Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Brynäs : Mannheim - 7. listopadu 2017   18:30

Mannheim

Ode mě je to již vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek úterního večera!
Nejvyšší ice time

BRY: Ryan Gunderson (O) – 20:14

MAN: Sinan Akdag (O) – 20:32
Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista.

Trestné minuty: 10 – 83
Mannheim držel dlouho v odvetném osmifinálovém zápase na ledě Brynäsu těsné jednobrankové vedení. V 58. minutě se ale podařilo srovnat Jacobu Blomqvistovi na 1:1. Hosté pak ještě zkusili hru bez brankáře, 52 vteřin před koncem ale poslal puk do opuštěné klece Linus Ölund. V poslední minutě pak Larkin a Nikolai Goc předvedli naprosto zbytečné fauly, při kterých zranili dva hráče Brynäsu. Oba za to dostali osobní tresty do konce utkání. Přejme si tedy, aby oba zranění hokejisté švédského mužstva byli co nejdříve v pořádku.
Brynäs IF vítězí i v druhém osmifinálovém zápase nad Adlerem Mannheim postupuje tak do čtvrtfinále Hokejové Ligy mistrů!
60:00'
Vyloučení v týmu Adler Mannheim (N. Goc – 5 min., zásah do hlavy nebo krku + osobní trest do konce utkání, zásah do hlavy nebo krku).
59:59'
V závěrečných vteřinách ještě trefil zbytečně Nikolai Goc jednoho z hráčů Brynäsu. Ten se opět těžce sbírá z ledu.
59:35'
Buly po pravici Dennise Endrase.
59:35'
Vyloučení v týmu Brynäs IF (Kilström – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Adler Mannheim (Larkin – 5 min., nedovolené bránění + osobní trest do konce utkání, nedovolené bránění).
59:35'
Paille opustil led za doprovodu lékařů, rozhodčí se nyní dohadují o trestech.
59:35'
Larkin zamířil ihned do kabin. Z jeho strany se jednalo o naprosto zbytečný faul.
59:35'
Hodně ostrý zákrok Thomase Larkina na Daniela Pailleho! Na ledě se následně strhává další bitka.
59:17'
Nyní se hraje ve čtyřech na obou stranách.
59:08'
Brynäs právě vstřelili branku!
Domácí vedou 2:1! Prázdnou branku trefuje po Clarkově přihrávce ze střední třetiny LINUS ÖLUND. Asistence: Kevin Clark, Lukas Kilström.
58:48'
Endras míří na střídačku, Mannheim to zkusí v šesti!
58:01'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:36'
Vhazování po levici Dennise Endrase, Brynäs pokračuje v přesilovce 5 na 4.
57:36'
Vyloučení v týmu Brynäs IF (Bertilsson – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Adler Mannheim (Stuart – 5 min., hrubost + osobní trest do konce utkání, hrubost).
57:36'
Je tu bitka mezi Simonem Bertilssonem a Markem Stuartem!
57:22'
Pokračuje tak již klasická přesilovka domácích 5 na 4.
57:20'
Tak to bylo rychlé! Ihned po vhazování se ujal puku Clark, přihrál ho na druhou stranu JACOBU BLOMQVISTOVI, a ten následně překonal Endrase. 1:1! Asistence: Kevin Clark, Jonathan Granström.
57:17'
Přesilová hra Brynäsu je zdvojnásobena! Vhazování tentokrát po levici německého gólmana, jdeme na to!
57:17'
Oddechový čas pro domácí.
57:17'
Vyloučení v týmu Adler Mannheim (Larkin – 2 min., krosček).
56:46'
Hosté vyhráli vhazování a následně se jim daří vyhodit.
56:40'
V pořadí třetí přesilovka pro Brynäs! Buly po pravé ruce Dennise Endrase.
56:40'
Vyloučení v týmu Adler Mannheim (Festerling – 2 min., nedovolené bránění).
55:40'
Hosté vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
55:19'
Konec reklamní přestávky, vhazuje se po pravici švédského brankáře.
55:19'
Fernström má touš ve své moci, hra je přerušena. Následně přichází ke slovu reklamní pauza.
55:01'
Střely na branku: 28 – 11
54:22'
Zleva to nyní na Fernströma zkoušel Kink, brankář Brynäsu ale vyrazil.
53:17'
Zakázané uvolnění ze strany Mannheimu.
53:09'
53:02'
Domácí znovu vyhazují a ubrání tak i třetí přesilovou hru soupeře.
52:38'
Jakoby Adler ani nehrál v početní převaze. Fernström doposud nemusel zasahovat.
52:10'
Začíná druhá minuta z Jensenova trestu.
51:50'
Brynäs se zatím dobře brání.
51:09'
Vhazování po levé ruce Linuse Fernströma.
51:09'
Vyloučení v týmu Brynäs IF (Jensen – 2 min., hákování).
50:55'
Alcén a jeho šance, Endras ale předvádí další dobrý zákrok!
50:37'
49:57'
Mannheim po vyhraném buly vyhazuje puk pryč z obranné třetiny.
49:53'
Nyní už je ale hra přerušena. Pokus Blomqvista totiž schoval Endras do své lapačky.
49:41'
Domácí nadále kombinují v útočném pásmu.
49:07'
Od modré střílel Gunderson, Endras jen vyrazil.
48:39'
Brynäs úspěšnější na vhazování.
48:37'
Dokáží domácí při druhé přesilovce srovnat na 1:1? Buly po pravé ruce Dennise Endrase.
48:37'
Vyloučení v týmu Adler Mannheim (Festerling – 2 min., hákování).
48:21'
Během krátké chvíle je tu další zakázané uvolnění od Švédů, vhazovat se tak bude opět poblíž Fernströma.
48:11'
Icing Brynäsu.
47:50'
Hungerecker se dostal s pukem až k Fernströmovi, jeho bekhend ale minul tři tyče.
47:22'
Střela Gundersona od modré čáry zblokována obranou soupeře, Endras tak nemusel zasahovat.
46:48'
Pokračujeme. Vhazování ve střední zóně.
46:48'
Švédskému mužstvu nevyšel přechod do útočné třetiny – píská se postavení mimo hru. Následně tu je první reklamní přestávka ve třetí třetině.
46:18'
O touš u střídačky Brynäsu nyní bojuje hned několik hráčů.
45:25'
Zakázané uvolnění domácích se pískat nebude, obránci Adleru tak musejí hrát kotouč.
45:01'
Střely na branku: 22 – 10
44:52'
Po Gundersonově střele od modré ještě dorážel Granström, Endras ale v obou případech připraven.
44:20'
Po přerušení se vhazuje ve středovém kruhu.
43:45'
Clark našel mezi kruhy Pailleho, toho ale následně vychytal Endras!
43:11'
Nyní střílel zase z levého kruhu pro vhazování Ikonen, brankář Mannheimu má další zásah.
42:58'
Hra se ale rychle přesunula na opačnou stranu kluziště. Od modré čáry to pak zkoušel Jensen, Endras ale schoval puk do lapačky.
42:41'
O kotouč se bojuje v obranné třetině domácích.
42:06'
Nyní čároví pískají zakázané uvolnění Brynäsu.
41:55'
Úvod třetí třetiny je poněkud opatrný.
41:26'
Bekhendová střela Ikonena od pravého mantinelu postrádala přesnost.
40:58'
Hungerecker se nedostal ke střele, kotouče se znovu ujímají domácí.
40:33'
Clark jen nahodil z branku soupeře, následně odchází za svými spoluhráči vystřídat.
40:01'
Obě mužstva se pomalu vracejí zpět ze šaten na led Gavlerinken Areny. Přestávka po druhé třetině se již pomalu chýlí do svého konce!
Statistiky po druhé třetině

Střely na branku: 17 – 9
Zblokované střely: 16 – 4
Vhazování: 11 – 25
Přesilová hra: 0/1 – 0/2
Trestné minuty: 4 – 2
Také druhá třetina je již za námi, skóre se v ní nezměnilo. Více gólových příležitostí měli ale znovu domácí.Tu největší měl při vlastním oslabení Paille, Endras ale převedl skvělá zákrok. Uvidíme tedy, co nám přinese třetí dvacetiminutovka. Nikam neodcházejte!
40:00'
39:50'
Hra přerušena, vhazovat se bude ve střední třetině.
39:34'
39:30'
Do konce trestu zbývají čtyři vteřiny. Buly po pravici gólmana Adleru.
39:30'
Střela Blomqvista z levé strany zblokována mimo hrací plochu.
39:01'
Hlasatelem ohlášena poslední minuta druhé periody.
38:35'
Nikolai Goc si již odpykává druhou trestnou minutu.
38:12'
Hostům se ale nyní daří vyhodit až k soupeřově brance.
37:36'
Domácí vyhráli vhazování.
37:34'
Je tu tedy první přesilovka pro Brynäs. Buly po levé ruce Dennise Endrase.
37:34'
Vyloučení v týmu Adler Mannheim (N. Goc – 2 min., hákování).
37:15'
Signalizovaný trest pro Mannheim, domácí mají zatím ponechanou výhodu.
37:07'
Střelecký pokus jednoho z obránců Brynäsu končí v lapačce brankáře Endrase.
36:19'
Střela Clarka z pravé strany byla zblokována.
35:57'
Hokejisté německého mužstva s pukem ve vlastní třetině.
35:01'
Střely na branku: 13 – 9
34:39'
Granström promáchl mez kruhy. Poté to ještě zkoušel Blomqvist, jeho střelu ale zase zblokoval jeden z bránících beků.
33:32'
Pokračujeme vhazováním po levici Dennise Endrase.
33:32'
Následně to od modré zkoušel Larsson, Endras ale udržel puk ve svém náručí. Na řadě další z reklamních přestávek.
33:26'
Paille na Ölunda, ten ale v dobré střelecké pozici míjí tři tyče!
32:36'
Hokejisté Adleru vyhodili na další zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude opět poblíž Endrase.
32:07'
Přihrávka Hungereckera nebyla z nejpřesnějších, kotouče se ujímá soupeř.
31:30'
Následně je tu další icing od Mannheimu.
31:26'
Pokus z hole Larssona zblokován, Endras tak mohl zůstat v klidu.
31:19'
Nepřesná rozehrávka Adleru, píská se zakázané uvolnění.
30:31'
Střely na branku: 11 – 7
30:09'
Nyní se to ale pokoušeli změnit Ikonen s Clarkem, Endras byl ale připraven na správném místě.
30:01'
Polovina zápasu za námi. Mannheim zatím vede v Brynäsu 1:0.
29:36'
29:15'
Mannheimu se ani druhá přesilovka vůbec nedaří.
29:00'
Paille se dostal po přihrávce od svého spoluhráče do velmi dobré šance při vlastním oslabení, Endras ale odolal!
28:41'
Po dalším přerušení se bude vhazovat ve střední třetině.
28:37'
První polovina z trestu Sundqvista je pryč, Fernström zatím bez práce.
28:03'
Švédské mužstvo zvládá zatím i druhé oslabení na výbornou.
27:46'
Domácí dokázali nahozením na Endrasovu branku vybojovat buly v útočné třetině.
27:36'
Je tu druhá přesilová hra pro hosty. Vhazování po levici Linuse Fernströma.
27:36'
Vyloučení v týmu Brynäs IF (Sundqvist – 2 min., držení protihráče).
27:12'
Gólman Brynäsu má touš ve své moci, hra je přerušena.
26:47'
Švédský hokejista se následně po střetu se soupeřem sbírá těžce z ledu.
26:47'
Další pokus Mannberga, tentokrát zblokován do ochranné sítě.
26:26'
26:26'
V Gavlerinken Areně právě probíhá reklamní přestávka.
26:26'
Mannberg se nyní dostal do zajímavé šance! Endras ale jeho bekhendový pokus dokázal udržet před brankovou čarou.
25:54'
Raedeke zkusil štěstí od levého mantinelu, Fernström ale bez problémů vyrazil.
25:22'
Buly je tedy nařízeno do střední zóny.
25:22'
Ölund to zkusil z otočky, jeho střelu ale zblokoval jeden ze spoluhráčů do ochranné sítě.
25:01'
Střely na branku: 7 – 6
24:28'
Jensen to zkoušel z pravé strany, avšak neúspěšně.
23:40'
Hosté se provinili icingem, vhazovat se tak bude v jejich obranné třetině.
22:51'
Kink přišel o puk u pravého mantinelu, kupředu nyní míří Mannberg.
22:20'
Mannheim kombinuje v útočném pásmu.
21:56'
Obrovská šance pro Adler! Kolarik našel před brankou osamoceného Hungereckera, ten ale jen těsně minul Fernströmovu branku.
21:40'
Paille nahodil do útočné třetiny, kotouče se ale ujímá jako první soupeř.
21:05'
Vhazovalo se ve středovém kruhu.
21:03'
Kotouč vyletěl do hlediště.
20:32'
Střela Akdaga z pravé strany míjí Fernströmovu svatyni.
20:14'
Rozhodčí hru přerušili, vhazovat se bude ve středním pásmu.
20:01'
Hokejisté Brynäsu a Mannheimu se vracejí zpět na ledovou plochu. Druhá dvacetiminutovka se tak rozeběhne za několik málo okamžiků.
Statistiky po první třetině

Střely na branku: 7 – 3
Zblokované střely: 5 – 1
Vhazování: 3 – 10
Přesilová hra: 0/0 – 0/1
Trestné minuty: 2 – 0
První perioda je minulostí. Hostům vyšel vstup do utkání na výbornou. Již ve druhé minutě se totiž po nahození Larkina prosadil Devin Setoguchi! Brynäs si poté v druhé části první třetiny vytvořil pár dobrých šancí, skóre se ale již nezměnilo.
20:00'
19:58'
V první třetině se již nic dalšího nestane.
19:42'
Švédské mužstvo nějak nespěchá s rozehrávkou.
19:01'
Ohlášena poslední minuta první dvacetiminutovky.
18:54'
Mannheim pouze odevzdává puk soupeři, jeho hráči pak následně odcházejí vystřídat.
18:17'
Ikonen hledal před brankou Clarka, ten ale na kotouč nedosáhl.
17:26'
Jejich rozehrávka ale skončila na zakázaném uvolnění.
17:14'
Dlouho se tam ale neohřáli. Nyní zase vyrážejí kupředu hosté.
16:57'
Domácí nahodili do útočného pásma.
16:36'
Obránce Larsson zatím vyčkává s toušem za vlastní brankou.
15:58'
Gólman Mannheimu přikryl puk pod svou rukavici, vhazovat se následně bude po jeho pravici.
15:50'
Přechod Adleru do útočné třetiny nebyl podle pravidel.
15:01'
Střely na branku: 6 – 2
14:53'
Ersson nahodil na branku Mannheimu, Endras ale bez problémů vyrazil.
14:26'
Blomqvistova střela, Endras opět pozorný.
13:47'
Zpět do akce. Vhazuje se ve střední zóně.
13:47'
Hra přerušena, následuje další reklamní přestávka.
13:30'
Po střele Bjurströma z pravého kruhu pro vhazování zvoní za zády gólmana Mannheimu pravá tyč!
13:02'
Z pravé strany vyzkoušel Endrasovu pozornost Clark.
12:54'
Útočná akce Adleru neměla dlouhého trvání, nyní míří kupředu soupeř.
12:13'
Obránce Johnson se vrací s toušem do obranné třetiny, oba týmy opět prostřídají své formace.
11:29'
Hosté se provinili icingem, vhazovat se tak následně bude poblíž Endrase.
11:05'
Dobrá střela Blomqvista, Endras ale vyráží betonem.
09:45'
Fernström má puk pod kontrolou, hra je přerušena.
09:43'
09:32'
Kotouč ve střední třetině. Zdá se, že domácí první početní výhodu soupeře již ubrání.
08:57'
Brynäs znovu vyhazuje, jeho hráči tak mohou vystřídat.
08:44'
První minuta z Blomqvistova trestu je minulostí, Mannheim se zatím k ničemu nedostal.
07:50'
Domácím se ihned daří dostat puk z obranné třetiny.
07:43'
Konec reklamní přestávky, vhazování po levici Linuse Fernströma.
07:43'
První přesilovka hostů začne ale až po reklamní přestávce.
07:43'
Vyloučení v týmu Brynäs IF (Blomqvist – 2 min., podražení).
07:26'
Jeden z hokejistů Mannheimu podražen, rozhodčí zatím ponechávají německému mužstvu výhodu.
06:55'
Nikolai Goc se ujímá puku za vlastní brankou.
06:28'
Špatná přihrávka od Ikonena, hosté vyhazují do střední zóny.
05:08'
Mannheimu nevyšel přechod do útočného pásma – čároví pískají ofsajd.
05:01'
Střely na branku: 3 – 1
04:35'
Další icing od německého mužstva.
04:14'
Bjurström se dostal s pukem až před branku, ke střeleckému pokusu se ale již nedostal.
03:40'
Hosté vyhráli vhazování a nyní tak mohou vyvést touš ze své třetiny.
03:35'
03:10'
K dalšímu ohrožení Endrasovy svatyně se ale Brynäs nedostal, nyní to zkusí soupeř.
02:55'
Domácí drží útočné pásmo.
02:36'
Ikonen to zkoušel od levého mantinelu, Endras vyráží.
01:39'
Branku si ještě rozhodčí nechali potvrdit u videa.
01:39'
Mannheim právě vstřelil branku! Pozor, hosté se ujímají ve druhé minutě vedení! Z pravé strany přihrával před branku Larkin, kotouč se pak od levé brusle DEVINA SETOGUCHIHO odrazil za Fernströmova záda. 1:0 pro Mannheim! Asistence: Thomas Larkin.
01:16'
Blomqvist projel s kotoučem až do útočné třetiny, vystřelit ale nedokázal.
00:31'
Obránce Bertilsson s pukem za vlastní brankou, obě mužstva poprvé střídají.
00:10'
O první střelu se postaral Clark, Endras ale zasahovat nemusel.
00:03'
Buly pro Brynäs.
00:01'
Na úvodní vhazováno se staví Jesper Jensen a Marcel Goc, jdeme na to!
Oba kapitáni se zdraví s rozhodčími, utkání začne za malou chvíli!
Mužstva nastoupena na modrých čarách, nyní zazní hymna Hokejové Ligy mistrů.
Startující brankáři
(Statistiky: Hokejová Liga mistrů 2017/2018)

BRY: Linus Fernström – 30 let, SWE
Z:1 V:1 OG:2 PR:2,00 ÚS(%):94,87 SO:0

MAN: Dennis Endras – 32 let, GER
Z:5 V:3 OG:12 PR:2,40 ÚS(%):91,43 SO:0

Brynäs IF: Fernström (Rautio) – Bertilsson, Gunderson, Kilström, Elias, Sundqvist, Larsson, M. Ersson – Ikonen, Jensen, Clark – Paille, Ölund, Bjurström – Alcén, Granström, Blomqvist – Hirsch, Liljewall, Mannberg – Nordberg

Adler Mannheim: Endras (Pickard) – Akdag, Stuart, Larkin, Rogl, N. Goc, Johnson, Maginot – Kink, M. Goc, Ullmann – Setoguchi, Desjardins, Plachta – Kolarik, Adam, Hungerecker – Sparre, Festerling, Raedeke

Rozhodčí: Lasse Heikkinen (FIN), Anssi Salonen (FIN) – Daniel Persson (SWE), Jimmy Dahmén (SWE).
Pěkný úterní večer dámy a pánové! Dovolte mi, abych Vás ještě jednou přivítal při sledování odvetného osmifinálového zápasu mezi Brynäsem IF a Adlerem Mannheim. Začínáme zhruba za 30 minut!
Češi a Slováci v tomto utkání

Do tohoto utkání nenastoupí žádný český ani slovenský hokejista.
Ohlasy před dnešním zápasem

,,Jsme v dobré pozici. V Mannheimu jsme odehráli dobré utkání, jen si musíme dát pozor na to, abychom nebyli zbytečně vylučovaní. Jejich tým má sílu, proto musíme být trpěliví a hrát zodpovědně na puku." – Juuso Ikonen, útočník Brynäsu IF

,,Měli jsme špatný start. Chtěli jsme vstřelit první gól, to se nám ale nepovedlo. Vše je ale před odvetou otevřené, je to souboj dvou velmi kvalitních týmů, ve Švédsku se může stát cokoliv." – Matthias Plachta, útočník Adleru Mannheim

Vhazování (%): 52,47 – 45,91
Lídr bodování: M. Plachta (6+3) – K. Clark (4+4)
První vzájemný osmifinálový zápas

ÚT 31.10.2017, 19:30 – SAP Arena:
Adler Mannheim – Brynäs IF 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 35. Plachta (Adam), 58. Plachta (Raedeke, Desjardins) – 15. Paille (Ikonen, Bertilsson), 30. Hirsch (Alcén, Carlsson), 36. Jensen (Ikonen, Paille)

Adler Mannheim: Endras (Pickard) – Stuart, Akdag, Larkin, Colaiacovo, Reul, N. Goc, Maginot, Rogl, Johnson – Plachta, M. Goc, Raedeke – Setoguchi, Adam, Hungerecker – Ullmann, Kink, Sparre – Desjardins, Festerling

Brynäs IF: Fernström (S. Ersson) – Bertilsson, Gunderson, M. Ersson, Elias, Sundqvist, Carlsson, Larsson – Paille, Jensen, Ikonen – Bjurström, Ölund, Hirsch – Alcén, Granström, Blomqvist – Liljewall, Westfält, Mannberg

Trestné minuty: 6 – 10
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje! Hokejová Liga mistrů dnes nabídne všech osm odvetných zápasů osmifinále. Zde budete moci sledovat souboj mezi švédským Brynäs IF a německým Adler Mannheim . Úvodní buly bude v Gavlerinken Areně vhozeno v 18:30! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.