Benátky si nakonec z jihu Čech odvážejí po ubojovaném zápasu tři body. A nutno říct, že oprávněně. Motor dnes udělal několik chyb, za které se v hokeji platí. Ani v koncovce se dnes domácím příliš nedařilo a Benátky si závěr zápasu pohlídaly. Hezký zbytek večera.
60:00
59:45
Domácí zakládají ještě jednu akci, ale už to s nimi vypadá bledě.
59:15
Hosté vyhazují, ale tentokrát chytře, zakázané uvolnění to nebude.
58:45
Velký závar před Jelínkem. Domácí se dostali k několika střelám, ale Jelínek zatím vše kryje. Tu poslední vyslal Vráblík a hostující brankář předvedl efektivní zákrok lapačkou.
58:07
Motor vyhrál další vhazování v útočném pásmu a začíná kombinovat.
58:02
Ke střele z kruhů se dostal Tomáš Nouza. Puk ale příliš dobře neumístil, Jelínek ho má v náručí.
57:36
Benátky opět vyhazují. Gába zůstává na střídačce a vhazovat se bude před Jelínkem.
57:21
Gába odjíždí na střídačku, Motor hraje v šesti.
57:21
Hosté vyhazují na zakázané uvolnění a Motor si bere oddechový čas.
56:50
Jan Trummer zůstává ležet u mantinelu po té, co utrpěl tvrdý náraz. Nakonec se ale za pomoci spoluhráčů zvedá.
55:20
V přesilové hře si domácí vytvořili několik šancí, ale žádná brankou neskončila. Benátky jsou už v plném počtu.
52:52
Daniel Miškovský nakonec dostává 2 minuty za krosček a 2+2 za hrubost, Michal Švihálek 2+2 za hrubost.
52:52
Jeden z hostujících hráčů na buly několikrát strčil do Josefa Straky. To si domácí hráči nenechali líbit, na kapitána jim nikdo sahat nebude. Obě lajny se do sebe ihned pustili a ze strkanice se nakonec vyklubala jedna dvojice hráčů, kteří se do sebe pustili bez rukavic. Daniel Miškovský se chytil s Michalem Švihálkem a k vidění byla solidní bitka, v níž měl značnou převahu budějovický borec. Zajímavostí je, že Michal Švihálek se porval i v minulém domácím zápase a v bitce také dominoval. Z mladého útočníka se tak možná stává motorácký "hlídací pes".
52:43
Adam Jandejsek vypálil od modré čáry, Gába kryje.
52:22
Žovinec rozjíždí akci, do útoku spěchá také Kuchejda, ale přihrávka byla moc prudká, končí na zakázaném uvolnění.
51:38
Benátky vyhazují na zakázané uvolnění. Motor se ještě snaží zabrat a zvrátit výsledek.
50:32
Jiří Říha zůstal po souboji s Petrem Škopkem ležet na zemi a rozhodčí raději přerušuje hru. Říhovi přicházejí na pomoc spoluhráči, ale zdá se, že to nakonec rozchodí.
49:13
Josef Straka už je značně rozladěný a začíná se dohadovat s rozhodčími. Tentokrát ale v právu není. Vyhození domácích z obranného pásma bylo opravdu tečované, tady se vylučovat nemůže.
47:36
Benátky právě vstřelily branku!
Benátky rychle využívají dvojnásobnou přesilovou hru. Po rychlé kombinaci dostal přihrávku JAN VÍŠEK, který v pádu vystřelil a překonal klečícího Davida Gábu. Asistence: Jonák, Mikyska.
46:46
Na druhé straně však rozhodčí vylučuje. Tomáš Nouza (CEB) si odpyká dvě minuty za sekání. Hosté budou hrát 5 na 3.
46:30
Josef Straka uháněl sám na Jelínka, ale blafák do forhendu se mu nepovedl. Zdálo se, že byl Straka na poslední chvíli zahákován, ale rozhodčí vylučovat nebude.
46:01
Marek Vaniš (CEB) vyloučen za hru vysokou holí.
44:59
Hosté se opět ujímají vedení. DANIEL SKALICKÝ uháněl po pravém křídle na budějovickou branku, domácí obránce se ho sice snažil blokovat, ale Skalický stihl vystřelit a Gába nestačil zavřít mezírku mezi nohama. Bez asistence.
43:44
Říha vyzkoušel Gábovu pozornost střelou ze středního pásma. Tentokrát mladého gólmana nepřekvapil.
42:44
České Budějovice v další šanci. Tentokrát si ale hostující obránci dokázali trojici útočníků rozebrat.
40:58
České Budějovice právě vstřelily branku!
Motor rychle využívá přesilovou hru. Michal Švihálek našel zpoza branky JÁNA MUCHU, který z prostoru mezi kruhy rychle vystřelil a trefil se přesně do horního rohu branky. Asistence: Švihálek.
40:39
Dominik Hrníčko (BEN) narazil Martina Heřmana tvrdě na mantinel a rozhodčí mu za to udělil 2+10 min za vražení na hrazení.
40:22
Hosté nahazují na branku. Gába raději drží kotouč.
40:01
Druhá třetina náročného diváka asi příliš nepotěšila. K vidění byl opět spíše bojovný hokej bez větších šancí. Hostům se však podařilo dvě z nich využít a otočit dosavadní skóre zápasu. Domácím tento stav rozhodně vyhovovat nebude, takže bychom se v závěrečné třetině mohli dočkat útočnějšího hokeje. Třetí třetina začne přibližně v 18:48.
40:00
39:22
Martin Heřman jel s Tomášem Nouzou na jednoho obránce. Ten ale svým postojem znemožnil přihrávku, takže se Heřman nakonec rozhodl pro střelu. Ta mu ale příliš nesedla a skončila na boční síťce.
38:54
Josef Straka zakládal útočnou akci, ale hostující obránci jeho záměr přečetli.
36:54
Benátky přece jen proměňují přesilovou hru. Mikyska našel přihrávkou z rohu DANIELA MIŠKOVSKÉHO, který zavěsil přesnou bekhendovou střelou kotouč těsně pod horní tyčku. Asistence: Mikyska.
36:46
Josef Mikyska dostal nahrávku na modrou čáru a pálil z první. Tvrdou střelu ale příliš dobře neumístil a Gába s klidem chytá.
36:13
Ján Mucha (CEB) vyloučen za nedovolené bránění.
35:58
Do útoku spěchal Straka s Heřmanem, ale přechod přes modrou čáru se příliš nepodařil, Benátky akci ubránily.
34:37
Martin Heřman vystřelil za jízdy z kruhů. Jelínek puk chytil a vypadalo to, že ještě rozehraje. Nakonec ale raději přerušil hru.
33:50
Benátky zkouší založit útočnou akci. Obránci nahazují kotouč za branku, ale nikdo z útočníků se tam nedostal.
32:34
Nyní se hraje především ve středím pásmu, ani jedno mužstvo se nemůže dostat do pásma.
31:13
Na led se po osobním trestu vrací už i Daniel Boháč.
30:39
29:59
Motor znovu vyhazuje. Přesilové hry se dnes nedaří ani na jedné straně.
29:14
Ani Benátkám se se přesilová hra zatím příliš nedaří.
28:21
27:45
Hosté jsou už v plném počtu. Tahle přesilovka se Motoru nepovedla. Sice hosty zamkli v pásmu, ale k vážnější šanci se nedostali.
27:15
Ulrych už je na ledě.
26:42
Motor stále kombinuje a rozebírá hosty v útočném pásmu, ale k zakončení se dostává těžko.
25:45
Domácí v útočném pásmu. Po rychlé kombinaci vystřelil Vráblík, ale branku minul.
25:31
Domácí si zahrají minutu a půl dlouhou přesilovou hru 5 na 3. Daniel Mikšovský (BEN) je vyloučen za podražení.
25:08
Petr Ulrych (BEN) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
23:43
Hosté vyhodili puk z obranného pásma mimo hřiště. Vylučovat se ale nebude, puk se nejprve dotkl mantinelu.
22:19
Benátky vyrovnávají šťastnou trefou. PETR ULRYCH překvapil dalekonosnou střelou ze středního pásma Gábu. Asistence: Říha.
21:46
21:23
Marek Vaniš (CEB) je vyloučen za nedovolené bránění. Dvacet vteřin se bude hrát 4 na 4.
20:50
Ani další založení útoku se nepovedlo.
20:15
Motor začíná druhou třetinu přesilovou hrou, Benátky ale rychle vyhazují.
20:01
V první třetině byl k vidění spíše bojovný hokej. Ani jeden tým si nevytvořil příliš šancí. Nebezpečnější sice byli domácí, ale z branky se radovali až v samém závěru, kdy Vráblík využil střelou od modré přesilovou hru. Druhá třetina začne přibližně v 17:57.
20:00
19:58
Daniel Boháč (CEB) komentoval výroky rozhodčího tak dlouho, až to Lukáš Krob nevydržel a ukázal mu panenku – 10 min. osobní trest.
19:44
Tohle nejde nazvat jinak než gól do šatny. Už se zdálo, že hosté vyhodí puk z obranného pásma, ale ROMAN VRÁBLÍK jej ve výskoku zachytil ještě před modrou čárou. Nahrál Strakovi, který mu puk okamžitě vrátil a Vráblík tvrdou střelou od modré prostřelil Jelínka těsně nad betonem. Asistence: Straka.
18:59
Lukáš Vařecha (BEN) zasáhl Josefa Straku do obličeje vysokou hokejkou. Straka měl v obličeji krvavé zranění, Vařecha si tak odsedí 4 minuty.
16:08
"Video, video!" neslo se Budvar arénou. Nouza střílel z velkého úhlu a zdálo se, že si Jelínek srazil puk do brány. Domácí už se radovali, ale rozhodčí spěchal k brance, aby se přesvědčil, že je puk za čárou. Nakonec to ale vypadalo, že Jelínek puk udržel ještě před. Hlavní rozhodčí tak musel pro radu za brankovým rozhodčím. Ten puk za čárou ale neviděl a hlavní rozhodčí nakonec rozpažil.
15:46
Obě mužstva jsou v plném počtu.
14:40
Ján Mucha přihrál zadovkou v útočném pásmu Vráblíkovi, který pálil z první. Jelínek puk vyrazil a obránci další dorážky zneškodnili.
13:46
Síly na ledě se vyrovnají. Dominik Hrníčko (BEN) vyloučen za hákování.
13:28
Mikyska si najížděl po pravé straně, zkusil si prohodit puk mezi bruslemi a oklamat obránce. To se mu zčásti povedlo, ale střela už tak přesná nebyla.
12:48
Adam Přibyl (CEB) je vyloučen na dvě minuty za hákování.
11:10
Hostům teď pořádně zatrnulo. Švihálek nahazoval ze středního pásma, kotouč dolétl až do rohu kluziště, kam už mířil rozehrávat Jakub Jelínek. Puk se ale najednou nečekaně odrazil zpět do středu hřiště, kam si sjížděl Daniel Boháč, před kterým byla naprosto opuštěná branka. Boháč se snažil rychle vystřelit, ale Jelínek skočil s nataženou holí zpátky do brankoviště a puk tečoval mimo hřiště.
10:57
Suchánek se vrací na led, ale hosté stále před Gábovou brankou.
10:25
Teď už se Benátky usadily v útočném pásmu. Začínají kombinovat.
09:28
První akce hostům nevyšla, Motor vyhazuje.
08:55
Jakub Suchánek (CEB) najel do hostujícího hráče příliš tvrdě. Ten se skácel k zemi a rozhodčí zákrok kvalifikoval jako vražení na hrazení.
08:32
Další nepřesná přihrávka domácích obránců končí na zakázaném uvolnění.
07:46
Tak tahle přesilovka Motoru nesedla. Hosté už jsou v plném počtu a domácí se téměř nedostali do pásma.
07:14
Přechod do útočného pásma dělá domácím v přesilové hře potíž. Tentokrát rozhodčí zapískal úmyslný ofsajd.
06:35
První minuta přesilové hry se zatím Motoru příliš nedaří, Benátky stihly několikrát vyhodit.
05:46
Kapitán hostí Daniel Špaček (BEN) si neodpustil několik patrně neslušných poznámek a rozhodčí jej odměnil desetiminutovým trestem.
05:46
Daniel Miškovský (BEN) zahákoval soupeře příliš okatě a odsedí si dvě minuty.
05:00
Ján Niko vystřelil z kruhů a domácím divákům zatrnulo, pohnula se však jen boční síťka.
04:37
Dvě buly po sobě vyhráli v útočném pásmu domácí. Pokaždé zkusili rychlou střelu, ale v obou případech byl Jelínek na svém místě.
04:20
Benátky se snaží dostat do útočného pásma, ale příliš se jim to nedaří. Nejprve je zastavil ofsajd, teď zase příliš prudká přihrávka, která skončila až na zakázaném uvolnění.
02:35
Až teď se k pěkné střele dostal Michal Švihálek. Puk mířil na lapačku, ale Jelínkovi se jej nepodařilo udržet, takže se Švihálek dostal ještě k dorážce. Tu ale Jelínek také pokryl.
01:50
Také Gába už si sáhl na puk, ale ani na jedné straně zatím žádné nebezpečná střel.
00:50
První střelu vyslal Motor, Josef Straka se snažil dorážet, ale Jelínek s jistotou pokryl.
00:20
Po čestném buly Zdeňka Trošky už si puk vzal hlavní rozhodčí Lukáš Krob a vhodil puk do středového kruhu na ostro. Na úvodním vhazování byli úspěšnější domácí a hned zkoušeli založit akci.
00:01
Na ledovou plochu vchází režisér Zdeněk Troška, který ve čtvrtek uvedl do kin snímek Babovřesky 3, a vhodí symbolické buly.
Obě družstva už jsou na ledové ploše a před vhozením úvodního buly nás čeká ještě jedna kulturní vložka.

ČEZ Motor České Budějovice: Gába (Bláha) – Punčochář, Žovinec, Mucha, Vráblík, Chmelíř, Suchánek, Škopek – Kuchejda, Boháč, Švihálek – Nouza, Straka, Heřman – Vaniš, Bárta, Přibyl – Trummer

HC Benátky nad Jizerou: Jelínek (Stejskal) – Ulrych, Jandejsek, Pabiška, Říha, Havlín, Niko, Pálek – Špaček, Miškovský, Kalfiřt – Víšek, Hrníčko, Jonák – Mikyska, Skalický, Bittner – Vařecha, Ordoš

Rozhodčí: Krob – Svoboda, Maštalíř.
Neradostná je personální situace Motoru. Kromě zraněných Kůdely, Růžičky, Semráda a Pajiče budou absentovat i věkem stále junioři Rob, Prokeš, Marek, Švec, Matoušek a Pašek. "Prioritou je momentálně záchrana juniorů v extralize, proto využijeme maximálně jednoho juniorského obránce, jinak všichni půjdou hrát za mládež. Kvůli tomu ale jen tak tak dáme dohromady tři formace a není to samozřejmě pro A tým ideální," vysvětluje nedobrou situaci sportovní ředitel a asistent trenéra Radek Bělohlav.
ČEZ Motor České Budějovice se v posledních dvou střetnutích vrátily na vítěznou vlnu a zdá se, že tým je před play-off v dobrém rozpoložení. Svůj velký podíl na tom nese zkušený Tomáš Nouza, jenž letos překonává rekordy v produktivitě. Kromě vylepšení svých osobních rekordů se nyní může pyšnit druhým místem v počtu nasbíraných bodů v první lize v jedné sezoně. Po získání další kanadského bodu se může na druhém místě osamostatnit a možná dokonce atakovat maximum Václava Prospala ze sezóny 2004-05. K tomu by však musel v posledních šesti duelech sbírat průměrně více než 2 body na zápas.
Benátky nad Jizerou v letošní sezoně trápí disciplína. Letos už nakupily 846 trestných minut, což je o 49 víc než druhá Jihlava a o 234 více než Motor! Zároveň však Benátky prokazují, že hra v oslabení jim potíže příliš nedělá. S 87,56% ubráněných početních nevýhod jsou Benátky nad Jizerou druhé nejlepší v celé soutěži. O co však mají lepší obranu, o to horší je útočná činnost. Nejproduktivnější hráč je teprve dvacetiletý Josef Mikyska, který má na svém kontě 26 bodů (6+20) ve 45 zápasech. Jediným hráčem, který letos dosáhl na metu deseti branek, je Josef Skořepa. Aktuálně se Benátky nacházejí na 9. místě a na 8. Havířov ztrácejí devět bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.