1. česká hokejová liga - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Havířov : Vrchlabí - 3. ledna 2022   17:30

Havířov
Dolejš (Štipčák) – F. Kočí, Kadeřávek, Šindelář, M. Hlaváč, Lytvynov, Korím – Dostálek, Hudeček (A), J. Doktor – L. Bednář, Becher, J. Žolobov – Maruna (C), Handl, Křemen – D. Pastor, Damašek, M. Hrubec.
Valenta, Cabák, Beneš, Hanzlík
Gascontrol Aréna, Havířov
Vrchlabí
J. Soukup (O. Štěpánek) – Linhart (C), T. Jelínek, Kajínek, T. Kynčl, M. Voženílek, Nedbal, Oliva – Koffer, T. Kaut (A), Mrňa – Pochobradský, Chrtek, Heřman (A) – Matýs, P. Urban, M. Machač – D. Chalupa, Herčík, T. Zeman.

To je ode mě pro dnešek vše. Budu se těšit zase u příštího domácího zápasu AZetu.
Vrchlabí se nakonec stává vítězstvím tohoto utkání, ve kterém diváci příliš pohledných kombinací a ani gólů neviděli. Ondřej Matýs se stal hvězdou nájezdů, když proměnil oba své pokusy.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Stadion Vrchlabí.
Autorem vítězné branky je ONDŘEJ MATÝS. Ten svůj nájezd proměnil s naprostým přehledem, když se rychle rozjel, před kruhy prudce přibrzdil a švihem vymetl roh nad Dolejšovou lapačkou. Vrchlabí tak bere z tohoto zápasu 2 body.
Samostatné nájezdy začínají.
Brankáři už jsou připraveni v brankách a nájezdy za malou chvíli začnou.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:55'
Další střela Linharta mířila mimo. Následně v poslední vteřině střílel Kaut, ale do Dolejše.
64:41'
Linhart vyslal na Dolejše střelu z pozice před kruhy. Jeho pokus byl ale příliš slabý a brankář AZetu ho má v lapačce.
64:12'
Vrchlabí vyhrává vhazování a kombinuje v pásmu.
Oddechový čas pro hosty.
64:07'
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Vlastimil Dostálek – 2 min., vysoká hůl).
63:58'
Doktor zaváží puk do útočné třetiny.
63:16'
Bednářova rána zblokována. Vrchlabí vyhazuje a hraje se ve 4 hráčích na obou stranách.
62:44'
Další vyhrané vhazování hostů a opět jde puk přes všechny čáry.
62:40'
Bednářova nabídka na teč končí v ochranné síti.
62:13'
Sporný zákrok obránce Vrchlabí není odpískán a hosté se tak osvobozují.
61:52'
AZ čeká na vhodnou příležitost ke střele.
61:23'
Vrchlabí vyhrává vhazování a vyhazuje.
61:22'
Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Tomáš Jelínek – 2 min., držení).
Oddechový čas pro domácí. Ti poté budou mít přesilovou hru.
61:02'
Hudečkova rána z jedné jen těsně minula poloodkrytou bránu!
60:22'
Dostálek už ujížděl oběma obráncům. Jeden z nich fauloval. AZ má výhodu.
60:10'
Matýs nabral rychlost a jeden na jednoho proti Kadeřávkovi zvolil střelu, ten ji zblokoval do ochranné sítě.
60:01'
Třetí třetina přinesla minimum šancí a ani jeden z týmu se nedokázal prosadit, za minutu se zápas přesune do prodloužení.
60:00'
59:50'
Dostálek je za vlastní bránou s pukem a zápas půjde do prodloužení.
59:31'
O kotouč se bojuje v rohu hřiště.
59:27'
Zakázané uvolnění hostů.
59:12'
Doktor nabral velkou rychlost a natlačil se až před Soukupa, ale vystřelit nedokázal!
58:53'
Bednář dojíždí vlastní nahození v rohu kluziště.
58:09'
Křemen s Marunou se prali s hosty o kotouč ve středním pásmu, toho se nakonec ujímá Becher a jde dopředu.
57:36'
Křemen pálil ihned po vhazování. Soukup našel kotouč v lapačce.
57:33'
AZ se konečně dostal do útoku. Soukup drží střelu, která letěl od mantinelu v lapačce.
57:03'
Vrchlabí stále přehrává soupeře. Pochobradský zatáhl kotouč za branku.
56:05'
Hostující první útok se drží v útočné třetině, ale zatím bez větší šance.
55:16'
Korím napálil poskakující puk, ale bránu netrefil.
54:41'
Urban s Linhartem se vzájemnou kombinací dostalo do třetiny.
53:56'
Šindelář hned z trestné lavice zamířil do útoku. Ostrou ránu vychytal Soukup betonem.
53:35'
Urban pálí opět nad bránu.
52:50'
Vrchlabí ještě ostřelovali domácí, ale vše šlo mimo.
52:16'
Matýs si udělal dobrou pozici. Jeho střela skončila v hloučku hráčů před gólmanem.
51:56'
Hosté vyhráli buly a kombinují, zatím bez střely.
51:43'
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Jiří Šindelář – 2 min., podrážení).
51:43'
Pochobradský byl při nahození do pásma podražen.
50:55'
Dostálek hledal Hudečka před bránou, ten na puk jen těsně nedosáhl.
50:06'
Oliva na modré nepřesně přihrál spoluhráči a vyhnal svůj tým ze třetiny.
49:05'
Hráči bojují o puk ve střední třetině, do útoku se nakonec vrhá tým z Krkonoš.
48:14'
Mrňa projel kolem Kočího a následně nastřelil Dolejše do masky. Ten byl lehce otřesen a nevěděl kde je kotouč. Obránce ho naštěstí pro domácí odpálil pryč!
47:52'
Mrňa pálil hned po buly. Dolejš pokryl jeho pokus i následnou střelu od obránce od modré čáry.
47:36'
Jelínkovo nahození Dolejš v lapačce neudržel, ale hráči hostů se k němu nedostali.
47:00'
Becherovi utekl kotouč a nabídl Vrchlabí pásmo.
Dnešní utkání sleduje 443 diváků.
46:22'
Pochobradský tečuje puk na modré a žene se za ním za bránu.
45:50'
Doktor se ocitl osamocen na pravém kruhu, jeho střela švihem končí v náruči Soukupa.
45:34'
Koffer si nevšiml, že jeho spoluhráč už přejel přes modrou čáru a je z toho ofsajd.
45:02'
Kadeřávek drží puk za vlastní bránou a čeká až jeho spoluhráči vystřídají.
44:26'
Doktor složil Urbana za brankou Havířova tvrdým hitem, ale podle rozhodčích čistým.
43:38'
Urban si vybruslil s kotoučem na kruh, jeho střela je opět zablokována.
43:08'
Linhartovo nahození zblokováno, ale Vrchlabí stále drží pásmo.
42:49'
Maruna byl atakován hned třemi hráči, ale i přesto se dostal ke střele. Soukup drží.
42:35'
Kaut si vyměňuje kotouč s Mrňou v rohu za brankou AZetu.
41:55'
Hosté se ještě osvobozují a už jim končí pěti minutové oslabení.
41:29'
Další střela Zholobova. Následně pálí Kadeřávek, ale jen do Dostálka před bránou.
40:59'
Zholobov střílel z kruhu do betonů gólmana.
40:23'
Hudeček si připisuje první střelu třetiny. Soukup vyráží.
40:01'
AZ ještě bude pokračovat v přesilové hře 2 minuty
Druhá třetina se nesla v podobném duchu jako ta první a týmy si vyložené šance příliš nevytvářeli. Běh utkání změnilo až vyloučení Heřmana. AZ dvě vyložené šance neproměnil, ale v poslední minutě se nakonec dokázal prosadit Dostálek a srovnal na 1:1. Třetí třetina začne přibližně v 19:08.
40:00'
39:46'
Havířov právě vstřelil branku!
VLASTIMIL DOSTÁLEK si krásně našel přihrávku od Kadeřávka a tečoval ho za záda Soukupa. Asistence: Patrik Kadeřávek a Jakub Doktor.
39:15'
Hudečkův odvážný průnik úspěšný nebyl a hosté vyhazují.
38:48'
Další útočnou akci domácí překazil ofsajd.
38:24'
Bednář opět nahazoval na Soukupa a Vrchlabí se konečně poté osvobozuje.
38:10'
Hudeček dostal puk před bránu, ale Soukup se stačil přesunout a vytáhl fantastický zákrok!
37:51'
AZ stále kombinuje v pásmu.
37:14'
Dostálek ani na dvakrát nepřekonal ležícího Soukupa!
37:05'
Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Martin Heřman – 5 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Daniel Herčík.
37:05'
Velmi ostrý zákrok Heřmana. Korím po něm zůstal ležet na ledě.
36:42'
Pochobradský se neprosadil individuálně a kotouč je za bránou Havířova.
36:24'
Korímova rána po vhazování zblokována do ochranné sítě.
36:09'
Heřman nahodil kotouč na bránu. Puk tam ještě poskakoval na brankovišti, ale obránci si s tím poradili.
35:52'
Doktor vydoloval puk za vlastní bránou a rozjíždí útočnou akci svého mužstva.
34:53'
Vrchlabí má tlak v útočné třetině, ale ani jedna střela Linharta neprošla až k brankáři.
34:32'
Becher přenechal kotouč na Zholobova, jeho střela byla zblokována obráncem do ochranné sítě.
34:17'
Další rána Mrni. Dolejš i přesto, že neudržel stabilitu puk udržel v lapačce.
33:45'
Matys mohl jet s Chrtkem dva na jednoho, ale první jmenovaný nahrál nepřesně.
32:50'
Mrňa číhal před bránou a dorážel zblízka střelu od modré.
32:22'
Linhart přihrával na Kauta, ten ale upadl a Vrchlabí přichází o pásmo.
31:48'
Herčík se hnal za pukem, ale obránci si situaci pohlídali a rozehrávají.
31:01'
Třetí útok domácích se opět držel v útoku, střela z toho ovšem nebyla.
30:25'
AZet zavřel soupeře v třetina téměř na minutu. Hra je přerušena pro posunutou branku.
29:50'
Doktor prudce vystřelil z pravého kruhu. Jeho střela trefila jen boční síť brány.
28:56'
Kostrbatá rozehrávka Vrchlabí v útočné třetině. Havířov ale stále nedokáže vyhodit.
28:37'
Nahození hostů Dolejš podrží v lapačce a vhazovat se bude po jeho levici.
27:57'
Kadeřávek dobře nahazoval na Soukupa, který nic neviděl, ten se štěstím vyráží puk do rohu.
27:10'
Druhá lajna AZetu si vybojovala útočné pásmo. Následná střela Koríma, byla ale zblokována.
26:32'
Doktor v situaci 3 na 2 volil střelu z kruhu. Soukup puk drží.
26:16'
Hudeček nepřihrál vůbec přesně a je z toho icing.
25:37'
První formace Vrchlabí bojovala o puk za bránou domácích, bohužel pro ně bez úspěchu.
24:53'
Šance i na druhé straně! Becher dostal kotouč před bránu, ale střelou z první mířil jen do Soukupa!
24:40'
Mrňa zcela volný na kruhu nápalil puk jen do Dolejše!
24:13'
Kaut si krásně narazil s Kofferem , ale backhandem Dolejše nepřekonal.
23:38'
Doktor sice vybojoval puk za Soukupem, ale Dostálek ho následně nepřihrál přesně a připravil tým o útočnou třetinu.
23:01'
Hudeček nahodil puk do rohu hřiště na Hrubce, ten mu vrátil kotouč, ale Hudeček nemířil přesně.
22:18'
Kajínek rozehrává zpoza vlastní brány.
21:40'
Kynčl vystřelil od modré. Spoluhráči se snažili puk tečovat, ale to se jim nepovedlo a Dolejš drží kotouč v lapačce.
20:48'
Soukup musel zasahovat betonem proti Bednářově ostré ráně od modré.
20:24'
Doktor při nájezdu do útočné třetiny zlomil hůl.
20:01'
Druhá třetina začne za malou chvíli Azet pokračuje v přesilovce.
AZet byl v první třetině o něco lepším týmem, ale ani z jedné z šancí se dokázat neprosadil. Vrchlabí snad z jediné vážnější šance branku dalo, ale jinak toho tým z Krkonoš dopředu moc nepředvedl. Druhá třetina začne přibližně v 18:17.
20:00'
19:55'
Bednář chtěl ještě v posledních sekundách nahodit puk na branku, ale minul ji.
19:20'
Lytvynov pálil ostře, ale puk až k Soukupovi nedošel. Vrchlabí vyhazuje.
19:11'
Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Tomáš Jelínek – 2 min., podrážení).
18:43'
Jelínek nahazoval puk na Dolejše, ten i přes zakrytý výhled vyráží.
18:31'
Pokračuje se nakonec v pěti bruslařích na obou stranách.
18:31'
Handl se protáhl kolem mantinelu a z úhlu najížděl na Soukupa. Obránce opět zatáhl ruční brzdu. Rozhodčí se teď ale radí zda-li byl zákrok nedovolený.
17:31'
Zholobovova rána zblokována do rohu hřiště.
16:59'
Obrovská chyba v rozehrávce AZetu! Kaut jel zcela sám na Dolejše, ale ten ho vychytal betonem!
16:02'
Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Michal Machač – 2 min., podrážení).
16:02'
Doktor se dostal ke kotouči za obránce, ale hráč Vrchlabí ho fauloval a bude z toho jen přesilovka pro AZet.
15:30'
Matys nabízel puk před bránu, ale spoluhráče tam nenašel.
14:27'
Havířov i přes tlak stále nevstřelil branku! Domácí teď zamkli Vrchlabí na dlouhou dobu v pásmu.
12:57'
Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Michal Pochobradský – 2 min., podrážení).
12:08'
Dostálek v dobré střelecké pozici mezi kruhy trefil jen prostředek brány! Následně ještě pálil Doktor, ale jeho střela byla zblokována
11:21'
Mrňa střílel ihned po vhazování, ale Dolejš puk drží v náručí.
10:58'
Bednář se řítil na Soukupa od pravého mantinelu. Střelou švihem branku hostí netrefil.
10:34'
Hostům se nedaří dostat dopředu. Herčík jen protečovává do pásma.
09:42'
Maruna nabízel puk na teč Handlovi, ten ale nemířil přesně na bránu.
09:03'
Křemen se prosadil individuálně až před Soukupa, ale následně minul branku.
07:58'
Dostálek se hnal za pukem po nahození do třetiny a následně ho nápalil z úhlu na Soukupa. Ten místo u tyčky nenechal.
06:48'
Nedbal dostal nabito a z mezikruží pálil na Dolejšovu bránu. Ten vytěsnil puk vyrážečkou.
06:07'
Vrchlabí po brance ožilo a dlouho se drželo v útočné třetině. Obránce ale trefil jen svého spoluhráče.
04:55'
Vrchlabí vstřelilo branku!
Vrchlabí se prosadilo z první střely na bránu! Chrtek zatáhl puk za bránu a zpětnou přihrávkou našel MICHALA POCHOBRADSKÉHO, který uklidil puk do brány. Asistence: Ondřej Chrtek a Martin Heřman.
03:53'
Doktor hledal před bránou spoluhráče, jeho přihrávka však byla zblokována obráncem na vlastní bránu. Soukup musel vytáhnout kotouč betonem!
03:08'
Hrubec téměř obral Soukupa o puk, který rozehrával zpoza vlastní brány.
02:35'
Damašek dostal kotouč ideálně mezi kruhy, jeho střela ovšem byla zblokována.
01:30'
Zholobov obral obránce o kotouč a pálil na Soukupa backhandem, ale brankář puk vytěsnil.
00:40'
Ani první formace domácích ani hostů se v útočných třetinách dlouho neohřála a jdou střídat.
00:01'
Marodka Havířova:
Na marodce nadále zůstává útočník Jakub Mrva, který je zraněn v dolní části těla. Nově s k němu přidali obránce David Chroboček, ten je zraněn v dolní části těla a útočník Michal Kunc.

Milan Klouček 1z. (82.14)
AZ HEIMSTADEN Havířov, 16. místo, 31z. (6 – 3 – 3 – 19)‚ skóre 71:100, 27 bodů.

Po posledním zápase se Havířov dostal, jako první, do klubu ligových stovkařů. Jako první tým v CHANCE ligy inkasoval od svých soupeřů 100 branek. Když jsme u těch prvenství, tak 71 vstřelených branek, po 31 odehraných zápasech, je také nejnižším číslem v soutěži. Pokud odečtěme deset branek z kontumovaných zápasů s Trhači, tak AZ za jedno utkání, v průměru, vstřelí 1.96 gólu. Jsme u problému, který je vidět asi nejvíce a sice nízká týmová produktivita.

Trocha analytických dat

Vlastimil Dostálek (68), Jakub Doktor (52), Jan Hudeček (46) a Antonín Pechanec (44) jsou v první sedmnáctce hráčů, kteří si vytvořili v průměru nejvíce individuálních šancí. Jenže s jejich proměňováním jsou na tom, nejen tito zmínění útočníci, špatně. AZ, v soutěži, vystřelil 1509 (na branku i mimo ni) projektilů (7. nejvyšší číslo v soutěži), ale dokázal vstřelit jen 71 gólů. Hráči z nejmladšího města dovolili na svou svatyni projít 1494 (5. nejvyšší číslo v soutěži).

V posledních jedenácti zápasech získali hráči z nejmladšího města (když vynecháme kontumační výhru s Trhači) pouhopouhé čtyři body. Bodově naprázdno vyšli se zápasu se Sokolovem, Prostějovem, Frýdkem, Benátkami, Kolínem, Šumperkem, Jihlavou, Vsetínem. Body přišly za pohru v prodloužení s oslabeným Slovanem (2:3p) a vítězství na ledě přerovských Zubrů (0:2). Naposledy do GASCONTROL Arény zavítala k derby Poruba a pro AZ šlo o hodně hořké utkání, protože jej prohrál poměrem 0:7.
HC Stadion Vrchlabí, 7. místo, 31z, (12 – 6 – 1 – 12), skóre 90:86, 49 bodů.

Od října do začátku prosince Vrchlabí, v 17 zápasech, padlo pouze šestkrát. Svěřenci trenérů Martina Koudelky a Petra Hlaváče byli tou dobou považováni za štiku ligy. Na dobré výsledky se ale nepodařilo navázat v posledním měsíci kalendářního roku 2021, to hráči z Krakonošova revíru hned pětkrát odcházeli z ledu poraženi.

Před sezónou bylo oznámeno, že extraligové Pardubice budou pro Vrchlabí partnerským klubem. Obě východočeská hokejová města spojuje postava podnikatele Petra Dědka. Do Vrchlabí a zpět přicházejí velmi kvalitní hráči, můžeme jmenovat velezkušeného útočníka Tomáše Kauta, obránce Jana Zdráhala a Marka Helcela. Trenérský štáb je nejpočetnější v celé CHANCE lize už zmíněné pány Koudelku a Hlaváče, doplňují na pozicích asistentů Tomáš Jirků a Jan Starý.

V posledních sedmi zápasech se Krakonošům už příliš nedařilo, vytěžili z nich jen 5 bodů. V Litoměřicích padli 1:3, doma nestačili na Slavii 0:2 a Vsetín 4:5. Po třech zápasech bez bodu přehráli venku Třebíč na nájezdy 3:4. Doma před Vánocemi porazili další tým z předních příček a sice Baník Sokolov 4:3. Po svátcích ale padli v Prostějově 2:0. Naposledy Vrchlabí doma vyzvalo ústecký Slovan, se kterým těsně padlo 3:4.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.