Pro dnešek je to z reprezentačního hokeje všechno. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek čtvrtečního večera. Někdy příště opět na shledanou.
Oba týmy se nyní přesunou do hlavního dějiště Channel One Cupu do Moskvy, kde se český tým v sobotu utká s domácím Ruskem a celý turnaj uzavře nedělní duel se Švédy. Online přenosy všech utkání přímo z Moskvy samozřejmě najdete na našem webu.
Třetí třetina opět nabídla bojovný hokej se šancemi na obou stranách, ale šťastnější nakonec odcházejí Finové, kteří ve třetí části dali rozhodující gól díky Ramstedtovi, který vymetl růžek. Obrovský český nápor v závěru vynesl snižující branku Aleše Hemského, ale to nakonec bylo všechno. Český tým tak prohrává první letošní utkání v rámci EHT.
Nejlepšími hráči na české straně dnes vyhlášeni Roman Polák a Aleš Hemský. Na finské straně to byl Oskar Osala a Teemu Ramstedt.
60:00
59:59
Krejčí měl ještě šanci, když mu puk přistál přímo na holi! Ahonen jeho ránu likviduje!
59:47
Finové vyhodili kotouč, ale ani teď to gólem nekončí. Poslední šance!
59:30
Výtečný zákrok Ahonena drží finské šance!
59:24
Salák na střídačce! Češi v šesti.
59:20
Česko právě vstřelilo branku!
Plekanec dostal puk do rohu a všiml si na druhé straně volného ALEŠE HEMSKÉHO, který bez přípravy střílí a dává ještě gól naděje! Asistence: Tomáš Plekanec.
59:12
Plekancova rána zablokována.
59:01
Novákova rána sražena Lahtim.
58:26
Finové vybojovali puk, Mäenpää pálil a Polák zastavil puk na brankovišti vlastním tělem.
57:52
Češi bez brankáře!
57:52
Trenér Hadamczik si vyžádal oddechový čas!
57:52
Ilari Melart fauloval Krejčího a nabízí našemu týmu zajímavou šanci.
57:32
Frolík mohl jít s Hemským do útoku. To se stalo, ale následně zbytečná klička šanci přibrzdila, téměř zastavila.
57:07
Puk za finskou brankou, kde ho Frolík nedokázal vybojovat.
56:55
Dnešní utkání sleduje v Hartwall Aréně 7 805 diváků.
56:36
A opět zakázané uvolnění a následné buly před Salákem.
56:24
Zakázané uvolnění českého výběru ubírá českým nadějím další část.
55:52
Český tým se musí stále bránit.
55:23
Finové vybojovali buly před Salákem.
54:50
Finové měli další možnost, ale výborně zasáhl Salák!
53:41
Finsko právě vstřelilo branku!
Finové se potřetí trefují a nutno dodat, že parádně! TEEMU RAMSTEDT najížděl ze střídačky, dostal přihrávku do volného prostoru a se spoustou času naložil dobře, když zamířil do vzdálenějšího růžku. Lépe už to snad nešlo trefit. Asistence: Mikko Mäenpää a Tuomas Kiiskinen.
53:02
Ahonen se vydal za branku rozehrát a málem se mu to vymstilo. O puk ho obral Nedvěd, ale následně přesně nepřihrál.
52:03
Na druhé straně v brejku dva na jednoho neuspěl Ramstedt.
51:44
Aleš Hemský projel před branku, ještě se kolem ní otočil a zkusil zakončit za přesunujícího se Ahonena. Neúspěšně!
51:02
Krejčí v obrovské šanci trefuje puk těsně vedle tyčky!!!
50:24
Český tým v plném počtu.
50:00
Další možnost. Po obtočení zpoza branky mířil jen do Saláka Kiiskinen.
49:50
Další práce pro Saláka, který nyní zastavil puk někde ve své výstroji. Finové sice už zvedali ruce, ale gól to bohužel pro ně nebyl.
49:11
Koukal se v oslabení dostal do brejkové příležitosti. Ahonen vytasil dobrý zákrok!
48:48
Enlunodva rána byla nepovedená a jen do betonu Saláka.
48:44
Finové rozjíždějí kombinaci v útočném pásmu. Dirigentem akcí je Aaltonen.
48:24
Jakub Voráček oslabuje český tým. Dvě minuty za držení.
48:02
Českému týmu se povedlo zavést puk před Ahonena. Hned první přihrávka, ale byla nepřesná.
47:34
Finové v přechodu do útočného pásma zastaveni. Pískán ofsajd.
46:45
obrovská šance na vyrovnání. U zrodu akce stál Frolík, ovšem tím, kdo jí vyšperkoval, byl Hemský, který si vyměnil puk s Krejčím a následně sám zakončoval těsně vedle!
46:15
Buly ve středním pásmu proběhne po komerční přestávce.
45:57
Lehterä dostal odražený puk na hůl a bez váhání střílel. Jeho rána byla tečována mimo Salákovu branku.
45:36
Kutlák nahodil puk do pásma, Růžička za ním šel dravě, ale získat ho nedokázal.
45:19
Rolinek se po dobré kooperaci s Petružálkem dostal do střelecké pozice a pokusil se překonat Ahonena.
45:09
Povedené střídání druhé formace se pokusil zakončit ještě střelou od modré Kindl.
44:32
Hemský v rohu vybojoval kotouč a směřoval ho na Krejčího, který si najel před Ahonena, ale mířil jen do jeho betonů!
43:40
Finové zatím vyhrávají vetší procento osobních soubojů. Nyní jim to nebylo nic platné a přišli o útočné pásmo.
42:41
Český tým se čtvrtou formací na ledě, která se neudržela v útočném pásmu. Ve čtvrté lajně se objevuje ve třetí třetině Růžička, naopak Petružálek hraje ve třetí.
42:10
Koukal se dostal díky rychlé přihrávce k možnosti vystřelit, což také udělal.
41:06
S druhou formací nyní naskočil na led Ondřej Němec, který doposud seděl jako sedmý bek.
40:33
Nakládalovi se nepodařila střela a musel se rychle vracet s Aaltonenem, který ale puk nestihl dojet.
40:04
Nedvěd vyhrál buly na začátku třetí části. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
40:01
Zásahy brankářů v druhé třetině:
Ahonen 8 (celkově 13) - Salák 7 (celkově 20).
Jediné, co českému týmu v rámci letošní Euro Hockey Tour moc nejde, jsou druhé třetiny, což se dnes naplnilo beze zbytku. Finové dokázali srovnat zásluhou Osaly, který využil nepříliš podařeného zákroku Saláka. Finsko dokonalo obrat v zápase necelých pět minut před koncem třetiny, kdy opět Osala byl tentokráte u založení akce a střely, kterou tečoval před Salákem Pihlström, Salák byl proti teči bezmocný. Třetí třetiny jsou letos českou chloubou, doufejme, že se toto potvrdí a český tým utkání zvládne.
Další třetina začne přibližně v 19:08.
40:00
39:49
Češi mají puk a už se snaží jen dohrát třetinu.
39:34
Lasse Kukkonen a Tomáš Plekanec se dostali do pošťuchované, která pro oba končí pobytem na trestné lavici.
39:00
Ohlášena poslední minuta druhé části.
38:52
Škoula nyní nerozehrál úplně ideálně, své zaváhání ještě dokázal napravit.
38:31
Finové vyhazují až k Salákovi aniž by to bylo zakázané uvolnění.
37:54
Češi nyní mají na ledě dnes dobře hrající čtvrtou formaci, která výborně napadá.
37:38
Český tým měl možnost srovnat! Polák vypálil na brankáře, puk se dostal ke Koukalovi, který ho poslal jen do betonů Ahonena.
36:50
Finové v dalším zajímavém útoku, ale po ataku na Saláka se bude vhazovat ve středním pásmu.
35:38
Tak to je velká škoda a navíc gól v oslabení pro Finy! Nepovedené vyhození zachytil na modré Osala a před brankou našel nikým nehlídaného ANTTIHO PIHLSTRÖMA, který lehce tečoval puk za Saláka. Asistence: Oskar Osala.
35:26
Finové vyhazují a nyní dokonce zkouší zaútočit.
34:43
Český tým musí bojovat o puk v rohu útočného pásma, zatím je to boj bez jasného vítěze.
34:21
Komerční přestávka.
34:21
Vyloučen je za držení Teemu Laakso. Druhá česká možnost.
33:31
Finové se dostali do šance dva na jednoho. Velkým štěstím bylo, že se nepovedla přihrávka na najíždějícího Aaltonena.
33:16
Finové v plném počtu.
32:49
Češi přicházejí o útočné pásmo. Přesilovka se chýlí ke konci.
32:24
Velká šance českého výběru po obrovském závaru na brankovišti. Ahonen dokázal nějakým způsobem dostat puk mimo.
31:48
Finové poprvé vyhazují. Český tým na ledě i s Martinem Růžičkou, který zatím v průběhu zápasu nebyl moc na ledě.
31:16
Jori Lehterä se dopustil držení. První česká přesilovka.
31:11
Hemský se snažil rozhýbat útok, ale v pásmu se mu zapomněl parťák Krejčí.
30:59
Češi velmi záhy po buly přišli o pásmo. V rohu si počínal důrazně Kindl.
30:45
Rychlý český protiútok končí zákrokem Ahonena.
30:22
Dlouhá pasáž bez přerušení končí až nyní zákrokem Ahonena a po jeho levici bude provedeno vhazování.
29:20
Nyní si český tým možná měl zahrát první přesilovku. Zákrok na Svobodu jako faul nebyl posouzen.
28:36
Finové se dostali před Saláka a nebezpečná rána sice skončila na Salákově hrudi, ale puk zůstal ještě ve hře. Obrana už si situaci pohlídala.
27:38
Před Frolíkem a Nedvědem se otevřel docela velký prostor, oba už ale potřebovali střídat.
27:02
První český útok nedokázal udržet puk v útočném pásmu.
26:52
Frolík se po návratu z trestné lavice snažil o zakončení. Puk byl tečován nad.
26:37
Frolík se vrací na ledovou plochu. Ani čtvrtá přesilovka Finů není využita.
26:18
Salák ještě zasáhl do střeleckého pokusu Finů. Buly před českou brankou.
25:59
Finové velmi těžce prošli do útočného pásma, bylo to velmi na hraně s ofsajdem.
25:29
Finové se zatím nedostali do útočného pásma na nějakou delší dobu.
24:37
Michael Frolík se střetl s jedním z Finů ve středním pásmu a je pískán faul kolenem.
24:27
Nakládalovi se nepovedlo vyhodit přesně, ani nahrát.
24:05
Opět nebezpečí pro Saláka, které vytvořil Lehterä a střílející Aaltonen. Salák má puk ve výstroji.
22:37
Salák vyrazil střelu od modré jen do prostoru před sebe, kde se puk odrazil od Nováka až na OSKARA OSALU, který překonává padajícího Saláka. Asistence: Ville Viitaluoma.
21:56
Voráček svedl hned dva souboje o puk za brankou, ani jeden ze soubojů sice nevyhrál, ale také neprohrál.
21:10
Český tým opatrně kombinuje. Puk u obránců.
20:29
Salák zastavil obrovskou šanci Finů. Před českou branku se dostal Enlund a nechybělo mu mnoho ke skórování!
20:01
Oba týmy už na ledové ploše připraveny.
Zásahy brankářů v první třetině:
Ahonen 5 - Salák 13.
První dvacetiminutovka začala pro český celek naprosto skvěle, když se už po necelé půlminutě hry prosadil střelou od modré Zdeněk Kutlák. Finové se v prvních deseti minutách prezentovali dobrým výkonem, ale stejně tak v české brance Sálak. Češi se v útoku začali prosazovat až v posledních pěti minutách třetiny a například Krejčí mohl zvýšit české vedení.
Další třetina začne přibližně v 18:18.
20:00
19:42
Český tým ustál bez úhony i třetí oslabení.
19:37
Polák se dostal ve středním pásmu k puku a znovu ho nahodil.
18:55
Další vyhození českého celku, které zamířilo téměř až k finské brance.
18:19
Český tým zvládá i další oslabení. Nyní vybojoval Krejčí buly v útočném pásmu.
17:42
Kindl prohrál souboj v rohu a následně mu vylétla hůl až do obličeje jednoho z Finů. Dvě minuty za hru vysokou holí.
17:05
Pardubické duo pokračovalo v útočném snažení a další střelu vyslal Krejčí. Ahonen dal do cesty svůj beton!
16:43
Hemský s Krejčím kombinovali hodně povedeně a téměř dostali Ahonena mimo brankoviště. Nakonec jim puk utekl v ten nesprávný moment.
16:28
Kovář dojel puk za brankou a po vyjetí se dostal ke střele, která byla zajímavá, ale skončila jen na rameni Ahonena.
16:16
Rychlá souhra české čtvrté formace. Puk končí za brankou.
15:50
Puk na finských holích, oba celky střídají.
15:16
Plekanec zavezl podél pravého mantinelu puk a předložil ho na Nedvěda, rána libereckého kapitána skončila vedle.
14:31
Stále trvá nebezpečí přes Salákem, který musel sklapnout své betony.
14:05
Velký boj o puk svedl v rohu a za brankou Nakládal, zatím se mu nepovedlo ho získat.
13:35
13:35
Finové se dostali do brejku, což znamenalo další práci pro Saláka, který však byl na svém místě.
13:39
Polák opět dobře zasáhl na modré, když zastavil Osalu.
13:21
Puk momentálně za Salákem. Oba týmy střídají.
13:02
Český tým ustál i druhé oslabení.
12:36
Puk po vyhození Kutláka skončil na naší střídačce, ale v mezinárodním hokeji se za toto vyhození nevylučuje.
11:59
Další vyhození českého týmu až za finskou svatyni.
11:13
Škoulovo vyloučení přišlo po zaváhání Rolinka, který se nyní snaží vše odčinit v oslabení.
11:02
Finové si zahrají přesilovku. Škoula musel zastavit pronikajícího Lehteräho. Dvě minuty za podražení.
10:16
A znovu práce pro Alexandra Saláka, který musel krýt přízemní střelu Enlunda.
10:06
Finové znovu vybojovali buly před Salákem.
09:35
První český útok zatím při pobytu v útočném pásmu napadá velmi dobře, ale zatím to nevyneslo zajímavější příležitost, tedy kromě první branky.
08:43
Roman Polák ukázal, že tvrdá hra mu není cizí a zboural hned dva soupeře, nutno říct, že v dvakrát čistě.
08:11
Finové jsou zatím aktivní a hrozí téměř z každého útoku před Salákem. Aaltonenovu střelu vyrazil český brankář.
07:33
Finsko v útočném pásmu a Salák musel krýt tvrdou střelu od modré z hole Laaksa.
07:12
První komerční přestávka, po které se bude vhazovat před Ahonenem.
06:51
Finové vyhazují na zakázané uvolnění, což napomáhá českému týmu, aby mohl vystřídat.
06:34
V útočném pásmu operoval Nedvěd, jeho forčeking byl dobrý, ale puk nezískal.
05:51
Češi v plném počtu.
05:46
Finové se dostali do pásma a hned zajímavá příležitost k ohrožení Saláka, ten byl připraven.
05:18
Dvojice Kovář - Svoboda dostává puk od relativního bezpečí.
04:56
Aaltonen si najel mezi kruhy a nadvakrát zkusil překonat Saláka!
04:38
Rychlý útok Finů a Salák musel poprvé zasáhnout.
04:29
Český tým začíná výborně oslabení. Vyhození až za Ahonena.
03:51
Poprvé se vylučuje a to na české straně. Jakub Nakládal bude pykat za nedovolené bránění.
03:39
Opět Finové se snažili dostat před Saláka, ale opět je pískán ofsajd.
03:00
Ofsajd zastavil finský přechod do útočného pásma.
02:25
Český tým nyní šel střídat a puk jen vyhodil k Finům.
01:54
Finové se dostali k ohrožení Saláka, ale pokus z úhlu českého brankáře nepřekvapil.
00:26
Češi bleskově otevírají skóre. Frolík našel přihrávkou z rohu na modré ZDEŇKA KUTLÁKA, jehož rána zapadla za Ahonena! Asistence: Michael Frolík, Tomáš Plekanec.
00:01
Oba týmy na ledové ploše. Čekají nás státní hymny, nejprve ta česká.

Finsko: Ahonen (Ortio) - Laakso, Eronen, Mänepää, Näkyvä, Melart, Lepistö, Kukkonen, Ohtamaa - Aaltonen, Lehterä, Enlund - Kiiskinen, Ramstedt, Pihlström - Osala, Viitaluoma, Kähkönen - Kuusela, Lahti, Huhtala.

Česko: Salák (Pavelec) - Nakládal, Kutlák, Kindl, Novák, Škoula, Polák, Němec - Nedvěd, Plekanec, Frolík - Hemský, Krejčí, Voráček - Růžička, Koukal, Rolinek - Petružálek, Kovář, Svoboda - Orsava.

Rozhodčí: Nord, Sjöqvist - Korteniemi, Puolakka.
Česko

Trenér Alois Hadamczik se naopak rozhodl oproti prvnímu turnaji v Turku počet hráčů z NHL ve svém týmu zvýšit na celkový počet na osm z předchozích šesti (sedmi - Plekanec hrál pouze jeden zápas v Liberci). Ani před turnajem v Moskvě se však nevyhnuly českému týmu omluvenky, které byly hned tři. Od útočníků z NHL Martina Hanzala a Vladimír Sobotky z důvodu zranění. Další omluvenka přišla od Michala Vondrky, kterému se narodila dcera a útočník bratislavského Slovanu dal přednost rodině.

Český tým na rozdíl od prvního turnaje posílilo z hráčů z NHL pardubické komando Aleš Hemský - David Krejčí, chomutovský tahoun Michael Frolík i hráč pražského Lva Jakub Voráček. Dalším hráčem, který bude hodně sledován je třinecký ostrostřelec Martin Růžička, který pálí v extralize jeden gól za druhým, ale na reprezentační úrovni se vinnou zranění ještě letos neukázal.
Finsko

Finové na druhý letošní turnaj do Moskvy neberou jako jediný tým žádného z hráčů NHL, i když na prvním domácím turnaji měli například brankářskou dvojici složenou z hráčů hrajících v zámoří. Na druhý turnaj sezóny se trenér Jukka Jalonen rozhodl pozvat hráče, kteří nedostávají tolik prostoru, nebo ti, které chce kouč finské reprezentace i SKA Petrohrad vyzkoušet. V týmu je v porovnání s Karjala Cupem jen šest hráčů, stejně je v týmů i nováčků.
Tabulka EHT po prvním turnaji

1. ČESKO 6:2 9 bodů

2. Finsko 5:3 5 bodů

3. Rusko 5:6 4 body

4. Švédsko 1:9 0 bodů
První turnaj EHT
V letošním roce se uskutečnil už jeden turnaj. Finský Karjala Cup se letos nekonal v Helsinkách, ale týmy nejlepší evropské čtyřky našly útočiště v Turku, které leží necelých 200 kilometrů severovýchodně od Helsinek.

První turnaj byl jasnou záležitostí pro český tým, který postupně zdolal Švédsko 3:1 (hráno v Liberci), domácí Finy 1:0 a na závěr turnaje Rusy 2:1. Jak napovídají výsledky, všechny zápasy byly vyrovnané a tak tomu bylo i napříč mezi ostatními týmy.
Hezký čtvrteční večer u sledování online přenosu z dalšího pokračování seriálu Euro Hockey Tour, který má od dneška až do neděle na programu ruský turnaj Channel One Cup.

Jako tradičně se jeden ze čtvrtečních zápasů hraje jinde než v místě konání. Dnes tato volba padla na český výběr, který si odbude vstup do turnaje proti Finsku v Hartwall Aréně v Helsinkách.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.