1. česká hokejová liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Přerov : Kolín - 21. října 2023   17:00

Kolín

Třetí třetina začala vyloučením Goiše, Zubři ale podruhé v zápase v oslabení unikali na Soukupa. Ten najíždějícímu Tomimu skočil tygřím skokem po puku a vypíchnutím holí odvrátil první branku. V brejku se při oslabení viděl také Kolín, nakonec se ale urodilo neúspěšné přečíslení Přerova. Gól pak nepadl ani z přesilovkového tlaku, ani z dobré střely Goiše. Jakmile to vypadalo, že zápas dospěje do prodloužení, nekonečné čekání na branku konečně skončilo. V čase 59:55 Tomi vyhrál buly na Darka Hejcmana a ten parádní šibenicí zařídil všechny tři body pro Zubry. To je pro dnešek z přerovského zimáku vše. Já se s vámi loučím a budu se těšit zase příště. Na počtenou!
59:55'
Přerov právě vstřelil branku!
Tak to je pro hokejisty Kolína obrovská tragédie! Zubři ještě dvacet vteřin před sirénou stáli s pukem u vlastní branky, pět a půl vteřiny před koncem si ale zařizují všechny tři body! Tomi uspěl na buly, puk šel přesně na hokejku DARKA HEJCMANA a ten parádní střelou zápěstím vymetl Soukupovu šibenici! Asistence: Vojtěch Tomi.
59:53'
Utkání pomalu spěje do prodloužení za bezbrankového stavu. Ještě se však odehraje jedno buly v pásmu Kolína.
59:03'
Ofsajd hostů.
58:34'
Kolínští hokejisté se k puku dostali pouze za cenu přihrávky rukou. Buly před jejich obranným pásmem.
58:20'
Buly po levici Postavy.
58:03'
Hlasatelem byly oznámeny poslední dvě minuty třetí třetiny. O puk se bojuje v pásmu Přerova.
57:50'
Závěr nepřináší žádný tlak ani jednoho z celků, mírně aktivnější jsou ovšem Kolínští. Buly po pravici Postavy.
56:20'
Moravec nahodil puk do skrumáže před přerovské brankoviště, kde po sérii odrazů padal ze vzduchu do branky. Postava ale bleskovým postřehem zakročil vyrážečkou a zamezil potenciální katastrofě!
54:00'
Podobně jako v prvním střetu Přerova s Kolínem se velmi dlouho čeká na první branku. V zářijovém střetu se skóre otevíralo ve 45. minutě, dnes v čase 54:00 stále bez gólů.
52:02'
Král s Chalupou se dostali do přečíslení, druhý jmenovaný však finální přihrávku obdržel až v momentě, kdy byl hodně blízko Postavy! Ten mu kotouč ukopl betonem,
51:29'
Adámkovu střelu od modré přizvedl Vrhel, další buly v pásmu Kolína.
51:24'
Další hluchá pasáž přerušena Soukupem, buly po jeho pravé ruce.
50:12'
Nepovedená rozehrávka Zubrů končí zakázaným uvolněním.
49:10'
Goiš střílel z mezikruží, Soukup si povyjel a vyrazil puk ramenem! Další dobrý zákrok hostujícího brankáře!
48:30'
Postava vyrazil naproti kotouči a přerušil hru.

45:34'
Hosté hrají v plném počtu. Zubři v této přesilovce vyvinuli na soupeře dobrý tlak, další gólové příležitosti už ale nepřišly.
44:10'
Kolín už se viděl v brejku, byl to ale Přerov, kdo záhy z bleskové akce zahrozil! Zubři se dostali do přečíslení dva na jedna, Hejcmanovi se ale do přihrávky vložil jeden z hostujících beků. Ta nakonec přišla, z velké šance ale domácí opět nemají nic!
43:34'
Štěpán Němec – 2 min., podrážení.
43:13'
Přesilovka Kolína byla velmi nepovedená, domácí v plném počtu.
41:55'
Hostující zaspali ve středním pásmu, čímž se do víc než výhodné pozice dostal Tomi! Na Soukupa najížděl od strany, ten ale jeho záměr přečetl, obětavým skokem se natáhl a holí mu vypíchl kotouč! Skvělý zákrok hostujícího gólmana!
41:25'
Zeleňák vyvezl kotouč po levém mantinelu a nakonec ještě vybojoval vhazování v pásmu Kolína. Soukupa trefil do masky.
41:13'
Jiří Goiš – 2 min., podrážení.
40:06'
Kotouč mají po vhazování ve středovém kruhu domácí.
40:01'
Zubři si na startu druhé třetiny nepomohli ani druhou přesilovkou a s dvojicí šancí přispěchal Kolín. V přečíslení uskočil kotouč Langovi, Síla si pak na Postavu zblízka z otočky nepřišel. Přerov zahodil další přesilovou hru, to kozli ve své první sehráli několik dobrých kombinací. Vše kryl naštěstí pro domácí Postava, pasivnější byli ale v prostředním dějství jeho spoluhráči. V oslabení vyrobil Goiš samostatný únik pro Chludila, před druhou sirénou to však nebyl ani hostující Chalupa, kdo by brejk proměnil v první branku večera. Zda se jí dočkáme alespoň ve třetí třetině se začne odkrývat od přibližně 18:41.
40:00'
39:20'
Pinkas vyslal do úniku Chalupu, ani ten si ale s velkou příležitostí neporadil tak, aby mohl otevřít skóre dnešního zápasu!
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:44'
Po nahození od mantinelu vyrazil Soukup kotouč pouze ke Goišovi, který byl u tyčky zcela sám. Hostujícího gólmana ale nepřekonal ani nadvakrát!
37:52'
Piegl si sjel do dobré střelecké pozice, jeho prudkou střelu Postava vyškrábl hřbetem lapačky.
37:28'
Tak také druhé dnešní oslabení Přerov zvládl.
36:53'
Zubři vyhazují, Tomi se vrátí na led za půl minuty.
36:44'
Druhou dnešní přesilovkou se Kolín zatím protrápil. Buly před Michalem Postavou.
35:35'
Goiš dobře zabojoval u modré čáry a obětavým zákrokem dokázal kotouč popostrčit ven z pásma. Vše přečetl Chludil, který zabral, puku se zmocnil a od vlastní třetiny ujížděl na Soukupa sám! Domácí hráč zvolil střelu na lapačku, která ale také nebyla gólová.
35:23'
Vojtěch Tomi – 2 min., podrážení.
35:13'
Zeleňák střílel od levého mantinelu, Soukup zakročil lapačkou.
34:40'
Po delší době si něco v útočném pásmu vypracovali Zubři, brankový účet dnešního večera ale zatím stále nikdo neotevřel.
33:43'
S koncem Chludilova trestu se podařilo Gasparovu střelu tečovat Moravcovi, puk naštěstí pro domácí vyletěl do ochranné sítě.
32:50'
Přesilovka hostů zatím nabízí mnohem více nápadu, než předvedli domácí ve stejné situaci za 6 minut. Morong střílel zblízka příklepem, Postava dobře zasáhl.
32:04'
Kolínští sehráli pěknou a hbitou kombinaci, ze které přišla střela z velmi dobré pozice, Postava ale sklapl betony včas!
31:37'
Lukáš Chludil – 2 min., podrážení.
31:06'
Sledujeme poměrně hluchou pasáž. Ani jeden z celků se nedostává k ničemu smysluplnému.
30:00'
Polovina utkání je za námi. Na první branku stále čekáme, což v zápasech Přerova ovšem nebývá nic neobvyklého.
28:05'
Zubři si nepomohli ani třetí přesilovou hrou a potvrzují bídnou statistiku využití – 12,7 % před dnešním utkáním. Dvě vteřiny před návratem Šedivého na led přerušuje hru Soukup.
27:23'
Hejcman střílel z levého kruhu, Soukup byl ale na svém místě včas.
26:54'
Zaváhání Černého na modré Zubry připravilo o pásmo. Buly na opačné straně kluziště, tedy před Michalem Postavou.
26:32'
Soukup přerušuje hru podruhé během oslabení, tentokráte lapil střelu domácího kapitána Krisla.
26:07'
Jakub Šedivý – 2 min., sekání.
25:36'
Kolín zařadil oproti první třetině vyšší rychlostní stupeň a svým napadáním vybojoval další buly před Postavou.
23:44'
Další velká šance kozlů! Vojtěch Síla se zjevil před Postavou a zakončoval z otočky, na Postavu si ale nepřišel! Zakázané uvolnění domácích.
23:18'
Morong s Langem ujeli do přečíslení, ve kterém přihrávkou vzduchem překonali Kudělku, druhý jmenovaný ale pas nezpracoval!
22:52'
Vzápětí přichází zakázané uvolnění modrožlutých.
22:44'
Ouřada vyvezl kotouč a v rohu přerovského pásma dokázal zavařit hned čtyřem hráčům, kteří jej atakovali. Poskakující kotouč nakonec musel přikrýt lapačkou Postava.
22:06'
Zubři podruhé rozvlnili Soukupovu síť zvenčí, nápřah Jakuba Svobody poté končí v ochranné síti.
21:20'
Střela Černého se srazila s blokem hráčů před Soukupem, hosté vyhazují.
20:35'
Štěpán Němec – 2 min., krosček.
20:21'
Zubři na svého soupeře rychle zatlačili. Černý od modré nastřelil vnější část brankové konstrukce.
20:01'
V úvodu zápasu měli Kolínští k dispozici neúspěšné přečíslení zakončené Ouřadou, to byl ovšem v prvním dějství prakticky jediný moment, kdy byli rychlejší než Zubři. V přesilovce se sice Přerovu nezadařilo, tempo hry ale diktoval on. Dobývání pásma nezkoušel přes nahazované kotouče, nýbrž přes plynulé přechody za modrou čáru, díky čemuž se do dobrých pozic dostávali častěji. Nejblíže byl gólu v 18. minutě Zeleňák, který z ostrého úhlu nastřelil brankovou konstrukci, do druhé třetiny se ale půjde beze změny ve skóre. Ta začne přibližně v 17:47.
20:00'
19:32'
Po buly střílel zápěstím Zeleňák, Soukup si jeho střelu pohlídal.
17:30'
První třetina je od Kolína hodně ospalá a na všech místech je zatím později než domácí! Puk nyní v ostrém úhlu vyplaval na Richarda Nemce, který Soukupa překonal, rána ale mířila pouze do horní tyče!
17:10'
Ofsajd Přerova.
16:51'
Z přerovského držení kotouče nic nevzešlo, nyní zakládají útok hosté.
15:58'
Zubři rozehrávají z vlastního pásma.
14:54'
Soukup proti nahození Jana Svobody zasáhl hodně nejistě. Puk lapačkou pouze prodloužil do rohu.
13:49'
Kudělka svému spoluhráči pod tlakem nahrál zcela zbytečnou a především prudkou přihrávku, z čehož se urodila kolínská protiakce. Daleko povyjetý Postava Ouřadovu střelu zlikvidoval.
12:44'
Zubři předvedli rychlý přechod do útoku přes modrou čáru. Taktika nahazování na zadní mantinel dnes zatím naštěstí pro oči diváka nedostává prostor.
10:49'
Naar střílel po vhazování, Postava si připisuje další zákrok, tentokráte lapačkou.
10:44'
Kolínskou střelu vyrazil Postava opět do ochranné sítě. Buly po jeho levici.
10:32'
Zpoza vlastní branky rozehrává René Piegl.
09:10'
Richard Nemec ladně prokličkoval mezi trojicí hráčů v tmavě modrých dresech a individuální akci zakončil dobrou střelou. Kolín zatím nic moc nepředvádí, hraje však stále 0:0.
08:20'
Mácha se dostal k zakončení zblízka, k brance stál ale zády, proto jeho pokus neměl patřičnou razanci. Soukup zasáhl betonem.
08:01'
Puk se od Ministra odrazil na kolínskou střídačku, buly ve středovém kruhu.
07:33'
Piegl je zpátky na ledě, Kolín hraje v plném počtu.
07:02'
Přerov sehrál dobrou akci, kdy se po křížném pasu částečně odkryla branka Tomimu, jeho střela ale přišla pozdě.
06:33'
V první minutě přesilovky Zubři zatím nic nepředvedli. Nyní přicházejí o postavení v útočném pásmu.
05:51'
Hanáci dokázali uspět na buly a Soukupa donutit k zákroku betonem, první přerušení jejich přesilovky ale přichystal Ouřada, který na opačné straně pálil z pravého kruhu. Vhazuje se před brankářem Přerova.
05:33'
René Piegl – 2 min., nedovolené bránění.
05:11'
Jakub Svoboda promarnil dobře vypadající přečíslení. Kotouč mu totiž odskočil od hole, mezitím byl ale faulován Černý. Zubři proto hrají v signalizované početní výhodě.
05:04'
Chalupa jedoucí po levém křídle střílel na bližší tyč, Postava si ji pohlídal a kotouč vyrazil do ochranné sítě za svými zády.
04:41'
Buly v pásmu hostů.
04:28'
Na opačné straně řídil přečíslení Přerova Goiš, jeho střela letěla nad branku.
03:57'
Kolínští vyrobili další závar před Michalem Postavou. Kotouč se k přerovskému brankáři došoural, domácí brankář poté přerušil hru.
02:53'
Buly po pravici Soukupa.
01:36'
První velká šance kozlů! Ti se řítili do přečíslení, které měl zakončovat Kryštof Ouřada, po přihrávce na dlouho hůl se ale ke střele vůbec nedostal!
01:19'
Do útočné třetiny zaváží kotouč Vojtěch Tomi.
00:47'
Zatím sledujeme sérii osobních soubojů, brankáři do hry zapojeni nebyli.
00:05'
Úvodní buly vyznělo lépe pro hosty.
00:01'

HC ZUBR Přerov: Postava (Stuchlík) – R. Černý, Zeleňák, Chroboček, Krisl, J. Adámek, Kudělka, Cubo – Indrák, Pechanec, Jak. Svoboda – Tomi, Hejcman, Ministr – Mácha, Chludil, Goiš – Jan Svoboda, Nemec, Tarnoczy.
Trenér: Robert Svoboda

SC Marimex Kolín: Soukup (Šatný) – Gaspar, Kolmann, Piegl, Š. Němec, J. Šedivý, Pinkas, Naar – Chalupa, Koukal, Z. Král – Dlouhý, Skořepa, Pajer – Vrhel, P. Moravec, Ouřada – Síla, Morong, K. Lang.
Trenér: Jan Šťastný

Rozhodčí: Skopal, Kubičík – Kleprlík, Blažek.
Přerov vs. Kolín
Pouze jeden měsíc a několik dní navrch stačilo prvoligovému jízdnímu řádu na to, aby v rámci sezony 2023/2024 dokráčel do své první čtvrtiny. Přerovští hokejisté v ní podali mírně podprůměrné výkony. Z 39 možných bodů získali 19 a za polovinou se nacházejí také v tabulce, kde se pomyslně dělí o osmou příčku se Zlínem. Zespoda na ně dotírá soupeř ze středních Čech. Právě Kolín, který bude jejich sokem v kole čtrnáctém, doplácí stejně jako Zubři na ofenzivní marnost. Například lídr tabulky z Poruby dokázal nastřílet téměř stejně gólů jako sobotní soupeři dohromady. Souboj Přerova s Kolínem začíná v 17 hodin.

S nadsázkou pojato, v úvodní bitvě sudokopytníků s lichokopytníky nelétala ani kopyta, ani rohy. Navzdory tomu, že hra postrádala náboj, střelecké příležitosti a natož větší šance, byl Kolín ve dvou bezbrankových třetinách aktivnějším celkem. Na defenzivní styl hokeje už Zubři nemohli spoléhat po startu třetí třetiny, kdy je využitím přesilovky poprvé překonal Petr Koukal (3+1). Pro svěřence Roberta Svobody s Petrem Dočkalem šlo navíc o jedno z vícero utkání, ve kterém si podrazili nohy sami vlastní chybou. Už o chvíli později totiž špatnou hru v pásmu Přerova potrestal Daniel Šedivý. Pro stálého příslušníka čtvrtého kolínského útoku jde o letošní jediný bodový zápis.

Sobotní hosté letos porážejí v zásadě pouze celky, které se v tabulce nacházejí pod ním. Pokud chce vystoupit z podobné role jako Zubři – tedy průměru – bude se muset nakopnout a začít podávat dobré výkony také proti papírově silnějším soupeřům. Jména na obou soupiskách přitom nevypadají vůbec špatně, některá z nich ovšem zůstávají za očekáváním. Kde oba celky tlačí bota je jasné – ofenziva.

Kozli mají mezi sebou pouze dva hráče, kterým se podařilo zapsat alespoň 3 branky. Oba mají přitom už 41 let. Vedle zmíněného Koukala je to totiž už pouze Josef Skořepa (3+4). Zubři se „mohou spoléhat“ alespoň na Davida Březinu (7+4), který hraje ve formě, to Kolín nemá nikoho, kdo by útok táhl. Očekávání jsou rozhodně na Zdeňku Královi (1+5) nebo Kryštofu Ouřadovi (1+4), zatím je ale nenaplňují. V jinak vyrovnaných statistikách má však Přerov rozhodně navrch v brankovišti. Michal Postava (1,86 gólu na zápas; úspěšnost 94,63 %) patří ke špičce ligy, to Jakub Soukup má z typických jedniček jedny z nejslabších čísel (2,25 gólu; 91,43 %).
Hezký podvečer z přerovského zimního stadionu. Dnes budeme sledovat utkání 14. kola Chance ligy, ve kterém domácí HC ZUBR Přerov vyzve hostující SC Marimex Kolín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.