1. česká hokejová liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Přerov : Zlín - 27. listopadu 2023   17:30

Zlín
15:41' Zbořil  (M. Lang, Salmio) • 32:01' Salonen  (Zbořil)
Přerov
Horák, Maršálek – Mikšík, Pěkný
ZS Přerov
Zlín

Je rozhodnuto, Přerov také podruhé v této sezóně vyzrál nad Zlínem vítězstvím za 2 body! Tento souboj rozhoduje paradoxně Zlíňan na hostování v Přerově. Roman Vlach v nájezdu nalákal Hufa na forhendové zakončení, nakonec ale zavěsil bekhendem pod horní tyč! Ode mě je to pro dnešek z této solidní moravské bitvy vše a budu se těšit zase příště. Na počtenou!
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC ZUBR Přerov.
Samostatné nájezdy začínají.
V prodloužení měli hokejisté Zlína k dispozici několik brejků, všechny však končily buď na Postavovi, nebo na dojíždějící přerovské obraně. Dnešní souboj tak rozlousknou až samostatné nájezdy.
64:10'
Kotouč končí na střídačkách, buly před Postavou.
64:00'
Z prodloužení zbývá minuta.
63:10'
Ševci měli znova možnost přečíslení, domácí obrana ale Nováka dobře dostihla! Málo nebezpečné zakončení si Postava pohlídal.
62:54'
Oba celky prostřídaly, puk mají za brankou Zubři.
62:21'
Na puku je opět MEO.
61:45'
Jakub Šlahař a Denis Kindl sehrávali nebezpečný protiútok, Postava byl ale opět pozorný!
61:10'
Vlach ztratil puk za brankou, z čehož se dobrá šance urodila pro Salonena! Z mezikruží minul!
60:56'
Zlínští dobrým pohybem nedávají Přerovu prostor. Ten je ale dál na kotouči.
60:13'
Puk má za vlastní brankou Zeleňák.
60:06'
Buly dopadlo lépe pro Zubry.
60:01'
Solidní hokejová podívaná se tak přenesla do třetí třetiny za stavu 2:2 a ze svých parametrů dál neustupovala. Velkých šancí a dobrých střeleckých pozic sice ubylo, i tak se ale nějaké našly pro Vlacha, kterému sjel kotouč z hole, či Tomiho, jenž bránu netrefil. Nebezpečný brejk Langa mohl v 53. minutě poslat zpátky do vedení ševce, krátce před sirénou se zase nebezpečně před Postavu prosmýkl Kindl. Šedesát minut ale souboj modrožlutých celků nerozlousklo, a tak se jde na Hané do zaslouženého prodloužení.
60:00'
59:47'
Dost možná poslední vhazování třetí třetiny se odehraje pro změnu v pásmu Přerova.
59:18'
Hodně hektické chvilky teď vyvolaly (ne)verdikty rozhodčích, kteří nevylučovali za dvojici velmi hraničních zákroků Zlína. Vylučovat se nebude, buly před Hufem.
59:00'
Hraje se poslední minuta třetí třetiny.
58:00'
Denis Kindl nabral rychlost po pravém mantinelu a dostal se až před Postavu, puk ale za jeho beton nezasunul! Obrovská šance Zlínských!
57:12'
Berani ale s pukem nehráli dlouho. Znovu rozehrávají domácí.
56:58'
Tomi s Hejcmanem bojovali za brankou, puk ale uhájil Novotný.
56:16'
Zlín se nemůže dostat na kotouč, stále s ním hrají domácí, avšak dostatečně daleko od Hufa.
55:42'
Přerov teď podnikl několik ofenzivních nájezdů zakončených nepřesnou střelou.
54:28'
A často přerušovaná pasáž teď pokračuje zase přerovským ofsajdem.
53:57'
A opět zakázané uvolnění v podání svěřenců Jana Srdínka.
53:37'
Postava přerušuje hru přikrytím puku lapačkou. Pokračovat se bude v pásmu Přerova.
53:11'
Icing Zlína.
52:30'
A nedaleko gólu teď byli na opačné straně z brejku také hosté! Lang se dostal za domácí defenzivu, Postava ale jeho střelu vyrazil!
52:20'
Vojtěch Tomi v další gólové pozici! V mezikruží se nacházel sám, branku ale vůbec netrefil!
51:58'
Hra je opět přerušena ve středním pásmu, další buly před obrannou třetinou hostů.
50:53'
Mácha hodně přecenil Chrobočkovu rychlost a vběhl do pásma dříve než kotouč. Ofsajd Zubrů.
50:27'
Také domácí obránce Robert Černý dnes odvádí velmi dobrou práci. Po ustátém souboji vymyslel průnikovou přihrávku Vlachovi, který poté z ostrého úhlu hledal před branku najíždějícího Doležala. Huf pas polapil.
49:51'
Huf sbalil do lapačky střelu od modré čáry, vhazovat se bude po jeho levici.
48:58'
Hra se nadále přelévá ze strany na stranu, blíž byl ale k větším šancím Přerov. V několika situacích po sobě mu teď chyběly centimetry či šťastnější odraz.
47:04'
Nepřesná rozehrávka Beranů končí zakázaným uvolněním.
46:51'
Zubři předvedli rychlý útok z vlastního pásma, který po sérii přihrávek zakončoval z dobré pozice Vlach. Střela mu sice nesedla, i tak ale minula vzdálenější tyč o pár centimetrů!
46:30'
Vše se zdá být vyřešeno, můžeme pokračovat.
46:30'
Hra se teď na delší dobu přerušila v pásmu Přerova. Za Postavovou brankou je zřejmě nějaký problém s mantinelem, který už řeší ledaři.
46:15'
Novotný za vlastní brankou neměl komu přihrát a situaci nakonec nevyřešil dobře. Rozehrávka po ose hřiště skončila na forčekujícím hráči Přerova, ke štěstí Zlína se ale domácí nemohli vrhnout do brejku, jelikož jim puk utekl těsně za modrou čáru.
45:31'
Gago odvedl dobrou práci v útočné třetině. Tandemovou přihrávku shodil pod sebe Husovi, ten však nechal vyniknout pouze Postavovu lapačku.
44:34'
Dnešní hokejový souboj ze svého tempa neustupuje ani po téměř 45 odehraných minutách. Hbitým útokem a dobrou střelou teď vybojoval buly v útočném pásmu Vojtěch Tomi.
43:05'
Süssova tvrdá rána přišla až po odpískání ofsajdu. Buly ve středním pásmu.
42:01'
Michal Postava opět odvádí dobrou práci. Salmio se nejprve obtáčel kolem obránce a z poměrně nevelké vzdálenosti prověřil pozornost domácího brankáře, poté ještě přišla tvrdá rána Novotného od mantinelu.
41:19'
Zakázané uvolnění Zlína.
40:46'
Zubři by měli prostor před brankou "čistit" důrazněji. Při střele Salonena byla před Postavou opět nebezpečná clona.
40:09'
Ševci na vyhraném buly zaváhali a do útoku se rychle dostal Březina. Jeho střelu nápřahem vytěsnil Huf ramenem do ochranné sítě.
40:01'
Na úvod druhé třetiny se karty vyměnily. Lépe do ní nastoupili hosté, druhý gól si však připisoval Přerov. Doležal nastřelil od mantinelu protihráče a puk si v ostrém úhlu sebral Vojtěch Tomi. Ten stejně jako Hejcman překonal Hufa na bližší tyči, když skvěle zavěsil pod víko a poslal Zubry do vedení. Hanáci mohli brzy ještě odskočit, ani Tomi, ani Chludil však odkryté branky netrefili a tlak si začal pěstovat pro změnu Zlín. Vytěžil z něj druhou trefu, která byla stejně jako v případě Přerova takřka „přes kopírák“. Clona čtyř těl zakryla Postavovi výhled tentokrát na ránu Aleksiho Salonena. Solidní hokejová podívaná se tak přenese do třetí třetiny za stavu 2:2. Pokračovat budeme přibližně v 19:16.
40:00'
39:00'
Rozeběhla se poslední minuta druhé třetiny.
37:55'
Březina znovu zkoušel na Hufa ostrý úhel, na střelu letící od mantinelu ale hostující gólman dobře viděl.
37:36'
Přerov ale rychle obrací hru.
37:21'
Od vlastní branky rozehrává Zdeněk Čáp.
36:33'
Delší dobu teď v útočném pásmu tráví MEO. Hosté si s počínáním čtvrté útočné formace nevědí příliš rady. Chytrý pokus Dobši se mezi tři tyče nevešel.
34:59'
Roman Vlach, který je v Přerově na hostování právě ze Zlína, teď hledal Doležala před brankou, hostující defenziva ale na poslední chvíli zasáhla!
34:06'
Krislova dlouhá přihrávka nenašla hůl Dobši, zakázané uvolnění.
32:01'
Zlín právě vstřelil branku!
Dnešní góly jdou jako přes kopírák, je srovnáno! Zubři dvakrát nachytali Hufa na bližší tyči, Postava zase neviděl rány od modré čáry přes clonu před brankou. Ve výhledu mu znovu stála čtveřice hráčů, a tak Postava opět nemohl zareagovat na střelu ALEKSIHO SALONENA. Asistence: Mikuláš Zbořil.
31:45'
A dlouhý pobyt Zlína v útoku také vyústil v nebezpečnou šanci! Werbik se hlásil Novotnému, který ho hledal na teč. Puk poté poskakoval na brankovišti, domácí obrana jej ale odpálila na zakázané uvolnění.
31:18'
Novák krouží s pukem na holi v útočném pásmu, bránit se musejí Zubři.
30:04'
Po delší odmlce si na puk sáhl také Michal Postava. Nejprve zasáhl proti tvrdé ráně Husy, poté řešil nebezpečně skákající kotouč na brankovišti.
29:22'
A Zubři tlačí dál! Dobře pozdržená střela Krisla vyplavala vedle zlínské branky, poblíž ale nebyl žádný hráč ve žlutém!
28:24'
Zlín je pod domácím náporem! Z jeho chyby se urodilo bleskové přečíslení, ve kterém mohl rychle pálit do odkryté branky pro změnu Chludil, kotouč ale zpracovával příliš dlouho, a tak Huf spolehlivě zasáhl!
27:56'
A Černý se mohl podepsat pod třetí branku! Skvělým křížným pasem našel Tomiho, ten ale odkrytou branku minul!
27:30'
Ofenzivní výlet středem si udělal obránce Černý, jeho střelu ale ztečovali obránci.
27:16'
A špatná souhra Zubry připravuje o vybojované pásmo potřetí.
26:54'
Přerov toho mnoho nevymyslel zatím ani ve třetí přesilovce. Puk loví za vlastní brankou Krisl.
25:51'
Vyloučení v týmu Berani Zlín:
Martin Novotný – 2 min., vysoká hůl.
24:35'
Přerov právě vstřelil branku!
Daniel Huf dnes asi nemá nejlepší den, jelikož Zubři jdou po další jeho nejistotě na bližší tyči do vedení! Domácí hokejisté předvedli rychlý přechod do otevřeného zlínského pásma, který chtěl zakončovat od pravého kruhu Doležal. Nastřelil sice pouze hostujícího obránce, celou akci ale dojížděl VOJTĚCH TOMI, který si puk sebral a z ostrého úhlu překonal Hufa v horním rohu branky! Nutno uznat, že rány byla mířená velmi přesně. Asistence: Tomáš Doležal, Roman Vlach.
24:06'
Další zakázané uvolnění v podání přerovských hokejistů.
23:30'
Vstup do druhého dějství se opticky daří více Zlínu. Jeho dlouhé držení kotouče v útočné třetině teď ale zastavuje zbytečný ofsajd.
22:59'
Icing Přerova.
22:50'
Zbořil to znovu zkoušel přes skrumáž před Postavou, jeho střela se ale o hradbu těl tentokráte zastavila.
22:42'
Beranům se nedařilo dostat přes modrou čáru, nyní se už ale ke střele po předávce od Köhlera dostal Gago. Buly po levici Michala Postavy.
21:30'
Dobrou pozici měl na pravém kruhu Werbik, Postava vyráží.
21:17'
Ševci bez větších obtíží ubránili také druhé dnešní oslabení.
20:18'
Přerov si do druhé třetiny přenesl ještě více než minutu v přesilovce. Březinovu střelu kryje Huf.
20:06'
Kotouče se na buly zmocnili domácí.
20:01'
Souboj Přerova se Zlínem nabízí od první minuty svižné tempo a zjevný hlad po gólech. O něco větší aktivitou hýřili Zubři, kteří si okolo poloviny třetiny vybojovali dobré šance a přesilovku, byl to ale Zlín, kdo šel do vedení. V šestnácté minutě využil dobré clony před Postavou Mikuláš Zbořil. Hanáci poté navíc zamířili do čtyř, sami ale v oslabení srovnali. Nedůrazu obránců využil při vyvážení kotouče Darek Hejcman, který zkusil Hufa nachytat na bližší tyči a uspěl. Druhá třetina bude pokračovat za stavu 1:1 přibližně v 18:26.
20:00'
19:36'
Hejcman střílel z prvního doteku na levém kruhu, Huf schoval puk ve výstroji.
19:19'
Jesse Paukku – 2 min., podrážení.
19:05'
Poslední minuta první třetiny byla rozehrána, buly před Postavou.
18:50'
Přerov v plném počtu.
18:07'
Tak to je pro Ševce velká rána, jelikož krátce po první brance inkasují ve vlastní přesilovce! DAREK HEJCMAN se chopil kotouče u levého mantinelu, zajel do pásma a couvající zlínské trojice se vůbec nezalekl. Naopak, ta k němu přistoupila hodně laxně a zlínský forvard se dostal k bekhendovému pokusu, který Hufovi propadl na bližší tyči! Zlínská obrana teď selhala v plném rozsahu i s jinak skvělým brankářem. Asistence: David Březina.
17:51'
Ševci se dostali zpátky k přesilovkovému zámku, nakonec ale Březina vyváží kotouč.
17:17'
Odpískán zlínský ofsajd.
17:02'
Berani na start přesilovky vyslali dvojici tvrdých příklepů z dálky, Přerov ale blokuje a vyhazuje.
16:50'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
Roman Vlach – 2 min., podrážení.
15:41'
Berani sice v úvodní třetině netráví v ofenzivě víc času než soupeř, jsou to ale oni, kdo jde do vedení! Hostům se podařilo nastěhovat do útočného pásma a jakmile se před Postavou utvořila dostatečná clona, MIKULÁŠ ZBOŘIL natáhl ke střele. Na ni neměl přerovský gólman žádnou šanci vidět. Asistence: Martin Lang, Mikko Salmio.
15:25'
Ministrovo počínání bylo vyhodnoceno jako hra vysokou holí, vhazuje se před pásmem Zlína.
14:57'
Buly po levé ruce Daniela Hufa.
14:40'
Hrbas tentokráte na opačné straně kluziště zkoušel využít clony před Postavou, i tento kotouč však končí nad mantinely.
13:54'
Dobšova střela vyletěla přes hokejku Hrbase do ochranné sítě za Hufem.
12:48'
První velká šance Zlína! Tomu se urodilo přečíslení, které z levého kruhu zakončoval Šlahař. Postava jeho ránu vykopl pouze před odkrytou branku, kde by Pospíšil – nebýt dobré práce jednoho z přerovských beků – pohodlně dorážel!
12:22'
A nyní pro změnu postavení mimo hru zlínských Beranů.
11:12'
Ofsajd Hanáků.
10:59'
Beranům se daří domácí přesilovku kouskovat výhozy. O další takový se postaral Köhler, úvodní početní převaha Přerova tak bude zřejmě nevyužita.
10:01'
Pechancova přihrávka měla oči, hledala totiž Březinu u odkryté tyčky, ten ale prudký kotouč netrefil!
09:07'
Aleksi Salonen – 2 min., hákování.
09:01'
Tohle už ale byla velká šance! Dobša se dobrou kličkou vyhnul obránci a hledal střeleckou pozici! Huf měl štěstí, že zblízka letící projektil nebyl lépe umístěný!
08:40'
Čtvrtý přerovský útok teď ševcům nadělal mírné problémy, Huf byl ale pozorný.
08:19'
Tomi podruhé vyhýbaním před modrou čarou vystavil své spoluhráče do ofsajdu.
07:30'
Postavovu lapačku prověřil Jesse Paukku. Domácí brankář do ní sice kotouč neukryl, hbitě jej ale odehrála přerovská obrana poté, co vypadl před branku.
06:54'
Novák to na polovině hřiště myslel dobře, jeho prudký pas se ale s holí adresáta nesetkal. Icing Zlína.
06:25'
Ofenzivní snahy hostů maří postavení útočícího hráče v brankovišti.
05:21'
Mírně aktivnější se v úvodních minutách jeví Zubři.
04:19'
Indrák se troufale prosmýkl z rohu kluziště až do mezikruží, odkud Hufa prověřil bekhendem. Následuje zakázané uvolnění Beranů.
03:43'
Tomiho míchání s kotoučem před modrou čárou znamená ofsajd domácích. Vhazování se odehraje znovu poblíž zlínského pásma.
03:26'
Nyní už však hvizd sudích hru přerušuje. Zeleňákovo nahození do pásma končí až v ochranné síti, buly před pásmem hostů.
03:04'
Zatím se hraje bez jediného přerušení, hra se přelévá ze strany na stranu.
01:20'
Také před Michalem Postavou, brankářem Přerova, se rodila zajímavá situace. Křížný pas ale nevedl ke zlínskému zakončení.
00:24'
Obé úvodní formace začínají aktivně. Přes domácí obranu neprošel Paukku, to se ale na opačné straně povedlo Březinovi. Po jeho pokusu přišel ještě nápřah Kudělky. Huf si připisuje první zákroky.
00:01'
Utkání za malou chvíli začne. Přerov hraje ve žlutých dresech, hosté ze Zlína oblékají trikoty modré.

HC ZUBR Přerov: Postava (Vojtek) – R. Černý, Kudělka (A), Chroboček, Zeleňák, Krisl (C), Cubo, J. Adámek – T. Doležal (A), Pechanec, Březina – Mácha, Vlach, Tomi – Indrák, Hejcman, Tarnoczy – Ministr, Chludil, Dobša.
Trenér: R. Svoboda

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Zbořil, Salonen, Hrbas (A), Husa, M. Novotný, Čáp, Suhrada – Novák, Süss, Paukku – Šlahař, Kindl, Pospíšil – M. Lang, Werbik, Salmio – Köhler (C), Gago, P. Sedláček (A).
Trenér: J. Srdínko

Rozhodčí: Horák, Maršálek – Mikšík, Pěkný.
Přerov vs. Zlín
S měsícem listopadem brzy skončí také první polovina základní části letošního ročníku Chance ligy. Po aktuálně odehraných 24 kolech se pak ve středu tabulky nachází dvojice týmů, která zatím bilancuje totožný bodový výsledek. Šestatřicet bodů, které znamenají sedmé, respektive osmé místo mají na kontě pondělní soupeři Zlín s Přerovem. Ševce budou Zubři hostit na svém ledě od pondělních 17:30 hodin a jejich cílem bude proti nim zapsat druhé vítězství v novodobé historii.

Zubři byli jediným celkem, který v minulé sezoně nad Zlínem ani jednou nevyzrál. Popáté v řadě už se však zaskočit nenechali a v polovině října dovezli ze Zimního stadionu Luďka Čajky dva body. Tři a půl tisíce diváků v ochozech vidělo nejprve přerovské vedení po brance Daniela Indráka (7+4), ševci však ještě do konce druhé třetiny otočili díky Tomáši Pospíšilovi (1+0) a Mikko Salmiovi (1+4). Zubrům už se čas na srovnání krátil, tříbrankový divoký závěr je ale spasil. Nejprve vyrovnal z přesilovky Jiří Krisl (3+5), aby Zlín zase bleskově odskočil díky Janu Süssovi (6+6), tři sekundy před sirénou však Indrák srovnal tečí a poslal zápas do prodloužení, kde o výhře 4:3 rozhodl David Březina (8+4).

Přerov a Zlín spojuje mnohé. Kromě regionální blízkosti, spolupráce z minulých let či modrožlutých dresů také letošní forma. Oba celky disponují 36 body, tedy polovinou ze 72 možných, a oba celky také umí potrápit nestabilita výkonů. Hanákům se o víkendu konečně podařilo prolomit listopadové neúspěchy v jihlavském azylu (3:1), Zlínští mají ze stejného období vítězství pro změnu tři. Naposledy navíc nebodovali ani v Litoměřicích (1:2), ani doma s pardubickou rezervou (0:3).

Pomalý vstup do sezony už je u posledního prvoligového mistra řádkou let téměř „tradicí“, také letos má ale Zlín ambice nejvyšší, a proto slabé výkony vyústily v odvolání trenérského štábu ve složení Miloš Říha ml. – Petr Leška – Oldřich Horák. Na jejich místo zatím dočasně nastoupili Jan Srdínko se Zdeňkem Sedlákem, které by měl dle generálního manažera Jana Pravdy brzy doplnit další zkušený trenér.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.