Exhibiční utkání -  ONLINE PŘENOS -  Sokolov : K. Vary - 30. prosince 2017   16:00

K. Vary
03:24' Osmík   • 04:55' Stloukal   • 09:24' Tuominen   • 15:18' Skuhravý   • 26:45' Vachovec   • 27:22' Tuominen   • 32:52' Stloukal   • 39:41' Janata   • 46:55' Tuominen
Sokolov
Fečo (od 33. min.P. Hruška) – Gombár, Říha, Přindiš (A), Michálek, Šik (C), Hohl, Váňa – T. Rohan, Čejka, D. Hruška, Zadražil, Rezek, Račanský (A), Davídek, Trapl, Šmejc, Strunz, Kašpar, Sus, Pfister. Trenér: Michal Jäger.
Tomáš Zubzanda – Bc. Štefan Belko, Šimon Glanc
ZS Sokolov
1280 diváků
K. Vary
Novotný (od 21. min. Kuchař) – Sičák (A), Rulík, M. Rohan, Kvapil, Šafář, Weinhold – T. Rachůnek, Balán (A), Flek, Stloukal, Kverka, Kohout, Vachovec, Skuhravý (C), Gorčík, Osmík, Tuominen, Janata. Trenér: Martin Pešout.

Karlovy Vary nakonec vítězí nad Sokolovem 9:3. Uvidíme zda se z této akce stane tradice. Přeji všem čtenářům onlajnů pěkný večer.
Ing. Karel Jakobec předává krásný pohár vítěznému celku HC Energii Karlovy Vary prostřednictvím kapitána Václava Skuhravého.
59:32'
Utkání sleduje 1280 diváků.
58:55'
Petra Račanského z blízkosti vychytal Ondřej Kuchař!
58:32'
Rezek se gólově tentokráte neprosadil.
58:00'
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:31'
Šik netrefuje z dobré pozice odkrytou branku.
57:08'
Kašpar nahozený puk do útočného pásma nedostihl.
56:24'
Trapl byl na hranici faulu zbaven puku.
55:38'
Stloukalovu bombu vyrazil Petr Hruška betonem, varská akce byla sehrána pohledně na jeden dotek.
54:57'
Kuchařova branka byla opět posunuta.
54:12'
Domácí brankář se zaskvěl.
53:26'
Baník právě vstřelil branku!
Ale nyní byl již krátký na střelu TOMÁŠE PFISTERA – 3:9! Asistence: Dominik Hohl.
53:09'
Kuchař předvedl svůj postřeh.
52:33'
Kverka zaváží puk do útočné třetiny.
51:47'
Petr Hruška uhlídal své brankoviště hbitě holí.
50:55'
David Hruška se střelecky neprosadil.
50:00'
Zástupce obou celků (kapitáni) s Ing. Jakubcem (zástupcem kraje) 42.384,- Kč. Oba týmy se podílely částky 10.000,- Kč.
49:13'
Ofsajd Karlových Varů.
48:21'
Puk mezi diváky. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
47:42'
Rezek přestřeluje hostující branku.
46:55'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Devátý gólový zářez a svůj hattrick v dnešním mači zaznamenává HENRI TUOMINEN – 2:9! Asistence: Michal Vachovec, Sebastian Gorčík.
46:14'
Odpískán ofsajd varské Energie.
45:57'
Posunutá branka hostujícího celku. Hra se stěhuje do středního pásma.
45:20'
Kuchař v pádě vychytal Martina Strunze!
44:38'
Traplova střela se nevešla mezi tři tyče.
43:52'
Rulík při svém výpadu proti čtyřem protihráčům ztratil puk i iluze.
43:09'
Přindiš s Davidem Hruškou pořádně zatopili hostující obraně.
42:35'
Střelu Tomáše Rohana likviduje hbitou lapačkou Ondřej Kuchař.
41:43'
VÁCLAV REZEK z brejku snižuje na 2:8! Asistence: Petr Račanský.
41:18'
Jakub Flek z dobré pozice přestřeluje vysoko domácí branku.
40:32'
Čejkova přihrávka nikoho v černém dresu před hostující brankou nenašla.
40:01'
Zástupce domácího fanclubu pan Zdeněk Weber předává hotovost ve výši 4.000,- Kč vybranou mezi fanoušky.
Pan Bohouš Eliáš předává dárkový poukaz v hodnotě 2.500,- Kč + obrovského plyšáka
Trojice rozhodčích věnovala svou odměnu za řízení tohoto utkání.
Jan Linhart zástupce staré gardy HC Baník Sokolov, který předává mamince Toničky dárkový šek v hodnotě 10.000,- Kč.
Karlovy Vary ve druhé třetině opět přidaly 4 branky za Sokolov korigoval Filip Šmejc.
40:00'
39:41'
Benjamínek JIŘÍ JANATA zvyšuje již na 1:8! Bez asistence.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:22'
Vary opět kontrolují hru i puk na svých holích.
37:30'
Martin Trapl se dostal do úniku a jen těsně míjí branku Kuchaře!
36:36'
Sokolov zakládá postupný útok.
35:42'
Ondřej Kuchař vychytal Čejkovu ránu z mezikruží!
34:52'
Po sedmé brance Davida Feča nahradil v brance domácích Petr Hruška.
34:29'
Šmejc odzbrojil od puku Kvapila, ale puk mu odskočil příliš daleko.
33:41'
Zadražilovu dobrou střelu pokryl Ondřej Kuchař.
32:52'
Vary ihned gólově kontrují PETREM STLOUKALEM – 1:7! Asistence: Martin Weinhold.
32:04'
Martin Strunz v akci dva na jednoho byl vychytán Kuchařem, ale vyražený kotouč do odkryté branky vrací FILIP ŠMEJC – 1:6! Asistence: Martin Strunz, Michael Čejka.
30:42'
Vhazuje se ve středním pásmu.
29:57'
Rozhodčí Glanc se zviditelnil odpískáním ofsajdu hostujícího družstva.
29:04'
Atmosféra je tu i přes velký rozdíl ve skóre i nadále výborná.
28:15'
Už se opět hraje ve starých kolejích v sokolovském obranném pásmu.
27:22'
Šestou trefu do černého zaznamenává HENRI TUOMINEN – 0:6! Asistence: Martin Osmík.
26:45'
Ačkoli se hra ve druhé třetině vyrovnala, pátou branku Karlových Varů přidává MICHAL VACHOVEC – 0:5. Asistence: Václav Skuhravý.
26:22'
Ivan Říha při útočném výletu ztratil kotouč.
25:45'
Kontr Karlových Varů nebyl úspěšný.
25:02'
Kuchař zákrokem jako legendární, fotbalový brankář František Plánička hatí další možnost Sokolova!
24:21'
Rezek byl ihned dohrán u mantinelu a nestačil ani posunout puk do útočné třetiny.
23:38'
Kuchař přerušuje hru.
23:07'
Kuchař opět úspěšně zasahuje.
22:54'
Sokolov do druhé třetiny vstoupil velmi aktivně.
22:11'
Říhovo nahození tlumí Kuchař.
21:25'
Kuchař mučí svými zásahy své bývalé spoluhráče.
20:46'
Kuchař předvedl dobrý zákrok.
20:01'
Filip Novotný byl vystřídán Ondřejem Kuchařem.
20:01'
Hlasatel dnešní show oznámil perfektní informaci, všechny lístky do tomboly byly prodány do konce první třetiny.
Faul hráče černého týmu, následné trestné střílení neproměnila žlutá 20 miniutkání končí tak 0:0. A všichni hráči absolvovují čestné kolečko za ovací publika.
Nyní byl pod tlakem celek v černých dresech.
Černý tým má převahu, žlutý brankář předvedl velmi dobrý zákrok.
Po úpravě ledu rolbou uvidíme v akci na ledě nejmenší potěr HC Baník Sokolov konkrétně ročníky 2010, 11, kteří si zahrají na velké hřiště žlutí vs. černí pod vedením trenéra Richarda Gregora.
První třetina až na první dvě minuty jasně patřila Karlovým Varům, které tento tlak dokázaly vyjádřit i gólově – Osmíkem, Stloukalem, Tuominenem a Skuhravým – 0:4.
17:37'
Sokolov se po delší době dostal do útočného pásma.
16:45'
Novotný v pohodě za svou brankou rozehrál puk svému spoluhráči.
16:02'
Branka Sokolova se vyskytla mimo svou výseč.
15:18'
VÁCLAV SKUHRAVÝ potvrzuje svojí pověst kanonýra a z hranice brankoviště doslova prostřeluje Davida Feča – 0:4! Asistence: Vladimír Sičák.
15:07'
Přindiš skvěle zavezl puk až do útočného pásma, kde ho však jeho spoluhráč ztratila hosté jdou do brejku.
14:52'
Domácí žabička mezi beky Energie k ničemu nevedla.
14:09'
Sus nahodil puk do útočné třetiny.
13:22'
Zakázané uvolnění Energie.
12:37'
Hra se odehrává v útočném pásmu Varů pouze když je na ledě první formace domácích.
11:48'
Rulíkovu střelu od modré čáry sráží do rohu kluziště David Fečo.
10:57'
Před Weinholdem byl sražen puk na poslední chvíli.
10:03'
Ofsajd domácího celku.
09:24'
HENRI TUOMINEN střelou mezi betony Feča zvyšuje na 0:3! Asistence: Martin Osmík.
09:20'
Osmík zle trápi své "sokolovské protihráče".
09:15'
Dnes se tu sešla pořádná návštěva určitě přes 1200 diváků. počet upřesníme po druhé přestávce.
08:56'
Další zásah Davida Feča.
08:37'
Fečo pohotově zasáhl rozklekem a vyrazil puk do bezpečí.
07:55'
Chvíli se hrálo před Novotného brankou.
07:18'
Střelu domácích vyrazil Novotný přímo na hokejky svých beků, kteří ho během chvíle přestěhovali do své útočné třetiny.
06:31'
Fečo přerušuje hru svým zásahem.
05:42'
Trapl spolu se Strunzem byly obranou Energie zastaveni ve středním pásmem.
04:55'
Akci dva na jednoho perfektně řeší gólově PETR STLOUKAL po skvělé přihrávce Martina Kohouta 0:2!
04:05'
Aktivita hry se přesunula na varské hokejky.
03:24'
První branku utkání střílí MARTIN OSMÍK – 0:1! Asistence: Henri Tuominen.
02:38'
Osmík ujel Váňovi bez větších problémů, ale Sičákova střela jde mimo branku domácí.
01:46'
Fečo si připisuje zákrok.
00:53'
Hruškova lajna motá své protivníky a tentokráte puk poskakuje na brankové čáře, ale nikdo z domácích hráčů ho neumístil do sítě.
00:38'
David Hruška byl perfektně vychytán Novotným!
00:24'
Hosté vyhráli první buly a zakládají postupní útok za svou brankou.
00:01'
Slavnostní buly provede starosta města Sokolov pan Jan Picka.
V hostujícím sektoru je rozpoutána pyroshow.
Stadion je velmi slušně zaplněn a panuje tu velmi dobrá atmosféra v obecenstvu.
Na ledě začalo rozbruslení obou celků, Sokolov bude hrát v černých dresech, hostující Karlovy Vary v bílozelených dresech. O přestávkách je naplánován bohatý program.
Před utkáním probíhá autogramiáda obou celků. Diváci si také mohou koupit lístek do tomboly, kde se nachází několik hodnotných cen. Výtěžek z dnešního utkání půjdou na léčbu dvouleté Toničce Kaplanové z Karlových Varů.

HC Baník Sokolov: Fečo (P. Hruška) – Gombár, Říha, Přindiš (A), Michálek, Šik (C), Hohl, Váňa – T. Rohan, Čejka, D. Hruška, Zadražil, Rezek, Račanský (A), Davídek, Trapl, Šmejc, Strunz, Kašpar, Sus, Pfister. Trenér: Michal Jäger.

HC Energie Karlovy Vary: Novotný (Kuchař) – Sičák (A), Rulík, M. Rohan, Kvapil, Šafář, Weinhold – T. Rachůnek, Balán (A), Flek, Stloukal, Kverka, Kohout, Vachovec, Skuhravý (C), Gorčík, Osmík, Tuominen, Janata. Trenér: Martin Pešout.

Rozhodčí: Tomáš Zubzanda – Bc. Štefan Belko, Šimon Glanc.
Zajímavosti:

David Hruška v sezóně (1996/1997) proti Karlovým Varům skóroval, když ve druhém vzájemném utkání sezony srovnával v 59. minutě na konečných 3:3. David Hruška je jediným aktivním hráčem, který pamatuje vzájemné zápasy.

9 hráčů, kteří byli na soupisce Karlových Varů v mistrovské sezoně 2008/2009 dříve či později nastoupilo za Baník v mistrovských zápasech (Lukáš Mensator, Vojtěch Kloz, Roman Prošek, Jan Bauer, Jan Košťál, Pavel Kuběna, Tomáš Rohan, Martin Zaťovič a David Zucker).

10 hráčů v letošní sezoně již obléklo dres obou A-týmů – Ondřej Šafář, Tomáš Kvapil, Martin Weinhold, Adam Rulík, Václav Rezek, Milan Davídek, Tomáš Harkabus, Matěj Zadražil, Martin Osmík, Tomáš Rohan.

V zápase může dojít ke dvěma bratrským soubojům v případě Vojtěcha (Sokolov) + Otakara (K.Vary) Šika a Tomáše (Sokolov) + Martina (K.Vary) Rohana.

Forma Sokolov:

HC Řisuty – HC Sokolov 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)

Branky: 8. Fortelka, 36. Mařík – 17. a 28. Račanský, 23. Strunz.

HC Sokolov - HC Děčín 4:3 po SN (1:3, 2:0, 0:0)

Branky: 5. Davídek, 27. Zadražil, 34. a rozhodující nájezd Hohl – 1. Volráb, 12. Hříbal, 16. Kaltenböck.

HC Trutnov – HC Sokolov 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

Branky: 15. Fedulov, 42. Zahradník, 52. Kastner, 60. A. Půlpán.

HC Sokolov – Vrchlabí 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Branky: 1. Trapl, 5. D. Hruška, 32. T. Rohan – 37. Miškovský, 49. Šťastný.

Kobra Praha – HC Sokolov 7:5 (0:1, 4:2, 3:2)

Branky: 27., 58., a 60. Kellner, 26. Semrád, 35. Verbík, 39. Hlinka, 52. Antončík – 19. Kašpar, 26. Šmejc, 36. Čejka, 46. Trapl, 53. Davídek.
Forma Karlovy Vary:

Slavia Praha – Karlovy Vary 2:1 po SN (0:1, 0:0, 1:0 – 1:0)

Branky: 59. Šafránek, rozhodující nájezd Jankovský – 16. Skuhravý.

Karlovy Vary – Litoměřice 2:1 PP (1:0, 0:1, 0:0 – 1:0)

Branky: 14. Kverka, 65. Kovačevič – 38. Pavlas.

Přerov – Karlovy Vary 1:6 (1:1, 0:1, 1:4)

Branky: 18. Navrátil – 42., 50., a 56. Gorčík, 14. Vachovec, 37. Stloukal, 46. Krejčí.

Kladno – Karlovy Vary 3:2 po SN (1:1, 0:0, 1:1 – 1:0)

Branky: 10. a 51. Kubík, rozhodující nájezd Kurjakov – 7. Flek, 48. Kverka

Benátky nad Jizerou – Karlovy Vary 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)

Branky: 20. a 55. Kovačevič, 3. Kverka, 21. Balán, 34. Flek, 47. M. Rohan
Historie klubů:

HC Energie Karlovy Vary - zalořen v roce 1932 jako SK Slavia Karlovy Vary. Hokeji se nejvíce ve Varech dařilo v letech 1951 – 56, kdy se v Karlových Varech hrála nejvyšší soutěž. V dalších desetiletích postihl hokej v lkázeňském městě pozvolný pád až na samé možné dno v podobě účasti v krajském přeboru v letech 1985 – 1990. Po sametové revoluci následoval strmý vzestup korunovaný odkupem Extraligy od Olomouce. Extraliga se hrála ve Varech dlouhých 20 let (1x titul, 1x druhé místo). V sezóně 2016 – 17 následoval sestup.

HC Baník Sokolov – hokej byl založen v Sokolově v roce 1945. Největší úspěchy byly zaznamenány účastí v první lize (druhá nejvyšší soutěž) 1969 – 1973, 1979 – 1983, 1990 – 97. Sokolov stejně jako sousední Karlovy Vary postihl v sezóně 2016 – 17 sestup z II. ligy do krajského přeboru, leč koupením licence od Klášterce celek ze Sokolova pokračuje v II. lize a okupuje nejvyšší příčky.
Vzájemná utkání:

1996 – 1997

HC Baník CHZ Sokolov – HC Becherovka Karlovy Vary 1:5 (1:3, 0:1, 0:1)

Branky: 7. Novotný – 12. a 42. Porák, 10. Bláha, 14. Steiner, 25. Richter.

HC Becherovka Karlovy Vary – HC Baník Sokolov 3:3 (0:1, 2:0, 1:2)

Branky: 21. Veselovský, 35. Bláha, 52. Richter – 4. Kamas, 55. Novotný, 59. D. Hruška.

HC Baník Sokolov – HC Becherovka Karlovy Vary 2:4 (1:2, 1:2, 0:0)

Branky: 13. Šindelář, 23. Kajer – 4. Veselovský, 16. Richter, 23. Cygurov, 27. Kašík.

HC Becherovka Karlovy Vary – HC Baník Sokolov 7:4 (3:1, 3:0, 1:3)

Branky: 3. Steiner, 13. Kašík, 14. Božek, 27. Klimt, 34. Cygurov, 39. Vostřák, 41. Prachař – 2. Zubanič, 46. Rybář, 47. Kajer, 50 Paveza.
Vítejte ještě jednou u charitativního utkání o pohár hejtmanky Karlovarského kraje – HC Baník Sokolov a HC Energie Karlovy Vary. Toto utkání napoví zda půjde o jednorázovou věc či vznikne pravidlená akce. výtěžek z tohoto utkání půjde na úhradu terapie pro 2 letou Toničku z Karlových Varů. Záštitu nad utkáním má hejtmanka KV kraje Mgr. Jana Vildumetzová
Partnerem charitativního utkání mezi týmy HC Baník Sokolov a HC Energie Karlovy Vary, které se hraje v sobotu 30.12. 2017 od 16:00 hodin a jehož výtěžek jde na handicapovanou Toničku, je restaurace Steak Bar George – pan Jiří Vítek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.