Nejlepšími hráči tkání byli vyhlášeni:

Salith Šumperk – Karel Plášek
Rytíři Kladno – Lukáš Cikánek
Šumperk ve třetí třetině dokázal dostat Rytíře pod tlak a nakonec se dočkal i branky a to v sedmapadesáté minutě, když po faulu na Jana Milfaita bylo nařízeno trestné střílení. To domácí hráč dokázal krásnou kličkou proměnit. Draci potom měli tři minuty před koncem možnost hrát přesilovou hru, tu ale nedokázali využít. Patnáct vteřin před koncem potom na konečných 3:5 upravoval výsledek Václav Skuhravý.
59:45
Kladno právě vstřelilo branku!
Procházka zpoza branky poslal puk VÁCLAVU SKUHRAVÉMU a tomu nedělalo žádný problém trefit prázdnou domácí branku. Asistence: Jan Rudovský.
59:10
Zelenka odjíždí na střídačku, Šumperk to zkouší v šesti.
59:04
58:40
Káňovi nevyšla klička, hosté vyhazují.
58:10
Sedlák poslal puk Zdráhalovi, ten ho nedokázal ideálně trefit. Hosté následně vyhazují kotouč.
57:38
Fořt si vybruslil s pukem mezi kruhy, jeho střela skončila na betonech Cikánka.
57:04
Šumperk dostává necelé tři minuty před koncem možnost hrát přesilovou hru. Denis Kindl (KLA) dostává dvě minuty za sekání.
56:45
Plášek se snažil protlačit až před Cikánka, to mu ale hostující obrana nedovolila.
56:19
Draci právě vstřelili branku!
JAN MILFAIT si v nájezdu dokázal položit Cikánka na led a poté už mu jen stačilo umístit kotouč do horní části branky.
56:19
Káňa poslal Milfaita do samostatného úniku a ten v něm byl faulovaný. Rozhodčí nařizuje trestné střílení.
55:44
55:32
Káňa poslal křižnou přihrávku na Sedláka, jeho následná dělovka skončila těsně vedle levé tyčky.
55:10
Útočnou akci draků zastavil odpískaný ofsajd.
54:41
Milfait měl dobrou střeleckou pozici ale ještě chtěl celou akci vyšperkovat a poslal tak puk na Fořta, ten ale na něj nedokázal dosáhnout.
54:05
Hlinkovi nevyšla klička a Šumperk tak musí opustit útočné pásmo.
53:45
David Stach (KLA) vyfasoval od rozhodčího dvě minuty za hákování.
52:48
Dvořáček přihrál puk Skuhravému, tomu střela nesedla a ani neohrozila Zelenkovu svatyni.
52:31
Haas poslal kotouč tak aby to nebylo zakázané uvolnění a šumperští hráči odjeli střídat.
51:35
51:01
Rytíři kombinují v obraném pásmu Šumperka...
50:38
Časomíra po odpískání běžela dále, nyní se tak čeká až se čas posune zpátky tak jak má správně být.
50:38
50:11
Bílek dokázal obejít Baila a následnou střelou tahem přestřelil Zelenkovu bránu.
49:34
Aleš Staněk (SUM) vyfasoval od rozhodčího dvě minuty za sekání plus desetiminutový osobní trest.
49:20
Krásná souhra draků. Staněk přenechal puk Sedlákovi, ten o potom střílenou přihrávkou poslal na Hlinku. Naštěstí pro Rytíře nedokázal Hlinka puk ideálně trefit.
48:30
Jaroslav Mrázek (KLA) dostává dvě minuty za sekání. Hraje se čtyři na čtyři.
48:30
Šumperk se v oslabení dostával do šancí a nyní si vybojoval faul.
48:20
Po buly pálil Sedlák, jeho tvrdou ránu zastavil Cikánek svou lapačkou.
48:17
V šanci Jan Káňa, Cikánek předvedl krásný zákrok.
48:13
Káňa chtěl v oslabení do šance vybídnout Haase, ten ale na jeho přihrávku nedosáhl.
47:44
Tomáš Fořt (SUM) dostává dvě minuty za krosček.
47:44
Redlich tvrdě srazil Fořta k ledu, ten si ale nenechal nic líbit a jel mu vše oplatit. Fořt ale za tuto odplatu pojede na trestnou lavici.
47:20
Z prostoru mezi kruhy pálil na domácího brankáře Nash, jeho pokus skončil na hrudi Zelenky.
46:39
Zelenka má puk v lapačce po střele Mrázka.
46:11
Kladno v akci tři na jednoho, skvělým obraným zákrokem se ale blýskl Petr Gewiese.
45:54
45:41
Teď měl domácí brankář velké štěstí. Puk se od zadního mantinelu odrazil před jeho bránu a kus černé gumy dokázal zastavit až na brankové čáře.
45:20
Machačovu střelu zastavil Zelenka betony.
45:01
Střelu Machače zneškodnil Zelenka svou maskou a zůstává otřesený klečet na ledě. Rozhodčí přerušuje hru.
44:30
Staněk zastavil rozehrávku Bílka, hosté se ani napodruhé nedokázali dostat do pásma draků.
44:05
Haas drží puk na své holi a šetří tak čas pro Šumperk.
43:50
Karel Plášek (SUM) si jede odpykat dvě minuty za nedovolené bránění.
43:20
Puk v hloučku těl u mantinelu, z tohoto souboje vychází vítězně domácí hráči.
42:59
Holíkovo nahození si ponechal hostující brankář ve své lapačce, neboť se k němu rychle blížil Brunec.
42:49
42:48
Signalizovaný ofsajd, draci musí opustit útočné pásmo.
42:17
Hlinka nabil puk Sedlákovi, jeho tvrdá střela vypadla Cikánkovi z výstroje, z následných dorážek se ještě Šumperk snažil udeřit, ale hostující obrana si s tímhle poradila.
41:32
Holík nepřesně přihrával hosté vyhazují a hrají již ve čtyřech.
40:49
Patrik Machač (KLA) dvě minuty sekání. Šumperk hraje přesilovku pět na tři.
40:30
Šumperku je ponechána výhoda.
40:20
Holík nahodil puk za Cikánkovu bránu, hosté se ale rychle vysvobozují. Šumperk dohrává přesilovku.
40:01
Další třetina začne přibližně v 18:46.
Ve druhé třetině hosté čtyřmi góly otočili vývoj utkání na 1:4. Nejprve se trefil Brandon Nash, o necelou minutu později dokázal puk za Svobodova záda dostat Josef Zajíc. Další gól padl v sedmadvacáté minutě a to když se dokázal prosadit David Stach. Čtvrtý gól do sítě draků pak přidal Martin Procházka. Šumperk se potom dokázal trošku herně zvednou a dokázal snížit stav utkání na 2:4 po trefě Karla Pláška.
40:00
39:40
Lukáč v oslabení prověřil Zelenku, ten byl ale pozorný.
39:20
Jan Rudovský (KLA) dostává dvě minuty za vysokou hůl.
38:40
Rudovský nahodil kotouč na Zelenkovu bránu, tam si ho ale do své moci vzal Jan Zdráhal, který ho rychle rozehrál směrem dopředu.
38:11
Prokop dostal nabito na modrou, jeho střela orazítkovala betony hostujícího strážce svatyně.
38:00
Holík si musel ještě posunout kotouč do dobré střelecké pozice, jeho pokus potom následně skončil těsně nad bránou hostů.
37:35
Gewiese v obrovské šanci, Cikánek ale jeho střelu zastavuje.
35:58
Šumperk snižuje stav utkání na rozdíl dvou gólů. Zdrahal poslal puk na KARLA PLÁŠKA a ten svou dělovkou vymetl pravý horní růžek Cikánkovy brány. Asistence: Jan Zdráhal.
35:46
Nash si hrál dlouho s pukem na modré až o něj nakonec přišel.
35:26
34:54
Tomáš Fořt z velké blízkosti trefuje Cikánkovi betony.
34:00
A máme tu další tresty, s těmi se dneska opravdu roztrhl pytel. Josef Zajíc (KLA) a Jan Káňa (SUM) dostávají dvě minuty za sekání.
34:00
33:24
Brandon Nash (KLA) dostává dvě minuty za sekání. Jan Rudovský (KLA) a Jan Milfait (SUM) zase dvě minuty za hrubost.
33:24
33:24
33:24
Jan Milfait se ještě pustil do pěstního souboje s Janem Rudovským a rozhodčí tak rozdá více trestů.
33:24
Milfait v šanci jeden na jednoho byl faulovaný a rozhodčí bude vylučovat.
32:45
Holík měl dostatek prostoru ke střele, ale i tak z jeho pokusu nevzešlo nějaké větší ohrožení hostující brány.
31:58
Daniel Hroch se dostal do zajímavé situace. Nejprve chtěl přihrávat puk na Haase, nakonec ale nastřelil protihráče, který si puk málem srazil do vlastní klece.
31:40
Útočnou akci Šumperka zastavuje odpískaný ofsajd.
30:52
30:51
Zdráhal ztratil puk na modré a do samostatného úniku se dostal Kindl, jeho pokus ale nemířil mezi tři tyče.
30:40
Střela Filipa Hlinky mířila do betonů Cikánka.
28:46
Josef Zajíc a Jan Dalecký (KLA) dostávají dvě minuty za podražení. Petr Gewiese (SUM) si jede odpykat dvě minuty za nafilmovaný pád. Bude se hrát tedy pět na čtyři.
28:46
28:46
28:09
Hosté využívají početní výhodu pět na čtyři. Denis Kindl poslal puk na MARTINA PROCHÁZKU, který dokázal následně kus černé gumy umístit k pravé tyčce Zelenkovy brány. Asistence: Denis Kindl.
28:06
Kindovu střelu vyráží Zelenka betony.
26:45
Na domácí straně došlo ke střídání brankářů, Miroslava Svobodu mezi třemi tyčemi nahradil Daniel Zelenka.
26:45
Rytíři využívají přesilovku pět na tři. Nash přihrál puk DAVIDU STACHOVI, který dokázal dostat puk za bezmocně se přesouvajícího Miroslava Svobodu. Asistence: Brandon Nash, JAn Rudovský.
26:35
Šumperk jde do tří. Jan Milfait (SUM) dostává dvě minuty za hákování.
26:16
Kindlovu střelu z modré vyrazil Svoboda svou vyrážečkou.
25:50
Šumperk vhazuje kotouč a odjíždí střídat.
25:24
Stach posílal kotouč před bránu, odtud ho do bezpečí poslal domácí strážce svatyně.
25:08
Haas dokázal zablokovat střelu jednoho z hostujících hráčů.
24:46
Tomáš Fořt (SUM) dostává dvě minuty za podražení.
24:11
Procházkovu střelu schoval domácí brankář do své výstroje.
22:59
Rytíři otáčí vývoj utkání. Kindlovu střelu vyrazil Svoboda před sebe, k následné dorážce se dostal JOSEF ZAJÍC, který dokázal puk se štěstím strefit tak, že přehodil domácího brankáře. Asistence: Denis Kindl, Tomáš Pitule.
22:25
Hosté přeci jen využívají přesilovou hru. Stach nabil puk BRENDONU NASHOVI, který svou dělovkou rozvlnil síť za zády Miroslava Svobody. Asistence: David Stach, Vítězslav Bílek.
22:11
Tentokrát je ale nepřesná rozehrávka vyhání z útočného pásma, Šumperk rychle střídá.
21:36
Kindl nepřesně přihrál, hosté se ale i nadále drží v pásmu draků.
21:20
Rytíři kombinují v obraném pásmu draků.
21:10
Tomáš Sedlák (SUM) si jede odpykat dvě minuty za držení protihráče. Domácí se tak budou muset znovu bránit.
21:05
Znovu se drakům povedlo vyhodit. Šumperk se tak ubrání i v dalším oslabení.
20:31
Šumperk dokázal vyhodit kotouč přes všechny čáry.
20:01
Hosté vyhráli buly, k dispozici mají ještě minutovou přesilovou hru, kterou dohrávají z první třetiny.
20:01
Další třetina začne přibližně v 17:51.
Máme za sebou úvodní třetinu utkání. Šumperk dokázal do vedení poslat v osmé minutě Aleš Holík poté, co ho hostující obrana nechala osamoceného před Cikánkovou bránou. Utkání zatím provází řada vyloučení, jen v první třetině se rozdalo celkem 12 trestných minut. Obě mužstva jsou velmi aktivní a dokáži si vytvořit řadu velkých šancí, ty ale vždy skončí na skvěle chytajících brankářích.
20:00
19:35
Šumperským stadionem teď zaduněly beton Miroslava Svobody poté, co na něj tvrdou střelu vyslal David Stach.
V oslabení nadělal Fořt s Gewiesem hostující obraně velké problémy, nejdříve pálil Gewiese a následně puk ještě dorážel Fořt. Hostující brankář se teď v bráně musel zapotit.
19:00
Po buly se puk odrazil na modrou na Nashe, jeho pokus schoval Svoboda do své výstroje.
18:55
Jan Zdráhal (SUM) vyfasoval od rozhodčího dvě minuty za držení protihráče.
18:37
Ofsajd Šumperka.
18:20
Bílek se hnal do obraného pásma Šumperka v tom mu ale zamezil dobrým obraným zákrokem Gewiese.
18:01
V obrovské šanci se ocitl Staněk, ten už střílel puk do prázdné brány, jenže na poslední chvíli se skvělým zákrokem blýskl hostující brankář.
17:49
17:10
Fořt to zkusil střelou tahem, Cikánek byl připraven a puk dokázal vyrazit.
16:51
V oslabení prověřil Svobodu Procházka, domácí brankář rychle vyklepal puk ze své lapačky a rozehrál ho na hole svých spoluhráčů.
16:09
Holík dostal nabito na modrou, jeho pokus ale postrádal přesnost.
16:00
Milfaitova střela končí na betonech Cikánka.
15:44
Máme tu další vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpykává Jan Dalecký.
15:18
15:18
Bílek přihrával puk na Skuhravého, ten nedokázal trefit odkrytou šumperskou bránu.
14:50
Gutwald pálil z modré, jeho dělovka se ale mezi tři tyče nevešla.
14:35
Hosté v plném počtu, začíná jejich zkrácená přesilová hra.
14:10
Procházkova střela z mezikruží skončila na betonech Svobody.
13:16
Jan Káňa (SUM) si odsedí trest za příliš mnoho hráčů na ledě.
13:10
V oslabení to zkusil Lukáč, jeho dělovku zastavil Svoboda betony.
12:49
Milfait si vybruslil do střelecké pozice, jeho následný pokus skončil na betonech hostujícího strážce svatyně.
12:34
Vítězslav Bílek (KLA) vyfasoval od rozhodčího dvě minuty za podražení.
12:20
Po buly to zkusil Stach, domácí brankář nejprve zasahoval betony, následně ale puk schoval pod lapačku.
12:02
Puk se dostal na modrou na hůl Kehara, jeho pokus schoval Svoboda do své výstroje.
11:40
Proti Zajícově střele zasahuje domácí strážce svatyně svým ramenem.
10:57
Pláškova střela letěla těsně vedle pravé tyčky Cikánkovy brány.
10:10
Dalecký poslal puk před bránu, tam si ho málem do vlastní sítě srazil Zdráhal.
09:59
09:51
Svoboda se teď blýskl krásným zákrokem lapačkou proti Procházkově střele.
09:20
Miškovský se obětavě položil do střely Kehara.
09:05
Puk v ochranné síti, vhazuje se před Svobodou.
08:49
Z modré pálil Nash, jeho střelu vychytal domácí brankář svými betony.
08:40
Stach poslal křižnou přihrávku na Bílka, proti jeho střele se dokázal rychle přemístit Svoboda.
08:10
Šumperk se podařilo vyhodit puk do středního pásma.
07:59
Tomáš Sedlák (SUM) dostává dvě minuty za sekání.
07:41
Daniel Miškovský poslal puk na nikým nehlídaného ALEŠE HOLÍKA, ten následně dokázal puk umístit pod betony Lukáše Cikánka. Asistence: Daniel Miškovský.
07:19
07:19
Sedlák nabil puk Holíkovi, jeho následný pokus skončil ve výstroji Cikánka.
07:10
Prokop v obrovské šanci, bohužel pro Šumperk nedokázal trefit odkrytou klec hostí.
06:38
Holík to zkusil z mezikruží, jeho střela postrádala přesnost.
06:10
Haasova střela z prostoru z levého kruhu letěla také mimo.
05:58
Sedlák přihrál puk Miškovskému, jeho střela tahem se mezi tři tyče nevešla.
05:18
Denis Kindl (KLA), sekl přes lapačku Svobodu za což byl následně i potrestán dvouminutovým trestem za sekání.
05:18
Dvořáček nahodil puk na Svobodu, ten ho podržel ve své lapačce.
04:20
Sedlák pálil z modré, jeho střelu vyrazil hostující brankář betony.
04:05
Káňův pokus byl sražen mimo tři tyče hostující svatyně.
03:58
Daniel Miškovský se dostal k puku, jeho dělovka skončila nad bránou Cikánka.
03:27
Hosté si nepřesně přihráli, u puku jsou domácí a zakládají útočnou akci.
02:58
Ostřanský přihrával na Hrocha, jeho úmysl byl ale vystižen hostujícím hráčem.
02:30
Po buly se puk dostal na hůl Redlicha, jeho střela skončila na betonech domácího brankáře.
02:09
Zakázané uvolnění Šumperka, vhazuje se po levici Miroslava Svobody.
01:58
Pitule to z mezikruží zkusil z otočky, jeho pokus ale postrádal razanci.
01:30
Šumperk posílá kotouč do obraného pásma Rytířů a odjíždí střídat.
01:16
Stach nabil puk na modrou na Gutwalda, ten svou dělovkou orazítkoval betony Svobody.
00:43
Nepřesná rozehrávka hostů končí na zakázaném uvolnění, vhazuje se po pravici Cikánka.
00:10
Nash nahodil puk do obraného pásma Šumperka, Rytíři se ho tam nyní snaží vybojovat na své hole.
00:01
Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali hostující hráči.
00:01

Salith Šumperk: Svoboda (Zelenka) – Gewiese, Sedlák, Prokop, Holík, Bail, Zdráhal – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Haas, Miškovský, Káňa – Staněk, Plášek, Hlinka – Ostřanský, Hroch, Brunec

Rytíři Kladno: Cikánek (Mensator) – Nash, Kehar, Mrázek, Gutwald, Zajíc, Ptáček – Procházka, Skuhravý, Rudovský – Machač, Stach, Bílek – Kindl, Pitule, Dvořáček – Redlich, Lukáč, Dalecký

Rozhodčí: Fiala – Barteček, Vengřín.
Salith Šumperk
Šumperk se nachází na předposlední příčce tabulky s náskokem tří bodů na poslední Most.
Draci nemají v poslední době zrovna lichotivou formu. Z posledních deseti zápasů dokázali za tři body vyhrát pouze jednou a to když dokázali porazit Litoměřice na jejich ledě 2:5. Poslední zápas odehráli šumperští hokejisté na ledě Přerova, tento zápas došel až do prodloužení, ve kterém si bonusový bod navíc odnesli Zubři.
Nejproduktivnějším hráčem Šumperka je Tomáš Fořt, ten má na svém kontě 43 bodů (24+19).
Rytíři Kladno
Rytíři se nachází na samém vrcholu tabulky s náskokem dvou bodů na druhé Budějovice. Z posledních pěti zápasů si kladenští hokejisté připsali tři výhry, ve dvou případech pak z ledu odcházeli jako poražený celek. Poslední zápas prozatím Kladno odehrálo na svém ledě proti celku z Ústí nad Labem. Tento zápas došel až do prodloužení, ve kterém vítěznou branku na konečných 2:3 dokázal vsítit Slovan.
Nejproduktivnějším hráčem Rytířů je David Stach, ten už má na svém kontě 81 bodů (23+58).
Nejlepším střelcem je pak s čtyřiačtyřiceti brankami Vítězslav Bílek.
Dobrý den, vítáme Vás u online přenosu 48. kola WSM ligy, ve kterém se dnes střetnou týmy Salith Šumperk a Rytíři Kladno. Úvodní buly je naplánováno na 18:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.