Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou.
Československá stopa

Petr Koukal (JEK) 1 + 0 čas na ledě: 15:43
Jan Buchtele (JEK) 0 + 0 čas na ledě: 14:31
Dnešní utkání je za námi. Domácí dnes byli po většinu zápasu lepším týmem, ale ve třetí třetině ztratili dvougólový náskok a nakonec tak museli rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých nakonec byli úspěšnější domácí a zaslouženě tak dnes zvítězili.

Střely na branku: 52 – 23
V samostatných nájezdech zvítězil tým Avtomobilist Jekatěrinburg.

Rozhodující nájezd proměnil PETR KOUKAL.
Koukal prostřelil Karlssona mezi betony a domácí tak vítězí v samostatných nájezdech.
Grenc neproměňuje a stav utkání je tak stále 1:1.
Tičar to zkusil razantně opět mezi betony, tentokrát Karlsson však kotouč chytil.
Dawes to udělal skvěle a taktéž překonal brankáře střelou mezi betony.
Monja prostřelil Karlssona mezi betony a domácí tak vedou 1:0.
Starčenko se rozjel proti Ustinskijmu, ale branku vůbec netrefil.
Samostatné nájezdy začínají.
Do branky hostů se na samostatné nájezdy postaví opět Karlsson.
V prodloužení jsme se branky nedočkali a na řadu tak přicházejí samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:06
Ofsajd domácích. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
64:00
Právě se nám rozeběhla poslední minutka prodloužení.
63:17
Jeden z domácích hráčů se dostal ke střele od modré čáry, jeho příliš nepovedenou střelu však Kolesnik v pohodě chytil.
62:49
Hosté drží kotouč na svých holích, ale dopředu příliš nepospíchají.
61:55
Dvě obrovské šance domácích! Nejdříve se dostal zcela osamocen ke střele z pravého kruhu Timašov, jeho pokus však dokázal Kolesnik vyrazit mimo tři tyče. Následně se ke střele z mezikruží dostal Simakov, ale i jeho jedovatou střelu dokázal Kolesnik chytit!
61:44
Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude před Ustinskijm.
61:17
Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu.
60:39
Dawes vyslal na branku jedovatou střelu z pravého kruhu, jeho pokus však Ustinskij s menšími problémy dokázal nakonec chytit.
60:04
Pětiminutové prodloužení začalo. Uvidíme tedy, zda se rozhodne už v prodloužení, či až po nájezdech.
60:01
Třetí třetina je za námi. Hosté ve třetí třetině dokázal zásluhou Bochenskiho a Lobanova vyrovnat na 2:2 a za malou chvíli tak bude následnou pětiminutové prodloužení, případně poté samostatné nájezdy.

Střely na branku: 44 – 22
60:00
59:30
Poslední půl minutka zápasu a vypadá to, že dnes uvidíme minimálně ještě 5 minut prodloužení.
58:32
Domácí se ještě snaží vstřelit rozhodující branku, hosté však momentálně skvěle brání a svého soupeře prakticky nepouštějí do šancí.
58:00
Poslední dvě minutky třetí třetiny!
57:17
56:43
Tičar našel skvělou křižnou přihrávkou v levém kruhu úplně volného Buchteleho, ten však následně nedokázal v obrovské šanci prostřelit Kolesnika!
56:09
Timašov vyslal na branku střelu od modré čáry, jeho pokus ještě před Kolesnikem tečoval Garejev, ale kotouč následně orazítkoval pouze horní tyč Kolesnikovi branky!
55:30
Garejev vypálil na branku z pravého kruhu, jeho pokus však dokázal zablokovat jeden z clonících obránců a ten následně kotouč poslal daleko od své branky.
55:16
Oddechový čas pro domácí.
55:15
Domácí budou hrát přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění odsedí Ilja Lobanov.
54:49
Jeden z domácích hráčů pouze nahodil kotouč do útočného pásma a následně celá jeho pětka jela střídat.
54:29
Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude před Ustinskijm
54:09
V obrovské šanci se ocitl Mingalejev, který se dostal zcela osamocen ke střele z mezikruží. Jeho povedenou střelu však dokázal Kolesnik skvěle chytit a stav utkání je tak stále nerozhodný 2:2.
53:03
Dawes se dostal ke střele z levého kruhu, jeho pokus však Ustinskij dokázal vyrazit mimo tři tyče.
52:26
Domácí po prvních dvou třetinách v zápase dominovali a svého soupeře přestříleli 30 – 9! Ale ve třetí třetině jakoby přestali hrát a hostům se podařilo vyrovnat na 2:2. Jak dopadne zbylých zhruba sedm minut utkání?
51:42
Kotouč skončil po střele jednoho z domácích od modré čáry v ochranné síti.
51:08
50:36
Astana právě vstřelila branku!
Hosté vyrovnávají na 2:2! ILJA LOBANOV napřáhl ke střele od modré čáry, jeho pokus mířený k levé tyči skončil za bezmocným Ustinskijm. Asistence: Maxim Chudjakov a Nursultan Belgibajev.
49:53
Barker se dostal ke střele od modré čáry, jeho tvrdý pokus však dokázal Ustinskij vyrazit mimo tři tyče.
49:13
Hosté drží kotouč na svých holích a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
48:35
Jeden z hostujících hráčů vyslal na branku střelu zhruba z poloviny kluziště, jeho pokus nebyl špatný, ale Ustinskij dokázal kotouč vyrazit svou vyrážekou do ochranné sítě.
48:32
Kotouč opustil hrací plochu a vhazovat se tak bude opět ve středním pásmu.
47:48
Postavení Trjasunova v brankovišti. Hra se tak přesunuje do středního pásma.
47:07
Hosté si mezi sebou neporozuměli ve středním pásmu a kotouč tak skončil pouze u jednoho z protihráčů.
46:41
Komerční přestávka.
46:40
Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude před Kolesnikem.
46:26
45:43
Česalin se sám probojoval ke střele z levého kruhu, jeho pokus však Kolesnik v pohodě chytil do své lapačky.
44:57
Dawes se ocitl s kotoučem sám poblíž branky soupeře, jeho následný střelecký pokus mířený k pravé tyči však skončil jen těsně vedle!
44:05
Paňukov vyslal na branku takovou propagační střelu od modré, se kterou Ustinskij neměl větší potíže.
43:27
Bochenski vyslal na branku střelu z mezikruží, jeho pokus však Ustinskij dokázal chytit do své lapačky.
43:08
Hosté dostali větší chuť do hry a momentálně svého soupeře přehrávají.
41:47
Timašov se dostal ke střele blízko Kolesnika, ten však jeho pokus mířený k pravé tyči dokázal svým pravým betonem vyrazit mimo tři tyče.
41:27
40:49
Hosté střídají brankáře. Místo Henrika Karlssona přichází do branky Vitalij Kolesnik.
40:27
Hosté ihned na začátku třetí třetiny snižují na 2:1! BRANDON BOCHENSKI dostal skvělou přihrávku před branku od levého mantinelu, jeho následný střelecký pokus skončil v síti. Asistence: Ivan Kučin.
40:05
Domácí vyhráli úvodní buly třetí třetiny a ihned se s kotoučem ženou směrem dopředu.
40:01
Další třetina začne přibližně v 17:47.
Druhá třetina je za námi. Druhá třetině prakticky probíhala stejně jako ta první. Domácí jsou stále ve velkém tlaku a svého soupeře přehrávají. Domácím se podařilo taktéž, jako v první třetině vstřelit jednu branku a to ve 32. minutě, když se dokázal na dvakrát prosadit Timašov. Hosté se ve druhé třetině prakticky k ničemu nedostali a v závěrečné třetině tak budou muset ještě více zabrat, aby se pokusili ještě s tímto výsledkem něco udělat.

Střely na branku: 30 – 9
40:00
39:39
Ve druhé třetině se už toho pravděpodobně moc nestane, neboť jsou u kotouče domácí, kteří však dopředu příliš nepospíchají.
39:00
Právě se nám rozeběhla poslední minutka druhé třetiny.
38:47
38:20
37:09
Tičar poslal na branku střelu od modré, jeho pokus mířený do pravého horního růžku branky však dokázal Karlsson vyrazit svou vyrážečkou nad branku.
35:57
Golyšev pouze nahodil kotouč do útočného pásma a hrát tak mohou hosté.
34:29
Trjasunov nahodil kotouč před branku od modré čáry, před brankou se však nepodařilo kotouč tečovat nikomu z jeho spoluhráčů a Ustinskij tak puk vyrazil do rohu kluziště.
34:10
Mingalejev vyslal na branku backhendovou střelu z mezikruží, jeho pokus však Karlsson dokázal chytit. Následuje komerční přestávka.
33:01
Domácí se usadili s kotoučem v útočném pásmu.
31:58
Dawes vyslal na branku střelu z pravého kruhu, ale jeho pokus nijak neohrozil branku soupeře.
31:28
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení! NIKOLAJ TIMAŠOV se dostal ke střele z pravého kruhu, jeho první pokus dokázal Karlsson ještě svým levým betonem vyrazit. Kotouč se však následně dostal opět k TIMAŠOVOVI a druhý pokus tohoto forvarda už Karlsson nedokázal chytit. Asistence: Alexej Simakov a Denis Mingalejev.
31:10
Další střelu na branku hostí vypálil Žuravljov, ale Karlsson zatím chytá fantasticky a drží svému týmu ještě naději.
30:44
Jeden z domácích hráčů vyslal na branku střelu z pravého kruhu, jeho pokus však skončil mimo branku.
29:52
Oba týmy jsou v plném počtu.
29:24
Dallman dostal nabito do levého kruhu, jeho následnou střelu z první však Ustinskij fantasticky chytil do své lapačky!
28:48
Andersen vyslal na branku střelu od modré, jeho pokus však nenadělal Karlssonovi větší potíže.
28:38
27:51
Oba týmy budou hrát ve čtyřech. Dvě minuty za hru vysokou holí odsedí Arťjom Garejev.
27:03
Domácí budou hrát další přesilovku. Dvě minuty za hru vysokou holí vyfasoval Jevgenij Rymarev.
26:48
26:33
Domácí si mezi sebou neporozuměli v útočném pásmu a kotouč tak přišli.
26:10
25:35
Hostům se podařilo kotouč vyhodit z vlastního pásma.
25:32
Buchtele vyslal na branku střelu od modré, jeho pokus však Karlsson v pohodě chytil.
25:00
Až nyní Megalinskij, kterého střelu však Karlsson dobře viděl a kotouč dokázal vyrazit mimo tři tyče.
24:38
Domácí si mezi sebou předávají kotouč v útočném pásmu, ke střele se v šak zatím neodhodlali.
24:06
Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za hákování vyfasoval Ivan Kučin.
23:50
Domácí drží kotouč na svých holích a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
22:43
Vasilevskij napřáhl ke střele od modré čáry, jeho tvrdý pokus však skončil těsně vedle levé tyče!
22:15
Tičar se dostal ke kotouči v mezikruží, následně vyslal na branku střelu, kterou však Karlsson skvěle chytil!
21:18
Domácí jsou momentálně v tlaku a na branku soupeře pálí jednu střelu za druhou. Karlsson však momentálně odolává.
20:35
Jeden z domácích hráčů se dostal ke střele z pravého kruhu, jeho pokus však dokázal Karlsson vyrazit do rohu kluziště.
20:01
Další třetina začne přibližně v 16:56.
První třetina je za námi. Domácí jsou zatím jasně lepším týmem a zaslouženě tak vedou 1:0. O jedinou branku první třetiny se postaral ve 14. minutě český útočník Petr Koukal, který dokázal na dvakrát překonat Karlssona. Domácí poté měli další obrovské šance, ty však buď pochytal skvělý Karlsson, nebo domácí branku ve vyložené šanci vůbec netrefili. Hosté se prakticky v první třetině dostali do jediné velké šance, po které Bochenski trefil pouze tyč.

Střely na branku: 16 – 3
20:00
19:21
Už nám běží poslední minutka první třetiny.
19:09
18:39
Vasilevskij vyslal na branku tvrdou střelu od modré, ta však neprošla přes jednoho z clonících obránců.
18:15
Dva z hostujících hráčů nyní ušetřili mnoho času držením kotouče v útočném pásmu.
17:49
Teď se jim to sice povedlo, ale ne na dlouho.
17:21
Domácí se zatím nemohou usadit s kotoučem v útočném pásmu.
17:04
Domácí si zahrají další přesilovku. Dvě minuty za hákování odsedí Kevin Dallman.
16:36
15:31
Domácí momentálně svého soupeře drtivě přehrávají. Hosté pouze brání ve vlastní třetině.
14:37
Obrovská šance domácích! Torčenjuk se řítil s kotoučem podél levého mantinelu sám proti brankáři, těsně před ním však ještě přihrál napravo úplně volnému Garejevovi, který však střelou z první trefil pouze přesunujícího se Karlssona!
14:13
14:02
Další velká šance domácích! Andersen se dostal zcela osamocen ke střele z pravého kruhu, jeho pokus mířený ke vzdálenější tyči však dokázal Karlsson svou vyrážečkou vyrazit mimo tři tyče.
13:33
Domácí nakonec využívají svou přesilovou hru! Tičar vyslal na branku střelu od modré, tu ještě dokázal Karlsson vyrazit. Kotouč se však následně dostal pouze k PETRU KOUKALOVI a ten na dvakrát dokázal prostřelit Karlssona. Rozhodčí ještě ověřovali branku u videorozhodčího, ale nakonec jí uznali. Asistence: Bez asistence.
13:04
Hostům se podařilo kotouč vyhodit z vlastního pásma a můžou tak jít vystřídat.
12:26
Megalinskij vyslal na branku střelu od modré čáry, Karlsson si však s touto střelou poradil.
11:43
Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za hákování odsedí Ivan Kučin.
11:38
Obrovská šance domácích! Hosté si mezi sebou neporozuměli ve vlastní pásmu a kotouč doslova darovali Megalinskijmu, ten však následně branku přestřelil, ale kotouč se ještě dostal k Turbinovi, ale ani on nedokázal prostřelit Karlssona, který tentokrát předvedl skvělý zákrok.
11:08
Vasilevskij vyslal na branku střelu z levého kruhu, jeho pokus však Karlsson dobře viděl a kotouč neměl problém chytit.
10:39
Hosté si mezi sebou neporozuměli v útočném pásmu a o kotouč opět přišli.
09:53
Megalinskij se dostal ke kotouči v útočném pásmu, následně však nedokázal projít přes jednoho z obránců a hrát tak mohou hosté.
09:13
08:27
Grenc se snažil projít s kotoučem středem kluziště až do útočného pásma, to se mu však nakonec nepodařilo, neboť mu kotouč těsně před modrou čárou vypíchl z hole jeden z obránců.
07:27
07:11
Oba týmy budou hrát ve čtyřech. Dvě minuty za nedovolené bránění odsedí Denis Mingalejev.
06:45
06:44
Domácí si zahrají první přesilovku v dnešním utkání. Dvě minuty za podražení odsedí Nikita Ivanov.
06:02
Tičar se skvěle prokličkoval s kotoučem středem kluziště až ke střele z mezikruží, jeho povedený pokus však dokázal Karlsson skvěle vyrazit mimo tři tyče!
05:07
Buchtele se dostal ke střele z mezikruží, střela se mu však příliš nepovedla a Karlsson tak neměl problém kotouč chytit do své lapačky.
04:37
Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude před Karlssonem.
04:02
Simakov ztratil kotouč v útočném pásmu a hrát tak mohou hosté.
03:23
Bochenski se dostal ke střele z mezikruží, jeho povedená střela však orazítkovala pouze pravou tyč Ustinskijho branky!
02:33
Česalin se dostal ke střele z levého kruhu, jeho střelecký pokus však Karlsson dokázal v pohodě chytit.
01:36
Megalinskij se dostal s kotoučem podél pravého mantinelu do útočného pásma, následně se však k němu sjeli hned dva protihráči a o kotouč ho připravili.
00:58
Domácí si mezi sebou neporozuměli ve středním pásmu a kotouč tak skončil pouze u jednoho z hráčů v bílém dresu.
00:05
Domácí vyhráli úvodní buly první třetiny a ihned se tlačí s kotoučem do útočného pásma.
00:01
V Uralec Arena nyní zaznějí hymny Kazachstánu a Ruska.
Oba týmy jsou již na ledové ploše. Domácí dnes nastupují v červených dresech, hosté dnes oblékli bílé dresy.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Ustinskij (Sochatskij) – Andersén, Alexej Vasilevskij, Timašov, Turbin, Žuravljov, Megalinskij (C), Kivistö – A. Alexejev, Česalin, Tičar – Torčeňuk, Golyšev, Garejev – Simakov, Mingalejev, Monja – Rassejkin, Koukal, Buchtele.

Barys Astana: H. Karlsson (Kolesnik) – Dallman, M. Semjonov, Barker, Trjasunov, Lobanov, Lipin, Ibrajbekov – Bochenski (C), Dawes, Kučin – R. Starčenko, Grenc, Rymarev – Puškarjov, Chudjakov, Paňukov – Belgibajev, Michajlis, N. Ivanov – Šin.

Rozhodčí: Gebei, Ravodin – Viljugin, Kesler.
Poslední 3 vzájemná utkání

Barys Astana – Jekatěrinburg 3:4
Barys Astana – Jekatěrinburg 3:6 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Barys Astana – Jekatěrinburg 4:3
Barys Astana

Barys Astana se momentálně nachází v tabulce Východní konference na poslední patnácté příčce s pouhými třemi body. Po pěti odehraných zápasech má na svém kontě 1 výhru a 4 porážky. Venku zatím odehrála tři zápasy, které všechny prohrála. V dnešním utkání tak budou jasným outsidere, avšak v KHL se může stát cokoli, tak uvidíme jak nakonec dnešní utkání dopadne.

Posledních 5 zápasů

Barys Astana – Jugra 3:2
Omsk – Barys Astana 3:1
Novosibirsk – Barys Astana 5:1
Novokuzněck – Barys Astana 4:2
Avtomobilist Jekatěrinburg

Jekatěrinburg se momentálně nachází v tabulce Východní konference na třetí příčce s patnácti body. Po osmi odehraných zápasech má na svém kontě 4 výhry, 1 výhru po nájezdech, 1 prohru po prodloužení a 2 prohry. Na domácím kluzišti zatím odehrál čtyři zápasy, ze kterých 1x vyhrál, 1x vyhrál po nájezdech, 1x prohrál po prodloužení a 1x prohrál v normální hrací době. V dnešním utkání budou mírným favoritem, avšak nikdy není nic předem jisté.

Jekatěrinburg – Jugra 2:3
Jekatěrinburg – Ufa 4:3 po nájezdech
Jekatěrinburg – Traktor Čeljabinsk 1:2 po prodloužení
Jekatěrinburg – Magnitogorsk 2:0
Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu nejvyšší ruské hokejové soutěže KHL mezi Avtomobilist Jekatěrinburg a Barys Astana.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.