KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : Slovan Bratislava  - 23. srpna 2017   18:30

Petrohrad
Petrohrad
24:44' Prochorkin (Širokov) • 29:16' Dacjuk (Zub, S. Plotnikov) • 36:06' Kovalčuk (Hersley, Dacjuk) • 46:31' Širokov (A. Bělov, Rykov) • 52:28' Kovalčuk (Dacjuk) • 57:50' N. Gusev (Dacjuk, Hersley) • 58:58' N. Gusev
Ice Palace, Petrohrad

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 12:14
Je dobojováno a domácí Petrohrad svého soupeře doslova deklasoval. Třetí třetina se nesla v duchu jasné převahy SKA a Mazanec měl opravdu hodně práce. Dost věcí zvládl vyřešit, ale na čtyři střely byl krátký. Postupně jej překonali Sergej Širokov, Ilja Kovalčuk a v úplném závěru dvakrát Nikita Gusev. Konečný výsledek je tedy 7:1. Petrohrad má po dvou odehraných zápasech plný počet bodů, Slovanu ale vstup do nového ročníku KHL vůbec nevyšel...
59:40'
Tak ještě jedno vhazování před Koskinenem.
58:58'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Už to vypadalo, že se Slovan osvobodí a dostane se do protiakce, ale na modré čáře se puku zmocnil NIKITA GUSEV a i když byl u toho faulován, zvládl vystřelit a to tak přesně, že vymetl horní roh Mazancovy brány. Bez asistence.
58:11'
Mazanec nevěřícně kouká, co se kolem něj děje. Nyní dostal moře času Karpov a z mezikruží mířil k tyčce. Tento pokus ale Mazanec zvládl lapačkou vyřešit.
57:50'
Přesilovka je využitá. Domácí zakombinovali v pásmu, Dacjuk posunul na NIKITU GUSEVA a ten rychlou střelou nad Mazancovu lapačku pošesté rozvlnil síť v brance Slovanu. Asistence: Pavel Dacjuk, Patrik Hersley.
56:44'
Už je po výhodě, na trestnou lavici míří Nick Ebert. Provinil se sekáním.
56:30'
Bude se vylučovat, domácí tým má ponechanou výhodu.
55:59'
Sledujeme teď docela bezstarostný hokej, útočí oba týmy a gólmani tak mají o práci postaráno.
54:28'
Jako vítr se teď přehnal přes domácí obranu Řepík, pokusil se o blafák, Koskinen jej ale zvládl vyrážečkou vychytat!
53:18'
Skoro to vypadá, že Slovan na dnešní zápas už rezignoval. Domácí tým si na ledě dělá prakticky co chce.
52:28'
Tohle je už pro hosty docela nářez. Dacjuk bekhendem posunul puk na ILJU KOVALČUKA, ten si našel ideální pozici a tvrdou ranou se trefil pod horní tyčku Mazancovy branky. Asistence: Pavel Dacjuk.
51:45'
Taimiho švih Koskinen dobře viděl, nebělalo mu tedy problémy puk posunout do rohu kluziště.
51:09'
A domácí vyváží puk z vlastního pásma. Zcela bez problémů.
50:24'
Koskinen pro jistotu přerušuje hru, po přihrávce zpoza branky na něj pálil Buchtele. Puk mu ale moc nesedl a byl z toho třepotající se oblouček.
50:00'
Pokračuje série vyloučení, dvě minuty za podražení dostal i domácí Sergej Plotnikov.
49:37'
Širokov drží puk ve vlastním pásmu, čeká na najíždějící spoluhráče.
48:41'
No a je po přesilovce, neboť v útočném pásmu fauloval Michal Hlinka a dostal dvě minuty za podražení.
48:27'
Puk letí přes všechny čáry, domácí se osvobozují.
48:00'
Nyní si ale domácí zahrají v oslabení, protože dvouminutový trest dostal Jevgenij Ketov.
47:30'
Petrohrad je už v naprosté pohodě, na ledě vládne a pozvolna kráčí za další výhrou.
46:31'
Za Mazancem skončil čtvrtý puk, ale s tímto si bylo těžko poradit. Tvrdou střelu od modré totiž tečoval SERGEJ ŠIROKOV a na tuto změnu už gólman Slovanu zareagovat nestačil. Asistence: Anton Bělov, Jegor Rykov.
45:50'
Rukavišnikovova střela od modré byla zblokovaná, k brance se vůbec nedostala.
44:37'
Kablukov se s pukem dostal za branku. Snažil se najít Kalinina, oba hráči však byli pod těsnou obranou Slovanu a Mazance neohrozili.
43:05'
Odražený puk zamířil do pravého kruhu pro vhazování, odkud přišla střela z první. Koskinen byl na brankové čáře připraven a ránu vyrazil před sebe.
42:18'
Na přihrávku si najel Koskiranta a švihem prověřil Mazancovu připravenost.
41:48'
Bělov se s pukem zasekl u mantinelu, nedokázal pak kloudně rozehrát.
41:15'
Slovan je i nadále v útočném pásmu, Buchtele z rohu našel Genowaye, ten ale zblízka mířil vedle.
40:31'
Petrohrad je v plném počtu.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 20:17.
Druhá třetina přinesla úplně jiné dění, než ta první. Petrohrad se do soupeře zakousl, vytvářel si šance a výsledkem byl dokonalý obrat ve skóre. O vyrovnání se ve 25. minutě postaral Nikolaj Prochorkin a odstartoval domácí tajfun. Ve 30. minutě před brankou tečoval Pavel Dacjuk Zubovu střelu a jako poslední se v této části hry trefil Ilja Kovalčuk, když ve 37. minutě bleskově využil přesilovou hru.
40:00'
39:48'
Závěr třetiny se odehrává před Koskinenem, Slovan by rád dal gól do šatny. Z úhlu ale neuspěl ani Švarný.
38:26'
Koskinen doslova sebral Smoleňákovi snížení. Hostující útočník si už stahoval puk na zakončení, Gólman Petrohradu ale na brankovišti skvěle zasáhl lapačkou.
38:03'
Z mezikruží neuspěl Genoway, byl pod těsným dohledem a střela bekhendem mu moc nesedla.
37:04'
Puk je za Mazancem, Slovan se snaží o útočný výpad. Zatím bez úspěchu.
36:31'
Nyní se vylučuje na straně Petrohradu, 2+2 minuty za vysokou hůl dostal Ilja Kablukov.
36:06'
Tak tohle byla velice rychle využitá přesilovka. Hersley přihrál doleva na vrchol kruhu, kde napřáhl ILJA KOVALČUK a dělovkou se trefil pod horní Mazancovu tyčku. Asistence: Patrik Hersley, Pavel Dacjuk.
35:55'
Slovan jde do čtyř, dvouminutový trest za hození hole dostal Lukáš Kašpar.
34:30'
Hraje se teď nahoru dolů, je to opravdu svižný hokej.
33:37'
Zub se až příliš jednoduše dostal přes obranu Slovanu a vystřelil. Mazanec odolal, má další zákrok.
33:14'
Přihrávku do jízdy dostal Hrnka a najednou byl před Koskinenem. Bylo to ale ve příliš velké rychlosti a zblízka nedokázal gólmana Petrohradu překonat.
32:27'
Slovan se ubránil, už je zase v plném počtu.
31:35'
Mazanec se teď nenudí, bombu teď na něj vyslal Kovalčuk. Gólman Slovanu skryl puk v chráničích a dal spoluhráčům chvilku na oddechnutí si.
31:12'
Kombinace mezi Dacjukem a Kovalčukem nevyšla, Petrohrad je ale i nadále u puku v útočném pásmu.
30:48'
Slovan vyhodil, domácí jdou dopředu v poklidném tempu.
30:27'
Vylučuje se, dvě minuty za hákování dostal hostující Tommi Taimi.
29:16'
No vida, SKA už vede. Z modré si sjel Zub a na Mazance vyslal tvrdou střelu. Před gólmanem Slovanu dobře clonil PAVEL DACJUK a jemnou tečí dostal puk do branky. Petrohrad se ujímá vedení 2:1. Asistence: Arťom Zub, Sergej Plotnikov.
28:30'
Další bekhendový pokus, nyní z hole Barabanova. I s touto střelou si Mazanec poradil.
28:10'
Zprava se do pásma protáhl Koskiranta a zkusil střelu na vzdálenější tyčku. Mazanec máchl lapačkou a pro jistotu přerušil hru.
27:55'
Zakázané uvolnění domácích, hra se tak stěhuje před Koskinena.
27:27'
Ze středního pásma vyslal na Mazance nepříjemně skákavou střelu Gavrikov, gólman Slovanu se s tímto pokusem docela zapotil...
26:18'
Skóre mohl otočit Dacjuk, jeho průnik před brankoviště byl zakončen střelou, Mazanec byl ale dobře postaven a dokázal si s výpadem poradit.
25:58'
Probudilo se nám i publikum a žene hráče Petrohradu do dalších útoků.
24:44'
Už je ale srovnáno. Do pásma si s pukem najel Širokov, sám sice nevystřelil, ale puk si od něj převzal NIKOLAJ PROCHORKIN a tomu se podařilo Mazance prostřelit bekhendovou ranou mezi betony. Asistence: Sergej Širokov.
24:14'
Protečované nahození do pásma Slovanu skončilo v rohu, hosté už jdou do další akce.
23:47'
Hosté si začínají čím dál více dovolovat, zleva nyní pálil Mikúš, Koskinen tak měl zase práci.
23:10'
Slovan je v plném počtu, Voráček naskočil na ledovou plochu.
22:56'
A dokonce je tu brejk Slovanu. Řepík musel zakončovat, byl totiž kousek za modrou dostižen. Jeho střelu Koskinen vyrazil.
22:19'
Domácím to zatím opravdu moc nejde, nyní se sami nepřesnou přihrávkou připravili o útočné pásmo.
21:10'
Vylučuje se na straně Slovanu, dvě minuty za podražení dostal Tomáš Voráček.
20:57'
Akce domácích dva na dva skončila střelou, se kterou si Mazanec poradil.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 19:23.
Máme za sebou první třetinu, ve které si domácí Petrohrad nedokázal vybudovat souvislejší tlak a když se sem tam domácím podařila akce, zasáhl zatím skvělý Mazanec. No a tak udeřilo na druhé straně. Genoway ještě střelou po pasu z pravé strany neuspěl, ale v 17. minutě se Slovan dostal k puku a Marek Viedenský střelou z pravého kruhu vymetl horní růžek Koskinenovy branky.
20:00'
19:32'
Kablikov a Kalinin teď stáli před Mazancem, ale ani oni jej nedokázali překonat. Slovan tak i nadále vede.
18:59'
Tři střely teď šly na Mazance, všechny však dobře viděl a poradil si s nimi. Nejvíc práce měl s tou poslední, kterou na něj vyslal Kovalčuk.
17:38'
Rázem je Slovan na koni a Koskinen musel opět čelit výpadu slovenského celku.
16:48'
Slovan právě vstřelil branku!
No a tak padá gól na druhé straně! Petrohrad přišel ve svém pásmu o puk, toho se chopil MAREK VIEDENSKÝ, najel si do pravého kruhu pro vhazování a svižnou střelou vymetl protější růžek Koskinenovy branky. Bez asistence.
16:01'
Kalininova střela z úhlu skončila mimo Mazancovu branku.
15:40'
Slovan se vymanil z další akce, celkem v poklidu vyvezl puk zpoza vlastní branky.
14:57'
Petrohrad se prakticky do této chvíle nedostal do kloudné a nebezpečné akce, Mazanec nečelí dešti střel.
13:47'
Už je ale po přesilovce, oba týmy jsou již v plném počtu.
13:30'
Petrohradu se daří vyhodit z obranného pásma, hosté musí budovat novou akci.
12:59'
Slovan je usazen v útočném pásmu, zatím je to pouze o kombinaci bez střelby.
11:47'
Tak nakonec je z toho pouze dvouminutový trest za hrubost pro domácího Nikolaje Prochorkina.
11:47'
Bude se znovu vylučovat. Hostující Kozák sestřelil u mantinelu Guseva a ihned se na něj vrhl mstitel Prochorkin. Po bitce si tedy vyslechneme další tresty.
10:26'
V mezikruží si zpracovával neposedný puk Kovalčuk, trvalo mu to ale příliš dlouho a hosté jej zvládli obehrát.
10:06'
Domácí si zahrají přesilovku, Slovan zdržoval hru, trest odpykal Tomáš Hrnka.
10:06'
Slovan v dalším výpadu. Po pravém křídle unikl Smoleňák, přihrál na střed na najíždějícího Genowaye a ten ihned pálil. Koskinen se zvládl připravit a střelu chytit.
08:58'
Po delší době se hosté dostali do akce, zakončení z toho ale nebylo, Koskinena předešel jeden z obránců.
08:16'
Bačík dal příliš prudkou přihrávku po mantinelu, místo rozjetí útočné akce přišel Slovan velice rychle o puk.
07:19'
Teď už ale musel Mazanec zasahovat, a to proti střelám Plotnikova a Rykova. S oběma pokusy si poradil.
06:45'
Petrohradu nevyšel ani pokus o rychlý přechod do útoku středem, i nyní hráči narazili na bílou zeď.
05:37'
Rundblad dostal po buly od hostů až moc prostoru na nájezd od levého mantinelu k brance, Mazanec si musel dávat velký pozor u své tyčky.
04:52'
Prochorkin zpoza branky přihrával na Bělova, ten si však nedokázal najít dobrou střeleckou pozici, obrana Slovanu jej skvěle pokryla.
04:36'
Hra je zatím docela hodně rozkouskovaná přerušeními, hráči se nemohou dostat do tempa.
03:59'
Levou stranou to zkusil i Slovan, puk prošel na Koskinena, ten byl v dobrém postavení a zákrokem přerušil hru.
02:57'
Levou stranou ji do pásma najel Kovalčuk, vystřelil přes obránce, Mazance ovšem nevystrašil.
02:04'
Před domácím gólmanem se pak strhla menší potyčka, kterou odnesli domácí Roman Rukavišnikov a hostující Juraj Mikúš dvouminutovými tresty za hrubost.
02:03'
První zákrok má za sebou i domácí Koskinen, pro jistotu přikryl puk, který ležel volně u brankoviště po nahození od modré čáry.
01:14'
Mazanec toho teď moc neviděl, když na něj pálil Gavrikov, dokázal si ale poradit a puk vyrazil.
00:58'
První zakázané uvolnění utkání, provinili se jim hostující hráči.
00:14'
Kovalčuk nahodil puk za branku Slovanu, tam se hosté ihned osvobodili. Protiakci zahajuje Švarný.
00:01'

SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – A. Bělov (A), Rundblad, Hersley, Gavrikov, Zub, Rukavišnikov, Rykov – S. Plotnikov, Dacjuk, Kovalčuk (A) – Karpov, Koskiranta, Širokov – Barabanov, Prochorkin, N. Gusev – Ketov, Kablukov, Kalinin.

HC Slovan Bratislava: Mazanec (Štěpánek) – Taimi, Švarný (A), T. Voráček, Ebert, Kozák, Bačík, Černý, Hedera – Řepík, Viedenský, Kašpar (A) – Buchtele, Co. Genoway, Smoleňák (C) – Skalický, J. Mikúš, Hrnka – M. Hlinka, Ramstedt, A. Šťastný.

Rozhodčí: Lavrentěv, Fatějev – Palej, Ponamarenko.
Hráči jsou již na ledové ploše, zní hymny Slovenska a Ruska, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v aréně Ice Palace začne v 18:30, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
HC Slovan Bratislava

U hostů bude letos zajímavé sledovat, jak si povedou. Čekalo je turbulentní léto, kádr se dosti obměnil, panovaly problémy s financemi a trenér Říha dlouho nevěděl, s kým bude hrát. Ale tým se povedlo poskládat a připravit na novou sezónu. A ta pro Slovan začíná právě dnes.
SKA Petrohrad

Domácí tým už má za sebou vstup do nového ročníku a byl úspěšný. V domácím derby se střetl s CSKA a vyhrál 4:2. Petrohrad si po celou dobu udržoval náskok, prakticky nepřipustil drama a po brankách Hersleyho, Prochorkina, Kovalčuka a Širokova si připsal první body nové sezóny.
Dobrý podvečer u KHL. Dnes se společně podíváme na duel mezi týmy SKA Petrohrad a HC Slovan Bratislava.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.