Třebíčská MANN+HUMMEL Aréna po té, co to vypadalo, že utkání je po druhé třetině rozhodnuto, nakonec zažila strhující finále. Po dlouhých patnácti minutách úporné snahy o změnu skóre se v šestnácté minutě prosadil důsledný Adama Raška, který snížil na rozdíl dvou branek. O minutu později jej následoval v přesilovce Třebíče kapitán Horácké Slavie David Dolníček, který si po krásné kombinaci Erata s Malenou vychutnal křik ochozů. Zbývající minuty ve znamení krásného hokeje a závěrečného odvolání Svobody na střídačku však vytoužený vyrovnávací gól domácím nepřinesly. Tři body tak putují do Českých Budějovic. Přenos končí. Přejeme Vám hezký večer.
59:58
Poslední střela Podlipnika.
59:28
Roman Erat po průjezdu hřištěm pálí na Bláhu od modré. Střela šla vedle.
58:54
Podlipnik našel Dolníčka, který ale šetří čas pro odjezd Svobody na střídačku. Třebíč hraje v šesti.
58:45
Oddechový čas pro domácí.
58:20
Třebíčští založili za Svobodou akci. Zohorna nezpracoval puk a situaci zachraňuje Schejbal. Hra je přerušena a hra se vrací do středního pásma.
56:55
Dolníček dostal puk přes Erata do třetiny hostů, ti se na chvíli osvobozují, ale domácí se k nim domácí vrací.
56:27
Pop akci Wasserbauera se k puku u modré dostal Schejbal a ten rozezněl tyč Bláhovy brány.
56:08
Třebíč cítí šanci na vyrovnání. Vhazuje se před Bláhou.
55:45
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Po krásné kombinaci Maleny a Erata si na puk před Bláhou počkal DAVID DOLNÍČEK a snižuje stav na 4:5. Asistence: Roman Erat, Rostislav Malena.
55:28
Po zásahu na Romana Erata odjíždí na trestnou lavici Roman Vráblík (CEB) na dvě minuty – podražení.
55:17
Hra je na moment přerušena. Rozhodčí si nechává ledovat nohu od třebíčského lékaře.
54:54
Důraz před bránou se ADAMU RAŠKOVI vyplatil. Niko vypálil, puk se odrazil od zadního mantinelu, před bránou čekal ADAM RAŠKA, který rozvlnil síť brány hostů. Asistence: Ján Niko, Radim Zohorna.
54:37
Přes několik budějovických prokličkoval Adam Raška, donutil Bláhu k zásahu a vhazuje se před Hosty.
53:51
Domácí propasírovali puk přes střední pásmo do třetiny hostů, kde se k puku dostal Kusko. V zápětí je u puku opět Motor.
53:34
Po vhazování před Svobodou se k puku dostal Roman Vráblík, následně puk končí v ochranné síti a znovu se vhazuje před golmanem domácích.
52:55
Motoru se po vhazování nedaří v kombinaci před bránou domácích a ti se přesouvají před branku hostů. Pěknou akci nyní předvedli Kristl s Eratem.
52:45
Zašlápnutí puku. Vhazuje se před Svobodou.
52:09
Mikyskovi se podařilo dopravit puk do třetiny hostů, kde Motor rychle a přesně kombinuje. Zatím však nemá prostor ke střele.
50:50
Zohorna dlouhé sekundy kroužil za Bláhovou bránou, ale marně se pokusil najít některého svého spoluhráče, kterému by mohl přihrát.
50:38
49:25
Přibyl našel Podlipnika, ten u pravého kruhu přihrál Eratovi, který držel puk u pravého kruhu, následně našel Dolníčka, který však zahuštěný prostor před Bláhou neprostřelil.
48:38
Vyloučen Jakub Suchánek (CEB) na dvě minuty – nedovolené bránení.
48:26
Vhazování vyhrála Třebíč. Polodna našel Štindla, který přihrával na Kuska. Ten pálí, golman neměl se střelou problém.
48:24
Icing hostů.
47:44
Kolmann napříč hřištěm našel Tomáše Nouzu, který od pravého kruhu pálí na Svobodu.
47:24
Ofsajd domácích.
46:39
Po vhazování před Bláhou, si na zadovku od levého kruhu počkal u modré Schejbal, který prověřil připraveného golmana.
46:00
Důsledná obrana domácích a dohrávání soupeře znemožňuje Motoru ohrozit Dominika Svobodu. Zakázané uvolnění hostů.
45:07
Na tahu je teď po delší době Motor, který se dostal do třetiny domácích, ale Horácká Slávia opět na chvíli vrací hru před golmana hostů.
44:16
Třebíč na Motor vyvíjí velký tlak, Zohorna od levého kruhu přihrál Wasserbauerovi, který opět prověřil teď velmi zaměstnaného Bláhu.
43:26
Po dalším vhazování před Bláhou se pokusil ohrozit branku hostů Adam Raška od levého kruhu.
43:02
Další vhazování před hosty vyhráli domácí a po zadovce na modrou čáru se puku chopil tvrdou střelou Niko.
42:54
Na červené Matěj Psota našel Polodnu, který od pravého kruhu hostů prověřil Bláhovu lapačku.
41:51
Po dalším vhazování před domácími tvrdě od levého kruhu pálil Kolmann a hra se přesouvá před hosty. Ti situaci zvládají a vrací hru do třetiny domácích.
41:40
Žalčík dovezl puk po pěkné kombinaci před Svobodu, který zajistil Motoru vhazování před svou vlastní bránou.
40:57
Třebíčští vystřelili zpoza Svobodovy brány, na červené se Motor pokusil neúspěšně puk zastavit, puku se chopil Psota, který poprvé ve třetí třetině z bezprostřední blízkosti ohrozil Bláhu u pravé tyče.
40:10
Vhazování vyhrál Motor a vyráží před Svobodu, který musel likvidovat nepříjemnou rychlou akci s dorážou.
40:01
Ve druhé třetině domácí zvedli hlavu. V šesté minutě sice zvýšil vedení Motoru po několika pěkných kličkách Josef Mikyska, ale o tři minuty později vstřelil kontaktní gól Petr Polodna. O pět minut později napodruhé skóroval Richard Kristl. Třebíči narostla křídla, která jí však necelou minutu před koncem přistřihla branka Petra Kolmanna. Do třetí třetiny tak Motor nastoupí s tří gólovým vedením. Poslední část hry začne přibližně v 19:10.
40:00
39:10
České Budějovice právě vstřelily branku!
Přesto že se Třebíči dařilo dlouhé sekundy bránit velkému tlaku, střelu PETRA KOLMANNA od levého kruhu už Svoboda neustál. Asistence: Lukáš Květoň, Rok Pajič.
38:20
Motor aktivně kombinuje před Svobodou, který od pravého kruhu likviduje tvrdou střelu Nouzy a vzápětí od středu modré střelu Jauba Suchánka.
37:40
Vyloučen hráč Petr Štindl (TRE) na dvě minuty – podražení.
37:17
Po nepřesné střele Kolmanna se k puku dostali domácí a převážejí kotouč před Bláhu, který musí čelit několika nepříjemným střelám.
35:50
Třebíč hraje jako vyměněná. Motor má s jejími výpady spoustu práce. Nyní se mu ale podařilo vrátit hru před Svobodu.
34:58
Motor se usadil v obranném pásmu Třebíče, kde narazil na tvrdou obranu domácích. Po přetlačované v levém rohu se strhla drobná šarvátka, do které se zapojil třebíčský Niko.
34:09
Domácí opět obsazují obranné pásmo hostů, k puku se nyní dostal Štindl. V zápětí se hra vrací před Svobodu, kde po nájezdu k pravé tyči likviduje střelu Tomáše Nouzy.
33:30
Dnes velmi aktivní RICHARD KRISTL se pokusil u levé tyče protlačit puk za záda Bláhy. Napoprvé se mu to nepovedlo, ale podruhé to vyšlo a snižuje tak stav na 2:4. Asistence: Roman Erat, Rostislav Malena.
32:39
Vhazování ve středním pásmu vyhrála Třebíč, o puk ale ihned opět přišla. Na modré se k puku dostal Jakub Suchánek a prověřil hrudník Dominika Svobody.
31:50
Po vhazování ve středním pásmu se aktivity chopili domácí, ale v zápětí se k puku dostal Motor a nepříjemně obtěžuje Svobodu.
31:16
Eratovi se podařilo podél levého mantinelu přivézt puk do třetiny hostů, tam jeho přihrávku zachytil Kristl. Jeho střela však byla neškodná. O dorážku se pokusil David Dolníček, ale Bláha byl pozorný.
30:05
Po vstřelené brance Třebíči narostla křídla, zrychlila a zpřesnila hru. Hosté teď mají s domácími mnohem více práce.
29:28
Další výpad Třebíče, Raška po průjezdu hřištěm našel Schejbala a ten nepříjemně otestoval pozornost Ondřeje Bláhy.
28:40
Jednomu z třebíčských se podařilo vyvézt puk do středního pásma, kde si jeho přihrávku zpracoval PETR POLODNA a ten tvrdou střelou před mezikružím hostů vymetl levý horní roh branky Motoru. Asistence: bez asistence.
28:28
Po zásahu Svobody se vhazuje před brankou domácích.
27:43
Erat osvobodil u levého mantinelu domácí z tlaku hostů, přihrál Kristlovi ve středu hřiště na neškodnou střelu.
26:44
Po chybné rozehrávce Motoru se k puku dostal Schejbal, který od modré přestřelil Bláhovu bránu. Následoval ho se svou střelou Juráň, ale stav utkání se nezměnil.
26:02
Po vyhraném vhazování se k puku dostal Kříž, ten od modré prověřil Svobodovu lapačku.
25:54
Po ofsajdu hostů se hra vrací do středního pásma.
25:20
Po kombinaci za bránou Svobody se u levé tyče dostal k puku JOSEF MIKYSKA, objel několik domácích a vstřelil puk do prázdné brány. Asistence Jakub Babka, Lukáč Žalčík.
24:13
Po vhazování ve středním pásmu se vyhodila Třebíč puk do třetiny hostů, kde však nebyl žádný z domácích.
24:04
Ofsajd Motoru.
23:31
Po vhazování před Bláhou se k puku dostali hosté, ti přešli přes dva domácí hráče, k puku se dostal následně Erat, ten však byl nucen střílet z jízdy pozadu, což mu nevyšlo.
22:14
Motor se teď vypravil do třetiny domácích, ale hra se opět vrací před jejich golmana. Třebíči se díky aktivnímu bránění hostů nedaří efektivně kombinovat.
21:47
Horácká Slávia se na cenné sekundy usadila v třetině hostů. Zatím se jí nedaří změnit skóre.
21:10
K puku se dostal Psota, který prověřil od pravého kruhu levý beton Bláhy.
20:27
Do druhé třetiny vstoupili domácí se Svobodou v bráně.
20:01
První třetina se pro domácí nevyvíjí vůbec dobře. A to měli k dobru nejen přesilovku, během které se k vlastní škodě téměř nedostali do třetiny soupeře, ale i trestné střílení z hole RadimaZohorny, které rovněž vyznělo naprázdno. Zajímavou situaci přinesla i čtrnáctá vteřina, kdy si pro puk od Rašky před brankou Bláhy jel osamocený Wasserbauer, ale ten jej nezachytil a navíc upadl. To hosté své šance využili naplno. První gól Motoru vstřelil Marek v šestnácté minutě a další dva inkasovala Horácká Slavia v posledních dvou minutách první třetiny. Druhá třetina začne přibližně v 18:20.
20:00
19:58
Podobně jako u druhého gólu rozehráli hostépřed Vejmelkou přihrávkový mlýnek, kdy jeho závěrečnou otočku využil necelé tři sekund před koncem LUKÁŠ ŽALČÍK. Asistence:Josef Mikyska, Jakub Babka.
19:40
Závěr třetiny se snaží hosté ještě využít ve svůj prospěch.
18:29
Kombinace se hostům vyplatila, po přihrávce se dostal k puku LUKÁŠ ZÍB a z mezikruží domácích rozvlnil síť jejich brány. Asistence: Michal Chovan, Rok Pajič.
18:02
Hosté si přihrávají kolem sevřené domácí obrany a snaží se prostřelit Vejmelku.
17:32
Vyloučen hráč Roman Erat (TRE) na dvě minuty – hákování.
16:56
Po kombinaci před Vejmelkou si na modré na puk počkal Suchánek, vypálil, jeho střelu ještě tečoval jeden z budějovických, ale domácí golman vše ustál.
16:08
Budějovičtí uvěznili domácí v jejich třetině, ti se snaží marně probojovat před Bláhu. Úspěšný byl až Zohorna, který jej prověřil u pravé tyče. Vhazuje se před brankou hostů.
15:04
Po přihrávce zpoza Vejmelkovy brány se k puku dostal LADISLAV MAREK a prostřelil bezbranného Vejmelku. Asistence: Michal Švihálek, Dominik Točík.
13:44
Ve vlastní třetině se k puku dostal Raška, dovezl puk až před Bláhu, kde mu najížděl Wasserbauer. Ten jeho přihrávku nejen že nezachytil, ale navíc upadl a zastavil se až o mantinel.
12:55
12:30
Obraz hry se stále nemění, budějovičtí se zabetonovali ve středním pásmu a domácí jsou prakticky bez šance na změnu stavu.
11:39
Přesto že Třebíč hraje přesilovku, nedaří se jí založit efektivní akci, prakticky se jí nedaří dostat se před Ondřeje Bláhu. Teď se navíc dopustili zakázaného uvolnění.
10:55
Vyloučen hráč Lukáš Kříž (CEB) na dvě minuty – podražení.
09:34
Do výhodné pozice se před Vejmelkou dostal Jakub Babka, Karel Vejmelka jeho střely nejméně třikrát vyrazil, až se Třebíči podařilo osvobodit a přesunuli se před Ondřeje Bláhu.
08:55
Na modré čáře našel Zíb Bohunického, který nepříjemně skákajícím pukem prověřil koncentrovanost třebíčského golmana.
08:35
Zakázané uvolnění střídá ofsajd a vhazuje se ve středním pásmu.
07:08
Vhazování ve středním pásmu vyhrál Motor. Je vidět, že mezi hráči Horácké Slávie a Motoru to jiskří. Nyní se Kuchejda postrkoval s jedním z třebíčských hráčů.
07:02
Domácí z vyhraného vhazování nic nevytěžili a hra se po vysoké holi přesouvá do středního pásma.
06:39
Poté, co se domácí přesunuli před Bláhu, dvakrát golmana hostů prověřili Kristl a Erat. Další střelu už Bláha podržel a vhazuje se před bránou hostů.
05:37
Před Karlem Vejmelkou se vytvořil chumel s převahou hostů a nepříjemně dorážel na svatyni domácích.
05:29
Radim Zohorna se bez zbytečných kliček rozjel přímo na Bláhu. Ten jeho střelu pokryl a stav utkání se nemění.
05:29
Zohorna byl při průjezdu v bráně hostů nedovoleně bráněn a následuje trestné střílení.
04:40
Nadvakrát se teď pokusili prostřelit brankáře hostů Štindl a Polodna, oba dva od modré. o chvíli později předvedl zajímavou akci u levé tyče golmana hostů Matěj Psota.
03:59
Hosté se ve vlastním mezikruží pokusili zpracovat puk, ale Kristl přihrávku zachytil a pokusil se ohrozit Bláhu. Motor se osvobodil na základě zakázaného uvolnění.
03:24
Juráň se dostal do vlastní třetiny, ale na modré ho tvrdě zastavil jeden z budějovických. Po přihrávce rukou se vhazuje ve středním pásmu.
02:24
Na červéné se k puku dostal Psota, jeho přihrávku na modrou však domácí nezpracovali a puk se vrací před Vejmelku. Na obou stranách zatím hra působí neučesaným dojmem.
02:06
Vhazuje se před golmanem hostů, který neškodnou střelu likviduje lapačkou u levé tyče.
01:03
Puk hosté ztratili na modré, dostal se k němu Raška, poté i Wasserbauer, ale Třebíči se nepodařilo probojovat před Bláhu.
00:35
Motoru se podařio poprvé dostat do pásma domácích a první neškodnou střelu na Vejmelku vystřelil od levého mantinelu Vráblík. Vhazuje se před domácími.
00:05
Úvodní vhazování vyhráli hosté a snaží se založit akci ve vlastním obranném pásmu.
00:01
Hezký hokejový podvečer, přibližně za 18 minut začne utkání dvou týmů z opačných konců tabulky. Zatímco českobudějovický Motor vyhrál z posledních sedmi utkání hned šest, domácí Horácká Slavia se snaží vyhnout nadstavbové části soutěže o udržení v ní.

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (Svoboda) – Podlipnik, Malena, Štindl, Čejka, Nikl, Schejbal, Bartoň – Kristl, Dolníček, Erat – Psota, Polodna, Kusko – Zohorna, Raška, Wasserbauer – Přibyl, Juráň, Čech.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Kváča) – Kolmann, Kříž, Vráblík, Suchánek, Zíb, Bohunický, Klinecký – Chovan, Pajič, Květoň – Kuchejda, Straka, Nouza – Babka, Mikyska, Žálčík – Švihálek, Točík, Marek.

Rozhodčí: Trombík – Adamec, Poruba.
Do Třebíče se chystá v aktuální sezóně velmi dobře „namazaný“ českobudějovický Motor. Třiceti bodový náskok na momentálně jedenáctou Horáckou Slavii dává tušit, že druhý celek WSM ligy si do Třebíče doveze potřebnou herní pohodu. Horáci budou naproti tomu hnáni potřebou bodu, který domácí dělí od předkola play off. Navíc při domácím utkání s Kladnem Bílé hvězdy ukázaly, že umí hrát i s čelními celky tabulky. Fanoušci se tak jistě mohou těšit na zajímavé utkání.

Soupisky obou soupeřů v minulém kole

ČEZ Motor České Budějovice: Gába – Kolmann, Kříž, Suchánek, Zíb, Bohunický, Žovinec – Květoň, Pajič, Chovan – Nouza, Straka, Kuchejda – Žálčík, Babka, Švihálek – Guman, Mikyska, Prokeš

SK Horácká Slavia Třebíč: Falter – Malena, Podlipnik, Schejbal, Štindl, Šaur, Niko, Bartoň – Erat, Dolníček, Zohorna – Kusko, Polodna, Psota – Švec, Juráň, Přibyl – Čech, Baldwin, Pokorný
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.