Tímto se s vámi loučím a u dalších on-line přenosů opět na počtenou!
Tento zápas tak končí poměrně jednoznačným výsledkem 4:1. Dvě třetiny to byl urputný boj, který neznal vítěze. Ve třetí třetině však domácí dokázali svůj tlak přetavit i v rozhodující branky, které nakonec dovedly AZ za vítězstvím a za potřebnými třemi body. Situace se tak vyvinula následovně:

Havířov díky prohře Litoměřic s Českými Budějovicemi a výhře nad Jihlavou postupuje v tabulce na šesté místo a zařídil si tak přímý postup do čtvrtfinále play-off. Jihlava naopak na druhé místo nedosáhne, protože z dnešního klání nezískala ani bod a soupeři pod ní v posledním kole dokázali vyhrát.
60:00
Ve stejném čase je uložen trest Karolu Korímovi (JIH) na 10 minut za nesportovní chování.
59:19
Havířov právě vstřelil branku!
Pokus jihlavského týmu o zvrat ale nevychází! Hosté nedokázali vybojovat ani útočné pásmo, a když prohráli i souboj v tom prostředním, bylo zaděláno na brance. Volný kotouč sebral MICHAEL FOLTÝN, kterému už nedělalo problém kotouč trefit do zcela volné svatyně hostů!
Asistence: Antonín Pechanec.
58:41
Jihlavští zkouší logický tah a pouští na led šestého hráče!
58:41
Oddechový čas pro domácí.
58:00
Domácí kotouč takticky nahazují do útočného pásma a pečlivě formují svou obranu. To je přesně hra, která domácím nyní vyhovuje a stačí.
57:07
Tak se omlouvám, zřejmě je již po naději! Volný kotouč totiž sebral MAREK RŮŽIČKA, který s ničím neotálel a puk z poměrně velkého úhlu poslal do pravého horního růžku branky Sáblíka. Zde už si pavouci své sítě plést jistě nebudou!
Asistence: Tomáš Jiránek.
56:27
Sztefek spěchal pro lob od spoluhráče, po kterém mohl pádit sám na branku. Nakonec se dostal ke střele, kterou ovšem Sáblík dokázal zlikvidovat. Jihlava tak stále živí naději na zisk druhého místa v tabulce.
55:56
Ne! Tohle opravdu není možné! Čachotský si mohl vybrat, kam kotouč z pravého kruhu pošle, stačilo trefit bránu. Ta byla totiž zcela prázdná. Jenže sedící ležící Matoušek v posledním možném momentu vyčaroval zákrok lapačkou, kterým si právem zasluhuje ovace domácího publika!
55:18
Domácí po nahození kotouče na branku získávají útočné pásmo.
54:50
Trocha zmatků při rozehrávce Havířova dala prostor ke střele Kalábovi, jeho pokus si však doslova vychutnal brankář Matoušek!
51:58
Tak se domácí tým přeci jen vytoužené druhé branky dočkává! Marek Loskot z rohu kluziště poslal puk přímo před branku, kde stál osamocený TOMÁŠ JIRÁNEK. Havířovský útočník dokázal svou střelu umístit přesně mezi betony přesouvajícího se Sáblíka.
Asistence: Marek Loskot, Marek Růžička.
51:13
Dnešní utkání sleduje 2 251 diváků.
50:13
Po střele jednoho z jihlavských útočníků zůstal kotouč volný u pravé tyče. Dotírající Schejbal se ho vehementně snažil uklidit do branky, ale důrazný Foltýn mu v tomto úmyslu včas zabránil.
49:26
Po zmatcích před brankou Jihlavy se k odraženému kotouči dostal volný Růžička, ten sice viděl odkrytou branku soupeře, jenže neposedný kotouč nedokázal zkrotit!
48:48
Loskotovu nabídku před brankou Jiránek vyslyšel, ale kotouč nakonec jen prosvištěl brankovištěm!
47:57
Foltýnova střela od modré čáry byla ve své dráze letu snad natřikrát tečována, nakonec však v brance neskončila.
47:09
A tuto hokejovou plichtu nerozseká ani pálící Maruna, který z prostoru mezikruží trefuje levý beton vytaženého Sáblíka!
46:25
Jiránkova střela Sáblíkovi vypadla z výstroje, po chvíli se však jihlavský brankář zorientoval.
45:01
A další z řaď brilantních zákroků! To už máme dnes hotovou přehlídku! Tentokrát si Matoušek vychutnal svým roztaženým betonem střílejícího Čachotského.
44:49
Nerozhodný stav už dlouho trvat nemusel. Do stoprocentní šance se dostal opět střílející Diviš, tentokrát se mu podařilo trefit svatyni domácích, nicméně pohořel na fantastickém přesunu brankáře Matouška!
44:26
Maruna s Jakúbkem ujížděli do přečíslení a po nahrávce Jakúbka se ke střele dostal Maruna, jehož skvěle vyčapal brankář Sáblík.
43:31
Fořt se s vervou bojujícího lva prodral s pukem do mezikruží odkud nejprve ohrozil branku Jihlavy, aby poté ještě stihl tečovat střelu od modré. Havířov pokračuje v tlaku ze druhé třetiny.
42:57
Rychlý kontr nyní režírovali hokejisté Dukly, střílející Štebih ale pouze uviděl blokujícího Loskota stojícího před ním.
41:38
Havířovská střídačka už zvedala ruce! Pechanec dostal puk do jízdy a hráč AZetu nakopl na bruslích tak rychle, že se dostal až před branku. Jeho střele však chyběla větší přesnost, což bylo v tu chvíli Sáblíkovo jediné štěstí!
40:31
Přihrávka přes celé kluziště sice nepřišla přesně na hůl, obránce Krisl se však musel hodně ohánět, aby se puk nedostal přímo před branku na rozjetého protihráče Jihlavy.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:38.
Dvě zcela rozdílné třetiny. Pokud jsme po prvním dějství vynášeli do nebes hru Jihlavských, musíme za prostřední část pochválit domácí mužstvo AZetu. To ve druhé třetině zcela ovládlo průběh a bylo na ledě jednoznačně lepším týmem. Za tento počin dosáhli svěřenci trenéra Danečka branky, a tak je stav utkání nerozhodný – 1:1.
40:00
39:16
Michal Sztefek trestné střílení neproměňuje. Kličkou do protipohybu se havířovský útočník snažil Sáblíka poslat ven z branky, nakonec však puk skončil v jeho výstroji.
39:16
Sáblík si ještě brousí na střídačce brusle. Že by součást taktiky?
39:16
Sudí nařizuje po faulu Karola Koríma trestné střílení! To bude provádět Michal Sztefek.
38:25
Po delší době se bude vhazovat před Matouškem.
37:51
Jakúbek se snažil o fintu s přehozením puku mezi nohami, ale poté puk nepřesně přihrával před branku.
36:49
AZ mohl ujíždět do přečíslení 3 na 2, ale Růžička pokazil přihrávku, po které puk patří soupeři.
36:07
Růžičkovi střela z vrcholu pravého kruhu nesedla, přesto Sáblík raději přerušuje hru.
35:28
Pechanec zavezl puk do útočné třetiny a později jej rozdal i svým spoluhráčům na střelu. Další dobré střídání Havířovských, kteří mají ve druhé třetině jednoznačně navrch!
33:56
Čachotský se po odrazu puku od zadního mantinelu dostal do zajímavé střelecké pozice, při které měl téměř odkrytou branku. Ve střele mu zamezil dobře bránící Foltýn.
33:08
Tomi získal puk po vysunutém forčekingu svého mužstva a z otočky prověřil beton Sáblíka.
32:33
Oddechový čas pro hosty.
32:20
Domácí pokračují v tlaku a po vstřelené brance jsou na koni! Petr Strapáč vypálil velice nebezpečný projektil, ten nakonec skončil ve výstroji Sáblíka. Brankář Dukly raději přerušuje hru.
31:09
Tohle už bylo na Sáblíka příliš silné sousto! Havířov konečně dokázal při přesilovce vytvořit souvislý tlak a po řadě střel a odražených kotoučů se mezi kruhy zjevil s pukem RADIM HAAS, který z menší otočky uklidil kotouč do odkryté svatyně Jihlavy!
Využitá přesilovka!
Asistence: Michael Foltýn.
30:53
Pechancova jedovka jen prosvištěla kolem ramena Sáblíka!
30:40
Dukle se daří včas vyhodit.
30:21
Za příliš mnoho hráčů na ledové ploše trest odpykává David Březina (JIH).
28:26
Růžička, Jiránek ani Loskot! Tři vyložené šance Havířova ve sledu ani ne 20 vteřin! Sáblík je všechny s pomocí své obrany zneškodnil!
27:44
Před branku si sjížděl Melenovský, který přihrávku sice dostal, ale v získání puku mu zabránil obránce Havířova.
27:13
Překvapivý odraz od mantinelu způsobil, že se k puku dostal volný Diviš, ten však ani tentokrát svou střelu z první nezamířil přesně.
26:31
25:50
Tomáš Fořt a s ním celá hala teď nemůže uvěřit tomu, co viděla! Před havířovským útočníkem stála naprosto odkrytá branka, přesto se ležící Sáblík dokázal sebrat a svou vyrážečkou ukrýt puk pod sebou! Nejlepší zákrok večera!
24:46
Foltýnova střela sice měla patřičnou razanci, jenže v dráze letu nikdo nestál, a tak si Sáblík připsal poměrně jednoduchý zákrok.
24:31
Tomáš Kaláb (JIH) vyloučen na dvě minuty za podražení.
24:18
Bezuškovo nahození ukrývá Sáblík v náručí.
23:57
Šlahař mohl zařídit svému týmu vyrovnání, ale se svou střelou z pravého kruhu počkal a při jeho následném pokusu mu do střely vložil brusli obránce Jihlavy.
23:21
K odraženému kotouči se dostal z mezikruží pálící Fořt, jehož pokus ale skončil bezpečně ve výstroji brankáře Sáblíka.
22:57
Ke střele se opět dostal Kaláb, tentokrát jej vychytal nádherným semaforem Matoušek!
22:19
Vysunutý forčeking opět dělá Havířovu problémy, kotouč získal na modré čáře Kaláb, který nebezpečně pálil na branku. Puk nakonec o pár centimetrů minul svatyni domácích.
21:11
Jergl pálil z první z prostoru před brankou, ale u levé tyče byl přitisknutý Matoušek, který tuto střelu zneškodnil.
20:10
Tentokrát se ihned po úvodním buly dostali do palebné pozice domácí hráči, střela mířila mimo a Sáblík nemusel zasahovat.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:46.
První dějství dopadlo lépe pro Jihlavské, kteří byli v průběhu úvodních dvaceti minut daleko nebezpečnějším celkem. Již v úvodní minutě mohli hosté vést o tři branky a vyložené šance si vytvářeli i v pozdějším stádiu první třetiny. Hráči AZetu mohou těžit z toho, že je to po první třetině pouze 0:1 a stále mohou s tímto zápasem něco udělat.
20:00
18:21
Diviš dostal přihrávku z pravé strany a v situaci 2 na 1 střílel z první. Pokus mu nesedl a branku se mu trefit nepovedlo, což si přesouvající se brankář Matoušek hodně oddechl.
17:58
17:40
Ostrčil vystřelil hned dvakrát z prostoru modré čáry a i když brankáře Sáblíka řádně prověřil, úspěch domácí slavit nemohou.
16:55
Další vyhozený puk Dukly, ani tato přesilovka se AZetu nedaří.
16:29
Chybná přihrávka znamená pro Havířov ztrátu útočného pásma.
15:58
Tomáš Čachotský (JIH) vyloučen na dvě minuty za hákování.
15:41
Pěkná souhra mezi Loskotem a Jiránkem vyústila ve střelu druhého jmenovitého hráče zpoza obránce. Sáblík viděl střelu na poslední chvíli, ale dokázal ji lapačkou vykrýt.
14:10
Jergl dostal možnost pálit na branku z první po křižné přihrávce od svého spoluhráče, ale rána mu příliš nesedla.
12:45
12:40
Domácí unikali do přečíslení 2 na 1, ale nepřesnou přihrávkou se nyní prezentoval Tomáš Fořt, a tak z této akce nakonec nic nebylo.
11:40
AZ se osvobozuje.
11:05
Čachotský ladně zavezl puk do útočné třetiny, zpoza branky jej poslal na kruh Korímovi, jehož bomba proletěla Matouškovou výstroji mimo branku!
10:45
Jakub Šlahař (HAV) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
10:11
Dukla právě vstřelila branku!
Aktivní forčeking se Dukle vyplácí a po zásahu do rozehrávky domácích se k přesné střele k tyči dostal TOMÁŠ HARKABUS.
Asistence: Matěj Zadražil.
09:43
Po úvodní převaze Jihlavy domácí hokejisté srovnávají tempo se soupeřem a místy jsou i herně lepší.
09:08
Před Haasem nyní zívala prázdná branka, jenže havířovský útočník si jí v souboji s obráncem Jihlavy nevšiml a puk ještě přihrával na Sztefka, kterému kotouč přeskočil čepel!
08:22
Dukla kotouč vyhazuje přes všechny čáry, domácí se nemohou usadit v útočné třetině.
07:16
Matěj Zadražil (JIH) vyloučen na dvě minuty za hákování.
06:45
Fořt zasáhl špatnou rozehrávku soupeře a rychle pálil na branku! Sáblík puk vytěsnil špičkou lapačky mimo!
06:15
Mockova rána měla brankové parametry, naštěstí pro domácí však puk zblokoval jeden ze stojících hráčů před brankou. Brankář Matoušek toho nyní nejspíš příliš neviděl.
06:09
04:57
Domácí prožili v obranném pásmu trable, ale daří se jim vyhodit puk ven z pásma. Jihlavští si vyloženější šanci v přesilovce zatím nevytvořili.
04:09
Tomáš Jiránek (HAV) vyloučen na dvě minuty za krosček.
03:40
Jiránek si dobře sjel před branku pro přihrávku, nakonec se však k zakončení nedostal.
01:10
K puku se dostávají po delší době i Havířovští, kteří už stihli brankáře Sáblíka střelecky prověřit.
00:30
Třetí vyložená šance Dukly v úvodním střídání! Tak už to mohlo být s klidem 3:0, domácí mají teď velkou porci štěstí.
00:20
Diviš pálil z první z prostoru mezikruží! Jeho pokus prošel Matouškovi mezi betony a puk se odrazil od tyčky ven!
00:11
Tak jihlavští hokejisté to berou zhurta a ihned po buly se dostal střílející Seman do palebné pozice a kdyby trefil branku, nejspíš by brankáře Matouška překonal!
00:01

AZ Havířov: Matoušek (Daneček) – Bezuška, Lenďák, Krisl "C", Stuchlík, Ostrčil, Foltýn, Bahounek – Tomi, Strapáč, Fořt, Maruna "A", Šlahař, Jakúbek, Haas, Pechanec "A", Sztefek, Růžička, Loskot, Jiránek

HC Dukla Jihlava: Sáblík (Brož) – Kaláb, Korím, Dobrovolný "A", Staněk, Mocek, Šimek, Štebih – Čachotský "C", Seman, Diviš, Březina, Melenovský "A", Jergl, Schejbal, Zadražil, Harkabus

Rozhodčí: Trombík – Novák, Moravec.
HC Dukla Jihlava

11 výher v řadě. Nebýt novoročního utkání s Motorem, zůstala by Jihlava v lednu neporažena. I tak se jedná o úctyhodnou sérii. Svěřenci trenéra Petra Vlka dokázali v tomto úseku porazit Chomutov (3:2p.), Kladno (4:2) nebo Třebíč (6:1). Vítězná série tak katapultovala Duklu na třetí místo v tabulce se ziskem 93 bodů.

Týmovou produktivitu vede podle očekávání Tomáš Čachotský (20+25), v těsném závěsu za ním je Marek Melenovský (18+20) a Michal Důras (12+25). V brance se nejčastěji představoval Lukáš Sáblík, v počtu startů se jako druhý za ním řadí Ondřej Kacetl. Poslední utkání ovšem odchytal David Rittich, který příliš možností v brance Dukly letos nedostal. Uvidíme, koho Jihlava nasadí do brány ve středu v Havířově.
AZ Havířov

Situace Havířova před posledním kolem je následující: AZ má jisté přinejhorším osmé místo v tabulce a za těchto předpokladů by musel o čtvrtfinále play-off bojovat v předkole. Měl by však výhodu v podobě domácího prostředí.

V případě vítězství za tři body nad Jihlavou a prohry Litoměřic v Českých Budějovicích by však svěřenci hlavního lodivoda Danečka mohli postoupit na šestou příčku a dočkali by se krátkého a zaslouženého volna před startem čtvrtfinále. Z šesté příčky by se ve čtvrtfinále mohlo soupeřem pro Havířov stát Kladno, České Budějovice, Třebíč nebo právě Jihlava. Tyto varianty rozsekne 52. kolo.

Na led se vrátí po zranění Tomáš Jiránek a Martin Jakúbek, naopak na marodku byl umístěn David Klimša, který si z posledního utkání odnesl poraněný kotník.
Zdravím všechny příznivce ledního hokeje! Pokud budete sledovat právě tento on-line přenos, rozhodně nebudete litovat. Zápas mezi AZetem Havířov a HC Dukla Jihlava totiž bude v mnoha ohledech specifický a rozdělí oboum týmům konečné umístění po základní části!