží.
63'
I tato standardní situace hostů byla velmi nebezpečná. K hlavičce se dostal Gaëtan Laborde a Jean-Louis Leca musel předvést skvělý zákrok, aby míč vyrazil.
62'
Před pokutovým územím skončil na zemi Stephy Alvaro Mavididi a Montpellier bude moci ohrozit branku Lens ze standardní situace.
61'
Na druhé straně centroval z levé strany Florent Mollet, jeho míč však zamířil jen do rukavic připraveného Lecy.
60'
Hráči Lens se tentokrát dostali jen po vápno Montpellieru a dál už to nešlo, obrana hostů tentokrát byla pevná.
59'
Domácí podnikli další výpad do otevřené obrany soupeře, ale centr směřující na hlavu Muingy byl nepřesný.
58'
Lens pokračuje ve své aktivní hře, kterou praktikuje celý zápas a znovu začíná obraně Montpellieru zatápět.
56'
Otočka byla málem na světě! Arnaud Muinga hledal ve vápně Chuzaca, který by už měl před sebou prázdnou branku. Ta přihrávka na něj ale neprošla.
56'
Hosté měli autové vhazování v blízkosti vlastní šestnáctky, Ristič raději míč odhodil co nejdál z nebezpečného prostoru.
54'
Pedro Mendes si dobře odvedl své obranné povinnosti, tělem pokryl míč a rozehrávat bude od branky Omlin.
53'
Montpellier se pokusil o odpověď, ale jeho akce skončila jen nepřesným pasem do pokutového území.
52'
Po centru z levé strany se dostal do zakončení Loïc Badé, ale branku netrefil.
50'
Lens právě vstřelilo branku!
GAËL KAKUTA penaltu proměňuje a je vyrovnáno na 2:2! Kakuta se trefil po zemi přesně k tyči, Omlin sice vystihl směr, ale na míč nedosáhl.
50'
Míč si na penaltový puntík staví Gaël Kakuta.
50'
Penalta pro Lens je potvrzená!
48'
Ošetření mezitím potřebují jak Omlin tak i Fofana.
47'
Po souboji s Omlinem ve vápně skončil na zemi Seko Fofana a domácí budou možná kopat penaltu, vše už řeší VAR!
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:05.
První poločas je za námi, Montpellier zatím vede na hřišti Lens 2:1. Domácí byli přitom v úvodních pětačtyřiceti minutách aktivnějším a opticky lepším týmem. Doplatili však na to, že hosté byli v koncovce neúprosní a prosadili se z obou střel na branku, které měli. Nejprve se trefil v 16. minutě hlavou Stephy Alvaro Mavididi a ve 26. minutě pak zvyšoval po standardní situaci Pedro Mendes. Lens se nakonec dočkalo alespoň snížení, když si Fofanovu střelu do tyče nešťasntě srazil do vlastní sítě brankář Omlin.
45+2'
45+1'
Nastavuje se jen jedna minuta.
45'
Ve vápně se pěkně uvolnil Loïc Badé a zakončoval z levé strany pravačkou. A jen o malý kousek minul branku Montpellieru.
44'
Hráči Montpellier se snaží v závěrečných minutách prvního poločasu hlavně držet míč pod kontrolou, rádi by šli do šaten ve vedení.
42'
Centr od rohového praporku směřoval na první tyč, kde měli situaci hosté velmi dobře pokrytou.
42'
Centr Lens z pravé strany byl sražený a domácí budou pokračovat rohovým kopem.
41'
Uprostřed hrací plochy došlo k faulu při hlavičkovém souboji a hrát budou domácí.
40'
Po centru z pravé strany se dostal přes Mendese k hlavičce Massadio Haidara, ale nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi.
39'
Standardku rozehrál Jonathan Clauss, ale příliš se nevytáhl, míč jen prolétl šestnáctkou a skončil v zámezí.
38'
Žlutou kartu dostává Pedro Mendes a domácí mají k dispozici zajímavou standardní situaci. Šance na vyrovnání tu tedy je.
37'
Tento gól by mohl domácím pomoci a ještě mají dostatek času, na to aby zkusili vyrovnat ještě před přestávkou.
36'
Je sníženo na 1:2 a také domácí konečně také měli trochu štěstí. Zpoza vápna z osy hřiště vystřelil pravačkou Seko Fofana. Trefil sice jenom tyč, ale míč se pak od brankáře JONASE OMLINA odrazil do brány. Je to tedy vlastní gól.
34'
Tentokrát zleva centroval Issiaga Sylla, ale ani nyní to nebylo nijak kvalitní, míč v pohodě chytil Omlin.
33'
Centr Massadia Haidary z levé strany Omlin jen zkontroloval, míč totiž opustil nad jeho brankou hrací plochu.
32'
Montpellier nyní předvedl jen nepřesný nákop, čímž daroval míč soupeři.
31'
Andy Delort si nyní došel pro faul a hosté budou rozehrávat z vlastní poloviny hřiště.
31'
Po centru z levé strany se dostal k hlavičce Andy Delort a nebyl blízko třetí brance Montpellieru. Jen těsně minul branku a Leca to jen sledoval.
30'
Centr z pravé strany byl sice od domácích dobře mířený, potíž byla ale v tom, že před brankou nikdo nebyl.
29'
Lens se snaží pokračovat ve své aktivní hře, která mu ale zatím žádný úspěch nepřinesla.
28'
Průběh zápasu je zatím hodně krutý pro fotbalisty Racing Clubu, kteří dostali dva góly ze dvou střel na branku.
27'
Gólovou situaci ještě krátce přezkoumal VAR, ale ofsajd ani žádný faul tam nebyl, takže gól platí.
26'
Hosté zatím v tomto zápase dokázali vytěžit z minima maximum a už vedou 2:0, tentokrát se prosazují ze standardní situace. Výborný centr před branku sice dokázal brankář Leca vyrazit, ale jen přesně do nohy PEDRA MENDESE, od které se míč odrazil do sítě. Bez asistence.
25'
Montpellier má nyní šanci na zdvojnásobení svého vedení, bude zahrávat standardní situaci z pravé strany. Je to spíše situace na centr pro praváka.
24'
Nákop na Kakutu na hrotu byl hodně nepřesný, takže volný míč opět ve svém vápně sbírá Jonas Omlin.
23'
Nyní si obrana Montpellieru bude moci na chvíli oddechnout, protože míč má ve své moci brankář Omlin a bude v klidu rozehrávat.
22'
Do vápna Montpellier létají z obou stran nebezpečné centry, ale Montpellier je zatím brání dobře.
21'
Domácí zahrávali rohový kop, který směřoval na první tyč, kde byl připravený Sotoca. Nepodařilo se mu však ideálně zakončit.
20'
Kapitán Montpellieru Andy Delort se hnal za míčem, ale u něj byl nakonec jako první domácí brankář Jean-Louis Leca, který ještě nemá ani jeden zákrok a už inkasoval.
19'
Hráči Lens získali míč těsně před vápnem Montpellieru, ale nedokázali z toho vytěžit ani centr.
18'
Jonathan Clauss nacentroval míč do vápna, ale ve vzduchu byli úspěšnější hosté a nakonec se jim podařilo odkopnout míč do bezpečí.
18'
Lens nyní bude zahrávat standardní situaci, z levé strany je to situace na centr.
17'
Domácí se hned snaží o odpověď, ale jejich akce se znovu roztříštila o obranu Montpellieru.
16'
Hosté sice neměli nijak raketový start do utkání, ale hned z první šance se dostávají do vedení! Hráči Lens už získali míč, ale nedokázali ho odpravit z nebezpečného prostoru, což se jim hned vymstilo. Z levé strany odcentroval Delort přesně na hlavu STEPHY ALVARA MAVIDIDIHO, a ten se nemýlil a otevřel skóre. Asistence: Andy Delort.
15'
Hosté se řítili do protiútoku po levém křídle, ale ten dokázali domácí prozatím přibrzdit.
14'
Domácí se málem zase dostali do zakončení, možná dva kroky ale Kakutovy chyběly, aby se dostal mezi stopery hostů k míči.
13'
Lens tentokrát praktikují postupný útok a budou dobývat rozestavenou obranu Montpellieru.
12'
RC Lens získali míč ve středu pole a okamžitě vyrazili do brejku, který zakončoval střelou z voleje z pravé strany Florian Sotoca. Trefil však jen prostor, ve kterém byl Omlin.
11'
Rozhodčí musel domlouvat Florianu Sotocovi (Lens), který předvedl faul na hraně žluté karty.
11'
Aktivita fotbalistů Lens byla tentokrát přerušena velmi brzy, protože ji míč utekl za postranní čáru do autu.
10'
Kakuta z levé strany nastřeloval míč před branku, ten nakonec skončil v náručí brankáře Omlina.
9'
Hosté se dostali k míči a poprvé tak mohli rozjet kombinaci v blízkosti pokutového území soupeře. K ničemu nebezpečnému se ale nedostali.
8'
Brankář Montpellieru Jonas Omlin nakopl míč dopředu na Delorta, ale ten prohrál hlavičkový souboj a znovu tak hrají domácí.
7'
Montpellier se zatím nedostal téměř k míči a pouze se brání. Nováček Ligue 1 zatím předvádí sympatický fotbal.
6'
Gaël Kakuta si věřil na zakončení z velké dálky, ale jeho střela letěla vysoko nad.
5'
Na útočné polovině byl faulovaný Florian Sotoca a domácí mají k dispozici zajímavou standardní situaci.
4'
Gaël Kakuta se snažil vybojovat rohový kop, ale byl to on, kdo se jako poslední dotkl míče.
3'
Hosté se ale v úvodu utkání musí bránit, Lens to tentokrát zkoušelo postupným útokem a zůstává nastěhované na útočné polovině.
2'
Favoritem jsou dnes ale rozhodně hráči Montpellieru, kteří mají zatím v této sezoně pohárové ambice.
1'
Utkání se rozběhlo a byli to domácí, kteří jako první zaútočili. Daleko se ovšem nedostli.
1'
Domácí Racing Lens bude hrát ve svých tradičních zelenočerných dresech, Montpellier bude dnes hrát celý v oranžovém.
Hráči obou mužstev už nastupují na trávník v Lens, utkání za pár chvil začne.

Racing Club De Lens: Leca – Fortes, Badé, Haidara – Clauss, Cahuzac (C), Fofana, Issiaga Sylla – Sotoca, G. Kakuta, Muinga.
Náhradníci: Faríñez – Banza, Boli, Boura, da Costa, Ganago, Mauricio, Medina, Michelin.

Montpellier HSC: Omlin – Sambia, Mendes, Congré, Ristić – Savanier, Ferri, Mollet – Laborde, Delort (C), Mavididi.
Náhradníci: Bertaud – Cozza, Dolly, Hilton, Chotard, Oyongo, Škuletić, Souquet, Yun.

Rozhodčí: Stinat – Pasqualotti, Aube.
Vzájemné zápasy

Naposledy se tyto dva kluby utkaly v sezoně 2014/15, po které Lens sestoupilo. Montpellier tehdy doma s Lens remizoval 3:3 a na jeho hřišti vyhrál 1:0. Lens vyhrálo jediný z posledních šesti ligových střetnutí, Montpellier vyhrál tři z posledních čtyř zápasů na půdě Lens. V roce 2009 se tyto dva týmy utkaly ve finále Coupe de la Ligue a Lens vyhrálo 4:3 po prodloužení.
Montpellier HSC

Montpellier je zavedeným klubem ve francouzské nejvyšší soutěži, kde dokonce v sezoně 2011/12 slavilo mistrovský titul. To bylo ještě před nástupem éry PSG sponzorované katarskými penězi. V následující sezoně si pak Montpellier zahrál skupinu Ligy mistrů, kde ale získal jen jeden bod a od té doby se v evropských pohárech ani v předkolech neobjevil. V této sezoně má však možná našlápnuto k tomu, aby se mu to povedlo. Po třinácti kolech je totiž Montpellier na šestém místě tabulky s třiadvaceti body a na páté místo zaručující Evropskou ligu ztrácí jen o skóre. Jen tři body pak ztrácí na třetí místo a Ligu mistrů. Naposledy padl Montpellier doma po boji 1:3 s PSG, předtím měl šňůru čtyř výher v řadě. Venku zatím HSC v této sezoně odehrálo šest utkání a bilancí tří výher, dvou remíz a jedné porážky. Poslední tři venkovní utkání Montpellier vyhrál, naposledy 1:0 na hřišti Lorientu.
Racing Club De Lens

Lens je menším francouzským klubem, který ještě v minulé sezoně hrál o patro níž a je tak nováčkem v Ligue 1. Jednoznačným předsezonním cílem pro tento klub tak bylo zachránit se i pro další ročník. Zatím se zdá, že by to pro něj nemusel být žádný problém, po dvanácti odehraných zápasech je Lens s jednadvaceti body na kontě na osmém místě tabulky. Na sestupové příčky má i se zápasem k dobru pohodlný jedenáctibodový náskok a ztrácí jen dva body na evropské poháry. Z posledních pěti utkání Lens prohrálo jediný, naposledy vyhrálo 2:0 na hřišti silného Rennes. Doma zatím lens v této sezoně v lize odehrálo šest utkání s bilancí tří výher, dvou remíz a jedné porážky. Poslední tři domácí utkání však Lens nevyhrálo, naposledy padlo 1:3 s Angers.
Zdravím a vítám všechny příznivce francouzského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 14. kola Ligue 1 mezi týmy Racing Club De Lens a Montpellier HSC. Zápas se odehraje na Stade Bollaert-Delelis v Lens.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.