Serie A - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Verona : Fiorentina - 20. dubna 2021   20:45

Verona
72' Salcedo (Faraoni)
1:2
(0:1)
Fiorentina
45+2' Vlahović   • 65' M. Cáceres
Verona
Silvestri – Dawidowicz, Günter (69. Magnani), Dimarco – Faraoni, Tameze (69. Sturaro), Ilić (60. Salcedo), Lazović (79. N. Kalinić) – Barák, Lasagna – Bessa (69. Zaccagni).
Proneta – Passeri, Lombardi
Fiorentina
Drągowski – Martínez, Pezzella, M. Cáceres – Venuti, Bonaventura (85. Castrovilli), S. Amrabat, Pulgar, Biraghi (86. Igor) – Ribéry (77. Kouamé), Vlahović.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Fiorentiny, která svého soupeře porazila poměrem 2:1. Fialky vstoupily do druhého poločasu velice dobře, po standardní situaci se totiž do vyložené šance dostal obránce Cáceres, který svůj celek poslal do vedení o dvě branky. Zhruba dvacet minut před koncem zápasu se povedlo domácím snížit, přičemž měli dost času na případné vyrovnání. To se nakonec nekonalo a Fiorentina možná trochu překvapivě bere všechny tři body.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 2:2. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 7:2. Fauly: 16:19.
90+5'
90+5'
Taktická žlutá karta pro hostujícího Martíneze Quartu.
90+3'
Žlutou kartu dostává Christian Kouamé (ACF Fiorentina).
90+3'
Jsme za polovinou nastaveného času, s domácím celkem to nevypadá zrovna moc dobře, nyní se nachází daleko od opačného pokutového území.
90+1'
Verona si vybojovala standardní situaci z levé strany, která nakonec přinesla centr směrem do pokutového území, se kterým si hostující obrana poradila.
90'
Nastavují se čtyři minuty.
88'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Fiorentina stále vede o jednu branku, musíme však počítat s nastaveným časem.
86'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Cristiano Biraghi, přichází Igor.
85'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, přichází Gaetano Castrovilli.
84'
Následoval rohový kop z levé strany, kterého se nakonec ujal domácí Zaccagni. Jeho nabídka ovšem doputovala na hlavu Cácerese, který rychle odvracel.
83'
Na jistotu se před malým momentem povedlo zakročit hostujícímu Cáceresovi, který raději odehrál míč před protihráčem směrem do zámezí.
82'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka. Fiorentina vede už jen o jednu branku, v posledních minutách drží soupeře daleko od vápna.
81'
Magnani to nakonec zkoušel nahrávkou podél autové lajny, přičemž se mu sice povedlo najít volného Lasagnu, avšak tomu uskočil balón směrem do zámezí.
80'
Hellas Verona je v posledních minutách neustále na míči, se kterým se dostal na druhou stranu hrací plochy, kde rozjel další dlouhou kombinaci.
79'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Darko Lazović, přichází Nikola Kalinić.
77'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Franck Ribéry, přichází Christian Kouamé.
76'
Lazović se pokoušel odehrát míč směrem do pokutového území, jenomže trefil hráče před sebou a k balónu se tak včas dostal Bonaventura.
75'
Do pokutového území nyní přiletěl centr z levé strany, který si ovšem dokázal pohlídat hostující Pezzella, který odehrál míč mimo prostor šestnáctky.
74'
Najednou to bude znovu hodně zajímavé, domácím se povedlo snížit na rozdíl jediné branky a navíc do konce zápasu zbývá ještě hodně času.
72'
Hellas Verona právě vstřelila branku!
Domácí dramatizují výsledek! Do pokutového území na zadní tyč přiletěl nadýchaný bochánek, který se povedlo Faraonimu vrátit k opačné konstrukci, kam si nabíhal EDDY SALCEDO. Tomu se povedlo uspět v souboji a hlavou poslal míč do prázdné branky.
72'
S míčem se na útočnou polovinu před malým momentem dostal Zaccagni, kterému se povedlo přenést hru přesně na kopačku volného Salceda.
71'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Hellas Verona se nemůže dostat do žádné vyložené šance, soupeř hraje hodně zkušeně.
70'
K odkopu se od branky postavil hostující brankář Dragowski, kterému se povedlo poslat míč na druhou stranu, kde ho ovšem nedokázal udržet Ribéry.
69'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Daniel Bessa, přichází Mattia Zaccagni.
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Adrien Tameze, přichází Stefano Sturaro.
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Koray Günter, přichází Giangiacomo Magnani.
68'
Žlutou kartu dostává Koray Günter (Hellas Verona FC).
67'
Hellas Verona to bude mít najednou nesmírně složité. Soupeř se dostal do dvoubrankového vedení a domácí celek tak bude muset pořádně zabrat.
65'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Hostující celek jde do dvoubrankového vedení! Následovala standardní situace z levé strany, po které se k odraženému míči dostal obránce MARTÍN CÁCERES, který z voleje mířil mimo dosah domácího brankáře Silvestriho.
65'
Dawidowicz dokázal vyvézt míč na druhou stranu hrací plochy, kde do kombinace zapojil také kolegu Tamezeho, jenž přeposlal na Faraoniho.
64'
S míčem se na útočnou polovinu dokázal prodrat hostující Amrabat, kterému na zádech visel jeden z protihráčů, který si nakonec pomohl faulem.
63'
Máme za sebou zhruba hodinu hry, která nám stále nabídla jedinou branku, o kterou se v závěru prvního poločasu postaral Dušan Vlahović.
62'
Hodně agresivně nyní vletěl do souboje hostující Biraghi, který klidně mohl vyfasovat žlutou kartu, avšak z toho bude pouze volný kop pro Hellas Verona.
61'
Ribéry dokázal čistým způsobem obelstít protihráče a poté se pouštěl do útoku, při kterém raději počkal na podporu od svých spoluhráčů.
60'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Ivan Ilić, přichází Eddie Salcedo.
59'
Fialky si tak posléze vybojovaly svůj třetí rohový kop, jehož rozehrávky se nakonec chopil Biraghi, jehož nabídka nakonec nenašla nikoho v bílém.
58'
Následovala také standardní situace pro hostující celek, která nebyla vůbec špatná. Do akce musel brankář Silvestri, jenž vyrážel nad branku.
57'
Následný rohový kop ovšem nepřinesl nic nebezpečného. Do zakončení se sice dostal domácí Barák, avšak ten z dobré pozice nakonec mířil vedle.
56'
Hodně prostoru měl poté kolem sebe Barák, který se pokoušel napálit míč směrem do malého vápna, kde ovšem za cenu rohového kopu odvracel soupeř.
55'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali další nedovolený zákrok. Rozehrávat mohl domácí Dimarco, který nakonec zvolil nahrávku na Dawidowicze.
54'
Hellas Verona se tak jednoduše dostal zpět na útočnou polovinu, kde to Günter zkoušel roztažením hry na Lazoivće, jehož centr si našel brankář.
53'
Následně na jistotu pracoval hostující Biraghi, kterému se povedlo odpálit míč na opačnou stranu hrací plochy, kde si faulem pomohl kolega Vlahović.
52'
Fiorentina se sice radovala z vyrovnávací branky, avšak ta nakonec neplatí! Faraoni se totiž v době nahrávky nacházel v jasném ofsajdu.
51'
Následovala nabídka k zadní tyči, kam si nabíhal domácí obránce Faraoni. Dle pomezního se nacházel v ofsajdu a odkopávat tak bude Dragowski.
50'
Na hranici opačného pokutového území pro změnu zkoušel zakončit domácí Antonín Barák, jehož rána ovšem trefila pouze protihráče před sebou.
49'
Na opačné straně hrací plochy se k pokutovému území dostával hostující Pulgar, který nakonec narazil do protihráče, jenž rychle otočil hru vpřed.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se s míčem na opačnou polovinu dostal Lazović, který ovšem po souboji proti Amrabatovi skončil na zemi.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl branku až v závěru, penaltu proměnila Fiorentina. I tak jsme sledovali poměrně ofenzivní podívanou, oba celky si vypracovaly několik zajímavých šancí, avšak dlouhou dobu to k brankám nevedlo. Směrem dopředu byl o něco aktivnější domácí celek, který ovšem většinu času narážel do pozorné obrany soupeře a na případnou branku si tak musí počkat.
45+2'
45+2'
K rozehrávce pokutového kopu se postavil DUŠAN VLAHOVIĆ, který zvolil prudké zakončení k levé tyči, kam se sice tlačil také Silvestri, avšak ten na míč nakonec nedosáhl.
45'
Penalta pro Fiorentinu!
44'
Na opačné straně to nabídkou k hranici pokutového území zkoušel Dawidowicz, kterému se povedlo najít Faraoniho, jenž se k centru nedostal.
42'
Fialky zahrávaly standardní situaci poměrně daleko od branky soupeře. Nakonec z toho byla rozehrávka nakrátko, načež si centr pohlídal zadák Dimarco.
40'
Znovu se do akce dostal pomezní sudí, který si všiml dalšího ofsajdového postavení. Rozehrávat volný kop tak bude moci obránce Martínez Quarta.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
37'
Verona se marně dožadovala nedovoleného zákroku po souboji proti Bessovi, hlavní sudí nechává pokračovat ve hře a u míče jsou znovu domácí.
35'
S míčem se na útočnou polovinu poměrně jednoduše dostal domácí Ilić. Ten se pokoušel o nahrávku mezi obránce, kterou ovšem dokázal zastavit soupeř.
34'
Ribéry se zapojil do protiakce svého celku, při které to zkoušel zakončením k bližší tyči, kam se ovšem dokázal natáhnout brankář Silvestri.
33'
Následoval odkop od hostující branky, který nakonec putoval do souboje mezi Vlahovićem a Dimarcem. Úspěšnější byl nakonec domácí obránce.
32'
Ven z branky musel také domácí brankář Silvestri, který se k míči dostal jako první a poté se mu povedlo výhozem rozehrát na nohu Dawidowicze.
31'
Máme za sebou třetinu hry a na první branku tohoto zápasu stále marně čekáme. Verona je sice aktivnější, jenomže na brankáře zatím recept nenašla.
30'
Brankář Dragowski proto mohl odkopávat od své branky. Na opačné straně se do hlavičkového souboje dostával Vlahović, který prodlužoval za sebe.
29'
Do pokutového území se před malým momentem pokoušel dostat domácí Lasagna, který se dokonce dostal do zakončení, jenomže to bylo s faulem.
27'
Následoval další rohový kop, tentokráte z levé strany. Faraoni centroval směrem od branky, avšak našel pouze hlavu hostujícího záložníka Bonaventury.
26'
A posléze měl hodně prostoru k zakončení pravou nohou Lazović, který to nakonec zkoušel pod břevno, jenomže brankář Dragowski dokázal zakročit.
25'
Hlavní sudí tohoto zápasu si všiml dalšího nedovoleného zákroku. Tentokráte se provinil hostující Pulgar, který tělem za sebe nepustil protihráče.
24'
U svého pokutového území se k volnému míči dostal domácí Dawidowicz, který vyvezl balón na druhou stranu, kde se mu nabídl kolega Tameze.
23'
Hellas Verona kombinoval na útočné polovině, kde to vzdušnou nabídkou mezi obránce zkoušel Lazović, který ovšem našel pouze brankáře Dragowskiho.
22'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka tohoto zápasu, která nám zatím nepřinesla ani jednu branku, avšak jsme se dočkali několika šancí.
21'
Do volného prostoru si seběhl Barák, který si vyměnil míč s Lasagnou. Druhý jmenovaný nakonec zakončoval a brankář Dragowski měl plné nohy práce.
20'
Bonaventura se ještě pokoušel udržet míč na hrací ploše, avšak se mu to nakonec nepovedlo a vhazování se tak ujme obránce Dimarco.
19'
Žlutou kartu dostává Giacomo Bonaventura (ACF Fiorentina).
18'
Nabídka směřující do pokutového území nakonec skončila pouze v rukavicích domácího brankáře Silvestriho, který výhozem rozehrál na Tamezeho.
17'
Následovalo autové vhazování z pravé strany, ke kterému se nakonec postavil hostující Biraghi, který se pokoušel oslovit kolegu Amrabata.
16'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali další nedovolený zákrok. Příliš agresivně šel do souboje hostující Vlahović, který nakonec před zraky sudího fauloval.
15'
Dimarco se posléze postaral o provedení autového vhazování, po kterém odkopával na druhou stranu Gunter, který našel pouze hlavu Cácerese.
14'
Na vzdušnou nabídku si dokázal naskočit forvard Vlahović, který se dostal k pohotovému zakončení, jenž nakonec putovalo kousek nad branku.
13'
Po jednom ze soubojů se na zemi ocitl hostující Bonaventura. Sudímu to poměrně trvalo, přesto z toho bude standardní situace pro hráče Fiorentiny.
12'
Fiorentina se konečně dostala k souvislejší kombinaci na polovině soupeře, načež jsme sledovali velice přesné přenesení hry na Venutiho.
11'
Gunter nahrával zpět na útočnou polovinu, kde se pokoušel do kombinace zapojit také křídelník Barák, před kterým se povedlo na zemi zakročit Pulgarovi.
10'
Do volného prostoru se dostával domácí Lasagna, který si ovšem při přechodu k šestnáctce neporozuměl s Bessou a míč skončil v zámezí.
9'
Hellas Verona zahrával rohový kop z pravé strany. Nabídka se snášela směrem do malého vápna, kde ovšem zasahoval hostující Martínez Quarta.
8'
K hranici pokutového území se posléze dokázal dostat domácí Faraoni, který to zkoušel střílenou nabídkou, kterou ovšem zablokoval Pezzella.
7'
Venuti to poté zkoušel pasem na druhou stranu, kde se do souboje o míč dostával kolega Bonaventura, který si nakonec dle sudího počínal nedovoleně.
6'
Hellas Verona poté rozjel kombinaci na vlastní polovině, načež se na druhou stranu dostal Dawidowicz, který nahrával na vedle stojícího Tamezeho.
5'
Do pokutového území se prodral domácí Bessa, kterému se povedlo překonat brankáře Dragowskiho, jenomže na malém vápně zasahoval obránce.
4'
Poprvé se k míči dostal domácí brankář Silvestri, který to zkoušel nákopem na opačnou stranu hrací plochy, kde ovšem zasahoval hostující Martínez.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali nedovolený zákrok, po kterém skončil na zemi hostující obránce Venuti, jenž rozehrál standardku.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Hellas Verona FC: Silvestri – Dawidowicz, Günter, Dimarco – Faraoni, Tameze, Ilić, Lazović – Barák, Lasagna – Bessa.
Náhradníci: A. Berardi, Pandur – Favilli, Rüegg, Salcedo, Çetin, Udogie, Sturaro, N. Kalinić, Colley, Zaccagni, Magnani.

ACF Fiorentina: Drągowski – Martínez, Pezzella, M. Cáceres – Venuti, Bonaventura, S. Amrabat, Pulgar, Biraghi – Ribéry, Vlahović.
Náhradníci: Rosati, Terracciano – Malcuit, Castrovilli, Eysseric, Olivera, A. Barreca, Igor, Callejón, Montiel, Kouamé.

Rozhodčí: Proneta – Passeri, Lombardi.
Hellas Verona FC

Na opačné straně stojí Verona, která bude papírovým favoritem tohoto zápasu. Hellas totiž momentálně okupuje sympatickou devátou pozici, což znamená horní polovinu tabulky, navíc manko na pohárové pozice je už sedmnáctibodové. Verona nepůjde do tohoto zápasu v nejlepší formě, z posledních pěti duelů totiž vyhrála pouze jedinkrát. Bylo tomu před čtrnácti dny proti Cagliari, od té doby se Veroně nepovedlo ve dvou zápasech ani bodovat. Naposledy se Hellas představil na půdě nevyzpytatelné Sampdorie, která využila výhody domácího prostředí a vyhrála 3:1.
ACF Fiorentina

Fotbalisté Fiorentiny se momentálně nacházejí až na šestnácté pozici, což je daleko za očekáváním vedení klubu. Fialky totiž mají na sestupové pásmo náskok pěti bodů a jistota záchrany je tak stále v nedohlednu. Fiorentina navíc na výhru čeká přes měsíc, naposledy se jí to povedlo na hřišti Beneventa. Od té doby uběhly další čtyři zápasy, během kterých se Fiorentině povedlo nasbírat jediný bod. V posledních dvou duelech dokonce ani jednou nebodovala, nejprve totiž na domácím stadionu nestačila na Atalantu, posléze pohledla také Sassuolu.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Hellas Verona FC a ACF Fiorentina.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62