63:28
Draci právě vstřelili branku!
Šumperk přece jen využívá početní výhodu a bere dnes vítězný bod. TOMÁŠI DRTILOVI se přece jen podařila jeho střela od modré čáry, kterou propálil vše co mu stálo v cestě. Bez asistence.
63:18
Plášek nahodil kotouč na Krále a k dorážce se dostal Moskal, který však neuspěl.
62:40
Dominik Bílek teď skvělé zblokoval další střelu hostů a vyhazuje kotouč.
62:15
Na modré čáře opět dvojíce šumperských obránců Holík – Drtil, kteří pálí projektily na Krále. Další ze střel končí v ochranné síti.
61:40
Vhazuje se po pravici Krále. Bílek vyhrál buly a ihned vyhazuje kotouč ven z třetiny.
61:29
Drtil napřáhl k velké ráně, ale promáchl kotouč.
61:00
Šumperk pokračuje v náporu. Další střelou se opět prezentoval Aleš Holík. Král kryje kotouč v náručí.
60:09
Holík vyslal střelu zápěstím, kterou Král zlikvidoval vyrážečkou.
60:01
Začalo prodloužení.
Po základní hrací době vítěz zápasu nevzešel, a tak se v Kalich Areně bude prodlužovat. Litoměřice zahájí prodloužení ve třech, z trestu Karla Plášila ještě zbývá neskutečně dlouhý 4 minuty a 24 sekund. Kdo si připíše bonusový bod za výhru se dozvíme za malou chvíli
60:00
Třetí třetina skončila.
59:59
Holík nastřelil kotouč z velké dálky a píská se opět zakázané uvolnění. V základní hrací době se jíž nic nestane.
59:51
Zakázané uvolnění Šumperku. Hra se opět stěhuje před hostující branku.
59:24
Karel Plášil dostává pět minut plus trest do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Šumperk si tak zahraje přesilovou hru až do konce základní hrací doby.
Jedna se o Patrika Moskala, který za doprovodu spoluhráčů odjíždí na střídačku.
59:24
U mantinelu zůstal ležet jeden ze šumperských hráčů. Opět je u něj domácí zdravotnice.
58:55
Šumperk přežil tlak a je kompletní.
57:50
Chlapík našel před brankou Vítězslava Bílka, kterého opět zneškodnil Svoboda. Dnes je to podruhé co šumperský brankář vyzrál na nejlepšího litoměřického střelce.
57:27
Špelda ve snaze vyslat dělovku od modré čáry trefil pouze hůl obránce a kotouč končí v ochranné sítí.
Dnešní utkání sleduje 1400 diváků.
56:52
Velký tlak domácího týmu vyústil ve faul Aleše Holíka, který dostává dvě minuty za podražení.
55:09
Moskal objel litoměřickou branku a snažil se přihrávkou najít některého ze svých spoluhráčů před Králem. Puku se však zmocnil obránce Šulc, který ho vyváží do bezpečí.
54:10
Špelda od modré vyzkoušel lehké nahození na šumperskou bránu. Svoboda je však pozorný.
53:30
Švagrovský se prodral podél levého mantinelu a poté naservíroval perfektní přihrávku na hůl Martina Nováka, který z pravého kruhu nastřelil pouze břevno!
52:26
Zdeněk Doležal dostal přihrávku do jízdy, poté se však ocitl mezi dvěma šumperskými obránci, kteří litoměřického hráče poslali k zemi.
51:09
Brunec nastřelil kotouč, který trefil pouze zadní mantinel a Chlapík zakládá domácí útok.
50:10
V další šanci hostů vyzkoušel Krále Marek Haas, který vyslal střelu z vrcholu levého kruhu.
49:39
Litoměřice vyhazují kotouč na zakázané uvolnění. Hosté jsou teď aktivnějším týmem na ledové ploše.
48:45
Domácí nepřesně rozehráli kotouč na útočné modré a poté se za kotoučem hnal Brunec, který však těsněn obráncem nedokázal zakončit.
48:13
Žálčík obral o kotouč jednoho z litoměřických hráčů a vyslal tvrdou střelu od modré, kterou Král vyrazil do rohu.
46:22
Popelka jen protečoval nastřelený kotouč do útočného pásma a sám odjel střídat. Stadion tak jde znovu do útoku.
45:16
Hosté jsou kompletní ve chvílí, kdy Chlapík vyslal lehkou střelu na Svobodu. Vhazuje se po pravici šumperského brankáře.
43:58
Ondráček zkoušel přihrát před bránu, kde mu sjížděl Švagrovský. Litoměřický útočník však nedokázal z bezprostřední blízkosti propasírovat puk za Svobodu.
43:16
Vyloučení Draků. Dvě minuty za hákování dostává Marek Haas.
42:57
Domácí po vyhraném vhazování se však dostali do postavení mimo hru, a tak se opět hra přerušuje.
42:52
Zakázané uvolnění Draků. Opět se vhazuje v obranném pásmu hostů.
42:01
Jakub Zdeněk ve snaze založit útok nahodil kotouč do útočného pásma, tam však nebyl nikdo z jeho spoluhráčů a domácí tak přicházejí o kotouč.
40:55
Moskal od mantinelu hledal před brankou Žálčíka, kterého však včas odstavil obránce Špelda.
40:55
Na ledě zůstal ležet Aleš Staněk. K němu ihned přispěchala litoměřická zdravotnice, šumperský útočník naštěstí sám odjíždí na střídačku, i když s krvavým zraněním.
40:16
Velecký ve snaze dostat se před Krále přišel o kotouč a Kališníci rozehrávají nový útok.
40:01
Ve druhé třetině jsme žádnou branku neviděli. Oba brankáři předvádí skvělé zákroky a drží nerozhodný stav. Více práce měl opět Miroslav Svoboda, který zlikvidoval všechny litoměřické šance. Třetí třetina začne zhruba v 18:52.
40:00
38:26
Novák za hostující brankou se snažil obhodit Novotného, to se mu nepodařilo a Draci zakládají útok.
37:49
U střídaček se do lehkého konfliktu dostal domácí Tomáš Doležal a Jakub Slavík. Nebude se však vylučovat.
37:26
Litoměřice jsou kompletní.
37:08
Holík od modré vyslal dělovku, kterou tečoval Moskal. Král však měl připravenou svojí lapačku.
36:10
Mikliš obral o puk Vachutku a vyhazuje kotouč pryč z pásma.
35:27
Jaroslav Kalla dostává dvě minuty za napadení. Draci si zahrají přesilovou hru.
35:06
Šumperk je kompletní.
34:22
Švagrovský zkusil střelu zápěstím, kterou mu však Gewiese zblokoval. Stadion nadále pokračuje v kombinaci.
33:28
Míka vyslal dělovku od modré a Svoboda kryje. Švagrovský se ocitl v brankovišti, a tak sudí vykazuje domácí do středního pásma.
33:06
Další vyloučení Draků. Hosté velmi přitvrdili hru a musejí pykat. Dvě minuty za krosček dostává Marek Bail.
31:48
Popelka prověřil Krále z pravého kruhu. Domácí brankář však je pozorný.
31:37
Kalla se zpoza branky dostal až před Svobodu, kterému chtěl zasunout puk do branky. Šumperský brankář však měl betony u sebe a poté po litoměřickém hráči tvrdě ohnal. Strhla se mela, kterou musel až rozpustit hlavní sudí.
30:34
Patrik Moskal mohl sám ujíždět na Krále, šumperský hráč se však dostal do ofsajdu a hra se stěhuje před Svobodu.
29:41
Draci vyhazují kotouč ven z třetiny a jsou jíž kompletní.
28:35
Litoměřice kombinují v útočném pásmu. Švagrovský se dostal s kotoučem až před Svobodu, kterého nedokázal překonat.
27:44
Michal Velecký teď naprosto nešetrně sestřelil u domácí střídačky litoměřického hráče a poputuje na trestnou lavici. Šumperský hráč dostává dvě minuty plus desetiminutový osobní trest za zásah do oblasti hlavy a krku. Menší trest odpyká Mikuláš Rimmel.
26:07
Brunec z vrcholu pravého kruhu vyslal tvrdou střelu, kterou mu však zblokoval obránce a kotouč končí v rohu.
25:20
Staněk prověřil Krále z mezikruží, litoměřický brankář radši podržel kotouč a vhazuje se po jeho pravici.
24:43
Špelda chtěl vyslat střelu od modré čáry, ale postavil se mu kotouč na hranu a končí v ochranné síti.
24:28
Kompletní je i Šumperk a hraje se opět pět proti pěti.
24:08
23:16
Vítězslav Bílek zavezl kotouč do útočné třetiny, kde však nečekal žádný z jeho spoluhráčů, a tak litoměřický hráč přišel velmi brzo o kotouč.
22:28
Poměr sil na ledové ploše se vyrovná. Michal Popelka tvrdě srazil litoměřického hráče a půjde si odpočinout na dvě minuty na trestnou lavici.
22:15
Stadion ihned vyhazuje kotouč pryč z třetiny.
22:08
Vyloučení na domácí straně. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Karel Plášil.
21:38
Draci začali druhou dvacetiminutovku aktivně zatím stále drží kotouč na svých hokejkách.
20:20
Bail vyslal první střelu na Krále od modré čáry. Litoměřický brankář vyrazil kotouč pravým betonem.
20:01
Na ledovou plochu při prvním domácím gólu přistálo celkem 1250 plyšáků, které poputují do dětských domovů.
První třetina je za námi a v Kalich Areně se zatím hraje nerozhodně 1:1. Litoměřice byly lepším týmem a na bránu skvělé chytajícího Svobody vyslaly nespočet střel, které šumperský brankář dokázal vykrýt. Do vedení poslal Stadion Kalla, který se prosadil z přesilové hry. Draci ke konci třetiny stihli srovnat zásluhou Pláška. Druhá třetina začne zhruba v 18:02.
20:00
19:35
Šumperk sice nedokázal využit svojí přesilovou hru, ale poté se prosazuje ve hře 5na5. Holík vyslal tvrdou střelu , kterou Král vyrazil před sebe a KAREL PLÁŠEK už neměl problém dostat kotouč do odkryté branky. Asistence: Aleš Holík, Marek Haas.
19:15
Domácí jsou kompletní.
18:49
Vítězslav Bílek mohl pláchnout do úniku ve vlastním oslabení. Na poslední chvíli mu však kotouč vypíchl Holík.
18:19
Hosté se poprvé usazují v obranné třetině domácích. Holík vyslal střelu od modré, kterou Král vyrazil do rohu.
17:16
Vyloučení Litoměřic. Dvě minuty za hákování dostává Martin Ondráček.
16:51
Brána Draků je opravena a vhazuje se po pravici Svobody.
16:51
Litoměřice opět před hostujícím brankářem. Zdeněk Doležal nahodil kotouč do brankoviště, kde se o něj strhl velký boj. Puku se nakonec zmocnil hostující brankář, který přitom posunul svojí branku.
16:17
Ledová plocha je uklizena a pokračuje se opět ve hře.
16:11
Litoměřice právě vstřelily branku!
Sprcha plyšáku na ledové ploše Kalich Areny po první vstřelené brance domácích. Stadion využívá přesilovou hru zásluhou JAROSLAVA KALLY, který si mazácky vytáhl Svobodu ven z brány a následně zasunul kotouč do branky. Asistence: Vítězslav Bílek, Dominik Bílek.
15:21
Další vyloučení Draků. Aleš Staněk dnes potřetí na trestné lavici. Šumperský hráč ve snaze vyhodit kotouč ven ze třetiny vyhodil puk mimo hřiště a dostává dvě minuty za zdržování hry.
14:50
Švagrovský vyhrál vhazování a posunul kotouč na Plášila, ten od modré čáry trefil pouze nastavenou lapačku brankáře.
14:18
Další velká šance domácího celku. Svoboda však perfektně zasáhl svou holí!
14:06
Velecký prověřil Krále lehkou střelou. Litoměřický brankář ač zatím neměl moc práce s přehledem zasáhl.
13:45
Novák kroužil s kotoučem dlouho v mezikruží až nakonec vyslal lehkou střelu, tu se ještě snažil tečovat Ondráček, ale neúspěšně.
12:05
Dominik Bílek vyslal od modré čáry lehké nahození, které před bránou tečoval Doležal. Svoboda včas nastavil pravý beton.
11:09
Radim Haas se snažil projít do útočného pásma, tam však byl zastaven obráncem Šulcem. Král si tak na kotouč stále nesáhl.
09:54
Šumperk se až teď osvobozuje z litoměřického tlaku. Stadion je v zápase lepší, ale vstřelit branku se mu nedaří.
09:19
Šumperk je opět kompletní. I druhé oslabení hosté zvládli.
08:08
Stadion rozehrává přesilovkovou kombinaci. Brankář Svoboda si dnes ale přivezl do Litoměřic výbornou formu a stále drží čisté konto.
07:19
Další vyloučení na straně hostů. Dvě minuty za sekání dostává Aleš Staněk.Litoměřice tak mají další šanci na vstřelení úvodní branky.
07:08
Vítězslav Bílek ve velké šanci nevyzrál na Svobodu. Šumperský brankář skvělé zasáhl vyrážečkou a kotouč končí v ochranné síti.
06:36
Litoměřice stále kombinují v útočném pásmu. Špelda střílel od modré čáry, jeho rána však byla nepřesná a u kotouče jsou Draci.
06:33
Hosté jsou kompletní. Šumperk ubránil první oslabení a pokračuje s pěti hráči v poli.
05:38
Další střelu na branku Šumperku vyslal David Švagrovský, který se dostal přes dva obránce a z mezikruží vyslal střelu přímo do náruče Svobody.
04:48
Kalla zpoza branky našel sjíždějícího Chlapíka, který z první trefil pouze připraveného Svobodu.
04:33
Zdeněk Doležal se protáhl s kotoučem až před hostující branku, kde byl faulován. Dvě minuty za držení dostává Aleš Staněk.
03:42
Martin Ondráček obral o kotouč obránce Novotného a dostal se až před Svobodu. Šumperský brankář však včas dokázal sklapnout své betony.
02:30
První útočná formace Litoměřic teď hodně zavařila hostujícímu celku. Spolupráce Kally a Vítězslava Bílka přinesla velkou šanci na jejíž konci zneškodnil střelu Bílka Svoboda.
01:10
Stadion vstoupil do zápasu hodně aktivně a soupeře zatím prakticky nepustil ke kotouči.
00:49
Ondráček v první šanci hned prověřil Svobodu. Mladý brankář si připisuje první zákrok zápasu.
00:02
Jaroslav Kalla vyhrál úvodní vhazování zápasu a Litoměřice zakládají první útočnou akci. Draci se však zmocnili kotouče a osvobozují se zakázaným uvolněním.
00:01
Do brankoviště Šumperku se dnes postaví brankář reprezentační dvacítky Miroslav Svoboda. Kmenový hráč Třince se v dresu Draků představí poprvé. Na druhé straně litoměřická jednička Tomáš Král. Dnes nás tedy čeká souboj dvou mladých talentů.

HC Stadion Litoměřice: Král(Přikryl) – Šulc, D.Bílek, Míka, Plášil, Špelda, Mikliš, Kolář – V.Bílek, Kalla, Chlapík – Novák, Švagrovský, Ondráček – T.Doležal, Zdeněk, Z.Doležal – Racek.

Salith Šumperk: Svoboda(Koutský) – Holík, Bail, Gewiese, Novotný, Slavík, Drtil, Starý, Prokop – Velecký, Plášek, M.Haas – Žálčík, Moskal, Staněk – Popelka, R.Haas, Brunec – Vachutka, Rimmel.

Rozhodčí: Krob- T.Svoboda, Maštalíř..
Dosavadní tří vzájemné zápasy:

Šumperk – Litoměřice 7:3(1:0, 3:1, 3:2)

Litoměřice – Šumperk 6:2(4:0, 1:1, 1:1)

Šumperk – Litoměřice 5:2(3:0, 0:2, 2:0)
Hokejisté Šumperku venku nesbírají příliš bodů a z prozatímních 23utkání dokázali pouze dvakrát bodovat za plný počet bodů a dvakrát zvítězili po základní hrací době. Celkem Draci z venkovních zápasů posbírali pouhých 13bodů, což je třetí nejhorší výsledek z celé ligy. Litoměřice naopak doma patří mezi top 3 týmy, a tak jsou v zápase favoritem.

Šumperští v posledním zápase dokázali zvítězit nad předposledním Prostějovem, kterému nedovolili vstřelit ani jednu branku. Pro brankáře Koutského to byla první vychytaná nula v této sezóně. Draci se dostali do vedení už ve druhé minutě a hubený náskok drželi až do konce zápasu, kdy poté udeřili dvakrát v 57. a 60. minutě a nad Jestřáby nakonec vyhráli 3:0.

Draky táhne zkušený Patrik Moskal, který s 52 body je čtvrtým nejproduktivnějším hráčem soutěže. Moskal získal zatím o jeden kanadský bod více než litoměřický Jaroslav Kalla. Litoměřickému publiku je i dobře známý Lukáš Žálčík, který na severu Čech působil před dvěma roky. Žálčík je s 19 brankami nejlepším střelcem týmu.
Sobotní kolo odehrají litoměřičtí hokejisté na domácím ledě a soupeřem jim bude Salith Šumperk, momentálně desátý tým tabulky. Litoměřice po výhře v Havlíčkově Brodě udržely pátou příčku a proti Šumperku by měly opět bodovat. Vzájemná bilance s Draky totiž vypovídá o tom, že domácí tým pokaždé dokázal bodovat naplno. Stadion Litoměřice navíc pořádá i letos benefiční akci, při které mohou fanoušci přinést na utkání plyšáky, které po vstřelení první domácí branky vhodí na ledovou plochu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.