Generali Play-off  - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Mountfield - 19. března 2018   17:20

Ukončeno
Liberec
Liberec
10:44' M. Kvapil (Filippi, Bakoš) • 15:34' Ordoš (Pyrochta, Redenbach) • 21:41' Filippi (M. Kvapil, Pyrochta) • 54:49' M. Kvapil (Bakoš)
4:2
(2:1, 1:0, 1:1)
Stav série: 1:2
Mountfield
Mountfield
15:59' Smoleňák  (Cibulskis) • 57:30' Červený  (Smoleňák)
Liberec
Sestavy:
Will (Janus) – Pyrochta, Ševc (C), Jánošík, Šmíd (A), Maier, Derner – Jašek, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bakoš, Redenbach, Ordoš – Bulíř, Filippi, M. Kvapil – J. Stránský, Lakatoš, J. Vlach.
Rozhodčí
Hradil, Bulanov – Ondráček, Špůr.
Home Credit Arena (7 500 míst)
7 500 (vyprodáno) diváků
Mountfield
Sestavy:
Rybár (J. Pavelka) – Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený – Smoleňák, Koukal (A), Červený – Jaroslav Bednář (C), Kukumberg, Cingel – Köhler (A), Dragoun, Berger – Vopelka, Zigo, Látal.

720p 360p

SESTŘIH: Liberec - Mountfield HK 4:2. Zářil Kvapil, Tygři dramatizují sérii

Přenos se aktualizuje automaticky

To už je ode mne ze severu Čech vše. Přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na počtenou!
Konečný poměr střel:
Liberec 26:36 Mountfield HK.
Nejlepším hráčem Liberce byl vyhlášený Filip Pyrochta. Mladý obránce si dobře plnil defenzivní povinnosti a ještě pohledně připravil Marku Kvapilovi první gól. Asistenci si připsal také u trefy Tomáše Filippiho.

Z hostujícího týmu je vybrán Radek Smoleňák, který si pro cenu dojel za bouřlivého bučení publika. Hradecký bouřlivák patřil i dnes mezi ústřední postavy svého mužstva.
Je dobojováno. Vítězem dnešního utkání se nakonec stává tým Bílí Tygři Liberec! Severočeši byli aktivnější a vyhráli zaslouženě. Ve třetí části nejprve zvýšil z dorážky Marek Kvapil. Hradec ovšem po inkasované brance začal utahovat šrouby a zasypal Romana Willa velkým množstvím střel. Maskovaný muž dlouho odolával, až nakonec jednou chyboval a Rudolf Červený upravil skóre na konečných 4:2. Stále tak platí, že Hradec v Liberci nikdy nezvítězil v základní hrací době! Stav série je snížený a zítra se jde ve vyprodané Home Credit Areně znovu do akce.
60:00'
Konec zápasu.
59:43'
Tak přeci jen ještě jedna obrovská příležitost Hradce! Kotouč se od brankoviště odrazil příhodně k Jaroslavu Bednářovi. Ten zakončoval do víceméně odkryté svatyně, ale gólu zabránil blokující Ladislav Šmíd!
59:24'
Patrik Maier zašlápl kotouč v rohu kluziště. To Liberci pochopitelně vyhovuje a časomíra se chýlí ke svému konci.
59:08'
Hráči se sjíždějí na vhazování před Romanem Willem. Lvi pokračují ve hře v šesti proti čtyřem, na vyrovnání už ovšem nemají příliš času.
58:45'
Petr Jelínek teď k velkému nadšení domácího publika dostal kotouč ven ze svého obranného pásma! Do konce třetí části zbývá ještě něco málo přes jednu minutu.
58:20'
Hradec hraje v šesti proti čtyřem! Petr Koukal posílal před branku střílenou přihrávku. Tu dokázal jemně tečovat Michal Dragoun a kotouč prosvištěl nedaleko levé Willovy tyčky.
58:08'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Martin Ševc – 2 min., sekání).
57:50'
Patrik Rybár už opouští svoji branku! Hradec se žene do pásma a už se tam usazuje. Hosté se nechtějí vzdát bez boje, je to zkrátka play-off zápas, jak má být!
57:30'
Hosté si hned po gólu vyžádali oddechový čas. Dá se očekávat, že ještě zkusí hru s šesti hokejisty v poli.
57:30'
Hradec právě vstřelil branku!
Mountfield poměrně šťastně přichází ke snížení! Radek Smoleňák poslal kotouč ze středního pásma na Romana Willa. Ten nezasáhl vůbec dobře, černou gumu totiž vyrazil přímo před sebe, kde domácí defenziva nedostihla RUDOLFA ČERVENÉHO, který snadno zavěsil! Bude ještě drama? Asistence: Radek Smoleňák.
56:47'
Mountfield nyní operuje v ofenzivní zóně. Tyler Redenbach se však vrátil do defenzivy a získal kotouč pro svoje barvy.
56:15'
Tygři už nemají důvod kamkoliv spěchat. Martin Ševc si vyměňuje touš s Filipem Pyrochtou a nikam se naženou.
55:48'
Po dalším úspěšném zásahu v podání domácího maskovaného muže se branka ocitla mimo optimální polohu. Hra je tedy přerušena a na led míří ledař, aby bylo možné klec opět správně ukotvit.
55:16'
Tomáš Zigo si dojel pro skákavý puk do rohu kluziště a poslal jej za sebe na Oskarse Cibulskise. Celá akce končí poměrně lehkým zákrokem Romana Willa. Sympatické je, že fanoušci Hradce svůj tým podporují až do konce.
54:59'
Krátce po další vstřelené brance se domácí dopustili zakázaného uvolnění. Fanoušci Tygrů si zápas užívají. Tribuny v těchto chvílích patří jim a přejí si i pátý zásah.
54:49'
Liberec právě vstřelil branku!
A je zřejmě definitivně rozhodnuto! Martin Bakoš si po pravém křídle nabruslil až na kruh a přízemní střelou trefil Patrika Rybára do betonu. Od něj se kotouč odrazil přímo k MARKU KVAPILOVI, jenž už neměl žádný problém, poslat jej do sítě! Druhý gól pro zkušeného forvarda v zápase. Asistence: Martin Bakoš.
53:54'
Lukáš Derner stihl puk na hraně modré čáry a ještě jej stihl poslat po hrazení za Rybárovu klec. V tygřím náporu pokračuje Jan Ordoš.
53:20'
Ladislav Šmíd tak dlouho manipuloval s pukem u mantinelu, až k němu důsledně dostoupil Martin Pláněk a v rámci pravidel jej poslal na ledovou plochu. Liberec ale pásmo stále drží.
52:57'
Po nemastné a neslané střele Dominik Graňák přerušuje maskovaný muž Liberce hru. Následuje dnes už poslední komerční přestávka, po které se vrátíme do hry vhazováním v tygřím území.
52:35'
Hradec dlouho drží kotouč, nedokáže se ale dostat přes střední pásmo, což jeho ofenzivní snahu výrazně limituje. Tygři brání velmi dobře a jsou na dobré cestě ke snížení stavu série.
51:49'
Patrik Maier vystřelil i potřetí. Patrik Rybár teď už hru raději přerušuje a bude se vhazovat v obranném pásmu Mountfieldu.
51:25'
Patrik Maier opět v roli střelce! Tentokráte si udělal v útočném pásmu oblouk a najel s k brance z pravé strany. Patrik Rybár jeho střelu mířící na bližší tyč v klidu poslal mimo brankoviště.
51:11'
Patrik Maier se na pravém kruhu snažil o dorážku. Ta ovšem byla hned ve svém zárodku zastavena. Tlak Bílých Tygrů tím nekončí!
50:20'
Michal Dragoun zpracovává za svoji brankou Jaroslava Vlacha. Libereckým příznivcům se jeho počínání úplně nelíbí, nicméně hraje se dál a kotouč drží domácí hokejisté.
49:46'
Lukáš Jašek si od levého mantinelu najel až na osu hřiště. Ještě se pokusil o zakončení, a to nebylo přesné. Kotouč se od zadního mantinelu odrazil zpět do hry, kde jej zachytil Martin Pláněk.
49:29'
Domácí nyní prožívají dobrou pasáž, nepouští soupeře v puku a momentálně si náskok hlídají s ledovým klidem.
48:43'
Marek Kvapil individuálně zavezl puk do pásma. Nakonec od modré čáry nahazoval na teč Martin Ševc, Michal Bulíř se po puku ale natahoval bez úspěchu.
47:51'
René Vydarený se na modré čáře nerozpakoval a vyslal pořádnou ránu. Ta po teči zaduněla o zadní plexisklo a odrazila se zpět na hokejky východočeských hokejistů.
47:20'
Liberec už je kompletní. Patrik Maier si rukou zpracoval letící kotouč a domácí jej dostávají pryč ze svého obranného pásma. Hradec se nadechuje k náporu.
46:53'
Roman Will se zapotil proti pokusům o dorážku v podání Bedřicha Köhlera. Posléze šelmy znovu odesílají kotouč na druhou stranu ledové plochy.
46:08'
Blaž Gregorc svoji střelu poslal jen do blokujícího Dominika Lakatoše, který na oslabení odvádí ukázkovou práci a nyní opět posílá kotouč do bezpečí.
45:47'
Dominik Lakatoš vyhodil a ještě se aktivně vydal napadat soupeřovu rozehrávku. Hradec se rychle žene zpátky do ofenzivy.
45:40'
Hradečtí teď mohutně doráželi na už ležícího Romana Willa. Rozhodčí dlouho nechali hru plynout, ale nakonec ji přeci jen přerušují. Bude se vhazovat po levé brankářově ruce.
45:25'
Filip Pavlík měl spoustu času, za kruhy si zpracoval kotouč a svižně vystřelil. Roman Will nakonec zasahovat nemusel, Pavlík totiž trefil před brankou stojícího spoluhráče!
45:09'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jan Stránský – 2 min., napadení).
Dnešní utkání sleduje 7 500 diváků, je beznadějně vyprodáno!
44:59'
Diváci se zlobili, kotouč totiž na dlouho zmizel pod bruslemi u hrazení. Nakonec jej vydolovali hosté a Bedřich Köhler se může vydat do ofenzivy.
44:21'
Jan Stránský si prodloužil střídání a dostal se ke střele! Z pravého kruhu jej ovšem Patrik Rybár vychytal betonem.
43:48'
Martin Látal byl jako první u nahozeného puku. Snažil se jej nasměrovat před branku, ale dobře pozičně zahrál Martin Ševc a nepustil Mountfield do šance.
43:04'
Blaž Gregorc uzmul puk za vlastní brankou a posílá jej kupředu. Chopil se jej Tomáš Zigo, ale ten už si nepotykal s přesností a hrát mohou modrobílí.
42:36'
Roman Kukumberg po levé straně pronikl až do oblasti kruhu. Odtud se pokoušel na Romana Willa vyzrát pokusem ze zápěstí, který maskovaný muž v klidu zastavil.
42:23'
Hradec se dostal do útočného pásma, ale nepobyl tam dlouho. Jan Berger totiž zahrál s použitím vysoké hole a hra je vykázána do střední třetiny.
41:41'
Dominik Graňák obral o puk do pásma vnikajícího Lukáše Krenželoka a rozehrává. Hradec se snaží vydat do ofenzivy a už proniká přes modrou čáru.
41:31'
Hosté jsou kompletní. Rozehrát se snažil Ladislav Šmíd, avšak nepotykal si s přesností, kotouč se dostal až k zadnímu hrazení a píská se zakázané uvolnění.
40:55'
Početní výhoda je ze strany Liberce zatím nevýrazná. Obchází se totiž bez střelby a Rybár nemusí zasahovat.
40:10'
Filip Pyrochta od začátku třetí části nepůjčil nikomu puk. Projel se přes své obranné pásmo a poté jej vyvezl do středního. Domácí pokračují v přesilové hře.
40:01'
Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně v 19:16.
Prostřední dvacetiminutovka nabídla poněkud opatrnější podívanou. Napěchované ochozy Home Credit Areny propukly v jásot, když se krátce po návratu z kabin prosadil z mezikruží Tomáš Filippi. Mountfield se poté snažil o reakci, zvýšil ofenzivní aktivitu, ale ta nevedla k vytvoření žádné velké šance. Liberce velmi dobře brání a soupeři toho mnoho nedovoluje. Uvidíme, jak si budou týmy počínat ve třetí části!

Střely na branku po 2. třetině:
Liberec 18:17 Mountfield HK.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:48'
Před brankovištěm Východočechů vznikla menší skrumáž. Kotouč si nakonec našel Oskars Cibulskis a povedeným vysokým obloučkem ho znovu posílá do bezpečné vzdálenosti od Patrika Rybára.
39:34'
Tygři po dobré defenzivní práci Jaroslava Bednáře přicházejí o pásmo. Martin Ševc se rychle vrací pro vyhozený kotouč a bude se jej snažit dostat zpět před hradeckou klec.
39:14'
Nakonec je z toho přesilovka Liberce! Jediným trestaným hráčem je totiž Lukáš Vopelka, který byl v celé šarvátce nejvíce aktivní.
39:14'
Vyloučení v týmu Mountfield HK (Lukáš Vopelka – 2 min., hrubost).
39:14'
Po zákroku domácího brankáře se strhla potyčka. Uvidíme, jak to rozhodčí vyřeší z hlediska trestů.
38:57'
Martin Látal obrací hru a už přejíždí modrou čáru. Lvi se dostávají na dostřel a přibližují s k Romanu Willovi.
38:38'
Střílená přihrávka Jana Ordoše mířila do míst, kde operoval Tomáš Filippi. Ten se po puku natahoval marně! Kdyby na něj dosáhl, bylo by před hostující svatyní pořádně veselo.
37:53'
Teď už se hráči z východu Čech usazují v domácím obranném pásmu. Zatím se však nedostali z rohu kluziště a příliš nehrozí.
37:20'
Ztečovaná střela Patrika Maiera se odrazila k Dominiku Lakatošovi. Ten z levého kruhu rychle zakončoval a Patrik Rybár se musel hbitě přesunout ke své pravé tyčce!
36:24'
Martin Ševc si byl vědom clony Lukáše Krenželoka a na modré čáře napřáhl. Tvrdý projektil se odrazil od betonu Patrika Rybára k obráncům Hradce, kteří odehrávají kotouč pryč z pásma.
35:57'
Rozehrávka Blaže Gregorce byla tečována hokejkou Lukáše Jaška a zatoulala se až na střídačku libereckých hokejistů. Vhazování proběhne ve střední třetině.
35:44'
Roman Will se po zachycení dalekonosného nahození snažil rozehrát, ale nakonec si své úmysly rozmyslel a raději počkal na píšťalku sudího, která hru přerušila.
34:50'
Michal Bulíř byl důrazně odstaven Dominikem Graňákem a lvi tedy vyrážejí do protiakce. Už se usazují v ofenzivní zóně.
34:12'
Na pravý kruh dostal nabito Martin Látal. Útočník Hradce pálil tvrdě, leč nepřesně a prostor u vzdálenější tyčky netrefil.
33:56'
Rudolf Červený se před domácí brankou natahoval po neposedném puku. Roman Will byl však rychlejší, schoval pryž pod lapačku a hra bude pokračovat po skončení další komerční pauzy.
33:42'
Ani na poslední přesilovkový pokus se Mountfieldu nepodařilo usadit za modrou čarou. Jaroslav Vlach se už z lavice hanby vrací zpět mezi mantinely.
33:11'
A znovu zamířila černá guma až za svatyni Patrika Rybára. Hradci se tato přesilovka nevede podle jeho představ.
32:35'
Šelmy přidávají další úspěšné vyhození, tentokráte zásluhou prudkého odpalu v podání Dominika Lakatoše!
31:52'
Střelu Jaroslava Bednáře zastavil Ladislav Šmíd a ještě vyvezl kotouč až do středního pásma. Dobrá práce libereckého zadáka.
31:47'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jaroslav Vlach – 2 min., krosček).
30:59'
Filip Pavlík nabil na modré čáře Oskarsu Cibulskisovi, jehož rána prosvištěla kolem tyčky pouze z vnější strany a zastavila se o zadní hrazení.
30:27'
Radek Smoleňák si věděl rady s pronikajícím Martinem Ševcem a tělem jej odstavil od puku. Hrát tak mohou Východočeši.
29:51'
Oba týmy už jsou zpět v kompletním složení. Jan Ordoš se hnal do zajímavého brejku a nakonec jej ukončili rozhodčí, kteří odhalili, že Tyler Redenbach pronikl za modrou čáru příliš brzy.
29:34'
Rudolf Červený nakonec Romana Willa donutil zasahovat, pokus z poměrně ostrého úhlu však nebyl nikterak nebezpečný a gólman jej hladce polapil.
28:53'
Rudolfu Červenému se na útočné modré čáře zadrhl kotouč pod čepelí a z nadějného brejku tak nevzešlo nic zaznamenáníhodného.
28:21'
Michal Bulíř se z pravé strany tlačil na dostřel Rybárovi. Poté ještě dával kotouč na sebe, ale nenalezl nikoho a přihrávka se zatoulala až na druhý konec hřiště.
27:55'
Hraje se ve čtyřech na každé straně. Martin Ševc zavezl kotouč do pásma, kde zpomalil a zkušeně čeká na podporu od spoluhráčů.
27:41'
Vyloučení v týmu Mountfield HK (Jan Berger – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Patrik Maier – 2 min., hrubost).
27:27'
Roman Kukumberg pronikl po pravé straně až na kruh. Odtud vystřelil zápěstím a Roman Will jeho pokus zachytil a nevypadl z něj. Hra je tedy přerušena a bude se vhazovat v domácím obranném pásmu.
27:13'
Lukáš Jašek byl při přechodu modré čáry odzbrojen Romanem Kukumbergem a nepomohl ani dobruslující Marek Kvapil.
26:20'
Adam Jánošík napálil kotouč na branku už ze středního pásma. Patrik Rybár vyrazil betonem před sebe, kam jako první dojel Blaž Gregorc a obrací hru na druhou stranu.
26:15'
Souboj dvou Romanů, Kukumberga a Willa, dopadl úspěchem maskovaného muže. Fanoušci Liberce vyvolávají jeho jméno a následuje komerční přestávka.
25:28'
Radek Smoleňák se snažil prosadit v předbrankovém prostoru. Kotouč zadáci Liberce odvrátili k Martinu Pláňkovi, který okamžitě střílel, nepropálil však hradbu těl před Romanem Willem.
25:06'
René Vydarený vyhazuje na zakázané uvolnění. Mezitím dávají domácí fanoušci ohlušujícím pískotem najevo nesouhlas s některými rozhodnutími arbitrů.
24:30'
Patrik Maier odehrál kotouč před dotírajícím Tomášem Zigem a šance Hradce se tedy odkládá.
23:52'
Martin Bakoš poslal za domácí brankou puk na Lukáše Dernera. Na jeho dlouhou přihrávku Jan Ordoš nedosáhl a píská se zakázané uvolnění šelem.
23:24'
Lukáš Krenželok se spojením síly a techniky protáhl až na pravý kruh, odkud zkoušel štěstí bekhendem. Patrik Rybár ukryl kotouč v rukavici a bude se tedy vhazovat.
22:56'
Lukáš Cingel je v zápasech s Libercem velmi produktivní. Nyní se to snažil potvrdit střelou z pravého kruhu a branku jen těsně minul.
22:19'
Rudolf Červený přejel modrou čáru a hned posílal puk k brance. Minul ji ovšem o pořádný kus a místo Romana Willa si zákrok připsalo zadní plexisklo.
21:41'
Liberec právě vstřelil branku!
Liberec vede znovu o dva góly! Marek Kvapil po usazení v útočném pásmu poslal kotouč do předbrankového prostoru. Tam se nejlépe zorientoval TOMÁŠ FILIPPI a potově jej nasměroval za Rybárova záda! Asistence: Marek Kvapil, Filip Pyrochta.
21:07'
Martin Ševc se na útočné modré čáře pustil do dobrodružství a dotíral na něj Jaroslav Bednář. Domácí kapitán nakonec těžké chvíle ustál.
20:38'
Tyler Redenbach rychle vrátil vyhozený puk zpátky do útočného pásma. Tam ale k němu má nejblíže René Vydarený, který rozehrává.
20:15'
Roman Will se hned v úvodu další třetiny ocitl pod palbou! Z bezprostřední vzdálenosti na něj několikrát dorážel Radek Smoleňák a gólman měl co dělat, aby tlak betonem ustál.
20:01'
Začala druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 18:16.
Je za námi první perioda, která nabídla dech beroucí hokejovou podívanou! V její úvodní polovině byli jednoznačně živějším mužstvem Tygři, kteří z toho také gólově těžili. Marek Kvapil si tváří v tvář Patriku Rybárovi věděl rady a elegantně otevřel skóre. Na 2:0 zvýšil Jan Ordoš, jenž zakončil rozebírku hradecké defenzivy z prostoru mezi kruhy. Poté se žezla chopili hosté a po teči Radka Smoleňáka bylo za několik málo desítek sekund sníženo. Rudolf Červený mohl dokonce vyrovnat, leč tyčka byla proti! Máme se ještě na co těšit.

Střely na branku po 1. třetině:
Liberec 11:8 Mountfield HK.
20:00'
První třetina skončila.
19:48'
Bedřich Köhler se ještě pokouší o vytvoření něčeho zajímavého, ale u hrazení si jej důsledně hleděl Adam Jánošík. Ten odehrál puk mimo dosah hostujícího forvarda a třetina se chýlí ke konci.
19:16'
Rudolf Červený mohl dokonale zmrazit liberecké ochozy! Elitní střelec Východočechů přejel modrou čáru a zpoza kruhů pěkně vystřelil ze zápěstí. Roman Will se natahoval marně a měl velké štěstí, pomohla mu totiž branková konstrukce!
18:58'
Filip Pyrochta poslal kotouč opět do bezpečí. Nedlouho poté končí dvouminutový trest Petra Jelínka a na led za něj naskakuje Lukáš Jašek. Opět se tak hraje v pěti proti pěti.
18:23'
Hradeckým se tato přesilovka už v další fázi příliš nedaří. Roman Will nemusel zasahovat a nyní přichází další vyhození.
17:44'
Teď už Tygrům dopřává oddych úspěšným vyhozením Tomáš Filippi! Hosté se snaží dostat kotouč rychle zpět do útočného pásma.
17:16'
Lvi jsou od počátku přesilovky usazeni v pásmu, zatím však hrají poněkud profesorsky. Blaž Gregorc místo střely zavezl puk do rohu a domácí defenziva se zformovala.
16:55'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Petr Jelínek – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).
16:33'
Strhující galapředstavení teď na chvilku uklidňuje icing šelem. Vhazování tedy proběhne po pravé ruce Romana Willa.
15:59'
Hradec právě vstřelil branku!
Tak to bylo velice rychlé, Východočeši snižují! Byla to poměrně jednoduchá a účinná akce. Oskars Cibulskis poslal kotouč od modré čáry na branku a dobře clonící RADEK SMOLEŇÁK jej usměrnil mimo dosah Romana Willa! Asistence: Oskars Cibulskis.
15:34'
Liberec právě vstřelil branku!
Tygři se dnes předhánějí v tom, jaký jejich gól bude povedenější! Tyler Redenbach po pravé straně vnikl do útočného pásma a krásnou křižnou přihrávkou našel Filipa Pyrochtu. Ten už byl sám před brankou, ještě však vrátil kotouč mezi kruhy, odkud dojíždějící JAN ORDOŠ zvyšuje na 2:0! Asistence: Filip Pyrochta, Tyler Redenbach.
14:48'
Jaroslav Vlach poslal kotouč do domácí ofenzivní zóny. Jako první u něj byl ze všech dojíždějících hráčů Oskars Cibulskis a rozehrává jej do bezpečí.
14:32'
Kotouč vycestoval mimo mantinely a na pořadu dne je komerční přestávka. Poté se ještě mezi hráčskými lavicemi spustila menší šarvátka, ale nebylo to nic, co by donutilo rozhodčí k vylučování.
14:20'
Už se hraje poměrně dlouho bez přerušení. Hra má vysoké tempo a diváci se zatím rozhodně nemohou nudit, až už fandí kterémukoliv týmu.
13:37'
Tomáš Filippi trošku krkolomně poslal puk do útočného pásma Liberce. Tam už si Tygři nic většího nevytvořili a hra se převrací opět přes neutrální zónu k domácí svatyni.
12:57'
Mountfield zvyšuje obrátky. Nyní opět operuje ve Willově blízkosti a domácí obrana se musí mít maximálně na pozoru.
12:20'
Bedřich Köhler vlétl do útočné třetiny a dělovkou vyprášil Willův beton. Od toho se kotouč odrazil před Jana Bergera , ale ten na něj těsně nedosáhl!
11:31'
Hradečtí se snaží o odpověď a usadili se v pásmu. Roman Will snadno vyrazil střelu od modré čáry, ale hosté pokračují v menším náporu.
10:57'
Liberec se hnal do přečíslení tří proti dvěma. Zodpovědnost na sebe strhl Petr Jelínek a jeho střelu zastavil výborně blokující Oskars Cibulskis!
10:44'
Liberec právě vstřelil branku!
Tak to byl nádherný gól! Liberec využívá přesilovku. Tomáš Filippi povedenou křižnou přihrávkou našel MARKA KVAPILA. Ten si vytáhl Rybára z branky a lišácky mu dovezl kotouč až za čáru! Domácí tak těží ze své aktivity. Asistence: Tomáš Filippi, Martin Bakoš.
10:20'
Tygři zatím otálejí se střelbou. Filip Pyrochta drží puk na modré čáře a vyměňuje si jej s Markem Kvapilem.
09:58'
Vyloučení v týmu Mountfield HK (René Vydarený – 2 min., krosček).
09:27'
Lukáš Krenželok už přejel modrou čáru. Tam už si jej dobře pohlídal René Vydarený a čistě mu kotouč odebral. Liberec má ale o chvíli později ponechanou výhodu!
08:49'
Adam Jánošík se rozhodl napřáhnout už z vlastního obranného pásma. Branku trefil a Rybár jeho pokus odklonil levým betonem do rohu kluziště.
Střely na branku: 7:1.
07:58'
Blaž Gregorc vyváží puk ze své obranné třetiny až na druhou stranu hřiště. Bekhendem zakončit nedokázal a domácí rychle obracejí hru. Tyler Redenbach na puk před Rybárem nedosáhl jen těsně!
07:45'
To byla šance! Filip Pyrochta exkluzivní přihrávkou nalezl na levém kruhu zcela volného Martina Bakoše. Ten ještě vybídl na protější kruh Martina Ševce, ale ten pálil slabě a Patrik Rybár přerušuje hru.
06:48'
Michal Bulíř se dere do rohu kluziště, kam zamířil nahozený puk. Domácí se tedy při hře čtyř proti čtyřem usazují v ofenzivní třetině.
06:25'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Lukáš Derner – 2 min., vysoká hůl).
Vyloučení v týmu Mountfield HK (Radek Smoleňák – 2 min., vysoká hůl).
06:25'
Po povedené pasáži domácích hokejistů se ke slovu konečně dostal také Mountfield. Bylo mu ale odpískáno postavení mimo hru a po komerční pauze se navíc bude na obou stranách vylučovat.
05:30'
Jaroslav Vlach se protáhl po levém křídle a zaměstnal Patrika Rybára. Poté ještě od modré čáry přestřelil Adam Jánošík a liberečtí fanoušci mohutně skandují, atmosféra je zkrátka elektrizující!
04:43'
Hosté se z menšího náporu včas vyprostili a Liberec tak musí rozehrávat až od své klece. Kupředu se vrhá Jan Stránský.
04:10'
Michal Bulíř po mantinelu nahodil kotouč do útočného pásma. Tam se Liberec usazuje, zatím se však nedostal zpoza branky.
03:39'
Bedřich Köhler byl u puku rychleji než Tyler Redenbach a na dlouhou hůl ho posunul k brance Romana Willa. Ten rozehrál na Martina Ševce, jehož pas skončil až na zakázaném uvolnění.
03:18'
Úvodní pasáž je trošku neučesaná. Hradec se nyní dopustil zakázaného uvolnění a hra se tak stěhuje do jeho obranné třetiny. Na buly poté uspěl Roman Kukumberg.
02:58'
Petr Koukal se vydal do ofenzivy. Tísněn Petrem Jelínkem přimáčkl puk k hrazení a rozhodčí odhalili trošku skryté postavení mimo hru.
02:41'
Patrik Rybár před dotírajícími šelmami kotouč raději přikryl pod rukavicí a nechal hru přerušit. Bude se tedy vhazovat po jeho levé ruce.
01:44'
Michal Bulíř se po dobré práci Marka Kvapila dral ke střele z levého kruhu. Trefil blokujícího Jaroslava Bednáře a Tygři tak Rybárovu klec pořádně neohrozili.
01:21'
Ona fanouškovské tábory se starají o velmi dobrou kulisu. Kotouč vylétl do ochranné sítě a vhazovalo se před brankou Mountfieldu, kde puk získali Východočeši.
00:40'
Adam Jánošík zachytil nepřesnou přihrávku na své obranné modré čáře a rozehrál. Také on si ale zrovna nepotykal s přesností a domácí se tak k žádnému zakončení.
00:08'
Hrajeme! Na úvodním buly získal puk Koukal a hosté tak s rozvahou mohou plánovat první výlet dopředu z hloubi vlastní poloviny.
00:01'
Utkání právě začalo.
Hráči obou týmů již vstupují na hrací plochu. Tygry doprovází velká světelná show doplněná ohnivými efekty. Hradečtí se na led vydávají ve výrazně skromnějším stylu, jejich kotel jim však dopřává hlasité přivítání.
Přestože do začátku utkání ještě zbývá dost času, diváci se už pomalu trousí do ochozů. Už teď je zřejmé, že mohutnou podporu v hledišti budou cítit také Hradečtí. Východočeských fanoušků do Liberce vždy jezdí velké množství už v základní části a už v těchto chvílích se roh arény jim vyhrazený zaplňuje.
Filip Pešán se odhodlal k malé změně ve čtvrté liberecké formaci. Adama Dlouhého nahrazuje Jan Stránský, pro kterého to bude vůbec první start v letošních vyřazovacích bojích.
Oba kouči dnes dávají podle očekávání přednost svým brankářským jedničkám. Libereckou svatyni bude strážit Roman Will, zatímco Východočechům se bude svými zásahy snažit pomoci Patrik Rybár. Gólmani v dosavadním průběhu série předvádějí velmi dobré výkony, tak uvidíme, zda v tom budou pokračovat také v blížícím se třetím střetnutí.
Obě mužstva se právě rozbruslují. Domácí Tygři obléknou, jak už je v Home Credit Areně zvykem, modré dresy. Hradecký Mountfield se dnes přestaví v bílé variaci.
Úvodní sestavy:

Bílí Tygři Liberec: Will (Janus) – Pyrochta, Ševc (C), Jánošík, Šmíd (A), Maier, Derner – Jašek, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bakoš, Redenbach, Ordoš – Bulíř, Filippi, M. Kvapil – J. Stránský, Lakatoš, J. Vlach.

Mountfield HK: Rybár (J. Pavelka) – Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený – Smoleňák, Koukal (A), Červený – Jaroslav Bednář (C), Kukumberg, Cingel – Köhler (A), Dragoun, Berger – Vopelka, Zigo, Látal.

Rozhodčí: Hradil, Bulanov – Ondráček, Špůr..
Série mezi Libercem a Hradcem je pastvou pro oko každého nezaujatého diváka. Jak se bude vyvíjet s přesunem pod Ještěd? Sledujte v pondělí od 17:20!
Z HRADECKÉ KABINY

Radek Smoleňák: "Určitě jsme rádi, že jsme nějakým způsobem otočili druhý zápas série. Nebylo to jednoduché, nehráli jsme úplně optimálně. Pořád jsme věřili, že to dokážeme otočit a že to tam spadne, když budeme trpěliví. Jsem rád, že jsme nepřestali hrát a furt jsme v to věřili. Je to lepší vítězství, než vyhrát 5:0!"

Martin Pláněk: "Musíme jít postupně. Nesmíme myslet na to, že to bude 4:0, ale stát se může cokoliv. Navíc Liberec bude doma, takže bude ještě více nabuzený. Ale ty zápasy budou podobné, takže tam pojedeme se stejným stylem hokeje."
Z LIBERECKÉ KABINY

Martin Bakoš: "V play-off se hraje do těla, srážíme se, podle mě by se neměl pískat každý střet jako faul. Když člověk vletí do souboje a hned je to odpískané, to vám hned tep letí hrozně vysoko. Občas to pak nezvládnete. Docela kluky chápu, že vybouchli. Kdyby se to samé stalo Hradci, myslím, že by reagovali stejně."

Roman Will: "Není důvod nevěřit, že máme na postup. Odehráli jsme dva vyrovnané zápasy, nic ještě není hotové. Tím spíš vzhledem k tomu, jak silný tým máme. Nepochybuji, že ještě můžeme sérii otočit."
2. ZÁPAS

Mountfield HK – Liberec 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
------------------------------------------------------
Branky a nahrávky: 52. Cingel (Gregorc, Jaroslav Bednář), 58. Smoleňák (Cibulskis, Gregorc), 59. Bednář (Kukumberg, Gregorc) – 6. Bakoš (Redenbach, Jánošík). Rozhodčí: Šír, Mrkva – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 1:5, navíc Lakatoš (LIB) 10 min. nesp. chování + Filippi (LIB) 10 min. nesp. chování + Jelínek (LIB) 10 min. nesp. chování. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 390. Střely na branku: 22:31.

Také v pátek se Tygři rychle ujali vedení. Prosadil se Bakoš a Liberec měl více ze hry, avšak mohl litovat mnoho neproměněných příležitostí. Šance si postupně začali vytvářet také domácí a ani oni dlouho nemohli pohnout stavem utkání. Zlom nastal až v posledních osmi minutách. Modrobílí se dočista zhroutili po stránce disciplíny a Hradečtí toho využili ke vstřelení slepených tří branek, kterými získali i druhý bod. Severočeši po zápase neskrývali emoce a výrazně si stěžovali na výkon arbitrů.
1. ZÁPAS

Mountfield HK – Liberec 3:2 PP (1:1, 1:1, 0:0 – 1:0)
------------------------------------------------------
Branky a nahrávky: 6. Koukal (Vydarený, Smoleňák), 25. Cingel (Smoleňák, Cibulskis), 63. Vopelka – 2. M. Kvapil (Bulíř, Jánošík), 35. M. Kvapil (Pyrochta, Filippi). Rozhodčí: Hradil, Svoboda – Pešek, Hynek. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 448. Střely na branku: 40:20.

Úvodní střetnutí série nabídlo rychlý liberecký gól, který vstřelil Kvapil. Mountfield postupně přebíral herní iniciativu, ale střeleckou převahu nedokázal zužitkovat k úniku do trháku. Po trefách Koukala a Cingela sice domácí skóre otočili, ale Kvapil znovu srovnal skóre. Ve třetí části měli Tygři obrovskou šanci, Jelínek ale možnost trestného střílení nezužitkoval tak, jak by se pro modrobílé slušelo. Prodloužení trvalo pouze něco málo přes dvě minuty a radovali se Východočeši. Nešťastný vlastní gól si v nejméně vhodný moment vstřelil Šmíd.
Zdravím všechny fanoušky českého hokeje! Čtvrtfinále play-off pokračuje a my se společně zaměříme na třetí zápas série mezi týmy Bílí Tygři Liberec a Mountfield HK. Na východě Čech se radoval v obou případech Hradec, Tygři si tedy musejí taktéž pokusit udržet domácí zápasy. Nadechnou se ke zlomu, nebo Mountfield začne klepat na bránu postupu? Bude to zajímavé. Sledujte tedy náš přenos a užijte si aktuální informace!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.Klasická verze
Mobilní verze