V poslední třetině se domácím povedl obrat. Zásluhou Horny a Dragouna a především třech využitých přesilovek. Právě tato disciplína dnes Kladnu pomohla k překonání Třebíče. Středočeši svému soupeři odskakují na rozdíl čtyř bodů a také dotahují České Budějovice, které padly v Ústí.
60:00
59:15
Další výborný zákrok třebíčského brankáře.
58:59
Rudovského střelu po ledě vytáhl Horčička.
58:45
Dragoun před brankou netrefil kotouč.
58:18
David Dolníček (TRE) dostává dvě minuty za vysokou hůl. Pitulemu se hned omluvil, byl si svého přestupku vědom.
58:09
Hořava dostal nahrávku od Pituleho, Horčička skvěle zasáhl.
57:31
Rudovský se napřáhl ke střele, ale rozhodčí mu zapískali ofsajd.
56:46
Pekr měl šanci na hattrick. Mezi kruhy dostal prostor a mířil mezi betony Chábery. Kladenský brankář jeho pokus zastavil.
56:10
Poslední minutu se hodně přerušuje. Ať už z důvodu ofsajdu nebo zakázaného uvolnění.
54:57
Hosté jsou v poslední třetině zakřiknutí. Na zvrácení výsledku mají posledních pět minut.
53:03
52:35
Až teď prověřil Cháberu Erat.
52:27
Hosté jsou v pásmu u kotouče, ale nedaří se jim zakončit.
51:29
Eratovi přeskočil puk hokejku a Hořava dostal puk pryč.
51:03
Jiří Zeman (KLA) dostává dvě minuty za napadení.
50:33
Kladno právě vstřelilo branku!
Domácí v poslední části hýří aktivitou a vstřelené góly jsou jim odměnou. Kania od modré krásně našel u vzdálenější tyčky MICHALA DRAGOUNA, který rozesmutněl Horčičku počtvrté. Asistence: Jakub Kania, Jan Rudovský.
49:38
Horna z rohu našel Dragouna, proti jehož střele se včas přemístil Horčička.
48:13
Rytíři vyrazili do přečíslení tři na jednoho, které zakončil individuálně Hořava. Pálil ale nad branku.
47:50
Před Horčičkou zůstal na chvilku nekrytý Horna, který se dostal k dorážce. Úspěšnější byl tentokráte brankář Třebíče.
47:31
Stach mohl využít otevřenější obrany hostů, Horčička vyrazil do ochranné sítě.
46:18
Kladenští jdou poprvé v zápase do vedení a pomohla jim k tomu třetí využitá početní výhoda v řadě. Kaberle na modré čáře přistrčil kotouč Rudovskému, jehož střelu tečoval mezi betony Horčičky TOMÁŠ HORNA. Asistence: Jan Rudovský, Tomáš Kaberle.
45:34
Z tlaku tak pramení faul. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Lukáš Králík (TRE).
45:12
Kladno má teď solidní tlak. Třebíč se jen brání.
44:32
Pitule se postavil před branku, kde tečoval Hořavovu střelu vedle branky.
43:56
Chalupa nahodil ještě před červenou čárou, takže kladenský tlak přerušilo zakázané uvolnění.
43:06
Kania dostal nahrávku od Kindla, ale trefil tyč.
42:06
Kindl se v rychlosti dostal přes obránce. Střelu na bližší tyč si Horčička pohlídal.
41:36
Chalupa za brankou namazal Raškovi, který se rychle dostal před branku a prověřil Cháberu.
40:30
Horna si v souboji s Bartoněm pomohl hokejkou, ale rozhodčí zákrok pustili.
40:01
40:00
39:00
Ještě jedna minuta zbývá odehrát z prostřední periody.
37:17
Přesilová hra se však domácím opět daří využít. DAVID STACH dokázal prostřelit Horčičku a je opět vyrovnáno. Asistence: Miloslav Hořava, Jiří Zeman.
36:31
Rytíře zastavil v přechodu do pásma ofsajd.
35:56
Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Jakub Šaur (TRE).
35:12
Třebíč se znovu vrátila k poctivé defenzivě. Záživný hokej se rozhodně nehraje.
33:40
Puk se doslova došoural za brankovou čáru a hra se přesune zpět k Horčičkovi.
31:40
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
A právě tato nedočkavost stojí domácí branku. Třebíč dala v podstatě obdobnou branku jako domácí. MATĚJ PEKR se po vhazování zmocnil kotouče a rychlou střelou propálil Cháberu. Asistence: Adam Raška.
31:34
Kania na modré číhal na dlouhou nahrávku Jaroměřského. Jenže modrou čáru překročil brzy a hra se vrací před Cháberu.
30:48
Erat dostal zpětnou přihrávku, ale jeho střele chyběla razance.
29:34
Také Kladnu se rychle podařilo využít přesilovou hru. Stach přistrčil po vhazování puk na DENISE KINDLA, jehož střela švihem zapadla za Horčičku. Asistence: David Stach, Tomáš Pitule.
29:29
Se kterou nenaložili podle svých představ. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Lukáš Havel (TRE).
29:20
Domácí mají ponechanou výhodu.
28:42
Erat tečoval před Cháberou nahození od mantinelu. Puk však skončil vysoko v ochranné síti.
28:29
Paták dostal přihrávku na brusli, což jej mírně zbrzdilo. Nakonec přesto vypálil dobrou ránu na Cháberu, který jen máchl lapačkou a našel v ní kotouč.
27:54
Jaroměřský srazil přihrávku tak (ne)šikovně, že málem překonal Cháberu. Puk šel naštěstí pro domácí vedle branky.
27:06
Raška dostal pas mezi kruhy a jeho šanci zneškodnil až Chábera, který střelu na bližší tyč pokryl.
25:48
Dragoun nabruslil do pásma a zkusil překvapit brankáře střelou na přední. Horčička místo utěšnil.
24:45
Stach se uvolnil ve středním pásmu, jeho střela se však k brance ani nedostala.
23:08
Horna dostal prostor v mezikruží, ale přihrávka šla pod nohy. Hornovi se nepovedlo přesně zakončit.
22:47
Zeman našel na modré Redlicha, který si zpracoval puk do jízdy a trefil Horčičku.
21:58
Hosté jsou kompletní, přesilovka se domácím moc nepovedla.
21:13
Dragoun se odhodlal ke střele z kruhu, kterou Horčička vyrazil.
20:39
Kladno disponuje početní výhodou, ale zatím se nedostali do pásma.
20:01
Hosté první třetinu vyhrávají. Pomohla jim k tomu přesilová hra pět na tři, kterou zužitkoval po 13 sekundách Pekr. Utkání ale příliš šancí nenabízí. Kromě branky byla výjimkou byla jen šance Rudovského.
20:00
19:55
Adam Raška (TRE) zasáhl hokejkou do obličeje Rudovského, takže domácí budou hrát přesilovou hru.
19:35
Jejich přesilovka ale zůstane nevyužita.
19:13
Hosté se dostali před Cháberovu branku.
18:21
Třebíč je kompletní, nyní bude pokračovat její početní výhoda.
17:25
Kaberle vypálil od modré jedovku a před brankou zůstal nekrytý Pitule. Horčičkovi vypadl kotouč těsně vedle branky.
16:25
Kindl ideálně našel Rudovského, který si ještě kotouč zpracoval a právě tato vteřinka jej nejspíš stála branku. Horčička poté vykopl beton a střelu domácího forvarda zastavil.
16:18
Horna se v oslabení vydal dopředu. Podražením jej zastavil Martin Janáček (TRE) a poměr sil na ledě se na dvě minuty vyrovná.
16:00
Bartoň napřáhl na modré, jeho pokus však kladenský brankář viděl a zastavil jej v lapačce.
15:54
Pekrovo nahození končí v Cháberově lapačce.
15:21
Hostům se zatím nedaří dostat do pásma. Teď je zastavil ofsajd.
14:39
Kladenští jdou znovu za katr. Obránce Michal Gutwald (KLA) dostává pětiminutový trest za úder do hlavy.
14:13
Zdráhal celkem snadno prošel domácí obranou, ale Eberle jej dostihl a o šanci připravil.
13:57
Eberleho střela trefila jednoho z bránících hráčů do chráničů.
13:13
Rytíři trochu přidali na důrazu při forčekingu.
11:38
Kindl se šikovně vymotal s pukem ve středním pásmu, ale jeho střela skončila po teči někde v ochranné síti.
11:10
Erat ze středního pásma poslal kotouč přesně na Cháberu, který přerušil hru.
10:39
Kania po nahrávce Dragouna neudržel kotouč. Hostující protiakce končí u Chábery.
10:16
Pekr navíc nahrávkou vyhnal spoluhráče a Rytíři jsou kompletní.
09:59
Třebíč je usazena v pásmu domácích, ale zatím se nedostala ke střele.
09:36
Přesilová hra hostů navíc pokračuje.
08:29
Na střelu Havla z kruhu ještě Chábera dosáhl, jenže puk vyrazil přímo před MATĚJE PEKRA a ten neměl složitou pozici. Asistence: Lukáš Havel, Roman Erat.
08:16
Lukáš Chalupa (KLA) poslal kotouč na střídačku hostů a dostává dvě minuty. Velká příležitost pro hosty.
07:58
Strnad zastavil nepřesnou rozehrávku Slavie.
07:25
Středočeši teď propadli ve středním pásmu a museli si tudíž pomoci faulem. Dvě minuty za hákování dostává Jan Jaroměřský (KLA).
06:54
Horna si najel před branku na nahrávku Miloslava Hořavy. Tečoval jí kousek vedle Horčičkovy svatyně.
05:24
A tak zkusili projít pomocí nahození, ovšem u puku byl první Bartoň.
04:51
Rytíři se zatím ztěžka probíjejí skrze obranu soupeře.
03:55
Zakázané uvolnění Kladenských.
03:19
Pekr dostal přihrávku a ocitl se sám před Cháberou. Jeho křížná střela však proletěla vedle branky.
02:24
První těžkou práci měl také Horčička, který si musel poradit s atakem Kindla.
01:57
Zatímco Horčička zasahovat nemusel, Chábera už má dva zákroky.
01:18
Utkání má hodně vlažný start.
00:01

Rytíři Kladno: Chábera (Vladař) – Gutwald, Kaberle, Chalupa, Zeman, Kania, Jaroměřský – Horna, Dragoun, Rudovský – Hořava, Pitule, Eberle – Švaňhal, Stach, Kindl – Redlich, Dalecký, Strnad.

SK Horácká Slavia Třebíč: Horčička (Dusík) – Bartoň, Janáček, Zdráhal, Peroutka, Přibyl, Šaur – Erat, Dolníček, Havel – Králík, Raška, Pekr – Jaroš, Juráň, Beneš – Čech, Kadela, Paták – Roupec.

Rozhodčí: Jílek – Guth, Rittich.
Vzájemné zápasy Kladna a Třebíče patří k vyrovnaným, ale ve všech případech se dosud radovali Středočeši. Ti porazili svého soka dvakrát na jeho ledě (6:4, 3:2 po prodloužení) a jednou uspěli také doma (3:2 po samostatných nájezdech). Situace v tabulce ovšem naznačuje, že se bude o dnešní body tvrdě bojovat.
Vzhledem k tomu, že Kladno nedokázalo doma porazit Jihlavu, situace na čele tabulky se výrazně zamotala. Chomutov s jistotou základní část vyhraje, ovšem za ním svádí tuhý boj o druhé místo hned čtyři celky. Druhé Budějovice mají s 89 body tříbodový náskok na Kladno, čtyřbodový na Třebíč a pětibodový na zmiňovanou Jihlavu.
Už jen pět zápasů a základní část první ligy bude patřit minulosti. I v těchto posledních bitvách však bude záležet na každém bodu. Rytíři Kladno se dnes doma představí proti Horácké Slavii Třebíč.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.