Hosté si nakonec odvážejí z Prostějova zaslouženě dva body za výhru v prodloužení, ve kterém byli lepším celkem. I tak má pro Prostějov bod cenu zlata.

Děkuji za pozornost a přejí pěkný zbytek večera.
64:56
Kladno právě vstřelilo branku!
Hosté rozhodují čtyři a půl vteřiny před koncem hrací doby. Kaberle dobře našel osamoceného TOMÁŠE HOŘAVU, který z první trefil do odkryté braky. Asistence: Tomáš Kaberle.
64:39
Hosté jsou ve čtyřech.
63:58
Počet hráčů na ledě se srovná. Moučka (PRO) odchází za sekání.
63:52
Obrovský hrubka na modré, kterou předvedli Jestřábi! Hořava pak stíhal odražený kotouč, proti němu vyjel Šimboch a nakonec dokázal holí vyrazit do bezpečí!
62:39
Klouček (KLA) si znovu počínal nedovoleně u mantinelu. Je vyloučen za nedovolené bránění. Jestřábi tak mají velkou šanci na rozhodnutí zápasu ještě v prodloužení.
62:24
Kajabovu střelu vyrazil Chábera nejistě vedle sebe. Žádný z hráčů Prostějova však na dorážku nedosáhl.
61:46
Nyní se hosté sami vyhánějí z pásma.
60:53
Kladno má neuvěřitelný tlak! Šimboch se musel hodně ohánět na brankové čáře, zatím ale drží nerozhodné skóre.
60:28
Hořavova střela z blízka mířila jen do Šimbocha.
60:01
Jestřábi to dokázali a ve třetí třetině vstřelili vyrovnavající branku! Znovu budou z utkání s Kladnem brát na domácím ledě nejméně bod. Následovat bude prodloužení.
60:00
59:35
Tenkrát si sjel do útočného pásma a tvrdě střílel. Kotouč mířil jen nad branku Šimbocha.
59:08
Hraje se ve středním pásmu.
58:07
Kladno je v plném počtu.
57:27
Jestřábi se na chvíli usadili v pásmu, šance z toho nebyla.
56:07
Další trest pro hosty. Tomáš Horna (KLA) odchází na trestnou za podražení.
55:44
Krejčík se dostal do obrovské šance, Chábera ho dokázal vychytat, poté střílel do prázdné Franek, ale ani on se radovat nemohl.
54:55
Hosté jsou kompletní. Jestřábi Cháberovu branku vůbec neohrozili.
54:22
Redlich se pokusil zaútočit v oslabení. Šimboch dobře zasáhl.
53:42
Jestřábům se přesilovka nedaří. Hosté se dobře brání.
53:14
52:55
Tvrdý atak u mantinelu na Luňáka trestá rozhodčí menším trestem. Za vražení odchází na trestnou Zeman (KLA). Jestřábi budou hrát 19 vteřin 5 na 3.
52:10
Husák od modré trefil hráče před sebou. Hosté už byli unaveni a raději vyhazují a střídají.
51:14
Vyloučení na hostující straně. Za sekání byl vyloučen Petr Tenkrát (KLA).
51:05
Moučka si vyjel z rohu před branku, z brankoviště bekhendem netrefil branku!
50:32
Jestřábi jsou v plném počtu.
50:13
Kotouč se nachází za Cháberou a hosté rozehrávají.
49:32
Stach z dobré pozice trefuje jen boční síť.
48:32
Jak je to v Prostějově zvykem, po vyrovnání rozhodčí vylučují. Nejprve nepotrestal jasný faul hostujícího celku, ale Kajabovo (PRO) držení protihráče už potrestáno být muselo.
48:12
Franek se snažil sám protlačit do střelecké pozice, nakonec jen nahodil na hostujícího brankáře.
47:38
Jestřábi právě vstřelili branku!
Tentokrát ale chybují v obraně hosté. Ti nedokázali dobře rozehrát a nechali před brankou Dubu s JAROSLAVEM MOUČKOU a druhý jmenovaný dorazil za bezmocného Cháberu. Asistence: Lukáš Duba.
46:47
Hosté se do útoku příliš nehrnou, nechávají útočit Jestřáby a využívají dírky vy jejich obraně.
45:09
Tenkrát poslal kotouč z brankové čáry od mantinelu před branku, kde si ho málem do vlastní branky srazil Hertl, kotouč však zamířil těsně mimo branku.
43:05
Ofsajd Prostějova.
42:46
Střelu Kaniny od modré Šimboch vykopl špičkou betonu do rohu.
41:06
Miloslav Hořava z velkého úhlu málem překvapil Šimbocha, ten s vypětím všech sil dokázal udržet kotouč před brankovou čárou.
40:39
Rudovský vyjel zpoza branky a bekhendem mířil k tyči. Kotouč se otřel jen o boční síť.
40:07
Ofsajd hostujícího celku.
40:01
Ve druhé třetině jsme viděli tři branky. Nejprve se Jestřábi dostali znovu do vedení zásluhou Indry, hosté pak vytvořili velký tlak a během minuty a šesti vteřin otočili skóre na svou stranu. Jestřábi tak budou muset ve třetí třetině dohánět jednogólové manko. Třetí část začne přibližně v 18:41.
40:00
39:42
Jestřábi jsou kompletní.
39:40
Kotouč je znovu za Cháberou.
39:10
Jestřábi vyhazují kotouč až za Cháberu a střídají.
38:13
Hosté jsou v plném počtu, budou hrát zkrácenou přesilovou hru.
37:42
Nešťastný faul Venkrbce (PRO), kterému vyletěla při hře u mantinelu hokejka příliš vysoko. Za vysokou hůl si odsedí menší trest.
36:57
Jestřábi však v přesilové hře nedokáží udržet pásmo. Kladno lehce kotouče vyváží, nyní si hosté vybojovali i buly v obranném pásmu Prostějova.
36:23
36:22
Husákova střela od modré neměla dostatečnou razanci a Chábera ji dobře viděl.
36:13
Další trest pro hostující tým. Za hrubost byl vyloučen Tomáš Klouček (KLA),
35:26
Kladno dobře forčekuje a Jestřábi se nemohou dostat do útočného pásma.
35:02
Jestřábi jsou kompletní a budou hrát zkrácenou přesilovou hru.
34:23
Vyloučení hostujícího Tomáše Hornu (KLA) za sekání.
33:46
Michal Dragoun několikrát doráže před Šimbochem, domácí brankář si betonem situaci pohlídal.
33:02
Jestřábi budou hrát další oslabení. Na trestnou usedá Tomáš Franek (PRO) za nedovolené bránění.
32:24
A Kladno se rychle dostává do vedení. Hosté rozebrali domácí obranu a po akci na jeden dotek se raduje JAN RUDOVSKÝ. Asistence: Miloslav Hořava a Tomáš Horna.
31:18
Kladno svůj dlouhodobý tlak využívá! Z blízka se nadvakrát z brankoviště prosazuje MILOSLAV HOŘAVA. Asistence: Jan Eberle a Zdeněk Bahenský.
30:00
Jestřábi vysunuli forčeking a hosté se již nedostávají tak lehko do útočného pásma.
29:33
Další dobrý zákrok Šimbocha, který se přesunul na brankovišti, proti střele padajícího hráče.
29:08
Ofsajd hostů.
28:54
Jestřábi jsou pod ohromným tlakem, zatím však hlavně díky svému brankáři drží nadějný výsledek.
28:15
Eberle našel samotného Pituleho před Šimbochem, domácí brankář předvedl neskutečný semafor!
26:37
Venkrbcovu nebezpečnou střelu od mantinelu Chábera vyrazil hokejkou vedle sebe, kde se o kotouč postarala hostující obrana.
25:58
Jestřábi vyhazují přes všechny čáry.
25:50
Hosté dlouho okupují prostějovské obranné pásmo, velké příležitosti však nepřicházejí.
25:31
Kindl od modré nahodil na Šimbocha, ten měl kotouč před betony a nevěděl o tom, nakonec se však zorientoval a hru zastavil.
24:59
Meidl ve vyložené pozici přestřelil branku!
24:38
Rudovský obkroužil branku a z otočky se snažil překvapit Šimbocha, ten kotouč vyrazil nad sebe a následně kotouč v brankovišti zalehl.
23:44
Hosté prahnou po vyrovnání. Horna hlídkoval po střele od modré před Šimbochem, ten ho k dorážce nepustil.
22:58
Nakonec se jim ta ale podařilo a hned je z toho branka! Dubovu tvrdou ránu vyrazil Chábera jen před sebe, kde byl první MAREK INDRA a se štěstím zasunul kotouč k tyči. Asistence: Lukáš Duba a Adam Hawlík.
22:34
Hosté se usadili v útočném pásmu a Jestřábi se nemohou z tlaku vymanit.
21:37
Štiplavou střelu Duby musel Chábera chytat na dvakrát. Dorážet chtěl Kajaba, ale k němu se už kotouč nedostal.
21:27
Eberle si vybruslil zpoza branky a z otočky střílel mimo branku.
20:45
Střela Horny od modré mířila mimo Šimbochovu branku.
20:01
Je za námi první třetina. Do to vlétli lépe domácí Jestřábi a ti svůj úvodní tlak přetavili ve vedoucí branku. Postupem času se ale hra srovnala a více ze hry měli hosté a po náporu se jim podařilo vyrovnat. Sledujeme však velice pohledný rychlý hokej. Na druhou třetinu se tak můžeme těšit zhruba v 17:49.
20:00
19:32
Stach si vybruslil z rohu mezi kruhy a zkoušel Šimbochovu pozornost bekhendem, domácí brankář vyrazil za branku.
18:43
Kajaba si vyjel z rohu a otestoval Cháberu z úhlu, ten kotouč zachytil ve své výstroji.
17:54
Velká šance Franeka, ten napřáhl mezi kruhy, ale proti jeho pokusu se Chábera stihl přesunout.
17:21
16:21
Kania chtěl nahodit do útočného pásma, kotouč moc zvedl a ten zamířil nad plexisklo. Vhazuje se ve středním pásmu.
15:54
15:26
Venkrbec dobře odhadl hostující kombinaci a vyhazuje do středního pásma.
14:48
A znovu je kotouč až u Chábery.
14:34
Jestřábi vyhazují a střídají.
13:54
Jestřábi budou hrát oslabení, zbytečný faul u mantinelu provedl Lukáš Duba (PRO). Odsedí si dvě minuty za hákování.
13:10
Rudovský poslal do samostatného úniku Hornu, ten mířil pod horní tyčku, ale Šimboch si toto místo dobře hlídal.
12:39
Venkrbec si předal kotouč ve středním pásmu s Luňákem, ten zkoušel pozornost Chábery, ale ten ani zasahovat nemusel, kotouč míří od obránce Kladna mimo ledovou plochu.
11:30
Další velký závar před Šimbochem. Eberlovu střelu dorážel Pitule, domácí brankář si ale všechny skulinky u tyče pohlídal.
10:43
Nakonec se ale TOMÁŠ HORNA prosazuje, když z blízka zvedl kotouč pod horní tyčku. Asistence: Jan Rudovský.
10:28
Hornova střela přes obránce brankou neskončila.
09:39
Redlich zatáhl kotouč do útočného pásma a zkoušel nebezpečně Šimbocha přes obránce. Navíc dojel odražený kotouč, ale i s tím si domácí brankář poradil.
08:11
Tenkrát s Kindlem si v šanci dva na jednoho nedokázali přihrát.
08:03
Dubova střela ještě ze středního pásma nemohla Cháberu ohrozit.
07:32
Jestřábi vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
06:54
Jestřábi vyhráli buly a v obrovské šanci se ocitl Kajaba, Chábera skvěle zasáhl.
06:49
Chabera zastavil hru po nahození na jeho branku, bude se vhazovat po jeho levici.
05:13
Bahenského střela od modré byla schovaná za hráči, ale Šimboch dobře zasáhl holí.
04:45
A další obrovská šance Maidla, ten v podobné šanci jako Luňák neuspěl.
03:31
Matouš Venkrbec vyslal rozjetého LUKÁŠE LUŇÁKA a ten si poradil s hostujícím brankářem na jedničku. Asistence: Matouš Venkrbec.
02:36
Další ofsajd Prostějova.
01:58
Jestřábi chybovali při přechodu do útočného pásma, zastavil je ofsajd.
01:48
A první vážný zákrok Šimbocha, který si dobře vyjel proti střele Tenkráta.
00:44
Další šance Jestřábů, Venkrbec zatáhl kotouč za branku a hledal před brankovištěm Luňáka, jeho bekhendová rána nemohla mít šanci na úspěch.
00:27
Václav Maidl vybojoval za hostující brankou kotouč a ten poslal na modrou. Střelu Malého Chábera vyrazil mimo ledovou plochu.
00:01

LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch (Vydržel) – Kužel, Niko, Husák, Matyáš, Hertl, Malý, Hawlík – Franek, Krejčík, Meidl – Luňák, Venkrbec, Kajaba – Moučka, Duba, Indra – Coufal, Sršeň. Trenér: Z. Čech.

Rytíři Kladno: Chábera (Švihálek) – Kaberle, Klouček, Růžička, Lukáč, Kania, Zeman – Horna, Dragoun, Hořava – Pitule, Eberle, Tenkrát – Stach, Kindl, Redlich – Bahenský, Strnad. Trenér: J. Čelanský.

Rozhodčí: M. Škrobák – Rampín, Reich.
V dnešním zápase se utkají o prvoligové body týmy z opačných pólů tabulky. Kladno se po vlažnějším vstupu do sezóny rozehrálo a podle očekávání již atakuje vrchní příčky v tabulce. V posledních dvou zápasech navíc nedovolilo svému soupeři skórovat.

Prostějov se už soustředí pouze na záchranu a jeho cílem je nepustit před sebe Havlíčkův Brod, na který má aktuálně náskok tří bodů. Rozšíření tohoto náskoku proti Kladnu by se rovnalo zázraku a Jestřábi by museli zopakovat výkon z prvního vzájemného střetnutí, kdy brali dva body za výhru v nájezdech.

Do utkání nebude moci zasáhnout nejproduktivnější hráč Prostějova, obránce David Roupec, který si vykoledoval trest od disciplinární komise za faul v Třebíči.

V Prostějově se znovu objeví Denis Kindl, který po změně působiště pravidelně skóruje, ve třech utkání si připsal tři branky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.