Serie A - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : Venezia - 21. listopadu 2021   15:00

0:1
(0:0)
Venezia
61' Okereke  (Busio)
Bologna
Skorupski – Soumaoro, Medel, Theate – Orsolini (69. Vignato), Domínguez (87. Viola), Svanberg, Hickey (79. Santander) – R. Soriano (C), Barrow (69. N. Sansone) – Arnautović.
Chiffi – Liberti, Baccini
Stadio Renato Dall'Ara (Bologna)
Venezia
Romero – Mazzocchi, Caldara, Ceccaroni (C), Haps – Ampadu, Vacca (59. Tessmann), Busio (80. Modolo) – Aramu (59. Kiyine) – Okereke (80. Dor Peretz), Johnsen (54. Henry).

On-line přenos je u konce. Děkujeme vám za pozornost a přejeme hezký zbytek víkendu.
Bologna doma překvapivě podlehla Venezii

Přitom minimálně v prvním dějství byl domácí celek lepší. Bologna tvořila hru, zatímco její soupeř většinu času bránil. Kamenem úrazu však byla přesnost. Nepomohlo větší procento držení míče, více střel a ani nezvykle vysoký počet rohových kopů. Šok přišel přesně po hodině hry, kdy Busio šťastně prostrčil míč do vápna a David Okereke stihl míč odehrát před padajícím Skorupskim. Houževnatá defenziva Benátek se od této chvíle ještě více semkla a kromě Arnautovićovy nebezpečné střely soupeři nepovolila žádnou jinou šanci. V závěru už domácí hráli na riziko a měli velké štěstí, že nedostali druhý gól.
Držení míče: 66% : 34%.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 9:2.
Rohy: 17:0. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 6:9.
90+5'
90+5'
Domácí už hráli vzadu na riziko a do otevřené obrany vnikl Marco Modolo. Souboj jeden na jednoho opět vyzněl pro brankáře Skorupskiho, který včasným výběhem zmenšil střelci úhel. Boloňu to ale od porážky neuchrání.
90+3'
Jenže Bologna neudeřila ani po rohovém kopu a následný brejk musel opět řešit Skorupski, toho přinutil k zákroku na zemi Sofian Kiyine.
90+1'
Definitivně rozhodnout mohl Tanner Tessmann! Americký záložník postupoval na Skorupskiho z boku, ale ze složité pozice ho neprostřelil. Polský gólman tak udržel šance domácího celku nad vodou.
90'
Tisíce očí směřují na světelnou tabuli, kterou ve svých rukách drží čtvrtý rozhodčí. Nad rámec řádné hrací doby je nastaveno 5 minut.
89'
Venezia drží balon daleko od vlastní branky. Vhazování na útočné polovině provedl Ridgeciano Haps.
87'
Žlutou kartu dostává Sergio Romero (Venezia).

Rozhodčímu došla trpělivost s čekáním na odkop brankáře. Ten se nemá proč rozčilovat, i laikovi musí být zřejmé, že zdržoval záměrně.
87'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Nicolás Martín Domínguez, přichází Nicolas Viola.
86'
Naštěstí pro Venezii nešlo o nic vážného a její záložník už stojí zpátky na nohou.
85'
Po kontaktu se Sorianem se k zemi skácel Dor Peretz. A grimasa v jeho obličeji mluví za vše.
83'
Pěkná svižná souhra Boloni. Domínguez zrychlil hru přihrávkou na hranici vápna, kde Sansone patou vyzval k převzetí míče Arnautoviće. Natěsno bráněný rakouský útočník ale po kontaktu s protihráčem upadl.
81'
V téhle minutě se nenudil ani jeden z brankářů. Nejprve Romero lapil střelu Svanberga, z brejku pak Skorupski zneškodnil pokus nově příchozího Modola. Dodat musím, že oba zákroky byly rutinní.
80'
Střídání v týmu Venezia FC: ze hřiště odchází Gianluca Busio, přichází Marco Modolo.
80'
Střídání v týmu Venezia FC: ze hřiště odchází David Okereke, přichází Dor Peretz.

Hřiště opustil jediný úspěšný střelec.
80'
Střídat budou také hosté.
79'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Aaron Hickey, přichází Federico Santander.
78'
Po něm se odražený balon našel Roberto Soriano a z hlubokého záklonu ho napálil nad břevno.
77'
Marko Arnautović měl před hranicí vápna spoustu času na střelu. Sergio Romero ji vyrazil i přesto, že prokazatelně mířila vedle. Argentinský gólman si tím ale nebyl jistý a kvůli tomu teď bude Venezia čelit rohovému kopu.
76'
Držení míče: 63% : 37%.
73'
Žlutou kartu dostává Ridgeciano Haps (Venezia).

Krajní bek je potrestán za podražení.
73'
Přestože Roberto Soriano ve vápně nastřelil ruku obránce Venezie, zůstává hlavní arbitr v klidu!
71'
Nakonec to byla minisérie rohových kopů, kterou Venezia úspěšně vyřešila.
70'
Dvacet minut před koncem si Bologna kopne roh. K němu už se staví Nicola Sansone.
69'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Riccardo Orsolini, přichází Emanuel Vignato.
69'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Musa Barrow, přichází Nicola Sansone.
68'
Sinisa Mihajlović zareaguje na nepříznivý stav dvojnásobným střídáním. U postranní čáry už netrpělivě přešlapávají Nicola Sansone a Emanuel Vignato.
66'
Bologna se nastěhovala na území Benátek a tam si kopla roh. Jeho exekutor Musa Barrow točil balon na branku, kde stála připravená zónová obrana.
65'
Na opačné straně se činil Sofian Kiyine, jeho přihrávka do prostoru vápna ovšem adresáta nenašla.
63'
Svanbergovu žádost o vyrovnání Romero rezolutně odmítl.
61'
Venezia právě vstřelila branku!
Šok pro Boloňu, která po hodině hry překvapivě inkasuje! Důrazný Busio šťastně prostrčil míč do vápna na DAVIDA OKEREKEHO a ten stihl míč odehrát před padajícím Skorupskim. Situace zaváněla ofsajdem, ale ten podle sudích nenastal.
61'
Držení míče: 62% : 38%.
60'
Ještě před dvojnásobným střídáním jsme byli svědky rohového kopu, po kterém Arthur Theate hlavičkoval ve složité pozici mimo hostující branku.
59'
Střídání v týmu Venezia FC: ze hřiště odchází Mattia Aramu, přichází Sofian Kiyine.
59'
Střídání v týmu Venezia FC: ze hřiště odchází Antonio Junior Vacca, přichází Tanner Tessmann.
58'
Bologna tlačí na soupeře víc a víc. Individuální schopnosti prokázal Marko Arnautović, ale stoper Caldara ho za svá záda nepustil.
56'
Hosté pak čelili dalším dvěma rohovým kopům. A podotknout musím, že úspěšně.
55'
Ostrý centr z rohového kopu vyboxoval Sergio Romero k Orsolinimu, jehož tečovaná rána prosvištěla kolem tyče! Tohle byla druhá šance Boloni v průběhu zápasu.
54'
Střídání v týmu Venezia FC: ze hřiště odchází Dennis Johnsen, přichází Thomas Henry.
53'
Hapsovi na druhé straně nesedla dalekonosná střela, z brejku pak Aaron Hickey vybojoval další roh. Ještě předtím ale uvidíme střídání.
51'
Dobře pro bránící se Benátky, které prostřednictvím hlavičkáře Caldary dopravily balon do bezpečí.
50'
Bologna nezůstala pozadu. Do pravé části vápna vnikl Marko Arnautović, dvěma obráncům zamotal a nohy a střelou na přední tyč přinutil brankáře k vyražení míče na roh. Jak tahle standardka dopadne?
48'
Teď už se hosté dostali k míči způsobem, který je v souladu s pravidly. Jenže následnou kombinaci zpackal Dennis Johnsen špatnou přihrávkou.
47'
Žlutou kartu dostává Gianluca Busio (Venezia).

Američan působící na levém křídle sejmul u lajny Hickeyho nešetrným skluzem.
46'
V prvním poločase na tom byla lépe Bologna. Ta tvořila hru, zatímco její soupeř Venezia většinu času bránil. Kamenem úrazu však byla pro Bolognu přesnost. Kvůli tomu měl jedinou šanci Mattias Svanberg, toho ale Romero vychytal. A zatímco domácí fotbalisté aspoň trochu zlobili, hosté byli při útočných choutkách neškodní.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 6:0.
Rohy: 6:0. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 3:2.
45'
44'
Aaron Hickey v běžeckém souboji stihl odcentrovat před Mazzocchim, následnou hlavičkovanou uvnitř vápna ukončil argentinský brankář Romero.
43'
Hosté přenesli hru zleva doprava neúspěšně, přetažený centr skončil v zámezí.
41'
Po odvráceném centru práskl do míče Marko Arnautović. Levačkou mířil na vzdálenější levou šibenici, ale o podstatný kus ji minul.
40'
A do útoku šla Bologna. Mezi obránce se vetřel Musa Barrow a vybojoval pro svůj tým roh.
39'
O chvíli později se zmocnili míče hosté. David Okereke poslal na pravou stranu vápna Arama, který to potom překombinoval s Ampaduem.
37'
Bologna přenesla hru ke střídačkám, kde si vzdušný centr zpracoval Aaron Hickey ukázkově tělem.
36'
Venezia chtěla rychle odpovědět, avšak Johnsenova přihrávka mířila do země nikoho.
35'
První velkou příležitost měl na kopačce Mattias Svanberg! Švédský záložník v dresu Boloni nasměroval střelu zpoza vápna do pravé spodní části branky, Sergio Romero měl s jejím vyražením plné ruce práce. Pochvalu za práci s míčem zaslouží Aaron Hickey, bez jehož ohromného úsilí v souboji s Mazzocchim by žádná akce nevznikla.
34'
Domácí zůstali u míče díky autovému vhazování. Po něm zvedl hlavu Mattias Svanberg a odcentroval někam na penaltový bod, kde nejvýše vyskočil stoper Caldara.
33'
Tak ne, Dominguezův centr byl totiž přetažený.
32'
Bologna mezitím nepatrně zvýšila procento držení míče. Na to se však ve fotbale nehraje, chce to už nějaké ty šance. Třeba se jedné dočkáme po rohovém kopu.
31'
Držení míče: 68% : 32%.
30'
Po Busiově faulu na levé straně zahrávala Bologna volný kop. Centr letící na hranici vápna v pohodě odhlavičkoval Antonio Junior Vacca.
28'
Pasquale Mazzocchi se potom vrátil nazpátek a tentokrát on překazil centr Hickeymu.
27'
Tým z Benátek pak roztáhl hru doprava, kde Mazzocchimu nedovolil odcentrovat Arthur Theate.
26'
A možná by ji našla, kdyby její rozehrávku nepřekazil Roberto Soriano faulem.
25'
Za přísného dohledu Arnautoviće Venezia hledá cestu vedoucí hlouběji do pole.
24'
Jenže kombinace vázla i domácím fotbalistům. Vybojovat míč zpět se snažil Musa Barrow, u rohového praporku však povalil Mazzocchiho na zem.
22'
Hosté se s míčem daleko nedostali a po jeho ztrátě museli honem zařadit zpátečku.
21'
Roberto Soriano šlapal Caldarovi na paty a tím přivodil jeho pád, Boloni je odpískán útočný faul.
20'
Nebojácný Musa Barrow vnikl do šestnáctky, kde narazil do Ceccaroniho. Domácí se poté dožadovali penalty, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá.
18'
Venezia se poprvé osmělila v 18. minutě. Mattia Aramu dlouze odcentroval na zadní tyč a míč se snesl pod břevno, odkud ho musel sebrat Skorupski.
17'
Bologna nadále dominuje. Dalekonosnou střelou chtěl překvapit brankáře Arthur Theate, Sergio Romero měl odkrytý výhled a dával dobrý pozor.
16'
Držení míče: 67% : 33%.
15'
Po něm si na zadní tyči vyšplhal na centr Adama Soumaoro a nezakončil vůbec špatně, balon po jeho hlavičce proletěl metr dva na břevnem.
14'
Teď už zase hraje Bologna. Dominguezovu ránu z boku vápna srazil Mattia Caldara na rohový kop.
13'
Na druhé straně se za obranu dostal Dennis Johnsen, bohužel pro Benátky byl přistižen v ofsajdu.
12'
Bologna dál tlačí a měla k dispozici standardku. Na konci zajímavé rozehry zakončoval Musa Barrow zpoza vápna několik metrů nad branku.
11'
Arnautović ještě jednou. Tentokrát na pravé straně vápna připravil šanci Barrowovi, ale ten v obložení protihráčů nebyl schopen otočit se čelem k bráně.
10'
Největší strašák pro hostující obranu poprvé promluvil. Marko Arnautović špičkou kopačky tečoval prudký centr do středu branky, kde stál připravený Romero.
9'
Po odkopu brankáře Bologna rozvinula kombinaci na kraji hřiště, odkud Riccardo Orsolini odcentroval přímo do Romerových rukavic.
8'
Gólman Skorupski v nouzi dostal jednoho z obránců pod ještě větší tlak a domácí můžou být rádi, že to Dennis Johnsen nepotrestal.
7'
Bologna od začátku ukazuje, kdo je pánem na hřišti a nepouští míč z nohy.
6'
Jenže domácí setrvali v útoku a ve střední vzdálenosti od branky si připsal míč Mattias Svanberg. Jeho střela měla razanci, ale chyběla jí přesnost.
5'
Venezia pak čelila dalším dvěma rohovým kopům. V obou případech je provedl Musa Barrow a v obou případech byla úspěšnější obrana.
4'
Nakrátko rozehranou standardku vystřídal centr, který před hranicí vápna převzal Roberto Soriano. Jeho rána trefila bránícího Caldaru.
3'
Přes polského brankáře Łukasze Skorupskiho domácí rozehráli do pole a po proniknutí k těsné blízkosti šestnáctky došlo ke sražené přihrávce znamenající roh.
2'
Na míči začala Bologna. U střídaček se rozběhl Arthur Theate, ale když zjistil, že přes Mazzocchiho neprojde, tak obrátil hru dlouhou malou domů.
1'
Před nástupem hráčů fanoušci za brankou rozvinuli velký transparent s nápisem "Jsme Boloňští", který se rozprostírá přes celou krátkou tribunu.
Na druhé straně by měl nejvíce zlobit čtyřgólový Mattia Aramu, který dnes nastoupí pod útočnou dvojicí David Okereke, Dennis Johnsen.
Nejvýraznější postavou je Marko Arnautović. Rakouský útočník má formu, v posledních čtyřech zápasech dal pět gólů (z toho tři za svou reprezentaci). Vyzkoušel si i angažmá v Číně, odkud do Boloni před sezonou přišel.

Bologna FC: Skorupski – Soumaoro, Medel, Theate – Orsolini, Domínguez, Svanberg, Hickey – R. Soriano (C), Barrow – Arnautović.
Náhradníci: Bagnolini, F. Bardi – Binks, Bonifazi, Dijks, Cangiano, N. Sansone, Santander, Mbaye, van Hooijdonk, Vignato, Viola.

Venezia FC: Romero – Mazzocchi, Caldara, Ceccaroni (C), Haps – Ampadu, Vacca, Busio – Aramu – Okereke, Johnsen.
Náhradníci: Mäenpää – Bjarkason, Forte, Henry, Heymans, Kiyine, Modolo, Molinaro, Schnegg, Dor Peretz, Tessmann, Sigurdsson.

Rozhodčí: Chiffi – Liberti, Baccini.
Dobrý den! Dovolte mi vás ještě jednou přivítat u zápasu Bologna – Venezia, který se na stadionu Renata Dall'Ary odehraje v rámci 13. kola Serie A.
Vzájemné zápasy mají pořádně fousatou historii. Z ní mimo jiné vyčteme, že se oba soupeři naposledy potkali takřka před dvaceti lety (v únoru 2002). Tehdy, stejně jako teď, byl domácí tým Bologna a zápas skončil 1:1. Ani cenná remíza však Venezii neuchránila od sestupu z posledního místa.
Tomu se chce Venezia za každou cenu vyhnout. Ligový nováček se po špatném vstupu do sezony natolik zaklimatizoval, že si v minulém kole po senzačním obratu dokonce vyšlápl na AS Řím. Překvapivá, ale o to radostnější výhra ho od sestupového pásma vzdálila na tři body. Teď má tým z Benátek možnost vytvořit si ještě komfortnější polštář, i když z venkovního hřiště by byl pochopitelně rád i za bod.
Bologna je na tom o něco lépe než loni, kdy skončila dvanáctá. Letos je v nahuštěném středu tabulky zatím devátá a nejlepší šestku má na dosah ruky. K pohárové Evropě Boloňu přiblížila vítězná minisérie, ta začala domácí výhrou nad posledním Cagliari a pokračovala na hřišti dalšího celku hrajícího o záchranu – Sampdorie Janov. Prognózy nasvědčují tomu, že se rozjetý vlak nezastaví a přejede dalšího soupeře.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť! Vítejte u zápasu Bologna – Venezia, který je součástí 13. kola Serie A. Nedělní zápas má výkop v 15 hodin a na jeho hladký průběh dohlédne Daniele Chiffi. Teď už k oběma soupeřům.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62