1. česká hokejová liga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sokolov : Slavia - 1. listopadu 2023   18:00

Sokolov
Sokolov
22:15' Křemen  • 37:15' T. Rohan (Rulík, D. Novotný) • 41:59' Křemen (Osmík) • 63:51' Kverka (Tomeček, Klejna)
4:3
(0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)
Slavia
Slavia
10:31' Šmerha  (Kulda, Holý) • 35:14' Klikorka  (Knotek, Guman) • 52:25' Šmerha  (Průžek, Kulda)
Sokolov
Hamalčík (Michajlov) – M. Rohan, Tureček, Weinhold, Mlčák, Klejna, Maty. Beran – Kružík, Kverka, Tomeček – Vrdlovec, Přikryl, Csamango – Křemen, Osmík, V. Adamec – D. Novotný, T. Rohan, Šlechta – Rulík.
Slavia

Pražská Slavie v utkání dvakrát vedla, ale domácí Sokolov se vždy dokázal dotáhnout a ve třetí třetině dokonce přešel do těsného vedení. To se Pražanům podařilo zmazat a zápas šel do prodloužení. Po řadě příležitostí rozhodla za z konce 64. minuty, kde se Tomeček protáhl na levém křídle, stáhl na sebe hru a přihrávkou nabídl gólovou akci Kverkovi.
63:51'
Baník právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Tomeček se dokázal protáhnout na levý kruh, kde zařízl brusle a asistoval přihrávku zcela nekrytému JAROMÍRU KVERKOVI, který z pravého kruhu zakončil do téměř odkryté branky, kam se Zajíček snažil přemístit. Asistence: Vojtěch Tomeček a František Klejna.
63:28'
Holý kombinoval s Beranem, ale ani jednomu se nepodařilo dostat do koncovky.
63:00'
Zajíček přečetl sehrávku soupeře, když přišlo vytažení hry na vrch mezikruží a rychlá přihrávka na spodek pravého kruhu, odkud brankář Slavie čelil finální střele.
62:22'
Přes levé křídlo útočil Kulda a domácí obránce nestíhal jeho pohybu. Lotyš mohl pokračovat před branku, ale místo toho zvolil střelu z ostrého úhlu.
61:59'
Sokolov kontroluje hru a s rozvahou si připravuje rozehrávku v obranném pásmu.
61:18'
Beranovu skvělou střelu k levé tyči přizvedl vyrážečkou Hamalčík, který puk nakonec rychle skryl.
60:01'
Ve třetí třetině jsme viděli po jedné brance na obou stranách a o bonusovém bodě rozhodne prodloužení, potažmo samostatné nájezdy.
60:00'
59:40'
Martin Rohan už nechce riskovat a obloučkem posílá puk do střední třetiny.
59:24'
Prudká střela Křepelky pouze prosvištěla kolem domácí branky.
59:00'
Začala poslední minuta třetí dvacetiminutovky.
58:35'
Icing pražské Slavie.
58:17'
Nyní naopak Slávisté stažení hluboko v pásmu a tlak domácích.
57:22'
Domácí jsou v plném počtu, ale Beran za brankou stále pod tlakem Klejny, kterýho ho nechce pustit do žádné kombinace.
55:40'
Hosté zaváhali na útočné modré a dopředu okamžitě vyrazil Csamango! Ten po přejetí modré nechal puk Křemenovi, který jej vracel střílenou přihrávkou, jenž Csamanga snažil zakončit mezi Zajíčkovy betony. Puk zůstal vyražený před brankou, kde Csamanga podpořil dnes dvougólový Křemen. Ten marně překonal tři hole protihráčů, aby zkompletoval hattrick a vrátil vedení zpět domácímu Sokolovu.
55:20'
Tvrdá střela napřaženého Gumana trefila pouze bránícího Turečka.
54:52'
Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov:
Jaromír Kverka – 2 min., podrážení.
54:23'
Únava zatím není znát ani na jedné straně, oba týmy bedlivě bojují o každou píď ledu.
Dnešní utkání sleduje 602 diváků.
52:25'
Slavia právě vstřelila branku!
Utkání mezi dnešními aktéry je opět vyrovnáno! Po vhazování pálil Průžek, jehož střela se odrazila před pravou tyč, kde už četl hru dorážející TOMÁŠ ŠMERHA. Asistence: Jiří Průžek a Edgards Kulda
52:24'
Nepřesná přihrávka Mlčáka končí na zakázaném uvolnění a vhazovat se bude před Hamalčíkem. Vše byla reakce na Gumanovu nebezpečnou střelu z levého kruhu.
50:08'
Obrovský nápor do domácí branky, kde se sjelo snad osm hráčů! Kajínek si sjel na levý kruh, kam dostal přihrávku zpoza branky. Následující střelu Hamalčík zastavil, ale puk ztratil z dohledu. Ten nakonec propadl a ležel na brankové čáře! Brankář Sokolova bleskově zalehl puk, a to se už sjela řada hráčů.
49:50'
To se mu podařilo a od modré mohl pálit Kajínek, jehož střela na vzdálenější tyč byla zastavena někým před brankou.
49:16'
Šmerha toho nabruslil už opravdu hodně v dnešním zápase a dává o sobě znát i ve třetí části, kdy se poctivě snaží dojíždět nahození spoluhráčů a vybojovat puk.
48:17'
Nyní se soupeří o puk ve středním pásmu. O něco více ze hry má domácí Sokolov, který se chvilkami usadí v útočném pásmu.
48:05'
Nepřesné přihrávky se ujímá domácí obrana.
46:47'
Rychlou protiakci Slavie ukončuje Hamalčík, který si chvíli nebyl zákrokem jistý, přesto dokázal kotouč ukrýt pod lapačku.
46:23'
Vrdlovec měl na druhé straně napřaženo na středu modré, ale puk měl příliš blízko, a tak si ho nejprve zpracoval.
45:31'
Pražané se snaží najít cestu za vyrovnáním, ale domácí hokejisté se pohotově doplňují a k soupeři rychle přistupují.
43:08'
Kulda individuálně dojel vlastní nahození a brzy ho podpořil také Šmerha, oběma se ale nepodařilo najít kombinaci a o kotouč pod tíhou domácí přesily přišli.
42:44'
Kulda pobídl do koncovky Havrdu, který z levého křídla nejspíš za pomoci soupeřovi hole minul branku.
41:59'
Rozjetý útok Slavie a špatné sehrávky těsně za modrou čarou využil Osmík, který průnikovou přihrávkou našel za obranou rozjetého ADAMA KŘEMENE, který v úniku rychlou kličkou a koncovkou pod horní tyč překonal Zajíčka. Asistence: Martin Osmík.
41:17'
Vrdlovec se snažil natlačit před Kremláčka, ale obránce Slavie soupeři nedovolil přiblížit se k brance.
40:01'
Ve druhé třetině byl gólově produktivnější domácí Sokolov, který se dotáhl na Slavii a do třetí třetiny tak oba celky půjdou za nerozhodného stavu!
40:00'
39:00'
Běží poslední minuta druhé třetiny.
37:15'
Vedení Sešívaných dlouho nevydrželo! Po vhazování si připravil puk a následné od modré pálil před tyč Rulík, jehož střílenou přihrávku sklepl k pravé tyči TOMÁŠ ROHAN z předbrankového prostoru. Asistence: Adam Rulík a David Novotný.
37:10'
Eliáš šikovně nahodil puk do brankového prostoru a Hamalčík se musel roztáhnout na brankové čáře.
35:42'
Mlčák to z levé strany zkoušel do protipohybu Zajíčka, ale ten dokázal udržet beton ještě o něco déle, kde bylo potřeba.
35:14'
Co se nepodařilo dosud domácím, se naopak daří pražské Slavii. KAREL KLIKORKA dostal nabito od Knotka a z levé strany modré čáry čistým průstřelem k levé tyči překonal Hamáčka. Asistence: Tomáš Knotek a Tomáš Guman.
34:36'
33:48'
Kverka přes dva hráče našel na levém kruhu Tomečka, kterému se puk odrazil od bruslí a nemohl tak pohotově vystřelit v dobré pozici.
32:04'
Střelecký pokus Slavie z levého kruhu končí v lapačce hamalčíka, čímž dává prostor pro komerční přestávku.
31:47'
Žovinec ubránil modrou čáru a dopředu vyrazil Průžek. Toho pro změnu odstavil Csamango.
31:30'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, žádnému z týmů se nedaří vytvořit delší tlak.
30:48'
Skrytá střela Rulíka z ostrého úhlu se rovněž otřela o výstroj Zajíčka.
30:14'
Šmerha pod tlakem skvěle našel křižnou přihrávkou na druhou stranu útočného pásma Kajínka, jehož střelu ale Hamalčík viděl a bez problémů přirazil betony k sobě.
29:20'
Pražané se snaží forčekovat hluboko v útočném pásmu, ale domácím se podařilo obloučkem dostat puk až do střední třetiny, kde opět hrají sešívaní.
28:08'
Martin Rohan přenechal puk Kružíkovi, jehož pokus skončil sraženy do rohu kluziště, odkud se Slavii podařilo vyhodit.
27:36'
Hosté se osvobozují vyhozením až za branku Sokolova.
26:54'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
Vladimír Kremláček – 2 min., hákování.
25:38'
Klikorka se naprosto zbytečně zbavil puku na zakázané uvolnění, přičemž nikým nenapadaný obránce to měl ke středové čáře necelý metr.
23:15'
Hamalčík kryje vzdálenější střelu z levé strany modré čáry a vhazovat se bude po jeho pravici.
23:04'
Vrdloev si chystal střelu z modré čáry, ale puk mu rychle vypíchl přistupující hráč Slavie, která má nyní možnost protiakce.
22:15'
Brankář Slavie eliminoval tutovky soupeře, ale mířená střela ADAMA KŘEMENA z pravého kruhu propadla Zajíčkovi za záda. Domácí tak využívají tlak začátkem druhé části a srovnávají vývoj utkání.
21:16'
Opět skvělá sehrávka domácích! Z levé strany už mohla přijít koncovka, ale místo té ještě následovala přihrávka skrz brankoviště k pravé tyči, kde jeden z domácích hráčů zakončoval bez přípravy. Zajíček se roztáhl a lapačkou zastavil puk mířící do branky. Toto byly dvě gólové situace domácích!
21:05'
Kružíkova střela z levé strany šla pěkně k levé tyči, ale Zajíček na poslední chvíli vykopl beton proti puku!
20:36'
Osmík z levé strany na Kverku, rychlý příklep na Tomečka a svižná střela z pravého kruhu, kterou musel vytěsnit Zajíček.
20:12'
Do útočné třetiny okamžitě pronikl v dobré rychlosti Kverka, ale puk na spoluhráče už dostat nestihl.
20:01'
Domácí se ještě pokusili srovnat vývoj utkání, ale pár vteřin z trestu Žovince dokázali Pražané ubránit.

Do druhé třetiny nastoupí Slavia s těsným jednobrankovým vedením.
20:00'
19:35'
Dušan Žovinec – 2 min., vysoká hůl.
19:27'
Slavie se snaží být produktivní a poměrně slibně se dostává do gólových pozic v blízkosti branky.
18:50'
Brankář Baníku musel dávat pozor na nahození Kajínka ze střední třetiny.
17:25'
Puk proskákal kolem trojice domácích hráčů před brankou, kteří si více všímali útočícího Šmerhy. Ten se k puku dostal jako první a okamžitě jej zkusil zasunout mezi betony Hamalčíka.
16:46'
Vyloučený Žejdl se s vyhozením jeho spoluhráčů vrací zpět do hry.
16:33'
Dva vytažení hráči Slavie se stáhli blíže k prostoru mezikruží, čehož využil Weinhold přiblížením k brance. Střelu likviduje Zajíček.
16:15'
Obránce Rohan nabil kotouč Přikrylovi, který z nevyhovující pozice v pokleku minul branku.
15:45'
Další úspěšná obrana, tentokrát modré čáry a Sokolovští musí pro puk znova za vlastní branku.
15:13'
Po úspěšném vhazování sbírá cenné vteřiny ze Žejdlova trestu vyhozením Žovinec.
15:08'
Nepříjemná střela Weinholda prošla přes velký provoz před brankou a zastavila se až o intuitivně postaveného brankáře Zajíčka.
14:46'
Lukáš Žejdl – 2 min., hákování.
14:30'
A bude to přesilová hra pro domácí, kteří si drobným tlakem vynutili faul soupeře.
14:11'
Sokolov se usadil v útočném pásmu, kde se snaží vymanit od hrazení.
11:54'
Všetečkova střela končí ve výstroji Hamalčíka, který se rozhodl přerušit hru.
10:31'
Po ne příliš povedené přesilovce se prosazuje pražská Slavia. TOMÁŠ ŠMERHA individuálně prošel osou hřiště a po sjetí na spodní část pravého kruhu chtěl adresovat přihrávku na levou tyč. Domácí ve snaze zastavit kotouč ale Šmerhovu přihrávku srazili za brankovou čáru. Asistence: Edgars Kulda a Jan Holý.
10:02'
Středa od modré končí sražena v ochranné síti.
09:50'
Šmerha svižnou střelou mezi kruhy hledal položenou čepel Průžka, který chtěl srazit puk za Hamalčíkova záda.
09:30'
Minuta přesilové hry je pryč a přesilová pětka Slavie se ještě nepodívala do útočné třetiny.
09:05'
Velké hrubky slávistické rozehrávky mohl využít domácí Osmík, ale puk se mu mezi kruhy zamotal mezi bruslemi.
08:24'
Tomáš Rohan – 2 min., podrážení.
08:05'
Další střela Eliáše. Ne příliš razantní rána šla do středu branky a Hamalčík kotouč vyrazil pouze před sebe.
07:45'
Eliášova střela od modré neměla gólové parametry, ale u puku jsou první Pražané.
07:20'
Pokus o překvapivou střelu ihned po vhazování před Zajíčkem skončil pouze na boční síti branky hostí.
07:14'
S končícím trestem se ještě napřáhl ke střele Tomeček, ale celou situaci uklidňuje Zajíček svým zákrokem.
06:27'
Nahození ze středu modré čáry nadělalo v brankovišti Slavie neplechu, ale kotouč po několika odrazech skončil za pravou tyčí.
06:00'
Obranná čtyřka Slavie vyhazuje přes všechny čáry a osvobozuje se.
05:12'
Lukáš Žejdl – 2 min., krosček.
04:51'
Sokolov přešel rychle do protiakce dva na jednoho! Vrdlovec z levé strany našel na protějším křídle Přikryla, jehož střelu z první musel likvidovat pozorný Zajíček.
04:40'
Guman objel soupeřovu branku, ale Hamalčík žádné střele čelit nemusel.
04:04'
Útok Slavie je pozastaven hvizdem čárových – ofsajd.
03:56'
Ze střední třetiny Kverka vytáhl podél pravého hrazení Tomečka, jehož střelu z ostřejšího úhlu lapil Zajíček do své lapačky.
03:30'
Mezi střídačkami Tomeček pouze protečoval puk do útočné třetiny, kde se snažil proniknout ze středu hřiště Kružík.
03:14'
Novotný se nechtěně srazil s protihráčem na obranné modré čáře, ale mladík Sokolova odjede na střídačku po svých.
00:01'

HC Baník Sokolov: Hamalčík (Michajlov) – M. Rohan, Tureček, Weinhold, Mlčák, Klejna, Maty. Beran – Kružík, Kverka, Tomeček – Vracovský, Přikryl, Csamango – Křemen, Osmík, V. Adamec – D. Novotný, T. Rohan, Šlechta – Rulík.

HC Slavia Praha: Zajíček (R. Málek) – Žovinec, Křepelka, Kremláček, Holý, Klikorka, Kajínek, Eliáš – Průžek, Kulda, Šmerha – Matě. Beran, Knotek, Guman – Všetečka, Žejdl, J. Brož – Havrda, Slavík, Slavíček.
Vítám Vás u 18. kole druhé nejvyšší hokejové soutěže u utkání domácího Sokolova, který bude hostit pražskou Slavii.

Sokolov je v tabulce s dvaatřiceti body na příjemné čtvrté příčce. Po dvou porážkách v řadě, v nichž Sokolovští vstřelili pouze jedinou branku, dokázali opět nastolit vítěznou vlnu a nyní mají z posledních pěti zápasu hned čtyři vítězství. Velmi dobrý výkon.

Naopak záblesk naděje u Pražanů opět střídá bezmoc. Po skvělém a bojovném výkonu proti Vsetínu nestačila Slavia na Přerov a ani Porubu. Po třech vítězství v řadě jsou ty nyní čtyři za sebou jdoucí zápasy bez jediného bodu.