1. česká hokejová liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Havířov : Benátky n. Jizerou - 1. prosince 2021   17:30

Havířov
Havířov
06:31' Hudeček (J. Doktor, T. Pastor) • 17:14' Š. Kratochvil (L. Bednář, Pechanec)
2:4
(2:0, 0:2, 0:2)
Benátky n. Jizerou
24:44' Kalaj   • 34:16' Čederle  (Kunst, R. Duda) • 55:39' Dušek  (R. Duda, Daniel Špaček) • 59:16' Jiruš
Havířov
Fučík (Štipčák) – M. Hlaváč, T. Pastor, Chroboček, Kadeřávek, Korím, Lytvynov, F. Kočí – Dostálek (C), Hudeček (A), J. Doktor – Š. Kratochvil, Pechanec (A), L. Bednář – Mrva, Handl, Bambula – Severa, Damašek, M. Hrubec.
Koziol, Cabák – Měkýš, Otáhal
GASCONTROL Aréna Havířov
D. Král (Vopravil) – Žůrek, Aubrecht (A), Kunst, Hampl, Bukač, Patzelt – Měchura, Dušek, Daniel Špaček (A) – Pabiška (C), Čederle, Jiruš – R. Duda, Jansa, A. Dlouhý – Kalaj, E. Čermák, Wiencek.

To je ode mě pro dnešek vše a já se budu těšit zase u příštího zápasu.
Benátky nakonec dokonaly obrat, když ve třetí třetině přidaly dvě branky. Dlouho to vypadalo, že už utkání půjde do prodloužení, jelikož oba týmy hrály opatrně. Z nenápadné akce se ale 4 minuty před koncem trefil Antonín Dušek. AZ hrál v závěru ještě přesilovou hru a dokonce odvolal i gólmana. Toho využil Vojtěch Jiruš a upravil konečný výsledek zápasu na 2:4
59:40'
Samostatný únik Dlouhého skončil nad bránou Fučíka!
59:16'
Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
VOJTĚCH JIRUŠ využil špatné rozehrávky domácích a upravil na 2:4.
AZ to zkouší v šesti!
58:35'
Dlouhý osvobozuje hosty
58:17'
Hudečkova rána ztečována mimo.
57:45'
Dostálkova střela končí mimo. Stejně tak i Doktorova.
57:37'
Jedna z posledních příležitostí domácích na srovnání!
57:03'
Špaček podklouzl ale i tak dostal puk do středního pásma.
56:41'
Chroboček dobře poslal puk na bránu, ale brankář měl odkrytý výhled a tak si se střelou poradil.
55:39'
ANTONÍN DUŠEK střelou švihem z pravého kruhu propálil Fučíka a posílá svůj tým do vedení. Asistence: Radek Duda a Daniel Špaček.
54:59'
Pabiška reklamuje faul, ale rozhodčí je proti. Následnou Pastorovu střelu kryje Král.
54:38'
Hokej je z obou stran velmi opatrný. Hampl jen lehce nahodil na Fučíka, aby vybojoval vhazování.
53:38'
Ofenzivní snažení Benátek přerušuje rozhodčí, kvůli útočícímu hráči v brankovišti.
53:09'
Hlaváč teď zbytečně poslal puk za bránu Krále ještě před modrou čarou a je z toho zakázané uvolnění.
52:24'
Ihned po vhazování pálil Korim. Král vyrazil betony.
52:02'
Chrobočkovu nabídku od modré si převzal před gólmanem Pechanec, ale Krále nedokázal překonat!
51:22'
Benátky pěkně kombinovaly v útočném pásmu, ale větší šance z toho nebyla.
50:46'
Další Kunstuv projektil zblokoval Mrva do ochranné sítě.
49:59'
Kunstovu ránu zblokoval Hlaváč a skoro poslal puk do brány.
49:47'
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Lukáš Bednář – 2 min., sekání).
49:18'
Bambula nahodil za Královu bránu. Brankář si pro puk dojel, ale nezpracoval ho. Pechanec si se situací neporadil a byl včas doražen obráncem.
48:20'
Dneska velmi aktivní Wiencek opět zakončoval, ale pouze doprostřed brány.
47:44'
Bambula se sice do útočného pásma neprosadil, ale obránce i tak vyhodil puk přes všechny čáry.
46:20'
Benátky se ihned po konci oslabení dostaly do tlaku. Fučík dlouhou dobu chytal bez hokejky ale se všemi střelami si poradil.
45:03'
Doktor objel hned 2 protihráče, ale zakončil mimo.
44:16'
Lehkou teč Bednáře vyrazil Král za bránu.
43:52'
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Daniel Bukač – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku).
43:46'
První útok AZetu opět uzavřel hosty v pásmu
41:40'
Obrovská chyba Doktora vyslala Wienceka do úniku. Fučík možná ani sám neví jak střelu, která mířila mezi betony, vyrazil!
41:07'
Dostálka ve výborné pozici vychytal Král!
40:49'
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Antonín Dušek – 2 min., vysoká hůl).
40:49'
První střelu v třetině si připsal také AZ.
40:32'
Špačkovu střelu tečuje hokejkou Bambula.
40:14'
Dudova slabá střela končí v lapačce Fučíka.
40:01'
Druhá třetina přinesla další dvě branky, tentokrát ale pouze do sítě domácích. AZ ovšem třetinu začal lépe. Pastor s Dostálkem měli stoprocentní šance, ale skórovat nedokázali. Adam Kalaj ale poté snížil na 1:2 a Sebastián Čederle další tečí srovnal. Benátky ve druhé periodě překvapivě ožily. Třetí třetina, která začne přibližně v 19:13, tak rozhodně bude zajímavá.
40:00'
39:57'
Zápas už se nejspíše dohraje ve střední třetině, kde se bude vhazovat.
39:37'
AZ mohl jít do přečíslení dva na jednoho ale Hrubec neměl potřebnou rychlost.
39:05'
Hráči teď bojují o puk za bránou AZetu
38:11'
Další závar před hostujícím gólmanem. Lytvynov měl hned dvě střely, ale vše končí pouze vhazováním před Králem.
37:46'
Bednářovu střelu tečoval před Králem Pechanec, ale vedle.
36:42'
Dušek v dobré pozici mezi kruhy trefil jen hráče před Fučíkem
36:20'
Hrubec zakončil z otočky z pravého kruhu.
35:27'
Bukač s velkým štěstím prošel přes dva hráče, jeho střela už ale byla zablokována obráncem.
35:12'
Oddechový čas pro domácí. AZ úplně vypadl z tempa zápasu a tak se trenér rozhodl sáhnout k oddechovému času.
34:16'
Kunst dostal příliš mnoho prostoru a vybruslil si směrem ke kruhům. Jeho střelu poté nechytatelně tečoval SEBASTIAN ČEDERLE a srovnává na 2:2. Asistence: Vratislav Kunst a Radek Duda.
33:17'
Benátky se po tlaku prvního útoku AZ osvobodili vyhozením do středního pásma.
32:18'
Kovář měl problém s rozehrávkou a tak se s ním Dostálek nemazal a tvrdě ho složil k zemi
31:18'
2 sekundy před koncem oslabení se dostaly Benátky do brejku. Wiencek měl zakončení na dlouhou hůl a tak si s tím Fučík poradil.
29:44'
Doktor to zkoušel z jedné. Král vyrazil betonem k Dostálkovi, ten ale minul!
29:21'
Duda byl teď před bránou až příliš důrazný a odnesl to Korim.
28:42'
Mrva se dostal k nebezpečné dorážce ale puk mu sjel z čepele a netrefil bránu.
28:13'
Jansa obětavě zblokoval tvrdou ránu. Obránce domácích poté už nezachytil puk v pásmu a je z toho ofsajd.
27:27'
Velké zmatky před bránou hostů! Gólman se ocitl mimo brankoviště, ale Dostálek puk do brány nedostal!
26:08'
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Adam Dlouhý – 2 min., hákování).
25:25'
Benátky po gólu ožily a Jiruš nastřelil břevno!
24:44'
ADAM KALAJ tečoval překvapivé nahození od Čermáka . Asistence: Erik Čermák a Filip Jansa.
Těsně před koncem přesilovky to ještě zkoušel Duda, ale Fučík i přes problémy puk udržel.
23:58'
Vlastimil Dostálek se dostal do samostatného úniku ve vlastním oslabení, ale Krále nepřekonal!
23:45'
Ofenzivní snažení Benátek ukončuje až ofsajd.
23:15'
Kunstovo nahození končí vedle. Hosté jsou ale teď v tlaku
22:48'
Benátky mají první početní výhodu v zápase, ale momentálně se vhazuje v jejich obraném pásmu.
22:21'
Doktorova rozehrávka byla příliš naivní a poté musel faulovat.
21:35'
Pastor měl teď obrovskou příležitost ke zvýšení náskoku, ale střelu do odkryté brány po rozhození hostujícího obránce nezvládl!
20:48'
Chroboček nezpracoval puk na modré a domácí přicházejí o útočné pásmo.
20:21'
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Jakub Žůrek – 2 min., podrážení).
20:21'
Hned na začátek tvrdý střet, který schytal Doktor, ale vypadá to, že bude v pořádku
20:01'
Hráči už se chystají na ledě a za okamžik začne druhá třetina.
První třetina přinesla dvě branky a obě do sítě hostujícího týmu. Ten zatím působí horším dojmem a do vyložené příležitosti se nedostal. Za AZ se nejprve po šťastném odrazu prosadil Jan Hudeček a poté z přesilovky Šimon Kratochvíl. Dobré příležitosti na straně domácích měli také Dostálek a Hrubec. Druhá třetina začne přibližně v 18:20.
20:00'
19:53'
Wiencek jen posunul poskakující puk směrem k Fučíkovi, ten měl zákrok jednoduchý.
19:12'
Benátky se dostaly na chvíli do útočné třetiny, ale AZ vyhazuje puk do bezpečného území.
18:10'
Dostálek zavezl puk do útočného pásma, ale jeho zpětná přihrávka vyhnala domácí do vlastní třetiny.
17:14'
Havířov právě vstřelil branku!
ŠIMON KRATOCHVÍL využil pasu přes celou šířku třetiny a střelou z první prostřelil Krále mezi betony . Asistence: Lukáš Bednář a Antonín Pechanec.
16:46'
Pechancovi odskočil puk a Benátky se osvobozují
15:57'
Hned dvě střely po sobě si připsal Doktor. Ani jedna nemířila mezi tři tyče.
15:35'
Ihned po vhazování se v obrovské příležitosti ocitl Dostálek. Střela do poloprázdné brány byla ale ztečována obětavým zákrokem obránce!
15:29'
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Jan Hampl – 2 min., držení).
14:54'
Dudova ostrá rána švihem končí na zadním mantinelu.
14:43'
Král si bez problémů pokryl kotouč který na něj vyslal Lytvynov. Vhazovat se bude po jeho levici.
13:54'
Aubrechtovu nabídku tečoval Jiruš mimo. Benátky se nadále drží v útočné třetině.
13:20'
Patzeltovo nahození tentokrát blokuje Dostálek.
13:10'
Hampl při nahození trefil spoluhráče a puk končí v ochranné síti.
13:04'
Handl si chtěl nahodit puk do útočného pásma, ale je z toho icing.
11:37'
AZ pokračuje v mírném tlaku. Dostálkův pokus z úhlu ale úspěšný nebyl.
10:53'
Hrubec se dostal k poskakujícímu puku a hned ho vyslal na brankáře. Poté pálil ještě Chroboček od modré, ale Král si oběma pokusy poradil.
10:21'
Boj u mantinelu přerušuje až zásah střídačky
09:49'
Krátce po skončení oslabení se ke střele dostal Pabiška. Fučík našel jeho ránu v lapačce.
09:07'
Pechancovu nabídku na teč nevyužil Chroboček, jeho střela šla těsně vedle.
08:17'
Doktor si v přesilové hře dobře vybruslil až před Krále, ten ho ale vychytal lapačkou.
07:45'
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Filip Jansa – 2 min., podrážení).
06:31'
Doktor nejprve sám před gólmanem nastřelil tyč, ale puk se se štěstím dostal k úplně volnému JAKUBOVI DOKTOROVI, který se nemýlil. Asistence: Jakub Doktor a Tomáš Pastor.
05:28'
Hrubec se ocitl blízko Krále a bekhandem mířil svou střelu pod břevno, ale těsně minul!
04:40'
AZ zamkl Benátky v jejich obraném pásmu, ale byly z toho pouze dvě zblokované střely
03:32'
Kratochvíl schoval svou střelu za obránce. Král vyráží kotouč betonem.
02:43'
Doktorova střela byla zblokována. Domácí se i nadále drží v útočné třetině.
01:52'
Domácí začínají s rozehrávkou za vlastní bránou.
00:55'
Pechanec hledal před bránou Bednáře. Jeho přihrávka ale byla zblokována.
00:12'
Domácí začali vlažně a po špatné rozehrávce si Fučík připisuje první zákrok
00:01'
Hráči obou týmů již přijíždí na ledovou plochu a utkání za pár okamžiků začne.
Vítám vás u 25. kola CHANCE ligy ve kterém změří síly domácí AZ Havířov a Benátky nad Jizerou.

Pro oba týmy jde o velmi důležité utkání, jelikož se nachází na dvou sestupových příčkách. Pro AZ je sezóna zatím velkým zklamáním a teď už jim nezbývá nic jiného než hrát o záchranu. Nepomohla jim ani změna trenéra, když Jiřího Režnara nahradil Aleš Flašar. Ten s týmem za 4 zápasy získal pouhý bod a to ještě proti oslabenému Ústí.

Benátkám se letos také nedaří, ale tady to není až tak velké překvapení oproti Havířovu. Z posledních 4 zápasů získali také pouhý 1 bod a to doma proti Sokolovu. Z venkovních kluzišť si hráči Benátek odvezli už 3 vítězství za 3 body, když porazili Frýdek, Šumperk a Ústí.

V Havířově se ale Benátkám nedaří. Prohráli zde posledních 6 vzájemných duelů. Jen v tom posledním z března to bylo až po nájezdech. Letošní vzájemný zápas v Benátkách vyhrál AZ 3:1.

Havířovu se proti Benátkám daří a potřebují nutně vyhrát, aby jim soupeř neodskočil ještě více. Tahle situace jim ovšem může dostat pod ještě větší tlak. Záchranářský souboj 16. a 15. týmu tabulky začne v 17:30.

AZetu se nedaří především střelecky. Více než dvě branky vstřelili Slezané naposledy 9 kol zpět. Havířovu se vždycky dařilo především doma. V letošní sezóně ovšem za 3 body porazili jen Kadaň, která už ze soutěže navíc odstoupila.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.