Krásné, napínavé a vyrovnané utkání jsme dnes mohli sledovat. Třebíč byla po celý zápas vždy o krok napřed a vždy když se hosté dokázali přiblížit na rozdíl jediné branky Třebíč dokonale odpověděla a nakonec celý zápas dokázala dovést do vítězného konce. To je nyní ode mě vše, děkuji za pozornost a hezký večer.
59:26
Raška opět v šanci, útočil na hattrick, ale Pavelka byl proti.
57:27
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
A opět rychlá odpověď domácích. Krásnou střelou přesně do rohu branky se trefil ADAM RAŠKA. Asistence: Václav Čejka.
56:43
Litoměřice právě vstřelily branku!
Hosté nakonec přesilovku využívají. Tvrdou střelou ze levé strany se prosadil JAROSLAV KALLA. Asistence: Lukáš Nedvídek, Milan Toman.
56:33
Do samostatného úniku se dostal Lukáš Vantuch, jeho pokus však Vejmelka dokázal betonem udržet před brankovou čárou. Poté byla posunutá brána a musí se přerušovat.
56:20
Třebíč ihned po buly vyhazuje.
56:14
Dvouminutový trest za zdržování hry obdržel Karel Vejmelka, trest odpyká Matěj Pekr.
54:21
Další zákrok Vejmelky.
53:49
Další icing Třebíče.
53:36
Boj o puk za bránou Vejmelky končí hvizd rozhodčích. Buly před Vejmelkou.
53:19
Icing domácích.
52:51
Další zákrok Pavelky, který podržel puk a bude se tak vhazovat po jeho levici.
52:45
Střela Dolníčka byla přizvednutá holí jednoho z obránců hostů.
52:08
Erat se probíjel do pásma, ale o puk přišel.
51:51
Icing hostů. Buly před Pavelkou.
51:00
Třebíč se soustředí nyní na obranu a podniká protiútoky pokud to lze. Hosté zatím recept na obranu domácích nenacházejí.
50:31
49:46
Vejmelka nyní dokázal svou brankářskou holí dostat puk až z pásma.
49:25
Třebíč se osvobozuje.
48:31
Velmi přísný trest pro Zohornu. Ten si musí odsedět 2 minuty za nedovolené bránění. Další přesilovka pro hosty.
47:32
Zohorna se nyní dobře protáhl po levém křídle a zakončil. Jeho střelu však Pavelka dokázal vyrazit.
47:09
Tady se mezitím hosté dále tlačí do útoku, naráží však na dobře organizovanou obranu Třebíče.
45:36
Ústí nad Labem dokázalo vyhrát v Kadani v poměru 4:6 a udělalo další krok směrem k předkolu play-off.
45:10
Nyní dlouho hosté drželi pásmo, ale žádnou větší šanci si z tlaku nevytvořili.
43:58
Domácí v plném počtu. Ale hosté měli řadu šancí, vše však pokryl Vejmelka.
43:07
Těsně před Vejmelkou byl puk tečován mimo hřiště.
42:52
Třebíč vyhazuje.
42:27
Vejmelka nyní zasáhl ani nevěděl jak, hledal puk ve výstroji ale nenašel ho. Zřejmě se puk odrazil mimo hřiště.
Dnešní utkání sleduje 2110 diváků.
41:55
Po závaru před Vejmelkou vyhodil Schejbal puk mimo hřiště a půjde odsedět 2 minuty za zdržování hry.
41:24
Na druhé straně zasahuje Vejmelka.
40:34
A opět dobrý vstup do třetiny v podání domácích. Parádně to udělal Malena, který nahodil puk, který se odrazil příhodně pro MATĚJE PEKRA a ten už do prázdné brány věděl co s pukem. Asistence: Rostislav Malena, Roman Erat.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:16.
Ve druhé třetině dokázali hosté zápas pořádně zdramatizovat. Nejprve snížili zásluhou Valáška. Třebíč sice dokázala velmi rychle odpovědět Polodnou. Pak si však slabší chvilku vybral domácí brankář, který jinak předvádí jisté zákroky, tentokráte mu však prošla střela z velkého úhlu a domácí už tak vedou pouze o jedinou branku. Třetí třetina tak bude velmi vyrovnaná. Zůstaňte s námi.
40:00
39:10
Další ubránění oslabení v podání domácích. Litoměřice se i tak dále tlačí za vyrovnáním a Vejmelka si připisuje další chycené nahození na jeho bránu.
38:56
38:20
Buly ve středním pásmu.
38:20
Švagrovský nyní zůstal ležet před brankou Vejmelky. Už je však na nohou a zapojuje se do diskuze. Vylučovat se však nebude.
37:32
Erat nyní dobře vyvezl puk až do pásma hostů.
37:09
Po buly Třebíč ihned vyhazuje až k Pavelkovi.
37:07
Hra přerušena po té co se puk dotkl stropu místního stadionu.
36:49
Vyloučen Ján Niko na 2 minuty za hákování. Domácímu publiku se to příliš nelíbí.
36:13
Několik šancí na straně Třebíče. Postupně Erat a Pekr zakončovali směrem na Pavelku. Ten však odolal, ikdyž už byl na zemi.
35:24
Na ledě se nám jiskří. Po ukrytí puku Vejmelkou tam byla menší strkanice mezi obránci Třebíče a útočníky hostů, ale nic vážného.
34:36
Nahození hostů nebylo odpískáno jako icicng tak se hraje dále. Třebíč si však situaci pohlídali.
34:14
Zakázané uvolnění domácích.
33:50
Raškovi nyní v přechodu středního pásma utekl puk a zaútočit tak můžou hosté.
33:02
Bude se pokračoval vhazováním před Pavelkou.
33:02
Nyní leží Jakub Šulc na ledě u branky hostů a je u něj lékař. Zřejmě dostal pukem nebo holí do obličeje. Ale bude v pořádku.
32:46
Třebíč se opět hnala za odpovědí, ale Pavelka byl proti a dobře zasáhl.
31:52
Střela v podání ALEŠE PAVLASE z velkého úhlu se ujala a prošla Vejmelkovi mezi tyčkou a tělem. Brankář domácích nyní nemá čisté svědomí. Asistence: Ondřej Kopta
30:21
Erat nyní po buly ihned střílel. Z protiútoku měl dobrou střeleckou šanci hostující útočník. Vejmelka však efektně lapil puk do rukavice.
28:34
Až k závěru přesilovky si hosté dokázali vytvořit tlak, ale žádná závažná šance z toho nebyla.
28:24
27:25
Přesilovka se zatím hostům nedaří. Třebíč dobře brání a hosté neměli zatím jedinou střelu na branku ani do pásma se nedostali. Naopak Třebíč měla dokonce šanci a Dolníček zkoušel Pavelkovu pozornost.
26:22
Vyloučen Malena na 2 minuty za prodražení.
26:00
Ovšem hned z dalšího útoku Třebíč odpovídá. Polodna se za brankou zbavil obránce a vyjel před brankáře a sám zakončil. Asistence: Richard Kristl.
25:12
A hosté z aktivity těží. Po tlaku v útočném pásmu se k puku dostal k MILANOVI VALÁŠKOVI a ten i přesto, že byl tísněn dokázal poslat puk mimo dosah Vejmelky. Asistence: Jan Bergr, Václav Racek.
24:57
Zakázané uvolnění Třebíče.
24:18
Štindl na druhé straně vyzkoušel Pavelku tvrdou střelou od modré. Pavelka vyráží.
22:56
Další práce pro Vejmelku. Hosté nyní dlouho drželi puk na hokejkách a hledali si pozici ke střele. Evidentně vstoupili do druhé třetiny aktivně.
22:14
Čech si nyní rychle vyměnil puk a hned poté střílel. Pavelka však neměl s jeho střelou větší problémy.
21:25
Hosté pokračují v ještě agresivnějším napadáním rozehrávky domácích. Nyní musel Vejmelka podržet puk a bude se tak vhazovat po jeho lavici.
21:04
Ofsajd domácích. Buly ve středním pásmu.
20:39
Dobrá kombinace první formace domácích, Pavelka však dobře zasáhl.
20:08
Buly pro hosty a ti se tlačí do pásma.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:21.
Viděli jsme vyrovnanou třetinu. Největší rozdíl mezi soupeři byl především v úvodu, kdy domácí šli zásluhou Pekra do vedení hned v první minutě a poté se jim hrálo lépe. Druhou branku přidal Raška a domácí tak mají utkání velmi dobře rozehráno. Litoměřice ale určitě nic nevzdávají a tak nás čeká ještě napínavých 40 minut. Zůstaňte s námi.
20:00
19:30
A další dobrý zákrok Třebíčského brankáře, když si poradil se střelou z velké blízky.
19:10
Nyní se hraje dlouho v pásmu Třebíče, ale hosté se nedostali k žádnému přímému ohrožení braky Vejmelky. Nyní buly po jeho pravici.
17:49
Litoměřice nyní dobře forčekují, ale Třebíč i tak dokázala na dvakrát dostat puk mimo své pásmo.
17:17
Erat nyní v dobrém nájezdu, ale Pavelka si na jeho kličku počkal a vykopl ji betonem. Následná dorážka už šla vedle.
17:03
Nakonec je z toho přerušená hra a buly před gólmanem domácích.
16:51
Hosté nyní bojují o puk za brankou Vejmelky.
16:11
15:51
Zakázané uvolnění, ale rozhodčí se upískli a bude se vyhazovat ve středním pásmu.
15:27
A další střela tentokráte v podání Nika, před Pavelkou byl provoz, ale puk se odrazil vhodně pro hosty a ti vyhazují.
14:51
Podlipnik tvrdě střílel od modré, jeho střela byla ještě tečovaná a šla nad branku.
14:16
Domácím se zatím však příliš nedaří, až nyní se dostávají do pásma.
13:56
A přesilovka také pro domácí. Vyloučen Pavlas na 2 minuty za podražení.
13:41
Hosté jsou nyní aktivnější. Ale s nahozením z roku si Vejmelka poradil.
13:07
Vejmelka ale i tak musel řešit další těžkou střelu, se kterou si však nadvakrát poradil.
12:50
Třebíč vyhazuje a Schejbal se vrací na led.
12:26
Další ofsajd hostů. Buly ve středním pásmu.
12:08
Vejmelka nyní v permanenci. Musel řešit hned dvojici střel a poté ještě dorážky, ale společně s obránci zvládl puk ukrýt do výstroje.
11:27
Nyní se skoro půlminuty bojovalo u mantinelu o puk, který byl sotva vidět. Rozhodčí nechali hru pokračovat.
10:57
A další přesilovka pro hosty. Vyloučen Schejbal na 2 minuty za sekání.
10:48
Domácí nyní hrají jednoduše a čekají na rychlé protiútoky. Hosté jim však žádné zatím nenabízejí.
09:36
Hosté se nyní snaží zabrat, ale zatím je trápí nepřesnosti.
09:03
Po dlouhé přihrávce se píská ofsajd v podání domácích.
08:33
Nyní puk mimo hřiště, bude se vhazovat před Vejmelkou.
08:14
A další zákrok pro Pavelku, který si tentokráte s pukem poradil a ukryl jej do výstroje.
07:39
Ale je z toho gól na druhé straně. Po rychlém protiútoku se ke střele dostal ADAM RAŠKA a jeho střela prošla až za Pavelkova záda. Asistence: Matěj Psota.
07:13
Domácí v plném počtu. Ale ještě než se Dolníček stačil pořádně zapojit hry, byla tam závar před Vejmelkou.
06:38
Třebíč se opět osvobozuje.
06:06
Švagrovský nyní nebezpečně tečoval před Vejmelkou, ten však puk i tak dokázal vyrazit.
05:35
Třebíč vyhazuje až k Pavelkovi.
05:08
Přesilovka pro hosty. Vyloučen Dolníček na 2 minuty za podražení.
04:48
Po napadání rozehrávky měl možnost střílet od modré jeden z obránců domácích, ten však minul.
03:57
Hostům se zatím nedaří založit dobře útok a Třebíč chytá puky už těsně za modrou.
03:31
Pavelka nyní chtěl rychle rozehrát puk, který vyklepal z lapačky, ale nakonec jej musel rychle opět ukrýt před dojíždějícími hráči Třebíče.
03:17
Zakázané uvolnění Třebíče. Buly před Vejmelkou.
02:27
První zákrok pro Vejmelku, ten však se střelou ze středního pásma neměl problémy.
02:13
Litoměřice jsou na puku a hledají cestu do pásma Třebíče. Ovšem opět je zastavuje ofsajd.
01:25
Třebíč poslala nahození do pásma a šla střídat. Z protiútoku Litoměřice zastavil ofsajd.
00:28
První střela na branku a je z toho gól. MATĚJ PEKR dostal dobrou nahrávku do jízdy a pak bekendovou kličkou překonal Pavelku v bráně hostů. Asistence: Rostislav Malena, Roman Erat.
00:06
Hned v úvodu icing Třebíče.
00:01
Dobrý podvečer z Třebíče, kde se dnes odehraje velmi důležité utkání, které jednoho ze soupeřů může definitivně posunout do předkola play-off. Hráči obou týmů už krouží po ledové ploše.

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (Svoboda) – Podlipnik, Malena, Niko, Čejka, Štindl, Schejbal – Pekr, Dolníček, Erat – Psota, Raška, Kusko – Přibyl, Zohorna, Wasserbauer – Kristl, Polodna, Čech – Juráň.

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Michajlov) – Plášil, Toman, Bažant, Pavlas, Mikliš, Šulc, Piegl – Švagrovský, Horna, Kalla – Nedvídek, Vantuch, Kopta – Beránek, Doležal, Přeučil – Bergr, Racek, Valášek.

Rozhodčí: Přikryl, Würtherle – Krátký, Svoboda.
HC Stadion Litoměřice
Litoměřice si určitě nebudou chtít nechat předkolo play-off vzít na poslední chvíli a budou se prát jako lvi. Mají tu výhodu, že i pokud dnes prohrají, stále to pro ně nemusí znamenat úplnou tragédii. Stadion se bude spoléhat především na útočící dvojici Jaroslav Kalla (11+29) a Zdeněk Doležal (17+19). Doplňuje je pak Lukáš Nedvídek (15+12) a obránce Aleš Pavlas (4+12). V bráně, v dresu Litoměřic nejčastěji nastupuje Jaroslav Pavelka (91,19%) a Tomáš Král (86,21).
Sestava HC Stadion Litoměřice v minulém kole:
Svoboda (Pavelka) – Plášil, Toman, Piegl, Pavlas, Šulc, Jebavý, Bažant, Mikliš – Horna, Kalla, Švagrovský – Vantuch, Nedvídek, Kopta – Přeučil, Doležal, Beránek – Berger, Racek, Valášek
SK Horácká Slavia Třebíč
Třebíčští mají díky losu a povedených dvou posledních utkání stále vše ve vlastních rukách. Pokud oba poslední zápasy vyhrají, mohou se těšit na předkolo play-off a částečně tak zachránit nepříliš vydařenou sezónu. První krok však musí udělat už dnes a porazit HC Stadion Litoměřice, nejlépe za 3 body. Naopak prohra a výhra Ústí nad Labem může znamenat definitivní ztrátu nadějí pro Horáky.
Opírat se budou především o kapitána Davida Dolníčka, Romana Erata a velmi dobře hrajícího Radima Zohornu. V brance se pak velmi pravděpodobně představí opět Karel Vejmelka.
Sestava SK Horácká Slavia Třebíč v minulém kole:
Vejmelka – Malena, Podlipnik, Niko, Čejka, Schejbal, Štindl – Erat, Dolníček, Kristl – Kusko, Raška, Psota – Wasserbauer, Zohorna, Přibyl – Čech, Juráň, Pokorný
Velmi napínavý souboj o předkolo play-off nás čeká v posledních dvou kolech. Na poslední 2 volná místa v elitní desítce WSM ligy jsou hned 3 adepti. Zatím nejlepší výchozí pozici má Ústí nad Labem, které s ziskem 69ti bodů je zatím na postupové 9. příčce. Jen o skóre jsou desáté Litoměřice a o 2 body v závěsu za nimi je Horácká Slavia. A právě Litoměřice dnes Horáci přivítají na svém stadionu. Ústí jede v rámci tohoto kola bojovat do Kadaně, které je zatím na 8. příčce, tedy boj o předkolo vrcholí a je o to zajímavější, že v posledním kole zajíždí Třebíč, zase pro změnu do Ústí nad Labem a Litoměřice hostí doma nyní ve velmi dobré formě hrající Most.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.