Ode mě je to vše, ale nezapomeňte sledovat také odvetu druhého semifinále Ligy mistrů, ve kterém bude švýcarský Davos stahovat pětigólovou ztrátu, kterou si po domácím zápase se švédskou Frölundou přivezl do Göteborgu.
Utkání je u konce a domácí Kärpät slaví postup do finále Ligy mistrů. Do třetí třetiny týmy vstupovaly za vyrovnaného stavu, ale ten už ve 42. minutě narušila branka Markuse Nutivaary, která nakonec znamenala postup domácího celku. Hostům se totiž podařilo pouze snížit, když si gól připsal Janne Lahti. V souboji o titul se tedy představí aktuálně nejlepší finský tým – Kärpät Oulu!
59:56
Aaltonenova střela do prázdné brány sice byla sražena, ale tohle už domácí zvládnou a po loňském semifinále se letos dostanou ještě dál!
59:27
Jenže hosté se ne a ne dostat k pořádné kombinaci a nyní puk končí ve středním pásmu. Domácí jsou blízko vytouženému finále.
58:43
Dlouhé nahození hostů končí u Aittokallia, který puk nedokázal vyhodit z pásma Kärpätu. Lukko rozjíždí závěrečný tlak.
58:36
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny a Lukko nutně potřebuje jednu branku. Především kvůli tomu si hosté berou oddechový čas.
57:31
Jenže z útoku hostů nic nebylo a tak se do šance dostal Kärpät. Přečíslení dvou na jednoho vzal na sebe Ikonen, který pálil z pravé strany, avšak místo gólu byl k vidění pouze zákrok Zapolskio.
56:58
Hosté nahazují kotouč od červené čáry a okamžitě se odhodlávají k napadání. Za bránou Lukko nakonec získává kotouč.
56:19
Sebastian Aho výborně napadal a získal kotouč do své moci. V souboji byl sice zřejmě podražen, ale takové sporné fauly už rozhodčí pískat nebudou.
55:44
Obránce Virtanen si sjel z druhé vlny, ale poté trefil v dobré pozici jen připraveného brankáře Kärpätu.
55:12
Střílená přihrávka Piitulainena končí v síti nad bránou Aittokallia. Lukko může pokračovat v tlaku, neboť se bude vhazovat před domácím brankářem.
54:23
Tým Lukko Rauma právě vstřelil branku!
Tak máme tady ještě drama! Krátce po střídání se Lahtimu podařilo bekhendem zakončit solidní šanci, Aittokallio zasáhl, ale jeden z dojíždějících beků srazil puk bruslí do sítě vlastního gólmana. Za střelce branky označen JANNE LAHTI. Bez asistence.
54:02
Další dva střelecké pokusy hostujících hráčů byly poměrně hodně nepřesné a puk nakonec mizí ve středním pásmu.
53:35
Nahození Janneho Niskaly bylo zablokováno a kotouč končí v ochranné síti. Následuje buly po pravici Aittokallia.
53:21
Sraženou střelu Asplunda sice mohl vyhodit jeden z domácích, ale hostující bek Niskala kotouč zachytil na modré čáře. Kärpät zůstává sevřen ve vlastní pásmu.
52:43
A Lukko dostává početní výhodu. Za hákování je potrestán Esa Pirnes (OUL).
52:13
Niskala se hodně elegantně vymanil z tlaku soupeře a hosté se dostávají k rychlému protiútoku.
50:59
Z protiútoku se k zakončení dral Ivan Huml. Do brány ale natlačil jen Zapolskiho a kotouč skončil vedle brankoviště.
50:43
Aaron Gagnon se po skvělé dlouhé přihrávce snažil protlačit přes Nutivaaru, avšak domácímu obránci nakonec pomohl i Aittokallio, jenž vypíchl puk mimo dosah hostujícího forvarda.
49:37
Chyby hostujícího celku se snažil využít mladý Sebastian Aho. Úřadující juniorský mistr světa však při manévru podklouzl a skončil vedle brány.
49:18
Po vhazování před Aittokalliem se hra sice dostala do středního pásma, ale následně zaútočilo opět Lukko a puk zamířil do ochranné sítě.
48:47
Zakázané uvolnění Kärpätu. Hra se přesune před domácího brankáře Samiho Aittokallia.
48:15
Ivan Huml skvěle napadá za bránou Zapolskiho a Kärpät nakonec získává kotouč. Domácí rozjeli pohlednou kombinaci, Junttila skončil na ledě, ale vylučovat se nebude.
46:52
Hostující útočník se už už dral před Aittokallia, ale na poslední chvíli ho o puk připravili domácí obránci, kteří se rychle semkli.
46:28
Lukko na chvíli zvýšilo aktivitu, avšak u mantinelu hosté ztratili puk a Kärpät se osvobozuje jednoduchým obloučkem do středního pásma.
45:43
Skvělý manévr jednoho z domácích ještě nepřinesl zakončení, ale následně už se ke střele dostal obránce Kärpätu. Zapolski zasahuje!
45:21
Jenže Lukko se hodně rychle zorientovalo a dokázalo puk vytlačit do středního pásma. Oba celky střídají.
44:58
Chyba v rozehrávce Raumy a kotouč přebírají domácí, kteří se tak mohou usadit v útočném pásmu.
44:27
Hodně nevýrazná přesilová hra domácích je u konce a hosté hrají v plném počtu.
43:52
Přihrávka zpoza brány skončila na holi Junttily, avšak ten zblízka nemířil přesně. Nutno říci, že domácí hráč byl v obležení dvou obránců Lukko a neměl jednoduchou pozici.
43:02
Velká část přesilové hry se odehrála ve středním pásmu. Přesilová hra se zatím Kärpätu příliš nedaří.
42:27
Šance na vstřelení třetí a možná rozhodující branky domácích. Na lavici hanby usedá Sheldon Brookbank (RAU), který se provinil hrubostí.
41:29
Oulun Kärpät vstřelil branku!
Domácí jdou znovu do vedení a Lukko si značně komplikuje cestu do finále. Jednu střelu sice Zapolski vyrazil, ale poté se k puku dostal Puljujärvi, jenž si několika výbornými pohyby našel prostor a nabil na modrou MARKUSI NUTIVAAROVI, který tvrdou ranou propálil clonící hráče i brankáře Zapolskiho. Asistence: Jesse Puljujärvi, Arto Laatikainen
41:11
První zákrok třetí periody si připisuje Ryan Zapolski. Nikterak složitější zákrok to však nebyl.
40:39
Třetí třetinu začaly oba celky poněkud vlažněji. Napadání hostujícího týmu nevedlo k zisku kotouče.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:08.
I druhá část dnešního semifinále je minulostí a stav utkání je stále vyrovnaný. Tentokrát už jsme ale viděli branky. Do vedení se dostali díky využité přesilové hře domácí Kärpät, když se trefil Mika Pyörälä. Na druhé straně se vylučovalo tři vteřiny před polovinou utkání a i Lukko se trefilo zásluhou Toniho Koivista. V pokračující druhé třetině jsme byli svědky několika velkých šancí domácího celku, ale ten nejlepší zákrok si připsal domácí brankář, jenž v brankovišti zastavil puk mířící do odkryté brány.
40:00
39:48
Huml u mantinelu vyšťoural puk aspoň do středního pásma a v této třetině už se ničeho zajímavějšího nedočkáme.
39:26
V poslední minutě třetiny jsou znovu aktivnější hostující hráči. Jesse Virtanen si našlápl na levé straně středního pásma, přelétl přes modrou čáru a poslal puk do hrudi Samiho Aittokallia.
38:53
Nahození z levé strany chvíli poskakovalo před domácím brankářem, avšak ten se rychle zorientoval a přikryl puk lapačkou. Vhazovat se bude opět v pásmu Kärpätu.
38:04
Jaatinen se dostal ke střele od modré čáry, ale tvrdý projektil srazil hned první blokující hráč domácího Kärpätu.
37:53
Po delší době se do útočného pásma dostali také hráči Lukko, nicméně Vahalahti byl za bránou výborně zdvojen a přišel o kotouč.
37:23
Miro Aaltonen se zjevil ve výborné střelecké pozici. Nikým neatakován zamířil z pravého kruhu jen do náruče Ryana Zapolskiho.
36:54
Střela Laatikainena byla sražena do ochranné sítě. Chvíli byli všichni zmatení, ale vše nakonec končí hvizdem rozhodčího.
36:16
Nahození ze středního pásma Aittokallio rychle vyklepal z lapačky a obránci Kärpätu tak musí rychle rozehrávat, neboť hostující hráči jsou hodně blízko.
34:50
Laatikainen poslal bekhendem výbornou přihrávku před Zapolskiho a rázem z toho byla další velká šance, protože k puku se dostal Aaltonen. Jmenovec slavnějšího hráče Jokeritu Helsinky však na hostujícího brankáře zblízka nevyzrál.
34:45
34:21
Po solidní nahození zasahoval Zapolski, ale Kärpät zůstal u puku a hostující brankář musel znovu pokrýt kotouč. Další střelu obstaral Ikonen, avšak ani on neuspěl.
33:55
Ke střele se sice Puljujärvi nedostal, ale mladý Fin dotlačil kotouč aspoň před brankoviště a byla z toho velká skrumáž. Lukko Rauma s vypětím všech dostupných sil odolal.
33:21
Oulu se okamžitě usazuje v útočném pásmu a snaží se rozjet kvalitní přesilovkovou kombinaci.
32:45
Janne Niskala (RAU) dostává dvě trestné minuty za hákování.
32:42
Velké šance na obou stranách! Aittokallio nejprve zachránil Kärpät, když vytáhl puk z brankové čáry, a na druhé straně se do šance dostal Ikonen, který byl na brankovišti faulován.
31:02
A je vyrovnáno! Hosté se rychlou kombinací dostali přes střední pásmo a výsledkem byla výborná přihrávka Asplunda mezi kruhy, kde stál připravený TONI KOIVISTO. Nejproduktivnější hráč Lukko v tomto ročníku Ligy mistrů zamířil pod břevno a nedal domácímu brankáři sebemenší šanci. Asistence: Turo Asplund, Janne Lahti
30:20
To vypadalo na další faul, ale tentokrát už se nevylučuje a Niemi s Ahem míří do přečíslení.
29:57
Hosté mají šanci na vyrovnání. Esa Pirnes (OUL) dostává dvě trestné minuty za nedovolené bránění.
29:23
Brána Ryana Zapolskiho není po ataku domácího hráče ve správném postavení a hra je tedy přerušena. Vhazuje se po pravici hostujícího gólmana.
28:53
Lukko dokázalo vytlačit domácí až do obranného pásma Kärpätu, ale to je tak vše, na co se hostující hráči zmohli.
28:12
Sporný souboj u mantinelu vypadal na držení jednoho z hráčů, nicméně rozhodčí byl velmi dobře postaven a vylučovat nebude.
27:29
Niemi zkoušel štěstí svižným nahozením od mantinelu, ale prostor u tyče si Zapolski bez větších problémů pohlídal. Kärpät je však na koni.
26:18
Bleskově využitá přesilová hra domácího celku! Díky vyhranému vhazování se puk dostal na modrou čáru a následně rychlou kombinací mezi kruhy na hůl MIKY PYÖRÄLÄHO, jenž dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Sebastian Aho, Markus Nutivaara
26:13
Až teď získali puk hosté a Ville Hyvärinen (OUL) míří na trestnou lavici. Dvě trestné minuty za hákování.
25:42
Zapolski nyní vůbec nevěděl, kde má po střele Pentikainena kotouč, avšak nakonec se touš ocitá vedle brány. Kärpät pokračuje v obrovském tlaku.
25:26
Aktivita Kärpätu slaví úspěch. Gól z toho sice není, ale bude se vylučovat.
24:28
Jenže Lukko se neudrželo u brány Aittokallia ani na druhý pokus a domácí získávají puk. Puljujärvi si poradil s těžkým zpracováním, avšak poté už spoluhráče nenašel.
23:58
Nurmiho pokus o rychlý protiútok nebyl zastaven i přes důrazný souboj u mantinelu a Lukko získává útočné pásmo.
23:30
Zakázané uvolnění Lukko Raumy. Vhazovat se bude po levici Ryana Zapolskiho.
22:56
Nepřesná přihrávka na Nutivaaru končí až u červené čáry. hra se opět přesouvá do neutrální zóny.
22:28
Rozehrávka Masuhra byla zachycena ve středním pásmu a puk letí zpátky do pásma Kärpätu. Lukko se snaží napadat a dostat se k puku.
21:26
Na druhé straně byla k vidění tvrdá dělovka, která protáhla Aittokallia. Domácí brankář zasáhl levým betonem.
21:09
Kärpät se usazuje v útočném pásmu a jeden z domácích se snažil vybojovat přesilovou hru. Hlavní rozhodčí se nechystá vylučovat.
20:30
Lukko začalo druhou třetinu výborně a hned z toho byla šance. Nahození sice mířilo mimo tři tyče, ale Niskala se dostal ke kotouči a snažil se puk usměrnit do sítě.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:18.
První třetina zápasu je u konce a týmy jdou do kabin za smírného stavu. Zatím sledujeme poměrně kvalitní střetnutí, ve kterém jsme viděli několik slibných šancí. Domácí však ve třetí minutě trefili jen tyč a šance hostujícího celku zlikvidoval Aittokallio, který se opět předvádí ve skvělém světle. Stejně tak ale i hostující brankář Ryan Zapolski. Překonání těchto dvou borců dnes nebude žádný med.
20:00
19:32
Výborná přihrávka před bránu našla hokejku hostujícího hráče, avšak ten z hranice brankoviště minul! Poslendí minuta první třetiny patří hostům.
19:16
Asplund chytře nahazoval kotouč před bránu a domácí brankář musel dávat velký pozor, neboť těsně před ním nahození tečoval jeden z hostujících hráčů!
19:01
18:32
Po další slibné střele dostali hosté puk až do středního a poté dokonce do útočného pásma. Zdá se, že toto oslabení už Lukko přežije bez úhony.
17:22
Zapolski si pohlídal střelu z pravého kruhu a poté dostal sekeru stejně jako před chvílí Aittokallio. Tady se mělo vylučovat, ale hlavní rozhodčí je neoblomný!
17:01
Po zákroku Aittokallia se před bránou domácích strhla šarvátka a vše končí vyloučením. Na trestnou lavici usedá Nestori Lahde (RAU), který sekl domácího gólmana.
16:42
Až nyní se domácím podařilo podniknout rychlý výpad zakončený střelou. Pokus Ivana Humla skončil v náruči Ryana Zapolskiho.
15:49
Střela jednoho z hostující beků se zastavila někde mezi kruhy, avšak po dorážce se puk ocitl vedle Aittokalliovy brány. Rauma se však stále drží v pásmu domácího celku.
15:07
Ani jeden z celků se ne a ne usadit v útočném pásmu. V poslední minutě se hrálo především ve středním pásmu a k vidění bylo velké množství nepřesností.
13:38
Nahození od modré čáry se snažil vybojovat Ikonen, ale Zapolski pohotově přikryl puk na boční síti a je tady další přerušení hry.
13:20
Kotouč po nepřesné kombinaci domácích doputoval k Zapolskimu, který si nedělal těžkou hlavu a přerušil hru. Vhazování po pravici hostujícího brankáře.
12:43
Zničehonic se Tiro Asplund zjevil v solidní střelecké pozici. Několik metrů od modré čáry však zamířil příliš vysoko.
12:28
Adam Masuhr poslal v souboji u mantinelu kotouč mimo ledovou plochu a následuje komerční přestávka.
11:59
Nyní už se sice Oulu dostalo do pásma soupeře, ale nepřesná přihrávka vrátila puk do neutrální zóny mezi modrými čarami.
11:21
Kärpätu se podařilo ubránit přesilovou hru, nicméně od té doby jsou domácí hodně rozhození a nedaří se jim uklidnit hru. Lukko pokračuje v aktivním napadání.
09:56
Krátce po buly byl k vidění další náznak šance hostujícího celku, avšak tentokrát už se Aittokallio příliš nezapotil.
09:43
Přeci jenom se hosté v závěru přesilové hry dostali do šance. Přihrávka zpoza brány skončila na hokejce Asplunda, jenž si puk chvíli zpracovával a poté pálil bekhendem z mezikruží jen do domácího brankáře.
09:38
S velkými problémy se Lukko až teď usazuje v útočném pásmu. Přesilová hra však za pár vteřin skončí.
08:48
Puk je znovu až u brány Ryana Zapolskiho. Hostům se přesilová hra vůbec nedaří.
08:05
Velmi dobře začal oslabení Sebastian Aho, který získal kotouč a našetřil několik vteřin v pásmu hostujícího Lukko. Tento mladíček je velkou nadějí finského hokeje.
07:43
Máme tady první vyloučení zápasu. Miro Aaltonen (OUL) si jde odsedět dvě minuty za držení hole.
07:27
Toni Koivisto se snažil udržet puk v útočném pásmu, ale u mantinelu o touš přišel a domácí míří do rychlého protiútoku.
06:39
Po hodně dlouhé době si na puk sáhl i Aittokallio. Slabá propagační střela Nurmiho se mu zatřepala v lapačce.
06:28
Hosté jsou znovu uzavřeni ve vlastním pásmu. Na Zapolskiho letí jedna střela za druhou, ale poslední pokusy postrádaly přesnost.
06:06
Velkou hbitost ukázal mladý Juuso Ikonen, jenž si ze středního pásma nabruslil až k levému kruhu, ale poté trefil jen nastavenou lapačku Ryana Zapolskiho.
04:43
Další pokus o dobytí své brány Lukko přežilo a nyní už se hosté dostávají do středního pásma.
04:21
Julius Junttila kroužil útočným pásmem, zavítal i za bránu Ryana Zapolskiho, avšak nakonec se s kotoučem nedostal ke střele a byl vytlačen do středního pásma.
03:46
Domácí hráči jsou v posledních vteřinách jednoznačně lepším celkem a drží Lukko v obranném pásmu. Hosté jsou hodně stažení.
02:27
A z další akce trefuje Niemi tyč! Teď byl Kärpät hodně blízko vstřelení úvodní branky zápasu.
02:23
Teď už se ale domácí dostali do střelecké pozice a rána Aaltonena z levého kruhu skončila těsně vedle.
01:52
Aktivní napadání celku Raumy dělá domácím problémy. Kärpät se nyní ne a ne dostat přes střední pásmo.
01:00
Díky vyhranému vhazování mohl pálit jeden z domácích. Z mezikruží však svatyni Ryana Zapolskiho tvrdou ranou minul.
00:48
Po vhazování v pásmu Lukko se hostující celek dostal postupným útokem k zakončení, avšak střelecký pokus z levé strany přesný nebyl.
00:19
Aittokallio chyboval při rozehrávce zpoza vlastní brány a věnoval hostům útočné pásmo. Domácí se ale rychle zformovali a úvodní atak soupeře bez potíží přestali.
00:01
Úvodní pětky jsou nastoupeny, do začátku zápasu chybí už jen několik desítek vteřin.
Několik chvil po hostujících hráčích nastoupili na led také domácí hokejisté. Kärpät hraje v černých dresech, hosté z Rauma jsou žlutí.

Kärpät Oulu: Aittokallio (Lehtonen) – Masuhr, Kukkonen, Laatikainen, Nutivaara, Pentikainen, Hakanpaa – Niemi, Ikonen, Mäenalanen – Pyörälä, Aho, Puljujärvi – Huml, Aaltonen, Junttila – Kestila, Kalapudas, Keranen – Pirnes, Piispanen

Lukko Rauma: Zapolski (Rinne) – Virtanen, Niskala, M.Koivisto, Ahonen, Hyvärinen, Brookbank, Jaatinen, Tommila – Vahalahti, Nurmi, Gagnon – Lahti, T.Koivisto, Asplund – Piitulainen, Suuronen, Lähteenmäki – Sipilainen, Riska, Lahde

Rozhodčí: Gordon Schukies (GER), Marcus Vinnerborg (SWE) – Jani Pesonen, Hannu Sormunen (oba FIN).
Příjemný úterní podvečer! Vítám vás u online přenosu z odvetného zápasu semifinále hokejové Ligy mistrů mezi Kärpätem Oulu a Lukko Rauma. Střetnutí by mělo začít přibližně za pět minut, přeji příjemný hokejový zážitek!
ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Kärpät Oulu

Ivan Huml

Lukko Rauma

Na soupisce týmu není ani jeden český či slovenský hokejista.

LUKKO RAUMA

Aktuálně osmý celek finské ligy měl sice výborný začátek prvního semifinále, ale nakonec byl na vlastním ledě poražen a dnes musí dohánět jednogólovou ztrátu. Oproti Kärpätu, Lukko svou základní skupinu nevyhrálo a do 1/16 finále postoupilo z druhé pozice. Cestou do semifinále ale hostující celek ve vyřazovací části ani jednou neprohrál a postupně vyřadil Mnichov, Djurgårdens i TPS Turku. Navíc mělo Lukko přestávku od 13.1 a hráči by tak měli mít více sil než domácí.

Hlavním tahounem týmu je třetí nejproduktivnější hráč soutěže Toni Koivisto, který byl také nominován do pětice nejužitečnějších hráčů Ligy mistrů. Obránce Janne Lahti je pak hráčem s nejvíce asistencemi a brankář Ryan Zapolski pochytal už 255 střel soupeřů, což mu v této statistice zaručuje druhé místo.

KÄRPÄT OULU

Úřadující finský mistr v naprosté pohodě vyhrál svou základní skupinu, když v zápasech s Vídní a Krefeldem neztratil ani bod a i po 1/16 finále, osmifinále a čtvrtfinále míří až do vytouženého zápasu o titul. V předchozích kolech vyřadil nejlepší celek finské ligy Düsseldorf, pražskou Spartu i Espoo Blues, z prvního semifinále si do dnešního zápasu přivezl vítězství 3:2 a dnes je tedy ve skvělé pozici.

Mezi deseti nejproduktivnějšími hráči CHL je sice z týmu Kärpätu jen devátý Julius Junttila, ale na druhou stranu se v dresu domácího celku prohání nejužitečnější hráč juniorského mistrovství světa Jesse Puljujarvi, nejlepší hráč Ligy mistrů ve statistice plus/mínus Markus Nutivaara a v bráně je hlavně Sami Aittokallio, jenž je mezi pěti vybranými hráči, ze kterých bude zvolen nejužitečnější hráč letošního ročníku soutěže. Aittokallio totiž odchytal devět zápasů, má úspěšnost 95.96% a v průměru inkasuje jen 0.89 gólu na zápas!

Mika Pyörälä 8 (4+4)
Vítáme vás u on-line přenosu z odvety semifinále hokejové Ligy mistrů, ve které Kärpät Oulu přivítá další tým z finské ligy, Lukko Rauma. Utkání začíná v 17:30.