Serie A - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chievo : Bologna - 22. prosince 2017   18:00

Chievo
Chievo
32' Inglese (Birsa) • 85' Cacciatore (Radovanović)
2:3
(1:1)
Bologna
4' Destro  (Verdi) • 50' Verdi   • 90' Destro
Chievo
Sorrentino (C) – Cacciatore, Tomović, Gamberini, Jaroszyński – Bastien (69. Garritano), Radovanović, P. Hetemaj (83. Stępiński) – Birsa – Pucciarelli (62. Pellissier), Inglese.
Manganiello – Dobosz, Capaldo
Marco Antonio Bentegodi, Verona
Bologna
Mirante (C) – M'Baye (71. Torosidis), G. González, Helander, Masina – A. Poli, Pulgar, Á. Nagy – Verdi (83. Donsah), Destro, Krejčí (59. Maietta).

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 8:0. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 13:13.
Je konec! Dnešní divoká přestřelka nakonec vyzněla lépe pro Bolognu, která tak bere všechny tři body. Zápas začal být zajímavý především ke konci zápasu, ve kterém se skutečně dělo spousta věcí. Nejdříve si červenou kartu nechal dát hostující Poli, což pomohlo domácím ke srovnání. Konečné slovo měla přeci jenom Bologna, jenž po chybě v obraně potřetí překonala Sorrentina.
90+6'
90+4'
Domácí celek se opět radoval z vyrovnávací branky, tentokráte jejich radost ale překazil ofsajd. Cacciatore byl podle pomezního za obranou soupeře.
90+3'
Dnešní utkání skutečně nabízí spoustu zajímavých momentů. Bologna se dostala již potřetí do vedení a domácím v tuto chvíli nezbývá příliš času.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o šest minut.
90'
Bologna právě vstřelila branku!
To jsou věci, hosté jdou totiž opět do vedení! Jeden z domácích obránců udělal fatální chybu u vlastní šestnáctky a balón věnoval soupeři. Tím byl MATTIA DESTRO, jenž pohodlně k tyči překonává brankáře.
89'
Očekávaný verdikt. Prohlídka videa netrvala nikterak dlouho a hlavní sudí ukázal ke středovému kruhu. Branka platí a to znamená, že máme opět srovnáno.
88'
Tak ještě jinak. Arbitr se nakonec půjde ještě podívat na videozáběr, který by měl poodhalit, cože se vlastně na hrací ploše stalo.
87'
Těžko říct, co hlavní sudí po vstřelené brance ještě konzultoval. Nehrálo se totiž dobré dvě minuty, neboť rozhodčímu se cosi nezdálo.
86'
Tak uvidíme, jak se hosté dokáží otřepat z dalšího vyrovnání. I pro následující minuty můžeme očekávat drtivý tlak Chieva.
85'
Chievo právě vstřelilo branku!
Domácí se přeci jenom dočkali! FABRIZIO CACCIATORE si fantasticky potáhl míč na levou nohu a parádním obstřelem nedal brankáři žádnou šanci. Máme opět vyrovnáno!
85'
Poslední minuty sledujeme výhradně pouze jednu polovinu hřiště. Domácí hráči se tlačí směrem k šestnáctce, naopak soupeř se zatáhl do defenzívy.
84'
Ani z další šance není vyrovnáno. Tentýž hráč se dostal k trochu kostrbaté ráně, kterou poslal vysoko nad branku. Hosté si tak budou moci oddechnout.
83'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Përparim Hetemaj, přichází Mariusz Stępiński.
83'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Simone Verdi, přichází Godfred Donsah.
83'
Fantastický Mirante! Do vzdušného prostoru se totiž dral Inglese, který hlavičkou mířil ke vzdálenější tyči. Hostující brankář ale předvedl famózní zákrok.
82'
Časomíra se nám dostala do závěrečné desetiminutovky, stále platí, že vedou o jedinou branku. Podaří se domácímu celku alespoň srovnat?
81'
Tak pozor! Hostující Poli naprosto zbytečně zajel do Hetemaje a v rukou sudího vidí druhou žlutou kartu a tedy červenou.
80'
To jsou věci! Jeden z domácích kostrbatě zakončoval a jeho ránu zastavil ještě před brankovou čárou Helander. Velké štěstí pro hosty.
79'
Kdepak, ani nyní nepadne kýžená vyrovnávací branka. Chievo opět vsadilo na centrovaný balón, který tentokráte doletěl až za branku.
78'
Kulatý nesmysl si pořádně prohlédl také domácí strážce tyčí, který místo odkopu volil rozehrávku po zemi. Míč je momentálně na kopačce Cacciatoreho.
77'
Žlutou kartu dostává Nenad Tomović (Chievo Verona).
76'
Domácí to pro změnu zkusili přes levé křídlo, kde spolupracoval Jaroszynski s Hetemajem. Druhý jmenovaný namířil svůj bochánek pouze do rukavic brankáře.
75'
Destro vsadil u brankové čáry na razanci, která mu nevyšla dle představ. I tak bude jeho obranný kolega alespoň vhazovat.
74'
Stále sledujeme tentýž obrázek hry. Domácí hráči sice mají častěji balón na svých kopačkách, i nadále ale nemohou najít cestičku k brance soupeře.
73'
Žlutou kartu dostává Paweł Jaroszyński (Chievo Verona).
72'
Rychlonohý Destro nastartoval své nohy, jenomže u balónu byl včas Gamberini. Domác zadák si nekomplikoval život a pouze odkopl do zámezí.
71'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Ibrahima M'Baye, přichází Vasilis Torosidis.
69'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Samuel Bastien, přichází Luca Garritano.
69'
Hetemajovi se podařilo zachytit balón na vyhrazeném prostoru. Následně přiběhl Mbaye, jenž vletěl do souboje rukama napřed. Sudí vše viděl a odpískal faul.
68'
Škoda pro domácí. Radovanovič se totiž zničehonic dostal k míči, jenomže nadějný kontr uspěchal. Jeho přihrávka neměla oči a skončila až u Miranteho.
67'
Tohle už ale bylo nebezpečné! Verdi obdržel kolmici za obranu, na brankové čáře si přehodil míč na druhou nohu a odcentroval na malé vápno. Tam musel Tomovič odklidit balón do bezpečí.
66'
Tomovič si ve středu hrací plochy vyšlápl na Destra, hlavní sudí ale reagoval ponechanou výhodou. Verdiho nepřipravený centr ale neměl požadované parametry.
65'
Na pravé straně sklepl Cacciatore balón Birsovi, který okamžitě poslal míč do nebezpečného prostoru. Soupeř ale opět neměl problém s bráněním tohoto centru.
64'
Destro velmi dobře sklepl balón na Poliho, který to udělal prachbídně. Místo střely totiž ještě hledal zpětou přihrávku spoluhráče, což bylo špatným řešením.
63'
Pravý bek Mbaye chtěl vyvézt hrací předmět od své šestnáctky, nicméně při driblinku byl poslán k zemi. Standardní situace z hlouby pole.
62'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Manuel Pucciarelli, přichází Sergio Pellissier.
61'
Hetemaj se s trochou štěstí dostal k propadnuvšímu balónu, posléze se ale kolem něj sešla početná skupinka protihráčů, která ho obrala o míč.
60'
Žlutou kartu dostává Andrea Poli (Bologna FC).
60'
Ve středu hrací plochy operoval Birsa, který se odhodlal k přenesení hry na Inglese. Domácí forvard se ale na poslední chvíli hnul špatným směrem.
59'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Ladislav Krejčí, přichází Domenico Maietta.
59'
To nebylo vůbec špatné. Na počínání svých kolegů se už nevydržel dívat Hetemaj, který to zkusil zpoza šestnáctky. Nepříliš umístěná rána zaplula do rukavic Miranteho.
58'
Masina byl zahnán hluboko k postranní čáře, kde bohužel pro hosty přišel o balón. Domácí trojice si to namířila do vápna, ve kterém narazila na val hráčů v opačných dresech.
57'
Posléze to domácí bek Jaroszynski udělal nejlépe, jak jen mohl. Svůj nákop poslal do napadajícího soupeře, od kterého se míč dostal za brankovou čáru.
56'
Verdi dokázal na dlouhou nohu přeci jenom zachytit, následně to zkusil individuálně. Po navedení ke střele pálil opět do bránícího hráče.
55'
Hosté to opět zkusili z větší vzdálenost, tentokráte zkusil své štěstí Verdi. Pumelenice levou nohou ale mířila pouze do zadního stehna soupeře.
54'
Ke kulatému nesmyslu se posléze dostal Poli, jenž byl lehce zatahán za dres. Provinil se domácí záložník Birsa, který dnes fauloval snad poprvé.
53'
Pucciarelli dokázal po otočce najít Ingleseho, který to neudělal nejlépe. Poté přilétl do šestnáctky ostrý centr, jenž se stal snadou kořístí Helandera.
52'
Domácí mužstvo se okamžitě pokusil o rychlou odpověď, pas směřující na Ingleseho ale mířil do ofsajdu. Chievo se tak vrací zpět s nepořízenou.
51'
Hosté opět ukázali, jak málo stačí ke vstřelení branky. Naopak Chievo bude muset opět přidat, neboť opět z kraje poločasu inkasovalo.
50'
Hosté si berou vedení zpět! Sorrentino vyrazil prudkou střelu ze třiceti metrů pouze k naběhnuvšímu SIMONEMU VERDIMU, který už překonal padajícího brankáře.
50'
González to opět zkusil přes pravou stranu, kde operoval Mbaye. Jeho spoluhráč se ale neodvážil k ničemu individuálnímu a pouze přeposlal míč.
49'
Před Mbayem velmi dobře vystoupil z obranné linie Jaroszynski, jeho vypíchnutí balónu ale mířilo zpět k protihráči. Ten nikterak nepospíchá směrem kupředu.
48'
Hned v úvodu druhého dějství se Chievo dostalo s míčem na útočnou polovinu, kde ale hodně rychle přišla o balón. Masina uklidňuje hru.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si vzali na starost tentokráte hosté. Ti budou hrát pro změnu zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nabídl hned dvě branky. O tu první se hned po úvodních několika minutách postaral Destro, což ale bylo ze strany hostů naprosto vše. Iniciativu přebrala Verona, jenž zaslouženě vsítila vyrovnávací trefu.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
42'
Inglese nedokázal v osobním souboji přetlačit Poliho a k odraženému míči se dostal hostující celek. Ten po krátké kombinaci na levé straně vybojoval aut.
41'
Domácí středopolař nakonec odešel za postranní čáru, kde dal svojí zlobu náležitě najevo. Mezitím Chievo sportovně odevzdalo balón svému soupeři.
40'
Právě hlavní arbitr tohoto utkání se vrátil k předešlému souboji, po kterém skončil na hrací ploše Hetemaj. I tentokráte se ale nebude žlutit.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli sudí bude také něco nastavovat.
38'
González si nechtěl zbytečně komplikovat život a jakmile se dostal ke kulatému nesmyslu, tak okamžitě ho odkopl daleko za postranní čáru.
37'
Cacciatore vhazoval kousek před půlící čárou a jako adresáta si vybral svého obranného kolegu Tomoviče. Ten pouze roztáhl hru na levou stranu.
36'
První poločas zatím jednoznačně patří domácím hráčům, kteří především v posledních minutách pořádně sevřeli svého protivníka.
35'
Pátý rohový kop v podání Verony málem skončil další brankou. Po hlavičce zhruba z malého vápna musel reflexivní zákrok předvést Mirante.
34'
Kdepak. Tentýž hráč se omluvil za předchozí faul odvrácením míče, o pár vteřinek později byl při pokusu o přechod na druhou stranu faulován Verdi.
33'
Rázem se zápas dostal zpět do nerozhodného stavu, přičemž Verona i nadále usiluje o druhou branku. Po Gonzálezově faulu bude mít šanci z volného kopu.
32'
Máme vyrovnáno! Domácí zahrávali další z řady rohových kopů, na který si tentokráte naskočil ROBERTO INGLESE. Hlavička ke vzdálenější tyči nedala Mirantemu sebemenší šanci na reakci.
31'
Máme za sebou úvodní půlhodinu, ve které jsme zatím viděli jedinou branku. Tu hned v úvodních minutách vstřelil Destro, jenž je zatím jediným střelcem tohoto klání.
30'
Domácí opět slušně zmáčkli svého protivníka a výsledkem byl zisk rohového kopu. Ten byl konečně zahrán výborně, nicméně Jaroszynski nepočítal se zakončením a zamířil pouze vysoko nad.
29'
Na opačné straně se k zakončení přeci jenom protlačil Pucciarelli, jenž v tísni hlavičkoval vysoko nad. Mirante opět nemusel zasahovat, místo toho bude vykopávat.
28'
Inglese chtěl okamžitě po zisku míče nakopnout míč vpřed, do dráhy letu balónu se ale vzorně vrátil Helander, jenž zastavil úmysl protihráče.
27'
Obrovská šance Ladislava Krejčího! Ten si naskočil na lukrativní centr, po kterém nechal vyniknout Sorrentina. Domácí přežili kritický moment.
26'
Utkání upadlo do trochu nezáživné pasáže, která nenabízí zrovna zajímavé věci. Naopak je k vidění spousta nepřesností a také nedovolených zákroků.
25'
Hodně hlasitě si o faul řekl domácí Cacciatore, jenž se po souboji s Destrem skácel na hrací plochu. Hlavní sudí po menší prodlevě píská faul.
24'
Zatím je na hrací ploše hodně neviditělný český reprezentat Ladislav Krejčí. Bývalý hráč pražské Sparty se do kombinací svého celku moc nezapojuje.
23'
Ani napodruhé to nevyšlo dle představ a hosté se opět ubránili. Miranteho pas nalezl na pravé straně číhajícího Mbayeho, který už kvapí vpřed.
22'
Jeho exekuce se nezařadila mezi ty povedené, neboť jí dokázal odvrátit hned první bránící hráč. To ale Veronu nemusí mrzet, Masina se totiž dopustil dalšího faulu.
21'
Vypadá to, že domácí mužstvo přebralo otěže zápasu a momentálně svého protivníka tlačí. Navíc bude Birsa zahrávat volný kop zhruba ze čtyřiceti metrů.
20'
Právě domácí levý bek to zkoušel centrovaným balónem. Po několika vteřinách později dvakrát pálil Bastien, pokaždé byla jeho rána sražena.
19'
Jaroszynski měl co dělat, aby balón zachytil na hrací ploše. To se mu sice podařilo, poté ale Radanovič nechtěně fauloval hostujícího Poliho.
18'
Birsa nastartoval své nohy a driblinkem se dostal téměř k šestnáctce. Poté následovala zpětná přihrávka, po které Hetemaj přihrával pouze k noze soupeře.
17'
Po Sorrentinově nepovedené rozehrávce se hosté dostali zničehonic k rohovému kopu. Domácí brankář musel dávat velký pozor, neboť míč směřoval na přední tyč.
16'
Jaroszynski chtěl dalekonosným pasem najít skvého útočného kolegu Ingleseho, který ale uspěchal svůj náběh. Jednoznačný ofsajd.
15'
Je pískáno. Domácí Bastien se prezentoval nedovoleným zákrokem, přičemž na zemi skončil Pulgar. Hosté budou zahrávat standardní situaci.
14'
Na druhé straně to hodně ukvapeně zamýšlel Pulgar, jenž chtěl nalézt na opačném pólu šestnáctky Verdiho. Tento úmysl ale skvěle přečetl Jaroszynski.
13'
Cacciatore chytrým dloubáčkem se pokusil vybídout Birsu, který měl k míči ale přeci jenom daleko. Mirante si tak počkal na odskok hracího předmětu.
12'
Na opačné straně se k zakončení dostal Inglese, který pálil velmi pohotově. Jeho rána z první mířila vysoko nad branku, následovat bude odkop od branky.
11'
Tu se snažil zužitkovat Verdi, jenž svým načechraným centrem našel pouze záda protihráče. Bologna se ujme rozehrávky dalšího rohu.
10'
Mbaye dlouho kombinoval se svými kolegy u půlící čáry, načež byl těsně před pokutovým územím faulován Poli. Hlavní sudí ale ponechal výhodu.
9'
Bastien hodně dlouho zpracovával Destra, který operoval zády k brance. Hostující forvard to nakonec vyřešil zkušeně, neboť zpětně přihrával na Pulgara.
8'
Domácí okamžitě sevřeli svého protivníka na jeho vlastní polovině. K vidění je kolotoč přihrávek kolem středového kruhu, Mirante tak může být zcela klidný.
7'
Po chvilkovém ošetřování se opět hrálo dále. Chievo si přichystalo další roh, který dopadl úplně stejné. Rychlé vyrovnání nepříznivého stavu se tak nekoná.
6'
Ten se okamžitě pokusil o rychlou odpověď. Rozehrávka rohového kopu směřovala na přední tyč, kde nebezpečí odvrátil střelec předchozí branky Destro.
5'
Na úvodní branku dnešního střetnutí jsme nemuseli dlouho čekat. Hosté dokázali skórovat hned z první šance a na řadě je tak domácí celek.
4'
Máme tu úvodní branku dnešního utkání! Hosté nakonec zahrávali dva rohové kopy, načež si na ten druhý naskočil MATTIA DESTRO, který hlavičkou prostřelil Sorrentina.
4'
U hrací předmětu byl opět Masina, jenž přenesl těžiště hry na pravou stranu na Mbayeho. Ten dokázal vybojovat úvodní rohový kop utkání.
3'
Masina si to namířil po levé straně, načež jeho úprk zakřižoval Bastien. Hosté se tak daleko nedostali, místo toho bude vhazovat Verona.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Chievo Verona: Sorrentino (C) – Cacciatore, Tomović, Gamberini, Jaroszyński – Bastien, Radovanović, P. Hetemaj – Birsa – Pucciarelli, Inglese.
Náhradníci: Seculin, Confente – N. Rigoni, Garritano, Dainelli, Cesar, Gaudino, Stępiński, Gobbi, Bani, Depaoli, Pellissier.

Bologna FC: Mirante (C) – M'Baye, G. González, Helander, Masina – A. Poli, Pulgar, Á. Nagy – Verdi, Destro, Krejčí.
Náhradníci: A. Da Costa, Ravaglia – Krafth, De Maio, Petković, Taïder, Crisetig, Falletti, Maietta, Okwonkwo, Torosidis, Donsah.

Rozhodčí: Manganiello – Dobosz, Capaldo.
Bologna FC

Bologna se i v letošní sezóně nachází ve spodní polovině tabulky, konkrétněji to je dvanácté místo. Domácí celek dnešního utkání se nachází se nachází ve špatné formě, přičemž s posledních dvou ligových utkání ani jednou nedovoal. Bologna se v letošním ročníku opírá o velmi dobře hrající obranu, která zatím kapitulovala třiadvacetkrát. O něco hůře je na tom útočná vazba, která si ale drží průměr více než jedné branky na zápas. Co se týče českého záložníka Ladislava Krejčího, tam Vás asi nepotěším. Bývalý hráč pražské Sparty letos odehrál v lize pouze 172 minut.
Chievo Verona

Fotbalisté Chieva letoš předvádějí velmi kolísavé výkony, které je zatím vynesly na dosavadní třináctou pozici. Verona se zároveň nenachází zrovna v dobrém rozpoložení, neboť nezvítězila v posledních třech ligových utkání. Ba co víc, domácí celek dnešního utkání nedokázal vsítit ani jednu branku. Poslední vítězství tohoto mužstva je staré zhruba měsíc, neboť si Chievo dokázalo poradit s nováčkem soutěže Spalem. Nejlepším střelcem tohoto mužstva je Roberto Inglese, jenž v rámci ligy nastřílel šest branek.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Chievo Verona a Bologna FC.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62