Serie A - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : AC Milán - 28. února 2021   20:45

AS Řím
50' Veretout (Spinazzola)
1:2
(0:1)
AC Milán
43' Kessié   • 58' Rebić  (Saelemaekers)
AS Řím
Pau López – Mancini, Cristante, Fazio (62. Peres) – Karsdorp, Villar (70. El Shaarawy), Veretout (79. Diawara), Spinazzola – Lorenzo Pellegrini (C), Mchitarjan – B. Mayoral (79. Pedro).
Guida – Bindoni, Longo
Olimpico, Řím
AC Milán
G. Donnarumma (C) – Calabria, Kjaer, Tomori, Hernández – Tonali (83. Meïté), Kessié – Saelemaekers (83. Castillejo), Çalhanoğlu (46. B. Díaz), Rebić (67. Krunić) – Ibrahimović (56. Leao).

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 10:14. Střely mimo: 3:4. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 14:9.
Je konec tohoto skvělého zápasu, ve kterém nakonec AC Milán zvítězil nad AS Řím poměrem 2:1.
Do druhé půle vstoupili domácí skvěle, jelikož v 50. minutě srovnal Jordan Veretout. Odpověď ale přišla o osm minut později. Gólem se zapsal mezi autory Ante Rebić. V 72. minutě skončila Mchitarjanova střela nad bránou. Konec utkání už si AC Milán dokázal pohlídat.
90+6'
90+6'
Franck Kessié byl dohrán ve středu hrací plochy a sudí odpískal faul Mchitarjanovi.
90+5'
Samuel Castillejo uviděl kartu žluté barvy, když nakopl soupeře ve hře o míč.
90+4'
Rafael Leao vyvezl míč po levé straně, ovšem následně mu byl balón odebrán.
90+3'
Henrich Mchitarjan našel ve vápně Stephana El Shaarawyho, kterému se ale nepovedlo zakončit. K míči se ale dostal opět Henrich Mchitarjan, ovšem jeho rána letěla pouze do rukou Donnarummy.
90+2'
Posléze musel být Samuel Castillejo ošetřován, ale vypadá to, že především tahá čas.
90+1'
Samuel Castillejo nyní zůstává ležet na hrací ploše po souboji se Stephanem El Shaarawym.
90'
Rozhodčí nastavuje 4 minuty navíc.
89'
Lorenzo Pellegrini už uviděl za své řeči žlutou kartu.
88'
Gianluca Mancini šel do souboje s Leaom nešikovně, když stáhl k zemi soupeře.
85'
Nyní se ovšem hraje velmi tvrdě a Davide Calabria uviděl od sudího žlutou kartu za svůj faul ve středu hrací plochy.
85'
Franck Kessié po levé straně vyslal do šance Rafaela Lea, jenž upadl uvnitř vápna, ale rozhodčí nechává hru pokračovat.
84'
Rade Krunić vypomohl Hernándezovi na levé straně a dostal hlavičkou míč do zámezí.
83'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Sandro Tonali, přichází Soualiho Meïté.
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Alexis Saelemaekers, přichází Samuel Castillejo.
82'
Po rohovém kopu Milána se Řím dostal do protiútoku, který byl přerušen faulem.
81'
Pau López se musel protáhnout, když přišla střela z poloviny hrací plochy, která nebyla vůbec špatná, ale domácí gólman vyrazil míč nad bránu!
80'
Henrich Mchitarjan následně navíc uviděl žlutou kartu za protesty.
80'
Nyní to na trávníku stadionu Olimpico vře, jelikož Henrich Mchitarjan šel po souboji s Theo Hernándezem k zemi a snažil si vymodlit penaltu, ale rozhodčí odpískal simulování.
79'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Jordan Veretout, přichází Amadou Diawara.
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Borja Mayoral, přichází Pedro.
77'
Pau López dokázal vychytat zakončení Francka Kessiého po centru na zadní tyč.
76'
Brahim Díaz se se štěstím dostal po pravé straně přes dva hráče, ale na dalšího už nestačil.
74'
Gianluca Mancini svým centrem našel na zadní tyči Bruno Perese, ale jeho hlavička skončila v moci Gianluigiho Donnarummy.
73'
Alexis Saelemaekers se snažil prověřit domácího gólmana, ale jeho rána ze střední vzdálenosti skončila pouze vedle levé tyče.
72'
Tohle byla velká šance na srovnání! Henrich Mchitarjan dostal přihrávku do vápna, kde se zbavil Francka Kessiého, jenž podklouznul, ale následně vypálil arménský záložník těsně nad bránu!
71'
AC Milán nyní získal rohový kop, který sice zahrál Theo Hernández, ale hosté z něj nedokázali nic vytěžit.
70'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Gonzalo Villar, přichází Stephan El Shaarawy.
69'
Borja Mayoral se snažil dostat do zakončení, ale Gianluigi Donnarumma včas vyběhl a chytil míč.
67'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Ante Rebić, přichází Rade Krunić.
65'
Tak to je neskutečné! Po Hakanu Çalhanoğlovi, Zlatanu Ibrahimovičovi se nyní zranil také Ante Rebić a je ošetřován!
64'
Bruno Peres nakonec našel svým centrem Lorenza Pellegriniho, ale jeho hlavička skončila v rukou Donnarummy.
63'
Řím se snaží postupnou kombinací něco vymyslet po levé straně, ale Milán je nyní zatažený.
62'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Federico Fazio, přichází Bruno Peres.
60'
Hodina utkání je za námi a AC Milán vede na půdě AS Řím poměrem 2:1. K vidění je fantastická podívaná.
58'
AC Milán právě vstřelil branku!
Hosté si berou vedení zpět na svou stranu! Pau Lópezovi se nepodařil odkop a k míči se dostal Alexis Saelemaekers, který jej posunul na ANTEHO REBIČE, jenž se s míčem skvěle otočil a následně vypálil pracizně k pravé tyči. Asistence: Alexis Saelemaekers.
57'
Míč končí jen u brankáře Gianluigia Donnarummy a tempo hry se nyní trochu snížilo.
56'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Zlatan Ibrahimović, přichází Rafael Leao.
55'
Zlatan Ibrahimović se sice dostal ke střele, ale nacházel se pouze v ofsajdu.
54'
Domácí celek se opět snaží pomalou kombinací něco vymyslet, ale presink AC Milánu je vysoký.
53'
Franck Kessié se nyní tvrdě srazil s Gianlucem Mancinim a právě domácímu hráči byl odpískán faul.
51'
Domácí celek je znovu u míče na své polovině a pomalu se snaží něco vymyslet.
50'
AS Řím právě vstřelil branku!
A máme srovnáno na 1:1! Leonardo Spinazzola z levé strany vápna posunul míč na JORDANA VERETOUTA, který zakončil fantasticky k pravé tyči a Gianluigi Donnarumma se marně natahoval. Asistence: Leonardo Spinazzola.
48'
Theo Hernández se dostal ke střele, ovšem jeho pokus skončil pouze vedle levé tyče.
46'
Už po deseti vteřinách druhé půle uviděl Alexis Saelemaekers žlutou kartu, když šlapákem udeřil do nohy Federica Fazia.
46'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Brahim Díaz.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:49.
První poločas je u svého konce a AC Milán vede nad AS Řím poměrem 1:0. K vidění byl zatím naprosto fantastický fotbal. Už ve 4. minutě sice hosté vstřelili branku, ale ta díky ofsajdu nebyla uznána. O pár minut později se trefil také Zlatan Ibrahimović, ale opět z ofsajdu. Ve 27. minutě napálil břevno Simon Kjaer. O minutu poté se Henrich Mchitarjan dočkal gólu, ovšem po faulu spoluhráče a nebyl tak uznán. Nakonec ve 42. minutě získal AC Milán pokutový kop, ke kterému se postavil Franck Kessié a rozvlnil síť.
45+2'
45+2'
Nyní skončil míč jen v zámezí a po vhazování Milánu byl zfaulován Zlatan Ibrahimović.
45+1'
Ovšem standardní situace domácích nic moc nepřinesla a míč skončil v moci brankáře Gianluigiho Donnarummy.
45'
Rick Karsdorp se opřel do míče, ale jeho pokus byl zblokován a následuje rohový kop.
44'
Poté se Řím dostal okamžitě dopředu a má k dispozici rohový kop.
43'
Máme tady úvodní branku utkání! K pokutovému kopu se postavil FRANCK KESSIÉ, který pozvolným během zakončil míč přesně k pravé tyči, kde sice skočil také Pau López, ale na míč nedosáhl! – 0:1
42'
K pokutovému kopu se postavil Franck Kessié a má šanci otevřít brankový účet tohoto utkání.
42'
Federico Fazio následně uviděl žlutou kartu za nesportovní potlesk po rozhodnutí sudího.
41'
Byla nařízena penalta AC Milán.
40'
Davide Calabria zůstal ležet na hrací ploše po souboji s Federicem Faziem, což bylo uvnitř vápna a rozhodčí se jde podívat na video!
39'
Henrich Mchitarjan dostal parádní přihrávku za obranu, kde se snažil přelobovat Donnarummu, ale jeho zakončení se mu moc nepovedlo a skončilo několik metrů vedle.
38'
Fikayo Tomori dokázal vykrokovat Borju Mayorala a následně také zblokovat jeho střelu.
37'
Borja Mayoral nyní nemohl pokračovat, protože se nacházel pouze v ofsajdovém postavení.
35'
Henrich Mchitarjan posunul balón do dobré šance Lorenzu Pellegrinimu, ale Gianluigi Donnarumma podržel své mužstvo důležitým zákrokem!
34'
Opět velká šance hostů! Ante Rebić fantasticky zabojoval na levé straně a ve vápna našel Alexise Saelemaekerse, který ale neprostřelil fantastického Paua Lópeze!
32'
Ante Rebić si navedl míč na levou nohu, ale jeho tvrdou ránu vyrazil nad bránu Pau López. Následuje opět rohový kop.
31'
Bryan Cristante dokázal odvrátit nebezpečný centr soupeře z levé strany a AC Milán bude mít k dispozici autové vhazování.
30'
Máme za sebou první půl hodinku utkání, které zatím rozhodně nenudí, ale nedočkali jsme se platné branky.
29'
Rick Karsdorp šel do souboje s protihráčem příliš tvrdě a nakonec se dopustil nedovoleného zákroku.
28'
AS Řím se dočkal první branky, ale rovněž je neuznaná! Henrich Mchitarjan se sice prosadil hlavou, ale předtím přišel faul jeho spoluhráče!
27'
To už je neskutečná smůla Milánu! Centr Hakana Çalhanoğla skončil přesně na hlavě Simona Kjaera, ale ten zakončil pouze do horní tyče!
26'
Federico Fazio dokázal zasáhnout proti centru soupeře z pravé strany a následovat tak bude rohový kop, o který se postará Hakan Çalhanoğlu.
24'
Znovu se AS Řím snažil něco vymyslet, ale míč skončil pouze vedle svatyně Donnarummy. Domácí mužstvo se tak už dostalo do zápasu a může být hodně rád, že přežilo vratký začátek utkání bez úhony.
23'
Fikayo Tomori dohrál ve středu hrací plochy Borju Mayorala, který se následně držel za záda, ale bude moct pokračovat bez ošetření.
22'
Tentokrát se uvnitř šestnáctky dostal ke střele Jordan Veretout, ale pálil pouze doprostřed brány, kde byl připraven Gianluigi Donnarumma. Poslední minuty se nám tak hra vyrovnala.
21'
Fikayo Tomori dokázal hlavou odvrátit centr soupeře z pravé strany, ale Řím zůstává u míče.
20'
Tentokrát se nechtěně zapojil do hry také hlavní rozhodčí tohoto zápasu Marco Guida a musel tak přerušit situaci.
19'
Po rohovém kopu se sice Henrich Mchitarjan dostal do zakončení hlavou, ale to nemělo žádnou razanci a Gianluigi Donnarumma si lehce poradil.
18'
Gianluca Mancini se snažil něco vymyslet po pravé straně, ovšem jeho centr byl zblokovaný Kessiem a následuje rohový kop.
17'
Ante Rebić se dostal ke střele zpoza vápna, ale jeho ránu letící k levé tyči vyrazil Pau López na rohový kop!
16'
Hra se nyní trochu uklidnila, ale stále má míč v držení milánské mužstvo.
14'
Zlatan Ibrahimović se na hranici dalšího ofsajdu sice dostal ke střele, ale ta skončila pouze zblokována!
13'
AC Milán nyní drží míč na svých kopačkách a pomalou kombinací se snaží si něco vytvořit.
11'
Hosté sice získali rohový kop, ale ten nic vážnějšího nepřinesl.
10'
Theo Hernández se snažil najít svou přihrávkou spoluhráče, ale míč nakonec skončil jen u nohou soupeře.
9'
Tak to je neskutečné, neboť AC Milán dává opět gól, ale znovu neplatí díky ofsajdu! Franck Kessié vybojoval míč ve středu hřiště a vysunul tak do velké šance Anteho Rebiče, který ale místo zakončení posunul míč na Zlatana Ibrahimoviče, jenž uklidil do prázdné, ale nacházel se v těsném ofsajdu!
9'
Ovšem přihrávka Henricha Mchitarjana byla hodně nepřesná a skončila pouze u gólmana Donnarummy.
8'
Nyní si domácí brankář Pau López poradil s nákopem soupeře a může tak rozehrát novou akci Říma.
7'
Řím se musí probrat, jelikož AC Milán je ve velkém tlaku v úvodních minutách, ale gólu jsme se zatím nedočkali.
5'
Gólman Pau López se dopustil velké chyby a Zlatan Ibrahimović se dostal do další velké šance, ale jeho patička skončila těsně vedle levé tyče!
4'
Další velká šance AC Milánu, která sice končí gólem, ale ten neplatí díky ofsajdu! Rohový kop byl rozehrán nakrátko a Ante Rebić se dostal do zakončení, které Pau López vyrazil k nohám Zlatana Ibrahimoviće, který rovněž neprostřelil domácí. K míči se nakonec dostal Fikayo Tomori, jenž už dostal míč za brankovou čáru, ale z jasného ofsajdu.
3'
Theo Hernández skvěle vybojoval míč a následně si ho vyměnil se Zlatanem Ibrahimovičem, který se dostal ke střele, ale jeho ránu pod břevno zlikvidoval důležitým zákrokem Pau López!
2'
Borja Mayoral se sice snažil z pravé strany najít svého spoluhráče před bránou, ale obrana AC Milán zasáhla.
1'

AS Řím: Pau López – Mancini, Cristante, Fazio – Karsdorp, Villar, Veretout, Spinazzola – Lorenzo Pellegrini (C), Mchitarjan – B. Mayoral.
Náhradníci: Mirante, Fuzato – El Shaarawy, Diawara, Juan Jesus, Kumbulla, Pastore, Pedro, Peres, C. Pérez.

AC Milán: G. Donnarumma (C) – Calabria, Kjaer, Tomori, Hernández – Tonali, Kessié – Saelemaekers, Çalhanoğlu, Rebić – Ibrahimović.
Náhradníci: Antonio Donnarumma, Tătăruşanu – Castillejo, Dalot, Gabbia, B. Díaz, Kalulu, Hauge, Krunić, Leao, Meïté, A. Romagnoli.

AC Milán

AC Milán je aktuálně na 2. pozici se 49 body a skóre 45:28. Celkem dlouho bylo AC v čele, ovšem nyní je po bídných výkonech předběhl městský rival Inter, který má nyní náskok čtyř bodů. Právě v posledním ligovém zápase se odehrálo derby o Milán, které ale Inter zvládl naprosto s přehledem, neboť zvítězil vysoce 3:0. AC Milán se navíc trápil také v playoff Evropské ligy, kde se utkal s CZ Bělehradem. První zápas skončil na půdě srbského celku 2:2. Odveta byla rovněž remízová, ale 1:1 a AC Milán tak postoupil díky většímu počtu gólu na půdě soupeře. Nejlepším střelcem AC v lize je se 14 góly legenda Ibrahimovič. Dnes nebudou k dispozici Binásir a Mandžukič.

AS Řím

AS Řím je momentálně na 4. místě se 44 body a skóre 47:35. Dnešní zápas je pro něj velmi důležitý. Naposled totiž v lize pouze remizoval na půdě Beneventa 0:0, což se pro AS počítá jako ztráta. Tu si ale Řím vynahradil v playoff Evropské ligy, kde se utkal s Bragou, kterou ve dvojzápase porazil celkem 5:1. Nejlepším střelcem je s 9 góly Mchitarjan. Dnes ovšem bude chybět plno hráčů, kteří jsou Džeko, Ibáňez, Kumbulla, Santon, Smalling a Zaniolo.
Ve 24. kole Italské Serie A se proti sobě utkají týmy AS Řím a AC Milán. Naposled se spolu tato mužstva utkala v říjnu na půdě Milánu, kde se po přestřelce nakonec zrodila remíza 3:3. Dnes se ovšem bude hrát na stadionu Olimpico v Římě. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Guida a jeho asistenti Bindoni a Longo. Úvodní výkop je naplánován na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62