S konstatováním, že HC Slovan Ústí nad Labem vyhrává v Dukle poměrem 3:2 po samostatných nájezdech, které skončily 2:1, se s Vámi loučí a zase někdy napočtenou u první české hokejové ligy se těší Tomáš Lysý.
Ústí nad Labem bude v posledním kole také bojovat o lepší umístnění, na osmou Kadaň totiž ztrácí Severočeši z desátého místa pouhé tři body a s devátými Benátkami mají dokonce shodný bodový zisk.
Jihlava tak po jedenácti výhrách prohrála, přesto získala podvanácté v řadě bodový zisk do tabulky. Ten jí posunul na průběžné třetí místo před Motor, navíc se ještě bude jednat o zápasu Kladno – Havlíčkův Brod, do kterého domácí nasadili neoprávněně hráče a hrozí jim tak tříbodový odečet. V tom případě by byla Dukla před posledním kolem na druhé pozici. Tak jako tak, závěrečné kolo první ligy bude extrémně dramatické.
Skončil zápas, který měl všechno. Náboj, góly, velké šance, chyby všech aktérů na ledě, šarvátky, trestná střílení, přesilovky pět na tři. Prostě vše, co náročný divák od hokeje čeká. Jihlava měla v první části velké šance, ale jako jediný se prosadil Jaroslav Roubík. Na začátku druhé třetiny pak v přesilovce zvýšil náskok svého týmu Jan Pohl. Stav 0:2 vydržel až do pětapadesáté minuty, kdy využil Marek Melenovský trestné střílení a o dvě minuty později srovnal Matěj Zadražil. Bitva pokračovala, v poslední minutě měli hosté přesilovku pět na tři. Gól v ní sice dali, ale nebyl uznán pro posunutou branku. V prodloužení se Kaláb při svém návratu na led řítil sám na Volkeho, nicméně v nájezdu jej i kvůli lehkému faulu nejprve nepokořil a puk zasunul do branky až poté, co byla také posunuta. Zápas tak dospěl do nájezdů, ve kterých přinesla rozhodnutí parádní akce Jaroslava Roubíka.
Zatímco Martin Volke děkuje zřejmě dvěma či čtyřem fanouškům Ústí a předvádí parádní rybičku, domácí kotel odměňuje své příznivce potleskem a žádá si "Tu Jihlavskou, naší Duklu", která se obyčejně dává po výhrách domácích.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Slovan Ústí nad Labem. Rozhodující nájezd si připisuje JAROSLAV ROUBÍK.
Jaroslav Roubík si počkal na pohyb Ritticha, který přišel a poté rychlým bekhendem dává rozhodující gól – 1:2.
Jakub Schejbal nepotvrdil pozici nájezdového specialisty a po kličce nezvedl puk nad pravý beton Volkeho.
David Tůma nabral velkou rychlost a vystřelil – do Rittichovy lapačky – 1:1.
Tomáš Harkabus se snažil rozhýbat Volkeho, neúspěšně, a puk k levé tyči nezasunul – 1:1.
Tomáš Kolafa se trefil kolem lapačky Ritticha – 1:1.
Matěj Zadražil překonává Volkeho střelou mezi nohy – 1:0.
Samostatné nájezdy zahájí Dukla Jihlava.
Samostatné nájezdy začínají.
Je to naprosto jasné. Buď Dukla udrží sérii výher a navlékne na tuto šňůru dvanáctý korálek. Pokud se tak nestane, vyhraje Ústí popáté za sebou.
V prodloužení nevyužili hosté téměř minutovou přesilovku. Dukla poté také zahrozila, Kaláb se řítil sám na branku, góla však nedal. Také Zadražil a Seman byli blízko gólu, ale neuspěli.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:59
V závěru ještě zůstal na ledě po tvrdém ataku za brankou ležet jeden z hostí. Po chvíli se zvedá a na led již jede rolba.
64:58
A mohlo být rozhodnuto. Seman se otočkou na pravém kruhu zbavil beka a mířil na rameno Volkeho, který byl pozorný.
64:22
Jakub Zadražil obelstil napravo od branky Grina a pohotově se dostal před Volkeho. Zkusil vystřelit, ale gólman hostí kryje jak jeho střelu, tak následné dvě dorážky.
63:56
Rittich opět rozehrál a ukázal dobrou práci s holí. Před útočnou modrou našel Melenovského, jenž ztečoval puk pro Semana, který však přešel modrou dříve než puk a musí ven z pásma, jinak bude pískán úmyslný ofsajd.
63:30
Za devadesát vteřin začnou na Horáckém zimním stadionu samostatné nájezdy.
62:54
Na druhé straně přejel Tůma poměrně snadno do pásma, jenže jeho akce končí posunutou klecí domácích.
62:37
Zadražil chtěl střílet z první, ale uprostřed útočného pásma netrefil ideálně puk.
62:22
Harkabus si šikovně vybruslil k pravé tyči a zkusil zakončit, ale do jeho průniku vložil hůl Jakub Grin.
61:04
A i druhý vyloučený je na ledě. Kaláb naskočil z trestné lavice a jel sám na branku. No, tady to také "vonělo" nájezdem, domácí bek byl při zakončení lehce faulován, leč tentokrát se pokračuje. Kaláb přesto procpal puk za záda Volkeho, ale až v době, kdy byla posunutá branka. Ani tento gól tak nemůže být uznán.
61:01
Dukla ve čtyřech.
60:40
Hosté svírají trojici hráčů Dukly před Rittichem, ale střela Roubíka nebyla přesná.
60:26
A také nyní se Dukla úspěšně osvobozuje.
60:12
Neúspěšný pokus hostí o zavezení puku do pásma končí vyhozením Koríma.
60:01
Hodně nervozní a kouskovaná třeti třetina končí. Ústí ještě na konci pětapadesáté minuty vedlo, ale poté seknul Marka Melenovského při průniku Tomáš Kolafa a faulovaný následné trestné střílení proměnil. Za dvě minuty již bylo vyrovnáno po trefě Jakuba Zadražila z mezikruží. Hosté si mohli vzít tři body zpátky v poslední minutě, 59 vteřin před koncem byl vyloučen první hráč Dukly a o tři vteřiny další. Gól sice Ústí dalo, ale až v době, kdy byla posunuta branka.
60:00
59:47
Konečně se hraje, David Rittich teď předvedl vskutku famózní věc, když si dovolil i v dvojnásobném oslabení vyhodit puk.
59:46
A hrát se stále nebude, neboť hlasatel dnešního zápasu žádá hlavního pořadatele, aby se dostavil ke střídačkám.
59:46
Svatyně je již tam, kde má být, pevně zachycena na svém místě. Bude se vzahovat ve středním pásmu, ale až po tom, co si sudí Talpa vysvětlí svůj výrok o neuznané brance s trenérem hostí Tomášem Marešem, který je také hodně rozezlen.
59:46
Branka Roda nemůže být uznána, neboť současně s jeho střelou již byla posunutá branka, což se samozřejmě hostím vůbec nelíbí.
59:40
Ústí je stále v obrovském tlaku.
59:20
Dělovku Kolafy zlikvidovala vyrážečka Ritticha.
59:08
Korím těsně nevyhodil puk.
59:04
Po Roubíkově vyhraném buly se mezi kruhy dostal k zakončení Rod, byl však hákován Zdeňkem Čápem (JIH). Obrovská šance pro Ústí nad Labem!

Na vyloučení: 6-4.
59:01
Buly po levici Ritticha.
59:01
Oddechový čas Ústí.
59:01
Ústí bude mít znovu šanci vzít si ztracené tři body zpět. Tomáš Kaláb (JIH) vyhodil puk mimo hřiště a dostává dvě minuty za zdržování hry. Pokud se nemýlím, jedná se o první trest v závěrečné periodě.

Na vyloučení: 5-4
59:00
Do konce základní hrací doby zbývá šedesát sekund.
58:22
Také Dukla ale toho má "plné brejle" a nekomplikuje si situaci. Puk z mezikruží posílá do středního pásma.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:29
Domácí opět okupují prostor před brankou Volkeho, ale tentokrát se Ústeční úspěšně ubránili a mají puk na svých holích i přesto, že Harkabus málem kus černé pryže získal na modré.
56:54
Dukla právě vstřelila branku!
Je to tak. MATĚJ ZADRAŽIL stál přesně tam, kde stát měl, a střelou z mezikruží nedal gólmanu Martinu Volkemu šanci. Asistence: Aleš Jergl, Richard Diviš.
56:47
Po delším čase se probouzejí také jihlavští fanoušci. Dotlačí svůj tým za vyrovnáním?
56:46
Hosté posouvají kotouč znovu na zakázané uvolnění.
56:15
Melenovský byl blízko k vyrovnání, když před brankou Volkeho dorážel puk bekhendem. Neúspěšně. Poté se neprosadil ani střelou z mezikruží Filip Seman.
55:48
Semanovu ránu z buly lapí Volke.
55:28
Domácí se znovu drali před Volkeho, tentokrát si ale obrana Ústí vše pohlídala.
54:50
MAREK MELENOVSKÝ to udělal jako zkušený mazák. Mezi kruhy téměř zastavil a poté poslal puk mezi pravý beton a vyrážečku Martina Volkeho. Gól z trestného střílení.
54:50
Marek Melenovský se na útočné modré jal puku, když jej seknul Tomáš Kolafa (UNL) – trestné střílení.
54:20
Tůma posouval puk po rychlém brejku před branku na Roubíka, který tentokrát minul kotouč a vůbec nezakončil. To nebyla vůbec špatná šance hostí.
54:11
Jihlava získala prostor před brankou po tom, co žabičkové nahození Koríma skončilo v lapačce Volkeho.
53:50
Do zakončení se u pravého kruhu dostal Jakub Suchan. Devatenáctiletý hráč hostí si ale na Ritticha nepřišel.
53:33
Po vyhraném buly posílají hosté puk znovu do středního pásma, stejně tak jako nyní.
53:26
Hra hostů světí prostředky. Hlavně si nic zbytečně nekomplikovat, další zakázané uvolnění. Ústí je velice blízko třem bodům.
52:26
Zakázané uvolnění Ústí nad Labem.
51:25
Jergl se se štěstím dostal před modrou a následně poslal kotouč před branku, kde viděl najíždějícího Melenovského. Viděl správně, ale zkušený domácí útočník zblízka znovu nevyzrál na Volkeho.
50:17
Ondřej Malec si vybruslil od modré do prostoru mezi kruhy a zakončil. Ne však tak, jak by si přál – míjí pravou tyčku Volkeho.
49:40
Jihlava držela prostor za brankou soupeře. Harkabus se snažil nejprve povyjet zpoza branky k pravé tyči Volkeho a zakončit, což se mu nepodařilo, tak přihrál na druhou stranu pro Zadražila, kterému skákavý puk minul hůl.
48:59
David Tůma se prodral přes jednoho hráče a zakončil z prostoru mezi kruhy. Skrytá střela nadělala Rittichovi menší potíže, gólman Dukly ale zlikvidoval puk nadvakrát.
48:19
Hosté hrají chytře, drží si střední pásmo, popř. obrannou modrou a v sebemenším náznaku ohrožení odpalují puky k Rittichovi.
47:49
Dvanáct minut a jedenáct sekund chybí Ústí k tomu, aby přerušilo vítěznou sérii Dukly, čítající 11 po sobě vyhraných duelů.
47:27
Seman našel mezi kruhy Mocka, který si chvilku počkal se střelou, jenže právě v té chvilce mu do střely vložil hůl Jakub Pořický.
47:07
Hra je opět přerušena, tentokrát pro sražení puku do ochranné sítě.
45:01
Její akce je však zastavena ofsajdem.
44:43
Ústí bojuje o puk za brankou Ritticha a poté i u střídačky Dukly. Ze souboje ale odchází jako vítěz Dukla.
44:11
Na druhé straně se mezi kruhy dostal do zakončení Tomáš Vávra, nicméně si vylámal zuby na Rittichovi.
43:28
Dukle dnes není přáno. Puk se odrazil před branku k Semanovi, jenž to kotouče plácl bekhendem, ale ani nyní si nepřišel na Volkeho, který předvedl dobrý zákrok.
42:59
Filip Seman napřáhl z vrcholu pravého kruhu a puk nadvakrát zneškodnil Martin Volke.
42:18
Zakázané uvolnění Dukly.
40:54
Pokud však Jihlava nebude využívat takové šance jako nyní, nemůže si na poněkud rozmanitý styl rozhodování sudího stěžovat. Dobrovolný našel mezi kruhy Melenovského, který tváří v tvář gólmanovi mířil po ledě k jeho pravé tyčce, kde byl připraven beton hostujícího brankáře.
40:01
Při odchodu do šaten musí rozhodčím pomáhat pořadatelská služba. Fanoušci jsou hodně frustrováni, zejména posledním zákrokem na Čápa. No, sudí mohou být rádi, že z dané situace nepadl gól...
40:00
39:58
Čáp měl před svojí brankou puk a snažil se udělat kličku zřejmě Hanzlovi, který jej trefil soubojem koleno na koleno. Nejproduktivnější domácí bek zůstal ležet na zemi, rozhodčí nechal pokračovat hru a Hanzl sám před Rittichem netrefil puk.
39:07
Hra se stěhuje před Ritticha, píská se zakázané uvolnění Dukly.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:54
Jihlava již hraje v pěti hráčích v poli.
38:51
Neechybělo moc a Čáp málem vysklil s Mertou plexisklo.
38:28
Hra je přerušena, jeden z hostů totiž zahrál vysokou holí a bude se vhazovat ve středním pásmu.
38:18
Hosté stále drží čtveřici červenožlutých před jejím gólmanem. To je hodně náročné pro domácí hokejisty. K další střele se ale Ústí nedostává.
37:43
Nyní už jsou ústečtí hokejisté před Rittichem. Střelu Kolafy od modré se pokoušel tečovat Roubík, avšak neúspěšně.
37:17
Dukla se hned po buly osvobozuje a Ondřej Malec svým napadáním nadělal spoustu problémů hostům při jejich rozehrávce.
36:54
Pořický posílal puk mezi kruhy na Vávru, jemuž kotouč sjel z hole, pravděpodobně i proto, že jej sekl Martin Kuřítko (JIH). Jihlavský bijec jde na dvě minuty na trestnou lavici.

Na vyloučení: 4-4.
36:32
Hra je přerušena, protože Kuřítko přihrál ve středním pásmu na Zadražila rukou.
36:19
Hned po buly po pravici Volkeho vypálil Zadražil, gólman hostí opět lapí.
35:58
Březina si vybruslil na pravý kruh a pokoušel se vystřelit nad vyrážečku Volkeho. Neúspěšně, gólman hostí právě touto částí výstroje jeho střelu zneškodnil.
35:36
Nyní zůstal za brankou Dukly ležet Kloz, který inkasoval tvrdý direkt. Hraje se také dále. Některé zákroky jsou hodně na hraně a nevylučuje se, některé se naopak zdají být čisté a hráč je poslán za katr.
35:17
Hosté bojují o puk za brankou Ritticha, nakonec neúspěšně.
34:20
V plném počtu hraje i domácí Dukla a nechybělo moc, aby šli domácí opět do přesilovky, když byl Zadražil na hranici únosnosti podražen bekem hostí.
33:39
Přetlačovanou na obranné modré Dukly zvládli lépe domácí a vyhazují puk.
33:03
Ústí nad Labem hraje v plném počtu a začíná jeho zkrácená, téměř osmdesátivteřinová přesilovka pět na čtyři.
32:20
Síly na ledě se srovnají, jelikož Richard Diviš dostává dvě minuty za sekání.

Na vyloučení: 3-4.
31:53
Další střelu domácích vyrazil Volke na hůl Richarda Diviše, který z pravého kruhu trefil levou tyčku.
31:45
Harkabus si najel k pravé tyči Volkeho a z úhlu vyzkoušel jeho pozornost. Branku netrefil, následně sudí trošku necitelně přerušuje hru.
31:29
Dukla za brankou vybojovala puk a Seman podél lajny posílal kotouč na spoluhráče, ten se ale zastavil o sudího. Na modré potom vznikl další souboj o puk, ale kotouč již přešel čáru.
31:09
Nahození Kalába od modré viděl Volke a má puk někde v zástěře.
31:03
Na trestnou lavici míří Jakub Grin (UNL), který dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

Na vyloučení: 2-4.
30:41
Jergl našel mezi kruhy Zadražila, který si připravil puk ke střele, aby jeho ránu zblokoval bek hostí.
30:00
Polovina zápasu je za námi a ač se Jihlava tlačí před branku, stále se jí nedaří skórovat. Puky létají všude kolem Volkeho branky nebo je likviduje hostující gólman.
29:17
Seman našel po rychlém protiútoku parádním pasem Březinu, který na pravém kruhu střílel z první, navíc před ním ještě jel Melenovský a Volke tak vůbec neviděl kotouč. Mladý jihlavský hráč ale opět netrefil branku.
28:44
Březina hledal pasem od modré mezi kruhy Semana, jenže přihrávka byla o něco pomalejší a šla útočníkovi Dukly na paty.
28:33
Pokus od modré v podání Koríma se odrazil od brusle jihlavského hráče do ochranné sítě.
28:04
A Aleš Jergl se nyní neprosadil ani z dorážky, kdy před ním zývala prázdná branka. Je třeba říci, že Volke samozřejmě chytá dobře, ale v určitých okamžicích má i kousek toho potřebného štěstí.
27:54
V situaci Dukly tři na jednoho se mezi kruhy dostal ke střele Jergl, ale trefil pouze padajícího Poulíčka.
27:44
Střelu Hanzla sice Rittich neudržel, ale následně se doslova střemhlavým skokem vrhnul po neposedném puku.
26:47
David Merta posílal zpoza branky puk před Ritticha a nechybělo moc, aby si Čáp srazil kotouč do vlastní klece. Gólman Dukly si musel připsat úspěšný zákrok.
26:04
Hosté jeden z krizových momentů dnešního zápasu přestáli a hrají v plném počtu.
25:42
Dukla se nepřesnou kombinací sama vyhnala z útočného pásma.
25:24
Hosté jsou ve čtyřech.
25:22
Vhazovat se bude poblíž obranné modré Jihlavy.
25:19
Pohl si při vyhození puku ublížíl a leží v levém rohu za svojí svatyní. Poslední dvě sekundy z přesilovky Dukly pět na tři.
25:11
Dukla svírala svého soka před brankou. Čápovu další střelu z pravého kruhu se snažil tečovat Seman, leč neúspěšně. Volke má znovu puk ve své moci.
24:45
Čáp táhlou střelou z vrcholu pravého kruhu těsně minul pravou tyčku branky Volkeho.
24:39
Pumelici Kalába od modré viděl Volke, puk nikdo netečoval a gólman hostí tak má kus černé gumy jistě ve své moci.
24:24
Dukla je již před brankou Volkeho a kombinuje.
24:10
Ústí se hned po buly osvobozuje.
24:04
Jihlavě se naskýtá velká možnost na snížení, bude totiž hrát 80 vteřin přesilovku pět na tři. David Merta (UNL) je vyloučen za podražení.

Na vyloučení: 2-3.
23:49
Jihlava nepřesně rozehrála a bude z toho zakázané uvolnění.
23:34
Hosté se osvobozují, Čápovu nahrávku zachytil napadající hráč Ústí.
23:24
Jakub Suchan (UNL) odjíždí na trestnou lavici také za vysokou hůl. Jeho zákrok by se dal přirovnat k vysoké holi Diviše, která následovala před malou chvílí. No, nevím nevím.

Na vyloučení: 2-2.
22:34
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Hosté přesilovou hru využívají během osmi sekund. Severočeši vyhráli buly, od modré vystřelil JAN POHL a jeho pokus zaplul za záda Ritticha, který měl před sebou val těl a puk příliš neviděl. Asistence: Tomáš Kolafa, David Tůma.
22:26
Dle mínění sudích kousek za domácí obrannou modrou fauloval Richard Diviš (JIH) Jana Kloze. No, útočník hostí šel ochotně k zemi, nicméně hráč je zodpovědný za svojí hokejku.

Na vyloučení: 2-1.
21:55
Jihlava se dostala do přečíslení tři na tři, ve kterém vypálil z levého kruhu Zadražil. Jeho střelu, skrytou za beka, však Volke vyrazil.
21:35
Dukle se podařilo zavézt puk před Volkeho, vzahovat se bude po levici gólmana Ústí.
21:00
Kaláb ve středním pásmu obětavým zákrokem zastavil přihrávku na neobsazeného Kloze, který by v opačném případě postupoval na Ritticha.
20:16
Úvodní část začíná zakázaným uvolněním Dukly.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:21.
Prvních dvacet minut je u konce. Jihlava byla první třetinu aktivnější, ale ve vedení jsou Slovanisté. Jaroslav Roubík totiž svojí první šanci ještě nevyužil, aby zanedlouho sklepl za záda Ritticha střelu Roda od modré. Dukla měla hodně šancí, několikrát puk doslova skákal před brankou Volkeho, ale Dukla nevyužila ani jednu z několika příležitostí. V závěru pak mohl navýšit vedení svého týmu Kloz, kterého vychytal Rittich.
20:00
19:58
Nakonec ale hosté ještě jednou zaútočili a u své pravé tyče se musel vyznamenat Rittich, jenž zneškondil střelu Jana Kloze.
19:40
Harkabus napadá rozehrávku Ústí, které tak nepřešlo svojí obrannou modrou.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:55
Čároví rozhodčí nakonec svůj omyl přiznávají a bude se vzahovat ve středním pásmu.
18:55
Zakázané uvolnění Dukly, což se tedy vůbec nelíbí střídačce domácích.
18:37
Jakub Pořický doslova přimáčknul u střídačky Ústí na mantinel Richarda Diviše, který se jen těžko sbírá z ledu. Už předtím byly k vidění dva zákroky na hraně, sledujeme hodně tvrdou půlminutovku.
17:59
Dukla se dostává poměrně krkolomě před branku soupeře, nakonec se jí to však povedlo a kombinuje před brankou Volkeho.
17:01
16:53
Pan Talpa je již na nohou a pomalu odjíždí k trestné lavici, kde bude ještě lehce ošetřován. Za aplausu diváků se bude pokračovat. No, hlavnímu sudímu tedy nezávidím, tohle bych nepřál žádnému muži.
16:53
Auuu, to muselo bolet. Martin Vágner trefil při vyhození puku hlavního sudího Michala Talpu a vypadá to, že puk mířil do choulostivých míst.
16:47
Hosté hrají v plném počtu.
16:13
Dobrovolný zachytil na modré vyhozený puk, sklepnul si jej mezi kruhy a vystřelil, ale trefil jen clonícího hráče před sebou.
15:37
Jihlava se zatím neusadila před brankou Volkeho, Ústí se bez potíží brání.
15:00
Hosté se osvobozují.
14:47
Jakub Grin (UNL) dostává dvě minuty za hákování. Vteřinu před tím nezametl jeden z domácích hráčů pas spoluhráče u levé tyče Volkeho, stačilo jen nastavit hůl, pod kterou však puk projel.
14:30
Dukla si zahraje přesilovku, pravice sudího je nahoře.
14:11
Šimkovo nahození od modré tečoval Zadražil k levé tyči Volkeho, kde puk našla lapačka gólmana hostí.
13:27
Seman se dostal před branou hostí k dorážce, kterou zblokovali hráči hostů. Ústí je nyní pod velkým tlakem, ale pětice hráčů v modrém bojuje a doslova padá do střel.
12:55
Volke už ležel na ledové ploše, ale Diviš jej z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat. Nyní měl gólman Ústí štěstí, že Diviš nemířil výše.
12:35
Po Dobrovolného pasu podél modré vystřelil z první Čáp, ale mířil těsně vedle a poté Diviš zblízka nepřekonal Volkeho, který v leže zachránil svůj tým.
12:11
Tomáš Rod se nebojácně prodíral ze středního pásma před branku Dukly, ale kousek za modrou mu urazil puk Mocek.
11:39
Domácí se zatím nemohou dostat k vážnějšímu ohrožení branky hostí, ač jsou v této části hry o něco málo aktivnější.
10:56
Hra se stěhuje před Volkeho, je totiž pískán úmyslný ofsajd hostí.
10:23
Malec se z levé strany řítil na Volkeho a snažil se mu posunout puk mezi nohy. Gólman hostí včas sklapnul svoje betony.
10:03
Harkabus hledal před brankou najíždějícího Kuřítka, který těsně nezasáhl puk.
09:33
Nyní už David Rittich nemohl dělat vůbec nic. Jestliže JAROSLAV ROUBÍK před malou chvílí gól nedal, nyní si již šestatřicátou trefu v sezoně připisuje. Rod střílel od modré a hostující snajpr tečoval puk před bezmocným gólmanem do sítě. Asistence: Tomáš Rod, Ondřej Smetana.
09:27
Trma vrma před brankou Dukly. Jakub Suchan si našel před brankou puk a hned jej poslal na branku. Rittich toho moc neviděl, ale puk na poslední chvíli zastavil.
09:08
Po pasu Kolafy od modré se ke střele z pravého kruhu dostal Martin Hanzl. David Rittich má opět puk ve své moci.
08:45
Harkabus to zkusil hned z buly a důrazný Zadražil před brankou opět zaměstnal Volkeho. Další buly po pravici gólmana Ústí.
08:40
Filip Seman obkroužil branku a snažil se zasunout puk k pravé tyči Volkeho, kam však natáhl gólman hostí svůj pravý beton.
07:51
Kde se vzal, tu se vzal, na pravém kruhu v blízkosti branky se k puku dostal Roubík. Svůj šestatřicátý gól v sezoně však nepřidal, trefil hokejku domácího gólmana.
06:47
Harkabus vystřelil z vrcholu levého kruhu. Volke vyrazil kotouč jen před sebe, kde chyběl Matěji Zadražilovi k dorážce zhruba metr. Dobrá práce obránců Ústí, kteří odstavili útočníka Dukly, jenž ještě nedávno hrál za karlovarskou juniorku v Malaďožce.
06:16
Volke si vybruslil z branky proti nahození Čápa a raději přerušuje hru.
05:45
Marek Melenovský stál u pravé tyče Volkeho, kam se odrazil puk po střele Dobrovolného. Domácí útočník a v nejlepší střelec současného "zdravého" týmu Dukly z úhlu branku netrefil.
05:20
Dukla přesilovou hru bez potíží přestála a hraje v pěti.
05:10
Nyní zblokoval Korím pas na Kloze a ze středového kruhu jej ihned odpálil směrem k Volkemu.
04:49
Kaláb sebral nahození hostí a puk vyhodil přes všechny čáry. Hostům se přesilová hra vůbec nedaří.
04:10
Ani napotřetí se Ústí vážněji neusadilo před Rittichem, protože Dukla se mezi kruhy zmocnila puku a znovu jej vyhazuje.
03:55
Další úspěšné vyhození Dukly, tentokrát zásluhou Čápa.
03:27
Dukla se hned po buly osvobozuje.
03:20
Jakub Schejbal sekl při úniku Tomáše Roda, který se nacpal k levé tyči Ritticha. Gólman Dukly podržel nyní svůj tým od vedení hostí.

Na vyloučení: 1-0.
03:06
Důrazný Korím sebral puk na útočné modré Poříckému. U puku ale Dukla nezůstala dlouho.
01:54
A Dukla to zkusila ještě jednou, Mockova rána ze středu útočného pásma skončila vedle.
01:49
Dukla měla první velkou šanci. Po nepřehledné situaci před brankou se o dorážku pokusil Kuřítko, který zblízka neprocpal puk přes val těl, stejně tak jako dorážející Harkabus.
00:39
První útok hostí táhl Kolafa, ale pouze nahodil puk za branku Dukly.
00:01
Duklu přivádí na ledovou plochu gólman David Rittich, který se dnes staví do brankoviště domácích. Za Ústí je připraven Martin Volke.
Hostující ekipa v tmavě modrých dresech právě nastupuje na hrací plochu.

HC Dukla Jihlava: Rittich (Sáblik) – Mocek, Korím, Dobrovolný, Kaláb, Šimek, Čáp, Schejbal – Diviš, Březina, Kuřítko, Seman, Jergl, Melenovský, Harkabus, Zadražil, Malec

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Petrásek) – Smetana, Vágner, Pohl, Vaněk, Kolafa, Grin – Gengel, Vávra, Tůma, Rod, Poulíček, Pořický, Hanzl, Kloz, Roubík, Baránek, Merta, Suchan

Rozhodčí: Michal Talpa – Lukáš Rampír, Martin Kreuzer.
V dresech soupeře:
V obou týmech je jeden hráč, který delší čas působil i na straně dnešního soupeře. Za domácí Duklu je to gólman Lukáš Sáblík, a to v sezonách 2003-04 – 2005-06. Jihlavský dres naopak oblékal současný obránce Ústí Tomáš Kolafa, který s Duklou zažil v roce 2003-04 postup do extraligy a poté ještě nastupoval za červenožluté v sezoně 2007-08 a 2011-12 – 2012-13.
Nicméně situace na čele tabulky se dost možná vyrovná. Kladno sice v zápase 49. kola vyhrálo nad Havlíčkovým Brodem 4:1, jenže do utkání neoprávněně nasadilo juniora Machače, který neměl zaregistrovanou platnou smlouvu. Celý případ se sice ještě bude řešit, ale pravděpodobně by měla následovat kontumace ve prospěch Havlíčkova Brodu, což by znamenalo, že Kladnu budou odečteny 3 body a situace na druhém až čtvrtém místě by byla shodná – Kladno, České Budějovice i Jihlava by měli po 92 bodech.
Zajímavost z obou celků:

HC Dukla Jihlava – série bez porážky
Výhrou v Benátkách nad Jizerou navlékla Jihlava na šňůru vítězství již jedenáctý korálek. Série je to vskutku skvostná a – pokud pomineme dobu, kdy Dukla brala titul za titulem – blíží se vyrovnání rekordu ze závěru sezony 2000-01, kdy červenožlutí nenašli přemožitele ve 14 po sobě jdoucích zápasech, ve kterých pouze jednou remizovali (tehdy ještě byly povoleny remízy). Pokud budeme brát série pouze s výhrou, tak v ročníku 1981-82 vyhrála Dukla nejprve dvanáct a poté 14 po sobě jdoucích duelů.

HC Slovan Ústí nad Labem – fantom Roubík
Je až neskutečné, co tento sedmatřicetiletý hokejista dokáže. Nejenže se Jaroslav Roubík rok co rok drží na špici kanadského bodování či tabulky střelců celé ligy, ale letos je dokonce lídrem tabulky střelců. Ústecký patriot letos nastoupil ke všem zápasům svého týmu v základní části a během 50 duelů zamířil do černého přesně pětatřicetkrát. Jaroslav Roubík je také jediným hráčem, který v kanadském bodování dokáže jakž takž držet krok s českobudějovickou dvojkou Nouza – Straka. Naposledy v sezoně 2009-10 se Jaroslavu Roubíkovi "přihodilo", aby nepřekročil hranici 30 gólů v sezoně. Tehdy si připsal pětadvacet přesných zásahů.
HC Slovan Ústí nad Labem
Také Severočeši prožívají velmi vydařený závěr sezony. Pokud Jihlava nastoupila v minulém zápase proti Benátkám, které vyhráli poslední čtyři zápasy, tak Ústí má naprosto stejnou bilanci. Poslední čtyři duely – dvanáct bodů. Navíc se sluší přidat, že v posledních sedmi zápasech padlo Ústí jen na ledě Chomutova, a to ještě těsně 1:2. Slovan navíc může hrát v naprosté pohodě, díky posledním úspěchům si zajistil pozici v první desítce a předkolo jej nemine. Ba co víc, Ústí může bojovat ještě o deváté či osmé místo. Ale hůře jak na desáté pozici skončit Severočeši nemohou.

HC Dukla Jihlava
Doslova snový závěr základní části zažívají červenožlutí. Po prvním zápase v roce 2015, kdy Dukla podlehla doma Českým Budějovicím 1:4, asi ani její nejoptimističtější fanoušek nečekal, že v následujících jedenácti zápasech nebudou Jihlavští poraženi. Ale je tomu opravdu tak. Dukla se nastartovala zápasem v Prostějově, kdy z 3:0 otočila ve druhé třetině na 4:3 a od té doby pouze vítězí. V posledních jedenácti zápasech ztratili červenožlutí jen 3 body, když s Chomutovem a s Havlíčkovým Brodem vyhráli po prodloužení a v posledním kole zdolali Benátky na jejich ledě na nájezdy. Jihlava je v tabulce čtvrtá a stále ještě bojuje o vyšší pozice. S třetím Motorem má stejně bodů, ale horší vzájemný zápas. Na druhé Kladno pak ztrácí celek z Vysočiny tři body.

Poslední zápasy Dukly:
Benátky – Dukla 2:3 sn.
Dukla – Most 5:0.
Kadaň – Dukla 2:3.
Kladno – Dukla 2:3
Šumperk – Dukla 2:5.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u předposledního zápasu základní části 1. hokejové ligy ČR. V jednapadesátém kole se proti sobě představí dva týmy, které v poslední době šlapou jak dobře namazaný stroj – jedenáctkrát za sebou vítězná Dukla Jihlava poměří síly s Ústím nad Labem, které vyhrálo poslední čtyři zápasy. Napínavý duel startuje v 17:30, kdy bude na Horáckém zimním stadionu vhozeno úvodní buly.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.