To je ode mě pro dnešní večer vše. Přeji příjemný zbytek středečního večera a u dalších onlajnů brzy napočtenou.
Z Chomutova se Vám opět ozveme až v čtvrtfinále. O soupeři Pirátů nejprve musí rozhodnou předkolo play-off.
V dnešním utkání byla vyrovnaná pouze první třetina, která skončila 2:1 pro domácí. Následné třetiny patřili už pouze domácích Pirátům, když druhou třetinu vyhráli 3:0 a třetí část dokonce 4:0. Jestřábi si tak odváží prohru 1:9. Piráti Chomutov jsou navíc jediným celkem, který v základní části překonal dvouset vstřelených branek.
60:00
59:37
Chomutov se už nikam nežene a chce zápas spíš jen dohrát.
59:16
Závar před brankou hostů brankou nekončí. Indra vyváží puk do středního pásma.
58:53
Matyáš je za doprovodu svých spoluhráčů a potlesku SD ARÉNY odvážen na střídačku.
58:53
Po vhazování zůstal na ledě ležet Matyáš.
58:50
Kocián si připisuje úspěšný zákrok po střele jednoho z hráčů domácích. Vhazovat se bude v útočném pásmu Chomutova.
58:18
David Kämpf se snažil posunout puk na Duška, ten se k puku nedostal, neboť byl hlídán obráncem hostů.
57:41
Domácí se usadili v útočném v pásmu, kde od modré čáry prověřil Kociána Stehlík, jeho střela byla sražená do rohu kluziště.
57:02
Piráti rozehrávají své útočné tažení zpoza jejich branky. Zatím oba týmy střídají.
56:46
Jestřábi opět zahrozili, jejich střelecký pokud však Kopřiva opět chytá.
56:18
Sražená střela Komy od modré čáry míří do ochranné sítě. Vhazovat se bude v útočném pásmu domácích.
56:13
Rutta přichází o puk a hosté vyhazují na zakázané uvolnění.
56:00
Jan Rutta zavezl puk do útočného pásma, kde zatím drží puk za brankou hostů.
55:35
Na druhé straně si připsal úspěšný zákrok Kopřiva, který chytá střelu Venkrbce.
55:24
Tentokrát už Kocián musel zasahovat. Vhazovat se bude v útočném pásmu Chomutova.
55:05
Po střele Stehlíka zvoní tyč na brance Kociána. Hra pokračuje.
54:43
Domácí přešli střední pásmo za pomocí kombinace, která pokračuje i v útočném pásmu.
54:23
Do ofsajdového postavení se dostávají Jestřábi. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
54:05
Chomutov opět kombinuje v útočném pásmu a domácí fanoušci skandují "deset".
Komerční přestávka.
53:54
Piráty nachytal ofsajd.
53:35
Piráti právě vstřelili branku!
NIKOLA GAJOVSKÝ svou střelou z otočky překonává Kociána a zvyšuje na 9:1 pro domácí. Asistence: Marek Hovorka a Štěpán Hřebejk.
53:16
Tvrdou střelu od modré čáry vyslal Koma, jeho střela však ke Kociánovi nedorazila, neboť byla zablokována obránci Jestřábů.
52:53
Po chybě Tomana přicházejí Piráti o pásmo.
52:25
Hosté vyvezli puk pouze do středního pásma, kde je o ně připravil Rutta.
52:00
Prostějov vyváží puk do útočného pásma, kde o něj přichází.
51:30
Domácí opět tlačí svého soupeře v jejich obranném pásmu. Střela Bartejse končí na mantinelu za Kociánem.
51:02
Útočné tažení Pirátů končí na ofsajdu.
50:46
Do zakončení se také dostal Luňák, ale Kopřiva druhý puk za svá záda nepustil.
49:37
Chomutov dává druhou branku v rozmezí sedmnácti sekund. Gajovský přihrával na volného MARKA HOVORKU, který z prostoru pro vhazování překonal Kociána. Asistence: Nikola Gajovský.
49:20
David Květoň přihrál před branku na zcela osamoceného MARTINA ŠAGÁTA, kterému už nedělo problém překonat hostujícího brankáře. Asistence: David Květoň a Marek Račuk.
48:58
Jestřábi působí domácím poněkud starosti, ale Kopřiva zatím zasáhnout nemusel.
48:20
David Kaše si obhodil soupeře, ale následně ztrácí puk.
47:23
Růžička nahodil puk do útočného pásma, kde se jej ujímá David Květoň.
47:12
Oba týmy hrají v plném počtu.
46:24
Piráti zavezli puk do útočného pásma, o které však po nepřesné přihrávce přicházejí.
46:13
Tentokrát zakázané uvolnění domácích Pirátů.
45:49
Hostující borci zvládli puk vybojovat ještě v útočném pásmu a střelou prověřit Miroslava Kopřivu, ten střelu sráží do rohu kluziště.
45:32
Prostějov pouze vyvezl touš do útočného pásma, kde o ni přichází.
45:20
Další z řady zakázaných uvolnění hostů.
Dnešní utkání v SD ARÉNĚ sleduje 2351 diváků!
45:12
Pěstní souboj vyhrál jednoznačně domácí hráč, který tak demonstruje průběh utkání. Oba aktéři bitky dostávají dvě minuty.
45:12
Máme tu pěstní souboj mezi Stehlíkem a Roupcem.
44:55
Meidl prověřil pozornost Kopřivy, ten jeho střelu chytá.
44:39
Icing hostujícího celku. Hra se opět přesune před Kociána.
44:20
Dušek přihrával na lépe postaveného Scalza, ale ten odmítl zakončit do prázdné branky Kociána a puk netrefuje.
43:46
Další zářez domácího celku. Lukáš Květoň přenechal puk ROMANU CHLOUBOVI, který si vyjel do prostoru mezikruží, odkud vyslal nechytatelnou střelu a Piráti Chomutov vedou 6:1. Asistence: Lukáš Květoň.
43:24
Následné útočné tažení domácích končí na ofsajdu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
43:17
Jestřábi se konečně zvládli dostat z obranného pásma, ale ve středním pásmu přicházejí o puk.
42:50
Prostějov sice zvládl vyhrát vhazování, ale vyhodit kotouč z obranného pásma nikoliv.
42:43
Jestřábi se opět osvobozují pouze na úkor zakázaného uvolnění.
42:20
Chomutov však zvládl udržet pásmo a stále tlačí svého soka.
41:49
Račuk přihrával před branku, ale jeho přihrávka se dostala pouze na hole hostů.
41:48
Zakázané uvolnění hostů.
41:25
Domácí opět drží útočné pásmo, ale obránci Jestřábů je napadají.
40:37
Lukáš Květoň vystřelil z bodu pro vhazování, jeho střela lízla pouze boční tyč.
40:18
Domácí hned z kraje poslední části hry prověřují pozornost nového muže v brance hostů. Kocián chytá, takže se bude vhazovat útočné pásmu Chomutova.
V brance hostů došlo ke změně, když Šimbocha nahradil Kocián.
40:01
Všichni účastníci dnešního klání jsou na ledové ploše. Třetí část může začít.
Po ledě již krouží hostující tým. Čeká se na domácí a rozhodčí.
Další třetina začne přibližně v 19:17.
Ve druhé třetině se hrál zcela jiný hokej než v té první. Domácí tým působil dominantním dojmem. Hosté spíš svou hrou upadali a nedokázali domácím konkurovat až na pár světlých chvilek. Piráti si ve druhé části zvládli vstřelit hned tři branky a odskočili svému soupeři na rozdíl čtyř branek.
40:00
39:25
Hosté podnikli výlet do útočného pásma, kde zavařili domácímu brankáři, ten si však počínal zkušeně a střelu nakonec vyráží.
39:01
Hraje se poslední minuta druhé části hry.
38:40
Ihned po buly střílel z mezikruží Martin Šagát, jehož projektil ukrývá Šimboch v lapačce.
38:28
Gajovský přihrával před branku, kde jeho přihrávku tečoval JAN RUTTA. Hostující brankář na tuto teč nedokázal zareagovat, takže Chomutov se dostává do vedení 5:1. Asistence: Nikola Gajovský a Štěpán Hřebejk.
37:59
Marek Hovorka si položil na led hned tři protihráče včetně brankáře, nezvolil však střelu, ale přihrávku, kterou nikoho nenachází.
37:35
Hosté v plném počtu. Ani v této přesilové hře branka nepadla. Zdá se, že přesilové hry nejsou to co by dnešní zápas mělo rozhodnout.
37:26
Dušek zavezl puk do útočného pásma. Pirátský kolotoč přihrávek začíná.
37:07
Domácí se dostávají do ofsajdového postavení.
36:40
David Kämpf se ocitl sám před brankářem, ale svou střelou jej nechal vyniknout.
36:20
Hosté opět vyhazují za Kopřivu, kde se puku ujímá Scalzo.
36:04
Piráti se dostali k puku a zavážejí jej do útočného pásma.
35:49
Hosté drží puk v útočném pásmu a šetří cenné vteřiny.
35:35
Hra v plném počtu se moc dlouho nehrála. Prostějovský Malý odjíždí na trestnou lavici na dvě minuty za nedovolené bránění.
35:26
Domácí rozehrávají své útočné tažení za svou brankou.
35:13
35:10
Malý vypálil od modré čáry a domácí Kopřiva jeho střelu chytá. Vhazovat se bude v útočném pásmu hostujících Jestřábů.
34:57
Domácí opět vyhazují kotouč ze svého obranného pásma.
34:18
Tentokrát se už hostům podařilo dostat do útočného pásma a vystřelit. Střelu od modré čáry vyslal Roupec, ale jeho střelu zablokoval Bartejs.
33:49
Hra hostujících Jestřábů zastavují domácí obránci a puk opět posílají za Šimbocha.
33:36
Zakázané uvolnění Jestřábů. Hra se stěhuje zpět před Šimbocha.
33:13
Koma (CHM) odjíždí na trestnou lavici, kde si odpyká dvouminutový trest po zákroku na Kňazeva, kterého fauloval vysokou holí.
33:07
Kňazev zavezl puk do útočného pásma, kde byl osamocen a navíc po nedovoleném zákroku domácího Komy přichází o kotouč.
32:39
MAREK HOVORKA obdržel přihrávku od Honzy Rutty a svou následnou střelou přes obránce zvyšuje na 4:1. Asistence: Jan Rutta a Štěpán Hřebejk.
32:08
Toto oslabení vychází spíše Prostějovu, který odolává nájezdům domácích.
32:04
Chomutov se dostává do ofsajdového postavení.
31:57
Jeden z domácích hokejistů zahrál vysokou holí, takže se hra přerušuje. Vhazovat se bude před brankou Kopřivy.
31:50
Prostějov vyhrál vhazování a vyhazuje kotouč.
31:46
Na trestnou lavici míří Malý (PRO), který si odpyká dvouminutový trest.
31:38
Bude se vylučovat po zákroku jednoho z Jestřábů.
31:11
Piráti působí velmi aktivně a hra se převážně odehrává na jejich útočné polovině.
30:07
29:15
Kopřiva předvedl zákrok alá Dominik Hašek proti Gáborikovi. Venkrvec ujížděl sám na osamoceného brankáře domácí, ten se ale vyjel až do prostoru mezikruží, kde skluzem odebral puk hostujícímu útočníkovi.
29:10
28:47
Chomutovu hra ve čtyřech proti čtyřem vyhovuje. Domácí zasypávají Šimbocha jednou střelou za druhou.
28:07
Síly na ledě se srovnají. Roupec míří na trestnou lavici na dvě minuty.
28:07
Marek Hovorka se po návratu z lavice hanby ihned zapojil do hry a hned ohrozil Šimbocha, ten předvedl parádní zákrok. Vhazovat se bude v útočném pásmu domácích.
27:28
Marek Hovorka se vrací z trestné lavice, ale přesilová hra hostů pokračuje.
27:19
Jestřábi vyhráli vhazování a drží útočné pásmo.
27:10
Další vyloučení na domácí straně, takže Prostějov bude hrát 18 vteřin přesilovou hru pět na tři. Vyloučen je Šulák na dvě minuty za podražení.
26:15
Chomutov vyhrál buly ve svém obranném pásmu, odkud zavezl puk na druhou stranu hřiště, kde zakončoval Dušek, Šimboch vyráží jeho střelu do rohu kluziště.
25:59
Hosté v plném počtu a začíná jim zkrácená přesilová hra, který bude dlouhá necelou minutu a půl.
25:28
Do třetice Marek Hovorka, tentokrát míří na trestnou lavici, kde si odpyká dvouminutový trest za sekání. Síly na ledě se tak srovnají.
25:19
Marek Hovorka dostal opět nabito od svých spoluhráčů a opět mříí vedle. Tentokrát už Chomutov přichází i o útočné pásmo.
24:59
Střela Hovorky míří pouze na mantinel za Šimbochem. Piráti nadále drží pásmo.
24:38
Velký závar před brankou Šimbocha brankou nekončí. Piráti však nadále drží útočné pásmo. Hostující brankář tentokrát svůj tým podržel ačkoliv byl už na zemi.
24:27
Domácí získali zpět útočné pásmo.
24:06
Hosté vyhráli buly ve svém obranném pásmu a vyhazují puk před Kopřivu.
23:59
Na trestnou lavici míří Malý (PRO), který se provinil krosček.
23:43
Hostující Jestřábi nějak zaspali úvod druhé třetiny a jsou jednoznačně slabším týmem.
23:04
Střelu od modré čáry, kterou vyslal Jan Rutta vyrazil Šimboch pouze před sebe, kde se jej ujal VLADIMÍR RŮŽIČKA a svou dorážkou zvyšuje na 3:1. Asistence: Jan Rutta.
22:08
Střelu Hovorky vyráží Šimboch a Piráti přicházejí o puk i o útočné pásmo.
21:42
Chomutov ztratil útočné pásma, ale ihned si jej vybojoval zpět.
21:21
Zakázané uvolnění Jestřábů. Hra se přesune před Šimbocha.
21:14
Piráti se při svém útočném tažení dostávají do ofsajdu.
20:48
Kužel prověřil Kopřivu od modré čáry. Zkušený brankář si však střelu pohlídal a vyrazil vyrážečkou. Chomutov je u puku.
20:44
Opět nastala stejná situace, takže se vhazování bude opakovat.
20:35
Sražená střela hostů míří do ochranné sítě, a jelikož byla sražená, domácím hráče, tak se bude vhazovat před Kopřivou.
20:14
Chomutov vyhrál úvodní buly druhé třetiny a zaváží puk do útočného pásma.
20:01
A nyní už i domácí Chomutov, který vítají fanoušci potleskem.
Rozhodčí a hostující celek přicházejí na ledovou plochu.
Další třetina začne přibližně v 18:22.
V první třetině jsme mohli vidět hned tři branky. Nejprve dostal do vedení domácí Chomutov David Kaše, ale po dvou minutách srovnával hostující Matyáš. Piráti však odmítli jít do šaten za nerozhodného stavu, tak Roman Chlouba dvě minuty před koncem poslal domácí opět do vedení. Čtyřicet sekund před první sirénou byl poslán do sprch předčastně hostující Moučka.
20:00
19:58
19:44
Pirátům se nedaří dostat do útočného pásma.
19:20
Moučka (PRO) dostal desetiminutový trest za nesportovní chování plus dvacetiminutový trest do konce utkání, takže pro něj zápasu už skončil.
19:20
Hosté se dostávají do ofsajdového postavení.
19:01
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:50
Chomutov zavezl puk do útočného pásma, kde Kämpf přihrával před branku na Duška, ten zkoušel zakončit bekhendovou střelu, ta skončila pouze na betonech Šimbocha.
17:58
Po nepřesné přihrávce domácích míří touš na zakázané uvolnění.
Hostující hráč odjíždí na střídačku. Hra může pokračovat.
17:36
Na ledě zůstal po jednom se soubojů hostující hráč, takže rozhodčí přerušili hry.
17:07
ROMAN CHLOUBA si najel před kruhy, odkud vyslal nenápadnou střelu na Šimbocha, ten puk neviděl přes svého obránce, takže puk skončil v síti a Piráti se opět ujímají vedení. Asistence: Tomáš Bartejs a Jakub Stehlík.
16:58
16:31
Hosté v plném počtu. Ani tato přesilová nebyla využita.
16:26
Domácí nevychází závěr přesilové hry, tak jak by si představovali. Puk kontrolují u branky Kopřivy.
15:53
Jestřábi mohli postupovat dva na jednoho, ale domácí obrana se rychle vrátil a šanci zmařila.
15:36
Hosté vyhazují černou gumu za Kopřivu, kde jej sbírají domácí.
14:57
Koma hledal Davida Květoně, ale ten byl z úhlu, aby dokázal ohrozil hostují branku, takže Piráti nadále pouze kombinují.
14:47
Piráti po vyhraném vhazování drží útočné pásmo.
14:31
Za podražení míří na trestnou lavici hostující Roupec, ten si odpyká dvě minuty.
13:55
Jestřábi po delší době zavítali do útočného pásma, ale žádnou střelu na Kopřivu nevyslali, takže domácí brankář už nějaký ten čas odpočívá.
13:32
Hosté vyhazují na další icing. Vhazovat se bude v útočném pásmu Pirátů Chomutov.
13:24
Před branku přihrával Gajovský, ale svou přihrávkou, kterou sice nadělal velké zmatky, nachází pouze hostujícího hráče.
13:12
Hosté sice vyhráli vhazování ve své obranné třetině, ale poté Husák nepochopitelně vyhazuje touš na zakázané uvolnění.
13:06
Lukáš Květoň prověřil pozornost hostujícího Šimbocha, ten prokázal svou připravenost a jeho střelu chytá.
12:50
Domácí drželi puk za brankou Kopřivy a čekali než vystřídají.
12:42
I po přesilové hře drží domácí Piráti stále útočné pásmo. Hostující Jestřábi v této části hry působí poněkud vystrašeně.
11:57
Hosté v plném počtu, takže domácí přesilová hra zůstala nevyužitá.
10:55
Hosté vyhodili puk až před Kopřivu.
10:12
Domácí stále drží pásmo. Jestřábi už jsou celkem unavený a napadají tolik rozehrávku Pirátů jako na začátku oslabení.
09:20
Hovorka nastřeluje tyč! Gajovský přihrál Marku Hovorkovi, který měl už před sebou položeného Šimbocha, ten měl ale pořádné štěstí, neboť domácí útočník nastřeluje tyč!
09:05
Vhazování se bude opakovat, neboť hostující hráč měl špatné postavení.
09:03
Na trestnou lavici míří Duba (PRO) na dvě minuty za hákování.
08:40
Chlouba z blízkosti Šimbocha poslal puk k tyčce, ale hostující brankář vynikl a předvedl úspěšný zákrok lapačkou.
08:32
Domácí stále drží puk v útočném pásmu.
08:04
David Kämpf nastřeluje tyč hostující branky. Hra pokračuje, ale bude se vylučovat.
07:33
Kämpf si zpoza branky vybruslil před Šimbocha, ale jeho střelu zablokoval jeden z obránců.
07:10
Domácí se snaží rychle vyrovnat, ale obrana Jestřábů si počíná důsledně.
06:51
Další zakázané uvolnění hostů. Hra se stěhuje před Šimbocha.
06:14
Jestřábi právě vstřelili branku!
A máme vyrovnáno, takže radost domácích fanoušků netrvala moc dlouho. Po nenápadné střele k tyči se prosazuje JAKUB MATYÁŠ. Signalizovaný trest se neukládá. Asistence: Valerij Kňazev.
05:50
Po nepřesné přihrávce hostů míří puk na zakázané uvolnění.
04:59
ONDŘEJ KAŠE si ve středním pásmu vyměnil puk si Davidem Kämpfem, následně zajel do útočného pásma, kde udělal krásnou stahovačku hostujícímu obránci a následnou střelou mezi betony překonává Šimbocha. Asistence: David Kämpf, Antonín Dušek
04:44
Skinner pozlobil domácí obranu, když si obehrál dva protihráče, jeho následná zakončení bekhendem končí na betonech Šimbocha.
04:20
Jestřábi opět vyváží puk pouze do středního pásma, kde o něj přicházejí a Piráti se vracení do pásma.
03:42
Domácí opět nahazují puk do útočného pásma, kde si jej sbírá David Květoň.
03:04
Piráti ovládají puk v útočném pásmu, ale branku Šimbocha zatím neohrozili, neboť jsou důkladně napadáni hostující obranou.
02:39
Střelu od modré čáry vyslal Husák, jehož střelu tečoval před Kopřivou Stejskal, ale i s touto tečí si domácí brankář poradil.
02:10
Jestřábi se snažili přejít do protiútoku, ale puk ztratili již ve středním pásmu.
01:48
Dušek zavezl puk do útočného pásma, kde však o něj po nepřesné přihrávce před branku přicházejí.
01:17
Hosté nahodili puk do útočného pásma, kde o něj přicházejí. Piráti mohou jít přejít do útoku.
00:44
První zákrok si už také připsal Šimboch v hostující brance. Puk kontrolují Jestřábi.
00:22
Na konci útoku Jestřábů byl Kužel, jehož pokus kryje domácí Kopřiva.
00:06
Úvodní buly vyhráli hosté, kteří si však puk stahují do svého obranného pásma, odkud budou rozehrávat své útočné tažení.
00:01
Na ledě už zůstali pouze zahajovací lajny obou týmů. Vše je připraveno na začátek utkání.
A nyní přichází domácí Piráti Chomutov, které doprovází světelná a ohnivá show.
Hostující Jestřábi čekají na domácí celek na modré čáře.

Piráti Chomutov: Kopřiva (Hanuljak) – Rutta, Toman, Koma, Skinner, Scalzo, Šulák, Stehlík, Bartejs – Hovorka, Gajovský, Hřebejk – Květoň D., Růžička, Šagát – Kaše O., Kämpf, Dušek – Chlouba, Račuk, Květoň L..

LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch (Kocián) – Kužel, Látal, Roupec, Husák, Matyáš, Malý, Kaluža – Matuš, Krejčík, Meidl – Kňazev, Venkrbec, Luňák – Indra, Duba, Moučka – Stejskal, Kajaba.

Rozhodčí: Jílek – Rittich, Polák.
Na led přišli jako první hostující Jestřábi z Prostějova, které po chvíli doplňují domácí Piráti Chomutov. Začíná klasické předzápasové rozcvičení.
Ještě jednou dobrý den, tentokrát z přímo z chomutovské SD ARÉNY, kde je vše připraveno na poslední utkání základní části.
LHK Jestřábi Prostějov
Prostějov v minulém kole překvapivě porazil na svém ledě České Budějovice v poměru 2:1. Za domácí se prosadil Valerij Kňazev a Radek Meidl. Jestřábi se nacházejí na předposledním místě, tedy na třináctém. S posledním Havlíčkovým Brod mají stejný počet bodů, takže hosté mají jistě o co hrát.

Poslední venkovní utkání:
31.1. Havířov– Prostějov 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
26.1. Benátky n. Jiz. – Prostějov 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
21.1. Kadaň– Prostějov 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Tři nejproduktivnější hráči:
David Roupec – 48 zápasů, 32 bodů (10+22)
Marek Indra – 48 zápasů, 27 bodů (10+17)
Václav Meidl – 37 zápasů, 27 bodů (8+19)