KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Riga : Petrohrad - 6. září 2017   18:30

1:3
(0:1, 1:1, 0:1)
Petrohrad
Petrohrad
04:10' Kalinin  (Širokov, Chafizullin) • 28:31' N. Gusev  (Prochorkin) • 46:07' Širokov  (Čudinov, Koskiranta)
Riga
Sidorenko, Fraňo – Sivov, Šeljanin
Arena Riga
Petrohrad

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek středečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Československá stopa v utkání

V tomto utkání jsme československou stopu neviděli. V ani jednom týmu nepůsobí český nebo slovenský hokejista.

Oslabení: 0 – 0
Je dobojováno. Petrohrad opět vítězí a připisuje si další tři body do tabulky. Ve třetí periodě se ještě v přesilové hře trefil Sergej Širokov a nakonec stanovil konečné skóre. Domácí hráči už zareagovat nedokázali a na svém ledě si tak nepřipíší ani bod z tohoto utkání.
59:45'
Domácí se pokusili ještě o jeden útok, branku Petrohradu ale neohrozili a už to vypadá, že se nic nestane.
59:17'
Hosté mají kotouč na svých holích a už nikam nespěchají. Zápas tak mají pod kontrolou a míří za další výhrou.
58:49'
Střídání v týmu Dinamo Riga: ze hřiště odchází Justin Peters, přichází Janis Kalninš.
58:17'
Šesťorkin podržel puk a hned poté ho rozehrál mezi své spoluhráče. Domácím rychle utíká čas a moc šancí už nemají.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:53'
Střídání v týmu Dinamo Riga: ze hřiště odchází Janis Kalninš, přichází Justin Peters.
57:53'
Domácí lavička si bere oddechový čas.
57:23'
Hosté stále drží svůj náskok a domácí k ničemu nepouštějí. Nyní spěchají do dalšího útoku.
57:02'
Domácí jsou už v plném počtu.
56:18'
Domácí se osvobozují a pošetřili tak další cenné vteřiny ze svého oslabení.
55:48'
Hosté se už uhnízdili v pásmu Rigy, ale na Kalninše zatím nevyzráli. Nicméně svůj pobyt v útoku si ještě prodlouží.
55:02'
Další vyloučení domácích. Galiardi dostává dvě minuty za krosček a Petrohrad může rozhodnout v přesilové hře.
55:02'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (T.J. Galiardi – 2 min., krosček).
53:51'
Gints Meija poslal spoluhráče do útoku, ale ten se poté svou střelou nedokázal prosadit. Hosté stále drží dvoubrankový náskok zhruba šest minut před koncem třetí periody.
53:22'
Sergej Plotnikov převzal přihrávku od svého spoluhráče, jeho střela ale neměla gólové parametry a mezi třemi tyčemi tak nemohla skončit.
52:59'
Pavel Dacjuk byl v ofsajdové pasti a hosté tak nemohli do útočného pásma. Na druhé straně pak založili dobrou akci hráči Rigy, ale také oni neuspěli.
51:48'
Hosté se začali více soustředit na obranu a zhustili prostor před brankou Šesťorkina. Domácím se tak jen těžko hledá místo ke střele.
51:10'
Následuje další komerční pauza.
51:04'
Do útočného pásma se prodral Jevpalovs, ale jeho střela švihem znovu končí na pozorném Šesťorkinovi. Hosté se tak mohou nyní dostat do další akce.
50:12'
Krišjanis Redlihs si sjel na pravou stranu a svou střelou málem ohrozil Šesťorkina. Ten ale nastavil svou vyrážečku a puk poslal pryč.
49:25'
Hosté měli další slibnou akci, ale tu zastavil ofsajd. Hra se tak stěhuje zpět do středního pásma, kde se také bude vhazovat.
48:36'
Kalinin je na ledě a hosté jsou tedy v plném počtu.
47:05'
Jenže Petrohrad se hned z úvodního tlaku domácích vymanil a posílá puk až před Kalninše. Domácí tak musí zakládat další akci z hloubi vlastního obranného pásma.
46:36'
Přesilovka pro domácí tým. Kalinin inkasuje dvě minuty za držení a Riga se může zase dostat na dostřel jediného gólu.
46:36'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Sergej Kalinin – 2 min., držení protihráče).
46:07'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Hosté odskakují domácímu celku na rozdíl dvou branek. SERGEJ ŠIROKOV dostal nabito do prostoru mezi kruhy a odtud propálil Kalninše – 1:3. Přesilovku hostů tak využil pouhou vteřinu před jejím koncem. Asistence: Maxim Čudinov a Jarno Koskiranta.
45:20'
Sergej Širokov se ocitl tváří v tvář Kalninšovi, kotouč svou střelou zvedl, ale ten končí v lapačce Kalninše, jenž podržel svůj tým a také raději přerušuje hru.
44:46'
Po krátkém pobytu hostů v útočném pásmu se ke kotouči dostal Nerijus Ališauskas a okamžitě ho vyhazuje až před hostující branku.
44:08'
Domácí jdou znovu do čtyř. Jelisejevs inkasuje dvě minuty za hákování a Petrohrad má další početní výhodu.
44:08'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Nikolajs Jelisejevs – 2 min., hákování).
43:28'
Galiardi střílel z pravého kruhu, ale jeho ránu vytěsnil jeden z obránců hostů mimo a pokračovat v útoku tak bude právě Petrohrad.
42:53'
Nyní už jsou domácí kompletní a zakládají další svou akci, která může směřovat k vyrovnání. Hosté se tak budou muset bránit.
41:59'
Domácí jsou v plném počtu.
41:32'
Od modré čáry se napřáhl Patrik Hersley, ale Kalninš byl ve svém brankovišti zase hodně pozorný a následně pak se Riga osvobozuje.
40:17'
Domácí se hned dostali ke kotouči ve vlastním obranném pásmu a vyhazují ho až před Šesťorkina.

Využití: 1 – 0
I druhá třetina je za námi. Petrohrad v ní šel do dvoubrankového náskoku zásluhou střely Nikity Guseva. V závěru této části hry ale hráli domácí dvojnásobnou přesilovou hru a dokázali využít až tu klasickou, když se mezi tři tyče trefil Lucas Lessio. Hosté tak vedou už jenom o jeden gól a dá se očekávat velký tlak domácích, kteří budou chtít vyrovnat. Jenže na začátku třetí třetiny budou domácí hrát v oslabení. Třetí dějství začne přibližně ve 20:15.
40:00'
39:59'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Gunars Skvorcovs – 2 min., krosček + 2 min., hrubost).
39:59'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Maris Bičevskis – 2 min., vysoká hůl).
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Vladislav Gavrikov – 2 min., hrubost).
39:59'
Tak ještě přeci jenom ano. Bude se vylučovat na obou stranách.
39:59'
Kalninš si ještě připisuje zákrok proti střele z pravé strany a už se nic nestane.
39:24'
Maris Bičevskis se napřáhl v prostoru mezi kruhy a hosté měli co dělat, aby jeho ránu odvrátili do bezpečí. Nyní sami míří ještě do útoku.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:10'
Domácí ožili a znovu ohrozili branku hostů, střela Jerofejevse ale skončila jen těsně vedle Šesťorkinovy klece.
37:01'
Riga právě vstřelila branku!
Až nyní se to domácím povedlo. Sice už hráli klasickou přesilovou hru, ale dokázali ji využít. LUCAS LESSIO se dostal v blízkosti hostující branky k odraženému puku a poté ho prostrčil za Šesťorkinova záda – 1:2. Riga je zpátky ve hře. Asistence: Karl Stollery a Nikolajs Jevpalovs.
36:58'
Hosté jsou ve čtyřech.
36:06'
Z prostoru mezi kruhy vyslal pořádnou bombu Nikolajs Jelisejevs, ale Šesťorkin se znovu zaskvěl.
35:40'
Domácí zamkli hosty v jejich pásmu a Šesťorkin se musel mít proti jejich střelám na pozoru. Nyní podržel puk a raději přerušil hru.
35:18'
A pozor. Domácí budou hrát pět na tři. Hersley inkasuje dvě minuty za podražení a hosté se budou muset bránit dvojnásobné přesile hráčů Rigy.
35:18'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Patrik Hersley – 2 min., podražení).
34:58'
Přesilovka pro Rigu. Chafizullin dostává dvě minuty za nedovolené bránění a domácí mají šanci snížit na rozdíl jediné branky.
34:58'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Dinar Chafizullin – 2 min., nedovolené bránění).
34:28'
Gunars Skvorcovs se dostal do blízkosti Šesťorkina, jeho táhlá střela ale končí jen na brankáři hostí.
33:44'
Hosté znovu okupují útočné pásmo a Plotnikov střílel na Kalninše, jenž si připisuje další zákrok. Hru ale nechal plynout a do útoku tak míří jeho spoluhráči.
33:01'
Rundblad našel svou přihrávkou Guseva, ale druhý jmenovaný kotouč ideálně netrefil a hostující akce tak velmi rychle skončila.
32:45'
Další komerční přestávka.
32:37'
Sergej Plotnikov si sjel od levého mantinelu až před domácí branku, svou přízemní střelou ale Kalninše neohrozil. Ten vyrazil kotouč před sebe a poté si ho převzali jeho spoluhráči.
31:58'
Proti střele Sergeje Širokova vytasil další zákrok Kalninš a podržel tak opět svůj tým. Hra je přerušena a za malý okamžik se bude vhazovat po jeho pravé ruce.
31:29'
Jevpalovs je na ledě a Riga je tedy kompletní.
31:06'
Ilja Kovalčuk střílel z prostoru mezi kruhy a na jeho ránu zareagoval Kalninš úspěšným zákrokem. Přesilovka se hostům už blíží ke konci.
30:38'
Hosté jsou kompletní a čeká je zkrácená přesilová hra.
29:29'
Síly na ledě se srovnají. Jevpalovs dostává dvě minuty za podražení a už sedí na lavici hanby.
29:29'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Nikita Jevpalovs – 2 min., podražení).
28:39'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Andrej Altybarmakjan – 2 min., sekání).
28:31'
Až nyní se to hostům povedlo a vedou rozdílem dvou branek. Prochorkin našel na pravém kruhu volného NIKITU GUSEVA, jenž svou střelu švihem posílá za Kalninšova záda – 0:2. Asistence: Nikolaj Prochorkin.
27:38'
Širokov střílel na domácí branku, kotouč se odrazil k volnému Dinaru Chafizullinovi, ale ten se ke kotouči nedostal. A rázem je pryč akce hostů.
26:55'
Domácí to zkoušeli před Šesťorkinem, ale neuspěli. T.J. Galiardi pálil z mezikruží, ovšem brankář Petrohradu svým zákrokem uspěl a hosté tak drží těsný náskok i nadále.
26:27'
Na řadě je další komerční přestávka.
26:21'
Hostům se další útok nepovedl. Ti nahodili kotouč jen do útočného pásma a celá pětice míří vystřídat.
25:05'
Z levého kruhu vyslal jedovatou střelu Arťom Zub, ale Kalninš dokázal jeho vzdušný projektil ukrýt do svých rukavic a podržel svůj tým. Hra je přerušena a bude se vhazovat po jeho levé ruce.
24:08'
Po něm to zkoušel také Dinar Chafizullin, ale i jeho střela se mezi tři tyče nevešla.
23:11'
Kalinin se snažil vybojovat kotouč v útočném pásmu a to se mu podařilo. Následně pak přihrával Čudinov na Koskirantu a druhý jmenovaný poslal kotouč jen vysoko nad.
22:33'
Hersley si sjížděl do prostoru mezi kruhy, kotouč se ale ocitl za brankou domácích a tam si ho vzal Kalninš, jenž ho hned posílá směrem k brance hostujícího celku.
22:01'
Na druhé straně střílel z levé strany Nikolajs Jelisejevs, ale Šesťorkin jeho střelu dobře viděl a následně ji dokázal i pokrýt.
21:39'
Jegor Jakovlev nezachytil kotouč, který mířil k němu na modrou čáru a hosté tak musí opustit útočné pásmo a založit svou akci znovu.
20:59'
Jarno Koskiranta se řítil před domácí branku, svou stahovačkou ale Kalninše nepřekonal. Domácí si tak přebírají puk a míří směrem dopředu.

Využití: 0 – 0
První třetina je minulostí. V ní měl Petrohrad herní převahu a tu zúročil už v páté minutě Sergej Kalinin, který zblízka překonal domácího brankáře. Hosté měli další šance na zvýšení náskoku, ale domácí se drželi a dokázali ubránit i svá oslabení. Uvidíme, co nám přinese další třetina, která začne přibližně v 19:20.
20:00'
19:49'
Další osvobození domácích a hosté tak spěchají za kotoučem do vlastního obranného pásma. Další akci už ale zřejmě nestihnout. První dějství je už u konce.
19:17'
Hosté se uhnízdili v pásmu Rigy a roztáčejí další přesilovkový kolotoč, domácí se ale zatím drží. Nyní vyhazují kotouč pryč z pásma.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:37'
Další vyloučení domácích. Georgijs Pujacs vyhodil kotouč do hlediště a dostává dvě minuty za zdržování hry. Další přesilovka pro Petrohrad.
18:37'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Georgijs Pujacs – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
18:24'
Riga je v plném počtu.
18:20'
Další rána mířila na brankáře Rigy, ale ten byl opět pozorný. Početní výhoda se hostům už rapidně zkrátila.
17:24'
Ilja Kovalčuk dorážel před brankou střelu od levého kruhu, ale Kalninš byl na místě. Hru ale nechal plynout dál a poslal puk svým spoluhráčům, kteří se pak osvobozují.
16:38'
Domácí hráči podrželi kotouč ve vlastním pásmu a poté ho poslali až před petrohradskou branku. Cenné vteřiny z oslabení tak hráči Rigy ukrojili.
16:24'
Domácí jdou znovu do čtyř. Batna inkasuje dvě minuty za podražení a nabízí Petrohradu další početní výhodu.
16:24'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Oskars Batna – 2 min., podražení).
15:46'
Znovu se hra otočila před petrohradskou svatyni, ale Šesťorkin mohl být v klidu. Domácím se útok nepovedl a zbytečně se sami připravili o pásmo.
15:07'
Andrej Altybarmakjan střílel z levé strany, ale na Kalninše nevyzrál. Ten okamžitě posílá puk do hry.
14:42'
Na druhé straně nahodil puk do útočného pásma Ilja Kovalčuk a jeho formace jde střídat. Na ledě tak budou čerstvé síly.
14:11'
Po vhazování ve středním pásmu se k puku dostali domácí a okamžitě zamířili před Šesťorkina, kde střílel Meija, ale byl hodně nepřesný.
13:45'
Meija je na ledové ploše a Riga tak ubránila další své oslabení. Je tedy v plném počtu.
13:11'
Další vyhození puku přes celé hřiště a domácí pošetřili další cenné vteřiny ze svého oslabení. Hosté míří do posledního útoku v přesilové hře.
12:26'
Hosté však útočné pásmo neudrželi, k puku se dostal T. J. Galiardi a okamžitě ho poslal až před Šesťorkina.
12:00'
Po střele Ilji Kovalčuka zasahoval opět Kalninš a hned na to pak přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
11:45'
Další přesilovka pro Petrohrad. Meija dostává dvě minuty za podražení a zbytečně tak oslabil svůj tým.
11:45'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Gints Meija – 2 min., podražení).
11:18'
Hosté mají stále kotouč pod kontrolou a znovu obléhají domácí branku. Žádná ze střel ale znovu za Kalninšova záda nedolétla.
10:28'
Sergej Plotnikov objel branku domácích a snažil se překvapit Kalninše, jenže to se mu nepovedlo. Brankář Rigy včas přiložil svoji hůl a zabránil tak dalšímu gólu.
10:00'
V polovině první třetiny vybojovali hosté kotouč v útočném pásmu a tam poté i zůstali. Na Kalninše mířila další střela, se kterou si ovšem dokázal poradit.
09:23'
Maxim Čudinov zamíchal pukem u modré čáry a poté si sjel blíže. Jeho následná střela zamířila ale pouze do obrany domácích.
09:03'
Teď už ale znovu domácí, kteří s pukem na svých hokejkách zamířili před hostující klec. Šesťorkin spolu s obranou svého celku se bude muset mít na pozoru.
08:34'
Hokejisté Petrohradu zakládali další slibnou akci, ale tu do konce dotáhnout nemohli. Zastavilo je totiž postavení mimo hru a ta se stěhuje zpět do středního pásma.
08:10'
Lucas Lessio dostal namazáno na levý kruhu a jeho pohotová střela zamířila jen do připraveného Šestorkina, jenž nastavil svou lapačku a puk do ní ukryl.
07:19'
Aktivní hosté založili další útok a před Kalninšem střílel Nikita Gusev, ale ani tentokráte se hráči Petrohradu neprosazují. Kotouč tak mají domácí a míří na druhou stranu.
07:00'
Následuje první komerční přestávka tohoto duelu.
06:51'
Domácí hráči jsou už v plném počtu.
06:47'
Poslední útok v přesilové hře, z pravé strany střílel Ilja Kovalčuk, jenže brankář domácích byl připraven.
06:12'
Hostům se ale přesilová hra zatím nedaří. Nemohou se uhnízdit v domácím pásmu a hráči Rigy toho využívají k vyhazování kotoučů do bezpečí.
04:51'
A Petrohrad může přidat další branku. Ališauskas je vyloučen na dvě minuty za držení protihráče a už sedí na trestné lavici.
04:51'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Nerijus Ališauskas – 2 min., držení protihráče).
04:10'
Hosté se ujímají vedení. Širokov uvolnil SERGEJE KALININA, jenž si sjel až před brankáře Rigy, jeho bekhendová střela mu sice nevyšla, ale poté už svou vlastní střelu za záda Janise Kalninše dorazil – 0:1. Asistence: Sergej Širokov a Dinar Chafizullin.
03:50'
Lucas Lessio si nabruslil do prostoru mezi kruhy a svou vzdušnou střelou nechal vyniknout Šesťorkina, který jeho ránu chytá. Následně hru přerušuje a bude se vhazovat v jeho blízkosti.
02:58'
Nyní bylo rušno před rižskou brankou, kde operoval Ilja Kovalčuk, ale svou přízemní střelu poslal jen do připraveného domácího brankáře, jenž má kotouč ve své moci.
01:55'
A další šance domácích. Maris Bičevskis se dostal do blízkosti Šestorkina a ten včas sklapl betony po jeho střele a podržel svůj tým.
01:38'
Georgijs Pujacs pálil od modré čáry a Šesťorkin se chystal k zákroku. Nakonec ale zasahovat nemusel. Pomohla mu totiž obrana Petrohradu.
00:49'
Jenže nic nevymysleli a na opačnou stranu mířili domácí hráči. Ale také jim se útok nepovedl a Petrohrad tak zakládá z hloubi svého obranného pásma další akci.
00:10'
Hned po vhazování ve středním pásmu se hosté vrhli do útoku a poprvé budou moci ohrozit domácího brankáře Janise Kalninše.
00:01'
Vše je k utkání připraveno a za malý okamžik začínáme.
A nyní si vyslechneme domácí hymnu, tedy tu lotyšskou.
Arenou v Rize už zní hymna Ruské federace.

Dinamo Riga: Kalninš (58. Peters, 59. Kalninš) – Ališauskas, Stollery, Wrenn, Jerofejevs (A), K. Redlihs, Pujacs, Zile – Pavlovs, Meija (C), Skvorcovs – Jevpalovs, Galiardi (A), Lessio – E. Kulda, Batna, Jelisejevs – Kristo, Bičevskis, Indrašis – Gegeris.

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Koskinen) – Gavrikov, Hersley, Chafizullin, Čudinov, J. Jakovlev, Rundblad, Rykov, Zub – Kovalčuk (A), Dacjuk (C), Barabanov – Širokov (A), Koskiranta, Kalinin – N. Gusev, Prochorkin, S. Plotnikov – Altybarmakjan, Tichonov, Ketov.

Rozhodčí: Sidorenko, Fraňo – Sivov, Šeljanin.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou a hokejovou zábavu.

V tomto utkání československou stopu neuvidíme. V ani jednom týmu nepůsobí český nebo slovenský hokejista.
Vzájemná utkání

Naposledy se oba celky utkaly v lednu letošního roku a na ledě Rigy hráči Petrohradu zvítězili 6:1. Budou i dnes suverénní?
SKA Petrohrad

Petrohradští hokejisté v čele s největšími esy Iljou Kovalčukem a Pavlem Dacjukem jsou v tabulce Západní konference na druhém místě. Hráči Petrohradu získali dosud šestnáct bodů. Ještě neokusili hořkost porážky, čtyři výhry se zrodily v základní hrací době a dvě pak po samostatných nájezdech. Domácí Rigu tak dnes nečeká žádná procházka růžovým sadem a hráče tak čeká velmi těžké utkání. Jak to celé dopadne, se musíme nechat překvapit. Jistě to ale bude zajímavý duel.
Dinamo Riga

Domácí Dinamo Riga je v Západní konferenci na předposledním dvanáctém místě se ziskem pěti bodů. Na svém ledě hráči Rigy odehráli poslední tři utkání a všechna prohráli. A také dnes je čeká přetěžký úkol. Petrohrad je rozjetý a i na Rigu si brousí zuby. Jak si proti favoritovi hokejisté Rigy povedou? Dokáží urvat nějaký ten bod? Nechme se překvapit.
Hezký večer přeji všem příznivcům ledního hokeje. I dnes je na programu ruská KHL a my budeme sledovat duel mezi týmy Dinamo Riga a SKA Petrohrad.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.