Utkání dospělo do svého závěru. Domácí sice byli zvláště v první a třetí třetině jasně lepším týmem, ale nestačilo to ani na jediný bod. Přerov předvedl bojovný výkon a především v závěru si tři body se štěstím vydřel. Pochvalu zaslouží hlavně brankář Lukáš Klimeš, který má na vítězství Přerova velkou zásluhu. Hokejisté Motoru doplatili také na neproměňování svých šancí.

Pro dnešek je to vše, loučím se s vámi a přeji hezký zbytek dne.
59:48
Hosté jsou v plném počtu.
59:27
Petr Mrázek netrefil z půlky hřiště prázdnou branku!
59:06
Vráblík ranou od modré přestřelil bránu.
59:00
Do konce třetí periody zbývá přesně jedna minuta a vhazovat se bude po levici Klimeše.
58:16
Zrádný mantinel Budvar arény způsobil, že puk vypadl z útočné třetiny Motoru a Přerov mohl skórovat.
57:48
Oba dva týmy mají na ledě to nejlepší a domácí to zkouší bez brankáře v šesti proti čtyřem!
Dnešní utkání sleduje 5669 diváků.
57:48
Oddechový čas pro ČEZ Motor České Budějovice.
57:48
Tak teď už Motor opravdu musí. Na trestnou lavici odchází hostující na dvě minuty Michal Popelka (PRE).
56:48
Znovu David Šťastný a spíše takové lehké nahození do rukavice připravného gólmana Motoru.
56:19
Do šance mohl jít Jakub Matai, ale puk mu ujel a Ondřej Bláha proti němu vyjel a lapil ho.
55:26
David Šťastný vjel do útočného pásma a vyzkoušel Bláhu lehkou střelou na lapačku. Českobudějovický brankář puk raději podržel.
54:32
Dušan Žovinec je hodně aktivní v posledních minutách a nyní měl další šanci. Klimeš stál opět na konci jeho akce.
53:29
Velice pěkná kombinace Motoru. Chovan si počkal na Žovince, který si nenápadně sjel od modré čáry a jel z boku na branku. Klimeš se přitiskl k tyči a puk přes sebe nepustil.
53:16
Dušan Žovinec pálil od modré čáry hned po vhazování, ale Klimeš na puk dobře viděl a buly po jeho pravici se bude opakovat.
53:12
Pěknou ranou se prezentoval Rok Pajič, ale stejně tak pěkný zákrok předvedl také vynikající Lukáš Klimeš.
52:53
Lukáš Žálčík se dostal do zakončení, ale vypálil pouze přímo do brankáře Klimeše. Následuje komerční přestávka.
52:00
Švihálek se vrací na led a domácí jsou v pěti.
51:32
Z domácích je vidět energie, sporná situace je zřejmě rozproudila. Přerov zatím hraje přesilovou hru bídně.
50:00
Michal Švihálek (CEB) dostává menší trest za nesportovní chování.
50:00
Rozhodčí opět úřaduje a téměř celá Budvar aréna je na nohou. Sudí se rozhodl vyloučit Michala Švihálka (CEB) za to, že byl evidentně natlačen na hostujícího brankáře. Vlna protestů se ještě zvětšila poté, co se na kostce objevily záběry ze situace, ve které je jasně vidět, že domácí hráč byl v situaci nevinně.
49:30
Josef Mikyska si šel pro svou první branku v letošní sezoně, když obkroužil branku a pokusil se překvapit Klimeše střelou z otočky. Gólman Přerova puk vyrazil.
48:44
David Kuchejda výborně podržel puk v útočném pásmu Motoru a ideálně nahrál Muchovi, jehož rána však nedošla až na branku.
47:43
Hokejisté Motoru mají nejvyšší čas se zápasem něco udělat. Přerov se však nestáhl a stále se snaží hrát aktivně.
46:31
Na modrou čáru dostal nabitu Jánko Mucha, který si ještě sjel blíže k brance a vypálil. Klimeš mu ale zmenšil úhel a puk chytil.
45:44
Další tvrdý bodyček adresoval Martin Heřman obránci Petru Hořavovi, který se těžce zvedá z ledu.
45:11
Michal Chovan hezky našel přihrávkou z rohu hřiště Roka Pajiče, který ji šikovně nasměroval na branku. Klimeš toho mnoho neviděl, ale puk mu do sítě neprošel.
44:17
Krásný bodyček předvedl Petr Kolmann, který Petra Mrázka téměř přehodil na domácí střídačku! Navíc došlo ke komické situaci, kdy forvardovi Přerova uvízla hokejka na střídačce Motoru a dlouho ji zvedal. Vzápětí přijel k Mrázkovi Heřman a nastala krátká rozmíška.
43:29
Dvoumetrový obránce Ferenc nahazoval od modré čáry nebezpečně do ohně před bránou. Bláha sice na puk nemohl vidět, ale dokázal ho skrýt do svých chráničů.
42:58
Domácí špatně rozehráli a po icingu se hra stěhuje do jejich pásma.
42:29
Tlak třetího českobudějovického útoku ještě dále pokračoval a další šanci měl Luboš Rob poté, co se puk odrazil od zadního mantinelu. Brankář Přerova si ale pohlídal místo u tyče.
41:51
Motor mohl vyrovnat, ale neuspěl v obrovské šanci! Luboš Rob našel ideálně před brankou postaveného Lukáše Žálčíka, který však z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat Klimeše.
41:22
Motor šel do útoku, ale rozhodčí ho zbrzdil velmi přísně posouzeným ofsajdem.
40:49
Lukáš Zíb se vrátil do hry, takže Motor se nakonec může spolehnout na pětici obránců.
40:01
STATISTIKY PO 2. TŘETINĚ:

Střely na branku: 26 – 13
Vhazování: 20 – 19
Vyloučení: 1 – 6
Ve druhé třetině se obraz hry hodně změnil. Motor už nebyl tak dominantní a iniciativa byla spíše na hokejkách hostujících hráčů. Ti se také díky druhé brance Dostálka dostali do vedení, které drží také na konci 40. minuty. Jihočeši navíc ke konci třetiny zřejmě přišli o dva obránce. Suchánek dostal trest do konce utkání a Zíb odešel z nejznámého důvodu do kabiny.
40:00
39:04
Domácí se ubránili a už jsou v plném počtu.
38:18
Petr Kolmann nyní dobře zapracoval a vyhodil puk ze třetiny. Přerov Bláhu při pětiminutové přesilovce v podstatě neohrozil.
37:17
Domácí hrají oslabení výborně a Přerov téměř k ničemu nepouštějí.
36:51
Nyní odchází do kabin také Lukáš Zíb, další obránce domácích. Jihočechům tak zřejmě pro dnešní utkání zbyli čtyři obránci.
36:30
Čas z přesilové hry Přerova se krátí a hosté zatím neměli vážnější šanci.
35:44
Adam Přibyl výborně vyhodil puk ze třetiny a Motor se osvobozuje.
34:04
Tak sudí nakonec ještě přitvrdil. Obránce Motoru dostává trest na 5 minut plus do konce utkání za vražení na hrazení. Trest odpyká Ladislav Marek.
34:04
Bude se vylučovat. Jakub Suchánek (CEB) dohrál svého soupeře velice tvrdě, ale zákrok vypadal naprosto v pořádku, což také domácí hráči hlasitě reklamují...
33:33
Martin Heřman vypálil hned po buly, ale Klimeš byl připraven.
33:10
Ránu Tadeáše Krále obětavě zblokoval Jakub Suchánek.
32:42
Přerov byl chvilku pod tlakem a tak raději vyhazuje na zakázané uvolnění.
31:59
Hosté jsou nyní aktivnější než Motor a i nyní jsou z pukem na holi v útočném pásmu.
30:52
Obrovský chyba Motoru a Vlastimil Dostálek měl na dosah hattrick! Útočník Přerova jel sám na brankáře ze strany, ale Bláha jej Haškovským zákrokem vychytal.
30:22
Michal Popelka se prodral až před Bláhu, který byl připraven a jeho prudkou střelu ztlumil.
29:39
Petr Mrázek měl dlouho napřeženo, ale ke střele z mezikruží se nakonec nedostal.
28:50
Jakub Ferenc trefil ihned po buly od modré čáry horní tyčku!
28:45
Hodně tvrdou ránu Davida Šťastného musel Bláha ztlumit ve své výstroji.
28:20
Střela Luboše Roba byla tečovaná hostujícím obráncem do ochranné sítě.
27:46
Martin Heřman byl v šanci, ale ani tentokrát neuspěl. Jeho střela byla kvalitní, ale Klimeš puk vyrazil.
27:26
Josef Straka tvrdě střílel z levé strany a Klimeš se vyznamenal dobrým zákrokem.
26:29
Michal Chovan dostal pěknou přihrávku od Pajiče, ale jeho střela z první Klimeše nepřekvapila.
25:12
Velká šance Přerova je tentokrát nevyužita. Po střele Petra Mrázka scházely milimetry, Bláha měl navíc zcela zakrytý výhled.
24:24
Přerov právě vstřelil branku!
Jihočeši nevyužili další příležitost a jsou za to potrestáni brankou Přerova! Šťastný nabil na modrou Grofovi, jehož dělovku šikovně tečoval těsně před brankářem opět VLASTIMIL DOSTÁLEK. Asistence: Jakub Grof, David Šťastný.
24:08
Josef Straka vypálil z pravého kruhu a jeho dělovka trefila boční sítku.
23:33
Rozhodčí tentokrát neodpískali jasný faul hostí. Fanouškům Motoru se to sice nelíbí, ale to je to jediný, co s tím mohou dělat.
22:30
Tadeáš Král vypálil z otočky, ale Bláha teď domácí tým zachránil.
22:02
Přerov mohl jít do úniku, ale akci zastavil rozhodčí svým hvizdem, kterým signalizuje ofsajd.
21:24
Domácí se dostali do úmysleného ofsajdu a vhazovat se bude v jejich obranné třetině.
20:44
David Šťastný pálil na Bláhu z pravé strany, ale českobudějovický brankář puk vyrazil do bezpečí.
20:01
První perioda nabídla zajímavý hokej, o něco lépe na tom byli domácí hokejisté. Ti měli po většinu třetiny tlak a v sedmé minutě poprvé skórovali po ukázkové souhře v přesilové hře. Přerov však vytěžil z minima maximum, když využil nedůrazného pokrytí svého hráče v mezikruží, a vyrovnal.
20:00
19:50
Vladimír Škoda jen tak zkusil nahodit puk na Klimeše, který vůbec nevěděl, kde má puk. Naštěstí pro Přerov ho ale měl v podpaží.
19:10
Motor šel do přečíslení tři na jednoho, ale Robova přihrávka nebyla ideální a domácí nakonec ani nevystřelili.
18:34
Střela Romana Vráblíka od levého mantinelu nebyla ideální, gólman Přerova ani nemusel zasahovat.
17:36
Josef Straka zadovkou krásně našel v druhé vlně Martina Heřmana, jehož dělovka z vrcholu kruhů nadělala Klimešovi starosti.
16:12
Přerov rozvlnil síťku, ale branka to není. To jen Jan Sedlák vypálil od modré čáry a puk skončil na boku branku Motoru.
15:45
Lukáš Žálčík našlápl po pravém mantinelu a zkusil bekhendem překvapit Klimeše. Ten měl s jeho střelou problémy a pouze ji vyrazil. Obránci mu poté pomohli a odehráli puk do bezpečí.
14:11
Petr Kolmann pěkně pálil od modré čáry, ale puk neprošel přes několik těl před brankovištěm.
13:09
A je vyrovnáno! Přerov v jedné ze svých prvních šancí skóruje, když Šnajnar poslal puk z rohu hřiště před branku, kde se dokázal VLASTIMIL DOSTÁLEK prosadit přesto, že byl střežen hned dvojicí beků Zíb – Žovinec. Asistence: Rostislav Šnajnar, Roman Pšurný.
12:54
V šanci byl tentokrát na druhé straně David Šťastný, ale Bláha ho vychytal.
12:24
Přerov se ubránil a už je v pěti.
10:57
Domácí byli ve velké příležitosti, která zůstala nevyužita! Nikým nehlídaný Petr Kolmann měl puk u branky Přerova, Klimeš proti němu vyjel a domácí bek mu jej lišácky poslal mezi nohama. Puk ovšem ani přesto neskončil v brance.
10:24
Jan Sedlák (PRE) je vyloučen na dvě minuty a Jihočeši se připravují už na čtvrtou přesilovou hru.
09:40
Hosté hrají v plném počtu.
09:05
Po střele Luboše Roba od modré byl závar před brankou, ale jeho spoluhráči puk za Klimeše nedostali.
08:37
První útok Motoru tentokrát nesehrál přesilovou hru moc dobře. Hráči si posílali spíše centry než přihrávky na hůl.
07:40
Další vyloučení Přerova a České Budějovice budou mít možnost navýšit vedení. Na lavici hanby se poroučí na dvě minuty Rostislav Šnajnar (PRE).
06:54
České Budějovice právě vstřelily branku!
Akce jako z učebnice znamená první branku domácího celku! Mikyska našlápl po levém mantinelu, přihrál na střed puk Chovanovi, jenž vymyslel geniální pas z první na ROKA PAJIČE. Českobudějovický první centr už jen pohodlně zakončil do odkryté klece. Asistence: Michal Chovan, Josef Mikyska.
06:22
Brankář Lukáš Klimeš (PRE) dostává menší trest za hru vysokou holí. Trest odpykává Vlastimil Dostálek.
06:15
Michal Švihálek byl v další velké šanci Motoru, když pálil z mezikruží a Klimeš vyrazil puk jen nad sebe.
05:55
Ferenc se vrací do hry a Přerov je v pěti.
05:23
Velká šance Motoru po přihrávce Straky na připraveného Romana Vráblíka. Ten vypálil z první tvrdě, ale Klimeš skvěle reflexivně zasáhl lapačkou.
04:48
Jihočeši byli dlouho v útoku, ale nyní už hosté vyhazují puk přes všechny čáry.
03:55
Jakub Ferenc (PRE) dostává dvě minuty za vražení na hrazení. Motor má první přesilovku.
03:20
Neuvěřitelné! Klimeš vyjel proti unikajícímu Roku Pajičovi, kterému se podařilo dostat puk za vyjetého brankáře a stačil ho ještě bekhendem naservírovat před bránu. Dotírající Michal Chovan ale nebyl dostatečně důrazný a v obrovské šanci neuspěl.
02:59
Hosté se do útočného pásma neprobili a Motor pozvolna zakládá útok.
01:52
Hosté teď hodně potrápili obranu Motoru. Petr Mrázek bleskově obkroužil branku a snažil se zasunout puk kolem tyče, ale bohužel pro Přerov to neprovedl ideálně.
01:24
Přerovu se nepovedla přihrávka a puk jde na zakázané uvolnění. Buly před Klimešem.
00:24
Hned v úvodu se dostali do útočného pásma hosté a vyzkoušeli Bláhu, který byl připraven.
00:01

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Kůdela) – Mucha, Kolmann, Suchánek, Vráblík, Zíb, Žovinec – Mikyska, Pajič, Chovan – Marek, Straka, Heřman – Žálčík, Rob, Švihálek – Kuchejda, Škoda, Přibyl

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Slovák) – Chmelíř, Grof, Hořava, Ferenc, Sedlák, Dujsík, Šnajnar – Šťastný, R. Pšurný, Dostálek – Sikora, Sýkora, Stoklasa – Král, Matai, Mrázek – Goiš, Popelka, Kovařík – Blinka

Rozhodčí: Smitka – Štětina, Špringl.
Vítám vás u sledování zápasu WSM Ligy mezi Českými Budějovicemi a Přerovem. Utkání začíná v netradičně už v 15 hodin a fanoušce se poté mohou se vstupenkou přesunout zdarma na volejbal.

ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE:
Jihočeši začali po reprezentační přestávce výborně a drtivou porážku uštědřili Šumperku. Další utkání také rozehráli dobře, ale nakonec zvítězili až v nájezdech díky rozhodující trefě Roka Pajiče. Přerov v prvním zápase Motor porazil a svěřenci Petra Rosola mu tedy budou mít v domácím prostředí co vracet.

HC ZUBR PŘEROV:
Nováček soutěže neměl až tak špatný vstup do sezony, ale postupně šel tabulkou dolu. Z úvodních pěti kol uhrál Přerov slušných 11 bodů a byl v horní polovině tabulky. Zhruba od 12. kola, kdy Přerov doma podlehl Prostějovu 2:3, se jejich výkonnost ze začátku sezony nevrátila. Po 21. kole je Přerov třetí od konce a má 27 bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.