Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Eisbären : Skellefteå - 29. srpna 2021   17:05

Skellefteå
22:21' Hugg   • 24:09' Loibl   • 45:10' Robertsson   • 55:19' Sundsvik   • 59:31' Hugg
Eisbären
Schukies, Kopitz – Cepik, Gerth
Mercedes Benz Arena
Skellefteå

Ode mě je to pro tuto chvíli vše, přeji pěkný zbytek večera!
Skellefteå si tak připisuje první tři body ve skupině E, Berlín je stále bez bodu. Uvidíme, jak se dění v této dobře obsazené skupině bude vyvíjet dál.
Utkání je u konce, tři body nakonec míří do Švédska. Zápas měli sice lépe rozehraný Berlínští, kteří v jednu chvíli vedli už 2:0, jenže hosté se nevzdali a třemi góly v poslední třetině nakonec zvrátili vývoj zápasu na svou stranu. Jinak byl k vidění velmi rychlý hokej se spoustou šancí na obou stranách, přítomní diváci se rozhodně nemohli nudit.
59:31'
Skellefteå právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto! RICKARD HUGG ze středního pásma poslal kotouč do prázdné branky a zajistil tak výhru svého týmu. Asistence: Adam Mascherin, Oskar Nilsson.
59:02'
Domácí mají ale velké problémy s pevnou obranou hostí a nemůžou se dostat do útočného pásma.
58:36'
Berlín jde i v oslabení do útoku a zároveň odvolává brankáře, počet hráčů na ledě je tak vyrovnaný!
57:59'
Tak tohle je velká nepříjemnost pro Berlín. Na trestnou lavici míří Kai Wissmann (EIS) za hákování. Domácí tak pravděpodobně stráví zbytek základní hrací doby v oslabení.
56:59'
Hosté dobře brání střední pásmo a svého soupeře zatím k ničemu nepouští.
56:00'
Berlínští jsou evidentně zaskočení, ještě se ale nevzdávají a míří dopředu.
55:19'
Švédský celek otáčí zápas! ALBIN SUNDSVIK se zmocnil kotouče ve středním pásmu, vřítil se do toho útočného a krásnou střelou zápěstím nedal Niederbergerovi šanci. Asistence: Filip Roos, Gustaf Lindvall.

.
54:19'
Neskutečný zákrok Niederbergera! Rickard Hugg vyslal z prostoru mezi kruhy hodně nebezpečnou střelu, něměcký gólman však kotouč parádně ukryl ve své lapačce!
53:30'
Na druhé straně se k zajímavé střele dostal Loibl, jenže z úhlu minul branku.
52:11'
Simon Despres zavezl kotouč do útočného pásma, kde ho přenechal Kevinu Clarkovi, jehož tvrdou ránu Lindvall vyrazil.
51:14'
Teď ale domácí předvedli další zajímavou akci, o kterou se postarala kanadská formace, ke střele však nevedla.
50:29'
Sledujeme teď velmi vyrovnané utkání, o něco více ze hry má ale momentálně švédský celek, který je viditelně povzbuzen vyrovnávací brankou.
49:40'
Po nahození Pudase se k dorážce dostal Hugg, Niederberger střelu z bezprostřední blízkosti vyrazil!
48:06'
Berlínští teď předvedli hezkou kombinaci ve středním pásmu, Rossmymu ale nakonec utekl kotouč až k zadnímu mantinelu.
47:00'
Kanadský kanonýr Matt White je dnes při chuti. Teď zavezl kotouč do útočného pásma, nakonec místo střely zvolil přihrávku, do které se opřel Simon Despres, jenže těsně minul branku.
46:20'
Kevin Clark zpoza branky vybruslil až před Lindvalla, zakončit se mu ale nepodařilo. Následuje komerční přestávka.
45:10'
A máme vyrovnáno! SIMON ROBERTSSON se dostal ke kotouči v rohu, nad ničím nepřemýšlel a z úhlu tvrdou ránou poslal kotouč pod břevno Niederbergerovy branky. Asistence: Oskar Nilsson.
44:30'
Skellefteå je teď na ledě více vidět, je vidět, že se nevzdává.
43:56'
Další zakázané uvolnění Berlínských.
43:19'
Joakim Lindström předvedl krásnou individuální akci, když si šikovnou kličkou obhodil obránce a dostal se před branku, v rozhodující chvíli mu ale Geibel vypíchl kotouč!
42:43'
Niederberger vyrazil střelu Kaply, jeho spoluhráči následně vyhazují na zakázané uvolnění.
42:00'
Hra v úvodních minutách třetí třetiny je zatím o něco klidnější než začátek té druhé, stále ale sledujeme velmi atraktivní hokej.
41:15'
Další zákrok Niederbergera, tentokrát proti nahození Loibla.
40:22'
Niederberger si připsal první úspěšný zákrok třetí třetiny proti dalekonosné střele Pudase.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 18:42.
Máme za sebou prostřední třetinu, po které vedou domácí 3:2. Všechny góly přitom padly v úvodní pětiminutovce druhé periody, v níž k vidění opravdu atraktivní hokej. Nejprve získali Berlínští díky Mattu Whiteovi do dvoubrankového náskok, poté ale Skellefteå zásluhou Rickarda Hugga a Stefana Loibla vyrovnala. Vzápětí však Giovanni Fiore poslal domácí zpět do vedení. Uvidíme, jak se zápas bude vyvíjet dál.
40:00'
39:32'
Před koncem druhé třetiny naopak tlačí švédský celek, ani ten se však zatím do větší šance nedostal.
38:30'
Domácí si vytvořili tlak i po konci přesilovky vytvořili tlak, hosté se z něj ale po chvíli dokázali vymanit.
37:58'
Oskar Nillson opět na ledě, Skellefteå je tak znovu v plném počtu.
37:45'
Hosté vyhazují.
37:19'
Berlínští si sice vytvořili tlak, žádnou větší šanci z něj ale zatím nevytěžili.
36:29'
Zach Boychuk dostal přihrávku na vrchol levého kruhu a rovnou vypálil, Lindvall skvěle vyráží! Kanadský útočník se ještě natahoval po dorážce, na tu však nedosáhl.
35:58'
Domácí si zahrají první dnešní přesilovku. Za hákování byl vyloučen Oskar Nilsson (SKE).
35:32'
Dělovka Linusse Karlssona trefila Niederbergera přímo do masky, hra je přerušena.
35:01'
Domácí v plném počtu. Tato přesilovka se švédskému týmu moc nepovedla.
34:30'
Hosté se v přesilovce dostali k první střele, která vyšla z hole Adama Mascherina, Niederberger chytá.
34:00'
A další vyhození, tentokrát z hole Simona Desprese.
33:20'
Domácí se u úvodu oslabení osvobozují.
33:01'
Švédský tým může vyrovnat v přesilovce. Za podrážení usedl na trestnou lavici Kai Wissman (EIS).
32:30'
A další velká šance Albin Sundsvika! Tentokrát se dostal k nebezpečné dorážce, Niederbeger se proti němu ale stihl skvěle přesunout!
31:02'
Vzápětí se na druhé straně dostali domácí do přečíslení 2 na 1, které individuálně vyřešil Matt White, jeho tvrdá rána však k hattricku nevedla.
30:20'
Albin Sundsvik to udělal hezky a dostal se do samostatného úniku, jenže bekhendem na Niederbergera nevyzrál!
29:46'
Po dobrém zákroku Lindvalla se píská další zakázané uvolnění.
28:51'
Hráči švédského celku si nerozuměli při rozehrávce, píská se zakázané uvolnění.
28:00'
Málem to bylo o dvě branky! Obránce Frank Hordler se zničehonic objevil sám před Lindvallem, z bezprostřední blízkosti však bekhendem přestřelil.
27:02'
Domácí pozvbudil třetí gól a na ledě jsou teď trochu více vidět.
26:00'
Po trochu bláznivém začátku druhé třetiny se teď hra uklidnila, kotouč je ve středním pásmu.
24:51'
Eisbären právě vstřelili branku!
Tak to je neskutečné, čtvrtý gól v krátkém sledu a Berlín jde opět do vedení! Domácí se dostali do přečíslení 3 na 2, které vyřešili parádně. Boychuk z levé strany nabil GIOVANNIMU FIOREMU, proti jehož dělovce z první neměl Lindvall žádný nárok. Asistence: Zach Boychuk, Kai Wissman.
24:09'
A máme vyrovnáno! STEFAN LOIBL dostal kotouč na vrcholku pravého kruhu, krásnou bekhendovou kličkou si obešel obránce a svou hezkou individuální akci zakončil povedeným bekhendem! Asistence: Adam Mascherin, Elias Salomonsson.
22:21'
Hned vzápětí je ale sníženo! Gólman Mathias Niederberger se vydal k zadnímu mantinelu, aby rozehrál, jenže si neporozuměl se svými spoluhráči, čehož využil RICKARD HUGG, který si vyjel zpoza branky a poslal kotouč do prázdné sítě. Bez asistence.
21:28'
Domácí jdou do dvoubrankového vedení! Po chybě jednoho z hostujících obránců na modré čáře se MATT WHITE dostal do samostatného úniku, s kterým si poradil zkušeně, a střelou nad lapačku nedal Lindvallovi šanci.
20:59'
Wissmann zavezl kotouč do útočného pásma a nahodil ho za Lindvallovu branku, tam u něj ale byli dříve hosté.
20:13'
Úvodní buly prostřední třetiny vyhráli hosté, o kotouč však rychle přišli a dopředu míří německý celek.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 17:50.
Technické problémy jsou vyřešeny, první třetina už je ale u konce. Ve zbylém průběhu úvodní dvacetiminutovky už žádná branka nepadla, Berlínští tak díky gólu Matta Whitea odcházejí do kabin s těsným náskokem. Další periodu už vám snad odkomentujeme celou.
20:00'
06:50'
Kvůli technickým problémům teď nemůžeme komentovat další průběh utkání, omlouváme se. Doufejme, že se rychle vrátíme.
06:20'
Berlín je v plném počtu.
05:51'
Hosté si sice v početní výhodě vytvořili tlak, žádnou větší šanci z něj nicméně nevytěžili.
04:20'
Švédský celek může vyrovnat v přesilovce. Na trestnou lavici míří Simon Despres (EIS) za podrážení.
02:42'
Německý celek jde do vedení! Po střele Morgana Elisse vznikla před Lindvallem nepřehledná skrumáž, v které se nejlépe zorientoval MATT WHITE, jenž se štěstím propasoval kotouč za brankovou čáru. Asistence: Morgan Ellis, Sebastian Streu.
01:49'
V úvodu utkání je k vidění hodně nepřesností na obou stranách, teď se kotouč nachází ve středním pásmu.
01:00'
Domácí ale o kotouč rychle přišli a dopředu může švédský celek.
00:10'
Úvodní buly vyhráli Berlínští, kteří teď zakládají první útok zápasu.
00:01'

Eisbären Berlín: Niederberger (Ancicka) – Müller, Ellis, Mik, Wissmann, Hordler, Despres, Geibel – Noebels, Pföderl, Clark – White, Boychuk, Fiore – Byron, Zengerle, Wiederer – Rossmy, Streu

Skellefteå AIK: Lindvall (Mann) – Kapla, Pudas, Wilsby, Nilsson, Roos, Salomonsson – Kühnhackl, Karlsson M., Lindström – Möller, Loibl, Mascherin – Hugg, Jonsson, Karlsson L. – Nilsson, Sundsvik, Robertsson – Keilin

Rozhodčí: Schukies, Kopitz – Cepik, Gerth.
Skellefteå AIK

Ani švédskému týmu se úvodní utkání Ligy mistrů vůbec nevyvedlo. Na ledě Lugana se sice dostal už v sedmé minutě, jenže domácí pak převzali otěže zápasu do svých rukou a nakonec vyhráli 5:1. I skandinávský celek si tak zatím nepřipsal ani bod, utkání v Berlíně tak bude velmi důležité, může totiž hodně napovědět o postupových ambicích jednotlivých klubů v silně obsazené skupině E.
Eisbären Berlín

Německému celku se vstup do skupinové fáze CHL vůbec nepodařil. V úvodním utkání přivítali Berlínští na svém ledě finskou Tapparu, které podlehli vysoko 1:6. Skandinávský celek o svém vítězství rozhodl v druhé třetině, v které nastřílel hned pět branek. O jediný gól domácích se zasloužil Kanaďan Matt White, který společně s dalšími kanadskými útočníky Zachem Boychukem a Kevinem Clarkem patří mezi největší hvězdy týmu.
Zdravím všechny hokejové příznivce! Ve čtvrtek odstartovala hokejová Liga mistrů a dnes je opět na programu několik zajímavých duelů. My se zaměříme na zápas skupiny E, v kterém se proti sobě postaví Eisbären Berlin a Skellefteå AIK.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:05.