To je dnes ze Šumperka vše. Já vám přeji příjemný zbytek dnešního večera.
Šumperští hokejisté dnes porazili Prostějov výsledkem 3:0. Draci dnes hráli velice ofenzivně, naopak Jestřábi hráli ze zajištěné defenzívy. Hostující hráči odjíždějí tedy domů bez bodu, naopak v Šumperku zůstvává plný počet.
60:00
59:59
Draci právě vstřelili branku!
PATRIK MOSKAL vystřelil puk do prázdné branky a gól, který dal útočník domácích padl v čase, kdy do konce zápasu zbývalo 0,7 sekund! Asistence: Aleš Holík.
59:41
Hosté už překonali Koutského! Ale z brankové čáry dokázal Aleš Holík vyhodit puk! Neuvěřiutelné! Hráči už zvedali ruce!
59:11
Hosté v šesti, Šimboch na střídačce!
59:11
Koutský podržel puk. Hosté si berou oddechový čas.
58:47
Vrdlovec nebezpečně tečoval kotouč, naposlední chvíli dokázal gólman Jestřábu zareagovat.
58:18
Šumperk má nyní kotouč na svých hokejkách a nikam nespěchá.
57:40
Hosté nyní dávají hodně sil do ofenzívy.
56:15
Staněk poslal pas na LUKÁŠE ŽÁČLÍKA, který dělovkou z první překonal Juraje Šimbocha. Asistence: Aleš Staněk, Martin Novotný.
55:30
Plášek s Veleckým jeli dva na jednoho, ovšem druhý jmenovaný kotouč nechal za bruslemi a z akce domácích tak nic nebylo.
54:40
Hráči Prostějova se nachvíli usadili v pásmě draků, ovšem Koutského klec neohrozili.
53:47
Gewiese poslal pas na Staňka, který střelou z první negtrefil ideálně puk. Kotouč končí hodně mimo.
53:11
Zakázané uvolnění Salithu.
52:50
52:49
Prostějov vyhazuje přes všechny čáry.
52:21
Holíkova střela od modré jen těsně minula branku hostů.
51:54
Nepřesná střela od modré čáry, kteoru vyslal Patrik Moskal.
51:21
Žálčík střílel z právé strany na gólmana Prostějova, gólman hostů však dokázal vleže zakročit lapačkou.
50:50
Dvě minuty za podražení dostává Lukáš Krejčík (PRO).
50:34
Dělovka Aleše Holíka od modré čáry trefila vyrážečku brankáře Šimbocha.
50:27
Další zákrok gólmana Jestřábů. Ihned po vhazování raději zakryl puk.
50:18
Šimboch přiložil vyrážečku ke konstrukci branky, aby zakryl kotouč. Hra je tedy přerušena. Vhazovat se bude po levé straně gólmana Prostějova.
49:58
Ofsajd Prostějova. Cienciala si nevšiml, že měl čároví sudí zvednutou ruku.
49:03
Staněk poslal přihrávku na Žálčíka, který měl odkrytou branku! Klec Šimbocha však útočník draků netrefil.
48:36
48:08
Brunec poslal pas na Vrdlovce, který stál v dobré pozici. Druhý jmenovaný ovšem nechal puk za bruslemi a z akce domácích, tak nebylo nic.
47:47
Draci tohle oslabení zvládají dobře.
46:48
Koutský vyrazil střelu Kajaby.
46:36
Další trest pro domácí. Martin Novotný (SUM) dostává dvě minuty za vysokou hůl.
46:34
46:17
Velký zmatek před Koutským! Obránci Šumperka nakonec dokázali odstřelit puk do středního pásma.
45:28
Robin Malý vypálil od modré. Jeho dělovka těsně minula branku.
45:17
Husákovu tečovaná střela minula svatyni domácích.
44:34
Jakub Slavík (SUM) dostává menší trest za krosček.
44:34
Luňák už se radoval, že Prostějov vstřelil branku, ale gólman Vladislav Koutský dokázal betony vyrazit puk z brankové čáry! Slavík se u toho ještě provinil faulem.
44:22
Slavíkova střela trefila Šimobochův beton.
44:17
Vrdlovcovo nahození ze středního pásma Juraj Šimboch chytá.
44:01
Bergerova střela skončila mimo tři tyče.
43:15
Do protiútoku vyrazil Žálčík, který trefil Šimbocha. Gólman Jestřábů si opět hodně povyjel z branky.
43:08
Kuželovu střelu Koutský ve stoje vyrazil.
42:30
Prostějov je nyní aktivnějším týmem.
41:48
Moučkova střela trefila beton Vladislava Koustkého.
41:02
René kajaba se dostal ke střele a trefil brankáře domácích do ramena. Šumperský brankář následně dokázal zakrýt puk. Obrana draků se vypořídala i s Luňákem, který se snažil dorážet kotouč před svatyní domácích.
40:05
Marek Haas po vyhraném vhazováním ihned nahodil puk do třetiny Prostějova.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:34.
Je za námi druhá perida, ve které dominovali domácí hráči. Prostějovští se hodně zatáhli do své třetiny a hrají spíše defenzivní hokej. Hráči trenéra Zdeňka Čecha evidentně hrají na protiútoky, ovšem zatím výrazně branku Vladislava Koutského neohrozili. Na druhé straně pracuje výtečně Juraj Šimboch. Přesto si tento brankář vybral i slabší chvilku, kdy nepřesně vyjel v domění, že odehraje puk. Gólman Prostějova kotouč nestihl, dřív ho měl na své holi Patrik Moskal. Útočník draků, ovšem prázdnou branku netrefil. Stav utkání je tedy i nadále 1:0.
40:00
39:48
Moučka vypálil na Koutského, gólman Šumperka jeho ránu vyrazil před sebe.
38:26
Prostějov se dostal do ofsajdu.
37:08
Lukáš Žálčík dnes hraje famózně. Nyní se dokázal odpoutat od obránce Jestřábů a vypálil střelu směrem na branku Juraje Šimbocha. Útočník draků branku přestřelil.
36:20
Staňkova střela trefila vyrážečku Šimobocha.
36:09
Domácí posílají puk na icing.
35:54
Po dlouhé době je v akci Prostějova. Krejčíkova střela se ovšem neujala a minula branku Koutského.
34:55
Plášek mohl jet sám na Šimbochem. Zkušený útočník domácích si však nevšiml, že nikdo před ním není, a tak poslal pas zpět za sebe.
33:49
Radim Haas stojíc sám před Šimobchem poslal kotouč o pár centimetrů vedle!
32:45
Šumperští hokejistě mají svého soka z Prostějova pod tlakem. Hosté jakoby zmateni krouží ve své třetině. Když se jím povede dostat ke kotouč, tak jej okamžitě vyhodí do středního pásma.
31:58
Bruncova střela skončila v lapačce Juraje Šimbocha.
31:54
Šumperští jsou vykázání z pásma Prostějova, neboť Lukáš Žálčík trefil puk vysokou holí.
31:17
Indra se snažil dostat před brankou Koutského, Slavík ho však tělem od kotouče odstavil.
30:14
Ofsajd Prostějova. Čárový rozhodčí jej pískl trochu opožděne, což ročílilo domácí fanoušky, protože draci se právě hnali do protiútoku.
28:48
Radim Haas trefil přesně postavenou lapačku Šimbocha.
28:41
Martin Novotný trefil horní tyč! Puk následně vyletěl ze hřiště.
28:35
Vrdlovec vybojoval puk ve své třetině. Následně nasadil tempo alá Pavel Bure, dostal se do pásma Prostějova a vystřelil na branku Šimbocha. Gólman hostů puk chytil do lapačky.
28:01
Žálčík napálil puk do přesně postaveného Šimbocha. Draci jsou nyní aktivnějším mužstvem.
27:39
Zakázané uvolnění Prostějova. Vhazovat se bude před Šimbochem.
27:13
Žálčík vystřelil puk na Šimbocha, ten betony vyrazil na svého kolegu v obraně.
24:54
Neuvěřitelné, co teď neproměnil Patrik Moskal! Juraj Šimboch předvedl neuvěřitelnou hrubku, kdy si příliš vybruslil z branky! Moskal si gólmana obehrál a měl před sebou téměř prázdnou branku. Před ním stál pouze vracející se obránce. forvard Šumperka však netrefil svatyni Prostějova. Všichni svatí teď stáli na straně Jestřábů.
23:54
Šumperk je nebezpečný v oslabení! Staněk poslal puk na Žálčíka, který vystřelil z těsné blízkosti! Rána se mu ovšem nepovedla, takže jen minula branku.
23:14
Niko ztratil puk. Využít toho mohl Žálčík, avšak brankář Šimboch rychle vyjel z branky a odehrál kotouč pryč.
22:04
První přesilovou hru si zahrají i hosté. Marek Haas (SUM) dostává dvě minuty za držení protihráče.
21:32
21:30
Nejprve pálil od modré Moskal a Žálčík lehce tečoval puk, který letěl těsně nad. Následně se objevil opět odchovanec draků Lukáš Žálčík před brankářem Šimbochem, který fantasticky zakročil betony a podržel pod nimi černou pryž. Gólman Prostějova drží hosty.
21:15
Přesilová hra draků pokračuje.
20:39
Puk skončil v hledišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
20:01
Už jsou zde i domácí hráči. Sudí Přikryl může vhodit bully.
Hokejisté Prostějova již krouží po ledové ploše.
Další třetina začne přibližně v 18:49.
Skončila nám první třetina, která nabídla pro oko fanouška velký počet šancí. Jedinou branku zatím vstřelil obránce draků s číslem čtyřicet čtyři Petr Gewiese. Utkání je velice vyrovnané a oba soupeři budou muset vyvinout hodně úsilí, aby dokázali bodovat. Zápas doprovází výborná atmosféra.
20:00
19:52
Vrdlovec se pokusil ještě o střelu, ovšem trefil pouze mantinel za brankou ŠImbocha.
19:28
Karel Plášek vybojoval faul. Tomáš Franek (PRO) dostává dvě minuty za podražení.
19:14
Koutský zakryl puk po nahození ze středního pásma.
18:09
Prostějov v plném počtu.
18:07
Žálčík poslal pas na Staňka, který sám před Šimbochem trefil pouze betony gólmana Jestřábů.
17:35
Prostějov se po dlouhé době dokázal osvobodit.
17:27
Vrdlovec poslal pas na Veleckého, který minul branku.
16:37
Vrdlovec přihrál na modrou Holíkovi, který střelou z první těsně minul branku Šimbocha.
16:09
Jakub Matyáš (PRO) dostává dvě minuty za hákování.
16:00
Draci krouží v pásmu Prostějova jako ptáci. Rozhodčí má zvedlou pravici. Bude se vylučovat.
15:40
Puk trefil střídačku. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
15:15
Adam Hawlík se objevil ve velké šanci před Koutským! Brankář domácích dokázal puk vyrazit betonem, když se pokoušel obránce Prostějova o kličku beckhendem.
14:11
Velecký nahodil puk do třetiny soupeře. Nicméně Prostějov si kotouč opět sebral na svou hůl.
13:45
Černá pryž opustila ledovou plochu. Vhazovat se bude před Koutským.
13:30
Slavík nahodil puk na Šimbocha, který nejistě vyrazil kotouč před sebe. Dorážet se snažil Jan Berger, ale gólman Prostějova se roztáhl a dokázal udržet kotouč před brankovou čarou.
13:09
Žálčíkovu střelu vyrazil Šimboch do ochranné sítě.
12:31
Aleš Holík našel dobrým pasem Karla Pláška, který v těsné blízkosti nedokázal dostat puk za záda Šimbocha.
11:54
Kuželova střela skončila na mantinelu za brankou Koutského.
11:09
Střela Tomáše Brunec končí na hrudníku gólmana Jestřábů.
10:45
Šimboch si připusuje zákrok po nahození jednoho z hráčů Šumperka.
10:10
Kajaba se snažil obkroužit branku! Gólman draků si však betony u tyče pohlídal.
09:51
Vzápětí čároví rozhodčí odpískali zakázané uvolnění domácího mančaftu.
09:31
Koutský chytil puk do vyrážečky. Hra je přerušena. Vhazovat se bude po pravé straně hronovského odchovance.
09:01
Tečovaná střela Coufala skončila v ochranné síti.
08:15
Prostějov bojoval v pásmu Šumperka o kotouč. Nakonec Bail obral Indru o kotouč. Puk je ve středním pásmu.
07:35
Prokop lehce nahodil kotouč, puk však klec Šimbocha minul.
07:07
Berger nahodil puk do třetiny Jestřábů a odjel vystřídat.
06:35
Nepřesná přihrávka draků končí na zakázaném uvolnění.
05:56
Patrik Moskal našel výborným pasem Aleše Staňka, který v obrovské situaci, kdy střílel do odkryté klece, minul.
05:20
Domácí se po dlouhé době dostali do třetiny Prostějova. Plášek však nepřesnou přihrávkou zastavil akci. Kotouč putuje do pásma draků.
04:25
Moučkovu dělovku vyrazil Koutský betonem. Následná dorážka Lukáše Duby skončila nad brankou.
03:14
Na ledě se objevili dva puky, protože jeden z kotouč zůstal před chvílí v ochranné síti a až nyní vypadl.
02:56
Niko zachytil puk na modré čáře a lehce nahodil na Koutského. Gólman draků raději podržel kotouč.
02:26
Sršeň zkusil překvapit Koutského, ten však střelu forvarda Jestřábů zachytil na hrudníku.
01:36
Patrik Moskal přihrál pod sebe na volného PETRA GEWIESEHO, který přesnou střelou překonal brankáře hostů. Asistence: Patrik Moskal, Aleš Staněk.
01:25
Kajabova střela beckhendem minula svatyni draků.
01:18
Střela Venkrbce trefila beton šumperského gólmana.
00:54
Kajabovu střela srazil Petr Gewise do ochranné sítě. Vhazovat se bude po pravici Koutského.
00:41
Na Šimbocha nahazoval kotouč Michal Velecký. Prostějovský brankář si s touto situací v klidu poradil a puk zakryl.
00:03
Domácí vyhráli úvodní bully. Atmosféra na zimním stadioně vypadá je velice hlasitá.
00:01

Salith Šumperk: Koutský (Zelenka) – Holík, Drtil, Sedlák, Gewiese, Novotný, Slavík, Prokop, Bail – M. Haas, Plášek, Velecký – Staněk, Moskal, Žálčík – Brunec. Vrdlovec, Berger – Popelka, R. Haas, Rimmel

LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch (Vydržel) – Niko, Kužel, Matyáš, Husák, Malý, Hertl, Hawlík – Meidl, Krejčík, Indra – Kajaba, Venkrbec, Luňák – Franek, Duba, Moučka – Sršeň, Cienciala, Coufal

Rozhodčí: Přikryl – Lukš, Novák.
Derby Olomouckého kraje vypukne v 18:00 hodin. Vy jej můžete sledovat zde na serveru www.onlajny.cz.
Salith Šumperk se nachází na 10. místě tabulky. Ambice letošního klubu sahájí do předkola play-off. Nicméně poslední tří zápasy šumperští hokejisté prohráli (vytěžili pouze bod za prohru v prodloužení s Havířovem). Navíc ve dvou posledních zápasech venku tým Radka Kučery obdržel 17 branek. Domácí hráči se budou muset snažit bodovat za plný počet bodů. Jakákoliv další ztráta by znamenala pro draky komplikaci.

Nejlepší střelec: Lukáš Žálčík (18 gólů).
Nejlepší Nahrávač: Patrik Moskal (33 asistencí).
Nejtrestanější hráč: Patrik Moskal (78 TM).
Nejlepší plus/mínus: Stanislav Dietz (+3).
Nejhorší plus/mínus: Tomáš Brunec (-16).
Nejvíc odchytaných zápasů: Vladislav Koutský (38 zápasů).
LHK Jestřábi Prostějov: Prostějovští hokejisté nezažívají zrovna povedenou sezónu. V minulém zápase si střihl premiéru na lavičce Jestřábů trenér Zdeněk Čech. Ten se tak stal třetím mužem, který v letošní sezóně vedl mančaft Prostějova. Premiéra se bývalému kouči mládežnických reprezentací povedla. Jestřábi porazili Havlíčkův Brod vysoko 5:1 a do Šumperka přijeli s lepší náladou.

Nejlepší střelec: René Kajaba, Marek Indra (oba devět gólů.)
Nejlepší nahrávač: David Roupec (21 asistencí).
Nejtrestanější hráč: Lukáš Duba (80 TM).
Nejlepší plus/mínus: Martin Belay (+1).
Nejhorší plus/mínus: Lukáš Luňák (-20)
Nejvíc odchytaných zápasů: Juraj Šimboch (31 zápasů).
Zdravíme všechny fanoušky ledního hokeje. Dnes máme na programu zápas mezi celky Salith Šumperk a LHK Jestřábi Prostějov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.