Serie A - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : AC Milán - 18. prosince 2018   20:30

0:0
(0:0)
Bologna
Skorupski – Calabresi, Danilo, Helander – Mattiello, A. Poli (C) (82. Orsolini), Á. Nagy, Svanberg (61. Džemaili), M'Baye – Santander (90+1. Destro), Palacio.
Marecsa – Manganelli, Carbone
Stadio Renato Dall'Ara (Bologna)
AC Milán
G. Donnarumma – Calabria, A. Romagnoli (C), C. Zapata, Ricardo Rodríguez – Suso (85. Laxalt), Kessié, Bakayoko, Çalhanoğlu (78. J. Mauri) – Cutrone (61. Castillejo), Higuaín.

On-line přenos je u konce. Děkujeme vám za pozornost a přejeme hezký zbytek večera.
A Bologna? Ta své čekání na třetí ligovou výhru natáhla na devět utkání. Navíc i přes vydřený bod zůstala v pásmu sestupu. Z něho se pokusí dostat v příštím kole na hřišti dvanácté Parmy.
AC Milán neprohrál v Bologni od března 2002 a tuto historickou bilanci dnes zase o něco vylepšil. Radost z toho ale nemá, remíza je pro něj málo. A ke všemu bezbranková, stejně jako v minulém kole. Navzdory bodové ztrátě zůstává milánský klub čtvrtý, skupina největších pronásledovatelů (vyjma Lazia Řím) se však k němu rapidně přiblížila.
Držení míče: 32 % : 68 %.
Střely na branku: 7:11. Střely mimo: 6:4. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 11:9.
90+4'
90+4'
V jeho úplném závěru ještě obdržel žlutou kartu Alessio Romagnoli (AC Milán).
90+4'
Strážce milánské brány pak ještě hravě zneškodnil hlavičkový pokus střídajícího Destra. Vypadá to, že zápas opravdu skončí bezbrankovou remízou.
90+3'
Džemailiho sprintérský kousek byl k ničemu. Boloňský fotbalista si ve finální fázi míč předkopl daleko od nohy a ukořistit ho tak mohl vyběhnuvší Donnarumma.
90+1'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Federico Santander, přichází Mattia Destro.
90+1'
V první z nich postoupil k šestnáctce Higuaín (AC Milán), obrannou zeď ale neprorazil.
90'
V nastaveném čase se odehrají čtyři minuty.
89'
Šlapák. Dopustil se ho Mauri (AC Milán). A může vděčit muži s píšťalkou, že žlutě zbarvenou kartičku tentokrát ponechal v kapse svého oděvu.
87'
Ze strany centrující Santander (Bologna FC) nikoho z nabíhajících kolegů nenašel.
85'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Suso, přichází Diego Laxalt.
84'
Po rozehrání nařízené standardky vznikla v brankovišti nepřehledná skrumáž. Navzdory tomu sudí Maresca postřehl, že si v ní Filip Helander (Bologna FC) počínal v rozporu s pravidly. Jaký trest ho za držení protihráče postihl? Správně, žlutá karta.
83'
Po svém příchodu na hřiště se Orsolini stal terčem nedovoleného zákroku. Za podražení u okraje pokutového území inkasoval Franck Kessié (AC Milán) žlutou kartu. Diví se tomu zbytečně.
82'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Andrea Poli, přichází Riccardo Orsolini.
80'
Momentálně se hraje z jedné strany na druhou.
78'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází José Mauri.
76'
Statistika držení míče: 33% : 67%.
76'
Závěrečnou čtvrthodinu dohraje milánské AC v oslabení! Tiemoué Bakayoko strčil do rozběhnutého Santandera a během tří minut se úplně vykartoval. Přimluvit se za svého spoluhráče přispěchal Romagnoli, ale ani kapitánův prosík sudího Marescu neobměkčil.
75'
Hosté podnikli útočný výlet. Ten ale neměl dlouhého trvání. Střelou nad ho ukončil Castillejo.
73'
Au, to muselo bolet. Tiemoué Bakayoko (AC Milán) uštědřil Džemailimu koňara. Žlutá karta je v tomto případě neoddiskutovatelná.
71'
Dokáže se některý z celků prosadit, nebo utkání skončí dělbou bodů? Odpověď na tuto otázku nám poskytne zbývajících dvacet minut.
70'
A to až do doby, než Mattiello odkopl balon do zámezí. Možnost provést vhazování mají hosté.
68'
V tuto chvíli se válčí kolem středového kruhu.
66'
Z uctivé vzdálenosti zakončující Džemaili (Bologna FC) pak vysoko přestřelil. Snaha se ovšem cení.
65'
Hned poté se domácí zmocnili míče a razantním odkopem ho dopravili do bezpečných míst.
64'
Že je našel, si myslel Higuaín (AC Milán). Jeho domněnka se však záhy ukázala jako mylná.
63'
Na útočné polovině operující milánská ekipa usilovně hledá nějaké skuliny v soupeřově obraně.
61'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Patrick Cutrone, přichází Samuel Castillejo.
61'
Statistika držení míče: 34% : 66%.
61'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Mattias Svanberg, přichází Blerim Džemaili.
60'
Záměr překonat ji měl Cutrone (AC Milán). Zkusil překvapit z otočky, ale neprosadil se.
59'
Bologna formuje svou defenzivu.
57'
Milánští přikládají pod kotlem, avšak ani Higuaín se mezi střelce nezapsal. Osudnou se mu stala střela z voleje, která si našla místo až na tribuně.
55'
Ten o minutu později pozoroval, jak Çalhanoğlu (AC Milán) míjí pravou tyč jeho svatyně.
54'
Střelecký pokus byl k vidění také na opačné straně. Cutroneho ránu ze střední distance hravě zlikvidoval brankář Skorupski (Bologna FC).
52'
A nejen to. Boloňští totiž zavítali na soupeřovu polovinu, kde došlo ke zblokované střele.
51'
Zatím je to ale zmar. Tato slova potvrzuje nepřesné přenesení hry. Domácí si mohou dáchnout.
49'
Po rozehrávce gólmana Donnarummy se do palebné pozice pokouší dostat také AC Milán.
47'
Do druhé části vstoupili aktivněji domácí. Už po několika desítkách vteřin od návratu z kabin zkusil vystřelit Santander, střela mu ale vůbec nesedla.
46'
Aktéři zápasu se vracejí na plac.
Už jsem shlédl spoustu záživnějších poločasů než byl tento. AC Milán byl sice silnější na míči, ale znatelnou převahu v jeho držení nedokázal přetavit v gól. Za celých pětačtyřicet minut si favorizovaný klub nevytvořil pořádnou šanci, a kdyby Donnarumma ve 27. minutě nezlikvidoval nebezpečný brejk, mohlo dojít k pohromě. Takhle ovšem zůstává stav bezbrankový, z čehož mají větší radost fotbalisté Bologni. Udrží cennou remízu? To se dozvíte, když s námi zůstanete i ve druhém dějství.
45'
43'
Ještě předtím se AC Milán ubránil rohovému kopu.
42'
Žlutý kartonek nemusel Fabio Maresca ani schovávat, protože Federico Santander (Bologna FC) se po obnovení hry provinil záměrným hraním míče rukou.
40'
Ti teď ale mají jiné starosti, protože Davide Calabria (AC Milán) dostal žlutou kartu za nesportovní chování. Strčení do soupeře v přerušené hře bylo vážně nevhodné. Trest je tedy spravedlivý.
38'
Pevně věříme, že ne. Především fotbalisté AC Milán mají zájem otevřít zápasové skóre.
37'
Jinak se hra oproti svému dosavadnímu průběhu zklidnila. Skončí poločas bez branek?
35'
A na tom svým samostatným výpadem středem hřiště nic nezměnil ani Poli (Bologna FC).
32'
Územní převaha AC Milán přetrvává.
31'
Statistika držení míče: 30% : 70%.
31'
Tahle exekuce nepatřila mezi poedené. Své o tom ví Cutrone (AC Milán), který zakroutil balon přímo do Skorupskiho rukavic.
30'
Na krušný okamžik hosté rychle zapomněli, po necelé půlhodině mají příležitost rozehrát roh.
27'
Jen co domácí vystrčili drápky, tak pořádně zahřmělo! Brejk zakončující Palacio protáhl Donnarummu nepříjemnou skákavou střelou směřující k levé brankové konstrukci.
26'
Útočný faul? Vypadá to, že ano. Provinilcem je před chvílí neúspěšný střelec Higuaín (AC Milán).
24'
To ovšem nepomáhá. Alespoň ne pro tuto chvíli, kdy se ke střele dostal Higuaín (AC Milán). Znovu z toho byla jen střela směřující do středu kasy.
23'
Domácí ekipa raději uklidňuje situaci.
21'
Konečně se hosté dočkali pokusu mezi tři tyče. Škoda pro ně, že Higuaínova přízemka postrádala razanci. Skorupski ji tak snadno zneškodnil.
20'
Çalhanoğlu (AC Milán) dnes opravdu nemá přesnou mušku. Znovu a zase pálil vedle brány. Střelecké zařízení je třeba lépe seřídit.
18'
Santander (Bologna FC) spáchal útočný faul.
17'
AC Milán se nedokáže zbavit nepřesností ve finální fázi. To ostatně potvrdil Çalhanoğlu, když ze střední distance zamířil úplně mimo.
16'
Statistika držení míče: 29% : 71%.
15'
Není divu, že ji vyhráli hosté. Vždyť Rossoneri od počátku utkání disponují výraznou územní převahou.
13'
Hra pokračuje hlavičkovanou uprostřed hřiště.
12'
U míče opět Rodriguez. Znovu vzal zodpovědnost na sebe a tentokrát vyslal nečekanou střelu, ta zasáhla do nohy prvního boloňského obránce.
11'
Byl to Rodríguezův centr z ostrého úhlu, který si bezpečně pohlídal gólman Skorupski (Bologna FC).
10'
Hosté si proto vesele kombinují v okolí pokutového území. Co dalšího milánští fotbalisté asi vymyslí?
9'
Bologna má potíže vylézt ze svého území.
7'
I tak se hostům jen o chvíli později podařilo poprvé zakončit. Higuaínova nepřipravená rána z rohu šestnáctky se však za riziko rozhodně považovat nedá.
6'
Celou akci pak zkazil Çalhanoğlu (AC Milán), když vyprodukoval velmi nepřesnou přihrávku.
5'
Rozehrávku soupeřova výběru napadající Romagnoli (AC Milán) získal balon pro své barvy.
4'
Přenesení hry doprava nebylo tou správnou volbou. Domácí proto mají k dispozici autové vhazování.
3'
Vyhráli je hosté. Ti trpělivě hledají cestu, která by je zavedla někam hlouběji do pole.
2'
Zpočátku rozvážná kombinační souhra se přenesla do středu hřiště, tam právě vrcholí souboje o míč.
1'
Rozehrávku tak provedl AC Milán.
1'
Následovalo podání rukou a los kapitánů, jehož vítězem se stal Andrea Poli (Bologna FC).
Fotbalisté oficiálně nastupují na hřiště, kam je společně se svými asistenty vede Fabio Maresca.
Ze soupisek lze vyčíst i jedno české jméno. Ladislav Krejčí (Bologna FC), odchovanec pražské Sparty, bude na svou příležitost tentokrát čekat z lavičky.

Bologna FC: Skorupski – Calabresi, Danilo, Helander – Mattiello, A. Poli (C), Á. Nagy, Svanberg, M'Baye – Santander, Palacio.
Náhradníci: A. Da Costa, Santurro – De Maio, Donsah, Destro, G. González, Džemaili, Falcinelli, Okwonkwo, Orsolini, Krejčí, Paz.

AC Milán: G. Donnarumma – Calabria, A. Romagnoli (C), C. Zapata, Ricardo Rodríguez – Suso, Kessié, Bakayoko, Çalhanoğlu – Cutrone, Higuaín.
Náhradníci: An. Donnarumma, Reina – Abate, Conti, Bertolacci, Castillejo, Halilović, Laxalt, J. Mauri, Montolivo, Tsadjout, Musacchio.

Rozhodčí: Marecsa – Manganelli, Carbone.
Zatímco hráči obou celků se teprve rozehřívají, vy si můžete zkrátit čas prohlédnutím sestav.
Vážení sportovní přátelé, hezký večer. Dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textové on-line reportáže z utkání Serie A mezi Bolognou a AC Milán.

AC Milán

Po překvapivém vypadnutí z Evropské ligy si nemůže hvízdat ani milánské AC. Aktuálně čtvrtý celek ligového pořadí sice drží pozici pro účast v Lize mistrů, jenomže na záda mu nebezpečně dýchá houf protivníků. Když k tomu všemu připočteme ještě kolísavé výsledky, musí Rossoneri bezpodmínečně zvítězit. V opačném případě se z jejich příznivců mohou stát zlé jazyky. A to by klubu v už tak nelehké situaci rozhodně neprospělo.

Evropská liga – konečná tabulka skupiny F:
1. Betis Sevilla – 12 bodů (7:2)
2. Olympiakos – 10 bodů (11:6)
3. AC Milán – 10 bodů (12:9)
4. Dudelange – 1 bod (3:16)
Bologna FC

Není divu, že Bologna hraje tak dole. Vždyť od října nevyhrála ani jeden z osmi ligových zápasů. Po neúspěšné šňůře slezl tým z kulinářského města až na 18. pozici. A může být ještě hůře. Aby nebylo, musí Bologna v úterní večer pořádně zamakat, proti věhlasnému favoritovi to však bude náročná řehole.
Týmy s odlišnými starostmi. Takové se utkají v dohrávce 16. kola Serie A. Na hřišti o záchranu hrající Bologni bude chtít prokázat svou kvalitu AC Milán.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62