Z mé strany je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera a brzy se těším na počtenou.
Zápas je u konce, ve třetí třetině hosté zaveleli k obratu, když se nejprve trefil přesně pod víko Jaroslav Roubík a necelé čtyři minuty rozhodl o výhře Slovanu po rychlém brejku Jaroslav Kasík.

Ústí dnes bylo od druhé části lepším týmem a lze konstatovat, že si z Edenu tři body odváží zaslouženě.

Poměr střel na branku: 22:32.
59:35
Pražané se drží v útočném pásmu, zatím se ale nemohou dostat ke střele.
59:02
Oddechový čas pro hosty.
59:02
O puk byli ale připraveni. Jeden z hráčů Slovanu se pokusil trefit prázdnou branku, nezacílil ale přesně a píská se zakázané uvolnění.
58:49
Pražané se dostali do útočné třetiny a kombinují před Soukupem.
58:02
Slávisté to zkoušejí v šesti! Nyní ale přišli o útočné pásmo.
57:51
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jan Novák – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
57:51
Oddechový čas pro Slavii.
57:51
Holý se dvakrát dostal ke střele od modré čáry, ani jednou ale nezacílil na branku. Mezitím jsou hráči Slovanu kompletní.
56:52
Zatím se sešívaným nedaří usadit se před Soukupem.
55:44
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Patrik Husák – 2 min., vysoká hůl).
55:21
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Tak to je neuvěřitelné! Známé přísloví "nedáš-dostaneš" by právě chtělo trochu upravit na "nedáš-nedáš-dostaneš". Po velké chybě v rozehrávce se totiž sám před Frodlem zjevil Melka, který si brankáře Slavie položil, místo prázdné branky ale trefil jen tyčku. Vzápětí se Pražané dostali do rychlého brejku, který ale překombinovali, a tak Soukup vůbec zasahovat nemusel. Hra se opět rychle obrátila a tentokrát už udeřilo. Přečíslení tři na dva sehráli Severočeši ukázkově a rychlou kombinaci do prázdné klece zakončil střelou z první JAROSLAV KASÍK. Asistence: Jaroslav Roubík, Zdeněk Doležal.
54:00
Šest minut do konce. Pražané uklidňují hru za vlastní svatyní a v poklidu rozehrávají.
52:55
Ústí od druhé třetiny má mírně více ze hry, Slávisty nejvíce drží gólman Frodl.
52:19
Hráči Slovanu vlétli do útočného pásma a vytvořili si dvě zajímavé možnosti. Nejprve pálil po zadovce zpoza branky Moučka, který ale v tísni netrefil branku. Následně se kotouč dostal na mezikruží, kde byl zcela sám Brož, Frodl ale proti jeho ráně předvedl další jistý zákrok.
51:22
Zápas se chýlí ke konci, nechme se překvapit, zda se dočkáme rozuzlení v základní hrací době, nebo se bude muset prodlužovat.
50:29
Ofsajd Slavie.
50:00
Rys dlouho míchal s kotoučem a nakonec zkusil střelu na vzdálenější tyč, Soukup ho ale skvěle přečetl, vybruslil a betonem kotouč vyrazil!
50:00
Rys se ihned po návratu z trestné lavice dostal do samostatného nájezdu, Vágner ho ale hákoval a uvidíme trestně střílení!
49:41
Ústeckým nevyšla rozehrávka a píská se zakázané uvolnění.
49:31
Slavia opět vyhazuje.
49:00
Kasík dostal hodně prostoru na střelu z prostoru nad kruhy, Frodl si ale našel výhled a ramenem kotouč poslal do rohu kluziště.
48:15
Pražané úspěšní na buly a puk putuje přes všechny čáry.
47:53
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jiří Rys – 2 min., nedovolené bránění).
47:35
Hráči Ústí okamžitě přidali a ženou se za další brankou, navíc se bude vylučovat.
46:35
Je vyrovnáno! Nepříliš záživnou pasáž hry rázně utnul JAROSLAV ROUBÍK, který práskl do kotouče mezi kruhy, puk zamířil přesně pod horní tyčku a Frodl svou lapačku vyšvihl do vzduchu příliš pozdě. Asistence: Zdeněk Doležal.
45:52
Rozehrávka nevyšla ale ani sešívaným, puk končí na zakázaném uvolnění.
45:05
Dnešní utkání sleduje 756 diváků.
44:40
Severočeši rozehrávají za vlastní svatyní, zatím se jim ale nedaří vymanit se z vlastní třetiny.
44:14
Beránek se protáhl podél pravého mantinelu a zkusil vypálit zápěstím přes obránce. Střela mu poměrně sedla, Soukup ale předvedl jistý zákrok lapačkou.
43:49
Po souboji z brankou Slovanu Soukupova klec vypadla ze svého postavení a budeme sledovat buly po levici brankáře hostí.
43:28
Úvod závěrečné třetiny zatím nepřinesl žádnou viditelnou změnu ve hře obou celků. Stále je znát, že jsou oba týmy svázané taktikou a že jde o hodně.
42:30
Brož to zkusil od modré čáry, jeho nahození ale mířilo hodně mimo.
41:36
41:18
Pražané vyhazují.
40:33
Ústečtí se velmi rychle usadili v pásmu a rozjeli zajímavou kombinaci, na jejímž konci stál Melka, který pálil z první. Frodl se ale proti jeho ráně z levého kruhu stačil přesunout a výborným zákrokem opět podržel svůj tým.
40:01
Střely na branku ve druhé třetině: 10:12.
Je za námi čtyřicet minut hry, ve druhé části mohli Ústečtí srovnat, Frodl ale proti Gengelově tutovce svůj tým podržel, a tak je stav stále 1:0 pro Pražany. Nechme se překvapit, co nám nabídne závěrečná třetina.
40:00
39:59
Další dva skvělé zákroky Frodla a dle všeho si Slavia udrží těsné vedení i po druhé siréně.
39:36
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Václav Jankovský – 2 min., hákování).
39:17
Roubík si vybruslil do střelecké pozice mezi kruhy, dnes velice jistý Frodl ale neměl problém ani s tímto pokusem.
39:00
Poslední minuta do konce druhé třetiny.
37:55
Gengel se řítil z pravé strany sám na Frodla, puk se mu ale postavil na hranu, a tak mu ho na poslední chvíli vysekl navrátivší se Pohl.
37:43
Kadlec se uvolnil od mantinelu a zápěstím prověřil Soukupa, který vyrážečkou vytěsnil jeho střelu do ochranné sítě.
36:53
Zbytek přesilovky sešívaní využít nedokázali, Ústí je kompletní.
34:13
Zčistajasna mohlo být srovnáno! Frodl si nerozumněl se spoluhráči za vlastní brankou, a tak puk dostal před prázdnou klec Gengel, který také ihned s příklepem pálil. Nebojím se napsat, že mladý gólman Slavie předvedl zákrok večera, když se dokázal do zcela odkryté branky bleskurychle vrátit a rychlým skokem zachránit svůj tým!
33:53
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
33:12
Jankovský si to namířil ze střední třetiny rovnou do šance, protáhl se středem až do prostoru mezi kruhy, odkud ale netrefil branku.
32:35
Slávisté opět nevymysleli v útočném pásmu nic kloudného, a tak Soukup neměl opět žádnou práci.
31:08
Sešívaní se prodrali do útočné třetiny, kde si ale navytvořili střeleckou pozici, Severočeši následně poslali puk na icing.
30:50
Ofsajd Pražanů.
30:11
Kasík se dostal k puku mezi kruhy a ihned ho poslal směrem k Frodlovi, brankář Slavie ale nadále působí jistým dojmem a střelu v pohodě ukryl do výstroje.
29:56
28:52
Jankovský tečoval Knotovu střelu s příklepem těsně mimo a následně dokázali Ústečtí vyhodit.
28:26
Ke střele zápěstím se od modré odhodlal Pohl, puk z jeho hole ale skončil jen na plexiskle za hostující svatyní.
28:08
Pražané vyhráli buly a kombinují před Soukupem.
27:56
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (David Merta – 2 min., hákování).
26:55
Slávisté se držejí s pukem v útočné třetině, zatím ale žádná ze střel nedoputovala až k brankáři Severočechů.
26:25
Na druhé straně si Soukup poradil s nahozením od modré čáry a kotouč následně raději podržel.
25:30
Dalecký tečoval střelu od modré čáry do boční sítě a někteří fanoušci hostí už zvedali ruce nad hlavu, hra ale pochopitelně pokračuje.
24:34
24:30
Pražané se zatím brání skvěle a opakovaně vyhazují.
23:40
Bernadova střela od modré trefila jen blokujícího beka Slavie, který dokázal kotouč poslat až k Soukupovi.
23:26
Nyní už hráči v tmavých dresech rozestavili klasické přesilovkové postavení před Frodlem a kombinují.
22:52
Pražané vyhráli vhazování a ihned kotouč poslali přes všechny čáry. Hokejistům hostí se zatím nedaří získat útočné pásmo.
22:34
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Václav Pletka – 2 min., krosček).
21:40
Hráči Slovanu se dlouhou dobu drželi v pásmu Slavie, žádnou velkou možnost si ale nevytvořili a nakonec nahození od modré čáry bez potíží ukryl Frodl.
20:59
Jankovský vystihl nepřesnou rozehrávku Ústí a hned z toho byla velká šance! Sešívaný forvard si narazil puk nadvakrát se Šafránkem a z pravého kruhu zakončoval, jeho nebezpečnou střelu po ledě ale Soukup stačil vykopnout.
20:45
Píská se další ofsajd Slavie, dle mého ale bylo tentokrát vše v pořádku.
20:17
Schleiss se rychle dral kupředu, jenže ho zastavilo postavení mimo hru a bude se vhazovat před Frodlem.
20:01
Střely na branky v první třetině: 7:11.
Je za námi dvacet minut hry. Po první části vedou Pražané nejtěsnějším možným rozdílem, když se o zatím jedinou trefu postaral Jiří Půhoný. Po jeho brance se hra uklidnila a vyrovnala. Oba brankáři museli být v pozoru, ale moc dalších gólových možností jsme neregistrovali. Nechme se překvapit, s čím oba celky vyrukují do druhé části, která začne přibližně v 18:48.
20:00
19:50
Ve zřejmě poslední šanci úvodní dvacetiminutovky se zjevil Kadlec, který se rozhodl obkroužit Soukupovu svatyni a zasunout puk ke vzdálenější tyčce, jeden z obránců Ústí mu však jeho úmysl na poslední chvíli překazil.
19:14
Rys se Šagátem vymýšleli příliš složitou kombinaci v útočné třetině, a tak byli o kotouč připraveni.
18:22
Bača nahodil puk od modré čáry, ten ale k Soukupovi vůbec nedoputoval, protože se zastavil ve skrumáži těl před brankovištěm.
17:47
Pěknou akci Severočechů zakončoval střelou z mezikruží Moskal, Frodl si proti jeho pokusu hodně vyjel, nakonec ale kotouč skončil jen na zadním mantinelu.
17:02
Od slávistického gólu hra opravdu trochu ztratila tempo. Sešívaní jsou opatrnější a hosté se tak dostávají o něco častěji do příležitostí.
15:37
Před Frodlem se po pasu zpoza branky zjevil Gengel, jeho pokus z první ovšem gólman Slavie výborným zákrokem vyrážečkou vyrazil mimo.
15:03
Kubica mohl využít chyby v rozehrávce Severočechů, přes padajícího obránce hostů ale trefil jen brankáře Soukupa do hrudi.
14:20
Velké šance na obou stranách! Nejprve našel Tejral chytře mezi kruhy Půhoného, který pálil z první, Soukup puk ale levým betonem vykopl a Ústečtí se ihned vydali do rychlého protiútoku. Situaci dvou na jednoho zakončoval po přihrávce Doležal, proti jehož střele se ale stačil Frodl přesunout a puk vytěsnit do rohu.
13:35
Bernad se dostal k dělovce od modré čáry, Frodl toho příliš neviděl, i tak puk ale se štěstím vytěsnil mimo.
12:49
Jankovský si klepl o přihrávku na útočné modré a pokoušel se vřítit se do útočného pásma, pas na něj ale byl příliš dlouhý, a tak mohou hrát znovu Severočeši.
12:00
Ústečtí poslali kotouč před všechny čáry, protože byl ale tečován, tak se zakázané uvolnění pískat nebude.
11:14
Po delší době sledujeme trochu hluchou pasáž hry, oba brankáři si mohou na chvíli oddechnout.
09:58
Další možnost Slavie měl Šafránek, jenž puk těsně před Soukupem ztečoval jen do ochranné sítě.
09:49
Knot ihned po vyhraném buly v útočné třetině poslal puk na branku, Soukup ale zalepil kotouč na své hrudi.
08:36
Hosté se po delší době dostali do útočného pásma, kde se dostal ke střele Kasík. Jeho pokus se ale od jednoho ze slávistů odrazil mimo branku.
08:00
Ani z přetrvávajícího tlaku Slavia nedokázala udeřit, a tak se podařilo hráčům v tmavých dresech dostat puk do středního pásma.
07:08
Slávisté zamkli Ústí v jeho obranném pásmu a ke střele se málem dostal Rys, kterého ale v dobré pozici zradilo zpracování a kotouč nakonec skončil za Soukupovou svatyní.
06:32
Další akci sešívaných zastavil ofsajd.
05:44
Slavia právě vstřelila branku!
Pražané jdou do vedení! Puk nabídl ostrým pasem z rohu kluziště před branku Petr Tejral a ve správný čas na správném místě byl JIŘÍ PŮHONÝ, který šťastně protečoval kotouč až za záda gólmana Soukupa! Pro útočníka s dvaadvacítkou na zádech je to vůbec první branka v dresu Slavie. Asistence: Petr Tejral.
04:19
Kadlec nabízel puk před bránu, jeho ostrá přihrávka byla ovšem zablokována. Červenobílí se pokoušeli ihned rozjet další akci, která ale skončila nepřesnou rozehrávkou znamenající icing.
03:58
Slávisty v rozletu zastavilo postavení mimo hru.
03:05
Novák dostal nabito na modrou čáru, Soukup ale na jeho střelu viděl a dokázal puk chytit.
02:37
Schleiss se pokoušel prodrat středem až do zakončení, od puku byl odstaven hodně ostrým zákrokem, rozhodčí zatím ale hru na obě strany pouštějí.
02:20
Krliš vložil svou hůl do Knotovy rány od modré, puk ale pouze zaduněl o zadní mantinel.
01:34
Sešívaní vyhráli vhazování ve vlastní třetině, nepodařilo se jim ale rozehrát kloudnou útočnou akci a puk v podstatě jen odevzdali soupeři.
01:16
Moskal se zničehonic zjevil mezi kruhy, jeho střelu ale dokázal lapit Furch do náručí a následně kotouč raději podržel.
00:55
Svěho soupeře ale nyní zatlačili červenobílí a hráči Ústí vyhodili na zakázané uvolnění.
00:20
Hosté na nic nečekají! Hned po dvaceti vteřinách se na pravé straně uvolnil Doležal, který se protáhl až před branku, svůj bekhendový blafák ale zakončil pokusem těsně mimo.
00:01

HC Slavia Praha: Frodl (Polívka) – Pohl, Knot (C), J. Holý, J. Novák (A), Bača, A. Růžička, Valík – Pletka, Kubica, Schleiss – Jankovský, Šafránek (A), P. Beránek – M. Kadlec, Šagát, Rys – Tejral, Krliš, Půhoný.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (J. Dlouhý) – Bernad, Kasík (A), Husák, M. Vágner (C), M. Zdvořáček, Vl. Brož – Z. Doležal, Roubík (A), Melka – Vrdlovec, Moskal, D. Merta – Dalecký, Gengel, Macek – Moučka.

Rozhodčí: Luczków – Ševic, Votrubec.
Ústí nad Labem
Cíl Ústí je také zřejmý. Lvi by se jistě rádi vměstnali mezi šest nejlepších celků, čímž by se vyhnuli nevyzpytatelnému předkolu play-off. V současné chvíli ale Severočechům patří sedmá pozice, i když za Prostějovem zaostávají jen o skóre. Forma Ústí ale zdaleka optimální není. V posledních pěti zápasech urvali hosté vítězství pouze na ledě Havířova, a tak, pokud to se šestkou myslejí vážně, budou muset zabrat. Podaří se jim to již dnes v Edenu? Zůstaňte s námi, začínáme v 18 hodin.
HC Slavia Praha
Domácí celek zatím drží čtvrtou pozici a v případě zisku dvou bodů z dnešního duelu už o ni nebude moci přijít. Motivace sešívaných je tedy jasná. Nad slávisty jsou v tabulce Kladno, Jihlava a České Budějovice, výše se už ale červenobílí posunout nemohou, bodová ztráta je totiž již příliš vysoká. V posledních dvou zápasech se Pražanům dařilo. Po domácí výhře nad Kadaní přivezli Razýmovi svěřenci cenné tři body také z Frýdku-Místku a mají tak na co navazovat. Pojistí si tedy již dnes čtvrtou příčku?
Základní část WSM se pomalu blíží svému finále, zbývají tři poslední kola a všechny celky tak bojují o co nejlepší výchozí pozici před play-off. My budeme společně sledovat utkání mezi pražskou Slavií a ústeckým Slovanem.