Podruhé v řadě udrželi kladenští Rytíři čisté konto. Celkově neinkasovali Středočeši již 177 minut a 26 sekund. Budějovičtí naopak po výhře nad Šumperkem prohrávají a na Kladno mají už jen dvoubodový náskok.
60:00
59:00
Rozeběhla se poslední minuta, nebojím se říci, že celého zápasu.
58:09
57:42
Kaberleho nahození proletělo pásmem a vyletělo ven.
57:11
Vráblík přes hokejku kladenského hráče vyhodil kotouč mezi střídačky.
56:47
Stach střílel do prázdné branky, ale obránce Škopek padl do jeho rány a zabránil jistému gólu.
56:09
Martin Semrád (CEB) dostává dvě minuty za hákování.
56:07
Jaroměřského střela pořádně protáhla Gábu.
55:56
Rytíři mají další ponechanou výhodu.
54:46
Straka nabil na modrou Suchánkovi, jehož tvrdou ránu zneškodnil Lukáš.
52:57
Kladno právě vstřelilo branku!
Eberle ze vzduchu zpracoval přihrávku, bekhendem naservíroval puk před branku a TOMÁŠ PITULE měl poměrně snadnou úlohu. Prázdnou branku trefil bez obtíží. Asistence: Jan Eberle, David Růžička.
52:38
Růžička se položil do pokusu Nouzy a srazil jej vysoko nad branku.
51:58
Pajič zakončoval rychle, ale trefil jen bránícího Kaberleho.
51:22
Boháč patří mezi nejaktivnější hráče Budějovic a také teď měl šanci. Přes Lukášův beton ale neuspěl.
50:39
Marek, který se vrátil z trestné, provětral zblízka Lukáše.
50:13
Teď už jsou v plném počtu a Nouza se vydal dopředu.
49:59
Hosté měli možnost vyhodit, ale přes Tenkráta se k tomu nedostali.
49:05
Rudovský napřáhl na modré a jeho rána rozezvučela tyč.
48:54
Horna ještě hledal před brankou Eberleho, ale na něj puk neprošel.
48:10
Ladislav Marek (CEB) dostává dvě minuty za podražení.
48:06
Zeman se zbavil dvou napadajících na modré. Jeho střela ovšem pro Gábu nebyla nebezpečím.
47:38
Kotouč vedle kladenské branky se snažil do ní dopravit Boháč. Lukášův beton ale nepřehodil.
46:46
Růžička si najel mezi kruhy na nahrávku. V krkolomné pozici namířil puk přímo do Gáby.
46:26
Z míry je nevyvedl ani napadající Švihálek.
45:47
Domácí fanoušci už se náramně baví. Stejně tak hokejisté na ledě, kteří si více dovolují.
44:34
Po Nouzově střele nabral kotouč zajímavý odraz. Lukáš se v brance měl co ohánět, ale puk nakonec skončil mimo branku.
44:22
Domácí zahráli vysokou holí, vhazovat se bude u nich v pásmu.
43:40
Aby z toho ještě nebyl debakl pro Budějovice. DAVID STACH se prohnal po pravé straně a svou střelu z nápřahu umístil přesně mezi betony brankáře. Asistence: Petr Tenkrát.
43:15
Hořava na druhé straně hřiště zavezl puk do pásma a našel mezi kruhy trestuhodně volného JANA EBERLEHO. Ten si kotouč zpracoval a poslal jej nad lapačku Gáby. Asistence: Miloslav Hořava.
42:52
Nouza mohl potrestat váhajícího Hořavu. Puk se po jejich souboji odrazil jen do rohu.
42:03
Pajič navedl puk do útočného pásma, ale rychle o něj v souboji s Kaberlem přišel.
41:28
Do akce se nyní zapojila střídačka hostů, od které se puk odrazil. Vhazovat se tedy bude před Gábou.
40:58
Pitule zadovkou zpoza branky našel Hořavu, který sám před Gábou minul branku.
40:01
Druhá třetina končí stejným výsledkem jako ta první. Rytíři se prosadili až ke konci periody, když nahození Růžičky tečoval Kindl. Hosté ve druhé třetiny nebyli tolik aktivní a v poslední dvacetiminutovce potřebují zabrat.
40:00
39:23
Vaniš dobrzdil do Lukáše, ale domácímu gólmanovi se hned omluvil.
38:32
Kindl je stále při chuti. Jeho střela od mantinelu prověřila Gábu.
36:51
Jak "snadné" je občas vstřelit branku. Růžička od modré neměl jinou možnost, tak nahodil puk před branku, kde jej do protipohybu Gáby tečoval DENIS KINDL. Ten se tak prosadil potřetí ve třetím duelu za Kladno. Asistence: David Růžička.
36:15
Stach se dostal k puku, vyhnul se padajícímu obránci, ale jeho ne příliš razantní střela skončila na Gábových betonech.
35:33
Klouček nevyhodil puk zrovna přesvědčivě, ale hosté se k dorážce nedostali.
34:16
Gába snad poprvé v utkání předvedl nejistý zákrok, když nezkrotil střelu Lukáče. Dorážející Horna mu ovšem vrátil puk do betonů.
33:44
Kindl si šikovně vypracoval střeleckou pozici. Z kruhu prověřil Gábovu lapačku.
33:03
Podobná situace se konala také na druhé straně, kdy hosté vyhodili puk přes hokejku jednoho z domácích hráčů.
32:30
Zeman poslal puk o mantinel do ochranné sítě a vhazovat se tak bude před brankou domácího týmu.
32:08
Rytíři ostřelují branku soupeře téměř z každé možné pozice.
31:35
Hořava si hledal střeleckou pozici a z jeho práce těžil Pitule, který z mezikruží poslal kotouč těsně vedle.
31:14
Pitule z otočky poslal puk na Gábu. Budějovický brankář kotouč chvíli hledal, ale našel jej včas.
30:56
Růžička s Bahenským sice udrželi modrou čáru, ale obehnali puk kolem mantinelu, kde jej sebrali Jihočeši a vyhodili.
30:01
Rudovský málem vystihl rozehrávku Budějovic. Puk mu ale od hokejky odskočil a domácí útočník se tak nemohl vydat vstříc brance soupeře.
29:10
Také Pitule je již na ledě a po delší době se hraje zase pět na pět.
28:42
Kladenští soupeře drží v rohu a Budějovice se nemohou vymanit.
28:10
Punčochář na ledě, začíná zkrácená přesilovka Motoru.
27:44
Pajič vystřelil přes bránícího Lukáče. Kladenský brankář jeho pokus zneškodnil.
27:05
Chmelíř vyslal ukryté nahození od modré, na které Lukáš opožděně zareagoval. Puk ale vyrazil.
27:00
Současně vyloučení Suchánek s Redlichem jsou na ledě. Na trestnou ale míří další hráč. Dvě minuty za hákování dostává Tomáš Pitule (KLA).
26:45
A se stejnou střelou neuspěl ani Tomáš Horna.
26:26
Dragoun střelou ze strany Gábu nepřekvapil.
26:05
Petr Punčochář (CEB) dostává dvouminutový trest za hákování. Přesilovka čtyři na tři.
25:41
Hosté však akci dohráli a Lukáš musel utěsnit prostor na bližší tyči.
25:31
Růžička zastavil pas na Roba, který byl sám před Lukášem.
24:53
Tomáš Redlich (KLA) dotíral na Gábu, který puk neměl pod kontrolou. Kladenský útočník dostal dvě minuty, ale stejně tak budějovický obránce Jakub Suchánek (CEB), který domácímu forvardovi sundal helmu hokejkou.
24:23
Další zakázané uvolnění Motoru. Hosté se prozatím nemohou ve druhé části dostat do tempa.
23:56
Bahenský vypustil od mantinelu pomalou střelu, ale Gába se musel ohnat lapačkou.
23:37
Problém "Gábova brusle" vyřešen, hostující brankář se vrací mezi tyče.
23:30
Pitule dával puk do jízdy Eberlemu, který ale nebyl v rychlosti, takže měl k puku dál než bránící hráč.
22:55
Klouček vystihl nahrávku hostů, ale sám nedokázal založit konstruktivní útok.
22:32
Kaberle ještě před červenou napálil puk, ale trefil se přímo na Bláhu.
22:06
Do střely Roba vložil hokejku bránící Lukáč a kotouč skončil vysoko v ochranné síti.
21:47
Budějovičtí nezvládli poměrně triviální rozehrávku, která nakonec vedla k zakázanému uvolnění.
21:09
Bláha se lehce rozcvičil a už čelí ofenzivním akcím Kladna, zatímco Gábovi kustod dotahuje brusli na střídačce.
20:29
Gábovi zůstala hokejka pod nohama a nůž na levé brusli nejspíš povolil. Na chvíli bude muset do branky náhradník Bláha.
20:01
Více událostí v první třetině k vidění nebude. Rozhodně jde vidět, že se utkaly dva celky, které jsou na tom v tabulce dobře. Utkání má na prvoligové poměry velmi dobrou úroveň a po první třetině jsou o něco šťastnější domácí.
20:00
19:16
A domácí spálili obrovskou šanci. Tenkrát před brankou sice puk trefil špatně, jenže kotouč se dostal před volného Bahenského. Host ze Sparty měl před sebou téměř odkrytou brankou, ale půlkruhem poslal touš mimo.
19:10
Hosté vyhodili puk přes všechny čáry, hra se po delším úseku hry přesune před jejich branku.
18:27
Dragoun prohrál souboj na útočné modré a hosté vyrazili do přečíslení, které nebezpečně zakončil Boháč. Lukášovi byl ale příliš blízko.
17:52
Nouza byl chvíli sám před Lukášem a dostal se k odraženému puku. Poskakující kotouč nakonec do bezpečí upálil Růžička.
17:21
Zatímco Jaroměřský je ošetřován na střídačce, hra pokračuje a Tenkrát je zpátky na ledě.
16:47
Po souboji zůstal před brankou ležet Jaroměřský. Sudí hru přerušil a s domácím obráncem to nevypadá dobře. Jedná se o problémy s rukou.
16:33
Budějovice jsou zpět před kladenským brankářem.
15:56
Strnad dostal puk těsně za modrou a Středočeši dostali možnost vystřídat.
15:32
Vráblík se napřáhl od modré. Lukáš vyrazil puk do rohu.
15:21
První přesilovou hru si vyzkouší také hosté. Dvě minuty za hákování dostává Petr Tenkrát (KLA).
15:05
Hořava zkusil střelu přes obránce, ale trefil jen jeho chrániče.
14:25
Po zaváhání Zemana se k bekhendovému zakončení dostal Rob. Mířil na bližší tyč, ale nepřesně.
13:59
Lukáš neudržel nahození Straky a s následným nahozením Prokeše měl problémy.
13:10
Už ve hře pět na pět si oba spolupráci v opačném gardu zopakovali. Hostující obrana zasáhla na poslední chvíli.
12:50
Horna hledal před brankou Eberleho, přihrávku na něj výborně zastavil Punčochář.
12:05
A následně si vynutili chybu Tenkráta, oba celky střídají.
11:46
Ne na dlouho, Budějovičtí dostávají puk do středního pásma.
11:26
Stach zavařil Tenkrátovi, který však na minimálním prostoru pásmo pro Kladno udržel.
10:54
A ti se provinili faulem. Dvě minuty za sekání dostává Radek Prokeš (CEB).
10:45
Kaberle si v rohu poradil s napadajícími protihráči.
10:03
Jejich snažení zastavuje po nahození Žovince odpískaný ofsajd.
09:49
Lukáš zakryl volný kotouč u tyčky, Budějovičtí se snaží o rychlou odpověď.
09:03
První oslabení Motor přečkal.
08:37
Stach našel od mantinelu Tenkráta, který si udělal dva kroky do středu hřiště. Po jeho střele našel Gába puk v lapačce.
08:30
Jihočechům se nedaří vyhodit.
08:05
Stach šikovně zavezl do pásma, Kladno znovu rozestavělo přesilovkovou formaci.
07:41
Kaberle vypálil od modré čáry, jeho pokus Gába srazil mimo.
06:49
Hosté budou jako první bránit v oslabení, dvě minuty za zdržování hry dostává Dušan Žovinec (CEB).
05:47
Hosté se neprosadili a tak trestají domácí. Rudovského nahození od modré čáry tečoval před Gábou MICHAL DRAGOUN a hostující brankář neměl nárok zareagovat. Asistence: Jan Rudovský, David Růžička.
05:20
Klouček vyrobil chybu ve středním pásmu a Boháč se rozjel vstříc Lukášovi. Kladenskou branku o kousek minul.
04:25
Tenkrát zastavil čitelnou rozehrávku Budějovic. Kotouč předal Stachovi, který vyslal na Gábu první střelu Kladna.
04:02
Rytíři v při posledních snahách marně hledají cestu přes modrou čáru.
03:26
Marek nabruslil v rychlosti do pásma, jeho střelu však zastavil blokující Růžička.
02:42
Jaroměřský podcenil situaci a Švec měl na hokejce první příležitost hostů. Branku Lukáše ale netrefil.
02:23
Čehož domácí využívají. Rudovský natáhl ke střele, ale obránci se k němu stihli stáhnout.
01:58
Chmelířovo vyhození se zastavilo u střídaček, takže hosté nemohli vystřídat.
01:12
V souboji Pituleho s Prokešem zůstal puk pod ležícím hráčem hostů. Vhazovat se bude po levici Gáby.
00:48
Hořava se se štěstím protáhl do pásma, ale střela šla nad Gábovu branku.
00:01

Rytíři Kladno: Lukáš (Chábera) – Klouček, Kaberle, Lukáč, Růžička, Zeman, Jaroměřský – Rudovský, Dragoun, Horna – Eberle, Pitule, Hořava – Bahenský, Stach, Tenkrát – Strnad, Kindl, Redlich.

ČEZ Motor České Budějovice: Gába (Bláha) – Žovinec, Punčochář, Suchánek, Vráblík, Semrád, Chmelíř, Škopek – Švihálek, Pajič, Marek – Heřman, Straka, Nouza – Prokeš, Rob, Vaniš – Boháč, Bárta, Švec – Přibyl.

Rozhodčí: Würtherle – Hejl, Podrazil.
Obě mužstva byla v posledním zápase úspěšná. Rytíři si včera poradili s Havířovem 4:0, Budějovice o den dříve rozdrtili 9:2 Šumperk.
Hosté disponují v sestavě dvěma nejproduktivnějšími hráči první ligy. Jsou jimi Tomáš Nouza a Josef Straka. Ani oni však ve vzájemných zápasech se Středočechy nedokázali přispět k více než jedné výhře. Toto bude poslední střetnutí v základní části a lepší bilanci má Kladno.
Kladenské hokejisty čeká druhé domácí utkání ve dvou dnech. Zatímco včera uspěli proti hůře postavenému Havířovu, dnes je čekají druhé České Budějovice, které před Kladnem hájí pětibodový náskok.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.