Tímto příspěvkem se s vámi loučím a zase někdy z chomutovské SD ARÉNY napočtenou.
Ve třetí části jsme branku neviděli, a tak utkání končí výsledkem 9:1. V celém utkání byli dominovali Piráti, kteří ve třetí periodě ubrali na tempu. Nicméně se snažili vstřelit desátou branku, ale proti byl Petr Matoušek. AZ dnes nepřijel v dobré formě a musí na dnešní zápas rychle zapomenout.
60:00
59:35
Tak ještě jeden zákrok pro Miroslava Kopřivu, který inkasoval pouze jedinou branku.
59:00
Hraje se poslední minuta třetí periody.
58:58
Hosté jeli dva na jediného obránce. Celou situaci na sebe vzal Fořt, jenž trefuje Kopřivu.
58:25
Z pravého kruhy vystřelil Růžička, který netrefuje branku.
57:42
Od modré čáry střílel Skinner, jehož pokus srazil první bránící hráč.
57:30
Střela Vladimíra Růžičky míří jen do hrudi brankáře.
57:13
Domácí opět vyhráli vhazování a kombinují před Matouškem.
57:06
Na trestnou lavici za podražení putuje Jakub Šlahař.
56:38
Hostující obránce posunul hru do středního hráče, kde jsou opět přepravení Piráti.
56:00
Roman Chlouba se snažil přihrát před branku, ale jeho přihrávka byla sražená do ochranné sítě.
55:34
AZ se opět ocitl pod tlakem a musel vyhodit na zakázané uvolnění, hra se vrací před Matouška.
55:06
Nahození Tomana zastavil před brankou bránící hráč, jenž následně vyhazuje.
54:29
Od modré čáry vystřelil Marek Hovorka, jehož pokus vyrazil Matoušek na hůl Ružičky, jenž odmítl skórovat.
53:58
Havířov vybojoval kotouč, který poslal až za branku domácích.
53:41
Až nyní se Piráti usadili před brankou soupeře a kombinují.
53:18
Hosté jdou opět do čtyř. Na trestnou lavici usedá Sztefek.
53:13
Od modré čáry vystřelil Stuchlík, jehož pokus chytá brankář.
53:09
Střela od modré čáry končí v lapačce Miroslava Kopřivy, který dnes podává dobrý výkon.
52:55
McGregor přihrával mezi kruhy, kde byl pouze bránící hráč.
52:38
52:25
Střelu od modré čáry zastavil jeden z obránců.
51:59
Havířov hraje zkrácenou přesilovou hru a usadil se před Kopřivou.
51:38
51:14
Toman našel Gajovského, jenž měl před sebou prázdnou klec, kterou přestřelil!
50:40
Hostující hráč zalehl kotouč u mantinelu, hra je vykázaná do středního pásma.
50:34
V předbrankovém prostoru fauloval Štěpán Hřebejk, který už usedá na trestnou lavici.
50:14
Nyní měl hostující brankář plně ruce práce, jelikož se mu kotouč válel v brankovišti!
49:52
Další střelu chytá Matoušek, který nechce desátou branku ve své síti.
49:39
Střelu, kterou vyslal Hovorka, tečoval před brankou domácí hráč. Puk však zamířil jen vedle branky.
49:33
Havířov jde do tří! Na trestnou lavici usedá Tomáš Jiránek.
49:24
Piráti vyhráli vhazování a kombinují před brankou soupeře.
49:17
Domácí mají příležitost vstřelit desátou branku. Na trestnou lavici za nedovolené bránění odchází Radim Ostrčil.
48:57
48:28
Také potřetí se Severočechům podařilo vyhodit. Ani tato přesilová hra se Havířovu nedaří.
48:01
Piráti opět vyhazují puk přes všechny čáry a jdou střídat.
47:36
Domácí hráči vyhazují černou gumu až za Matouška.
47:12
Hosté se sice usadili v útočné třetině, ale kotouč lítá po mantinelu.
46:58
Havířov si zahraje přesilovou hru. Na trestnou lavici putuje Brett Skinner.
46:30
Jiří Krisl vehementně protestoval až ho sudí poslal do sprchy za nesportovní chování!
46:16
Od modré čáry vystřelil Bezuška, jehož pokus zblokoval první bránící hráč.
46:15
Branka Chomutova je posunutá hostujícím hráčem, který znemožnil střelu z dobré pozice.
45:39
Chomutovské publikum si hlasitě žádá desátou branku v síti soupeře.
44:27
Domácí jeli dva na jediného obránce. Růžička našel Ondřeje Kašeho, který netrefil odkrytou klec!
44:12
Bekhendem netrefil branku Gajovský, který poslal svůj pokus na zadní mantinel.
43:27
Na druhé straně to zkusil z ostrého úhlu Loskot, jehož pokus domácí brankář vyrazil.
43:17
Z ostrého úhlu vystřelil Štěpán Hřebejk, jenž nepřekvapil Matouška.
43:01
Rozhodčí signalizují další ofsajd, který je i odpískán. Nyní se v ofsajdové pasti ocitli Piráti.
42:19
Nahození, které vyslal Vojtěch Tomi končí pod lapačkou Kopřivy.
41:59
Antonín Pechanec byl zastavený ve středním pásmu. U kotouče jsou opět domácí Piráti.
41:38
Havířov pouze nahazuje černou gumu na zadní mantinel a jde střídat.
41:16
Nikola Gajovský objel brankou a následnou střelou trefuje Matouška do hrudi.
40:48
Havířov rychle otočil hru, ale zastavil ho ofsajd.
40:38
Od levého mantinelu vystřelil Marek Hovorka, jehož ránu srazil hostující obránce.
40:02
Také třetí úvodní vhazování vyhrál Vladimír Růžička. který dává svému týmu právo prvního útoku.
40:01
Aktéři dnešního duelu se již vracejí na ledovou plochu, utkání bude za několik okamžiků pokračovat.
Střely na branku: 29:14
Další třetina začne přibližně v 19:21.
Piráti v této třetině dominovali a také tomu odpovídá výsledek. AZ byl v této třetině zakřiknutý a dokonce vystřídal brankáře. Jenže do brankoviště se po třech minutách vrátil muž, jenž tam dnešní utkání začal. Uvidíme, co nám přinese závěrečná část dnešního zápasu.
40:00
39:57
Nikola Gajovský přihrál před branku, kde kotouč netrefil dojíždějící hráč.
39:27
Piráti kombinují v útočné třetině.
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:43
Marek Loskot měl před sebou posledního obránce, přes kterého nepřešel.
38:00
Domácí se nedomluvili při rozehrávce a sledujeme další zakázané uvolnění.
37:38
Piráti právě vstřelili branku!
Nádhernou přihrávku vymyslel Antonín Dušek, který na brankovišti našel ROMANA CHLOUBU, jemuž stačilo jen nastavit hůl a kotouč končí za brankovou čáru. Střelec branky poté oslavil branku smeknutím helmy směrem k nahrávači! Asistence: Antonín Dušek, Libor Šulák.
37:07
Od modré čáry vystřelil Šulák, který nabízel kotouč na teč. Ovšem žádný z domácích hráčů se k němu nedostal.
Dnešní utkání sleduje 2095 diváků!
36:43
Gajovský našel před brankou osamoceného McGregora, jenž nechal vyniknout brankáře.
36:20
Piráti zvolnili tempo hry a už se tolik do útoku neženou.
35:57
Na hranici brankoviště dostal černou gumu Růžička, který trefuje jen Matouška.
35:27
Domácí hráči se dostali do ofsajdového postavení, hra se vrací do střední třetiny.
34:59
Za modrou čáru vjel Loskot, jehož pokus srazil k mantinelu Bartejs.
34:30
Jenže Piráti se do útočného pásma rychle vrátili a následnou střelu chytá Matoušek.
34:18
Hosté byli opět pod tlakem a raději posunuli hru do střední třetiny.
33:41
Kotouč proti holi dostal Jaroslav Koma, ale do jeho rány vložil hůl obránce.
33:11
Hosté pozorně brání a trochu přidali na tempo.
32:33
Pěkná akce domácího týmu. Puk překonal Matouška, ale do brankoviště dojel obránce, který posunul černou gumu pod brankáře.
31:59
Domácí obránce nezpracoval kotouč na modré čáře a hra se vrací před Kopřivu.
31:13
Od modré čáry vystřelil Dušek, jehož pokus se mezi tři tyče nevešel.
30:43
30:01
Tvrdou rán u vyslal Jaroslav Koma, jehož pokus šel těsně nad horní roh branky!
29:53
Rozhodčí viděl postavení útočícího hráče v brankovišti a vykazuje hru do středního pásma.
29:38
Další střelou se prezentoval Marek Hovorka, jehož pokus chytá Matoušek.
29:23
Až nyní se domácí hráči usadili v útočné třetině a kombinují.
28:52
Havířov vybojoval černou gumu a posílá jí za branku soupeře.
28:39
AZ jde do tří! Hostů bylo na ledě opět moc.
28:18
Hostující hráči vyhráli vhazování a posílají černou gumu do bezpečí.
28:15
Na trestnou lavici putuje Jiří Krisl, jenž fauloval za vlastní brankou.
27:39
Miroslav Kopřiva si připisuje dva dobré zákroky, jelikož hosté vyslali po delší době dvě střely.
26:53
Do branky se vrací Matoušek, který na střídačce dlouho nevydržel.
26:53
DAVID KVĚTOŇ projel do útočné třetiny, kde vystřelil přes obránce a prostřelil brankáře. Asistence: Bryan McGregor, Jan Rutta.
26:32
Chomutovské publikum si žádá deset branek v síti soupeře!
26:19
Pirátům se nepodařila rozehrávka a domácí zahráli na zakázané uvolnění.
26:03
TOMÁŠ BARTEJS nahodil kotouč od modré čáry a černá guma končí v síti! Ondřej Haloda nemohl nic vidět, jelikož těsně před ním se odehrával souboj. Asistence: Ondřej Kaše.
25:51
Hostující hráči nevědí kam dřív skočit, a tak vyhazují pouze na zakázané uvolnění.
25:22
Domácí se dostali s kotoučem za modrou čáru, ale puk nahazují opět do útočného pásma.
25:08
Také Haloda dostává po svém příchodu rychlou branku! Bryan McGregor našel před brankou najetého ŠTĚPÁNA HŘEBEJKA, který si připisuje HATTRICK! Asistence: Bryan McGregor, Milan Toman.
24:51
Hosté střídají brankáře!
24:51
Piráti využívají i další početní výhodu! Brett Skinner přihrál k mantinelu, kde se do černé gumy opřel MAREK HOVORKA, jehož pokus končí na zadní tyči. Asistence: Brett Skinner.
24:06
Ondřej Kaše hledal najíždějícího Kämpfa, který nedosáhl na černou gumu.
23:51
Dvaatřicet vteřin se bude hrát ve čtyřek. Na trestnou lavici za hrubost usedá Tomáš Jiránek.
23:30
Z pravého kruhu nepřekvapil Kopřivu Tomi, jenž trefuje jen beton.
22:55
Střelu od modré zastavil první bránící hráč, který vyhazuje za černou gumu za Matouška.
22:48
Od modré čáry vystřelil Radim Ostrčil, jehož pokus chytá krásným semaforem domácí brankář!
22:37
Pirátům se opět podařilo posunout hru do středního pásma.
22:23
Domácí budou hrát dvě vteřiny ve třech! Na trestnou lavici putuje Marek Hovorka.
22:10
Mezi kruhy byl osamocený Marek Loskot, jenž nedokázal vystřelit, jelikož k němu dojel vracející se hráč.
21:42
Nene, hostům ani druhá početní výhoda nevychází a hraje se opět ve střední třetině.
21:36
Ani další útok Havířova nebyl úspěšný a domácí opět vyhazují přes všechny čáry.
21:23
Domácí obránce vybojoval kotouč ve středním pásmu a posílá jej za branku soupeře.
20:32
Od modré čáry vystřelil Michal Stuchlík, jehož pokus vyrazil Kopřiva před sebe, ale k dorážce se nedostal hostující hráč.
20:25
Za nedovolené bránění dostává dvě minuty Jaroslav Koma, jenž dává hostům šanci na snížení.
20:19
Ovšem první střelu druhé třetiny si připisují hosté, kteří si na Kopřivu nepřešli.
20:02
úvodní vhazování vyhrál Růžička, první útok zakládají Piráti.
20:01
Až nyní v útrobách SD ARÉNY vidíme oba týmy, za několik málo okamžiků budeme pokračovat.
Ledová plocha už je připravená a nyní přicházejí rozhodčí.
Střely na branku: 15:8
Další třetina začne přibližně v 18:25.
Je za námi první perioda, kterou zaslouženě vyhráli domácí hráči. Ti jsou v utkání aktivnější a mají více ze hry. AZ měl také nějaké situace, ale dokázal proměnit pouze jednu. Zejména v přesilových hrách je největší rozdíl, jelikož domácí je hráli v útočné třetině a hosté se nedokázali usadit před chomutovskou brankou.
20:00
19:15
Od mantinelu vystřelil Jaroslav Koma, jehož pokus vyrazil Matoušek před sebe, kde byl ŠTĚPÁN HŘEBEJK, jenž měl opět lehkou úlohu. Asistence: Jaroslav Koma, Milan Toman.
18:50
Přihrávku na modrou čáru dostal Toman, jemuž černá guma utekla do středního pásma.
18:29
Nahození ze středního pásma málem překvapilo Kopřivu, který vůbec nevěděl, kde kotouč je! Jenže ho našel pod betony.
18:16
Další přihrávka hostů končí na zakázaném uvolnění, hra se vrací před Matouška.
18:07
A byl to AZ! Hosté jsou tedy do čtyř.
18:00
Až nyní se ke kotouči dostali hostující hráči, ale hra je přerušená, Jeden z týmu měl příliš mnoho hráčů na ledě.
17:38
Domácí hokejisté se opět osvobozují.
17:34
Od modré čáry vystřelil David Klimša, jehož pokus je sražený do ochranné sítě.
17:04
Hostům početní výhoda zatím nesvědčí a Piráti opět vyhazují.
16:43
Hru vyvezl Gajovský, který šetří drahocenné vteřiny.
16:32
Také hosté si vyzkoušejí přesilovou hru. Na trestnou lavici jde Vladimír Růžička.
16:26
Havířov se vystavil do dalšího ofsajdu, který je posouzen jako úmyslný.
16:01
Chomutovský obránce chtěl nahodit černou gumu do útočné třetiny, ta se ale dostala na střídačku.
15:51
Také AZ se dostává do ofsajdové pozice, hra se vrací do středního pásma.
15:29
Havířov se dostal k puku a poslal ho do bezpečí.
15:08
14:30
Nikola Gajovský měl před sebou odkrytou branku, ale musel nejprve zpracovat kotouč a následně o něj přišel.
14:04
Od modré čáry vystřelil Toman, ale jeho rána šla pouze nad branku.
13:25
Jen jsem to dopsal a přišla první střela! Vladimír Růžička našel mezi kruhy JANA RUTTU, jehož rána končí v síti. Asistence: Vladimír Růžička, Brett Skinner.
13:16
Chomutovští kombinují, ale zatím nevystřelili.
13:04
Havířov jde do tří! Na trestnou lavici za sekání odchází Tomáš Fořt.
12:48
První přesilovou hru si zahrají domácí Piráti. Na trestnou lavici usedá Radim Ostrčil, jenž i pomohl faulem za vlastní brankou.
12:24
Hřebejk se dral do útočné třetiny, ale u mantinelu ho zastavil Loskot. Jenže chomutovský hráč se nevzdává.
11:34
Peter Bezuška se dostal pod tlak a nahodil kotouč jen do hlediště. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
10:47
Nyní se chvíli usadili v útočné třetině hráči Havířova, ale také oni celou situaci nedokázali zakončit.
10:12
Roman Chlouba neměl rychlost a jen protečoval černou gumu.
09:54
Hostující hráči opět zahráli na zakázané uvolnění, hra se vrací před Matouška.
09:37
Chomutovští se dostali do útočné třetiny, kde honili kotouč po mantinelu.
08:47
Bednář prošel mezi obránci, ale jeho bekhendové zakončení šlo pouze do Kopřivy.
08:11
Tak to byla paráda čtvrté chomutovské lajny! Ondřej Kaše přihrál mezi kruhy, kde byl David Kämpf, který celou situaci vylepšil přihrávkou na najetého DAVIDA KAŠEHO, jenž si zkušeně položil brankáře a skóroval do prázdné klece. Asistence: David Kämpf, Ondřej Kaše.
07:43
Jeden z hostujících útočníků vystřelil, ale jeho pokus jde jen nad branku.
07:30
Hosté vyhazují přes všechny čáry, hra se vrací před branku Havířova.
06:51
Havířov právě vstřelil branku!
Tak to je rychlé vyrovnání. David Klimša byl v souboji s obráncem, kterého nedokázal obejít, a tak přenechal kotouč na DAVIDA BAHOUNKA, jehož tvrdá rána končí za Kopřivou. Asistence: David Klimša, Michal Sztefek.
06:35
Střela McGregora byla sražená, ale hostující brankář musel zasahovat.
06:24
Severočeši se dostávají do ofsajdu, následuje reklamní přestávka, po které se bude vhazovat ve středním pásmu.
06:08
Domácí obránci uklidňují za vlastní brankou hru a dávají spoluhráčům možnost vystřídat.
05:11
Střelou od modré čáry se prezentoval Bezuška, ale jeho rána mířila pouze do rohu kluziště.
04:48
Od modré čáry vystřelil Rutta, jehož pokus zaduněl o zadní mantinel.
04:27
Domácí hráči jsou stále u kotouče a snaží se dostat do útočné třetiny.
04:03
Piráti přidávají na rychlosti a rázem má AZ problémy.
03:10
Domácí hráči jdou do vedení! Z hranice pravého kruhu vystřelil Jaroslav Koma, jehož pokus vyrazil Matoušek před sebe, kde byl ŠTĚPÁN HŘEBEJK, jenž neměl problém dopravit černou gumu za brankovou čáru. Asistence: Jaroslav Koma, Milan Toman.
03:02
Na bodu pro vhazování byl osamocený Skinner, jehož pokus chytá Matoušek, který předvedl dobrý zákrok.
02:36
David Květoň zavezl kotouč do útočného pásma, ale za modrou čárou byl zastavený.
02:06
Domácí nahodili černou gumu za branku soupeře, kde jsou obránci, kteří rychle otočili hru na druhou stranu, ale jejich útok zastavuje posunutá klec.
01:53
Nahození ze středního pásma chytá pozorná domácí brankář, jenž přerušuje hru.
01:30
Od modré čáry vystřelil Ostrčil, jehož pokus zablokoval domácí obránce.
01:25
Kotouč se po odrazu dostal do hlediště, vhazovat se bude před Kopřivou.
00:58
Domácí hráči se usadili před brankou soupeře, kde kombinují, ale vážnější šance nepřišla.
00:20
Do útoku se dostali první hosté, kteří měli první šanci, ale Kopřiva zasahovat nemusel.
00:01
Oba celky se již pozdravily na modrých čarách, za pár okamžiků začínáme.
Na kluziště přicházejí rozhodčí, které následují hostující hráči. Chomutovské publikum již očekává domácí Piráty.
Ledová plocha je již připravená na dnešní utkání. U vchodu se začíná nafukovat pirátská hlava, ze které se za pár minut vynoří domácí hráči.

Piráti Chomutov: Kopřiva (Hanuljak) – Rutta, Skinner, Koma, Toman, Rýgl, Šulák, Stehlík, Bartejs – D. Květoň, Růžička, Hovorka – McGregor, Gajovský, Hřebejk – Chlouba, Dušek, Sinisalo – O. Kaše, Kämpf, D. Kaše.

AZ Havířov: Matoušek (Haloda) – Bezuška, Krisl, Lenďák, Stuchlík, Ostrčil, Bahounek, Matějek – Tomi, Šlahař, Fořt – Maruna, Loskot, Jiránek – Klimša, Pechanec, Sztefek – Kurovský, Bednář, Zdráhal.

Rozhodčí: Sýkora – Toman, Bosák.
Ještě jednou vás vítám u dnešního utkání, nyní už z chomutovské SD ARÉNY. Na ledě právě probíhá rozbruslení obou týmů. Za několik málo minut vám představím soupisky obou soupeřů.
Ohlasy trenérů z předchozích utkání:

HC Rebel Havl. Brod – Piráti Chomutov 2:3pp
Aleš Totter (Piráti Chomutov): Myslím si, že Brod proti nám hraje vždy výborně. Když jsme dali gól na 1:0, tak jsme si asi začali myslet, že to půjde samo a bude to jednodušší. Nebruslili jsme, byli jsme hodně pasivní a hráli jsme špatně jeden na jednoho. Do konce zápasu jsme se úplně neprobrali a dali jsme si nešťastný vlastní gól. Vůle hráčů a důraz před bránou nám nakonec přinesly vyrovnání. Bylo důležité, že v prodloužení rozhodčí nepískl soupeři přesilovku, ale trestné střílení. To bylo pro nás paradoxně lepší, protože to Kopr (Miroslav Kopřiva – pozn. red.) chytl a přesilovku jsme využili.

AZ Havířov – HC Slovan Ústí n./Labem 3:5
Tomáš Potěšil (HC AZ Havířov): Kluci chtěli a bojovali, ale dnešní zápas rozhodly přesilovky. A taky druhá třetina, kterou jsme sice ne střely drtivě vyhráli, ale nedokázali jsme se brankově prosadit. Naopak jsme v ní sami inkasovali. Ve třetí třetině hosté přidali další dvě branky a pak už víceméně nebylo co řešit. Projevilo se, že Ústí má v ofenzivě své spolehlivé tahouny jako Roubík, Kloz a Rod. Nehráli jsme dobře v obraně, kde nám při neúčasti těch borců z extraligy chybí zkušenosti.
AZ Havířov

Havířov je na osmé pozici první hokejové ligy, kde se snaží dostat přímo do play-off. Na šestou tedy poslední zaručující přímý postup ztrácí AZ pouhé tři body. Šestou pozici v tomto okamžiku drží Kadaň, která je partnerským týmem právě Pirátů.

Tři nejproduktivnější hráči:

Antonín Pechanec – 47 odehraných zápasů, 30 bodů (13+17)
Tomáš Jiránek – 44 odehraných zápasů, 28 bodů (9+19)
Marek Loskot – 37 odehraných zápasů, 25 bodů (16+9)
Vzájemné zápasy letošní sezóny
1.10. Havířov – Piráti 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
8.11. Piráti – Havířov 4:3pp (1:1, 2:1, 0:1 – 1:0)
15.12. Havířov – Piráti 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Piráti Chomutov

Chomutov se usadil na prvním místě a ovládl základní část první ligy. V posledním zápase porazili Severočeši Havlíčkův brod 3:2 v prodloužení. Vítěznou trefu vsítil Nikola Gajovský, jenž Pirátům zajistil bod navíc.

Marek Hovorka – 46 odehraných zápasů, 49 bodů (22+27)
Nikola Gajovský – 43 odehraných zápasů, 48 bodů (17+31)
Vladimír Růžička – 37 odehraných zápasů, 30 bodů (11+19)
Pojďme si představit oba aktéry tohoto utkání. Začneme domácími Piráty.
Dobrý den, vítám Vás u sledování osmačtyřicátého kola první hokejové ligy, v němž vyzve vedoucí Chomutov daleký Havířov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.