1. česká hokejová liga - 42. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice B : Frýdek-M. - 24. ledna 2024   18:00

Pardubice B
13:55' Pochobradský (Hrníčko, J. Mikyska) • 18:17' Chabada (J. Mikyska, Pochobradský)
2:3
(2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)
Frýdek-M.
Frýdek-M.
17:40' Haas  (Svačina) • 48:05' Macháček  (Walega, Haman) • 61:16' Walega  (Marosz)
Pardubice B
Kostourek, Kosnar – Kotlík, Roischel
Zimní stadion Chrudim
277 diváků
Frýdek-M.

Frýdek-Místek získává po vítězství 3:2 v prodloužení dva body a ještě tak vylepšuje skóre ze vzájemných zápasů a v podstatě se o bod dotáhlo na svého soupeře. Dynamo sice po první třetině vedlo 2:1, jenže od té doby už neskórovalo a hosté i díky dvěma využitým přesilovým hrám vítězí.
61:16'
Frýdek-Místek právě vstřelil branku! V prodloužení si berou hosté bonusový bod! Obrana nezachytila výměnu puku, který si ještě potáhl KAMIL WALEGA, jenž střelou k tyči rozhodl o osudu tohoto utkání – 2:3!
Asistence: Rostislav Marosz.
60:41'
Hrníčko nejprve přestřelil, následně skvěle vytasil beton Vomáčka na střelu z kruhu!
60:04'
Haas vyhrál buly a Urbanec rozehrává.
60:01'
Oba týmy z dnešního utkání odejdou minimálně s bodem, o ten bonusový druhý se rozhodně buď v prodloužení, nebo v samostatných nájezdech.
60:00'
59:52'
Teď štěstí pro domácí, Haman se chystal napřahovat od modré, ale podle čárového byl puk za modrou čárou. Vše spěje do nastavení.
59:06'
Dynamo mělo dvě zajímavé střely, obě ale byly včas zblokovány.
58:26'
Hrádek vyčkává za vlastní bránou, až spoluhráči vystřídají.
57:57'
Daniel Rákos clonil před bránou Mokremu, ten má puk pod kontrolou.
57:32'
Dynamo se jenom osvobozuje do středního pásma.
57:11'
Puk teď létá okolo Vomáčkovy brány, Dynamo momentálně nemůže vydechnout.
55:47'
Tvrdý příklep z hole Svačiny skončil nad bránou.
55:15'
Na ledě teď zůstal ležet v nehokejové pozici jeden z pardubických hráčů, který tam byl tvrdě naražen. Rozhodčí se ještě radí, vše ale zůstane nejspíš bez vyloučení.
55:06'
Zdráhal zlomil hokejku ve složité situaci, nakonec to Dynamo zvládlo.
54:40'
Michal Rouha na nic nečekal, když se mu naskytla možnost, puk nahodil na brankáře hostů.
54:19'
Nedbalovo nahození má Mokry pod kontrolou.
53:07'
Adam Cedzo si pohlednou kličkou položil na led obránce, ale Vomáčka proti němu puk vyrazil.
52:26'
Žálčík jedovatou ranou těsně minul.
51:20'
Puk z hole Zdráhala nenašel prostor branky.
50:51'
Herčík se snažil zasunout puk pod beton, ale nebyl úspěšný.
50:45'
Zkušený Jan Výtisk teď trochu zbrkle poslal puk přes všechny čáry.
50:02'
Přechod pásma domácích je hodně rozhozený, ale ani hosté prozatím neoplývají nějakou útočnou snahou.
48:05'
Frýdek-Místek právě vstřelil branku! Hosté využívají druhou přesilovou hru a po bezbrankové druhé třetině je srovnáno! Tentokrát nebyla souhra moc učesaná, z kruhu poslal puk směrem na bránu Walega a po teči bránícího hráče a ŠTEPÁNA MACHÁČKA skončil kotouč v pardubické bráně – 2:2!
Asistence: Kamil Walega a Filip Haman.
47:56'
Cedzo chtěl střílet z mezikuží, ale puk vůbec netrefil.
47:25'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice B:
Michal Rouha – 2 min., podrážení.
45:50'
Michal Hrádek se vynořil před brankářem, kde ho našel skvěle Mikyska. Mokry možná ještě teď neví, jak zasáhl!
44:22'
Vomáčka před dojíždějícím Radkem Veselým kryje puk.
42:51'
Pochobradský vtrhl do pásma, jenže puk mírně nechal za sebou, což mu ale ve finále nakonec nemuselo vadit, protože ho dojížděl Mikyska, který prověřil Mokreho. Ten raději přerušil hru.
42:31'
Tomáš Kaut už se připravoval nehlídaný střílet, ale rozhodčí pískají ofsajd.
41:47'
Puk se po odrazu zjevil u brány před Tomášem Zemanem, který ale neměl moc času si ho srovnat a tak vyslal puk do výstroje Mokreho!
40:48'
Teď ani Dynamo dobře nerozehrálo a za chvíli bude Marosz zpět ve hře.
40:30'
Dynamo se chvilku drželo v pásmu, ale poté už Herčík neudržel puk v pásmu.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 19:43.
Ve druhé třetině žádný další gól zatím nepadl a do kabin tak oba týmy odchází za stavu 2:1. Ve druhé třetině měli hosté ze hry mnohem více, Dynamu dělala problém vzdálenější střídačka a několikrát je tam Frýdecko-Místečtí hráči pořádně zavřeli, vše ale vyřešil výborně chytající Vomáčka. Na začátku třetí třetiny bude Dynamo dohrávat minutu přesilovou hru.
40:00'
39:18'
Hosté vyhazují přes všechny čáry.
38:57'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek:
Rostislav Marosz – 2 min., nedovolené bránění.
38:12'
Domácí pětice v pořádném tlaku, několikrát musel zachraňovat Vomáčka. Zejména proti střele Michala Ramika, kdy puk vyrazil rámem lapačky!
35:55'
Herčík teď namazal přímo Haasovi, který ještě zvolil přihrávku na lépe postaveného Adama Cedza, který si ale vylámal zuby na Vomáčkovi, ten nepustil puk za svá záda!
35:27'
Rostislav Martynek nevyzrál kličkou na Bučka a hosté musí opustit útočné pásmo.
34:22'
Vomáčka nic neviděl a spíš jen tak instinktivně natáhl své tělo shodou náhod přímo do dráhy střely.
33:44'
Domácí si několikrát úspěšně vyměnili puk v útočném pásmu, finální pokus ale skončil přesně v lapačce Mokreho.
32:36'
Dynamu se v posledních minutách vůbec nedaří dostat se z pásma.
31:02'
Hosté jsou více na puku, ale domácí si dobře hlídají volné prostory.
30:40'
Oskar Haas se zkoušel po vyhraném buly otočit okolo brány, ale puk z jeho hole vylétl tvrdě, ale hodně nepřesně.
30:00'
Přesně v polovině základní hrací doby je hra přerušena poté, co puk skončil mimo ledovou plochu.
29:04'
Bučko zblokoval mířící nahození před bránu do ochranné sítě.
28:55'
Zdráhalovi střela sedla výborně, ještě tam před bránu dojížděl Lichtag. Před jeho dorážkou už ale Mokry přikryl puk lapačkou.
27:52'
Daniel Herčík si aktivitou vynutil na obránci puk a tlačil se s ním do brány. Jeho bekhendovou kličku zastavil brankář!
26:24'
Radek Veselý se tlačil do střelecké pozice, ale nikdo se mu nenabídl, a navíc byl odstaven obráncem.
25:26'
Teď se znovu Mokry předvedl, když natáhl lapačku proti střele, která mířila do protipohybu.
24:35'
Výborné stažení hry do rohu od Mikysky, kterému se následně zjevil volný Michal Pochobradský, který měl před sebou dost prostoru na to vybrat si, kam puk pošle, ale trefil betony Mokreho!
24:04'
Kowalczykova rána zablokována dvěma hráči Pardubic.
22:58'
Daniel Herčík vyslal z jízdy puk, hostující brankář ho vyhlavičkoval mimo hřiště.
21:52'
Nedbalova střela vypadla Mokremu, ale mimo tři tyče.
20:37'
Vomáčka máchl jenom lapačkou do prázdna, ale puk bránu přeletěl.
20:30'
Zdráhal se snažil ještě zrychlit hru, ale puk neposlal přesně a je z toho icing.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 18:51.
V první části utkání byly k vidění tři branky, které všechny padly v posledních šesti minutách. Nejprve dal Pardubicím vedení Pochobradský, srovnat ale stačil v přesilové hře přesnou střelou Haas. Za necelou minutu ale opět Dynamo vedlo, když se do horní části brány trefil Chabada.
20:00'
19:46'
Dynamo ještě jednou před pauzou vyvezlo puku do pásma a nakonec z toho byla povedená Hrníčkova střela, na kterou se musel Mokry pořádně natáhnout.
18:17'
Pardubice B právě vstřelily branku! Vyrovnaní stav ale nevydržel dlouho! Dynamo hned po vhazování vniklo do pásma, kde Mikyska našel na středu ONDŘEJE CHABADU, jenž krásnou střelou do horní části brány nedal Mokremu šanci zasáhnout – 2:1!
Asistence: Josef Mikyska a Michal Pochobradský.
17:40'
Frýdek-Místek právě vstřelil branku! Hosté v přesilové hře trestají a je srovnáno! Jednoduchou přihrávku křížem se dostal ke střele z první OSKAR HAAS a u tyče prostřelil pardubického brankáře – 1:1!
Asistence: Vladimír Svačina.
17:10'
Daniel Rákos – 2 min., vražení na hrazení.
16:24'
Hosté se s potížemi dostávají do pásma.
15:54'
Nepřesná rozehrávka posílá kotouč do útočného pásma Pardubic.
15:11'
Dynamo se zmocnilo puku ve vlastním pásmu.
13:55'
Pardubice B právě vstřelily branku! Dynamo opět rychle otočilo hru a je z toho první gól utkání! Vypadalo, že z téměř bezvýchodné situace poslal puk směrem k bráně Hrníčko, tam ale vyplaval MICHAL POCHOBRADSKÝ, jenž si skvěle počínal, když si posunul puk a do brány ho zasunul bekhendem nad beton – 1:0!
Asistence: Dominik Hrníčko a Josef Mikyska.
13:18'
Také Dynamo ubránilo první oslabení, hra ale zůstane v jejich pásmu.
12:32'
Vomáčka zareagoval i na dorážku na brankovišti.
11:55'
Dobře zapracoval Hrádek, který doslova odstrčil hráče na brankovišti od puku, a domácí vyhazují.
11:10'
Ondřej Chabada – 2 min., nedovolené bránění.
11:00'
Daniel Rákos si nabruslil do pásma a od mantinelu jen těsně minul vzdálenější tyč.
10:01'
Na druhé straně se hrnul do pásma Dominik Hrníčko, ale v tísni zakončil jen slabě bekhendem.
09:45'
Teď pásmo drželi hosté, ale všechny pokusy Vomáčka viděl.
08:43'
Střelu Kowalczyka od modré Vomáčka vyrazil vyrážečkou.
07:17'
Dynamo bylo blízko úvodní brance také! Na přihrávku Pochobradského od mantinelu si sjel před bránu Karel Nedbal, který to měl přímo na hokejku, ale trefil jen přesouvajícího se Mokreho.
06:25'
Další Kautova střela nebyla přesná, ale puk má na hokejce za bránou Lichtag.
04:52'
Homola na puk nedosáhl a musí se pro něj vracet.
04:06'
Cedzo je zpět ve hře.
03:24'
Tomáš Kaut dostal puk na přímou střelu, ta se mu ale nepovedla.
02:31'
Jan Zdráhal si pro přihrávku odskočil víc do středu, ale zasáhl jen betony Mokreho.
02:06'
Adam Cedzo – 2 min., podrážení.
01:32'
Rostislav Martynek si najel za obránce a řítil se sám na Vomáčku, který se natáhl v brankovišti a vytěsnil puk betonem!
01:14'
Hosté nepříliš přesvědčivě střídali. Pochobradský ale čekal na přihrávka na modré dlouho a vystavil se do ofsajdu.
00:40'
Rychlá kombinace domácích, Hrníčko vracel puk před bránu, tam ale byl připraven Havránek puk odklidit.
00:09'
Hrádek posouvá o mantinel puk na Kauta nepřesně.
00:01'
Hráči obou týmů už postupně nastupují na ledovou plochu. Domácí Dynamo se představí v bílé variantě dresů, hosté v červené.

HC Dynamo Pardubice B: Vomáčka (Kadlc) – Zdráhal, Hrádek, Chabada, Nedbal, Bučko, Tvrdík, Kaštánek – Lichtag, Kaut (C), Hrníčko – Pochobradský, J. Mikyska, Žálčík (A) – Rouha, Rákos (A), Herčík – Pavlata, Fiala, Zeman.
Trenér: Tomáš Jirků

HC Frýdek-Místek: Mokry (Švančara) – Š. Havránek, Haman (A), Výtisk (C), D. Kowalczyk, Urbanec (A), Homola, Teper – Walega, R. Veselý, Svačina – Doktor, Marosz, Martynek – Cedzo, Haas, Krajč – Geidl, Macháček, Ramik.
Trenér: Martin Hrnčár

Rozhodčí: Kostourek, Kosnar – Kotlík, Roischel.
HC Frýdek-Místek v posledních týdnech nahrál solidní množství bodů, nicméně poslední dva zápasy Rysům nevyšly. Nejprve prohráli doma v Sokolově 0:2 a poté doma proti Jihlavě 2:5, kdy se sice dvakrát prosadili z početní výhody a soupeře výrazně přestříleli, na výhru to ale stejně nestačilo. „Co se týče přesilovek, které jsme dvě proměnili, i hra v oslabení, to vše bylo v pořádku. Největší náš problém je momentálně ve hře pět na pět. Musíme zkrátka najít cestu k naší hře, kterou jsme předváděli v posledních dvou měsících, protože mám pocit, že sklouzáváme k něčemu, co se mi vůbec nelíbí a je z toho třeba rychle ven, protože ta soutěž se rychle krátí. My teď potřebujeme každý bod, takže se musíme koncentrovat na naší hru při rovnovážném stavu pět na pět,“ snažil se popsat příčiny neúspěchu trenér Martin Hrnčár.
HC Dynamo Pardubice B se po dlouhé sérii proher trochu zvedlo a bodovalo ve třech posledních zápasech, v nichž získalo šest bodů. Naposledy bralo Dynamo dva body v Třebíči, když vyhrálo 2:1 na nájezdy, skvělým výkonem se prezentoval brankář Vomáčka. „Pro nás je v aktuální době každý zápas takové malé play-off, bojujeme o každý bod. Stál proti nám velmi vyspělý tým, který umí hrát velmi dobře takticky. Klíčový moment pro nás byl, když jsme dokázali ubránit dlouhou přesilovku domácích 5 na 3, za to bych chtěl klukům velmi poděkovat. Opticky bych asi řekl, že domácí měli v poslední třetině převahu, ovšem i jim se v obraně tvořily mezírky, kterých jsme se snažili využít. Do prodloužení jsme pak šli s tím, že to tam chceme ukončit. V poslední době se nám na nájezdy moc nedařilo vyhrávat, tak jsem velmi rád, že se nám to dnes podařilo zlomit,“ zhodnotil utkání hlavní kouč Tomáš Jirků.
Zdravím vás u přenosu 42. kola hokejové Chance ligy, ve kterém se mezi sebou utkají „HC Dynamo Pardubice B“ a HC Frýdek-Místek. Konkrétně v tomto souboji půjde opravdu o hodně, protože oba týmy mezi sebou dělí ve spodní polovině tabulky pouhé tři body. Takže se buď Frýdek-Místek na Dynamo dotáhne, anebo se Východočeši posunou ještě o něco blíž záchraně.