1. česká hokejová liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Litoměřice - 9. října 2023   17:30

Zlín
Zlín
06:13' M. Lang (Salmio, Novák) • 38:44' Köhler (Gago, M. Novotný) • 59:20' Gago (Salonen, Kindl)
3:4
(1:3, 1:0, 1:0 - 0:0)

1:2 (SN)

Litoměřice
Litoměřice
06:40' P. Svoboda  (Guman) • 10:14' Ton  (Sihvonen, Kuťák) • 19:07' Guman  (Krutil, P. Svoboda)
Zlín
Kořének (21. Huf) – Hrbas (A), Salonen, Čáp, M. Novotný, Zbořil, Suhrada, Riedl – Paukku, Werbik, Salmio – M. Lang, Kindl, Šlahař – Süss, Vlach, Novák – P. Sedláček (A), Gago, Köhler (C).
Koziol, Grygera – Kleprlík, Král
2 352 diváků
Litoměřice
Cichoň (21. Pařík) – Krutil, Kroupa, Strejček, Husák (C), Tomek, Aubrecht, Pavlák – P. Svoboda, Korkiakoski, Guman (A) – Ton, Kuťák (A), Sihvonen – M. Toman, Costa, Chlubna – Kordule, Vitouch, Hrabík.

Dramatický zápas je u konce! Zlín po boji nakonec prohrál s Litoměřicemi 3:4 po nájezdech. Domácí v utkání vedli, následně prohrávali o dva góly, ale i tak dokázali zápas poslat gólem z poslední minuty do prodloužení. V něm gól nepadl, takže musely rozhodnout nájezdy. V nich rozhodla až 9. série a gól Kala Costy. Děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek dne.
Mikuláš ZBOŘIL neproměňuje.
Kale COSTA proměňuje. Costa trefuje přesně prostor u tyče.
Matěj TOMAN neproměňuje.
Martin LANG proměňuje. Domácí střelec se trefil přesně mezi betony Paříka.
Filip KUŤÁK neproměňuje.
Michal GAGO neproměňuje.
Markus KORKIAKOSKI proměňuje. Rozhýbal si gólmana bekhendem proměnil.

Riku Sihvonen – 5 min., bitka.
Na závěr prodloužení diváci viděli ještě šarvátku Novotného a Sihvonena. Domácí hráč svého protihráče chvíli bouchal jeho helmou, což sudí pravděpodobně zohlední ve výši trestů. Následuje úprava plochy a poté samostatné nájezdy.
65:00'
64:53'
Domácí dostali puk do středního pásma a zápas tak budou muset rozhodnout nájezdy.
64:21'
Hosté po trestu Köhlera budou mít nakonec ještě 39 sekund dlouhou přesilovku 4 na 3.
64:21'
Bedřich Köhler – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě + 2 min., nesportovní chování.
64:19'
Hosté vyhazují a rychle střídají.
63:46'
Gago znovu pálil, tentokráte ale neuspěl. Zlín pokračuje v tlaku.
63:32'
Zlín vyhrál buly a roztáčí přihrávkový kolotoč.
63:16'
Petr Ton – 2 min., podrážení.
62:38'
Gago mohl rozhodnout. Jel se spoluhráčem 2 na 1, vzal to na sebe, ale bohužel pro domácí branku minul!
62:04'
Oba týmy střídají a následně to zkusí Litoměřice od svojí branky.
61:05'
Ani protiútok Zlína ke střele nevedl, i tak domácí zůstávají v držení puku.
60:25'
První zajímavější možnost měli hosté. Svoboda ale na přihrávku před branku nedosáhl.
60:01'
Domácí celek v poslední minutě dokázal vyrovnat a zápas tak bude pokračovat. Vyrovnávací gól dal Michal Gago 40 sekund před koncem. Prodloužení, ve kterém se bude hrát 3 na 3 začne za malou chvíli.
60:00'
59:20'
Zlín právě vstřelil branku!
MICHAL GAGO dostal výbornou přihrávku na vrchol kruhu, odkud se lépe trefit nemohl! Puk zamířil na milimetry přesně k tyči! Je srovnáno. Asistence: Aleksi Salonen a Denis Kindl.
59:01'
Začala poslední minuta třetí třetiny.
58:51'
Puk jde ihned po buly do středního pásma, Zlín spěchá zpět do útočné třetiny.
58:46'
Tomáš Guman – 2 min., sekání.
58:43'
Zlín obstřeluje branku, hosté zatím ale odolávají!
58:22'
Domácí to zkusí v šesti!
57:23'
Pařík raději podrží puk a bude se tedy vhazovat po jeho pravici. Zatím Zlín nechává Hufa v brance.
56:50'
Zakázané uvolnění Litoměřic. Hra se vrací před Paříka.
56:21'
Dvacetisekundový souboj u mantinelu nakonec vyhrávají Litoměřice, které puk vyhazují až k Hufovi.
56:01'
Dnešní utkání sleduje 2 352 diváků.
55:40'
Ton mohl asi definitivně rozhodnout! Udělal Hufovi kličku, po které mířil mezi betony. Domácí gólman stačil reagovat a podržel Zlín!
55:02'
Začala poslední pětiminutovka třetí třetiny. Jestli to bude i celého zápasu se dozvíme v následujících minutách.
54:23'
Svoboda se dostal dopředu a zkusil vypálil skrz obránce. Huf musel být připraven a puk mířící někam nahoru dokázal lapit.
54:11'
Po přerušení hry je tu komerční přestávka a po ní se bude vhazovat před Paříkem.
53:32'
Köhler je také zpět na ledě. Pokračuje se 5 na 5.
52:54'
Litoměřice teď dlouho udržely puk v útočném pásmu, což jim bohatě stačí.
52:41'
Kroupa je zpět na ledě, začíná krátká přesilovka hostí.
52:01'
Hraje se 4 na 4, zatím toho více využívají domácí. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat po levici Paříka.
51:32'
Zbytečný krosček Köhlera před brankou připravuje domácí o přesilovou hru.
51:32'
Bedřich Köhler – 2 min., krosček.
51:17'
Čáp to zkusil od modré čáry, puk je tečován do rohu kluziště.
51:04'
Zlín musel přesilovku zahájit po ofsajdu. Už je ale opět před Paříkem a kombinuje.
50:41'
Jakub Kroupa – 2 min., podrážení.
50:27'
Zlín vystřídává a posílá čerstvé síly. Stále více se tlačí dopředu, ženou ho i diváci.
49:52'
Na druhé straně pálil nebezpečně Ton. Huf puk dokázal vyrazit.
49:33'
Köhler dostal na buly upozorněni a i tak si následně pomohl bruslí. Sudí to ale neviděli a hra tak může pokračovat.
49:15'
Zakázané uvolnění Litoměřic, Zlín nyní stupňuje tlak.
49:06'
Novák si najel na přihrávku a z vrcholu kruhu pálil z první. Pařík se stačil přemístit a nadvakrát puk chytá.
48:54'
Pařík musel být znovu v permanenci, nakonec je z toho ale lehký zákrok. Buly bude po jeho levici.
48:04'
Litoměřice dokázaly dostat puk do středního pásma a mohou vystřídat.
47:28'
Petr Ton jel sám na Hufa, zkusil udělat kličku, která mu moc nevyšla. Nakonec z tohoto souboje vyšel vítězně domácí brankář.
47:12'
Paukku se trochu pošťuchoval před brankou s Gumanem. Vylučovat se ale tentokráte nebude.
46:41'
Zdeněk Čáp – 2 min., nesportovní chování.

Jakub Kroupa – 2 min., hrubost.
46:41'
Litoměřice pokračovaly v útoku, do šance se ale nedostaly. Na druhé straně zabrzdil Čáp před Paříkem a dal mu ledovou sprchu. Správně bude vyloučen, ale sudí vrátka se otevírají i na druhé straně.
45:08'
Lang chtěl přihrávku před branku, ta bohužel pro domácí nepřišla. Na druhé straně je protiútok zastaven ofsajdem.
44:19'
Čáp netrefil dobře skákavý kotouč, který tak na branku vůbec nezamířil.
43:35'
Strejček to zkusil od modré čáry, Huf byl ale s výhledem v pohodě a puk tak bez problémů chytá.
43:12'
Tečovaný puk končí mimo kluziště, vhazovat se bude ve středním pásmu.
42:59'
Kapitán Husák přišel o helmu a musí rychle na střídačku.
41:44'
Hostující tým je v plném počtu, oslabení odehrály Litoměřice velmi dobře.
41:04'
Nepřesná rozehrávka Zlína znamená ztrátu puku, který následně Litoměřice vyhazují.
40:38'
Litoměřice vyhazují a šetří cenné sekundy.
40:26'
Šlahař se dostal do dvou střeleckých pozic. První srazil asi obránce, druhý už kryl Pařík.
40:01'
Skončila druhá třetina zápasu Zlín – Litoměřice, která přinesla jednu branku. V samém závěru ji dal domácí kapitán Bedřich Köhler a stav je tak těsný 2:3. Zlín navíc bude třetí třetinu začínat v početní výhodě. Hráči se vrátí zpět na led v 19:17.
40:00'
39:58'
Zlín se v krátké přesilovce prosadit nedokáže, Litoměřice pokryly střelecké pozice.
39:44'
Matěj Toman – 2 min., podrážení.
38:44'
V závěru druhé třetiny je tu domácí snížení! Gago šikovně přiťukl zpoza branky puk na BEDŘICHA KÖHLERA, který se nemýlil a poslal puk na vzdálenější tyč! Asistence: Michal Gago a Martin Novotný.
38:31'
A další zakázané uvolnění Litoměřic. Hra se opět stěhuje před Paříka.
37:56'
Další icing. Tentokráte na straně Litoměřic, které tak nemohou vystřídat.
37:33'
Domácím se teď nepovedl přechod a je z toho zakázané uvolnění.
36:57'
Zakázané uvolnění Litoměřic. Vhazovat se bude po levici Hufa.
36:27'
Lang mohl snížit, jeho pokus ze strany Pařík vyrazil a navíc mu pak pomohla obrana, která zastavila možnou dorážku.
35:23'
Pomalu se blíží konec druhé třetiny, oba týmy se ženou dopředu a diváci se rozhodně nemohou nudit.
34:52'
Ofsajd hostujícího týmu, následuje komerční přestávka.
34:28'
Na druhé straně byl už ve střelecké pozici Vitouch. Na poslední chvíli mu v tom zabránil Novák.
33:12'
Lang mohl dát kontaktní branku! Najížděl mírně ze strany a zkusil to na vzdálenější tyč. Pařík byl připraven a puk vyrazil do rohu kluziště.
32:52'
Litoměřice stále drží dvougólový náskok, aktivnější Zlín se ale ve druhém dějství tlačí stále více dopředu.
32:12'
Sedláček to zkusil z velkého úhlu, Pařík bez problémů kryje.
31:42'
Köhler vyhrál buly ve vlastním pásmu a Zlín může založit nový útok.
30:25'
V útoku jsou teď Litoměřice, domácí obránci ale soupeře natlačili na mantinel, kde se bojuje o puk.
29:01'
Pařík vyrazil kotouč do ochranné sítě, Zlín tak zůstane v útoku.
28:34'
Puk je v ochranné síti, vhazovat se bude před Hufem.
28:09'
Paukku je zpět na ledě, pokračuje se v pěti.
27:40'
Guman kombinuje se Svobodou, zatím ale bez střeleckého pokusu.
26:57'
Salonen znovu vyhazuje a Zlín částečně střídá.
26:33'
Domácí celek se dobře brání a vyhazuje.
26:09'
Jesse Paukku – 2 min., napadení.
25:31'
Husák nahrál Tomkovi, který vyzkoušel pozornost Hufa. Domácí brankář puk v pohodě kryje.
25:00'
Zlín vybojoval puk u hrazení a pokračuje v obléhání branky Litoměřic.
23:52'
Pařík bude ale v pořádku a hra tak může pokračovat.
23:52'
Šlehař se dostal do zakončení a najel při tom do brankáře Paříka. Ten je otřesen a jelikož Cichoň není nyní ani na střídačce, tak by případně do brankoviště musel některý hráč.
22:57'
Pokračuje se ve svižné hře, dopředu jdou teď Litoměřice.
21:42'
Ton se dostal ke střele z levé strany, brankář Huf, který vystřídal Kořénka, s jeho pokusem neměl žádný problém.
21:18'
Zlín se stejně jako v první třetině pokusil mít aktivní nástup. Ke střele ti ale nevedlo a naopak dopředu jdou hosté.
20:01'
Máme tu zajímavou situaci, kdy oba týmy sáhly k výměně brankářů.
20:01'
Střídání v týmu Berani Zlín:
ze hřiště odchází Michal Kořének, přichází Daniel Huf.

Střídání v týmu HC Stadion Litoměřice:
ze hřiště odchází Oldřich Cichoň, přichází Lukáš Pařík.
20:01'
Máme za sebou úvodní část, která v úvodu patřila sice Zlínu, jenže domácí po třech gólech soupeře prohrávají nakonec 1:3. Viděli jsme hodně svižný hokej a jistě se máme na co těšit i v dalším průběhu zápasu. Druhá třetina začne přibližně v 18:23.
20:00'
19:25'
Hosté už jsou opět v útoku, rádi by ještě zkusili před první sirénou ohrozit branku.
19:07'
Litoměřice právě vstřelily branku!
Hosté využívají přesilovou hru a vedou 3:1! TOMÁŠ GUMAN si vybruslil na vrchol levého kruhu, odkud vypálil přesně na vzdálenější tyč! Asistence: Michael Krutil a Přemysl Svoboda.
18:52'
Zlín se osvobozuje, hosté musí začít až od svého brankáře.
18:34'
Mikuláš Zbořil – 2 min., sekání.
17:49'
Zakázané uvolnění je teď pískáno Zlínu. Hra se vrací před domácí branku.
17:10'
Costa to šikovně zkusil ihned po vhazování, Kořének puk vyrazil do ochranné sítě.
17:07'
Je pískána hra vysokou holí, následuje komerční přestávka.
16:45'
Zakázané uvolnění Litoměřic. Hra se vrací před Cichoně.
16:08'
Svoboda v protiútoku neuspěl, hosté ale vystřídali a na ledě mají čerstvé síly.
15:47'
Zlín se snaží o vyrovnání, kombinuje v útočném pásmu, ke střele se ale nemůže dostat.
14:21'
Toman byl další hostující hráč, který byl ve velké šanci. Sice byl tísněn obráncem, ale v miniúniku mohl dát třetí gól Litoměřic. Kořének nyní podržel svůj tým.
13:01'
Hostující Kroupa je zpět na ledě, pokračuje se 5 na 5.
12:25'
To jsou věci! Kuťák se dostal do úniku a sám proti Kořénkovi neuspěl! Následně do brankáře po pádu najel a tím se hodně zdržel. Domácí tak měli chvíli pomyslnou přesilovku 5 na 3, jenže tuto možnost vůbec nezužitkovali a na branku nevystřelili.
11:53'
Další domácí útok zastavuje ofsajd.
11:30'
Süss pálil po přihrávce skrz pásmo z první. Puk dokázal zablokovat jeden z obránců.
11:01'
10:14'
Hosté otáčí stav zápasu! Z nenápadné střely z levého kruhu vymetl PETR TON přesně horní roh branky! Asistence: Riku Sihvonen a Filip Kuťák.
09:49'
Salmio si počkal na dobrý pas před branku a tečí se pokusil překvapit brankáře. Ten ale pokus kryje.
09:10'
Salmio v souboji finských hráčů neuspěl proti Korkiakoskimu. Puk ale i tak ale mají domácí.
08:21'
Martin Novotný – 2 min., hrubost.

Matěj Toman – 2 min., hrubost.
06:40'
Blesková odpověď hostujícího týmu! Litoměřice ujely do protiútoku 2 na 1, který řešil výbornou přihrávkou Toman. PŘEMYSL SVOBODA následně už jen trefil odkrytou část branky. Asistence: Tomáš Guman.
06:13'
MARTIN LANG využil po 62 sekundách přesilovku a otevírá skóre utkání. Zpoza branky ho perfektně našel Salmio, po jehož pasu Lang prostřelil Cichoně mezi betony. Asistence: Mikko Salmio a Martin Novák.
05:48'
Hosté šli ve vlastním oslabení do útoku, zastavuje je ofsajd.
05:24'
Litoměřice se osvobozují, vybojovaly puk za vlastní brankou a posílají ho přes všechny čáry.
05:11'
David Aubrecht – 2 min., krosček.
04:34'
Obrovská šance domácího týmu gólem nekončí! Kindl našel na druhé straně branky volného Langa, který pravděpodobně odkrytou branku minul!
04:13'
Až nyní je tady první přerušení. Pokračovat v útoku budou domácí.
03:48'
Paukku si najel do mezikruží, jeho pokus ale zablokovala obrana Litoměřic.
03:13'
Kapitán Köhler výborně zapracoval ve středním pásmu a získal puk pro svůj tým.
02:44'
Hraje se zatím bez přerušení. Puk je aktuálně ve středním pásmu, do útoku půjdou znovu domácí hráči.
01:35'
Zlín byl znovu před Cichoněm, hostující brankář ale ani tentokráte nemusí zasahovat.
00:57'
Vidíme svižný úvod do zápasu, oba týmy už měly náznak šance. Obrany ale zatím pracují velmi dobře.
00:01'
Hráči jsou na ledě, Zlín bude hrát v tradiční žluté variantě. Litoměřice mají tmavě modré dresy.

Berani Zlín: Kořének (Huf) – Hrbas (A), Salonen, Čáp, M. Novotný, Zbořil, Suhrada, Riedl – Paukku, Werbik, Salmio – M. Lang, Kindl, Šlahař – Süss, Vlach, Novák – P. Sedláček (A), Gago, Köhler (C).
Trenér: Miloš Říha

HC Stadion Litoměřice: Cichoň (Pařík) – Krutil, Kroupa, Strejček, Husák (C), Tomek, Aubrecht, Pavlák – P. Svoboda, Korkiakoski, Guman (A) – Ton, Kuťák (A), Sihvonen – M. Toman, Costa, Chlubna – Kordule, Vitouch, Hrabík.
Trenér: Miroslav Přerost

Rozhodčí: Koziol, Grygera – Kleprlík, Král.
HC Stadion Litoměřice má v tabulce o dva body méně než Zlín. Od začátku sezony dokázal Stadion vyhrát za plný počet bodů čtyřikrát, jednou prohrál na nájezdy a čtyřikrát odjel bez bodu. V aktuální sérii prohrály Litoměřice s B-týmem Pardubic (2:5), Porubou (2:3 po nájezdech), Přerovem (0:3) a porazily Jihlavu (7:2) a Sokolov (4:1). Nejproduktivnějším hráčem Litoměřic je šikovný finský útočník Riku Sihvonen, která má již 13 bodů za dvě branky a 11 asistencí. Vévodí tak celému bodování soutěže spolu se vsetínským Lubošem Robem a třebíčským Martinem Dočekalem.
Berani Zlín mají za sebou slušnou sérii zápasů, který pokazilo až minulé kolo, ve kterém nestačili v derby na druhý Vsetín (2:4). Postupně předtím porazili Prostějov 4:1, Kolín 5:1, Slavii Praha 3:2p a Třebíč 3:1. V tabulce Chance ligy jsou s bilancí čtyř výher za tři body, jedné za dva, jedné prohry za bod a tří proher na osmém místě s 15 body. Nejproduktivnějším hráčem zlínského celku je útočník Jakub Šlahař, který zaznamenal šest bodů za dva góly a čtyři asistence. Nejlepším střelcem Zlína je Bedřich Köhler se čtyřmi trefami.
Přejeme hezké odpoledne při sledování 10. kola hokejové Chance ligy, v jehož rámci na sebe narazí aktuální tabulkoví soupeři Berani Zlín a HC Stadion Litoměřice. Oba týmy ve druhé nejvyšší soutěži dělí pouze dva body, v roli mírného favorita do zápasu ale půjdou domácí hráči.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.