Já se dnes s vámi loučím a konstatuji, že Jihlava vítězí i napodruhé a bere další tří body. Mějte se krásné a užíjte si příjemný zbytek dnešního večera.
Jihlavští hokejisté dokázali zvítězit i ve druhém zápase, a tak ze dvou zápasů si odváží na Vysočinu šest bodů. Šumperk dnes podlehl Dukle 2:5. Domácí budou muset vyvinout ještě hodně úsilí o předkolo play-off.
60:00
59:50
Zeman dostal kotouč do pásma Šumperka, ke střele se ovšem nedostal.
59:22
59:08
Gólman z Vysočiny si připisuje lehký zákrok po nahození Pláška.
58:56
Semorádovu střelu vyráží betony Svoboda mimo branku.
58:22
Dukla právě vstřelila branku!
Jeden z šumperských hráčů přihrál na hůl JIŘÍMU DOBROVOLNÉMU, který už snadno trefil prázdnou branku. Bez asistence.
58:00
Fantastický Rittich nadvakrát zasahoval proti šancím Šumperka.
57:34
Po střele Moskala se puk odrazil do středního pásma.
57:22
Svoboda je na střídačce! Šumperk v šesti.
57:22
Šumperk bude mít v závěru početní výhodu. Dvě minuty dostane Marek Melenovský (JIH) za držení.
56:25
Hosté jeli dva na jednoho, ale nakonec akci dokázal zabránit Staněk, který obětavě skočil do přihrávky.
56:01
Po střel Čachotského se kotouč odrazil do ochranné sítě. Vhazování proběhne ve třetině domácího mančaftu.
55:43
Holíkova rána skončila na zadním mantinelu za brankou gólmana hostů.
55:38
Veleckého střela skončila na hrudi Davida Ritticha.
54:22
53:37
Šumperku se daří vyhazovat.
53:14
Kalábova střela od modré skončila na hrudníku Svobody.
52:43
Holík nahodil puk na Ritticha, gólman Jihlavy ihned rozehrál.
52:22
Tomáš Drtil (SUM) dostává dvě minuty za podražení.
51:30
Vše je v pořádku. Může se pokračovat.
51:30
Opět problémy s brankou hostů, která se posunula. Na led musí opět rolbaři.
51:25
Další střela Novotného. Tu však tečoval někdo z jihlavských hráčů, takže se odrazil úplně jiným směrem než letěla. To znamená mimo branku.
50:58
Střela Novotného, která letěla od modré čáry, skončila vysoko nad klecí Ritticha.
50:31
Střelu Davida Březiny Svoboda chytil na svém hrudníku. Vhazování proběhne po pravé straně tohoto juniorského reprezentanta.
49:49
Slavík nahodil kotouč od modré, který ovšem nikdo nedokázal tečovat.
49:08
48:40
Jihlava se opět v klidu dostává ze svého pásma. Přesilovky nejsou dnes pro domácí to pravé ořechové.
47:56
Hosté hrají ve čtyřech.
47:55
Po Moskalově střele se kotouč odrazil do středního pásma.
47:31
Sedlák těsně minul branku! Domácí mají velký tlak.
47:08
Aleš Jergl (JIH) dostává dvě minuty za vysokou hůl. Osmačtyřicet sekund přesilová hra pět na tři pro domácí mančaft.
46:59
Napodruhé se to povedlo Semorádovi.
46:37
Jihlava se dokázala osvobodit ze svého pásma.
46:01
45:56
Dvě minuty za podražení dostává Karol Korím (JIH). Pět sekund se bude hrát čtyři na čtyři.
45:32
Kalábova střela od modré byla po teči odražena nad branku domácích.
44:21
Svoboda nejprve fantasticky zakročil, ale na dorážku ADAMA ZEMANA byl gólman draků krátký. Po inkasované brance začal gólman Šumperka třískat hokejkou do horní tyčky, div, že jí nerozbil. Asistence: Tomáš Čachotský, Karol Korím.
44:01
Karel Plášek (SUM) dostává dvě minuty za hákování. Přesilovka 5 na 3 pro hosty.
43:43
Dvě minuty za krosček dostal Jiří Dobrovolný (JIH). Tomáš Drtil (SUM) mu to oplatil pěstí, takže bek Šumperka dostává dvě minuty za hrubost.
43:24
Jiří Dobrovolný se dostal k odraženému puku, ale úplně prázdnou branku nedokázal trefit!
42:56
K odraženému kotouči se dostal MIroslav Svoboda, který přerušuje hru.
42:39
Daniel Vachutka (SUM) dostává dvě minuty za pád pod nohy.
42:18
Velecký se dokázal dostat do třetiny Dukly. Jeho následná dělovka skončila v ochranné síti.
42:07
Kuřítko nahodil puk na branku Svobody. Jeho nahození bylo tak vysoké, že přeletělo branku.
41:41
Popelkova dělovka skončila na betonu brankáře Jihlavy.
41:37
Slavík hodil puk na Ritticha, který vyrazil betonem do rohu kluziště.
41:05
Svoboda si připisuje zákrok po střele jednoho z jihlavských hráčů. Tento zásah patří k těm jednoduchým v dnešním utkání.
40:39
Hosté se také dostali do třetiny šumperského výběru, avšak následně jím bylo odpískané také postavení mimo hru.
40:10
Šumperk se v úvodu třetiny dostal do ofsajdu.
40:01
Obě mužstva na ledě. Sudí Hrubý může provést vhazování.
Lukáš Žalčík, útočník domácího týmu, utkání nedohraje, neboť se po tvrdém střetu zranil. Forvard Šumperka musel odjet na vyšetření do nemocnice.
V druhé periodě to opět vypadlo na hru jednoho týmu. Marek Prokš se dokázal prosadit a zvýšil na 3:0 pro Duklu. Ovšem za Salith vstřelil kontaktní branku Michal Velecký a následně dokázal snížit na rozdil jediné branky Aleš Holík. Stav utkání je tedy 2:3. Třetí třetina bude rozhodně zajímavá. Ta mimochodem začně zhruba v 19:51.
40:00
39:32
Ledaři nyní opravují branku za Svobodou, která vypadla ze svého postavení.
38:57
Šumperk je nyní na koni, ale gólman Dukly odolává.
38:16
Draci právě vstřelili branku!
ALEŠ HOLÍK poslal skvělý pas na Michala Popelku, který střílel do takřka prázdné branky, avšak trefil beton gólmana Ritticha, od kterého se kotouč odrazil opět na hůl kapitána draků a ten už sis dorážkou do prázdné branky poradil. Asistnce: Michal Popelka.
38:05
Radim Haas hledal před brankou Michala Popelku, kterému však naposlední chvíli vypíchl kotouč David Rittich.
37:19
Nyní se snaží Jihlava prosadit v třetině draků.
36:15
Domácí využívají přesilovou hru. MICHAL VELECKÝ vypálil z mezikruží dělovku a prostřelil Davida Ritticha. Forvard draků se tak trefil proti klubu, v jehož drese v minulosti působil. Asistence: Marek Haas, Karel Plášek.
35:48
Dvě minuty za hrubost dostal Roman Čermák (JIH). Následně obránce Dukly razantně pokračoval v protestech. Sudí mu nejprve udělil desetiminutový osobní trest. Poté ve vzteku trefil plexisklo a rozhodčí Hrubý poslal beka Jihlavy do šatny.
35:09
Březina od modré nahazoval kotouč, avšak puk k brance Svobody nedoputoval.
34:42
Domácí ztratili černou pryž ve středním pásmu. Následně se hosté dostali do postavení mimo hru.
34:12
Zakázané uvolnění draků.
33:59
Velecký se snažil dostat před brankáře Dulky, ovšem zbytečnou kličkou přišel o kotoouč.
33:28
Karel Plášek stál před Rittichem a tvrdou přízemní střelou minul těsně branku.
32:51
Vachutka hledal před brankou Rimmela, který dokázal nebezpečně tečovat puk. Rittich naposlední chvíli chytil kotouč na zemi. Následně se do menší potyčky dostal druhý jmenovaný s Petrem Šidlíkem. Čárový rozhodčí oba hráče stihli oddělit.
32:03
Drtil ve třetině Jihlavy našel svou přihrávkou pouze Kalába.
31:30
Jihlava má puk na svých holích a snaží se založit akci.
30:51
Schejbalova střela od modré končí u Svobody.
30:02
Adam Zeman se opět objevil sám před gólmanem Svobodou! Domácí měli štěstí, že brankář Šumperka vyrazil puk naposlední chvíli betonem.
29:29
Nebezpečnou střelou zahrozil i Radim Haas, který však trefil brankáře Ritticha pouze do ramena.
28:56
Před brankou stál volný Ondřej Malec. Útočník Jihlavy ovšem napálil gólmana domácích pouze do betonu.
28:20
Moskal ztratil hůl, takže si to domácí poměrně zkomplikovali. Následně vystřelil Jergl. Jeho střela skončila na rameni brankáře Miroslava Svobody.
27:36
Čápovu dělovku od modré, srazil Moskal bruslemi do rohu kluziště.
27:00
Velecký se pokoušel zaútočit, avšak naposlední chvíli jej obrali obránci Dukly.
26:35
Marek Bail (SUM) dvě minuty za držení. Přesilová hra Jihlavy začíná.
26:09
MAREK PROKŠ si objel nikým nebráněný branku a dostal kotouč za přesouvajícího se Svobodu. Gólman draků dnes inkasuje po třetí, což je součet všech jeho inkasovaných branek z posledních dvou zápasů. Asistence: Filip Seman.
25:39
Čáp pokusil štěstí střelou z velice ostrého úhlu. Jeho ranka však jen prolítla kolem svatyně domácích.
24:47
Jihlava kombinovala v pásmě draků. Šumperští si po chvíli dokázali vzít puk na své hole.
24:04
David Rittich raději zakryl kotouč před dojíždějícím Veleckým.
23:40
Nyní měl Rittich štěstí, že se za jeho záda neodrazil kotouč, který jeden z jihlavských tečoval.
23:07
Kalábovu střelu gólman draků vyráží.
22:59
Prokš vystřelil z mezikruží a Svoboda musel přerušit hru.
22:30
Dukla je kompletní.
22:17
Jihlava hraje výborně oslabení. Šumperk se trápí.
22:01
Hosté ve čtyřech.
21:46
Jihlava vyhazuje puk ze své třetině.
21:23
Jihlava dokázala i zaútočit. Svoboda si musel připsat zákrok.
20:30
Bude se hrát 5 na 3. Hráčská lavice Jihlavy potrestaná za nesportovní chování. Trest odypká Jiří Dobrovolný.
20:01
Dvě minuty za zdržování hry dostává hráčská lavice Jihlavy. Trest odpyká David Březina.
20:01
Následují protesty ze strany Jihlavy.
Hosté přišli pozdě na hrací plochu a to bude za dvě minuty!
Máme za sebou první třetinu, ve které jsou lepší hosté z Jihlavy. Ti si dokázali vytvořit více šancí. Branky pak na konto za hostující mančaft přidal Kaláb společně s Divišem. Domácím se naskytla možnost samostatného nájezdu, avšak Slavík jej neproměnil. Stav tedy zůsává i nadále 0:2. My se můžeme těšit druhé periodě zrhuba v 18:52.
20:00
19:47
Kotouč je ve středním pásmu.
19:32
První formace draků nyní zatopila obraně Jihlavy. Ovšem ani Plášek a ani Velecký nedokázali zakončit.
18:23
Jergl se dostal až před Svobodu, ale zakončit nedokázal.
17:57
Tomáš Drtil nepřesně přihrál a poslal puk na icing.
17:39
Karol Korím od modré vystřelil, ale gólman Miroslav Svoboda chytil puk precizně do lapačky.
17:34
17:04
Šumperští dokázali vyhodit puk ze svého pásma. Jihlava už je však zpět.
16:39
16:08
Kotouč se po vhazování v třetině Dukly odrazil do středního pásma.
16:06
Obránce draků Jakub Slavík trefil pouze betony Ritticha.
16:06
Nařízeno trestné střílení. Jakub Slavík byl faulovaný a pojede samostatný nájezd.
15:46
Semorád se dostal k odraženému puku a rychlou střelou trefil beton Semoráda.
15:34
Martin Novotný (SUM) fauloval ve středním pásmu a sudí jej poslal na trestnou lavici za nedovolené bránění. Bude se hrát vyrovnaná partie čtyři na čtyři.
15:00
Šumperku to dnes nejde. Přihrávka ani nyní nebyla přesná. Jihlava se dvakrát za sebou osvobodila.
14:39
Následně se Jihlava provinila faulem ve vlastní třetině. Dvě minuty za hákování dostal Aleš Jergl (JIH).
13:54
Čachotský našel nikým neobsazeného RICHARDA DIVIŠE, který přesnou ránou k tyči nedal gólmanovi domácích šanci. Asistence: Tomáš Čachotský.
13:45
Nyní musel zasahovat i Svoboda, který před sebe vyrazil střelu Březiny a následně jí zakryl.
13:23
Michal Popelka lehce vystřelil na branku, gólman Rittich vyrazil puk do rohu kluziště.
12:37
Staněk ve velké rychlosti bruslil do pásma Jihlavy, tam jej však dokázali hráči z Vysočiny obrat o puk.
12:05
Od Martina Novotného se kotouč odrazil ke Svobodovi, který kryje černou pryž.
12:01
Tentokrát icing i na druhé strané po nepřesné přihrávce Sedláka.
11:41
Nyní odpískané zakázané uvolnění Jihlavy. To se nelíbilo Semorádovi, který měl k tomuto verdiktu několik připomínek. Hlavní rozhodčí jej musel okamžitě napomenout.
11:12
Holík zůstal ležet na zemi. Sudí Hrubý tak přerušil hru v době, kdy měl puk v moci Šumperk.
10:31
Čermák nebezpečně vypálil puk, který někdo tečoval. Gólman Šumperka vyrazil kotouč na poslední chvíli.
09:16
09:11
Semorád s Čápem jeli dva na jednoho, ale branku domácího gólmana druhý jmenovaný netrefil.
09:00
Moskal nyní špatně rozehrál a domácí opět přišli o pásmo.
08:23
Žálčík se napřáhl od modré, ale trefil pouze Jiřího Dobrovolného, který následně vyhodil puk do třetiny Šumperka.
07:57
Hosté dokázali dvakrát po sobě vyhodit puk ze svého pásma.
07:16
Tentokrát si zahrají přesilovku domácí. Marek Prokš (JIH) potrestán za faul ve středním pásmu. Prohřeškem bylo nedovolené bránění.
06:51
Prokš hledal před brankou Melenovského. Prvně jmenovaný, ale adresáta nenašel.
06:44
Domácí museli vyhodit na icing.
06:15
Jihlava je v tlaku. Čáp se opět pokoušel o střelu od modré, ale ta minula svatyni Šumperka.
05:43
O podobné se pokoušel Zdeněk Čáp, ale gólman draků tentokrát problém neměl.
05:18
Přesilová hra využita! TOMÁŠ KALÁB se napřáhl od modré čáry a kotouč, který byl tečovaný jedním z domácích hráčů, skončil za zády Miroslava Svobody. Asistence: Tomáš Čachotský.
04:59
Nepřesná přihrávka Dukly, zavinila zakázané uvolnění.
04:36
Po mírném tlaku Jihlavy domácí faulovali. Michal Popelka (SUM) dostává dvě minuty za sekání.
03:57
Popelka vystřelil ránu na Ritticha, kterému puk propadl pod lapačkou. Naštěstí jej dokázal někdo z hráčů Jihlavy zastavit před brankovou čárou. Brunce, který se snažil dorážet, pak výtečně vychytal gólman Dukly.
03:18
Domácí se dostali do pásma Šumperka, Jihlava si však dokázala kotouč vybojovat zpět na své hole.
02:40
Hokej je velice svižný. Nyní se dostal ke kotouči dostal Marek Haas a vystřelil, ovšem gólman Rittich si puk pohlídal a přerušil hru.
01:51
Po nepřesné rozehrávce se puk dostal až na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude v pásmu draků.
01:28
Marek Prokš, který včera nastupoval ve čtvrté formaci, dnes nastoupuje ve třetí. nyní se prezentoval střelou, která ovšem letěla mimo branku Svobody.
00:52
Novotný nahodil kotouč do pásma, Moskal dokázal puk pouze tečovat, a ten se odrazil na hůl Čápa. Jihlava je u kotouče.
00:26
Po vhazování to zkoušel Lukáš Žálčík, který ale nalezl přesně postavenou lapačku gólmana Dukly.
00:22
Šumperští hokejisté se ihned dostali do velké šance, když Vleký poslal pas na Marka Haas, který v těsné blízkosti nedokázal překonat gólmana Ritticha.