Ode mě je to pro dnešek vše. Já doufám, že se Vám tento atraktivní duel líbil a těším se na další shledání u online přenosu z hokejového prostředí. Napočtenou!

Hity – 13:10
Vhazování – 26:27
Československá stopa v utkání:

Do tohoto duelu bohužel nezasáhl žádný z českých či slovenských hráčů.
Kdo dnes sledoval toto utkání, chybu rozhodně neudělal. Papírově nepříliš lákavý zápas se totiž nakonec stal utkáním, ve kterém dnes v KHL padlo nejvíce gólů a snad se zaznamenalo i nejvíce vyloučení. Už od první třetiny se hrálo velmi vyrovnaně a oba celky měly velkou šanci na výhru. Snad mikrospánek Minsku ve třetí periodě ale dovolil sérii branek soupeře, který nakonec odskočil do vysokého vedení. Dnešnímu duelu už chyběly pouze samostatné nájezdy, jinak jste mohli vidět vše, co může atraktivní moderní hokej nabídnout – gólovou nadílku, trestné střílení, početní výhody i dvě tvrďácké bitky.
59:45
Ačkoli je téměř konec utkání, oba celky se se vší vervou ještě ženou za nějakou přesnou trefou.
59:18
Kontiola baseballově nastřelil puk ze středního pásma do útočného, kde ale pouze hosté dokázali rozehrát a přesunout hru ke Sudnicinovi, jenž posléze zasahuje, čímž si připisuje další zákrok.
58:45
Icing domácích vrací herní děj před Sudnicina.
58:05
Vhazování před Sudnicinem vyšlo lépe pro domácí celek, který se bleskově pokouší dostat hru do útočné třetiny. Marně, důrazná defenzíva soupeře nedovoluje jejich pohyb dále než do středního pásma.
57:50
Talbot mohl opět skórovat, jenže v jasné pozici v levém kruhu upadl a nestihl zakončit! Jeho spoluhráči už ale ano, jenže Karnauchov drží svůj tým jetě v menší naději!
56:33
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Daniil Apalkov – 2 min. + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Dmitrij Ambožejčik – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
56:33
56:08
A máme zde další potyčku!
56:08
Minsk na chvíli zahnán za vlastní bránu, odkud může ale korobov v klidu rozehrát a Ellison už s pukem proijíždí až k bráně Sudnicina.
54:52
Matěruchin míchal v pravém kruhu tak dlouho, až svůj čas na puku promíchal a po zakopnutí ztratil puk. Toho využívá protivník, dere se dopředu a střelou ohrožuje Karnauchova.
53:13
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Ani výměna brankáře nezabrala! Po perfektní odvedené prácí Apallkova, který na první pokus nepřekonal Karnauchova, se k odraženému puku dostal DENIS MOSALJOV a snadně vsítil šestý gól Jaroslavle. Asistence: Apalkov.
52:35
Averin se závratnou rychlostí vrhá do útočné třetiny, jeho pokus ale končí za bránou hostů.
52:03
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jegor Korškov – 2 min., hrubost).
52:03
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Jevgenij Lisovec – 2 min., hrubost).
51:45
V nebzepečí je ale rovněž Karnauchov, který musí v kleče čelit střele z bezprostřední blízkosti. Úspěšně.
50:33
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
ALEXANDER MATĚRUCHIN dostal v početní výhodě přesný krátký pas z pravého kruhu do prostoru mezi kruhy a lehkou střelou překonal Sudnicina. Asistence: Kosticyn S.
50:20
Minsk se vrhá do útočné třetiny, ze které je ale v rychlosti vyhnán vyhozením puku domácího celku.
49:31
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Ilja Ljubuškin – 2 min., vražení na hrazení + 5 min., bitka). Trest odpyká Stanislav Čistov.
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Rob Klinkhammer – 2 min., bitka).
49:31
49:30
Oba se následně posadí na trestnou lavici, ještě předtím ale spěchá Klinkhammer ošetřit poraněnou pěst ze souboje.
49:30
A máme zde první bitku utkání! Klinkhammer nevybíravě krosčekoval vedle brány Sudnicina Ljubiškina, který ho nakonec poslal k ledu.
49:20
Ofsajd hostů vrací hru do středního pásma.
49:10
Tam však dlouho nesetrvali a jsou vyhnáni obranou soupeře.
48:52
Pašnin rozehrál od vlastní brány, jeho spoluhráči ale na puk ve středním pásmu nedosáhli, čehož využívá protivník a žene se do útoku.
47:59
Nahození Minsku přebírá v obranném pásmu Kronwall, ten ale nedokázal přesně rozehrát a Jaroslavl je zahnána k vlastní bráně.
47:06
Naopak na druhé straně kluziště schovává Karnauchov puk do výstroje, když se proti němu dostali do protiútoku dva hráči Lokomotivu.
47:00
Hosté ale na chvíli uzamykají svého soka u brány Sudnicina. Ten ale díky blokujícím spoluhráčům nemusí zasahovat.
46:38
Jaroslavl je ale plná elánů a tu šestou branku chce opět vstřelit!
46:12
Minsk využil dlouhé pauzy během telefonátu rozhodčích a tenér hostů výrazně promluvil ke svým hráčům. To se zdá, že zabralo a Minsk se vrhá do útoku.
45:03
Branka Maxima Tablota ale není uznána! Hra tak pokračuje za stavu 5:2 pro domácí!
44:41
O tomto gólu ale ještě rozhoduje videorozhodčí!
44:39
Střídání v týmu HC Dinamo Minsk: ze hřiště odchází Ben Scrivens, přichází Michail Karnauchov.
44:46
Co se to děje s hosty? Po třetí v poslední chvíli se do samostatného úniku dostali hráči Jaroslavle a tentokrát se prosazuje DENIS MOSALJOV! Asistence: Manuchov.
44:25
Do úplně stejné pozice, jako před chvílí byl Talbot, se nyní dostal Galimov, ten ale Scrivense nepřekonal!
43:24
Gavrikov velmi vysoko vyhazuje puk z obranného pásma, touš však doputoval pouze na zakázané uvolnění. Hra se vrací před Sudnicina.
42:58
Vhazování před Sudnicinem pro Jaroslavl, která se opět žene do útoku.
42:32
MAXIME TALBOT ujel všem hráčům soupeře a ačkoli ho zezadu otravoval dotěrný obránce Minsku, vymáchal Scrivense v brankovišti a forhendem zasadil puk za brankovou čáru. Bez asistence.
42:20
Lokomtotiv ale stále kontroluje hru, ovšem po chvíli přichází o puk za vlastní bránou.
41:38
40:25
Velmi rychle využitá dvojnásobná početní výhoda, kdy BRANDON KOZUN přesně vymetl pravý horní růžek, na což Scrivens nedokázal ani ve stoje zareagovat. Asistence: Koledov, Loktionov.
40:01
Jsme zpět v aréně 2000, ve které započne třetí třetina tohoto utkání. Ještě připomínám, že po pěti minutovém trestu Komarova si domácí zahrají pokračování početní výhody.
Prostřední dvacetiminutovka byla zpočátku poněkud klidnější a pomalejší. Jedninou přesnou trefu jsme mohli vidět ve 28. minutě, kdy ve dvojnásobné přesilové hře překonal Matt Ellison brankáře Sudnicina a srovnal na 2:2. V závěrečných minutách ale začaly některým hráčům téct nervy, což se samozřejmě projevilo na ledové ploše. Po zákeřném hitu Komarova na Kraskovského odešel finský forvard do kabin, o chvíli později se ale Minsk provinil dalším nebezpečným faulem u zadního mantinelu vedle branky Scrivense. Dočkáme se ještě nějaké potyčky či dokonce bitky? To sledujte v následující třetině, která započne zhruba v 19:48.
40:00
39:50
Kontiola minul přesnou přihrávku do mezikruží! Neuvěřitelný tlak od Jaroslavle.
39:24
Hluboký zámek od Lokomotivu, který ale zatím jen kombinuje. Nakonec se však ke střele dostal Koledov, jehož projektil ale Scrivens vyrazil.
38:38
Nervy zřejmě nabírají na otáčkách a nebezpečnějších zákroků v osobních soubojích přibývá.
38:35
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Rob Klinkhammer – 2 min., krosček).
38:03
To je velká příležitost pro domácí mužstvo, které ale nezvládá udržet puk v útočné třetině a dopředu se za puk rozjíždí Pavlovič. Toho však nachytal Sudnicin, který povyjetý v pravém kruhu vyškolil protijedoucího útočníka.
36:28
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Nikita Komarov – trest ve hře – zásah do oblasti krku a hlavy (20 min. + 5 min.).
36:30
Kraskovskij zůstal po střetu ve středním pásmu ležet na ledě, za což odchází do kabin Fin Komarov.
36:18
Kontiola dostal puk mezi kruhy. Černá hmota mu ale přesně nesedla na hokejku a utekla do pravého kruhu.
35:43
Na opačné straně kluziště se rovněž blýskl zákrokem Scrivens. Následuje tak buly po jeho pravici.
35:30
Buly před bránou domácích ve prospěch hostů a Gragnani okamžitě vysílá důrazný projektil směrem na vyrážečku Sudnicina. Ta je ve správný moment na správném místě.
35:00
Hosté se dostává do tlaku a Stas prověřuje dělovkou od modré Sudnicina. Ten ale připraven a ukrývá kotouč do své výstroje.
34:33
Touš opět moci Minsku, který z prostoru mezi kruhy hrozí. Sudnicin ale puk vyráží vedle levé tyče.
33:44
Jaroslavl se ale stále dere dopředu a za každou cenu se chce dostat před Scrivense. Ten proti několika střelám ale zázračně zasahuje nejen lapačkou.
32:50
32:25
A hosté konečně mohou vystřídat, když jeden z obrácnů nekompromisně nastřelil puk do bezpečné vzdálenosti.
32:13
Domácí ve čtyrech!
31:53
Tlak je to pořádný, Scrivens se ale přiliš obávat nemusí.
31:34
Kombinace mezi modrou čárou a jednotlivými kruhy, k zakončení se ale zatím ani jeden z hráčů Lokomotiva neodvážil.
30:49
To je velká šance pro domácí celek, který může stejně naložit s početní výhodou jako jeho protivník před pár minutami.
30:47
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Alexandr Kulakov – 2 min., podražení).
30:13
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Dmitrij Korobov – 2 min., nedovolené bránění).
29:30
Neuvěřitelná šance pro Lokomotiv, který nenápadně dostal puk do pravého kruhu a po dvou přihrávkách se v mezikruží dostal před samotným Scrivensem k zakončení jeden z útočníků Jaroslavle. Kanadského brankáře ale nepřekonal.
28:45
28:43
Tlak Minsku je nekonečný.
28:30
Hosté ale opět drží svého soka u jeho brány a četně kombinují. Sudnicin má plné ruce práce s likvidováním střel a dorážek. Naonec ale domácí obrana vyhazuje touš do bezpečí.
27:17
Není se čemu divit. Ve dvojnásobné početní výhodě Dinamo obsadilo pásmo protivníka, několikrát zakombinovalo a celou akci ukončil MATT ELLISON, který z levého kruhu našel volné místo v brance Sudnicina. Asistence: Gragnani, Kosticyn.
26:45
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Maxime Talbot – 2 min., podražení).
26:45
Lokomotiv vyhrál buly a vyhazuje puk do bezpečné vzdálenosti. Minsk tak musí začít útočit od nuly.
26:15
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Stanislav Čistov – 2 min., vražení na hrazení).
25:51
Puk opustil hrací plochu, bude se vhazovat před Sudnicinem.
25:35
Utkání poněkud ztratilo na obrátkách, hra se stále přesouvá ze strany na stranu a mnoho zakončení k vidění není.
25:11
Talbot byl na modré u puku jako první, dopředu hrát si ale netroufl. Stál tam pohotový obránce Minsku.
24:12
Další zásah Scrivense. Tentokrát proti lehké střele Murygina, který z prostoru mezi kruhy jen lehce poslal puk bekhendem.
23:34
Korškov se ve velké rychlsoti dostal mezi kruhy, jeho dělovka ale zamířila velmi vedle od levé tyče. Posléze se k zakončení dostal i jeho spoluhráč, proti němu ale jistě zasáhl Scrivens.
23:05
Ne však na dlouho. Lokomotiv už opět v útoku, Scrivens ale pouze připraven. Zasahovat nemusí.
22:36
Apalkov převzal ve středním pásmu puk, dovezl jej až za bránu Scrivense, k zakončení se ale nedostal ani on, ani žádný z jheo spoluhráčů Hra se přesouvá do neutrální zóny.
21:29
V brankovišti domácích došlo ke kolizi Sudnicina a jednoho z útočníků Minsku, hra se ale nepřerušuje.
20:55
20:45
Rychle jsou ale zahnání k vlastní kleci a musí čelit střelám protivníka.
20:34
Buly opět pro domácí, kteří se v pokračujícím oslabení na moment vrhají do útoku.
20:01
Hráči se už pohybují okolo středového kruhu, pokračujeme!
Počáteční dvacetiminutovka je za námi a rozhodně nemohla nudit. Po téměř sedmi minutách se stav utkání po přesné trefě Jegora Averina otevřel, na což ale hosté téměř o 10 minut nalezli odpověď a v rychlosti využili početní výhodu. K vidění rovněž bylo i trestné střílení, které však útočník Minsku Andrej Stas nevyužil a se stavem nic neudělal. Toho musela taková neproměněnná šance velmi mrzet, protože těsně před koncem úvodní třetiny hosté po teči Andreje Loktionova inkasovali a do druhé periody půjdou s jednobrankovou ztrátou.
20:00
19:42
Gól do kabiny a ještě v oslabení? To je slušná soda v podání ANDREJE LOKTIONOVA, který přesně ztečoval projektil z pravého kruhu. Asistence: Mosaljov.
18:55
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Michail Pašnin – 2 min., nedovolené bránění).
18:27
18:20
Za bránou Scrivense se ale domácí dostali k puku a z pravého puku prověřili jeho kvality.
17:51
Lokomotiv po delší době u puku, ale v třetině soupeře se nemůže nikterak usadit.
16:39
Neproměnil! Na pohotový pravý beton Sudnicina si nepřišel a se stavem utkání neudělá.
16:39
V oslabení se do samostatného úniku dostal Stas, ten však byl faulován vracejícím se bekem a pojede trestné střílení.
16:23
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Andrej Stěpanov – 2 min., podražení).
15:52
Po vstřelené brance se Dinamo opět usadilo v pásmu soupeře a snaží se kombinovat. Domácí se nemohou dostat k touši.
15:11
Neuvěřitelná rychlost využití početní výhody. ALEXANDR MATĚRUCHIN na nic nečekal, chvíli si povozil puk na své holi a z levého kruhu nekompromisně propálil brankáře Sudnicina. Asistence: Ellison.
14:56
14:45
Galimov opět předvedl ukázkový sprint s pukem na holi, z levého kruhu ale v zakončení ztratil mušku a touš poslal střelou zápěstím ke druhému hrazení.
13:54
Vhazování ve středním pásmu pro domácí celek,který z vlastní třetiny rozehrává útočnou kombinaci, na jejímž konci stojí úspěšný Scrivens.
13:09
Oba celky si opět víceméně vyměňují kotouč na holích, hra se přehupuje ze strany na stranu a k vidění není žádné nebezpečnější ohrožení jedné z branek.
12:38
Galimov se ujal puku a závratnou rychlostí přebruslil vracející se beky Dinama. K zakončení mu ale ještě něco chybělo.
11:54
Dinamo uzavírá svého soka pod zámek a kombinuje v útočné třetině. Hra se ale odehrává především u bočního mantinelu.
11:22
Sudnicin nejistě vyjel za bránu, kde se moment zdržel, což znamenalo volnou ruku k zakončení pro útočníka Minsku. Ten si ale puk správně nezpracoval.
10:38
10:21
Zdá se, že jsem to nyní zakřikl, protože před svatyní Scrivense nastalo nebezpečné peklo, kde se hromada hráčů snažila dorážet touš za brankovou čáru.
09:41
Lokomotiv ale nedostává příliš mnoho prostoru v útočném pásmu a nijak se nežene do zakončení.
08:38
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Dmitrij Korobov – 2 min., hákování).
08:08
Lokomotiv ale opět přebírá kontrolu nad pukem, dostává Minsk pod tlak, který ale nakonec ukončuje další zásah Scrivense proti dělovce od modré.
07:40
Další ohrožení Scrivensovi brány, obrana Minsku ale zasahuje.
06:50
Jaroslavl si konečně vytvořila delší tlak na bránu Scrivense, který nejprve odolával, nakonec však nestačil na přesnou střelu JEGORA AVERINA do šibenice. Asistence: Manuchov, Čistov.
06:24
Po reklamní přestávce vyhrál buly domácí celek, ten se ale jen stěží dostává do útočného pásma. To vše mu navíc znepřijemňuje odpískaný ofsajd.
06:10
Komerční pauza nám pozastavuje herní čas.
06:02
Nakonec se černá hmota dostává za modrou čáru, Lokomotiv osvobozen. Ne však na dlouho a hráči v bílém opět vrací hru k brance protivníka.
05:34
Minsk opět hrozí, Sudnicin ale odolává a puky vyráží za vlastní klec. Zde skrumáž hráčů neustále bojuje o puk.
05:00
Icing Lokomotivu určuje, že další buly se bude odehrávat před Sudnicinem.
04:54
Po vhazování ve středním pásmu se Dinamo vrhlo do útočné třetiny, zde ale důrazně pracuje obrana soupeře. Zmocňuje se puku na kratší dobu vyváží puk do bezpečí.
04:09
První zákrok si připisuje taktéž Sudnicin, který hokejkou vyráží střelu Ustiněnka mimo hrací plochu.
03:46
Kontiola nebezpečně forčekoval rozehrávající beky Dinama, ti pro jistotu schovali touš pod lapačku Scrivense. Následuje vhazování po jeho levici.
03:36
Minsk rozehrává od vlastní brány, ale série přihrávek je ve středním pásmu zastavena protivníkem.
03:03
Hra stále poměrně vyrovnaná, obě mužstva se do útoku dostávají opravdu velmi složitě.
02:30
Hosté se zmocnili puku a na okamžik zatlačili svého soka k jeho bráně. Bez zakončení.
01:56
Perfektní zákrok Scrivense, který vytáhl mrštnou lapačku v šanci dva na jednoho proti Mosaljovovi!
01:05
Oba týmy si momentálně převážně vyměňují kotouč na svých holích, ani jeden z brankářů nemusel doposud zasahovat.
00:27
Na to okamžitě odpověděla Jaroslavl, bohužel ne příliš pozitivně. Touš pouze nahodila na zakázané uvolnění.
00:05
Domácí získali úvodní vhazování a míří do útoku. Hra se ale rychle otáčí na druhou polovinu, když Minsk dokázal vyhodit puk.
00:01
Tyto významné skladby máme za sebou a můžeme se připravit na zajímavý mezinárodní souboj. Na hrací ploše se již krystalizují první pětky obou celků, můžeme začít!
Oba manšafty už naskakují na ledovou plochu. Ještě před samotným zahajujícím hvizdem hlavního arbitra si ale poslechneme ruskou a běloruskou státní hymnu.
Hostující celek z Minsku nastoupí do dnešního duelu v bílé verzi dresů, naopak Lokomotiv Jaroslavl se představí v červeném oděvu.

Lokomotiv Jaroslavl: Sudnicin (Murygin) – Ljubuškin, Koledov, Kronwall, Manuchov, Rafikov, Pašnin, Gavrikov – Čistov, Loktionov, Averin – Talbot, Kontiola, Kozun – Mosaljov, Apalkov, E. Galimov – Polunin, Kraskovskij, Korškov – Kadějkin.

HC Dinamo Minsk: Scrivens (M. Karnauchov) – Chenkel, Korobov (C), Šinkevič, Gragnani, Lisovec, Ustiněnko – Kitarov, Pavlovič, Ambožejčik – S. Kosticyn, Klinkhammer, Ellison – Matěruchin, Stas, Gavrus – An. Stěpanov, N. Komarov, Kulakov – Karaban..
VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ

Statistky mluví o poměrně vyrovnaném duelu. Od roku 2011, kdy tyto dva celky proti sobě nastoupily vůbec poprvé (tehdy výhra Jaroslavle 6:1) vyhráli dnešní domácí dvanáckrát, příčemž Minsk devětkrát. Pokud by dnes tentokrát dospěl zápas až do samostatných nájezdů, dá se papírově předpokládat za favorita Dinamo, které výhralo v obou dvou případech. V roce 2016 se ale vzájemně více daří běloruskému mužstvu, které rovněž v obou dvou případech zdolalo Lokomotiv.

4.10.2016 – Dinamo Minsk – Lokomotiv Jaroslavl 2:0
8.1.2016 – Dinamo Minsk – Lokomotiv Jaroslavl 1:0
HC DINAMO MINSK

Za to celek z běloruské metropole prožívá období jako na houpačce. Z posledních šesti utkání dokázal porazit svého soka v základní hrací době pouze jedinkrát a to naposledy, kdy se postavil proti týmu z bývalého olympijského města, kterému nasázel pět branek a pouze dvě obdržel. Dvakrát si hráči Minsku vyzkoušeli samostatné nájezdy, které však v obou případech urvali na svojí stranu. Zápas v nastaveném čase nezvládli a to zrovna proti celku ze Soči, proti kterému se zároveň postavili posledně.

Nejlepší hráči týmu:
1. Rob KLINKHAMMER – 3+0 (3 body)
2. Artur GAVRUS – 2+1 (3 body)
3. Alexander PAVLOVIČ – 2+1 (3 body)
LOKOMOTIV JAROSLAVL

Ruskému celku se v posledních kolech poměrně slušně daří. Proč také ne. Za posledních šest odehraných utkání pětkrát srazil své protivníky pětkrát, jednou deklasoval kazašskou Astanu poměrem 8:1 a pouze jedinkrát padl. Právě v posledně odehraném utkání překvapivě nestačil na nováčka z Číny, jemuž podlehl za konečného stavu 1:3.

Nejproduktivnější hráči týmu:
1. Brandon KOZUN – 4+4 (8 bodů)
2. Maxime TALBOT – 2+3 (5 bodů)
3. Petri KONTIOLA – 1+4 (5 bodů)
Zdravím všechny hokejové fanoušky u další porce zábavy a hokejového podívání. V rámci čtvrtečního hracího dne se nám představí domácí Lokomotiv Jaroslavl a hostující celek HC Dinamo Minsk. To, jak tento duel dopadne můžete sledovat od 18 hodin na tomto online přenosu.