Serie A - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : Torino - 21. října 2018   15:00

Bologna
59' Santander  • 77' Calabresi (Orsolini)
2:2
(0:1)
Torino
14' Falqué  (Meïté) • 54' Baselli  (Falqué)
Bologna
Skorupski – Calabresi, Danilo (46. Svanberg), Helander, M'Baye, A. Poli – Á. Nagy, Dijks (63. G. González), Orsolini – Santander, Palacio (79. Falcinelli).
Banti – Tonolini, Di Iorio
Renato Dall'Ara (Bologna)
Torino
Sirigu – Izzo, N'Koulou, Djidji – De Silvestri (81. Parigini), Meïté, Rincón, Baselli (73. Lukić), Berenguer – Falqué, Belotti (68. Zaza).
Ichazo, Rosati – R. Soriano, Lukić, Edera, Moretti, Parigini, Aina, Bremer, Zaza.

Z mé strany je to pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek dne.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 4:4. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:22.
Utkání skončilo, Bologna na domácím hřišti remizovala s Turínem 2:2. Ač to tak v prvním poločase nevypadalo, byl to nakonec velice napínavý a zajímavý zápas. Turín byl v první půli lepší a po zásluze se dostal do vedení, když se prosadil krásným gólem Iago Falqué. Ve druhé půli pak dokázali hosté zvýšit na 2:0, tentokrát se trefil Daniele Baselli. Ale domácí se nevzdali a nakonec získali alespoň bod za remízu. Nejprve snížil po rohovém kopu Federico Santander a pak vyrovnal Arturo Calabresi.
90+6'
90+6'
Ale ani Bologni se zakončit nepovedlo, takže už to vypadá na remízu.
90+6'
Ještě jednu standardní situaci mají na druhé straně domácí.
90+5'
Byl to hodně nebezpečný míč, blízko zakončení měl Zaza, ale ten skluzem nakonec na míč nedosáhl. Hosté byli hodně blízko rozhodnutí.
90+4'
Santander fauloval Tomáse Rincóna a Turín má zřejmě poslední šanci, jak přece jen z tohoto utkání získat tři body.
90+3'
Z levé strany centroval Álex Berenguer, ale pouze míč odevzdal Lukaszi Skorupskému.
90+2'
V nastaveném čase zatím pozorujeme řadu nepřesností na obou stranách. Nyní to vypadá, že už definitivně získali míč pod kontrolu hosté.
90+1'
Nastavovat se bude pět minut.
90'
Nebylo to špatně zahrané, ale hlavička Santandera mířila nad branku.
90'
Jednu z posledních šancí, jak dokonat otočku, budou mít domácí. Mají totiž k dispozici standardní situaci.
89'
Tentokrát se už domácí ubránili s větším klidem. Pomohlo jim, že míč už opustil hrací plochu.
88'
Z velké dálky nakonec pálil Tomás Rincón a jeho tečovaná střela hodně vystrašila Skorupského. Další rohový kop pro Turín.
87'
Falqué centroval a mířil míč na Zazu. Toho uhlídal Giancarlo González a hosté mají rohový kop.
86'
Nicolas N'Koulou se dopustil nedovoleného zákroku, takže něco směrem dopředu mohou podniknout domácí.
85'
Vittorio Parigini upustil uzdu emocím a hodil míč po jednom z hráčů Bologni. Může být rád, že nedostal žlutou kartu.
84'
Rohový kop mířil na zadní tyč, ale hosté si to pokazili útočným faulem.
83'
Turín bude kopat rohový kop, ale ještě předtím musí rozhodčí uklidňovat emoce na hřišti.
82'
Na hřišti teď planou emoce a hodně se přitvrzuje. Drama vrcholí.
82'
81'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Lorenzo De Silvestri, přichází Vittorio Parigini.
80'
Závěr zápasu může být ještě hodně zajímavý, pokud se oba týmy nespokojí s bodem. A zatím to tak nevypadá, v útoku jsou momentálně hosté.
79'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Rodrigo Palacio, přichází Diego Falcinelli.
78'
Ke střele z dálky se odhodlal Iago Falqué, ale pro Skorupského to nebylo nic složitého.
77'
Bologna právě vstřelila branku!
Domácím se snaha vyplatila a je vyrovnáno! Siriguovi se nepovedla rozehrávka, k míči se okamžitě dostali domácí. Orsolini míč přiťukl ARTURU CALABRESIMU, ten se prohnal okolo Izza a pak překonal umístěnou střelou i Sirigua. Asistence: Riccardo Orsolini.
75'
Federico Santander se stal obětí faulu ve středu hrací plochy. Domácí zůstanou u míče.
74'
Po vystřídání se opět hraje a zanedlouho se bude střídat znovu, tentokrát na straně Bologni.
73'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Daniele Baselli, přichází Saša Lukić.
72'
Bologna dostala od rozhodčích výhodu, ale nijak toho nevyužila. Polimu totiž nevyšel ideálně centr z pravé strany.
71'
Domácí ale míč ztratili a do zakončení se dostal Simone Zaza. Dobrou práci ale odvedl Giancarlo González a jeho ránu zablokoval.
70'
Domácí ještě udrželi míč na hrací ploše a znovu zakládají akci až od Skorupského.
69'
Bologni se už čas pomalu, ale jistě, krátí. Nyní se navíc potýkají domácí s problémy v rozehrávce.
68'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Andrea Belotti, přichází Simone Zaza.
67'
Andrea Belotti byl faulovaný, znovu tak bude rozehrávat proti brance Bologni.
66'
Turín se i dál tlačí dopředu, je vidět, že s vedením o jeden gól není spokojen, rád by si ho pojistil dalším gólem.
65'
Hosté kopali standardní situaci z pravé strany, ale nevyužili toho ke zvýšení svého náskoku.
64'
Ibrahima M'Baye fauloval Soualiho Meitého a vidí za to žlutou kartu.
63'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Mitchell Dijks, přichází Giancarlo González.
63'
Domácí točili svůj centr na zadní tyč. Tam si sbíhal Mitchell Dijks, ale k míči se nakonec nedostal.
61'
Daniele Baselli dostává žlutou kartu za faul na Palacia.
61'
Z dálky se nakonec dostal ke střele Daniele Baselli, ale druhý gól si nepřipíše, mířil přesně tak, kde stál Łukasz Skorupski.
60'
Ibrahima M'Baye s dopustil faulu na Berenguera a bude se kopat proti brance Bologni.
59'
Domácí se vrací do zápasu, už zase prohrávají jen o gól! Bylo to ale dost se štěstím. Rohový kop mířil na přední tyč. Pak se balón odrazil od tyče k FEDERICU SANTANDEROVI a ten pak o tyč poslal míč do sítě. Bez asistence.
58'
Armando Izzo se Federico Santanderem si něco hodně zblízka vyříkávali, až je musel uklidňovat rozhodčí. Domácí mají rohový kop.
57'
Ibrahima M'Baye byl při rozehrávce pod tlakem, ale svou situaci zvládl a předal míč. Poté ho ještě fauloval Daniele Baselli.
56'
Bologna se nyní pokusila o odpověď, ale znovu mohl zůstat Salvatore Sirigu v naprostém klidu a bude jen rozehrávat od své branky.
55'
Armando Izzo to zkusil nákopem podél pravé postranní čáry na Belottiho, ale ten se k míči neprobojoval.
54'
FC Turín právě vstřelil branku!
Turín jde do vedení 2:0! Už to vypadalo, že se domácí ubrání, ale pak v nebezpečném prostoru ztratil míč Nagy a Falqué nádherně předložil míč před branku na střelu DANIELE BASELLIMU. Ten se svou tvrdou i umístěnou střelou nemýlil. Asistence: Iago Falqué.
53'
Hosté se tlačí dopředu po pravém křídle, vše se schyluje k centru.
52'
Santander se na levé straně neprosadil, dobrou práci při bránění odvedl obránce Turína Nicolas N'Koulou.
51'
Turín znovu nedovolil domácím nic nebezpečného a sám se postupnou kombinací dostává na útočnou polovinu.
50'
Po centru z pravé strany propadl míč k Falquému. Ten ale tvrdou ránou netrefil branku.
49'
Na tahu jsou nyní pro změnu Turínští. Nikam zatím nespěchají a kombinují na útočné polovině hřiště.
48'
Bologna získala míč a zkusila to tentokráte po levé straně. Tam ale prostor nebyl, takže to nakonec bude postupný protiútok.
47'
Z pravé strany centroval před branku Turína Andrea Poli, ale vše se končí jen rozehrávkou Sirigua.
46'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Danilo, přichází Mattias Svanberg.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:05.
První poločas skončil, Turín vede na hřišti Bologni 1:0. Nehraje se žádný ofenzivní fotbal, například domácí ještě ani nevystřelili mezi tři tyče branky Turína. takže Salvatore Sirigu si moc nezachytal. Turín poslal do vedení Iago Falqué, který přetlačil Helandera a pak překvapil Skorupského chytrou střelou z dálky. Bologna poté sice zlepšila svou hru, ale jak již bylo naznačeno, chyběla jí lepší finální fáze akcí. Naopak mohli domácí ještě jednou inkasovat, Belottiho ale v důležitém momentu zradilo zpracování.
45+1'
45+1'
Turín už nikam nespěchá a dohrává poločas na svých kopačkách na vlastí polovině hřiště.
45+1'
Nastavovat se bude jedna minuta.
45'
Rozhodčí si všiml ofsajdu Bologni, hrát tak může už v nastaveném čase Turín.
44'
Turín se čistým způsobem ubránil, ale pak zase odevzdal míč. Je vidět, že na konci půle už hlavně nechce inkasovat gól do šatny.
43'
Turín znovu obléhal pokutové území Bologni, ale opět to bylo bez úspěchu a nyní se musí zase pro změnu bránit.
42'
Nakonec všechno vyřešil až Łukasz Skorupski, který byl včas na zemi a byl u míče jako první.
41'
Hosté se znovu dostali poměrně jednoduše do pokutového území Bologni. Míč odkopl Arturo Calabresi, ale Turín je dál u míče.
40'
Rincónův centr z levé strany skončil jen v moci brankáře Skorupského.
39'
Domácí obránce Arturo Calabresi předvedl tvrdý faul, za který vidí po zásluze žlutou kartu.
38'
Ale ani na druhý pokus Bologna z rohového kopu branku Turína vůbec neohrozila.
38'
Rohový kop sice domácím nevyšel podle představ, ale budou si ho moci zkusit znovu. Tentokrát z levé strany.
37'
Domácí to zkusili přímým nástřelem před branku Turína na přední tyč. Míč byl sražen na rohový kop.
36'
Na trávníku se svíjí už dnes po několikáté Riccardo Orsolini. Tohle už bude ze standardní situace ze zajímavé pozice.
35'
Álex Berenguer poslal nádherný míč do vápna na Belottiho, ale kanonýra Turína zradilo zpracování. Míč mu odskočil a pak už ho měl v moci Skorpuski.
34'
Z ostrého úhlu střílel z pravé strany Andrea Belotti, ale trefil jen boční síť. Łukasz Skorupski vše jen kontroloval.
33'
Hosté vytvořili závar před brankou Bologni. Na konci všeho bylo zakončení Meitého, které ovšem nebylo přesné.
32'
Nyní hra trochu ztratila tempo, je to hlavně zásluhou toho, že se přitvrdilo a píská se dost faulů.
31'
Ale standardní situace Bologni znovu nebyla pro branku Turína vůbec nebezpečná.
30'
Andrea Poli byl poslán na trávník nedovoleným způsobem, fauloval ho Soualiho Meïté. Bude se tedy kopat proti brance domácího mužstva.
29'
Znovu byl v souboji o míč Andrea Belotti, ale tentokrát byl tím, kdo byl faulovaný.
28'
Máme tu první žlutou kartu v zápase. Vidí ji Andrea Belotti za faul na Riccarda Orsoliniho.
27'
Jenže standardní situace se domácím nepovedla a naopak mohou do rychlého brejku postupovat hosté.
26'
Nyní má Bologna šanci donutit Sirigua k zákroku, protože bude zahrávat standardní situaci.
26'
Filip Helander tentokrát svou úlohu zvládl a dokázal ubránit nepříjemného Falquého.
25'
Bologna se sice směrem dopředu viditelně snaží, ale chybí jí zatím kvalita ve finální fázi. Salvatore Sirigu zatím nemusel zasahovat.
24'
Łukasz Skorupski uplatnil dobré čtení hry, byl včas ven ze své brány a chytil míč, který směřoval do jeho vápna.
23'
V obraně Bologni znovu udělal chybu Helander a Turín šel do nebezpečného brejku. Jenže Belottimu nevyšla klíčová přihrávka.
23'
Domácí se ale znovu vůbec nedostali k ohrožení branky Turína.
23'
Riccardo Orsolini byl u míče trochu později než hostující krajní bek Koffi Djidji. Bologna ale může pokračovat v akci, má k dispozici autové vhazování.
23'
Álex Berenguer byl faulovaný, takže hosté zůstanou u míče.
21'
Hráči Turína jsou u míče a nyní jsou to oni, kdo může směrem dopředu něco vymyslet. Hosté ale zatím nika nespěchají.
20'
Ibrahima M'Baye vhodil aut až do vápna Turína, ale tak kraloval brankář Salvatore Sirigu a míč bez problému sebral.
20'
Zatím ale stále míč před branku Turína domácí neprocpali. Mají ovšem aut v blízkosti jeho pokutového území.
19'
Bologna po inkasované brance přeci jen začíná přebírat aktivitu. Z levé strany se jí nepodařilo odcentrovat, tak to nyní zkouší zprava.
18'
Tomás Rincón už se postavil na nohy a odchází za postranní čárou. Uvidíme, zda se ještě vrátí do hry.
17'
Tomás Rincón má problém se svou levou rukou a je ošetřován.
16'
Bologna se hnala dopředu, ale nakonec z její akci nic nebude, protože Riccardo Orsolini fauloval v souboji o míč Thomáse Rincóna.
15'
Turín může pokračovat v dobývání branky Bologni. Tentokrát se pokusil obranu soupeře překonat dlouhým autem až do pokutového území, ale to mu nevyšlo.
14'
Jako blesk z čistého nebe tu máme první gól zápasu! IAGO FALQUÉ si skvěle pokryl míč, nenechal se rozhodit ani stínujícím Helanderem a pak střelou z dálky přesně k tyči šokoval Skorpuského. Velmi pěkný gól. Asistence|: Soualiho Meïté.
13'
Bologna vyzvala k rozehrávce Skorupského, jeho nákop ale na polovině hřiště sebrali hosté.
12'
Pěkný míč letěl z kopačky Álexe Berenguera před branku Bologni, ale ani Andrea Belotti a ani Lorenzo De Silvestri na míč nedosáhli.
11'
Nicolas N'Koulou si nekomplikoval život a přihrál brankáři Siriguovi. Ten pak založil akci, která nebyla nijak nebezpečná, Hosté ale budou mít vhazování na útočné polovině hřiště.
10'
V souboji o míč byl zasažen do hlavy jeden z hráčů Turína. Ale faul se nepíská, pokračuje se ve hře.
9'
Bologni nevyšla akce podél levé postranní čáry, protože výbornou práci předvedl při bránění tohoto prostoru Armando Izzo.
8'
Rodrigo Palacio se stal obětí faulu Tomáse Rincóna. Ale ze standardní situace domácí nic nevytěžili.
7'
Iago Falqué se ke střele z hranice pokutového území nedostal, míč pak doskákal až ke Skuropskému, který může obstarat rozehrávku.
6'
Bologna se natlačila k pokutovému území Turína a nakonec se dostala i k centru. Santaderovi ale nevyšlo zakončení z voleje ideálně.
5'
Akce Bologni ale k ničemu nevedla. Mohou znovu hrát hosté, do jejich rozehrávky se zapojil i brankář Salvatore Sirigu.
4'
Domácí měli problém s rozehrávkou, byli pod tlakem napadajících hráčů Turína. Ale zvládli to dobře, budou mít aut.
3'
Hosté jsou v začátku duelu častěji u míče, Bologna zatím vyčkává, s čím přijdou Turínští.
2'
Falqué nakopl míč dopředu, ale jen do území, kde se nikdo z jeho spoluhráčů nepohyboval. Od branky bude rozehrávat Łukasz Skorupski.
1'
Úvod utkání se nese v opatrném duchu, ani jedno mužstvo nikam nespěchá.
1'
Domácí Bologna bude hrát v červenomodré kombinaci, hosté v bílorudé.
Nyní už jsou hráči nastoupeni na trávníku, takže se již brzy dočkáme úvodního hvizdu.
Hráči stále vyčkávají v tunelu, takže utkání bude o malou chvíli opožděno.

Bologna FC: Skorupski – Calabresi, Danilo, Helander, M'Baye, A. Poli – Á. Nagy, Dijks, Orsolini – Santander, Palacio.
Náhradníci: A. Da Costa, Santurro – G. González, De Maio, Pulgar, Paz, Donsah, Okwonkwo, Svanberg, Destro, Falcinelli.

Turín FC: Sirigu – Izzo, N'Koulou, Djidji – De Silvestri, Meïté, Rincón, Baselli, Berenguer – Falqué, Belotti.
Náhradníci: Ichazo, Rosati – R. Soriano, Lukić, Edera, Moretti, Parigini, Aina, Bremer.

Rozhodčí: Banti – Tonolini, Di Iorio.
Vzájemné zápasy

V minulé sezóně vyšel ze vzájemných utkání s lepší bilancí Turín. Nejprve se odehrála na hřišti Bologni remíza 1:1 a doma Turínští vyhráli vysoko 3:0. Tři ze čtyř posledních utkání vyhrál domácí celek. Turín s Bolognou z posledních šesti vzájemných utkání prohrál jediné. Bologna z posledních pěti domácích utkání nad Turínem jen jednou vyhrála.
Turín FC

Turín je na tom o něco lépe, ale také nemůže být se svou pozicí v tabulce úplně spokojen. Namísto boje o pohárové příčky je Turín na jedenáctém místě s dvanácti body. Poslední utkání už přišlo pro Turín jisté zlepšení, už tři utkání v řadě neprohrál. Poslední dvě utkání dokonce zvítězil, naposledy 3:2 nad Frosinone. Na hřištích soupeřů patří Turín ke špičce italské ligy, ze čtyř zápasů ani jedno neprohrál a má na kontě šest bodů. V tomto ohledu je čtvrtý nejlepší. Naposledy vyhrál 1:0 na hřišti Chieva.
Bologna FC

Bologna zatím neprožívá nejlepší vstup do sezóny. Po osmi odehraných kolech jí patří se sedmi body až šestnáctá příčka. Cílem Bologni je přitom umístit se v klidném středu tabulky. Zatím však má na sestupové příčky náskok jen dvou bodů. V posledních utkáních Bologna střídá výhry s porážkami. Naposledy prohrála 0:2 na hřišti Cagliari, takže by teoreticky dnes mohla zvítězit. Na domácím hřišti zatím Bologna odehrála čtyři utkání. Začala dvěma porážkami, ale poté dvakrát vyhrála. Nejprve nad AS Řím a poté 2:1 nad Udinese.
Zdravím a vítám všechny příznivce italského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání devátého kola Serie A mezi týmy Bologna FC a Turín FC. Zápas se odehraje na Stadio Renato Dall'Ara v Bologni.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62