1. česká hokejová liga - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Slavia - 3. ledna 2024   17:30

Jihlava
Jihlava
28:36' Cachnín (Dundáček, T. Havránek) • 41:31' Jelínek (T. Havránek, Harkabus) • 42:43' Cachnín (Koštoval, Pořízek) • 55:28' Jelínek (Harkabus) • 57:41' T. Havránek (Jelínek)
5:3
(0:2, 1:0, 4:1)
Slavia
Slavia
10:23' Matě. Beran  (Holý, Guman) • 12:04' Knotek  (Guman, Matě. Beran) • 59:30' Kremláček  (Žovinec, Průžek)
Jihlava
Zavřel, Svoboda – Kotlík, Polák
Zimní stadion Pelhřimov
611 diváků
Slavia

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava i potřetí v sezoně porazila Slavii Praha, tentokrát 5:3 po obratu ve třetí třetině, kterou vyhrála 4:1, se s vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
Jihlavští hokejisté ve třetí třetině úplně otočili dosavadní průběh zápasu. Hned ve 42. minutě srovnal Šimon Jelínek po tom, co si zpracoval dlouhý lob Havránka a zavěsil. O minutu a čtvrt později poslal Duklu do vedení úspěšnou dorážkou Richard Cachnín po zaváhání brankáře Slavie Voleveckého. Čtyři a půl minuty před koncem Šimon Jelínek definitivně uklidnil Duklu, když dostal přihrávku od Harkabuse zpoza branky a prosadil se bekhendem. Hosté pak při vlastní přesilovce odvolali brankáře, ovšem ke snížení to nevedlo, neboť Tomáš Havránek po Jelínkově výzvě trefil prázdnou klec. Půl minuty před koncem Slavia už jen kosmeticky upravila stav, když Václav Kremláček zapsal úspěšnou dorážku střely Žovince – 5:3.
60:00'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
Tomáš Harkabus – 2 min., sekání.
59:44'
15,6 sekundy před koncem je ještě vyloučen Daniel Kolář za vystřelení puku mimo hrací plochu. Slavia ještě jednou hraje v šesti.
59:30'
Slavia právě vstřelila branku!
Hosté ještě kosmeticky snižují stav, když jejich třetí branku dává VÁCLAV KREMLÁČEK. Tento úspěch ho asi příliš těšit nebude, neboť Slavia ve třetí třetině inkasovala čtyři branky a ztratila zápas. Průžek se hezky uvolnil na levém kruhu a našel před brankou najíždějícího Žovince. Jeho střelu ještě Adam Beran zneškodnil, ale na rychlou dorážku Kremláčka byl krátký. Asistence: Dušan Žovinec, Jiří Průžek.
58:47'
Dukla nepřipouští vůbec žádné komplikace a drží se v útočném pásmu. Ovšem po přerušení směřují sudí hru před Adama Berana.
58:37'
Také Slavia hraje v pěti.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:47'
Dukla hraje v plném počtu.
57:41'
Dukla právě vstřelila branku!
Při první šanci ještě domácí volnou branku netrefili, ale vzápětí se prosazují. TOMÁŠ HAVRÁNEK převzal na levé straně puk od Jelínka, najel si na levý kruh a trefil volnou klec. Asistence: Šimon Jelínek.
56:37'
Adam Beran vyrazil střelu od modré před sebe, kde se puku ujali Jihlavští. A protože se Matěj Beran dopustil faulu při snaze získat kotouč, je Dukla znovu blíže k vítězství.
56:01'
Tomáš Volevecký vyjíždí z branky a Slavia to zkusí v šesti bez gólmana.
55:47'
Lukáš Mareš – 2 min., nedovolené bránění.
55:28'
ŠIMON JELÍNEK zřejmě definitivně rozhoduje dnešní zápas, když se po špatné rozehrávce Slavie dostal na pravém kruhu k puku, sjel si před branku a bekhendem nekompromisně zavěsil. Asistence: Tomáš Harkabus.
54:36'
Dukla rozhodně nyní nemusí nikam spěchat, stačí jí soustředění na pozornou defenzívu.
53:49'
Další dvě situace před brankou končí ve prospěch gólmana hostí Voleveckého. Ten nejprve zvládl provoz před svou svatyní a poté pokryl puk lapačkou.
Dnešní utkání sleduje 611 diváků.
53:20'
Marcel Štefančík se dostal do zajímavé pozice před brankou. Snažil se Voleveckého rozhýbat a zasunout puk pod jeho betony, což se mu nepodařilo.
53:04'
Adam Beran ukázal dobrou hru holí a rychle odpálil puk na své spoluhráče.
52:56'
Dukla po buly ve svém pásmu poslala puk rychle až na druhou stranu, aniž by se pískal icing.
50:27'
Tomáš Knotek si sjel mezi kruhy, kam dostal přihrávku zpoza branky a střílel z první. Adam Beran opět podržel jihlavské naděje na zisk tří bodů.
49:38'
Slavia se v útočném pásmu po zaškobrtnutí Jaroslava Brože nedostala, ani brejk Dukly nebyl příliš přesný.
49:11'
Po zakázaném uvolnění se bude hrát před brankou Slavie.
48:06'
Tenhle hokej se rozhodně musí líbit, Dukla i Slavia ukazují nyní velmi zajímavou podívanou.
46:30'
Za brankou se trošku pošťuchovali Lukáš Mareš s Tomášem Gumanem a nakonec z toho byla nefalšovaná bitka, ve které měl po vyrovnaném průběhu Lukáš Mareš navrch a na body by od rozhodčích jasně vyhrál. Tím samozřejmě i pořádně vyburcoval domácí fanoušky. Tomáš Guman kvůli zranění na pět minut na trestnou nejde, prohřešek si za něj odsedí Jan Půček.
45:48'
Hráči Slavie nepříjemně dotírali v brankovišti na Adama Berana a v zápětí se také dostali do zakončení! Zřejmě Jiří Průžek se zjevil sám před jihlavským brankářem, ale puk nad jeho beton zvedl až příliš a mířil těsně nad branku!
44:58'
Nyní se naopak může soustředit na pozornou defenzívu Jihlava, což je zvrat, který kolem 26. minuty asi čekal jen málokdo.
43:10'
Adam Beran si poradil s těžkou situací ve svém brankovišti a následně hráči Dukly čistí prostor před dorážejícími Slávisty.
42:43'
Hosté si vyžádali oddechový čas.
42:43'
Jihlava během minuty a čtvrt dokonale otáčí průběh zápasu. V brankovišti před Voleveckým vznikla nepřehledná situace, ve které se nejlépe zorientoval RICHARD CACHNÍN a druhým gólem v utkání posílá Duklu do vedení. Asistence: Michal Koštoval, Radek Pořízek.
41:31'
Jihlava i potřetí za sebou maže dvoubrankové vedení soupeře. Ze začátku situace moc nebezpečně nevypadala, jelikož nebylo jasné, jak se puk po dlouhém obloučku Havránka na ŠIMONA JELÍNKA odrazí. Jenže technický jihlavský forvard ho výborně zpracoval, ujel sám na branku a zavěsil nekompromisně nad vyrážečku Voleveckého. Asistence: Tomáš Havránek, Tomáš Harkabus.
40:34'
Richardu Cachnínovi zbýval kousek, aby puk před brankou znovu úspěšně tečoval do sítě. Nyní se mu kotouč nepovedlo dostat na hůl.
40:14'
Slavia hned po buly vyhodila puk, ale Dukla s ním již míří před Voleveckého.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:08.
Druhá třetina je minulostí. Slavia ze začátku s přehledem kontrolovala získané vedení, nicméně Duklu dostala na nohy přesilová hra ze začátku 29. minuty, kterou bleskově využil Richard Cachnín tečí střely Dundáčka. Jihlava se poté tlačila za srovnáním a šance měla, ovšem Havránka před brankou fauloval při zakončení Křepelka a Ozols v závěru třetiny nedokázal po hezké individuální akci zasunout puk do sítě, proto se jde do kabin za stavu 1:2. Poslední minuta byla zbytečně vyhrocená hraničními zákroky na obou stranách a pokud sudí nezačnou oboustranně trestat, zatím slušný zápas se jim rozsype pod rukama.
Sudí mohou být rádi, že se do konce třetiny nepřerušovalo a hráči raději odcházejí do kabin. Jinak by asi měli oboustranně co vysvětlovat.
40:00'
38:46'
Patriks Ozols si z pravé strany sjel až před branku a ukázal své útočné choutky. Natlačil se až před Voleveckého a stačilo mu jen zasunout kotouč do volné části branky, ovšem na poslední chvíli byl zablokován a puk mu sjel z hole.
38:14'
Sudí nyní pustili dva hraniční zákroky, na každé straně jeden. A jak už to tak bývá, konec třetiny se nese ve zbytečných emocích. Přitom stačí dvakrát potrestat hráče a je klid.
36:26'
Slavia se po nedůslednosti v rozehrávce Dukly dostala do šance, střela Půčka z kruhů ale neměla potřebné parametry. Jihlavští nyní zbytečnými ztrátami darují soupeři puk.
35:04'
Slavia již hraje v plném počtu, ačkoliv se divákům příliš nelíbí zákrok na Havránka za brankou Voleveckého. Trestat se nebude, pokračujeme při hře pět na pět.
34:28'
Šimon Jelínek byl dvakrát v šanci. Nejprve projel po pravé straně a mířil vedle. Poté ho mezi kruhy našel volný Havránek, ovšem jeho střelu z první zlikvidoval Tomáš Volevecký.
33:54'
Strejček udržel kotouč na modré a dával ostrou přihrávku na pravý kruh pro Čachotského, kterou ale domácí forvard nezastavil.
33:23'
Po souboji u mantinelu nakonec Slavia dokázala se stěstím vyhodit puk do středního pásma.
33:04'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
Karel Křepelka – 2 min., sekání.
33:04'
Harkabus projel po pravé straně do pásma jako nůž máslem a hledal před brankou volného Havránka, který přes faul soupeře nemohl nastavit hůl a sklepnout kotouč na branku.
32:12'
Protiútok tři na dva nevyřešili Jihlavští dobře a ani nedokázali kombinaci dokonat tak, aby vedla alespoň ke střele na branku.
31:28'
Dukla po vstřelené brance samozřejmě ožila a je nyní aktivnějším týmem. Podaří se Jihlavě i potřetí za sebou srovnat stav z 0:2 na 2:2?
30:16'
Bilčík si v obranném pásmu poradil s napadáním Jiřího Průžka a hned posunul kotouč na Jana Strejčka. Dukla se ovšem na druhou stranu kluziště nedostala.
29:59'
Mareš ve středním pásmu otravoval soupeře tak, že ho donutil k přihrávce rukou.
29:17'
Zakázané uvolnění Dukly.
28:36'
Jihlava bleskově využila přesilovou hru. Kuprijanov našel z levého kruhu na pravém Havránka, který nevystřelil, ale přihrál Dundáčkovi na modrou. Jeho nahození těsně před brankou tečoval za Voleveckého záda RICHARD CACHNÍN, jenž raději ještě puk dostrčil čepelí hole do sítě. Asistence: Filip Dundáček, Tomáš Havránek.
28:19'
Jaroslav Brož – 2 min., podrážení.
28:01'
Tomáš Čachotský udělal na pravé straně tři rychlé kroky, dojel puk a nabruslil si na pravý kruh, odkud mířil na hlavu Voleveckého, jenže mířil těsně nad branku.
27:32'
Čtvrtá útočná formace Jihlavy sice puk do útočného pásma dostala, ale střelecký pokus nebyl k vidění žádný.
26:38'
Kuprijanov zkusil na útočné modré stahovačku, která mu nevyšla. Puk se odrazil na modrou čáru, kde k němu měli blíže hráči Slavie než rychle se přibližující Maxim Burkov.
26:21'
Další akce přišla až po chvilce, ovšem hosté se prezentovali dobrým blokem a srazili puk do ochranné sítě.
25:50'
Dundáčkovo nahození od modré končí nad brankou, následně se už domácí ke střele nedostali.
25:16'
Jelínek zavezl puk po pravé straně d pásma, více ale už nedokázal a v přetlačované o kotouč přišel.
24:24'
Pořízek poslal velký oblouček do útočného pásma na Cachnína, ale k Dukle se nyní neodrazí vůbec nic. Po souboji o puk, který přeskakoval z hokejky na hokejku, je pískáno zakázané uvolnění Slavie.
24:00'
Icing je pískán po chvíli znova.
23:44'
Špatná jihlavská rozehrávka končí zakázaným uvolněním.
23:31'
Samuel Krajč přebral před útočnou modrou puk a dával hned přihrávku na pravou stranu, kde ale nebyl vůbec nikdo z jeho spoluhráčů.
22:33'
Ozols v tísni ztratil puk, který se k němu na druhý pokus dostal, jenže lotyšský bek volil nedobrou přihrávku na najíždějícího Brože a kotouč tak snadno získala Slavia.
22:22'
Po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před branku Slavie.
21:37'
Ani ve druhé třetině to ze strany Dukly zatím není žádné velké zlepšení. Šancí na obou stranách je pomálu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:19.
Na první třetinu nového roku jistě nebude Dukla vzpomínat v dobrém, naopak Slavia si bere do kabin dvoubrankový náskok. V 11. minutě totiž překonal svého bratra v jihlavské brance útočník Slavie Matěj Beran úspěšnou předbrankovou tečí a o chvíli později rozjel akci, kdy zpoza klece nahrál na levou stranu Gumanovi, jenž posunul puk na Tomáše Knotka a ten nedal přesouvajícímu se Beranovi z pravé strany šanci. Jihlava si naopak žádnou výraznou šanci nevyužila, proto zaslouženě prohrává 0:2.
20:00'
19:11'
Maxim Burkov se protáhl do útočného pásma, na levém kruhu byl ale od puku odstaven. Dukla nyní aspoň bojuje, když se jí herně nedaří.
18:17'
Dukla je v plném počtu, ale Slavie nadále mohutně svírá jihlavské hokejisty před jejich brankou.
17:44'
Filip Dundáček také nechal soupeři pocítit tvrdost mantinelů, když přišpendlil k plexisklu Lukáše Strnada.
17:03'
Dukla vyhodila puk a hosté si nerozuměli v rozehrávce, čehož málem využil Radek Pořízek. Za brankou ale neměl dostatek prostoru, jak rychle obkroužit klec a ohrozit Tomáše Voleveckého.
16:16'
Dukla i v oslabení zaútočila. Jan Strejček neměl následně jinou možnost, než střílet z levého kruhu, ale přes dva hráče Dukly neprošel puk na branku.
15:57'
Na ledě to začíná vřít, zákrok na hráče Slavie za brankou Dukly byl sudími posouzen jako nedovolený a Daniel Kolář jde znovu na trestnou lavici, nyní za vysokou hůl.
15:25'
Krajč byl u odraženého puku rychleji než hráč Slavie. Dukla proto získala útočné pásmo, ale vystřelit na Voleveckého nedokázala.
14:29'
Cachnín zavezl puk do útočného pásma, kde ho předal Pořízkovi. Jihlavský forvard ještě chtěl nahrát na modrou pro Tomáše Čachotského, který přihrávku nečekal a Jihlava ztrácí puk.
12:28'
Ostrý zákrok na hráče Dukly na útočné modré prošel, červenožlutí nyní ještě dostali ke dvěma brankám naloženo.
Sudí vcelku nepochopitelně sdělili, že gól vstřelil Tomáš Guman, přičemž puk do sítě zcela evidentně dostal Tomáš Knotek.
12:04'
Ani potřetí v řadě se Dukla nepoučila ze špatného úvodu a znovu rychle prohrává o dvě branky. Slávisté totiž v přesilové hře dokonale rozebrali jihlavskou čtveřici. Guman totiž z levého kruhu vykouzlil přesnou kolmici na pravou stranu pro TOMÁŠE KNOTKA, proti jehož ráně neměl přesouvající se Adam Beran žádnou šanci. Asistence: Tomáš Guman, Matěj Beran.
10:51'
Slavia bude mít možnost navýšit své vedení, na trestnou lavici totiž po krátkém čase opět usedá hráč Dukly, tentokrát Filip Dundáček za nedovolené bránění.
10:23'
"Oblíbenec" jihlavských fanoušků MATĚJ BERAN se prosazuje. Před brankou si totiž počkal na střelu Jana Holého od modré a tečoval jí přesně mezi betony bezmocného Adama Berana. V bratrském souboji má zatím navrch útočník Slavie. Asistence: Jan Holý, Tomáš Guman.
10:12'
Adam Beran viděl na ránu Tomáše Knotka od modré z první a vyrazil jí.
09:54'
Ani další závod Slavie do útočného pásma není úspěšný, přes všechny čáry vyhazuje puk Jan Strejček.
09:29'
Dukla vyhrála díky Štefančíkovi buly a hned se osvobozuje.
09:24'
Daniel Kolář – 2 min., podrážení.
Na soupisce Slavie je poprvé finský brankář z Lapeenranty Paavo Hölsä, jehož příchod oznámili Pražané na nový rok. Dnes kryje záda Tomáši Voleveckému. Naposledy chytal druhou nejvyšší finskou soutěž za Vantaa, okrajovou část Helsinek, a byl na soupisce právě HIFK, hrající Liigu.
07:19'
Domácí utahovali smyčku před Voleveckým. Havránkova střela neměla gólové parametry a Dundáčkův pokus byl sražen. Po jeho střele již hraje Slavia v pěti.
06:21'
Jihlava se rychle vrátila do útočného pásma, avšak bez střeleckého ohrožení. Odražený puk končí od hráčů Slavie v ochranné síti.
05:51'
Kombinace Dukly v útočném pásmu nebyla úspěšná, jelikož Janu Strejčkovi uskočil puk za modrou.
05:23'
Lukáš Strnad kasíroval za zákrok na Adama Berana dvě minuty kvůli nedovolenému bránění.
05:23'
Jihlavští se daleko při krátké výhodě jednoho hráče v poli nedostali, nyní půjdou do první přesilovky nového roku.
05:04'
Adam Beran si vyjel za branku, aby stopnul nahozený puk. Byl ale sražen a Dukla hraje ve výhodě.
04:05'
Hned po vyhraném buly pálil nebezpečně Karel Křepelka a jeho pokus projel jen těsně vedle branky. K odraženému kotouči se po chvilce opět dostali hosté a Jaroslav Brož prověřil Adama Berana svižnou střelou. Poté už byla hra přerušena, jelikož Brožovi bylo pískáno postavení útočícího hráče v brankovišti, kde zaúřadoval i obránce Jan Strejček.
03:33'
Slavia se nyní drží v útočném pásmu, ale Adama Berana také neprověřila.
02:15'
Dukla se po vyhození Slavie rychle dostala do pásma, ovšem Bilčík se ke střele po dobrém bloku hostí nedostal.
01:54'
Maxim Burkov neměl ve středním pásmu nikoho, komu by poslal puk. Volil proto bekhendové nahození, které Volevecký zastavil.
01:15'
Dukla poprvé vyváží puk pořádně do útočného pásma, nicméně Harkabus nedostal přesnou přihrávku a nemohl vystřelit.
00:11'
Hned první útok Slavie končí ofsajdem.
00:01'

HC Dukla Jihlava: A. Beran (Maláč) – Strejček, Bilčík, D. Kolář (A), Dundáček, Ozols, L. Mareš, Koštoval – Cachnín, Pořízek, Čachotský (C) – Jelínek, T. Havránek, Harkabus (A) – Burkov, Kuprijanov, Štefančík – V. Brož, D. Bartoš, Krajč.
Trenér: Viktor Ujčík

HC Slavia Praha: Volevecký (Hölsä) – Křepelka, Žovinec (A), Holý (A), Kremláček, Hrdinka, Kajínek, Klikorka – Guman, Kulda, Matě. Beran – Průžek, Knotek (C), J. Půček – J. Brož, Slavík, Havrda – Strnad, V. Polák II, Všetečka.
Trenér: Aleš Totter

Rozhodčí: Kamil Zavřel, Roman Svoboda – Petr Kotlík, Ondřej Polák.
Statistiky:
Nejproduktivnější hráč:
Tomáš Havránek, 32 zápasů, 23 bodů (8+15)
-
Tomáš Knotek a Edgars Kulda, oba 33 zápasů, 25 bodů (10+15)