Děkuji Vám všem za pozornost během online přenosu z tohoto zápasu a u dalšího brzy na počtenou!
Byli jsme svědky nepříliš atraktivního hokeje z obou stran. Nejaktivnějšími hráči obou týmu byli brankáři, jak Filip Šindelář, tak Juraj Šimboch podali excelentní výkon. Brankář hostí měl však více štěstí, tudíž se mu i přes větší počet zásahů, podařilo nepropustit ani jednu branku. Domácí Litoměřice tím pádem padly v boji s Frýdkem-Místkem i na potřetí a již 180 minut se jim nepodařilo překonal brankáře Šimbocha. Frýdek-Místek se tedy posunul na devátou příčku tabulky WSM ligy, odkud vystrnadil dnešního soupeře, jež spadl na místo desáté. V dalším kole přivítá Frýdek-Místek na svém ledě Slovan Ústí nad Labem a Litoměřice se představí na ledě druhého Kladna.
59:34
Frýdek-Místek drží puk, avšak vystřelit se mu nedaří. Naopak hra se rychle přesunula až k Šimbochovi.
59:25
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Ondřej Procházka.
59:25
Oddechový čas pro domácí.
59:24
Hostům se povedla pěkná akce. Před prázdnou brankou však puk vyrazil Aleš Pavlas.
59:04
Domácí hrají bez brankáře.
58:14
Ani pro tentokrát se nepovedlo domácím překonat Šimbocha. Tím neúspěšným byl nyní Tomáš Rubeš.
57:05
Martin Ondráček se pokusil zpoza Šimbochovy branky přihrát Koptovi, s úspěchem. Dále však byl jejich pokus neúspěšný a Ondřej Kopta nepovedenou střelou poslal hosty do protiútoku.
56:23
Konečně se i frýdecko-místečtí dostali k šanci, dlouho však v útočném pásmu nevydrželi.
55:37
Krásně se zoorientoval před Šimbochem Matúš Paločko a z otočky na něj vypálil. Hosté ale puk odrazili.
54:59
Tentokrát se do šance dostal Dominik Bílek. jeho střela šla však pro změnu vedle.
54:45
Domácí jsou stále aktivnějším týmem. Všechny jejich šance však končí u neprůstřelného Juraje Šimbocha.
54:03
Ondřej Kopta se pokusil jet po kraji, byl však naražen na mantinel a obrán o puk.
53:42
Martin Ondráček jel sám po kraji. Byl však zbrzděn ofsajdem.
52:27
Pechanec bojuje o puk s Nedvídkem. Hráči Frýdku-Místku se však nepovedlo puk převzít a domácí vyjeli do útočného pásma prověřit Šimbocha. Každá jejich střela však mířila vedle.
51:56
Souboj o puk v rohu kluziště u Šimbocha vyšel lépe pro hosty. Jejich útočná šance byla zakončena ofsajdem.
50:56
O další pokus kališníků se pokusil Ondřej Kopta. Kromě Šimbocha však branku střežili i další dva obránci, přes které se Koptovi nepodařilo protlačit puk.
Dnešní utkání sleduje 1030 diváků.
50:10
Litoměřice jsou momentálně aktivnější. Každá jejich šance však končí vyhozením puku mimo nebezpečí pro hosty.
48:58
Tomáš Franek se snažil dohnat rychle rozjetého Reného Piegla, který jel s pukem za vlastní branku. Poté, co se mu to nepodařilo, jej Piegl zmátl zpětnou přihrávkou na Pavlase.
48:13
Krásný průnik se povedl Ondřeji Procházkovi s podporou Martina Ondráčka. Do finální koncovky se však nedostal díky zblokování jeho dráhy některým z protihráčů.
47:41
Po icingu se boj opět přesunul k Šindelářovi, obrana Litoměřic však nadále nepustí hosty do šance.
47:13
Boj o puk se nachází v dostřelu Šimbochovy branky. Kotouč však získali hosté.
46:34
I domácí se pokusili o střelu. Pokus Jaroslava Kally byl však nevýrazný a Šimboch s ním neměl vůbec žádný problém.
46:16
Hosté nepolevují v náporu, avšak Filip Šindelář je i přes vstřelenou branku stále neoblomný.
44:54
Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
Konečně jsme se dočkali vstřelené branky. Domácí hokejisté se snažili vyhodit puk od modré čáry. Puk však převzal Marek Růžička, který jej přihrál do kruhu na Tomáše Franka. Franek našel před brankou osamoceného DAVIDA CIENCIALU, který se štěstím uklidil puk do prázdné branky. Asistence: Tomáš Franek, Marek Růžička
44:26
Lukáši Nedvídkovi se až v samém záměru podařilo vzít puk Marku Růžičkovi.
43:47
Hosté se snaží překonat litoměřickou hradbu na modré čáře, neúspěšně. Naopak, do útoku se dostali domácí.
43:37
Puk se však stále držel v obranném pásmu domácích. Dostal se odsud až díky zakázanému uvolnění.
42:50
Hra se přesunula k Šindelářovi. Pokus Kaniy však obrana Litoměřic zachytila.
42:12
První větší šance třetí třetiny. Ondřej Kopta s Martinem Ondráčkem vyjeli do přečíslení. Kopta vypálil puk na Šimbocha, ten jeho střelu vyrazil.
41:06
Adámkovi se podařilo u trestných střídaček zblokovat Valáška a obrat ho o puk.
40:30
40:03
První vhazování vybojoval Lukáš Nedvídek, puk poslal dozadu na Šulce a domácí postupně vyjeli až k Šimbochovi.
40:01
V druhé třetině jsme viděli z obou stran ne moc pohledný hokej. Oba týmy měly přibližně shodné množství šancí. Největší v této třetině měli hosté. Oba brankáři však stále předvádí velmi pěknou práci, někdy i se štěstím. Tím pádem je stav stále bezbrankový.
40:00
39:28
Kania s Adámkem si předávají puk v obranném pásmu. Jejich rozehrávku se snažil napadnout Filip Hanták.
39:06
David Klimša se pokusil o střelu na Šindeláře. Opět neúspěšně, poté následovala menší strkanice mezi oběma soupeři.
38:50
Tomáš Rubeš jel sám na branku, těsně před Šimbochem mu však puk ukradl Jakub Matyáš.
38:30
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jaroslav Kalla – 2 min., krosček).
38:03
Pechanec vyslal velmi mírnou střelu na Šindeláře, který s ní neměl moc práce.
37:59
Hra je přerušena z důvodu diskuze hostujícího kapitánu s rozhodčím, vztahující se k předchozí sporné situaci.
37:59
Frýdku-Místku se povedla opět velmi pěkná šance, která silně zaváněla gólem, o němž jednali i rozhodčí. Nakonec jej neuznali.
36:57
Momentálně největší pokus o překonání Filipa Šindeláře se povedl Davidu Ciencialovi. Šindelář však zatím předvádí perfektní zákroky a i s touto střelou si poradil.
36:15
Domácím se povedlo přenést hru. Za zády Šimbocha však puk převzali hosté, kteří se vrátili zpět.
35:56
Po vhazování před Šindelářem a krátkém pokusu Frýdku-Místku následuje opět zakázané uvolnění.
35:44
Frýdek-Místek přesunul hru před Šindeláře. Zde však Litoměřice srdnatě bránily a puk vyhodily na zakázané uvolnění.
35:02
34:31
David Švagrovský se opět pokusil o překonání Šimbocha. Počítal však s tím, že Rubeš se dostane do pohybu. Avšak ten zůstal stát, tudíž pokus nevyšel.
34:17
Hostům se na malý okamžik podařilo uvolnit hru.
33:15
Velmi povedený pokus měl Jiří Jebavý. Z levého kruhu však trefil jen Šimbochovu lapačku, od které se puk odrazil.
33:02
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Tomáš Franek – 2 min., hákování).
32:31
Díky skvělé práci Filip Šindeláře se nepovedl ani tento pokus o jeho překonání. Aron Chmielewski trefil pouze jeho betony.
31:57
Puk po vhazování před Šindelářem získali hosté, kteří drží domácí pod tlakem v jejich obranné třetině.
31:15
Ani pro tentokrát se Matúšovi Paločkovi nepodařilo Šimbocha překonat, jeho šance byla vyražena.
30:41
Smetana převzal puk po chybě Matyáše, nedokázal jej však přesně poslat rozjetému Ondráčkovi.
30:01
Domácí se opět pokoušejí překonat Šimbocha. Formaci Kalla, Nedvídek a Paločko se však nedaří překonat pevnou obranu Frýdku-Místku.
29:30
Hra se přesunula k Šindeláři. S lehkou střelou Klimšy si však brankář poradil.
29:06
Šimboch rozehrál zpoza branky.
28:16
Ondřej Smetana ukradl puk protihráči, dál však jeho akce nepokračovala.
27:37
Milan Valášek neprošel přes obranný val tvořený těsně u sebe stojícími Ciencialou a Frankem.
27:19
26:40
Hostům se podařilo uvolnit nápor domácích a Marian Adámek poslal puk obloukem až k Šindelářovi.
26:33
Velký souboj proběhl těsně před Šimbochem po nahozen puku od Karla Plášila. Rozhodčí toto vyřešili přerušením hry.
25:43
Aleš Pavlas poslal střelu na Šimbocha, jehož výhled bránil Paločko. Puk se však podařilo brankáři vyrazit.
25:19
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Marek Růžička – 2 min., držení protihráče).
25:18
Lukáš Nedvídek byl krásně rozjetý. Zezadu jej však zastavil Marek Růžička.
24:58
Další šance frýdecko-místeckých skončila ofsajdem.
24:37
Aron Chmielewski se dostal do slibné šance, ve finální přihrávce před Šindeláře však selhal a puk převzali domácí.
23:48
Aleš Pavlas poslal křižný pass na Pletku, který však puk nedokázal převzít.
23:20
Rozjetý Procházka se dostal už do útočného pásma. Na úrovni Šimbochovy branky však puk ztratil.
22:35
Po chybě Ondřeje Smetany se dostali hosté do pěkné šance. Kovařčíkovu střelu však Šindelář vyrazil.
21:48
Ani tentokrát se Litoměřicím nepovedlo Šimbocha překonat. Střelu Matúše Paločka brankář vyrazil.
21:25
Puk se drží v útočném pásmu Frýdku-Místku.
20:03
20:03
První buly vybojovali domácí, v útoku však se však dlouho neudrželi.
20:01
První třetina byla velmi vyrovnaná. Oba týmy měly velké množství šancí, z nichž největší měl Jaroslav Kalla z trestného střílení. Díky skvělé práci Filipa Šindeláře i Juraje Šimbocha však ani jedna z nich nebyla proměněna, čimž je stav stále 0:0.
20:00
19:28
Ke konci první třetiny se hra dostala z obranného pásma Litoměřic, které se pustily do útoku.
18:59
Nápor hostů stále pokračuje, od modré střílejí Kania a Chmielewski. Oba dva však mířili mimo.
18:39
Hosté ostřelují branku Šindeláře, pokusy Romana i Christova však Šindelář vychytal.
18:03
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Lukáš Nedvídek – 2 min., faul kolenem).
16:58
Velmi povedená akce se povedla domácím hokejistům. David Švagrovský vystřelil puk na Šimbocha od modré a Tomáš Rubeš se dvakrát pokusil o dorážku. Hosté lovili puk z brankové čáry.
16:33
Právě probíhá boj o puk za zády Juraje Šimbocha. V tom však byli úspěšnější hosté a vyjeli směrem k Šindelářovi.
16:00
O rozehrávku na modré čáře se úspěšně snaží Smetana a Jebavý.
15:42
Ani v další šanci nebyl Ondráček úspěšný. Tentokrát se však dostal až k brankáři, který puk přikryl.
14:52
Martin Ondráček se rozjel s pukem ze středního pásma. Přes čtyřčlenný obranný blok Frýdku-Místku se však neprosadil.
14:43
Toho se ujal faulovaný Kalla a neproměnil.
14:43
Po faulu Kaniy na Jaroslava Kallu následuje trestné střílení.
13:26
Asi největší šance domácích v zápasu. Lukáš Nedvídek poslal dlouhou střelu na Šimbocha, bohužel se ani Matúš Paločko nedokázal prosadit z dorážky.
13:16
12:37
12:08
Roman M. se pokusil o střelu přes dva hráče. Mířil však o kousek vedle.
11:47
Lukáš Nedvídek převzal puk na hranici útočného pásma. S vidinou dvou protijedoucích hráčů hostí se však pukem vrátil do středního pásma.
11:16
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Marian Adámek – 2 min., podražení).
11:08
Souhra Kovařčíků byla úspěšná. Filip Šindelář je však zatím stoprocentní a i tento pokus vychytal.
10:37
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jakub Šulc – 2 min.).
10:13
Jakub Matyáš spolu s Ciencialou se pokoušejí rozehrát v útočném pásmu, jsou však napadáni obránci hostů.
09:07
Antonín Pechanec se pokusil o pěknou střelu z kruhu. Filip Šindelář byl ale obezřetný a i tentokrát se nenechal překonat.
08:23
Jakub Šulc se snažil poslat puk Valáškovi. Puku se však zmocnil Vít Christov a poslal hosty do útoku.
07:25
Po krátkém intermezzu v obranném pásmu Frýdku-Místku se hra opět přesunula k Šindelářovi. Obrana Litoměřic však zatím ví, co dělat. Pro uvolnění tlaku vyhodila puk na icing.
06:35
Miloš Roman vyhodil puk ze středního pásma přímo na Filipa Šindeláře, který jej chytil do rukavice.
06:06
Aleš Pavlas spolu s Ondřejem Smetanou rozehrávají za Šindelářovými zády.
05:18
Hra se nachází před Šimbochem, domácí se snaží hosty tlačit. Ti však velmi úspěšně vzdorují.
04:28
Puk se stále drží ve středním pásmu, Kovařčíkovi se však povedlo jej vyvézt ven, v obranném pásmu se jej však zmocnil Aleš Pavlas.
03:46
Jiří Jebavý bojuje o puk v rohu kluziště s Davidem Ciencialou.
03:08
Hra se po dlouhé době přesunula před Šindeláře, pokusy hostů o střelu však byly vždy zblokovány.
02:06
Ve vhazovaní po zakázaném uvolnění hostů, zvítězili kališníci a Tomáš Rubeš vypálil na Šimbocha. I tento pokus však brankář zastavil vlastním tělem.
01:55
Juraj Šimboch byl poprvé prověřen soupeřem. Puk však s přehledem přikryl.
01:10
Frýdecko-místečtí se stále jen brání, toto se jim ale daří velmi úspěšně. Litoměřice se nedostaly k pořádné střele.
00:37
Frýdku-Místku se podařilo uvolnit tlak domácích vyhozením puku až k Šindelářovi. Zde jel ale převzali opět domácí, jejich akce skončila ofsajdem.
00:03
První buly vybojovali hosté, ovšem do útoku se spíše dostaly Litoměřice.
00:01

HC Stadion Litoměřice: Šindelář (Michajlov) – Bílek, J. Šulc, Piegl, Pavlas, Smetana, Jebavý, Š. Havránek – Pletka, Rubeš, Švagrovský – Jaroslav Kalla, Nedvídek, Paločko – M. Ondráček, Hanták, Valášek – Miškář, R. Pilař, O. Procházka – Kopta.

HC Frýdek-Místek: Šimboch (Daneček) – Kania, Adámek, Michal Roman, Matyáš, D. Stránský, Zahradníček, Samiec, L. Kovář – Chmielewski, Pechanec, Klimša – Marek Růžička, Cienciala, Franek – Jašek, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Christov, Miloš Roman, Luka.

Rozhodčí: Jílek – Hejl, Podrazil.
Předchozí zápasy obou soupeřů v této sezóně
15.10.: Frýdek-Místek – Litoměřice 2:0 (střelci: Matyáš, Luka)
9.9.: Litoměřice – Frýdek-Místek 0:1 (střelec: Klimša)

Z tohoto vyplývá 100% nepříznivá bilance pro domácí, ti ovšem mají velkou šanci toto napravit. Věřme, že se dočkáme společně velmi zajímavého střetnutí.
HC Frýdek-Místek
(8-4-2-13, 11. místo)
Nováček WSM ligy velmi srdnatě bojuje o předkolo play-off. Stejně jako domácí, i hosté ze Slezska mají velmi pestré výsledky. V tomto měsíci si připsal dvě výhry, dvě výhry v prodloužení, jednu prohru v prodloužení a tři prohry. První zápas v listopadu sehráli frýdecko-místečtí hokejisté na ledě Benátek nad Jizerou. Gólová přestřelka skončila lépe pro domácí, kteří zvítězili 5:4. Následovalo slezské derby konané ve Frýdku-Místku proti AZetu Havířov. Stejně jako zápas Litoměřic s Havířovem, i tento byl velmi vyrovnaný a skončil v prodloužení stejným výsledkem 2:1. Dokonce i vyhráli domácí, kterými ovšem byli hokejisté z Frýdku-Místku. K dalšímu venkovnímu zápasu Frýdek-Místek opět odjel do středních Čech, tentokrát však na Kladno. Rytíři však ukázali, kdo je pánem domu a na cestu doprovodili hosty s výsledkem 6:2. Ani další zápas proti týmu ze středu Čech nedokázal Frýdek-Místek zvítězit. V tomto zápase přivítali frýdecko-místečtí pražskou Slavii. Zápas byl velmi vyrovnaný, avšak hosté měli více štěstí, tudíž v prodloužení otočili stav na svou stranu, utkání skončilo 3:4. Následující zápas odehrál Frýdek-Místek v Jihlavě, zde se mu konečně podařilo vyhrát, opět sice jen v prodloužení, jistě si však odvezli cenné dva body se skóre 1:2. Zaváhání Jihlavy v třetím z řady slezsko-vysočinských soubojů napravili v tom čtvrtém hokejisté Třebíče na ledě Frýdku-Místku výsledkem 1:4. Poté nastala vlna slezsko-podkrušnohorských soubojů, ve kterých zůstal slezský Frýdek-Místek stoprocentní, na mosteckém ledě porazil domácí vysoko 1:5.

Druhý z těchto soubojů se odehrál na Zimním stadionu města Kadaně. I pro tentokrát však byli Trhači neškodní. Zápas byl však daleko vyrovnanější než mostecký. Skóre otevřel v 22. minutě hostující Marek Růžička. O pět minut později se však podařilo vyrovnat Romanu Chloubovi. Vítězství Frýdku-Místku zajistil trefou z 53. minuty Ondřej Kovařčík.