Domácí tým uhájil své vítězství a poráží tak celek z Kadaně poměrem 3:1.

60:00
59:28
Mouček odjíždí na střídačku!
59:20
Lukáš Novák a Karel Ton (KAD) dostávají dvě minuty za hrubost. Z domácí strany vyloučen Tomáš Sedlák na dvě minuty taky za hrubost.
59:20
trefného pokus Svoboda vůbec neviděl. Nakonec ho puk trefil do masky a rozhodčí přerušuje hru.
59:00
Svoboda zneškodnil obě střely Kadaně svýma betonama.
58:56
Strhla se tu menší potyčka mezi Plášek a Havlem. Rozhodčí přerušuje hru a bude rozdávat tresty.
Radek Havel dvě minuty hrubost. Karel Plášek dostal dvě minuty za sekání plus dvě minuty za hrubost. Následuje tedy přesilovka pro Kadaň.
58:32
Mouček na střídačce, hosté to zkouší v šesti.
58:11
Popelkovi sjel puk z čepele a draci tak přišli o útočné pásmo.
57:19
Tonovu střelu chytá domácí strážce svatyně do lapačky. Puk ale rychle rozehrává na hole svých spoluhráčů.
57:11
Trefný nahazoval puk ze středního pásma na Svobodu. Ten si kotouč ponechal ve své lapačce.
56:58
Útočnou akci Kadaně zastavuje ofsajd.
56:26
Jakub Novák vyslal střelu na domácího gólmana, ten proti této střele vytasil svůj pravý beton.
55:14
Pláškovi nevyšla klička a hosté mohou zakládat útočnou akci.
54:30
Ofsajd domácího celku.
54:18
Brunec znovu vyslal střelu, ta tentokrát skončila v lapačce hostujícího gólmana.
54:12
Tomáš Brunec tvrdě pálil, puk skončil na mantinelu za bránou Moučka.
53:58
Mouček si připisuje zákrok betony po střele Bergera.
53:36
Jíra nahazoval puk ze středního pásma na Svobodu, ten puk rychle vyklepal z výstroje a rozehrál ho svým spoluhráčům.
52:44
Úplně sám se před Svobodou zjevil Oto Táborský, který měl dostatek času rozmyslet si kam jeho střela bude mířena. Domácí gólman proti němu nakonec zasahoval betony.
52:22
Drtil dokázal obejít dva obránce aby následně zakončoval do betonů Václava Moučky.
51:33
Berlev poslal puk zpoza branky na Tona, Svoboda proti němu předvedl efektivní zákrok betony. Fanoušci teď vyvolávají jeho jméno.
50:59
Pavlas projel celé kluziště s pukem, na modré se napřáhl ke střele , která orazítkovala levý beton Svobody.
50:04
Oto Táborský vyslal střelu zpoza obránce, Svoboda proti jeho střele rychle vytasil svou lapačku.
49:32
Puk mezi diváky. Vhazuje se v obraném pásmu Kadaně.
49:24
49:04
Zakázané uvolnění domácího celku. Vhazuje se po levici Svobody.
48:21
Drakům se nedaří dostat do útočného pásma. Kadaň už potřetí po sobě vyhodila puk.
47:58
Nepřesnou rozehrávku Šumperka vystihl Jíra. Draci musí začít útočnou akci od znova.
47:22
František Wágner (KAD) oslabuje svůj tým a odchází na trestnou lavici na dvě minuty za krosček.
47:12
Rimmel měl na holi velkou šanci, Mouček ale předvedl skvělý zákrok betonem.
46:27
Střelu Šťovíčka vyrazil Svoboda betonem.
45:20
Drtil přišel v útočné akci o puk, draci se rychle musejí vracet.
44:28
Puk v Moučkově lapačce, hra přerušena.
44:13
Moskal posílal puk před bránu na Žálčíka, ten byl ale o puk obrán.
43:49
Do Sedlákové střely se položil Ton. Puk skončil v ochranné síti.
43:15
Lukáš Novák pálil z modré, před bránou ještě clonil Jíra. Domácí gólman byl ale pozorný a puk schoval pod své tělo.
42:31
Drtilova střela byla sražena do rohu kluziště.
41:48
Táborský pálil tahem z modré, Svoboda má puk pod lapačkou.
40:54
Szathmáry měl dobrou střeleckou pozici, ovšem jeho tvrdý projektil skončil pouze v ochranné síti. Vhazuje se ve středním pásmu.
40:24
Mouček si připisuje zákrok betonem.
40:01
Ve druhé třetině dokázala Kadaň vyrovnat zásluhou Dominika Tejnora. Hosté se ale z vyrovnání dlouho neradovali. O minutu později poslal Šumperk zpátky do vedení Tomáš Brunec. Domácí se pak dokázali ještě jednou prosadit. V jednatřicáté minutě zvyšoval na 3:1 Karel Plášek.

Střely po dvou třetinách: 27:38
40:00
39:25
Proti střele Bergera zasahoval Mouček vyrážečkou.
38:50
Moskal poslal puk na Staňka, ten se s ním natlačil až před Moučka. Celá tato akce skončila právě na Moučkovi, který zasahoval betonem.
38:24
Moskal na ledě, domácí jsou kompletní.
38:18
Odpískán úmyslný ofsajd Šumperka. Hra se stěhuje před Svobodu.
38:02
Kohout pálil z velkého úhlu nepřesně.
37:54
Tejnorova tvrdá střela z modré minula Svobodovu bránu.
37:21
Plášek skvěle vytlačil Tejnora z útočného pásma. Hosté musí začít útočnou akci od znova.
36:52
Svoboda má puk pod svou lapačkou po střele, která vyšla z Jírovy hokejky.
36:25
Patrik Moskal (SUM) vyloučen za hákování.
36:25
Střelu Šťovíčka si ponechal Svoboda ve své výstroji.
35:46
Zakázané uvolnění Kadaně, vhazuje se po levici Moučka.
35:20
Žálčíkův pokus se k Moučkově bráně nedostal.
34:54
Vrdlovec se dostal do útočného pásma tam nabil puk na modrou Bailovi. Jeho střela byla sražena vysoko nad bránu.
34:10
Vrdlovec posílal puk před bránu, tam byl pozorný Havel, který kotouč odeslal do bezpečí.
32:46
Další střela domácích i tentokrát mířila vedle.
32:34
Tvrdá střela Prokopa z modré těsně míjí Moučkovu bránu.
31:58
Fanoušci vyvolávají jméno Miroslava Svobody, který teď předvedl nádherný zákrok lapačkou.
30:57
Draci právě vstřelili branku!
Danielovi Vrdlovcovi se jeho střela vůbec nepovedla, ale to vůbec ničemu nevadilo jelikož puk se došoural ke KARLU PLÁŠKOVI, který jej i přesto že byl otočený zády k bráně dostal za záda Václava Moučka. Asistence: Daniel Vrdlovec, Michal Popelka.
30:35
30:12
Šumperku se zatím přesilovka moc nedaří, nedokážou se usadit v útočném pásmu. Kadaň znovu vyhazuje.
29:58
Kadaň se osvobozuje a rychle střídá.
29:31
Gewiese posílal napříč pásmem puk na Rimmela, ten si ještě puk musel zkrotit na své holi a jeho následná střela skončila na betony Moučka.
28:33
Dvě minuty za vysokou hůl dostává Lukáš Novák (KAD).
28:13
Sedlák byl zasažen vysokou holí, Šumperku je ponechána výhoda.
27:59
Hra se teď odehrává převážně ve středním pásmu.
27:44
Ofsajd Kadaně.
26:31
Další zákrok do své sbírky. Svoboda proti Vránově střele použil svoji lapačku.
26:01
Svoboda se skvěle přemístil proti střele Martina Kohouta.
24:11
Hosté se z vyrovnání dlouho neradovali. Šumperk zpět do vedení dostal TOMÁŠ BRUNEC, který stahovačkou dokázal obejít jednoho z hostujících hráčů, aby následně poslal kus černé gumy o tyčku za Moučkova záda. Asistence: Daniel Vachutka.
23:40
Kadaň právě vstřelila branku!
Kadaň se dočkala vyrovnání v přesilové hře. Svoboda dlouho vzdoroval všem střelám hostujícího týmu, ale na střelu DOMINIKA TEJNORA byl již krátký. Asistence: Petr Jíra, Lukáš Novák.
23:27
Další střela Tejnora, domácí gólman znovu zasahuje betony. Následně ještě musel čelit dorážce, kterou ale dokázal také zlikvidovat.
23:15
Tvrdá střela Tejnora z modré končí v lapačce Svobody.
22:45
Proti střele Šťovíčka zasahoval Svoboda na poslední chvíli svým ramenem.
22:26
Šumperk po buly ihned vyhazuje kotouč přes všechny čáry.
22:25
Tomáš Brunec (SUM) dostává dvě minuty za sekání.
22:10
Svoboda má puk pod svými betony po střele Martina Kohouta.
21:55
21:44
Tahem od modré to zkusil Tejnor, domácí gólman zasahoval betony.
20:57
Plášek vyhazuje puk přes všechny čáry a Šumperk odjíždí střídat.
20:24
Jakub Novák pálil od modré, Svoboda zasahoval lapačkou. Kadaň ještě dohrává přesilovou hru.
20:01
První třetina nám nabídla jednu branku, kterou dokázal necelou minutu před koncem první části vsítit Tomáš Sedlák. Kadaň se dostává více do střeleckých pozicí ale Miroslav Svoboda zatím předvádí jisté zákroky.

Střely na bránu po 1. třetině: 12:18
Vyloučení po 1. třetině: 1:1
20:00
19:55
Kadaň si zahraje přesilovou hru. Dvě minuty dostává Daniel Vachutka (SUM) za vysokou hůl.
19:14
Tak to byla nádhera v podání TOMÁŠE SEDLÁKA. Ten držel kotouč dlouho na své holi a hledal si dobrou střeleckou pozici. Tu nakonec našel v prostoru mezi kruhy, odkud dokázal vymést pravý růžek Moučkovy brány. Asistence: Patrik Moskal.
19:00
Havel na ledě, Kadaň je kompletní.
18:55
Novotný poslal puk po modré na Baila, jeho následná pokus zlikvidoval Mouček betonem.
18:35
Kadaň vyhazuje puk až za Svobodovu bránu.
18:19
Útočnou akci Šumperka zastavuje ofsajd.
17:39
Střela Tomáše Drtila byla zblokována, Kadaň následně vyhodila kotouč do středního pásma.
17:12
Šumperk kombinuje v útočném pásmu...
17:00
Máme tu první vyloučení dnešního zápasu. Dvě minuty za sevření kotouče dostává Radek Havel (KAD).
16:47
Moskal se snažil přihrát na modrou, jeho přihrávka byla ale vystihnuta Šťovíčkem.
16:11
Staňkovu střelu od modré schoval Moučka do své lapačky.
15:34
Kohoutova tvrdá střela orazítkovala betony domácího strážce svatyně.
15:04
Střelu Lukáše Nováka drží Svoboda ve své výstroji.
14:55
Pavlasovo nahození si dokázal Svoboda svou holí zpracoval a následně puk rozehrát na hole svých spoluhráčů.
14:35
Tomáš Sedlák obešel tři hostující hráče, následně nahodil puk do útočného pásma. Tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
13:55
Žálčík ve velké šanci minul Moučkovu bránu.
13:45
Novotný dostal puk na modrou, odkud z první pálil přímo do betonů hostujícího gólmana.
12:44
Drtil obral o puk Tona, který se řítil do dobré šance.
11:54
Střelu ze středního pásma vyslal Mazanec na Svobodu, tomu kotouč přistál rovnou na jeho hrudi.
11:35
Moskalova střela z pravého kruhu končí pod lapačkou Václava Moučky.
10:58
Jíra si ukrojil příliš velké sousto, když se vydal mezi trojici bránicích hráčů Šumperka.
10:06
Zakázané uvolnění Šumperka.
10:00
Další střela hostů, tentokrát se o ni postaral Táborský. Svoboda zasahoval vyrážečkou.
09:58
Po buly se puk dostal k Mazancovi, ten ho tvrdě napálil do betonů domácího gólmana.
09:35
Nahození Trefného schoval Svoboda do své lapačky před dojíždějícíma hráčema.
09:29
Svoboda zasahoval svým betonem proti střele Jakuba Vrány.
09:06
Václav Mouček si připisuje úspěšný zákrok lapačkou.
08:33
Jíra přenech puk Lukáši Novákovi, ten se napřáhl ke střele, která skončila ve výstroji domácího strážce svatyně.
08:10
Karel Plášek prověřil pozornost Václava Moučka.
07:31
Střela Karla Tona mířila do betonů Svobody, následně se k dorážce dostal Berlev. Domácí gólman i tento pokus dokázal vychytat.
07:10
Vachutka přenechal puk Bruncovi, jeho střela skončila na betonech hostujícího gólmana.
06:34
Šťovíček pálil zpoza obránce, Svoboda zasahoval lapačkou i přesto že neměl dobrý výhled.
05:58
Zakázané uvolnění Kadaně, vhazuje se po pravici Maštalířského.
05:49
Žálčík projel s pukem celé kluziště, jeho akci ale rozhodčí přerušil odpískaným ofsajdem.
04:57
Jíra poslal puk na Pavlase, ten měl hodně prostoru ke střele, která nakonec skončila na betonech domácího gólmana.
04:24
Odpískán ofsajd Kadaně.
03:55
Brunec byl důrazný v souboji o puk se Šťovíčkem a draci tak mohou zakládat útočnou akci.
03:16
Kohout zlomil v hokejku a Kadaň tak přišla o útočné pásmo.
02:48
Od mantinelu pálil Berlev, Svoboda má puk v lapačce.
02:22
Lukáš Novák si sjel s pukem do střelecké pozice, jeho následný pokus byl sražen do ochranné sítě.
01:59
Havel nahazoval puk ze středního pásma na Svobodu, ten si puk raději ponechal v lapačce.
01:26
Svoboda si připisuje první zákrok proti střele Trefného.
00:29
Z velkého úhlu pálil Plášek, Maštalířský vyrazil puk před sebe, kde stál volný Popelka. Ten ale puk za záda hostujícího gólmana nedostal.
00:15
Hrálo se vysokou holí, hra je vykázána do středního pásma.
00:01
Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali draci.
00:01
Hráči obou celků jsou na ledě, utkání za malou chvíli začne.

Salith Šumperk: Svoboda (Zelenka) – Novotný, Bail, Sedlák, Gewiese, Drtil, Slavík, Prokop – Popelka, Plášek, Vrdlovec – Staněk, Moskal, Žálčík – Brunec, Berger, Vachutka – Rimmel

Sportovní klub Kadaň: Maštalířský (Mouček) – Tejnor, Pavlas, Trefný, Szathmáry, Havel, Mazanec, Černý – Novák J., Novák L., Jíra – Ton, Berlev, Kohout – Táborský, Šťovíček, Vrána – Lehnert, Wágner

Rozhodčí: Šutara – Adamec, Poruba.
Salith Šumperk

Prohrou na Kladně si draci definitivně zavřeli dveře do předkola play-off. Již teď je jisté že svěřenci Radka Kučery a Jaromíra Jindřicha skončí po základní části na jedenácté pozici.
Jelikož na Šumperk zbylo opět nepopulární play-out a již teď má jistotu záchranu v první lize, tak se rozhodl udělat před uzavřením přestupů následující změny: Do Třebíče se do konce sezóny přesouvá kapitán Aleš Holík, který má i nadále vyřízené střídavé starty do Zlína. Formou střídavých startů pak může do extraligových Pardubic nakouknout Tomáš Sedlák, Aleš Staněk a Karel Plášek.
Nejproduktivnějším drakem nadále zůstává s osmapadesáti body (20+38) Patrik Moskal. Nejvíce branek do sítě soupeřů pak nasázel Lukáš Žálčík (20 vstřelených branek).
V šumperském týmu nadále působí gólmanská trojce Miroslav Svoboda, Vladislav Koutský a Daniel Zelenka. O tom kdo se postaví mezi tři tyče proti Kadani, Vás budu informovat přibližně patnáct minut před začátkem utkání.
SK Kadaň

Do konce základní části zbývají už jen dvě kola a Kadani chybí dva body na šestou příčku, která zajišťuje přímý postup do play-off. Tým který má v průměru dvaadvacet let se bude snažit již dnes v Šumperku získat tři body, které by je v případě prohry Litoměřic proti Havířovu posunuly na šestou pozici.
Předevčírem o půlnoci končil přestupní termín a v Kadani se staly následující změny: Do Chomutova se přesunula čtveřice hráčů a to Jan Strmeň, Jaroslav Mrázek, Marek Sikora a Martin Šagát. Tým z Čech pak posílil o tři hráče z juniorky Karlových Varů.
Produktivitě kadaňského týmu vévodí s osmadvaceti body (10+18) Karel Ton. Nejlepším střelcem je pak s osmnácti přesnými zásahy Martin Šagát, který ale jak už jsem zmiňovala se přesouvá do Chomutova.
Gólmanskou dvojici do konce sezóny v Kadani utvoří Václav Mouček a Tomáš Maštalířský. Prvně jmenovaný by se pak měl postavit mezi tři tyče již dnes v Šumperku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.