1. česká hokejová liga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kolín : Poruba 2011 - 23. října 2023   18:00

Kolín
Kolín
10:55' Koukal (Chalupa, Z. Král) • 30:48' Chalupa (Koukal) • 34:53' P. Moravec (Piegl)
3:5
(1:0, 2:3, 0:2)
Poruba 2011
25:34' Berisha  (A. Adamec) • 33:46' Šoustal  (Gutwald) • 39:31' Šoustal  (Střondala, Klimíček) • 52:08' Tvrdoň  (O. Šedivý, P. Mrázek) • 57:49' Tvrdoň
Kolín
Jechoutek, Čáp – Maštalíř, Beneš
Zimní stadion města Kolín, Kolín
1025 diváků
Poruba 2011

Poruba dnes musela třikrát dorovnávat stav utkání a i přes to je to nakonec ona, která bere všechny body. O její výhře rozhodl ve třetí třetině dvěma brankami Marek Tvrdoň.

Poruba tak uhájila první místo v tabulce, to domácí Kolín bude minimálně do dalšího kola zastávat jedenáctou pozici.

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost.
59:12'
Ondrej Šedivý jednoduše vyhazuje puk ze své třetiny, už nechce dělat žádné starosti.
Dnešní utkání sleduje 1025 diváků.
57:49'
Poruba právě vstřelila branku!
MAREK TVRDOŇ trefuje přes celé hřiště odkrytou branku hostí.
57:36'
Kozlové to zkoušejí v šesti!
Oddechový čas pro tým SC Marimex Kolín.
57:36'
Píská se icing hostí, Kolín má tak dobrou možnost ke vstřelení vyrovnávající branky.
57:21'
Daniel Dolejš si připisuje důležitý zákrok lapačkou proti střele Lukáše Pajera.
56:47'
Kolínu se vůbec nedaří vytvořit si nějaký závěrečný tlak, místo toho sledujeme jejich další zakázané uvolnění.
56:04'
Puk mizí až za plexisklem, vhazovat se bude ve středovém kruhu.
55:36'
A je tu další icing kolínského týmu.
55:11'
Kolín se proviňuje zakázaným uvolněním.
53:34'
52:35'
Hosté mají stále přesilovku, tentokrát už pouze tu klasickou. Šoustal a Střondala kombinují na pravé straně.
52:08'
Přesilovka 5 na 3 je nakonec využita. Brankáře Kiviaha na dvakrát překonává MAREK TVRDOŇ. Asistence Ondrej Šedivý a Petr Mrázek.
51:34'
Vyloučení v týmu SC Marimex Kolín:
Petr Koukal – 2 min., podrážení,
Matěj Chalupa – 2 min., nesportovní chování.
51:05'
Vojtěch Střondala skvělým obraným zákrokem zastavuje střelu soupeře.
50:02'
Střela Kryštofa Langa byla při zdvižena do ochranné sítě.
48:30'
Po komerční přestávce pokračuje hra vhazováním v útočném pásmu Kolína.
46:35'
Domácí se dostali do přečíslení na jehož konci se snažil prosadit bekhendovou kličkou Kryštof Lang, při zakončení mu ale sjel puk z čepele a z šance nakonec nic nebylo.
46:05'
Kolín nepřesně rozehrává a dopouští se icingu.
45:18'
45:09'
Petr Mrázek se rozhodl, že zakončí z úhlu. Henri Kiviaho byl však pozorný a střelu schoval ve své lapačce.
44:20'
Kolín aktivně brání, čímž nedovoluje dostat se soupeři do nějaké lepší pozice.
43:18'
René Piegl – 2 min., podrážení.
43:02'
Sedlákovo nahození jen prosvištělo brankovištěm domácích.
41:40'
Oba týmy jsou v plném počtu, hraje se 5 na 5.
41:09'
Razantní střelu zápěstím Berishy vyráží brankář domácích betonem do rohu.
40:01'
Druhá třetina nám nabídla 5 branek, takže jsme se rozhodně nenudili. V této části hry se dvakrát prosadil Kolín a třikrát Poruba. To znamená, že tu máme remízový stav. Třetí třetina bude opravdu zajímavá.
39:31'
Hostující tým vybojoval puk v útočném pásmu a po rychlé kombinaci se prosadil TOMÁŠ ŠOUSTAL. Asistence: Vojtěch Střondala a Jiří Klimíček.
39:06'
Puku se dotkl někdo na kolínské lavičce, sudí tak musí hru přerušit.
37:35'
Hostům přechod do útočného pásma nevyšel a je jim pískán offside.
37:05'
Tomáš Gřeš se dostal po dobré kličce až k do zakončení, to mu ale na poslední chvíli překazil obránce domácích.
34:53'
Kozlové právě vstřelili branku!
Domácí tým se prosazuje v přesilové hře, PETR MORAVEC dostal nabito a od modré čáry krásně trefil horní roh branky soupeře. Asistence: René Piegl.
34:35'
Adam Sedlák – 2 min., držení.
33:46'
TOMÁŠ ŠOUSTAL si v samostatném úniku počínal parádně a takzvanou „hertlovkou“ překonává brankáře soupeře. Asistence: Michal Gutwald.
32:58'
Tomáš Šoustal si nepohlídal své postavení a rozhodčímu tak nezbývá nic jiného, než odpískat postavení útočícího hráče v brankovišti.
30:48'
MATĚJ CHALUPA získal puk v útočném pásmu a po krásné individuální akci překonává brankáře. Nikdo v červeném nedokázal kolínskému snajprovi v zakončení zabránit. Asistence: Petr Koukal.
29:49'
Na Henriho Kiviaha to létá z obou stran, finský brankář ale ukazuje své kvality a všechny střely soupeře likviduje.
28:57'
Kolín přežil horké chvilky ve svém pásmu a nakonec vyhazuje puk do bezpečí.
28:23'
Petr Koukal – 2 min., hákování.
26:36'
K odraženému puku se dostal Kryštof Ouřada, který následně prověřil připravenost brankáře hostí. Daniel Dolejš schoval puk ve své výstroji.
25:34'
Hosté se prosazují ve výhodě po faulu na svého spoluhráče. Mladík Adamec našel perfektní přihrávkou volného AARONA BERISHU, který se po střele z první nemýlil. Asistence: Andrej Adamec.
24:48'
24:00'
Hráč hostí chtěl pošetřit čas v útočném pásmu, jeho následná přihrávka ale byla nepřesná a Kolín díky ní zahájil svůj další útok.
23:30'
Kolín je sice v útočném pásmu, hosté je však k žádné střele zatím nepustili.
22:48'
Michal Vachovec – 2 min., sekání.
21:15'
Po nahození Klimíčka následuje vhazování v útočném pásmu Poruby.
20:41'
Střelu Matěje Pinkase z dobré pozice obětavým zákrokem zablokoval Lukáš Doudera.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:50.
Sledovali jsme zajímavou první třetinu, ve které jsou lehce lepším týmem domácí kozlové, kteří ukazují, že se na lídra soutěže dobře připravili. Kolín poslal do vedení v jedenácté minutě Petr Koukal.
20:00'
19:53'
Vojtěch Síla pálí z úhlu, Dolejš radši podržel puk ve své lapačce.
19:00'
Začala poslední třetina a my sledujeme, jak se do útoku pouští Kolín.
17:12'
Kolín je také v plném počtu a jelikož se tresty pro Němce a Christova vykrátily, následuje hra 5 na 5.
16:50'
Štěpán Němec – 2 min., hrubost.

Vít Christov – 2 min., hrubost.
16:50'
Sledujeme lehkou roztržku za brankou domácích, nejaktivnějšími hráči jsou Vít Christov a Štěpán Němec.
16:34'
Hosté jsou v plném počtu, začíná tak jejich zkrácená přesilovka.
16:04'
Hra 4 na 4 zatím svědčí více hostům, ti ještě nepůjčili soupeři puk.
15:12'
Josef Skořepa – 2 min., nedovolené bránění.
14:45'
Je tu další přesilovka Kolína, Z pravé strany prověřil brankáře Matěj Chalupa.
14:35'
Aaron Berisha – 2 min., nedovolené bránění.
13:43'
12:44'
Po rychlé kombinaci se ke střele z vrcholu kruhu dostal Matěj Morong, Daniel Dolejš si připisuje důležitý zákrok. Poruba se následovně osvobodila.
11:43'
Adam Sedlák – 2 min., zdržování hry / posunutá branka.
10:55'
První střelu ještě Dolejš dokázal vyrazit, z následnou dorážkou PETRA KOUKALA si už ale poradit nedokázal. Asistence: Matěj Chalupa a Zdeněk Král.
10:25'
Střondalovo nahození bylo ztečováno až do ochranné sítě.
08:50'
Matěj Pinkas udělal soupeři jednoduchou kličku na modré a následně hned vystřelil, jeho střela však postrádala potřebnou razanci a Dolejšovi moc problémů nenadělala.
06:27'
Hamplova střela od modré byla před brankářem hostí tečována. Puk ale pouze proskákal kousek vedle levé tyče.
06:07'
Po offsidu hostujícího mančaftu následuje první komerční přestávka.
05:00'
Skořepa našel před brankou Dlouhého, ten se z bezprostřední blízkosti prosadit nedokázal.
04:12'
Lemckeho pas z rohu obranného pásma nikoho nenašel, odpískáno je tak zakázané uvolnění.
03:20'
Puk se dostal na střídačku hostí, vhazovat se bude před útočným pásmem Kolína.
02:23'
Krenželok bez problémů zaváží do útočného pásma a snaží se kombinovat se svými křídly.
0:26'
Henri Kiviaho si připisuje první zákrok utkání, střelu z pravé strany schovává do lapačky.
00:01'
Oba týmy už jsou připraveny na ledové ploše, Kolín nastupuje v bílých dresech, hosté z Poruby budou hrát v červených.

SC Marimex Kolín: Kiviaho (Soukup) – Pinkas, Kolmann (A), Hampl, Š. Němec, Piegl, J. Šedivý – Chalupa, Koukal (C), Z. Král (A) – Dlouhý, Skořepa, Pajer – Vrhel, P. Moravec, Ouřada – Síla, Morong, K. Lang.
Trenér: Jan Šťastný

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (O. Bláha) – A. Sedlák, Doudera, Lemcke, Klimíček, Gutwald, Voráček, A. Adamec – Tvrdoň, Střondala (A), Šoustal – Vehovský, Berisha, Christov – Klímek, Vachovec (A), Gřeš – P. Mrázek, Krenželok (C), O. Šedivý.
Trenér: Jiří Režnar

Rozhodčí: Jechoutek, Čáp – Maštalíř, Beneš.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům hokeje, dnes nás čeká duel 15. kola Chance ligy, ve kterém se představí SC Marimex Kolín a HC RT TORAX Poruba 2011. na zimním stadionu v Kolíně začne vše v 18:00.
Dnes se nám představí lídr soutěže z Poruby, který v dosavadním ročníku prohrál za tři body pouze jednou. Bylo to v rámci dvanáctého kola na ledě Prostějova. Torax Poruba hrála v minulém kole doma se Zlínem, toto utkání nakonec zvládl domácí tým vyhrát na nájezdy.

Kozlové zastávají desáté místo tabulky. Aktuálně se kolínským hráčům příliš nedaří, z posledních 4 zápasů totiž nevytěžili ani jeden bod. Naposledy bral Kolín body v rámci desátého kola, když na svém ledě porazil v prodloužení Třebíč.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.